De Danaiden ten koste van LUTO naar eerste zege Knappe remise van Crescendo Jeugd Zijl/ LGB bij top Nederland Eerste punt voor Steeds Vooruit D0C0S, DE TREFFERS, SCYLLA EN AVANTI NOG ONGESLAGEN Forwodians SPORTBIJLAGE Paul Mekking (nr. 10) van Pernix veert op, ontsnapt als hij is aan de bewaking van Zuiderkwartierspeler Hennie Zierikzee. Toos van Es, eveneens van Zuiderkwartier, houdt haar tegenstandster goed in de gaten. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De Danaiden heeft de eerste zege binnen. Luto werd het eerste slachtoffer van de Leidenaren, die een voortdu rende voorsprong van drie punten in het laatste kwar tiertje bijna nog zagen ver dwijnen. Wim Brugman opende de reeks treffers reeds in de le minuut. Strafworpen van Fiie- mon en „Lutist" Henny Kool veranderde in de 4e minuut de score in 2-1, waarna een Leids overwicht treffers van Sander van Unen en Ciska Peters op leverde. Luto werd het eerst geconfron teerd met een drie punten ach terstand, die het één keer kon goedmaken. Rob van Dort kreeg even teveel ruimte en dat was 42. Toen Wim Brug man de marge had hersteld, kwam Luto uitstekend terug. Binnen 10 minuten was Luto langszij door toedoen van Jan Soeverein, en een zeer goed op schot zijnde Henny Kool (55). Nog binnen twee minuten leid de De Danaiden weer toen Casper van Nierops vizier op scherp stond. (75). Na en treffer van Brugman werd ge rust met 85. Na de wisseling zette De Danaiden door en dat resulteerde in goed middenvak- spel van Casper van Nierop en v. d. Leek, die Aad van Nierop heeft gepasseerd. Doelpunten van Filemon en Nap zetten Lu to nog verder op het zijspoor, alhoewel de Amsterdammers terugkwamen tot 107. Yvonne Devilee scoorde haar eer ste doelpunt van het seizoen via een strafworp, waarna Lu to weer een stukje dichterbij kwam door twee treffers van Soeverein (119). Een door van Unen geforceerde en door Nap feiloos benutte strafworp bleek beslissend (129), want in de laatste twee minuten bleef Lu to na een wanhopig offensief bij 1211 steken. Strobos en Reuter, die er niet aan te pas kwamen, waren de schutters. PernixZuiderkwartier Ook Pernix boekte de eerste zege en daar werd stadgenote Zui derkwartier een gewillig slacht offer van. De geelblauwen konden de oranjekragen in de eerste helft goed volgen (32), maar moesten in de 2e speel- helft na een treffer van Kees de Rooy lossen. Pernix kon daarna ongestoord naar een 72 overwinning doorlopen, omdat Zuiderkwartier vooral aanvallend er niet uit kwam. Pernix bleek in de aanval be ter in het scheppen van kan sen, die ook prompt benut wer- Scoreverloop: Flip v. d. Kooy 1 0). Jacob Bakker (22), Frcd Breedveld 30 (25), Sary de Vink 31 (30), Janneke v. d. Berg 3—2 (37), Kees de Rooy 4—2 (61), Flip v. d. Kooy 5—2 (73), Bakker 6—2 (74), Daan Vreeken 72 (80). Vicus OrientisZKV tfa een gelijkopgaande strijd deelde Vicus de punten met ZKV. (33). Ook met de rust was de balans in evenwicht, nadat de zwart-witten de lei ding hadden genomen via Joke de Boer. Halverwege de eerste helft nivelleerden de Zaandam mers de achterstand (11). Na de pauze kwam ZKV al vlot op 21. Vicus kwam goed terug en spurtte de gasten weer voorbij door treffers van Flip v. d. Meygaarden en Co Vavier (32). Tien minuten voor het einde werd de eindscore van 33 bereikt, waarmee beide teams vrede konden hebben. Ready—KNS KNS verraste vriend en vijand en bovendien Ready, dat in eigen huis met 7—6 werd geklopt Ready, dat vorige week de eer ste nederlaag leed, bleek niet in staat tot herstel en moest daardoor verdwijnen uit de kop van de ranglijst, waar KNS zich nu aardig inwerkt. De strijd ging volkomen gelijk op en beide teams waren om beurten aan de leiding. In de lotfaze bleek KNS het geluk kigste, alhoewel de „Oegstgees- tenaren" een 65 achterstand wegwerkten. Scoreverloop: 10, Wim Brakel 11 (14), Hen Slechtenhorst 1—2 (17), 2—2 (19). 