Bij Brandpunt mag iedereen zijn zegje komen zeggen Extra dimensie aan programma Kunst en kunstenaars Hou het scherm in 't oog Onderhoudende, humoristische en een veel betekenende film Drum TV I vanavond 1/ Kamw: T.V. morgen Terugblik Radio vanavon Kunst en kunstenaars Radio morgeus LEIDSE COURANT Bij Brandpunt mag iedereen zijn zegje komen zeggen. Branktpunt is niet langer zakelijk. De nieuwe formule betrekt het publiek in de uitzending. Men mikt op in spraak. Wat kon Brandpunt dus beter doen dan alle KRO-leden in den lande door middel van een bon in het Programmablad in de gelegenheid stellen hun eigen zegje te komen zeggen tijdens de uitzendingen?. Het regent verzoekjes bij de gas- tendienst van de omroep. Naar elke Studio lezer, die de moeite heeft genomen het bonnetje op een briefkaart te plakken en naar 't Gooi te zenden, wordt een keurige brief gezonden, met de meeste hoogachting voorzien van de handtekening van Van Westerloo persoonlijk. In het schrijven staat vermeld, dat de aanvragen tn volgorde van bin nenkomst worden behandeld. De hoeveelheid aanvragen blijkt ge lukkig nog niet zó overstelpend te zijn, dat men voor drie sei zoenen onmiddellijk volgeboekt Brandpunt-nieuwe-stijl kan een lang leven beschoren zijn, want leden die een kijkje achter de beeldbuis willen nemen, zijn er in voldoende mate. En wat veel bezoekers betreft, behoeft het zorgvuldig voorbereide plan tot inspraak niet te worden uitge voerd, zolang het kopje koffie vooraf maar klaar staat en men constateert op welke wijze het jarenlange lidmaatschap door de gastheren en -dames op prijs wordt gesteld. Voor deze grootste groep heeft een team van deskundigen niet in volledige afzondering gesleu teld aan een totaal vernieuwde opzet van de actualiteitenru briek. Want deze categarie kan even zo goed een onderkomen vinden bij „Met de muziek mee" en soortgelijke gezellig heids-manifestaties, waar de ca mera nogal eens een schateren de tante of een neuspeuterende oom pleegt te „pikken". Het zijn met name de meer kriti sche kijkers, die er balen van hebben iedere avond opnieuw zonder enig recht van spreken voor het scherm te kijken naar personages, die er wat hen be treft de meest omvangrijke ab surditeiten en drogredenen uit kramen. Zij wensen éénmaal de kans te krijgen hun stem te verheffen om het miljoenenpubliek kennis te laten nemen van wat hun al jarenlang dwars zit. En daarbij blijft het om het even, waarom het gaat: Hirohito, de homofie len, abortus, de woningnood of Vietnam. Brandpunt wil hen die kans bieden. Daarbij speelt één Toneelgroep El Grupo Tabano uit Madrid geeft op 20 oktober in het HOT te Den Haag de enige voorstelling van „El ratablo dee flautista", een bewerking van „De rattenvanger van Hame ien" door de Catalaanse schrij ver Teixidor. De groep werd en kele jaren geleden opgericht door een aantal Madrileense studenten. problem Langebent, Van den Heuvel en Van Westerloo par ten, omdat alles en iedereen in de Gooise studio's uitgezon- ders natuurlijk Willem Duys strikt gebonden zijn aan een zendschema, waarvan nauwe lijks af te wijken valt. Met het vervelende gevolg, dat juist op het moment dat de discussie boeiend wordt en de emoties op laaien, overgeschakeld moet worden naar het volgende item. Toch deinzen de Brandpunt-jon gens nergens voor terug. Tij dens het babbeltje na afloop van de uitzending verkondigde Van Westerloo moedig dat men wel zo goed en zo kwaad als dat mogelijk is het schema wenst te volgen, doch dat men het zich moet permitteren in dat opzicht voldoende flexibel te zijn. Die buigzaamheid wil men zelfs zo ver bewijzen, dat het mogelijk wordt de discussies te verlengen ten koste van vooraf opgenomen filmonderdelen. Bovendien mag men heus wel nu en dan iets uitlopen. Beloften, die overigens niet in een vloek en een zucht kunnen worden waargemaakt, aangezien met betrekking tot dit probleem de verschillende leden van het Brandpunt-team onderling zelf nog niet tot overeenstemming zijn gekomen. Een andere mo gelijkheid is namelijk het aantal te behandelen onderwerpen te verminderen. Hierin schuilt weer het duidelijke voordeel, dat het totaal voor de aanwezi ge bezoekers, alsmede voor het „thuisfront" overzichtelijker wordt. De toeschouwers die duidelijk uit zijn op een persoonlijk t.v.