TILBURGS METAMORFOSE Kracht alleen niet genoeg in boksring VISSERS BENADERT i Z'N LEVENSIDEAAL Independiente kampioen van Argentinië Overrompelend begin tegen Ferencvaros Urbanczyk zondag naar huis? Manager in breder verband Hercules V favoriet DINSDAG 5 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 13 TONY CALLAM ■TILBURG. Het Neder landse ijshockey heeft gis teravond in Tilburg een internationaal succes ge boekt. TIJSC Trappers heeft zijn tweede wedstrijd in de competitie om de Europa Cup tegen Ferenc varos op ondubbelzinnige wijze met 123 gewonnen. Daarmee revancheerde de Nederlandse kampioen zich voor de vrijdag jl. geleden nederlaag van 6i. De metamorfose van Tilburg was opvallend. Speelde het vrijdag verschrikkelijk slecht, nu had het binnen vijf minuten al vier doel punten gemaakt. Als furiën reden de Tilbur- gers de eerste minuten af en aan en gaven de Hon garen nauwelijks kans in hun spel te komen. „Ik heb in het weekeinde een hartig woordje met de boys ge sproken", zei Tony Callam, de Engelse trainer-coach van Tilburg. „Met een overwinning zo vroeg in het seizoen ben ik uiter aard blij, maar dat betekent nog niet dat ik tevreden ben met het vertoonde spel, want er werden nog te veel fouten gemaakt". Dat was duidelijk te zien. Als !j Tilburg 10 procent van alle 'I kansen zou hebben benut, was 11 de score tot ëen astronomische hoogte opgelopen. Ferencvaros dat met de zege van vrijdag i als favoriet was gestart heeft de fout gemaakt van de over- schatting. Coach Jakabahzi wilde het met niet zoveel 1 woorden zeggen: „Tilburg heeft me verbaasd, ik had nooit ge- 1 dacht dat ze zo snel van start 1 zouden gaan. Toen drie doel- punten achter elkaar vielen, waren wij aangeslagen. Ik heb I Wensel Tuma hoeft niets mt Tilburg heeft weer gescoord. nog getracht rust in de ploeg te brengen door doelman Ko- vacs te ruilen voor Cszank, maar dat heeft niet gehol pen". Kenmerkend verschil in deze wedstrijd was de inzet van Til burg tegen het nette spel van de Hongaren. Een bodycheck was zeldzaam en daardoor kre gen de Tilburgers eigenlijk te veel vrijheid. Ondanks de grote einduitslag is het geen eentoni ge wedstrijd geworden. De Hongaren manoeuvreerden bij tijd en wijle zo dat ze uitste kende schietkansen hadden, maar ze struikelden herhaalde lijk op Bulejcik, de Tsjechische T.IJ.S.C. Trappers uit Tilburg legde de basis voor de overwinning van 123 al in de eerste1 minuut door een treffer van De Heer. Reden natuurlijk voor alle Tilburgers om in juichen uit te barsten. Van links naar rechts: Huub van Dun, de maker van de eerste treffer, Jo Simons en Hans Christiaans. TILBURG Klaus Urbanczyk, de speler van Chemie Halle die ernstig gewond raakte bij de brand in het Eindhovense hotel, „Het silveren seepaerd" en in het ziekenhuis achterbleef toen zijn teamgenoten naar hun va derland terugkeerden, zal zon dag waarschijnlijk met het Oostduitse nationale team en het Oostduitse elftal onder 23 jaar, vanaf het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven uit Ne derland vertrekken. Henk Burgwal, secretaris van de sec tie betaald voetbal van de KNVB: „We doen ons uiterste best. Volgens de doktoren moet het mogelijk zijn. Ik heb er ook al contact over gehad met Günther Schneider, de secreta ris van de Oostduitse bond, met wie ik nog nooit zoveel in ver binding heb gestaan". FC Groningen zeer boos op HSV Hamburg GRONIGEN Het bestuur van FC Groningen voelt zich ern stig gedupeerd door de Bundes- ligaclub HSV Hamburg. De Groningers kregen gisteren on verwacht bericht dat de Ham burgers de voor vanavond vast gestelde vriendschappelijke wedstrijd niet kunnen spelen in verband met blessures van Seeler, Schulz, Volkert, Bjoern- mosc, Ripp en Kornbjun. Van de ruim 50 schoten die hij kreeg te verwerken, moest hij slechts driemaal capiturlercn. En dat is een enorm gemiddel de. Tilburg sloot de een i ode af met een geruststellende voorsprong van 62. Dat was een te groot verschil voor de Hongaren om in de tweede