©e capilliculteur maakt een ander mens van u Jk Actie tegen fluoridering in Boskoop 3ouw zwembad Sassenheim is begonnen 4- - Na analy se kan zelfs „een vos" zijn haren behouden ,Haarmaaien' heeft zijn tijd nu gehad Molen- maal 46 1XIDSE COURANT WOENSDAG 13 OKTOBER 1971 LEIDEN Kapper M. de Lange heeft onlangs zijn kuifje aan de kapstok gehangen. Evenals zoveel andere mannen werd zijn gel dingsdrang geknauwd door partiële kaalhoofdigheid. Het was geen geztcht, vond hij. Als haarwerker zat hij uiteraard dicht bij het vuur en hij verschafte zich een toupet-je, een kunstmatig kuifje ter camouflage. Kapper De Lange, die aan de Roomburgerlaan met zijn handen in andermans haar zit om in zijn levensonderhoud te kunnen voorzien, hield het niet bij het „toepeetje" alleen; hij deed méér. Om het maar eens grofweg te schetsen: zijn vrouw trok links en rechts haren met wortel en al uit zijn hoofd en samen bestudeer den zij deze fijne buisjes op hun structuur. Er werd een diagnose gesteld en de kapper gaf zich weer aan een kuurbehandeling. Een fotootje van een half jaar geleden Iaat ongenadig de heer De Lange zien met een zeer bloot voorhoofd. Dat was vóór het toepeetje. Na zes maanden verzorging Is het pruikje al niet meer nodig: de kale- plek wordt langzaam maar zeker teruggedrongen door een geacti veerde haargroei. De weelde komt terug en kapper De Lange wil het iedereen laten zien. et is als de verkondiging van heilsboodschap: er is hoop u. Een redelijke hoop zelfs. De man hoeft niet meer de vos te zijn die alleen met zijn streken opgescheept blijft; ook de haren kunnen na een jn bè trouwbare voorlich- een gestaag volgehouden Eelfwerkzaamheid behouden vorden. Kapper De Lange heeft er baat bij gevonden en hij ga randeert zeker 80 pet. van de nannen (èn vrouwen) die hun oevlucht tot zijn capiloscope Eoeken hetzelfde resultaat. Leiden is de heer De Lange de inige die zijn activiteiten be kroond zag met het diploma .Capilliculteur". In de wijde imtrek zijn er nog twee kap- iers die zich met ditzelfde recht dl round haarverzorger mogen n roemen. Capilliculteur De Lan- yge is zakenman gebleven. Hij J eeft de klant desgevraagd een Tnctionnetje en verkoopt im- muun makende shampootjes en lotions in alle kleuren en geuren het liefst bij de vleet. Maar dat is niet het ware. „Als je werke lijk prijs stelt op gezond haar, moet je er iets méér voor over hebben", is zijn advies. Zijn Salon Marius is een gezonde apotheek voor uitwendig ge bruik na afspraak. Als een schrijn staat daar een ver- groot-monitortje, een capilosco pe, die 200 tot 700 maal ver groot. Wanneer uw haar u ter harte gaat kunt u gaan zitten en mevrouw C. J. de Lange-Hooy- mans is graag bereid, op ver schillende plaatsen uit uw hoofdhuid haartjes plus wortel weg te pikken. Het doet geen pijn. Deze specimina worden vervolgens voor een analyse op een glazen plaatje onder het oog van de „haarkijker" gelegd. En dan gaat een wereld open. Op het beeldschermpje verschijnt een stoere wortel met een centi meters dikke haar. Het heeft iets weg van een spionagelucht- foto van het Suetzkanaal met een loopgravensysteem erlangs. Mevrouw De Lange weet wel beter en signaleert vetkwabjes. Ze vertelt iets over vitamine toevoer en mergkanaaltjes (dus toch een kanaal) en oordeelt na enkele close-ups, dat die kwab- jes het haar vet maken en het bloed verhinderen door de haar wortel te stromen. „Dit ver zuurt en bevordert uitval. Jam mer, het plaatje gaat niet ver der". Maar inmiddels heeft zij empirisch vastgesteld, dat er vetpareltjes en roos krioelen en dat uw hoofdhuid stug is. uw haar. Salon Marius kan dan de basis tot redding zijn, mits de haarwortels in de aangetaste