-de- buut buiten beschouwing gela ten, kunnen de in het vak doorknede knapen van Brand punt toch een en ander leren van de kritische deelnemers, die hun aandeel aan het gesprek via de camera leveren. Niet al leen krijgt een tnterwiew som tijds een verrassende wending, op het ogenblik dat een der tweehonderd op de met velours bedekte stoeltjes zijn mening spuit of na het vingeropsteken een onverwachte vraag stelt: bovendien is gebleken, dat deze kleine groep zinnige suggesties aandraagt tot verbetering van de progrmma-opzet. van deze formule nog niet op de borst te slaan, want er blijft een hard zoeken naar meer nieuwe dingen". Hoezeer men ook rekening tracht te houden met ieders wensen en aanmerkingen, zal niet aan ie der verlangen kunnen worden voldaan. Het verdriet bijvoor beeld nog steeds een aantal trouwe leden zo bleek ook tij dens de babbel-met-bier-en- broodjes na de tweede uitzen ding dat de KRO niet meer de beschikking heeft over ene Frits van der Poel. Op de vraag of deze huidige Vrije Volk-re- dakteur niet eens kan optreden als gastcommentator kon men slechts antwoorden, dat hij reeds op de dinsdagavond spreekruimte heeft gekregen bij een concurrerende zuil. Maar daar hebben uiteraard de Brandpunt-supporters geen bodschap aan. HENK SCHAAF. Mia Farrow is bezig met een nieu we film: .Public Eye". Ze speelt de rol van een jonge Ame rikaanse, die met een oudere, behoudende Engelsman is ge trouwd. Mia wordt in de film ge schaduwd door een detective, ge speeld door Topoi, die de op dracht van de echtgenoot heeft gekregen. Dagelijkse reportages via radio Jan Vrijmans „Identity": id van Westerloo cum suis zijn dankbaar voor iedere positieve gedachte, die kan bijdragen tot het verlenen van een totaal ei gen imago aan de rubriek. ER zal nog meer tijd worden uitge trokken voor de inspraak en medezeggenschap van het pu bliek. Bovendien is de redaktie min of meer de toezegging afge dwongen tijdens iedere zaterdag uitzending tenminste één spor tief onderwerp aan de orde te stellen. Tenslotte zal speciaal ten behoeve van de wekelijks uit een of andere uithoek van het land afkomstige deputatie een bepaald regionaal probleem ter sprake komen. En alsof dit alles nog niet genoeg is mogen enkele studiobezoekers uit dit gewest ook hun pro of contra verdedigen op het platform. ,De deelname van het publiek aan de discussie is belangwek kend en geeft een extra dimen sie aan het programma", aldus streek Ad Langebent de toe schouwers en met name de dis cussianten over de bol. „Maar we hoeven ons met het vinden Het leven van een reclameman Is niet makkelijk, zeker niet van een reclamedirecteur waarover vanavond de film „Identity", gemaakt door Jan Vrijman, handelt. Jan Vrijman heeft zijn film, die vorige week voor het eerst werd vertoond in Arnhem, gemaakt in opdracht van het „Genoot schap voor Reclame" en later met steun van het ministerie van CRM. Dat deze filmer het reclamevak niet zag zoals de reclamemensen zelf bewees wel de vele kritiek van hun zijde toen zij zichzelf zoals zij het noemden op „schandalige wij ze" uitgebeeld zagen. Nog talrijker waren echter de complimenten van de maat schappijcritici. Volgens Jan Vrijman zelf is de film een combinatie van cinema, vérité of documentaire en sociaal dra- Miel van Konijnenburg speelt de hoofdrol van de belangrijke re clamedirecteur en wordt een Aad v. d. Heuvel temidden van enkele Brandpunt-enthousiasten paar dagen door de camera ge volgd. De wijze waarop Jan Vrijman en cameraman Matt van Hensber- orn avonturen van deze man en zijn partfner in beeld hebbe gebracht heeft een zeer onder houdende, bijzonder humoristi sche en een veel betekenende film opgeleverd. ed. II 21.05 uur. Van genest tot geivest