£eicbc (Boomnt Rijksmuseum neemt 1 ijl van Limburg zeer serieus STAKINGEN LOSSEN DE VERVUILING NIET OP Veronica wil officiële omroep worden Gezamenlijke vakcentrales: Barzel leidt thans CDU mor, baard en lang haar taboe instdeling werknemers met aandelen Meer geld voor minder paspoort Verontrust over „Vrije Recreatie5' Drie doden bij kaping vliegtuig Kunstroof uit museum Dordrecht Dettmeijer in ziekenhuis Slechter worden van bezuiniging pengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M Heruer Ivertenties (exc. B T-W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1,63, maand 6,95, kwartaal 20-65, jaar ƒ80,15. Per post r kwartaal 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.509 DINSDAG 5 OKTOBER 1971 SELECTIE UIT TV-PROGRAM VAN HEDENAVOND Ned. I: 19.30 uur Tik Tak Tor, quiz; 20.21 uur Als een traan in de oceaan, tv-spel. Ned. II: 19.05 uur Dier en vriend; 20.21 uur Stiefbeen en zoon; 21.25 uur Arsène Lupin. In Hier en Nu vanavond het gat in de begroting, het bezoak van Hirohito en dc president direc teur-af C. Verolme. Ned. II 20.50 uur NACHTVORST De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: Droog en meest zonnig weer met weinig wind. Op veel plaatsen nachtvorst. Minimumtemperaturen om het vriespunt, maar vlak aan zee rond 5 graden; maxima morgen omstreeks 15 graden. Directeur Van Schendel FT! *1 9? (Van onze correspondent) BRUSSEL Directeur Van Schendel van het Amster damse Rijksmuseum acht het niet uitgesloten, dat het doek „de liefdesbrief" van Vermeer, dat in Brussel werd gestolen, zich thans in handen bevindt van een man die zich „Tijl van Lim burg" noemt. De man had het doek in de nacht van zaterdag op zondag getoond aan een verslaggever van het Brusselse avondblad „Le Soir". De journalist fotogra feerde het werk, en zijn fo to's werden als „min of meer overtuigend" bestem peld. Reeds vorige week donderdag schreef de dief een brief aan de B.R.T., waarin hij om een losgeld van 200 mil joen franc vroeg geld dat moest geschonken wor den aan hulp voor vluchte lingen uit Oost-Pakistan. Het Rijksmuseum en het Brusselse paleis voor Schone Kunsten moesten daarna een nationale inzamelactie houden, om het geld bijeen te krijgen. De BRT maakte de inhoud van die brief niet bekend, maar overhandigde hem aan de politie. Een paar dagen later belde de dief naar „Le Soir". Omdat sportverslag gever Walter Schwilder die avond de enige man op de redactie was, nam hij de uitnodiging voor een ont moeting met de De twee ontmoetten elkaar in een dorp ten westen van Hasselt. Op een verlaten plaats toonde de man, die zich Tijl van Limburg bleef noemen, het doek. Geconfronteerd met de foto's en getuigenverklaring zei directeur Van Schendel gis teravond, dat het best mo gelijk was, dat het doek echt was, maar dat er voor lopig geen enkel onomstote lijk bewijs is. Zolang men de randen van het schilderij niet kan zien om te verge lijken met de resten in de lijst, zal er onzekerheid blij ven bestaan. SAARBRUECKEN (DPA) De Westduitse Christen-Democra ten hebben gisteren op hun congres in Saarbruccken de 47- jarige Raincr Barzel tot partij voorzitter gekozen. Barzel was tot dusver fractievoorzitter van de CDU in de Bondsdag. Hij volgt Kurt Georg Kiesinger op. Barzel is de jongste CDU-voorzit- ter tot dusver. Zijn voorgan gers in deze functie waren de bondskanseliers Konrad Ade nauer (voorzitter van 1950 tot 1966), Ludwig Erhard (1966 tot 1967i en Kurt George Kiesinger (1967 tot 1971). Door zijn ver kiezing is Barzel in een gunsti ge uitganspositie gekomen voor de strijd om de kanse lierskandidatuur van de Chris ten-Democraten met het oog op de verkiezingen van 1973. langer haar dan normaal vanaf heden taboe voor Eindhovense politieman, korpschef van het Eindhovense politiekorps, hoofdcommisaris J. Odekerlten heeft zijn man- chappen verboden om zich in uniform met deze vorm van Ira haargroei te vertonen. vindt dat dit afbreuk doet ,_n het voor de politieman vereiste verzorgd uiterlijk. Hij beeft adarom de agenten van ajn korps die reeds een snor of baard dragen, opgedragen deze op korte termijn te laten ver wijderen. Ook de agenten die aanvankelijk toestemming had den verkregen voor het dragen in een snor, zullen deze moe- la laten