Nieuwveen moet wakker worden' 1 n Rollygolf buigt voor Van Rooyen Makkelijker huizen kopen BARONES IN LAK-THEATER „Hartenvrouw" op Rijnlands Lyceum RAADSLID COR MEYER MEENT: ZAALVOETBAL IN NOORD WIJK Binnenstad in beeld in Waaggebouw ^IDSE COURANT WOENSDAG 13 OKTOBER 1971 PAGINA 7 Voor minder-draagkrachtigen Leiden Sedert vorige week is het kopen van nieuwe en reeds bewoonde huizen door Leide- naars, gemakkelijker gemaakt. Behalve de renteloze lening uit het rijksbezitsvorming van 2.400 gulden, garandeert de gemeente nu ook een hypotheek-lening tot 80% of 90% voor hen die voor deze renteloze lening in aan merking komen. Deze overheidshulp is uitsluitend bedoeld voor diegenen die zon der deze hulp niet tot de koop van een huis zouden kunnen overgaan. Uitvoerige informatie over de mogelijkheden en voor waarden voor de lening zijn verkrijgbaar aan de informatie balie van het Stadhuis. Daar zijn eveneens de aanvraagfor mulieren verkrijgbaar. Sinds op 1 juli de aanvraag voor de ren teloze lening mogelijk is gewor den hebben zich in Leiden 130 mensen gemeld die in aanmer king wilden komen. De helft hiervan kreeg een toekenning. De belangstelling voor de nieu we regeling zal waarschijnlijk nog toenemen, nu de garantie voor de hypotheeklening niet al leen geld voor nieuwbouwhui zen. Herfsvakantie- programma van Leids clubhuis LEIDEN - Clubhuis „In de Vroolijcke Arke" heeft een va kantieprogramma vastgesteld voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De activiteiten beginnen op maan dag 18 oktober om 2 uur en ein digen met een slotmiddag op vrijdag 22 oktober. De andere ochtenden beginnen de activitei ten om 10 uur. De kinderen, die met alle activiteiten willen deel nemen kunnen een toe-doe kaart kopen k f 4,25. Telefonisch kun nen kaarten besteld worden op nummer 23271. De Openbare School in Nieuwveen is voor velen een doorn in het oog. Het gebouw verkeert in er barmelijke omstandigheden. An derhalf jaar geleden heeft de raad al besloten om een nieuwe school te gaan bouwen. Men is er nu echter nog niet uit in ei gen kring. De plannen moeten nog naar Gedeputeerde Staten. Vandaar dat Cor Meyer, behal ve raadslid ook nog voorzitter delijk gesteld worden. Ik zie het gewest-Alphen niet zo scherp. Wat hebben wij als kleine ge meenten van een metropool als Alphen. En dan nog iets. Je zou bang niets. Ik heb liever een ge west met 20 kleine plaatsen. Het overkoepelend orgaan daarvan zou dan opwegen tegen dat van Alphen. En dan nog iets. Je zou dan opwegen tegen dat van Al phen. En dan nog iets. Je zou eigenlijk ook de provinciegren zen in dit verband moeten weg denken. Wij zijn hier, door de bloemencultuur langs de Amstel, gericht op plaatsen als Mij drecht en De Kwakel. Die lig gen in Noord-Holland, maar daar zie ik het bezwaar niet van in. Veel mensen gaan ten slotte hun boodschappen doen in Amstelveen en niet meer in Lei den. Dus waarom zouden we daar dan geen samenwerking zoeken? Maar ja, zoals het nu ligt zal het toch wel op Alphen uitdraaien. toneelakademie gezeten. Is daarna anderhalve dag manne quin geweest, heeft een weef- cursus gevolgd en belandde ten slotte door toeval in de poppen kast. Daar is ze blijven zitten, in haar EJ EJ-theatertje te Dordrecht, om er de poppetjes te laten dansen. Een daarvan is de barones, die zondagmiddag aan de wandel gaat. Ze ontmoet prinses Sientje. Wat daarna ge beurt kan men van half drie tot half vier zelf meemaken in het LAK-theater. Hden Cor Meyer is een doortastend mannetje. Hij is zakenman in /Ijpfnl llJCkVClPTli Amsterdam, misschien vandaar. Maar hij zit ook dn de raad van Nieuwveen en dat is een omgeving waar dit karakitertrekje minder tot z'n recht komt. Meyer vindt dat hij zioh niet voldoende kan ont plooien in de gemeenteraad. Volgens hem hangt er een soort scherm tussen de raad en het college van B. en W. En hij mag té weinig achter het scherm kijken om een indruk te krijgen van wat er nu eigenlijk gedaan wordt om de talrijke plannen in Nieuwveen te verwezenlijken. Meyer heeft één troost: er schijnt niet zo erg veel te gebeuren. lintjes door geknipt behalve in Nieuwveen Maar dat neemt niet weg, dat ik me er niet zo makkelijk bij neerleg. En dat geldt ook