'lieterminal van ;vier bedrijven de Maasvlakte Drees wil praten over afstel van Leidse Baan KIND IN LIFT GEBOREN TDD MAKEN VOOR ANDERE VOORSTELLEN Ambassade in Tokio onder extra bewaking >on voor 5a Khan Zoetermeerse burenhulp: Gen. v. Rijn voorzitter van stafchefs foidóe (Sou/tont racht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs. J. H. M. Brader- Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteurH. P M Heruer enties (exc. B-T-W.) f 0,24 p. mm. Telefoontjes ƒ2,25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week ƒ1,63, maand ƒ6,95, kwartaal 20.65, jaar 180.15. Pei post artaal 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.517 DONDERDAG 14 OKTOBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND SELECTIE TV-PROGRAMMA DONDERDAGAVOND Ned. I: 21.30 uur De onverschrok- kenen; 22.20 uur Wereld op wielen. NACHTVORST De weersverwachting van het K.N.M.I. tot morgenavond luidt: Zonnige perioden met op de meeste plaatsen droog weer. Minimumtemperaturen vlak aan zee 6 graden, elders op uit gebreide schaal nachtvorst met minimumtemperaturen om het vriespunt. Tot matig of zwak afnemende wind uit uiteenlopen de richtingen. Maximumtempe raturen rond 17 graden. ie Bardoi verschijnt weer in het gezelschap van haar vriend Christian Kalt. Na een fikse ruzie LriiaarDVr'f onlangs buiten de deur, maar gisteren verscheen ze bij de première van haar pe film „Boulevard du Rhum in Parijs weer samen met hem. Van een onzer verslaggevers Sam Ds gemeenteraad van Rotterdam kan op 28 er een voorstel van b. en w. verwachten over de Ves- ig van een 300 h.a. grote olie-terminal op de Maas- ite. Deze gigantische opslagplaats zal worden ingeno- °or de B-P-, de Shell, Esso en Mobil, die hiervoor gezamenlijk plan aangeboden hebben. MINISTER DREES DEN HAAG Als Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland of het gemeentebestuur van Den Haag daartoe het initiatief neemt, is minister Drees van Verkeer en Waterstaat bereid te praten over uitstel of afstel van de aanleg van de Leidse Baan (provinciale weg 16 bis). Een dergelijk ge sprek acht de minister slechts zinvol als Den Haag bereid is aan een aantal voorwaarden te voldoen. Den Haag zou bereid moeten zijn de werkge'egenheid niet verder uit te breiden, het aantal par keerplaatsen te beperken, af te zien van de verdere aanleg van grote invalswegen en het open baar vervoer meer te bevorde- Dit werd gisteravond meegedeeld tijdens een vergadering van de kring Den Haag van de KVP door drs. R. Hueting, voorzitter van de Werkgroep Milieubeheer van de Leidse Universiteit. De heer Hueting heeft namens de werkgroep met de minister overleg gepleegd over deze kwestie. Als Den Haag bereid is aan de voorwaarden te voldoen en de provincie bereid is de werk zaamheden aan de Leidse Baan te staken, dan komt volgens de minister tijd vrij om een alter natief plan te bestuderen. Dit plan zou gebaseerd moeten zijn op een verminderde verplaat singsbehoefte. een zwaar accent op het openbaar vervoer, betere mogelijkheden voor gebruik van fiets en bromfiets en een selec tief gebruik van de privé-auto. Provinciale Staten moeten volgen de week een beslissing nemen over de aanleg van de Leidse Baan. De KVP-kring sprak zich uit voor uitstel om een nadere studie mogelijk te maken. meentebestuur van Rotter- na zeer lange onder- lingen bereid gebleken een el bij de gemeenteraad in en. Knelpunt hierbij was het gevaar van een nog 3r milieuvervuiling in nd en vooral voor Hoek ïlland en omgeving. ptterdamse gemeentebe- heeft de Vier oliemaat- 'ijen tijderis de onderhan- in eisen gesteld, die zeer ngen. De maatschappijen zich thans bereid ver veel geld beschikbaar te voor milieubeschermen- aatregelen in het Maas- i-complex van 300 ha. Het ntebestuur stelde daarbij dat bij weersomstan- en, die smogvorming