verwijderen. MINISTER LANGMAN: Van onze parlementaire redactie) ILBURG Minister Langman Economische Zaken voelt voor winstdeling voor werknemers in de vorm van uitgifte van nieuwe aande- liet dit vanmiddag blijken ijdens een toespraak tot de ledenvergadering van het Ne derlands Christelijk Werkge versverbond (NCW) in Til burg. vond dat het groeitempo in onze economie niet verlang zaamd mocht worden. Er moet nog steeds geïnvesteerd wor den. Nu de rendementen dalen uit de winsten kan worden geïnvesteerd, is men aangewe zen op vreemd kapitaal. verbeeldingskracht moet worden opgebracht om bespa ringen elders in de samenle ving te stimuleren en te trans formeren tot risicodragend ver mogen. „Misschien biedt een ver deling der extra-winst die door de loonmatiging ontstaat 'n mo gelijkheid om daar eens mee te !beginnen", aldus de minister. Van een onzer verslaggevers) PS HAAG Het Nederlandse Ipaspoort zal niet alleen in prijs veranderen maar ook in uiter lijk. Bij de Staatsdrukkerij in Den Haag is men bezig met een nieuw ontwerp paspoort- boekje. et toekomstige paspoort dat zoals bekend 17,50 gulden duurder gaat worden zal een kleiner formaat krijgen, minder groot aantal blad zijden en een andere kleur blauw. Voorts zal het woord »brildragend" niet meer onder bijzondere kentekenen vermeld boeven te worden. In de Bulgaarse stad Plovliv is dezer dagen een modeshow van creaties uit byna alle Oosteuropese landen gehouden. Dit is een Russische inzending: een leren unisexcombinatie met bijpassende bontmutsen. msk Billie Jean King, de Ameri kaanse tennisster, barstte in lachen uit, toen de verbinding met president Nixon, die haar wilde feliciteren met het recordbedrag van 100.000 dollar, dat zij dit jaar aan prijzen verdiende, maar niet wilde lukken. Pas na drie keer bellen kreeg de president het tennisfenomeen, dat als eerste vrouw de 100.000 haalde, aan de telefoon. (ADVERTENTIE) Twee lijken hotelbrand geïdentificeerd (Van een onzer verslaggeefsters) EINDHOVEN. Gisteren zijn de laatste twee lijken uit het uitge brande hotel ,,'t Silveren See- paerd" geïdentificeerd. Het wa ren de lichamen van een Ameri kaans echtpaar dat op vakantie reis in Europa was. Een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de brand is in volle gang. Men heeft nu met zeker heid kunnen vaststellen, dat het vuur in het restaurant begonnen is en niet in de stortkoker zoals aanvankelijk gedacht werd. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet bekend. ROTTERDAM Werkgevers en werknemers zijn het erover eens dat het milieubederf in Rijnmond krachtig aangepakt moet worden. „Maar niet door middel van stakingen", aldus de vakcentrales C.N.V., N.K.V. en N.V.V. in een gezamenlijke ver klaring gisteravond. „Bedrijfsstakingen bieden geen oplossing voor dit vraagstuk, omdat het pro bleem niet schoksgewijs opgelost kan worden". De werkgeversorganisaties deden gisteravond een dringend beroep op de industrieën in het Rijnmondgebied alle maatregelen te nemen die noodzakelijk zijn tegen de milieuverontreiniging. ,De verontreiniging die de laatste dagen onder de heersende om standigheden in het Rijnmond gebied is opgetreden, is onaan vaardbaar", zei het bureau mi lieuhygiëne van de Raad van Nederlandse Werkgeversver bonden. „Samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven is van het grootste belang", aldus het burau. Daarbij echter moe ten ook andere categorieën vervuilers in een planmatige opzet de vervuiling tegengaan, aldus de verklaring van gister- je gezamenlijke vakcentrales menen, dat alleen de overheid de plicht en de macht heeft om in deze kwestie regelend en dwingend op te treden. „Daar om is, aldus de vakcentrales een milieubeheerdienst noodza kelijk. Zolang deze dienst er niet is kan men nauwelijks spreken van een behoorlijke strijd tegen de milieuverontrei niging", menen de vakcentra les. Gisteren ontving minister Stuyt van Milieubeheer en Volksge zondheid een Rotterdamse de legatie, waarmee hij de milieu problematiek in gijnmond be sprak. De delegatie onder lei ding van burgemeester Tho massen heeft de minister ver schillende ideeën aan de hand gedaan ter bestrijding van de verontreiniging. De Rotterdam se burgemeester wilde de idee- en van zijn delegatie nog niet