voor die andere onderwerpen waar Ik het over had. Nieuwveen moet geactiveerd worden. Iedere dag lees ik in de krant dat een bur gemeester ergens een lintje door knipte. Maar nooit in Nieuwveen. Dat moet verande ren. Ik wil niet langer meedoen met het wachten". LEIDEN De barones van Holle wier tot Hollewaai komt zondag middag met Damlët de Caluwé op visite in het LAK-theatertje aan het Levendaal. De Barones kan gewoonweg niet zonder Damiët. Niet dat ze zo hoogbejaard is. Welnee: ze is een dame van stand, die niet al leen kan staan; een „karakter tje" zonder ruggegraat. Want ze is een marionet en Damiët al leen kan haar tot leven bren gen. Damiët heeft 2 jaar op een besluit is gekomen. Het plaatsen kinderen in de sloot zouden be- af te breken. Dat zou niet zo best van het hek langs het Jan Blan- landen. Het gerucht gaat dat er zijn voor het prestige van de kenpad om te voorkomen dat de plannen bestaan om het hek weer Nieuwveense gemeenteraad. |c zit nu ongeveer een jaar in de raad", zegt Meyer, „en het enige ivaar we met z'n allen tot nu toe besloten hebben is het plaat sen van een hek langs het Jan ,lankenpad.Nu heb ik ge- loord dat er plannen bestaan im dit hek weer af te breken, iet zou de oogst voor dit jaar vel een beetje minnetjes ma ten". Een ietwat spottende ;rijns onderstreept zijn woor- len. Hij praat met ons in zijn verkkamer die er uitziet zoals I )e werkkamer van actieve raadsleden er erg vaak uitzien, lecht van lijf en leden, naar I iehoren voorzien van documen- atie. Op de tafel een nauwgezet lijgehouden plakboek, wat losse cnipsels en een up-to-date pak g lotulen. I ijk", zegt Meyer, terwijl hij een s; tuk cake eet, „je kunt je niet 1 iltijd achter Den Haag ver- chuilen. Er moeten ook eens len keer daden gesteld worden. Ms je hier in de raad ergens ïaar informeert krijg je stee vast als antwoord: „we zijn er nee bezig, maar we zullen moe- en afwachten. Een voor- jeeld. Op twintig januari vorig I aar is er een raadsbesluit geno- i inen dat er een niéuwe openba re school zou komen. Op 20 ok- ober van dat jaar werd er een nformatie-centrum voor de scholenbouw ingeschakeld. Vori ge maand werd een krediet be- ichikbaar gesteld voor de ;rond. De architect was toen al een jaar bezig met het plan en iet was nog niet ingediend bij i GS. Nou vraag ik je! Anderhalf aar en nog steeds in eigen I wing...", i daar zit je als raadslid mach- teloos bij. Heel in de verte ge beurt er wat, je mag alleen maar knikken. Ik weet bij voor beeld niet wanneer de burge meester voor het laatst bij GS geweest is. Ik vind dat je de deur in Den Haag moet plat lo pen. Steeds blijven hameren op je plannen. Op de woningbouw bijvoorbeeld. We hebben 85 wo ningzoekenden en 50 krotten. Bekend beeld, ik weet het. Maar er zijn hier mogelijkheden. De gemeente kan een flinke lap grond kopen van een stichting. Die wil haar eigendom in één keer verkopen. Maar de ge meente heeft geen geld.En wat gebeurt er? Niets. Men laat het zo. De jonge mensen trek ken weg, er zal op den duur vergrijzing optreden. En hoe kleiner je als gemeente blijft des te minder kun je ook op het gebied van de recreatie eisen. We hebben hier zegge en schrij ven één plaats waar men re creatie kan bedrijven, gebouw Kriek. Daar moeten 800 mensen hun sport beoefenen, daar oe fent de fanfare en daar zit ook nog een kleuterklas.De plan nen om het gebouw uit te brei den zijn weer op niets uitgelo pen. We hebben ook een sportpark. Erg aardig. Alleen loopt er langs de velden een sloot waar de rio leringen op uitkomen. Het valt natuurlijk niet mee om met een bal te voetballen die je net uit die sloot gevist hebt". We krijgen weer koffie en Cor Meyer denkt blijkbaar met schrik aan zijn reputatie als volksvertegenwoordiger. „Je schaamt je toch dood, man, als de mensen je vragen wat heb je nou eigenlijk gedaan in 'die raad? Je kunt ze niks con creets in handen geven. Dat kan zo niet. In de eerstvolgen de vergadering zal ik een voor stel ter sprake brengen om een projectcommissie in te stellen. Daar moeten een paar raadsle den in komen zitten die zich werkelijk met de realisering van de plannen kunnen bezig houden. We hebben vier jaar ter beschikking en ieder jaar moet er een