Een reportage over de verhoging van de tarieven voor de veer diensten op de Westerschelde. De Zeeuwsvlamingen zijn woe dend over de verhoging omdat in de Westerschelde geen dam kan worden gelegd en dus de veren een verlengstuk van de rijkswegen zijn. Ned. I 19.05 uur. Madame Sans-Gêne De filmbewerking van dit volks stuk vond plaats tn 1962 en heeft niemand minder dan So phia Loren in de hoofdrol. Zij is in de film de eigenaars van een wasserij vlak bij het paleis van Lodewijk XVI. Cathérine Hüb- scher is haar werftelijke naam en iedere man die probeert haar te benaderen wordt op on gezouten wijze terechtgewezen. Later trouwt ze met een ser geant die kans maakt koning van Westfalen te worden. Ned. I 20.36 uur. Interpellatie De smog in Rijnmond, de huisves ting van gastarbeiders in Rot terdam, de gewestvorming en de problematiek rond het nieu we sportpaleis en het oude wes ten zijn vanavond de onderwer pen waarover gediscussieerd kan worden met burgemeester Thomassen. Dit is de eerste af levering van Interpellatie, waar in een man of vrouw die in de belangstelling staat, wordt on dervraagd door een groep van 15 Nederlanders. Ned. I 22.25 uur. Dagje ouder De problemen van de zelfstandig wonende bejaarden is het onder werp in „Dagje ouder" dat dit seizoen op woensdagavond op het scherm komt in plaats van op zaterdagmiddag. Jeanne van Munster presenteert het pro gramma. Ned. II 19.05 uur. •n lach en een traan Voor de tiende maal een reporta ge vanuit de feestzaal „De Sala mander" in MFechelen aan de Maas .Johnny Hoes, De zange res zonder naam en Henk van Montfoort zijn enkele medewer- Ned. II 20.21 uur. reclameman wordt ADVERTENTIE tyturo Oh ZE(r' T IA AAR. héte bests halve zwam. Hilversum De NOS-radio zal vrijwel dagelijks aandacht be steden aan het wereldkampioen schap hockey dat van vrijdag 15 tot en met zondag 24 oktober wordt gehouden in Barcelona. Het schema van de uitzendingen is als volgt: Vrijdag 15 oktober van 17.30 18.00 uur via Hilversum 1. Zaterdag 16 oktober van 12.55— 12.59 uur via Hilversum 2, van 14.40—14.50 uur via Hilversum 1 met slotwedstrijd Nederland— Spanje en 16.30—17.00 uur via Hilversum 3, in de sportshow van de NCRV. Zondag 17 oktober van 11.50—12.00 uur via Hilversum 3, laatste deel van de wedstrijd Neder landPakistan, 16.15—16.30 uur via Hilversum 3 in Langs de Lijn. Maandag 18 oktober van 12.50 12.55 uur via Hilversum 1, ver slag Nederland—Australië. Dinsdag 19 oktober van 12.50— 12.55 uur op Hilversum 1, ver slag van NederlandJapan, en tussen 17.30 en 8 uur op Hilver sum 1 een overzicht. Donderdag 21 oktober van 17.30 18.00 uur via Hilversum 1. Vrijdag 22 oktober van 12.50 12.55 uur eveneens via Hilver sum 1 een samenvatting. Zome de tussen 17.30 en 18.00 uur ook op Hilversum 2. Zaterdag 23 oktober van 16.15 16.45 uur op Hilversum 3 ver slag van de halve finales. Zondag 24 oktober van 14.00—14.30 uur op Hilversum 3 in het NOS- programma. Langs de Lijn een verslag van de finale en nabe schouwing. De verslaggever is John Wories. WOENSDAG 13 OKTOBI NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjes! 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest ti 19.50 uur: Toeristische II •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Politieke i 20.31 uur: Stichting •20.36 uur: Madame 22.10 uur: Studio Sport [0 •20.35 uur: Journaal 22.40 uur: Den Haag vewr •22.45 uur: Interpellatie j» 23.15 uur: Beschouwingen Tweede F sst tol/ :hef- rE- NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Dagje ouder 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een lach en •21.05 uur: Identity •21.40 uur: Achter het nijg 22.15 uur: Kenmerk •22.40 uur: Journaal ielo Gisteren begonnen de algemene politieke beschouwingen In de Tweede Kamer. Belangrijk ge beuren, waar de NOS samenvat tend ruime aandacht aan wijd de. We moeten vaststellen dat de nieuwsrubrieken van de om roepen (deze avond NCRV en VARA) het lieten afweten. NCRV's Hier en Nu wist helemaal niet dat er op het Binnenhof iets