plekken huid niet langer dan een half jaar afgestorven zijn. De haarzakjes, om zo te zeggen, moeten nog leven. In dat geval is een kuurbehandeling het ant woord op uw hoofdzorgen. Na de analyse wordt een program ma samengesteld uit steeds wis selende plantaardige shampo's en lotions. Daar zit het wonder in: eucalyptol wordt opgevolgd door Huile végétale, door eieren en rum, lait doux en honing. De huid wordt gekneed, de heliokap stuurt zijn infrafiele dieptewer king door de poriën, de vetregu- latie wordt in juiste banen ge leid. Thuis zet u zelf uw behan deling voort en is het een kwes tie van volhouden, ook na de kuur. In financieel opzicht kan een halve kuurbasis aantrekke lijk zijn de uitkomst is dezelf de, tenslotte heeft de cliënt deze daadwerkelijk in eigen haden. De haarverzorger houdt de pro cedure nauwlettend in de gaten, want iedere klant heeft een ei gen programma dat op een kaartsysteem wordt bijgehou den. Kapper De Lange kan geen gou den bergen (haar) beloven. Hij en zijn vrouw geven eerlijke voorlichting en vertellen u con sequent waar het op staat. Als alle inspanning tevergeefs zou zijn zullen zij het hun bezoeker óók vertellen. „Modern haarver zorger mag je je alleen noemen als je er hard voor hebt ge blokt. Met uitsluitend knippen en kletsen over voetbal, politiek of het weer kom je als kapper geen steek verder. Veel kappers zien geen brood in het ontwikke len van hun vak. Ze kijken lie ver naar de televisie en het vol gen van een cursus is er niet bij. En maar klagen." Capilliculteur De Lange snapt ei genlijk niets van die mentaliteit. „Ik zou het liefst dat bordje „herenkapper zo snel moge lijk van m'n gevel verwijderen. Knippen kan iedereen. De ene collega na de ander verdwijnt in deze tijd van lang haar. Zus thuis of verloofde kunnen het ook. Maar het gaat niet om „knippen", met een machine in het rond maaien. Lang haar is prachtig, maar het heeft net zo goed zijn verzorging nodig. De uitdrukking „nat maken of drooghouden, meneer?" is klets koek. Ons vak is creatief gewor den. Het zijn harde feiten, maar de meesten van ons zullen over een paar jaar uitgeknipt zijn en als kapper geen bestaan meer kunnen vinden. Het barbier schap heeft afgedaan. Als je niet actief bent in dit vak is het einde in zicht." Haarverzorger De Lange heeft naar zijn zeggen de artsen op zijn hand. „Dat wii het haar onderzoeken vinden zij prachtig. Ze hebben daar zelf geen tijd en de apparatuur niet voor. In sommige gevallen verwijzen wc eerst naar de huisarts. Iemand die echt „kaal" is zal ook bij mij geen haar meer krijgen; de talgklier is nu eenmaal moeilijk te bestrijden. Maar in de mees te gevallen help ik er toe bij dragen, dat men na een echte verzorging het gevoel heeft een „ander mens" te zijn". En dat is het proberen waard. Ton Pieters «as het in het Wasbekerplan dan zover na vele besprekingen en plannen, dat burgemeester van Knobelsdorf de heistelling kon beklimmen om het mecha nisme in werking te stellen, waarmee de eerste klap kon vallen van de 450, waarmee één der 170 heipalen, voor de bouw LeJvan het nieuwe zwembad, in de frond werden gedreven. een korte toespraak in het Mo- begon burgemeester van ilsdorff op te merken dat Slachtoffer Teylingerlaan overleden BSENHEIM De 18-jarige mgeman uit Sappemeer die op juli 's morgens op de Teylin- prlaan ernstig hersenletsel op ia een botsing tussen romfiets en een loslopende ond is gistermorgen in het cademisch Ziekenhuis in Lei- in overleden. De jongeman is t zijn ongeluk niet meer bij mnis geweest. Autorijders bij bosjes op de bon SENHEIM Door de politie Sassenheim werd afgelopen agen op het kruispunt Sassen- eim-noord controle gehouden i de