en derde periode terug te slaan. Weliswaar hebben ze in de tweede periode de Tilburgers tot het uiterste gedwongen maar in de derde periode wa ren ze weer nergens en toen speelde Tilburg zo vrij als een vogeltje. Opvallend was het spel van de Canadees Orniston, die als ver dediger met zijn schoten van de blanwe lijn bijzonder gevaar lijk was. Met de Tsjechen, de gebroeders Tuma, doelman Bu- lecjik. de Canadees Orniston, de Amerikaan Differ heeft Til burg potentieel danig opge voerd. De club zal ook dit jaar weer hoge ogen gaan gooien. De enige die niet gelukkig was in Tilburg was de voorzitter van de Nederlandse ijshockeybond de heer Fred Schweers. In de reglementen van de Europacup staat dat een team mag uitko men met slechts twee buiten landers, dat zou dus voor Til burg betekend hebben dat het drie Tsjechen buiten de lijnen had kunnen houden, maar door het feit dat ze stateloos zijn en in het bezit zijn van een pas poort van de Verenigde Sinten mogen zij voor Tilburg blijven spelen in Europacup wedstrij den. Voor de heer Schweers was dit een zeer onverteerbare zaak. „Ik vind het een bo?r, on toestand", aldus de voorzitter van de Nederlandse ijshockey bond. „Maar het is orocnomen in de statuten van de Europa cup dus wat kunnen wij er aan doen. Wij gaan op die manier in Nederland de verkeerde weg op". De einduitslag in deze eerste wedstrijd werd dus 123. De periodieke scores 62 in de eerste periode, 21 in de tweede periode en 40 in de derde periode. Topscorer in de ze wedstrijd was Jo Simons met vijf treffers cn de Tsi-.-c Jerry Tuma met vipr treffers De volgende ontmoeting in de Europacup voor Tilburg is c maandag 11 oktober in Tilburg tegen de kampioen van de Bundesliga EV-Eüssen. Dan zullen de Tilburgers er zeker beter voor moeten strijden dan nu anders worden fouten, die nu gemaakt zijn, door de slag vaardige Duitsers meedogenloos afgestraft. BART HOOGDUIN I 1 OOSTERHOUT. Ton Vissers, de zwierige manager, die in Frankrijk de bijnaam „mister Praatgraag" draagt, wil zijn werkterrein uitbreiden tot een soort ombudsman voor de sport. Wie iets nodig 1 heeft of dat nu een sponsor, een atleet of een sportbond is, dat doet er eigenlijk niet toe, kan bij hem aankloppen voor i informaties. Alle betrokkenen kunnen vaii v Ton Vissers, altijd in voor een grapje, demonstreerde dat meermalen. Als de lachende optimist ging hij daarom door de wielerwereld. een coördinatie in deze materie het grootst mogelijk voordeel hebben. „Toen ik nog bij Gazelle zat", verklaart Ton Vissers, „had ik rustig de tijd om nog eens goed over alles na te denken. Daarna ben ik tot de conclusie gekomen, dat er een markt voor is. Binnenkort hoop ik de eerste in ons land te zijn, die dit werk aanpakt". Ton Vissers praat over een levens ideaal. Toen hij zeven jaar geleden in Rotterdam zijn ma nagerkwaliteiten demonstreerde, en hij zich toelegde op de wielersport, omdat de commer cie zijn eisen begreep, wou hij ook al een sportbureau. De verwezenlijking daarvan leek even een feit te worden, toen hij met zijn wielercollega Her man Krott in de business dook, maar daarna verwaterde zijn voornemen. Terwijl hij als ploegleider van de Willem II- ploeg in de Tour de France furore oogstte als reclameman, niet als wielerexpert, nam zijn ambitie af. In zijn nieuwe functie als manager van Mars Energie Stars wil de doorknede Brabander een gedeelte van zijn vroeger ideaal verwezen lijken. Hij krijgt niet alleen meer met wielrenners te ma ken, maar hij zal de publiciteit nu ook in een breder verband gaan zoeken. De fabriek die zijn werkgever is, sponsor dit seizoen namelijk van de volley balvereniging Blokkeer, de basketballclub The Lions, de ijshockeyclub Den Bosch en binnenkort ook nog een bad mintonvereniging. Ton Vissers, duidelijk in zijn ele ment over dit onderwerp, ge looft in de voordelen van een sponsor. „Het is de bedoeling, dat ik zoveel als maar mo gelijk is ga coördineren. Zo als: het verzorgen van de pu bliciteit, de aanschaf van kle