Hoeeetu de kaas uit huisje? Johnny en Rijk als paar apart in nieuwe show met veel publiek Charlie Chaplin in twaalf stomme films Creatieve mensen van radio en tv willen invloed op programmering Hou het scherm in 't oog TV vanavond TV morgen Terugblik Radio vanavond Radio morgen LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 OKTOBER 197 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zondagavond brengt de KRO-televisie de eerste van een nieuwe serie van zes shows van „het paar apart" Johnny Kraaykamp en Ryk de Gooyer op het scherm. Deze serie shows wordt dit seizoen mét publiek opgenomen in het theater ,,'t Spant" te Bussum. De teksten zyn van een nieuw team van auteurs: Kees van Kooten, Eli Asser, Dick Vosburgh en Garry Chambers. De beide laatsten zyn Engelsen. Gasten in de eerste show zijn de Britse zangeres Brenda Arnau, die uit de musical „De man van La Mancha" de songs „For once in my life" en Impossible Dream" laat horen; de actrice Andrea Domburg, die Johnny en Rijk assesteert in de sket ches; Indiana eb Martreto, af komstig uit Argentinië, die een dansact, aangepast aan de klik klak rage brengen, en Johnny Jordaan, die tezamen met acoordeonist Johnny Meyer en Johnny Kraaykamp een pot pourri van ras-Amsterdamse liedjes laat horen. Johnny en Rijk waren helemaal in hun element, toen afgelopen woensdag in Bussum de opna men werden gemaakt. In hun element omdat er veel en voor al enthousiast publiek bij aan wezig was, iets dat, aldus Her man Brouwer, een levensvoor waarden voor het tweetal is. Johnny en Rijk hebben vorig jaar. ook voor de KRO, ge werkt in studio's zonder pu bliek. De toenmalige regisseur, Bob Rooyens gaf aan het ein dresultaat een eigen gezicht, dat volgens het grote publiek minder goed overeenkwam met de verwachtingen die zij ten aanzien van Johnny en Rijk koesterden. Rooyens maakte met montagemiddelen een mo derne show, waardoor de beide hoofdfiguren soms figuranten werden. Bij de nieuwe regisseur Jos Pan- nekoek, zal het allemaal wat orthodoxer toegaan. Hoe? Dat wil de gesloten free-lancer niet kwijt. Herman Brouwer( „Zeg maar dat deze regisseur een beetje bescheiden is. Hij wil de huid van de beer niet verkopen voor hij geschoten is". Liesbeth List- Trio van Dijk met v Magna Carta DEN HAAG (ANP) Liesbeth List en het Trio van Dijk gaan samen met de Engelse pop groep „Magna Carta" een toer- nee langs negen Nederlandse theaters maken. Liesbeth List zal ook optreden met de pop groep, die tot besluit van het concert met haar en het trio de finale verzorgt. Daarnaast tre den Louis van Dijk en de zij nen afzonderlijk op, zal Lies beth List nummers van Jac ques Brei zingen, en levert Magna Carta eigen werk. Haar optreden met Magna Carta vloeit voort uit het feit, dat Liesbeth List een aantal com posities van deze popgroep op haar repertoire heeft. De groep bestaat uit drie man, schrijft zijn eigen repertoire, en con certeerde nog onlangs in de Royal Albert Hall in Londen, samen met het Royal Philhar monic Orchestra. De toernee in ons land begint op 23 oktober in Heerlen en ein digt op 7 november in Rotter dam. In de tussenliggende perio de wordt geconcerteerd in Leeuwarden, Oss, Breda, Hil versum, Scheveningen, Amster dam en Groningen. Het Nationaal Jeugd Orkest zal onder leiding van Nico Her mans concerteren in De Doelen te Rotterdam op zaterdag 23 oktober te 15 uur. Dit concert is gepland in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord. 18.45 u 18.55 u 19.05 u Vanavond krygen we Charlie Chaplin weer op het scherm. In de periode van 1912 tot 1916 maakte hy vele eenakters, die hy als een klein werknemertje in dienst van Hollywoods groten vervaardigde. In die tyd was Charlie biy, dat hy aan de slag kon komen op het terrein van z(jn liefhebberij, nl. de film. Nu nog kan men zich