maximum-snelheid, de controle maandagmorgen ssen 10 en 12 uur werden 22 itomobilisten verbaliseerd. isteren tussen 's morgens acht en 's avonds half vijf wer- niet minder dan 150 auto- obilisten in de kraag gegrepen egens overschrijding van de 50 h grens. Er werden snelheden tot 90 gemeten. Geslaagden Tuinbouwschool Ter Aar AAR In de kantine van tuinbouwschool had gisteren diploma-uitreiking plaats aan geslaagden van het leerlin- snstelsel, een vervolg op de ^ssen van de tuinbouwschool. geslaagden zijn Leo van Ha rren, Jos Oomen, Peter Koek, Mer Wesselman, Kees van link, René van Klink, Jan oogenboom en Louis Klein uit oelofarendsveen en Rob Ver- "yn uit Aarlanderveen. "WAV AAR Uitslag klaverjas- edstrijd nieuwbouwcomité AW N. Groen in 't Woud 5841 Jac. de Bruin 5585 pt., Fr. •be 5526 pt. Sassenheim de eerste gemeente was in de bollenstreek met een zwembad, dat 40 jaar goede diensten heeft bewezen, maar dat vorig jaar moest worden ge sloten. Hierna gaf hij een sum mier overzicht over de plannen met als sluitstuk volgend jaar het nieuwe zwembad, dat „op het nippertje als voor het helle vuur werd weggesleept". In 1958 werd advies gevraagd over het oude zwembad, maar de ei sen voor vernieuwing waren zo zwaar dat geschrokken het rap port werd weggeborgen. Toen bleek dat het oude zwembad vervangen moest worden werd naar een andere oplossing ge zocht en diverse plannen ge maakt, o.a. samen met Voor hout wat helaas niet mogelijk was. En het plan Teylingen was ook niet haalbaar. Maar thans is het zover dat men elkaar kan feliciteren. Ir. van Gelderen van het adviesbureau wees er ver volgens op dat een kapitaals- werk als dit niet zo maar tot stand komt. De bouw van het zwembad wordt uitgevoerd door het Centraal Bouwbedrijf te Nieuw-Vennep. Er komt één bassin van 17 bij 25 m. met een springkuil van 3 1/2 m; één in structie-bad van 45 m. lang en 18 tot 26 m. breed en een kleu- terbad van drie bassins die on derling met elkaar verbonden zijn. Het kleinste is 7 bij 7 m, één rond van 9 m. en één van 6 bij 13 m. Het kleedlokaal zal 24 wisselcabines tellen en verder komt er een gebouw voor tech nische installaties. De kosten in clusief de grond worden ge raamd op het huidig moment op 2.150.000. Verjaardagsrit van autoclub VOORSCHOTEN/KATWIJK Zaterdag gaat bij de Katwljkse sporthal aan de Stadhouders- dreef de 50 km lange verjaar dagsrit van de auto- en motor club Voorschoten van start. Op diezelfde plaats is ook de fi nish, waar de prijzen zullen worden uitgereikt. Men kan nog voor de rit inschrijven bij J. de Wit, Plaspoelstraat 20 te Leid- schendam. Moederochtend V rou wenbe we ging LEIDEN De r.k. Stedelijke Vrouwenbeweging houdt op zon dag haar jaarlijkse Maria Moe derochtend. Op deze bijeenkomst zal behalve de voorzitster van de vereni ging, mevrouw Uphoff-Visser ook drs. M. E. Th. Vreeburg spreken. De Heilige Mis wordt gelezen in de Hartebrugkerk en begint om acht uur 's morgens. Na de Mis is er een ontbijt in het Antoniusclubhuis. V akor ganisaties gaan fusie aan ALPHEN De algemene vakor ganisaties in Alphen hebben be sloten een fusie aan te gaan. De Algeme Bedrijfsgroepen Cen trale, de Metaalbedrijfsbond en de Textiel- en Kledingbond „De Eendracht" gan op in een nieu we organisatie die de naam In dustriebond NW krijgt. De fu sie zal op 1 januari '70 van kracht worden. Op 29 oktober wordt in gebouw Nabij in een feestelijke bijeen komst aandacht aan de fusie be- VOORHOUT De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in Voorhout 1593,22 opge bracht. ALPHEN Het echtpdr W.Geerlof en A.Geerlof-Mooy, Sperwer- straat 32 is 20 oktober 50 jaar getrouwU. Op die dag houden zij in iMel Toor van half vijf tot zes