ding en het zoeken naar een bevredigend premiestelsel om nog maar eens wat zaken te noemen. Daar krijg ik nu ein delijk de kans voor. In de toe komst wil ik deze opdracht zelfs los van mijn huidige werkgever zien. Dan hoop ik elk incidenteel werk onafhan kelijk te kunnen afhandelen." Vissers noemt een voorbeeld. „Kijk, ik kan me voorstellen, dat een sponsor wel iets wil doen in een of andere sport, maar dat hij eigenlijk opziet te gen de harrewar en de romp slomp, die dat geeft. In mijn gedachtengang moet ik dan de schakel tussen hem en de sportman worden. Zelfs wil ik Ton Vissers in hoogtijdagen, toen hij met Peter Post de dienst in de ploeg van Willem 11 uitmaakte. nog verder gaan. Ik kan me voorstellen dat een sponsor me de opdracht geeft om dat en dat te doen en dat ik verder het recht krijg om alles te doen wat goed is. Zoals: het aanstellen van een ploegleider, de controle uitoefenen, instrue ren en hem als dat niet mocht helpen zelf uitwisse- Ton Vissers beseft terdege, dat hij filosofeert over een materie, die in Nederland nog maar nauwelijks ontdekt is. Goed. er zijn zo bier cn daar wel enke len, die zich individueel bezig houden met deze problematiek, maar er is geen enkele instan tie, die coördineert. De managerfunctie, die AJAX onlangs via een dagbladadver tentie aanbood, zou hem dan ook op het lijf zijn geschreven. „Inderdaad heb ik er ernstig over nagedacht, want het be nadert wat ik zoek, maar ik heb er uiteindelijk van afge zien. Dan zou ik naar Amster dam moeten verhuizen en daar voel ik niet veel voor." )e nieuwe moeilijkheid voor Ton Vissers bestaat uit de diverse mentaliteiten van de atleten, met wie hij te maken krijgt. De keiharde businessaanpak van het wielrennen, waarin hij zich zo thuis voelde, zal als hij erin slaagt zijn ideaal als sportmanager verder uit te bouwen niet overal zoveel sympathie meer opwekken. „Daar ben ik me van bewust", vervolgt Visers. „De mentaliteit van de groep zal anders zijn, maar de mentaliteit van de at leet blijft overal hetzelfde. Daar geloof ik heilig in. Bo vendien dacht ik dat het wer ken met andere mentaliteiten ook wel zal meevallen. Doordat ik bij wielrennen, dat in mijn ogen met boksen een van de meest ruwe sporten is, veel ge leerd heb, ben ik daar niet bang voor. De man uit welke andere tak van sport ook kan me niet meer verontrusten, omdat hij nog lang niet aan de mentaliteit toe is, die ik al heb meegemaakt. HANS DE BRUYN. TORONTO De Utrechter Hans van Eist is op het meer van Toronto in de openingsrace van de strijd om het wereldkam pioenschap in de Finjollenklasse zesde geworden. Van de 87 deelnemers moesten er negen de strijd staken, we gens het ruwe water. Er ston den golven van soms bijna twee meter hoogte. De over winning ging naar de Ameri kaan Henry Sprague. De uit slag van de eerste race is: 1. Sprague (VS), 2. Bennett (VS), 3. Olin (Zwe.), 4. Van Duyne (VS) 5 McDonald Smith (G.B.) 6. Van Eist (Ned.). BUENOS AIRES. Independiente uit Buenos Aires is dit weekeinde voetbalkampioen van Argentinië geworden. De club behaalde vijftig punten uit zesendertig wedstrijden, één punt meer dan Velez Sarsficld, dat op de tweede plaats eindigde. Chacarita Juniors werd met zesenveertig punten derde. Estudiantes, dat vorig jaar tegen Feijenoord uitkwam in de strijd om het bezit van de wereldbeker, eindigde met tweeëndertig punten en een doelgemiddelde van 41—55 op de dertiende plaats, Topscorer van de Argentijnse competitie werd Bianchl van Velez Sarsfield met zesendertig doelpunten. Tweede werd Obberti van Newells Old Boys met achtentwintig treffers. De sterkste schutter van Independiente was Pastoriza met dertien doelpunten. ROTTERDAM. De oude waarheid, dat intelligentie bij boksen hoger moet worden aangeslagen dan louter kracht, kreeg gisteravond in „Odeon" gestalte. In vrijwel alle partijen stond een amateur, die het van zijn fysieke kracht moest hebben, tegen een bokser die het duel bekeek, over minder spierbundels beschikte, maar de partij