3—2 (34), Hans Filemon 33 (38) 43 (39). Wim Brakel 4—4 (41). RUST. 5—4 (47), Henny v. d. Linden 5—5 (49) 6—5 (53). Hans Kluts 66, Wim Brakel 6—7 (74). SwiftAlgemene De algemene moest tegen het Amsterdamse Swift de 2e ne derlaag incasseren. Een geraf fineerd spelend Swift was qua spel soms stukken minder dan de Leidenaars, die echter bij de afwerking geen greintje geluk hadden en bovendien nog en kele strafworpen onthouden werden, toen de Amsterdam mers Algemenespelers in kans rijke positie gewoonweg van de bal zetten. De twijfelachtig lei dende arbiter durfde er echter geen overtreding in te zien. Aan de andere kant wees hij in identieke gevallen wel naar de stip. waarvan Swift dank baar profiteerde. De 95 zege van Swift was dan oc/g geflat teerd. Scoreverloop: 10, 20, 30, Ineke Thijssen 1 (30). RUST. 4—1 (46), 5—1 (50), Aad Rus man 5—2 (60), 6—2 (65), Jan van Seggeien 6—3 (70), 7—3, 8—3, Wim van Vliet 8—4 (80). Ruud van Vliet 8—5 (85), 9—5 (88). LEIDEN De Zijl—Leidse Golfbrekers-combinatie heeft op de tweede dag van haar bestaan reeds het eerste kampioenschap bin nen kunnen halen. De jeugdwaterpoloploeg ver sloeg in een aantrekkelij ke wedstrijd DZV uit Delft met 31 en werd hierdoor ongeslagen kampioen met de alleszeggende cijfers van 51 doelpunten voor en 8 tegen. De Leidenaars zijn zaterdagavond vrijwel niet in moeilijkheden ge weest. Door een straffe mandekking werd de aan val van de Delftenaren ontregeld en kwamen ze slechts tot schoten uit de tweede lijn. Hoewel de roodwitten aan een gelijkspel genoeg had den trokken ze fel van leer, maar de schoten van Bert Zaagman en Frits Welling misten nog de kracht en zuiverheid om in doelpunten te worden omgezet. Anderzijds rea geerde Theo Uittenhout goed op schoten van inter national Piet Reedijk. De tweede periode leverde het zelfde beeld op; een voortdurend aanvallend de Zijl-LGB en een DZV, dat zijn draai niet kon vinden. Jacob Spijker maakte vlak voor de afloop van dit partijtje een einde aan al le onzekerheid door met een snel, effectvol schot het eerste doelpunt te sco ren. Voor coach Hans van de Moolen was dit het sein om op een verdedigende taktiek over te schakelen. Hij wisselde aanvaller Bert Zaagman voor verde diger Kees Bronsveld, die een goed debuut maakte. In het derde speldeel gingen de Leidenaren rustiger spelen en werd er zuiniger met de kansen omgespron gen. Hierdoor kregen ze wel minder gelegenheid om te doelpunten dan in de vorige perioden, maar door een betere nauwkeu righeid bracht dit toch meer rendement op. Eerst was het Lambert Leen- heers, die met een slimme boogbal doel trof en daar na gooide Leo Onderwater het derde doelpunt in de touwen. In het vierde partje begon DZV met een numerieke meerderheid, omdat Albert Spijker de kant op was gestuurd. Theo Uittenhout toonde hier met zijn klasse door tot driemaal toe de scho ten, die op hem werden afgevuurd uit zijn doel te „ranselen". Hierna werd er op balbezit gespeeld en was de strijd beslist. Vlak voor tijd redde Adriaan Kerkhoven de eer door met een hard schot te sco- Dit kampioenschap geeft de Zijl-LGB recht op deelna me aan de finalepoule om het Nederlands kampioen schap op 27 november in Rotterdam. In deze poule zitten drie ploegen. Naast de Leidenaars zal van af deling A-l HZC-Dc Rob ben zich waarschijnlijk plaatsen. In de afdeling A- 3 is de strijd nog volko men open. Daar zijn nog drie kanshebbers, namelijk AZPC, Neptunes Arnhem en De Meeuwen. Sleutelstad—VZV-B. De jeugd van Sleutelstad heeft het niet gemakkelijk gehad tegen het onver wachts goed spelende VZV-B. Na een spannen de wedstrijd trokken de Leidenaars tenslotte