openbaar maken. MINISTER DREES informeren over wegmarkeringen DEN HAAG (ANP) Minister dr. W. Drees (Verkeer en Wa terstaat) is van mening, dat veelvuldig toegepaste wegmar keringen in het reglement van verkeersregels en verkeerste kens moeten worden opgenomen, opdat de weggebruikers nader worden geïnformeerd over de be tekenis van de markeringen. Richtlijnen voor de wegbeheer- ders met betrekking tot de be- bakening en markering van wegen zijn onlangs gereed ge komen en worden thans aan de wegbeheerders toegezonden. Bestuur Recron AMSTERDAM (ANP) Het be stuur van Recron, de organisa tie van recreatieondernemers in Nederland, is ongerust over de ontstane situatie voor het kampeerbedrijf, nu tientallen boeren van hun bedrijf een zo genaamde camping voor „Vrije Recreatie" hebben gemaakt. Zij heeft dit reeds in een telegram aan de staatssecretaris van CRM kenbaar gemaakt. DEN HAAG (ANP) De di rectie van ridio Veronica heeft haar juridische advi seurs opdracht gegeven sta tuten op te stellen voor een officiële omroepvereni ging. In een interview voor AVRO's Televizier Magazine ver klaarde directeur D. Ver wei j, dat een statistisch on derzoek' heeft uitgewezen, dat meer dan 400.000 men sen lid zouden willen wor den van een eventuele om roepvereniging Veronica. Dat betekent, dat Veronica, indien zij overgaat tot de aanvraag van een zend machtiging in aahmerking zou komen voor de status van a-omroep. De heer Verweij vindt niet dat hij de gedachte van de vrije omroep, die hij altijd heeft voorgestaah, schade doet als Veronica een echte omroep wordt: „De omroep wet blijft niet eeuwig be- De heer Verweij wees er nog op, dat het uitzoeken van de juridische consequentie en het opstellen van statuten natuurlijk niet zo vlug gaat. „Over een paar weken of misschien maanden weten we precies wat wij van plan Susan Lakich Giffe, die in het gekaapte vliegtuig door haar in overspannen toestand ver kerende man (rechts) werd doodgeschoten. George Mallory Giffe (onder) benam zich daarna het leven. JACKSONVILLE (AP) Drie personen zijn gisteren doodge schoten tijdens een kaping van een partic. lier vliegtuig in de AmerikanSe slait Florida. On der hen bevonden zich de ka per en diens vrouw. Volgens de federale recherche (FB) heeft dc kaper eerst zijn vrouw en de piloot van het toestel doodgeschoten en toen zelf moord gepleegd. Een poging door een Algerijns meisje om gisteren een Jor daans verkeersvliegtuig te ka pen en het te dwingen naar Baghdad te vliegen, is door agenten aan boord van het toestel verhinderd. Dit is door het ministerie van Binnenland se zaken van Jordanië bekend gemaakt. De naam van het meisje is niet bekend gemaakt, maar in de verklaring werd gezegd dat ze een handgranaat in haar pruik verborgen had. Ze werd verge- zeld door een Jordaanse jonge- Het toestel hd 14 passagiers aan boord en 10 bemanningsleden. Het is veilig geland op het vliegveld van Amman. ZEVEN SCHILDERIJEN DORDRECHT (ANP) Ook Dor- drechts museum heeft te lijden gehad van dc golf kunstdiefstal len. Vanmorgen kwam men tot de ontdekking dat zeven vrij kostbare schilderijen waren ver dwenen. De waarde van de doeken wordt geschat op anderhalve ton. Ze zijn niet uitgesneden, maar met spieraam en al uit de lijsten gehaald. De inbrekers zijn via de voordeur binnengekomen, na eerst het slot te hebben geforceerd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Haagse VVD- gemeenteraadslid tevens nestor van de raad de beer D. W. Dettmeijer is ernstig ziek. Hij is na een attaque opgenomen in een Haags Bijna helft Nederlanders (Van tie) parlementaire redac- DEN HAAG Bij een Nipo- onderzoek heeft 43 percent van de ondervraagden gezegd te menen slechter te zullen wor den van dc bezuinigingsplan nen der regering. Drie percent dacht er beter van te wor- Van de ondervraagden had 34 percent geen kennis genomen van troonrede en miljoenenno ta. 36 percent vond dat de Sta- ten-Generaal de bezuinigings- splannen van de regering zou moeten verwerpen. Met de nodige zwier dragen deze meisjes hun nationaal kostuum. Zij vertegenwoordigen hun landen (van links naar rechts: Nederland, België, Frankrijk en Italiëop een zakenefficiencytentoonstelling in Londen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1