min of meer belangrijk object gerealiseerd worden. Dan gaat het er op lijken en dan zien de kiezers ook eens iets van al die beloften". INTERESSE „Zoals het nu gaat interesseert niemand zich voor wat er op het gemeentehuis gebeurt. Ook daar moeten we iets aan gaan doen. Wij hebben daar een paar maan den geleden al eens een sugges tie over gedaan in de raad. Er zou een krantje uitgegeven moe ten worden waarin de belang rijkste zaken uit de doeken ge daan worden. Daarna moet er een bijeenkomst gehouden wor den waarop de mensen hun vra gen kunnen stellen aan het ge meentebestuur. Een soort ver antwoording aan de burge- En die komt er ook. De burge meester heeft beloofd deze herfst, dus nu, iets dergelijks te gaan doen. Ik wacht met span ning af". Als we het over de gewestvor ming hebben, om eens een an der onderwerp aan te snijden, grijpt Meyer naar een interview van burgemeester Breen waarin deze nogal vaag doet over deze zaak. Helemaal tegen de zin van Meyer. „Ook dit kan dui- van het schoolbestuur, de oplos sing van de noodsituatie nog niet nabij ziet. Raadslid Meyer vertelde ons dat de raad van Nieuwveen in een jaar vergaderen maar tot één ïoordwijk In de Northgo-sport- hal in Noordwijk barstte gister avond weer het zaalvoetbalspek takel los. Wederom waren er acht ploegen die binnen de lij nen verschenen. Daarbij waren nu voor het eerst De Lange en De Nachtegaal. 'oor het publiek was het allemaal een bont spektakel. De Nachte gaal en De Lange begonnen met elk eens tegen de zaal te spette ren voordat Van Wouw de score i voor de Noordwijkerhouters j openbrak en Van der Wiel, Vo gelaar en Koppenaal op passjes van Map Marijt de zaak even rechtzetten. Na rust kwamen de vogels langzij. Op nieuw werd men op twee goals achterstand gezet maar weer trok men de score bij. Wedstrijd nummer twee werd een formaliteit. Van Rooyen had v.einig moeite met Rollygolf/Victoria. Vijfentwintig goals in de laatste twee uren deden de deur dicht. Drie hoek/Piet Hein en Estec scho ten zichzelf in dubbele cijfers in wedstrijden waarin de tegen standers bepaald te weinig te genstand boden. Het Zeepaardje en Van Duin konden nog drie goals maken. Cees van Wout kon zes punten aan de lijst toe voegen maar Van der Berg's kassa tikte negen maal. Twee maal minder mocht Jan de Wit van Estec juichend teruglopen. EHBO-diploma's voor Nieuw-Veners NIEUWVEEN In gebouw Kwiek zijn gisteren EHBO-diploma's uitgereikt aan de dames: P. Droog-Lenting, A. van Nierop- Scholte, W. Snoek-Bon, M. de Nijs, C. Beunis, A. Groen in 't Woud, W. Groen in 't Woud, M. Hoogervorst-Groen in 't Woud, C. Burgermeyer-Groen in 't Woud, Van Hui-Bakker, Van Leeuwen-Hees, Kollen-Troost, piej. Kollen en de heren Scheve, Kalshoven en Snoek. i Joeki Broedelet (v.l.n.r.) in „Hartenvrouw", dat zaterdagavond in het (Foto: Tony van Muyden). LEIDEN In het Rijnlands Ly ceum te Oegstgeest presenteert René Sleeswljk zaterdag a.s. het blijspel „Hartenvrouw". Het is de Nederlandse vertaling (door Alfred Pleiter) van William Douglas Home's „The secretary Bird". Ton Lensink, Marja Habraken, Maxim Hamel, Joeki Broedelet en Leontien Lukassen voeren de huwelijkse perikelen van de fa milie Walford ten tonele onder Albert de Klerk besluit serie BOLLENSTREEK Haarlems stadsorganist Albert de Klerk besluit zaterdagavond In de St. Agathakerk de serie orgelcon certen. Het eerste deel van het concert zal hij werken van Spaanse meesters uit de 16e en 17e eeuw spelen. Verder brengt hij wer ken van Mozart, Saint-Saëns en Dupré ten gehore. Aanvang 20.15 uur. regie van Guus Oster en in de cors naar ontwerp van Anthony Holland. Aan de situaties, die zich ten huize van de Walfords afspelen, dankt het toneelstuk „Hartenvrouw" terecht het pre- dicaat blijspel. LEIDEN In verband met de komende behandeling van de „Binnenstadsnota" heeft het ge meentebestuur van Leiden de Culturele Raad verzocht, het Waaggebouw met ingang van 4 oktober jl. voor de duur van een half jaar te reserveren. Het is de bedoeling dat in de Waag een tentoonstelling wordt inge richt om de zienswijze van het gemeentebestuur met betrek king tot de binnenstad aan schouwelijk te maken.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7