uur een receptie. De bruidegom heeft 25 jaar voor de AR in de raad gezeten. Hij is actief geweest in de vakbeweging. Het echtpaar heeft negen kinderen, 28 kleinen 5 achterkleinkinderen. „Solglytt gaat weer varen LEIDEN De verpleeginrichting „Huize Solglytt" gaat voor het twaalfde jaar een vakantievaar tocht van tien dagen naar het buitenland maken met alle pa tiënten. Op 19 oktober vertrekt men met het ms. Irene vanaf de Wilhel- minabrug. Men kan zich insche pen vanaf zeven uur 's avonds. Gelegenheid tot bezoek is er van 8 tot 10 uur. Vogelhouders exposeren samen LEIDEN Drie van de Leidse verenigingen van vogelhouders, „De Vogelvrienden", „Avibus" en „De zanger" houden begin december gezamenlijk een ten toonstelling in de Stadsgehoor zaal te Leiden. De definitieve inschrijving voor deze tentoon stelling „Drie in Een", begint omstreeks 25 oktober. De orga nisatoren rekenen op een over vloed aan inschrijvingen. Boskoop In verband met de voorgenomen fluoridering van het drinkwater door Goudse Wa terleiding Bedrijf N.V., is er een antifluoride aktie aan de gang in Boskoop, Waddinxveen en Gouda. De heer A. van der Kaay direc teur van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek", dat gedeelte lijk water inkoopt van Gouda, zegt hierover dat hij het ten zeerste betreurt dat de indruk wordt gewekt, door de huis aan huis verspreide pamfletten te gen fluoridering, dat de Rijn streek hierachter zou staan. Ie dereen is in Nederland vrij om een aktie te gaan voeren, maar dan moet men dit open en eer lijk doen", volgens de heer van der Kay. Op de pamfletten die nu verspreid zijn staan geen na men van mensen of groepen die hiervoor aansprakelijk zijn. De heer Van der Kaay is al tiental len malen opgebeld door men sen die er niets van begrijpen. Nu blijkt dat de leden van de hervormde kiesvereniging in Waddinxveen en de S.G.P. deze aktie voeren. „Pankras" speelt stuk van Naaykens SASSENHEIM Op zondag 17 en dinsdag 19 oktober a.s. brengt de toneelgroep „Pankras" de komedie „Paris, of spot niet met de liefde", van Jan Naay kens. De schrijver noemde het zijn mooiste stuk en staat er nog volledig achter, zei hij tijdens een interview onlangs voor de radio. Het stuk wordt gespeeld in het KSA-gebouw in de Hoofd straat; aanvang 20.00 uur. Excelsior speelt in de Kuip BOSKOOP Harmonie Excelsior is uitgenodigd op drie november een show te geven tijdens de voetbalwedstrijd om de Europa cup 1 Feijenoord—Boekarest in het Feijenoord-stadion. LISSE Het comité dat zich belast heeft met de inzameling van goederen voor Hongarije belegt vrijdagavond een dia avond in het verenigingsgebouw ingang Crocussenstraat. Aan vang 19.45 uur. VOORHOUT De kruisvereni gingen organiseren deze winter opnieuw een kleutercursus op 6 7 opeenvolgende donderdagen. De cursus vangt aan op donder dag 4 november om 20.00 uur. Voor inlichtingen kunnen de in woners van Voorhout zich rich ten tot de wijkverpleegsters Leidse Vaart 2, tel. 11075. Ds. L. den Boer 40 jaar in toga SASSENHEIM Ds. L. den Boer uit Sassenheim hoopt op 25 okto ber zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Hij kwam in 1955 naar Sassen heim. De nu 73-jarige dominee vervult talloze nevenfuncties op kerkelijk gebied. Hij maakte deel uit van een aantal synodes en is secretaris van het jaar boek van de Geref. Kerk. De kerkeraad biedt ds. Den Boer op zaterdag 30 oktober in Motel Sassenheim van 4 uur tot 5.30 uur een receptie aan. Burgerlijke stand .EIDEN Geboren: Hendrik Jcre- mlas Johannes z.v. J. J. Bell en G. M Roelandse. Edwin Johannes Pe trus z.v. J. P. Dreef en M. W. S:e- rat. Ingeborg Christine d.v. P. H. van Knippenberg en B. W. van dei Berg, Cornells Corwin z.v. T. Ver hoef en G. Schaap. Corinne Mariski d.v. W. Lecuwenburgh en A. T. C Hooseveen. André z.v. J. A. Oud» i H. Hemerik. Johannes Martin ui Keijzer en C. G. Marljt. Robert Pe. trus Johannes z.v. J. van Sllgter ei J. C. van der Marei, Ronaldus Ca» nel is z.v. A. D. M. Katten berg «e M. B. Hoogervorst. Monique ChrUtt t, Gert z.v. C. Koelewljn et» J. 