kun- Veroorzaken, alle werk- eden op de Terminal zet moeten worden, iging van de olie-terminal Maasvlakte is een van de atieve oplossingen voor de ing van dit terrein. Zoals de vestiging van een 'E (AFP) Begum Sali- Aga Khan, de echtgenote prins Karim Aga Khan, Genève het leven lonken aan een zoon. Dit .s het hof van de Aga Khan edeeld Hiermee is het bestaan verzekerd van de ëlische dynastie, een Mo- imedaanse secte die in Sy- 'erzië en India ongeveer 30 ,en aanhangers telt. en kind prins Rahim het goed, zo is meege- I tn Genève, waar in de re- Me van de Aga Khan een Dskamer was ingericht. Uit luweüjk van de Aga Khan begum Salimah was vorig november een dochter geboren. De baby zeven pond. Hoogovenbedrijf door de ge meenteraad voorlopig verwor pen. Andere alternatieve oplos singen waren lange tijd de ves tiging van een luchthaven en van een container-terminal. GIRO 999 Ingezamelde 21 miljoen op DEN-HAAG (ANP) De Stich ting Nederlands Comité Vluchte lingenhulp 1971 heeft de 21 mil joen gulden, die de afgelopen maanden op giro 999 zyn bin nengekomen ten behoeve van de hulpverlening aan de Oostpakis- taanse vluchtelingen in India, thans geheel uitgegeven. Nadat eerder al 14% miljoen gulden was besteed via de hulpkanalen van Rode Kruis, Ver. Naties, Mensen in Noord en de stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, is nu besloten de laatste 6% miljoen gulden te gebruiken voor aankoop in India van katoenen en wollen kleren voor bijna een miljoen vluchte lingen. Voor de naderende win ter zullen 66.000 volwassenen en 300.000 kinderen, die praktisch geen lijfgoed hebben, van nieu we kleding worden voorzien. Het betreft hier vluchtelingen die verblijven in Assam, Meg- halaya en het noordelijk gedeel te van West-Bengalen, waar het 's winters zeer koud kan wor den. BELFAST (tr.) Britse genie troepen zijn gisteren begonnen met het opblazen van wegen langs de grens tussen Noord- Icriand en de Ierse republiek. Zij widen hiermee voorkomen, dat er nog meer wapens en mu nitie voor de leden van het ver boden Ierse republikeinse leger Ulster binnenkomen. In deze gebaarde grijsaard zal men met enige moeite filmacteur Ri- opnamen van de film „De moord op Trotsky", waarin Burton voor chard Burton herkennen. Burton verblijft momenteel in Rome voor de titelrol zorgt. Rotterdam ook in de USA Rotterdam (ANP) Bij de PTT In Rotterdam heeft men, blijkens een erva ring van burgemeester Thomassen, tot voor kort in de veronderstelling ge leefd dat er op de hele wereld maar één Rotter dam te vinden is: het bloedeigen Rotterdani aan de Maas. Dat is niet waar. Er is nog een Rot terdam en wel in de Ver enigde Staten in de staat New York. Het gebrek aan geografi sche kennis bij de Rotter damse PTT-ers kwam aan het licht toen burge meester Thomassen een pakket boeken wilde stu ren aan zijn ambtgenoot in het Amerikaanse Rot terdam. Het pakket werd met de adressering Rot terdam (USA) naar de PT gebracht, maar de volgende dag werd het eer terugbezorgd bij het iadhuis aan de Coolsin- el. Een tweede poging ïislukte opnieuw jam erlij k, ondanks een nog nadrukkelijker adresse ring: de boeken kwamen opnieuw bij burgemeester Thomassen terug. De der de poging lukte. Ondanks alle ongeregeldheden in Ulster wist deze Noordierse toch het hoofd zo koel te houden dat ze verkozen werd tot Miss Ier land. June Glover (22) zal vol gende maand meedingen naar de Miss World-titel. (Van 1 onzer verslaggevers) ZOETERMEER ,,Ik denk niet, dat je vandaag naar je werk moet," zei vanmorgen om zes uur 40-jarige Lijntje Johanna Toet-van Dijk, die drie kwartier later beviel van een welgew- schapen zoon Maurice: in de lift op de zevende etage van een flatgebouw aan de Van Leeuwenhoeklaan in Zoetermeér. De noodrem functioneerde, dokter Zijlmans kon, zij het wat eng behuisd, naar behoren