ver bazen over de grote fantasie, die hy daarby aan de dag legde. In tussen laten deze films Chaplin zien als de man, die nog op zoek is naar zijn eigen karakter. De VPRO heeft twaalf van deze stomme films aangeschaft en gaat er elke week eentje van vertonen. Ned. I, 20.30 uur. Star Trek Martijntie •2»'°° 3 3 21.30 De eerste aflevering van een serie Het wonder jongetje Martijntje fantastische belevenissen van de gaat zwerven door de wereld in #21.25 bemanning van het ruimteschip dezelfde tijd, dat zijn vriendjes „USS Enterprise"', waarover wij en vriendinnetjes op school zit- deze week uitgebreid schreven. ten. Het loopt allemaal goed af. Ned. I, 19.05 uur. Ned. II, 19.05 uur. NEDERLAND I NOS: 11.10 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VPRO: 19.05 uur: Trek Star, science fictionserie 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 20.30 uur: Chaplinfilm 20.40 uur: Het onderwijs in 21.30 uur: Magic Box, amusem 22.15 uur: Artie Shaw, jazz CVK: 22.30 uur: Leerhuis 23.00 uur: Journaal NEDERLAND II TROS: Onderwijs in China Roelof Kiers, als eerste Neder landse televisiejournalist uitge nodigd in de Chinese Volksrepu bliek, maakte deze zomer in Kanton een documentaire over het onderwijs in het China van na de culturele revolutie. Ned. I, 20.40 uur. Zorro Fabeltjeskrant i Journaal Wonderkind Martijd Zorro, film Journaal Mission impossible j Wilma reading, zangster Liefde op z'n Amerikaans 22.10 uur: De Unvollendete vat Schubert NOS: 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Ter visie Magie Box Het Zweedse amusementsprogram ma van de Nederlander Ardi Striiwer dat op het Festival om de Gouden Roos in Montreux een hoge onderscheiding kreeg om zijn telegenieke kwaliteiten. Ned. I, 21.30 uur. Artie Sliaw Onder de titel „Deze week" zal vanaf vandaag elke VPRO-don- derdagavond besloten worden met een korte impressie van beroem de jazzgrootheden en amuse mentsorkesten uit de jaren der tig. Deze eerste keer: Artie Shaw. Ned. I, 22.15 uur. Voor de wat grotere kinderen volgt vanavond de eerste film van een serie over Zorro. Deze legen darische man uit Californië leidde een dubbel leven. Als Don Diego was hij een keurig heer, een kamergeleerde, als Zorro trad hij op als held voor de ver drukten. Ned. II, 19.30 uur. Wihna Reading Er is weer een nieuwe zangeres ontdekt, met name Wilma Rea ding. Deze Australische zangeres maakt vanavond haar opwach ting op de buis. Ned. II, 21.10 uur. NEDERLAND I NOS: 10.45 uui #18.45 uui 18.55 uui TROS: #19.05 uui 19.20 uui #20.00 uui 20.21 uui #22.45 uui Schooltelevisie Fabeltjeskrant Journaal Fabeltjes van Fontaine Filmhelden Journaal Feestprogramma Journaal Leerhuis CHARLIE CHAPLIN IKOR/CVK beginnen vanavond een serie onder de titel Leerhuis, waarin katechëtische onderwer pen aan de orde worden gesteld. Met verschillende deskundigen wordt om te beginnen de vraag doorgenomen, wat een mens met zijn lijden aan moet, gezien in het perspectief van de bijbel. Ned. I, 22.10 uur. KRO maakt paasspel in Tongeren (Van onze correspondent) MAASTRICHT Vijftig studen ten van het Maastrichts con servatorium werken mee aan de realisering van het middel eeuws Normandisch paasspel, dat de KRO in co-produktie met de BRT in Tongeren op- De drie kwartier durende kleuren- |j opname wordt tweede paas- dag uitgezonden. In 1969 zond de KRO, eveneens in samen werking met de BRT, het zoge naamde Maastrichts paasspel uit. Op deze uitzending kwa men zoveel reacties, dat dit jaar opnieuw tot een dergelijk programma bpsloten werd. Het spel dateert uit 1100 en is be werkt door studenten van het Maastrichtse conservatorium, die al sinds begin dit jaar met deze produktie bezig zijn. Gezien de grote belangstelling voor Gregoriaanse muziek overweegt de BRT van deze produktie een plaatopname te maken, die via Openbaar Bezit in omloop gebracht zal wor den. (ADVERTENTIE) Mag kaas uit 't vuistje uit en thuis uit de vuist? Thuis natuurlijk, maar als u uithuizig een portie kaas bestelt - wat dan? Een speurtocht door de sjiekste gelegenheden leert ons: de ware liefhebber wil hetdirekte kontakt 'Er mag niets staan tussen mij en dat gulle goud', zei een culinaire grootheid en tastte toe met duim en wijsvinger. U hoort 't. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Voor dc ver schillende categorieën creatieve omroepmedewerkers zullen aanvullende CAO's tot stand moeten komen, die enerzijds verband houden met de alge mene omroep-CAO en die an derzijds zijn afgestemd op de specifieke belangen en wensen van de groepen betrokkenen. Tot deze conclusie is de werk groep journalisten-kunstenaars gekomen in haar nota over de situatie van de creatieve om roepmedewerkers. „De diverse creatieve omroepme dewerkers hebben onvoldoende zeggenschap ten aanzien van zowel de voorbereiding als het lot der produkties die door hen, vaak onder uiterst moeilijke en financieel beperkte omstandig heden. worden vervaardigd", aldus de nota. Men is van oor deel, dat door de omroep en rijksoverheid duidelijk de cul turele functie en verantwoor delijkheid van de Nederlandse radio en televisie wordt erkend en geformuleerd. Alleen dan zal het volgens de werkgroep mogelijk zijn, dat de Neder landse creatieve medewerkers hun aandeel in en hun rechten op de programmering ten volle tot gelding kunnen brengen. „Het is anno 1971 volstrekt on aanvaardbaar, dat de program mering van de belangrijkste culturele sector in ons land tot stand komt buiten diegenen om, die haar moeten realiseren. Ook al door de gesloten aard van omroepstichtingen of het ontbreken van werkelijk demo cratisch functionerende om roepverenigingen speelt de pro grammering zich meer en meer in het verborgene af". Voor de musici wordt o.m. 'n niet- discriminerende honorering tussen de verschillende stijlen en genres met betrekking tot muziek en musici verlangd, in voering van een 5-daagse werk week. betaling voor herhalin gen van opgenomen uitvoerin gen, controle op het gebruik en de bestemming van geluidsban den door de uitvoerenden, ho norering bij verkoop van pro dukties van vaste medewerkers aan buitenlandse omroeporga nisaties en medezeggenschap voor de koor- en orkestleden bij de NOS. Voor de toneelkunstenaars wordt o.m. een duidelijk beleid geëist ten aanzien van de dramati sche kunst met gelijktijdige medezeggenschap daarin. Ook wil men een juiste verhouding Voor de bij radio en televisie werkzame journalisten zal vol gens de werkgroep in een aan vullende CAO o.m. het beginsel en karakter van de door de journalist te verzorgen pro gramma's en zijn daaruit ont stane rechten moeten worden geregeld alsmede een eigen ge schillenregeling volgens het model der dagbladen. Ook wordt de instelling van het re dactie-instituut verlangd. Redwing Fantasy De Amerikaanse Fantasy- formatie Redwing komt binnenkort naar Neder land. Een concert en een t.v.-optreden zullen vol gende maand worden ge realiseerd. Bovendien zal de eerste, goed ontvangen lp van deze groep hier worden uitgebracht. Gaste van Mies De eerste artieste die is gecontracteerd voor Mies Bouwmans VARA-quiz „Een van de acht" is be kend: de Blitse Mary Hopkin is de gelukkige. Op 22 oktober zal Mary, onder meer bekend van het songfestivallied „Knock, knock", te zien Draaierige Cat De popzanger Cat Stevens Steven Damatri Geor- giou heeft van een rechtbank in Londen een boete van vijf pond (12 dollar) gekregen wegens roekeloos rijden. Cat Ste- 's nachts aangehouden, terwijl hij rondjes rond de Marble Arch in Lon den draaide. Op de mo torkap van zijn auto za ten twee meisjes met flessen wijn in de Het programma dat Simon van Collem voor de AVRO maakte ter gelegenheid van het 5 0- jarig bestaan van Theater Tu- schinsky te Amsterdam vonden we erg aantrekkelijk. Vooral omdat het gevaar omzeild werd dat de nadruk op regionaal (c.q. A msterdams) nieuws zou vallen. Uiteraard was er een regionaal accent, maar de samensteller maakte dankbaar gebruik van de aanleiding om vijftig jaar Nederlandse bioscoopgeschiede nis te presenteren, telkens met kenmerkende filmfragmenten en telkens aangevuld met eigen materiaal. De AVRO nam voorts een Spaan se t.v.