gaande was, VARA's Achter het Nieuws wist het wel, maar be paalde zich tot vrijblijvende straatinterviews en een heel vrijblijvende opstelling van prof. C. de Galan over de PvdA's tegenbegroting. Wat „Vanavond in Nieuwspoort" er nog maar, ben je dan ge neigd te verzuchten. Want die KRO-rubriek was uitgerekend op zo'n avond èn aktief èn ob- jektief in de weer om de kijkers echte achtergrondinformatie te bieden. Wat erg kronkelig wordt „Een maal andermaal" bij de NCRV. Er wordt geld losgemaakt voor goede doelen. Dat is natuurlijk prachtig, maar gisteren werden daarbij vreemde paden ingesla gen. Zoals het verkopen van Luns-relikwieën en het als „gei nig" presenteren van situaties waarbij bekende mensen onge wone dingen doen. We zijn gek op „goede doelen", maar we zijn óók van mening dat cie niet als kapstok moeten dienen voor onmogeijke t.v.-programma's! Rien van Nunen was tijdens de opname van de nieuwe Stief- beenserie in een conditie dat hij in de meest-letterlijke-zin-van- het-woord „geen poot had om op te staan". Desondanks lever de hij in de aflevering van gis teren speciaal in de ope ningsmonoloog iets kapitaals. Feit dat een kleine huidebeto ging verdient... „En een zoen van de juffrouw" van de VARA ging van start als een vooral-leuk programma. De pretenties van de reeks reiken verder. In hoeverre die preten ties waar worden gemaakt valt voorlopig nog niet te konstate- In de NCRV-avond: Ze moeder, zo zoon. Variatie op een pro gramma dat al lang een kij- kerssukses is gebleken. In de nieuwe formule zijn er geen vaste panel-leden. De wisselen de deelnemers kunnen extra-at- traktief worden, speciaal als fi guren als „De Freule" bereid zijn om medewerking te verle- NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal f TROS 19.05 uur: Op losse •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Zevensprong •22.20 uur: De •22.20 uur: Wereld op IKOR •22.35 uur: Leerhuis •23.20 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.00 uur: Beschouwinge ron Tweede Kamt 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Het geheim d klokken 19.40 uur: Nader bekektC^ •20.00 uur: Journaal VPRO 20.21 uur: Berichten uit ft samenleving 20.30 uur: Charlie Chap tof •20.40 uur: Namens Hans f' 21.20 uur: Dick Cavettsl 1 22.10 uur: Woody Hera 'avi NOS •22.20 uur: Journaal •22.25 uur: Ter visie 22.50 uur: Beschouwing! Tweede KanJ*," de »PP' Het Heutling Kwartet uit Hannover zal op 21 oktober optreden in het Haags Gemeentemuseum met een „Oude Instrumenten concert" dat aanvankelijk door het Nederlands Kamerorkest ge geven zou worden. Het pro gramma bestaat uit kwartetten van Mozart en Schubert. „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn zal worden uitgevoerd door de Christelijke Gemengde Zang en Oratoriumvereniging „Zanglust"in de Andreaskerk te Leidschendam op 19 oktober te 20 uur. Dit concert staat onder leiding van Herman de Wolff en bekende solisten verlenen hun medewerking. Marius Monnikendam heeft van de Johan Wagenaarstichting de opdracht gekregen voor het schrijven van een compositie voor vierstemmig koor, kamer orkest en solisten. Het werk is bestemd voor de viering van het honderdjarig bestaan van het Residentie Bachkoor in ok tober 1972. 23.55-2.400 Nw HILVERSUM 18.00 Nws. 18.11 Act. 1 PPR. 18.30 (S) Klink 1 nonsens. 19.30 (S) Tan?f Ork. met zangsolisten. I 20.05 (S) Week v.d. VARA-dansork. en s (S) Lichte gramm.mi Popsmuk: licht plate (S) Koloriet: een veel! (S) Klass ïzz Mag'a; HILVERSUM III 18.00 NWS. 18 03 Lekenmoraal e Sport. 18.55 Taa Keurig ^Frans. 19.42 Made en de zeven kunsten conc, 23.00 Nws. 23.10 Amii0D e 33.10-33,<B Nws. HILVERSUM I NCRV: 7.00 NWS. 7.02 He woord. 7.07 (S) Preludium muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier d (S) Preludium II: operanutoudii Deum laudan Nws. 8.41 vrouw: inf. muz. 10.00 Ge Schoolradio. vliegwerk; 12.26 Med. HILVERSUM II i. AVRO: 7.00 N> 7.20 fS) Dag t Vrbeldsvltaminen. f HILVERSUM UI

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2