'd< ng, Johannes Charles Aart z.v. H. C. Regensburg en E. C. Se Kor, anko z.v. J. R. M. Wessels en, M. Gerarda Maria d.v. M. C van Leeuwen. Dennis Arnoud z.v. W. van Tol en E. Wobben, Ever ar- dus Wilhelmus Abraham z.v. EL P. Peltenburg en K. G. vaarts. Ewald Hut C. Burghoorn. Schelllngerhoud en H. Angeneot, Da nielle d.v. J. de Vos en L. W. L» Been. Reginald Ferdinand z.v. A. M G. Oudshoom en C. W. v*n Str» ter. Karin Johanna d.v. A. C. Re no,ij en J. G. Grootveld. JPeteri* Johannes Cornells z.v. J. P. C. Jan sen en P. A. van der Zwet. RonnW z.v. M (le Bruin en P J. ITEcluse, en S. J. A. A. Graat. KUian Aris Boombaar z.v. J. J. A. jder en M. W. P. Hulzer, Cor- W. Haasnoot en T -de. Johannes Adrk z.v. J. C. G. Blom t A. Ouwerkerk. Menr.o z.v. "W. le No bel en J. H. Rietkerk. Gehuwd: L. A. P. Huijgen «A.IH, Vreeburg, A. Penneburg en M. J. Bloem'.nk, A. K. Durve en L. L. S, Bremmer. P. H. Sehras en S. A. E. Willigen. W. F. van Ni el en M. L. Blegstraaten. J. de Roode en H. M. Verver. W. J. Laman en M. P. Stolp. C. H. Clau sen en M. M. Duinbergen. J. J. Faas. P. Barendse en M. van Dijk. Overleden: E. Habraken (66), J. SJar- dijn (61) ,G. de Vos (79). W. Rhoon (32). J. JIAZER8WOUDE GeborenArnol- dus Petrus z.v. J. H. Uljé en Ch. L M. Beckers, Cornelia Hendrlka d.v„ C. J. de Jong en M. J. M. Gorddjn, Overleden: Gerrlt Parochiehuis nu kinderhuis gehandicapten Hazerswoude De Van Kuijk- Stichting, de protestants christe lijke inrichting tot verpleging van geestelijk gehandicapte kin deren te Zwammerdam, zal de zer dagen de voormalige pasto rie en het daarnaast gelegen pa rochiehuis bij de R. K. Zwaant- jeskerk in gebruik nemen. Tot nu toe beheerde genoemde stichting in Zwammerdam twee tehuizen voor geestelijk gehan dicapte kinderen. Een van de twee tehuizen werd te oud en ondoelmatig bevonden, zodat werd uitgezien naar een ander onderkomen. Nu de verbouwing van de pastorie tot kindertehuis rond is, zullen daar vijfentwin tig kinderen worden onderge bracht. Tevens is hier, evenals in het parochiehuis, een onder komen voor verpleegsters en leidsters geschapen. BODEGRAVEN Op het oefen terrein achter de Koninginne weg zijn door de Boreltse rui ters de districtswedstrijden georganiseerd. De Gouwe Rui ters domineerden op bijna alle nummers. De enige ruiter uit Bodegraven die in de prijzen viel was Eric van Eyk bij het nummer springen. Bodegraven De Bodegraafse volksuniversiteit ,,'t Groene Hart" komt dit seizoen met een tiental nieuwe cursussen, waar onder een aantal talen, de histo rie van Bodegraven, volksdan sen. Als nieuwe voorzitter zal in het komende jaar de heer Van Barneveld optreden. Mevrouw Van Barneveld is secretaresse, de heer Lantzendorffer wordt penningmeester. 9e" I Rijnsaterwoude Op de noor delijke oever van het Braas- semermeer in de Groote Hei- lige-geestpol- der staat de robuuste grondzeiler De Geestmo len. Het is be- I paald wel een I molen, die men niet licht over het hoofd ziet, want zijn wieken heb ben een vlucht van bijna 29 meter. In 1960 kwam het wiekenkruis naar beneden door een roedbreuk, maar dat is weer snel hersteld. De houten achtkant is met riet gedekt, evenals de kap. De woning in de molen (gebouwd in 1833) is tegenwoordig ingericht als weekendverblijf voor de particuliere eigenaar.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7