aan het kortste eind en won nen met 32. De doelpun ten werden gemaakt door Jan de Graaf, Jonie Slin gerland en Peter Harte- veld. In de C-8 afdeling staat Sleutelstad nu bo venaan met 5 punten uit 3 wedstrijden. Ze worden gevolgd door het jeugdteam van Katwijk, dat 4 pun ten uit drie wedstrijden heeft. Zaterdag werd in Katwijk met 82 van Njord'59 ge- I DEN HAAG Crescendo speelde I gelijk tegen Achilles, dat een in de 2e helft opgebouwde 31 voorsprong veranderd zag in een 34 achterstand. De Hagenaars konden nog net een punt redden. Archilles liet I overigens zes strafworpen on- I benut, zodat Crescendo toch wel tevreden mag zijn met het ene winstpunt. Scoreverloop: 10 (33), Aad Schouten I1 (37), RUST. 2—1 en 3—1, Lenie Kok 3—2 en 3—3 (61 en 64), I Aad Schouten 34 str.w., 4 Derdeklassers Fluks Noordwijk hield Jodan Boys er maar net onder. Na een gelijkopgaande eerste helft, die 33 gevolg had, leverde een 2e voorsprong na de pauze de Noord wij kers de zege op. (54). Treffers van Han Pas- schier (2x), Frank Dijkstra, Le nie Barnhoorn en Naddi Faber. Madjoe haalde het eerste winstpunt binnen tegen Maas sluis. In een snelle wedstrijd namen de Rijnsburgers een 5 2 voorsprong, welke echter ge heel verloren ging. Tegen het einde moest Madjoe zelfs een 56 achterstand goed maken, hetgeen lukte. Doelpunten van Henny Star (3x), Gerrit Ravens- bergen (2x), Piet Talsma. Fiks stelde teleur tegen Sagitta, dat de Oegstgeestenaren op 5 5 hield. Fiks verloor in 10 mi nuten tijd een veilig lijkende 41 voorsprong, welke veran derde in een 45 achterstand. Herma Tobee redde haar ploeg. Doelpunten van Marja Heezing, Fred de Cruyl, Nies v. d. Mev, Trineke Paauw en Herma To bee. Top uit Sassenheim ver loor opnieuw, waardoor de po sitie op de ranglijst er niet rooskleuriger op werd. Albatros speelde nogal stevig, waartegen de Sassenheimers niet opge wassen waren. Albatros finish te overigens verdiend met 62. Doelpunten van TOP werden gescoord door Hildo Krop en Rob Meyer. Warmond speelde verdienstelijk gelijk tegen SEV, dat tein mi nuten voor tijd slaagde in het behalen van een gelijkspel. 2 2). Dit was de juiste uitslag, want beide teams overheersten elk één helft. Hans van Huis en Okkie v. d. Voet zorgden voor de doelpunten. Velocitas tenslotte behaalde weer een zege en dat ging ten koste van het bezoekende ODO uit Maassluis, dat met 42 werd geklopt. Met de rust was de eindscore gehalveerd, nl. 21. De wedstrijd stond op een laag peil. Velocitas was in de le helft wel sterker maar kon dat niet ia treffer uitdrukken. Doelpunten voor Velocitas kwamen van de handen Carel Hooijer, Gerard Poelgeest (2x) en Gerrit van Rijn. STANDENKORFBAL Hoofdklasse: Blauw Wit 61: Ons Eibernest 69, Rohda 6- 9. Die Haghe 69, Luto 67, P.K.C. 65, Archipel 6—4, De Danaiden 63, Westerkwartier 62, Samos 60. Overgangsklas A H.K.V. 5—8, Fortuna 6—8, Z.K.V. 6—6, Vicus Or. 6—6, Het Zuid en 55, Koog Zaandijk 54, Pernix 54, Zuiderkwartier 54, Allen Weerbaar 53. West IA V.E.S. 610, Kinderdijk 59, Ons Eiland 57, Vriendenschaar 67, G.K.V. 54, Excelsior 5 4, O.V.V.O. 5—3, A.D.O. 5—2, Bolnes 62. West IB: D.E.V.D. 5—9, Ready 68, KN. S. 68, Sperwers 6. .D.K.C. 5—4, D.T.V. 5—4, Groen Geel 5—3, K. C.N. 5—3, Roda 63. West IC: Pams 58, Fluks 57, De Algemene 67, B.E.P. 56, Amersfoort 56, Swift (A) 4 5, Spangen 53, Aurora 52, Altius 40. Zuid West 2B: Ons Huis 69, K.V.S. 57, Gymnasiasten 46, Achilles 6—6, HSV 4—5, Cre scendo 55, Terheyden 54, Quick 5—4, ALO 6—0. Zuid West 3A: Merwede 510, Vitesse 610. Or. Nassau 56, Velocitas 56, Valto 65, Maassluis 54, TOP (R) 52, ODO (M) 52, Madjoe 41. Zuid west 3C: E.L.K.V. 58, ODI 58, WION 68, Ten Donck 57, Overkanters 45, Vlaar- dingen 65, TOV 63, Velox 52, Noorderkwartier 40. Zuid West 3D: Fiks 6—10, Alba tros 59, Fluks (N) 57, Jodan Boys 55, RWR 54, Sagitta 6—4, TOP (S) 5—3, SEV 6—3, Warmond 63. VOORHOUT The Forwodians hebben de eerste competitie wedstrijd met verlies afgeslo- Het Delftse Achilles bleek te sterk en te geroutineerd voor de Voorhoutse dames. De uit slag werd 7556. Scores: H. Buck (18), C. Uhlenbeck (14), F. Buck (9), H. Kruis (7), L. Buck (5), J. Koning (2). Zaterdag spe len The Forwodians tegen de oude rivaal van het vorige jaar, Springers uit Gouda. Scylla G. VAN DER KLAAUW (D.O.C.O.S.) drie zeges. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De kampioensdromen van een groot aantal teams in de tafeltenniscompetitie zijn na twee speelweken allang weer vervlogen. Slechts een handje vol is nog zonder puntenverlies en mag op een goede klasse ring blijven hopen. Opzienba rend is de rol dié het Hazers- woudse Avanti speelt. De debu tanten wonnen ook hun tweede wedstrijd met ruim verschil. In Roelofarendsveen liep alles van het „leien dakje". De Treffers scoorden in drie wedstrijden zes punten (246), waardoor alle landelijk spélende teams onge slagen bleven. Scylaa 1 had verrassend veel moeite met Maasbree, maar won toch nog ruim. De overige teams van de Leidse club maakten er niet veel van: 3 oktober was misschien té dicht bij. Docos vierde Leidens ontzet met dubbele cijfers, zij blijven daardoor in de strijd betrok- Naast de wedstrijd tussen Scylla en Maasbree werden bij de he ren nog twee ereklaswedstrij- den gespeeld. De kampioens kandidaten Delta-Lloyd en Tempo-Team wonden er geen doekjes om: tweemaal werd het 100, respectievelijk tegen STH-TSB en Scylla 2. In de nu gevormde afscheiding zal voor lopig geen verandering meer komen. De Amsterdamse teams en Scylla moeten het nu met z'n drieëen uit maken. Spannender is het in de dames- ereklas. Het Amsterdamse Tempo-Team moest opnieuw een nederlaag incasseren, nu tegen Maasbree; dat naast REA en De Treffers weer kansen krijgt. de Leidse club een moeilijk seizoen. Na de promoties aan het eind van de vorige competitie en de leden mutaties lijkt de opgave alle teams te behouden, een zeer zware opgave. Alleen het eer ste team zal daarin redelijk goed kunnnen slagen. Maasbree werd door hen met 73 ver slagen, maar zowel Gerard Bakker als Milan Stencil won nen niet alles vlekkeloos, met moeite bleven zij ongeslagen. Anton-Wil van Zoelen kon het nog niet klaren. Tegen Harry Vaessen en Jan Suiskens was hij wel dicht bij een zege, maar door een nederlaag tegen Joep Vaessen bleef hij zonder winstpunten. Scylla 2 kreeg een forse afstraffing van Tem po-Team. Het werd 100 voor de Amsterdammers, met slechts één game tegen. Peter van Schie won die in zijn partij tegen Nico van Slobbe. TOGB bleek veel sterker dan Scylla 3. Hein Chrispijn redde hier de eer (19). Invaller Hans de Roode kwam nog het beste uit de strijd tegen Xer xes. Hij won tweemaal, de vas te mannen van Scylla 4 ieder een, (46). Scylla 5 was vorige week met winst begonnen, maar viel nu tegen: zij verlo ren in Den Haag met 100 van Wibats 4. De Treffers De eerste thuiswedstrijden voor De Treffers zijn bijzonder goed verlopen. Het herenteam ont ving Ready, dat van de verre reis uit Leeuwarden niet veel plezier had. Het werd een forse overwinning voor de Veenders. Na een moeizame overwinning van Hans van der Zwet op Pitstra (2119 in derde game) werd het vrij gemakkelijk 80 Dezelfde Pitstra maakte het Kees Vesseur toen té moeilijk en scoorde het eerste en enige te- genpunt. Jacques van Ruiten en Hans van der Zwet bleven ongeslagen, wat betekent dat de Treffers de zwakke plek Veronique van der Laan was ook deze week topscorer voor het damesteam. Door driemaal te winnen bleef zij nog ongesla gen. Mary van Ruiten en Nelly Elstgeest wonnen tweemaal