-uitzending over die, vol gens de programma-toelichting, bedoeld was als hommage aan Manuel de Falla. We vonden het een tegendeel van een hommage; De Falla's heerlijke muziek werd misbruikt als ge luidsdecor voor een nogal we zenloze plaatjesreeks... Nogal wezenloos, we vinden dat een goede term ook voor de discussie die zich ontspon in de NOS-rubriek „Zienswijze". Wie heeft baat bij zo'n discussie? De partijen bestonden nage noeg uit figuren die buiten de normale theologische paden treden, o.m. om in ouder wetse termen te spreken een apostaat. Natuurlijk hebben deze mensen allemaal recht om mee te spre ken over de plaats die de bijbel in hun geloofsleven inneemt. Maar het programma laat niet duidelijk genoeg uitkomen dat voor heel kleine minderheden gesproken wordt. Eenzelfde probleem deed zich overigens voor met „Kenmerk", rubriek die kritisch (en anti- Amerikaans) inging op proble men in de Vietnam-oorlog. Het was een „eerlijk" programma, maar de vraag rest of, gezien het belang van de inhoud, het niet aanbevelenswaardig ge weest zou zijn om ook de „an dere partij" aan het woord te laten. „Kenmerk" is een kerke lijke rubriek. Ze moet zich hoeden voor het gevaar dat ze zich in politicis voorzien heeft van een bepaalde denkwijze die geen verdere meningsvor ming toelaat. Kritiek op Werken op zondag en Son of man (Van onze radio- en tv-redactie) LUNTEREN In de gerefor meerde synode te Lunteren is vrij scherpe kritiek geleverd op enige programma's van IKOR en Convent van Kerken. De deputaten voor radio en televi sie werden zelfs gemachtigd de samenwerking met IKOR en CVK te verbreken, indien ze geen heil meer zien in voort zetting daarvan. Tijdens de bespreking van dit punt spitste de kritiek zich toe op de familiestrip Werken op zondag en de film Son of man. Enkele synodeleden, die zich aan de betreffende uitzendin gen hadden geërgerd, stelden voor al onmiddellijk over te gaan tot het verbreken van de samenwerking met IKOR en uitsluitend kerkdiensten te gaan uitzenden. De overige zendtijd wilden zij dan over dragen aan de NCRV of andere evangelische omroepen. Een voorstel in deze richting werd evenwel met vijftig tegen ze ven stemmen verworpen. NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO: 19.05 uur: Voor een briefkaart op de eerste rang #20.00 uur: Journaal Hendrik VIII NOS: 22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Den Haag vandaag #22.50 uur: Uit de kunst 1 Het Leger des Heils. 19.05 'korgelconc.klass.- en sei (S) Tijd vrij HILVERSUM II met een gaatje: auz. met rei 8.00 Nws., I ,ii Radiojfl I 9.00 (S) om (11.00 Nws.) 1 NOS: 12.00 I populair progr hulp. 12.30 Ov< Vrije rije liefde in Moskou Moskouse Nachten is de ti! tel van de eerste Russij""' sche erotische roman, die langs een smokkelwer naar Amerika nu ooi|je ona land bereikt. Ovqg- enkele weken verschiji^; een Nederlandse vertaE^, ling op de markt. De au teur, die onder het pseu-Ge doniem Vlasteniilef schrijft, geeft in deze rotvi man over vrije liefde ee:Ier satirisch beeld van h« hn snobisme en de zelfver-he; heerlijking van partij functionarissen in T Sovjet-Unie. Vrije lief* was oorspronkelijk ee ideaal van de oktoberrf volutie, maar de Sovjet leiders zijn hier late van afgestapt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2