zijn werk doen. Trotse vader Toet, 43 maar met de stem van een 25-jarige „Ja, ziet u,ik zing bariton" mmeldde opgewekt: „Toen mijn dochtertje Jacqueline ruim vijf jaar geleden werd geboren, duurde de bevalling 13 uur. Daarom dacht ik dat het wel mee zou vallen, toen mijn vrouw om zes uur opstond om naar de kamer te gaan. Even de auto starten, zei ik, toen mijn vrouw pijn kreeg. Je weet maar nooit of die dingen het doen, met dit weer 's morgens vroeg. Maar de auto startte onmiddellijk. Ik had een vriend gewaarschuwd en twee buurvrouwen van links en rechts die prachtig hebben geholpen; die vriend en mijn vrouw kwamen al met de lift naar beneden, toen ik naar boven wilde. Ik réd het niet, riep mijn vrouw nog en daarom zijn we weer naar boven gegaan, okm op tijd de In de lift, om kwart voor zeven precies werd het kind geboren. Dokter Zijlmans moest in de lift zijn werk doen, erg koud na tuurlijk, maar alles is geweldig goed afgelopen. En zo vlug." De kraamkliniek aan de Haagse Leyweg heeft nu een bed DEN HAAG (ANP) Met ingang van 1 januari 1972 is luitenant- generaal W. van Rijn benoemd tot opvolger van luitenant-admi raal H. M. van den Wall Bake in diens functie van voorzitter van het comité Verenigde Chefs van Staven. Generaal Van Rijn, thans chef van de generale staf tevens bevelhebber der land strijdkrachten, zal met ingang van dezelfde datum worden op gevolgd door de huidige plaats vervangend chef van de generale staf, generaal-majoor G. IJssel- stein. De benoeming vn gene raal IJsselstein zal gepaard gaan met een gelijktijdige be vordering tot luitenant-generaal. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) TOKIO (Rtr.) De Nederlandse ambassade in Tokio heeft ex tra politiebewaking gekregen, nadat een lid van het ambassa depersoneel vier dreigende tele foontjes had gekregen. Hoewel de diplomaat de strekking niet geheel begreep, ving hij toch zinsneden op als ,,Ieve de kei zer" en „dynamiet". De tylc.oon- tjes worden in verban 1 p.eh rcht met de koele ontvangst van kei zer Hirohito in Nederland. De keizer, die met keizerin Naga- ko, gisteravond uit Bonn ver trok om terug te vliegen naar Tokio, kan in de Japanse pers de verslagen lezen van de ver baasde en soms geschokte jour nalisten dié niet hadden ver wacht dat de wonden van de oorlog in Azië in Europa nog zo voelbaar waren. De Ashahi Sji- boem noemt de koele houding van de Nederlander schokkend. „Er was niet een Japanse vlag te zien in de straten van Am sterdam en Den Haag. De men sen deden alle moeite om de plaatsen te mijden die het kei zerlijk paar zou bezoeken". Toch wil de correspondent dit niet opvatten als uitingen van anti-Japanse gevoelens. De meeste correspondenten heb ben kritiek op de gebrekkige voorbereiding van de reis, waardoor de keizer aan een on verwachte vijandigheid is bloot gesteld. Ze verwijten echter de keizer 2ijn starre verschijning in het openbaar, zonder veel te glimlachen en naar de mensen te wuiven. In Japan begrijpt men deze formele houding wel, maar in Europa met andere tradities, kan dat verkeerd wor den opgevat. Ondanks deze commentaren meent de Japanse opperceremo- niemeester Sjima dat de reis van de keizer aan haar doel heeft beantwoord: de vriend schappelijke betrekkingen tus sen Japan en de bezochte lan den te versterken. Hij noemde het niet zeker dat het keizerlijk paar in de toekomst verdere buitenlandse reizen zal maken. Rajfaele Minichiello, die destijds de ogen van de gehele wereld op zich vestigde door in Californië eet vliegtuig te kapen en de bemanning te dwingen naar Rome te vliegen, heeft eindelijk een baantje in eei restaurant in Rome. Hij brengt hier vuile borden weg. Raffaele werd onlangs vrijgelaten na achttiei maanden gezeten te hebben wegens de vliegtuigkaap.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1