te gen de dames van Steeds Voor uit. De dubbel-ontmoeing ging naar de Warmondse dames. Door de 73-overwinning blij ven de dames van De Treffers aan kop, met naast zich alleen nog het Amstelveense REA. De herenreserves bleven in het goede spoor. Jos van der Veer en Herman van Ruiten bleven- ongeslagen tegen NOAD 2. Het werd een 82-overwinning. DOCOS De festiviteiten rond de derde ok tober zijn voor Docos geen be letsel geweest eens flink uit te halen. Gesteund door een flin ke schare jonge toeterende supporters haalden zij de maximale score tegen Gossima. De Voorburgers hebben zich dit jaar zeer verzwakt aangemeld. Van het oude team bleef geen speler meer over. Voor Ed Fal- laux, Jacques van Veen en Ge rard van der Klaauw was dit dé gelegenheid om alles nog eens uit te proberen. Uit de forse 100-overwinning kun nen zij krachten putten voor de komende, ongetwijfeld span nender wedstrijden. T.O.V. De Noordwijkers zijn voor de tweede maal gestruikeld. Het Brabantse JEEP ontfutselde hen op de eindmeet alle kans op een punt. Goof van der Hoorn verloor op de stand 45 namelijk van de zwakste man van JEEP met 1921 in de derde game. Daarvoor hadden Ted van der Ploeg en Rudy Alkemade viermaal gescoord. Alkemade won er twee van en samen met Van der Ploeg het dubbel. De TOV'ers moeten hun derde man Peter Turk nog wel missen: hij won er altije ook wel eentje, maar zijn ver- JACQUES VAN RUITEN (De Treffers) steeds beter i vanger Van der Hoorn gaat iedere partij beter spelen. Aan wijzigen wordt in Noordwijk dan ook niet gedacht. Avanti Het debuterende Hazerswoudese Avanti maakt een uitstekende indruk in de landelijke compe titie. Na de verrassende start tecen STH-TSB werd het nu zelfs 91 tegen de reserves van Aloysius. Driemaal winst scoorden Gertjan de Ruiter en Leo Straathof, Jan van Wetten won tweemaal, maar geldt toch als de sterkste man: hij speelt een nieuw batje in. Voorlopig staat Avanti aan de leiding in overgangsklasse B. Een tegenvaller was de start van de dames in de hoofdklas. Zij verloren in Breda met 64 van Belcrum. Els Vreeburg bleef hier ongeslagen. Teamge note Lize Smits won één partij, zij verloor echter haar overige partijen netaan. Op het lande lijk jeugdfront boekte het jon gensteam de eerste overwin ning. In Roermond wonnen Zij met 82 van Swift. Theo Lou- wers en Piet Korver lieten zich hier driemaal feliciteren. Het meisjesteam verloor voor de tweede maal. Het Amstelveense VDO was nét iets beter: 64. Tilly Pannebakker en Ineke de Ruitr deden hun best: zij won nen allebei tweemaal. Steeds Vooruit Het herenteam van Steeds Voor uit haalde het eerste puntje binnen middels een gelijkspel tegen het Haarlemse Prowano. Topscorer voor de Warmonders was opnieuw Nol Sikking: hij won weer drie partijen. Het dubbelspel leverde hem, samen met Peter van der Berg, een vierde punt op en Van der Berg zorgde voor het beslissen de punt in de laatste partij toen hij met 218 en 2112 van Visser won. Voor het da mesteam was bij De Trefferi geen overwinning weggelegd. Zij hebben zich in Roelofa rendsveen uitstekend geweerd. Vooral Nora Broxterman was goed op dreef. Zij versloeg Mary van Ruiten en Nelly Elstgeest. Ook Nelly van Rijl) komt er steeds beter in. Tegen Nelly Elstgeest werd het ecu krappe nederlaag: 2119 in d< derde game. N.S.S.S. Het Noordwijkerhoutste team heeft van het debuut in d« landelijke competitie nog geen punten mogen overhouden. Hei versterkte TSF 3 versloeg he# met 7—3. Voor NSSS kwamen Bert var- Paridon en Piet Warmerdam ieder met een overwinninl thuis. Samen wonnen zij el dubbelspel. Nog enkele partijes hadden een spannend verloop maar de Noordwijkerhouterj trokken in de slotfaze steed aan het kortste eind.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9