in evenwicht hield. Lichtgewicht Gerard Bok verte genwoordigt nog een ander type. Hij is de rammelmachine, die een geweldige conditie heeft en zo enorm veel stoot dat een deel treffers moét zijn. Maar hij moest daarom tegen de keiharde Brledé te veel ne men om te dunnen winnen. In het programma met redelijk veel A-partijen had promotor Huizenaar zwaarwelter Harry Boogaerts gezet, ijzersterk maar niet bijster consequent op de dekking. Zijn treffers telden bij de jury zwaar. Het was een partij voor een onbeslist. Niet temin werd Boogaerts de zege toegewezen. Ook het duel tus sen de zwaargewichten Guls en Van Vliet was er een van kracht tegen „hersens". De kracht aan de zijde van Guis, die ook al zijn lucht spendeer de aan nutteloze storen op de handschoenen van zijn tegen stander. Van Vliet was evenwel een bokser met ?en slappe stoot maar wel zo leep dat hij zich niet liet verleiden met het risico op een counter te lopen. Van Vliet werd terecht tot geproclameerd. Arrogant Weltergewicht Eric Walcott zou een bokser van groter formant kunnen worden als hij niet meende beter te zijn dan hij in werkelijkheid is. Tegen welter gewicht Jan Oostervecn bokste hij te arrogant. Dat moet hij net niet doen tegen de felle, geconcentreerd boksende Oos terveen die in de eerste ronde perfect counterde van rechts en Walcott acht tellen rust be zorgde. In de laatste ronde had Oosterveen niet meer de kracht om zijn bekeken partij met meer te beslissen dan een pri ma puntenzege. Die behaalde ook halfzwaarge- wicht Stan v.d. Driessche tegen Van Lent uit de school Van Brienen in Utrecht. Deze in structeur brengt vele uitste kende amateurs voort maar wat hem bezielt zijn krachten te wijden aan Van Lent is raadsel. De Utrechter is puur gevaar in de ring. Hij holt letterlijk op zün tegen stander af en verliest alle voorzichtigheid uit het oop. Fen ideale tegenstander om te counteren m,v d-Tt deed v d. Driessche niet. 7,|4n veel e-n»e- re ♦echnlev w->c na*,ujr1Bk ga rant voor de puntenzege. HERMAN VAN BERGEM gons een oogblessui de op medisch adv ronde was gestaakt; (Stra Den relter laag) :ek (v. Brienen), welter OIl- ptts (DOS) w.o.p. van Pin (v. Brie nen), mlddengcwlcht v.d. Berg (LNS) wint door opgave in de tweede ronde van Alewljn (Hoog- enband), zwaargewicht Posthuma (Straatman) wint door opgave tweede ronde van Wlllems (DOS). :nband, Den Hang) w.o.p. van Schcffers (De Ring, Utrecht), hnlfzwnnrgewlcht lulzenaar), zwaarwelters Goudka- (Hutzennar) en Prins (v. Brie- in) onbeslist nadat de partij we- WASSENAAR De 1600 meters zijn vrijwel een vast nummer geworden bij de koersprogram- ma's. Woensdagmiddag is er op Dulndigt ook weer een, ook al naar gebruik een draverij voor paarden met een flinke win- som. Hercules V, die een tijdje rust had, moet op juist deze afstand de rest wel aankunnen met Hea Alkestis VE vlakbij, maar weer net niet sterk ge noeg om naar de volle winst te gaan. Gloria is nu bij Woudstra in training en gaat vooruit, maar als zij haar dag heeft kan Godetia nog juist iets voor haar blijven. De i half start I prograr rspcllln- Vundcrbnrprtjs (ren. ziuu m„ cersie afd): Martine Rose Red Pepper Marlssa. JlkosaprIJs (2100 m. met trio): Fla mingo Six Entry Volann Fernanda D. lilnoucprijs (ren, 1350 m.): Legal Is- Hlddum Ivanovna Heat sldcr: Ixklt. Plgh LlfeprlJs (1800 m„ i Hercules V Hea Alkes Freddy Scotchprljs (2000 m„ autostart, Fair Play Had'ewych. PHOENIX Dc Amerikaanse Billie Jean King is door een ove-winning in het toernooi van Phoen:x de eerste tennis speelster ter wereld geworden, die in een jaar meer dan 100 000 dollar verdiende Door haar zege in de finale op Rose mary Casals (7—5, 61) kreeg Billie Jean King 4.000 dollar. De totale verdiensten van dit jaar liepen hierdoor op tot 102.600 dollar. DEN HAAG Het Nederlands amateurboksteam zal op 1 no vember a.s. uitkomen tegen Canada De wedstrijd wordt gehouden in de sporthal De Vllegermolen in Voorburg..

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13