QUICK BOYS SNEL OVER INZINKING HEEN Triest slot Nic. Boys D0C0S Koudekerk verrast gehandicapt uitkomend Oegstgeest Omstreden goal velt Wisseling kost Van Nispen punt tegen VVSB: 2-3 Standen 3a-3b DIOK goed van start SPORTBIJLAGE KATWIJK Quick Boys heeft zich uitstekend gerehabiliteerd na het echec vorige week in Spakenburg tegen IJsselmeer- vogels. Door na de rust twee penalties te benutten zette Leo Pluimgraaff de Katwijkers dui delijk voorbij SHO, dat voor rust verdiend de leiding had genomen via ex-Feijenoorder Jan Hordijk. De Oud Beyerlan- ders speelden in de eerste helft vrij knap maar qua afwerking moest het te veel komen van Jan de Boer. Quick Boys dat in zijn verdedi ging twee wijzigingen had aangebracht, (doelman Floor •Schaap was vervangen door 'Floor van Duyvenbode en Arie •Haasnoot, vijf jaar achtereen vaste keus. had zijn plaats •moeten afstaan aan Henk van der Plas), kwam dan ook niet al -te vaak in moeilijkheden. Daarentegen speelde het zelf in de aanval, vooral na de rust, gevarieerder en met meer raf finement. Al in de 3e minuut leverde dat de gelijkmaker op. Wim v.d. Plas ving een foutieve terugspeelbal op en dat bete kende 11. Zowel Wim als Jan 'v.d. Plas zouden onderuit ge haald worden in het straf schopgebied. Wim in de 24e ■minuut, UEFA-vertegenwoordi ger Jan even voor tijd. Beide malen belastte Pluimgraaff zich met het vonnis: 31. IJmuidenRCL RCL startte bijzonder voortva rend. Al in de vijfde minuut versloeg Ferry van Haver met een boogbal de IJmuidense doelman, die verrast werd doordat de bal van richting was veranderd. Vijf minuten later diende de thuisclub mid- xlels Verschoor echter al van repliek, waarna Spaans in de _20e minuut, door een fout van doelman Hugo Wyma af te straffen, voor 21 zorgde. Jaap Kuik zou vijf minuten na de hervatting door een opvangen van een teruggespeelde bal, alsnog een punt voor de Lei derdorpers binnenhalen. Een 'doelpunt 'van Ferry van Haver werd afgekeurd. Broer Wally verdraaide zich en heeft naar alle waarschijnlijkheid een middenvoetsbeentje gebroken. OegstgeestKoudekerk Hen met invallers uitkomend Oegstgeest (Anton Korenhof en Jan Jansen waren de rempla- canten voor Peter Wieman en Jan van Vuuren) heeft door twee grove fouten een verdien de nederlaag geleden. In de 2e minuut tijdens een scrimmage voor het Oegstgeestse doel pro fiteerde Koudekerk van een misverstand tussen doelman Leen van Aalsburg en Ger Kraay. In de 6e minuut na rust wilde Ausputzer Cor Vooys de bal naar Dirk Kraay schuiven. Krijn Boelee doorzag dat en zorgde voor 02. Randstad SportDEVJO Randstad Sport, dat in Maarten van Leeuwen de jeugdige Aat Keizer zijn grote steunpilaren had. nam in de 15e minuut de leiding. Een overstapje van Daan Kooy verraste de DEV- JO-defensie, waardoor Van Leeuwen kon inschieten. Nadat DEVJO op omstreden wijze (buitenspel?) voor de gelijkma ker had gezorgd, greep Rand stad Sport negen minuten voor tijd alsnog de volle winst. Kei zer plaatste de bal over de gehele breedte van het veld naar Daan Kooy, die fraai in- TAVV—Katwijk TAVV blijft in de „winning mood". Ditmaal werd Katwijk naar een, bescheiden, nederlaag gespeeld. De winnende goal ontstond in de 30e minuut. Na voorbereidend werk van Frans Hogens en Piet Vreeken schoof Cock Verzaal de bal onder de doelman van Katwijk door. Een ideale gelegenheid om Katwijk reeds halverwege de strijd knock ouü te slaan liet De Blaay liggen toen hij vijf mi nuten na rust een strafschop mocht nemen. Gillis Heitinga was onderuit gehaald; De Blaay schoot echter hoog Die HagheARC Een sterker Die Haghe heeft in het laatse kwartier duidelijk afstand genomen van ARC. In de 30e minuut maakte Nootje Maranujanaja een overtreding, waarop Groenenberg zijn schot van de elfmeterstip echter ge stopt zag door doelman Alex van Horzen Vrolijk, die Teun Ederveen te vlug af was en Uittenbroek zouden Die Haghe daarna alsnog op 20 zetten. ARC kwam echter sterk terug in de tweede helft. Eerst be nutte Jan van Heusden een strafschop na hands van De Wit en nadat de naar Maranu janaja slaande Groenenberg was verwijderd, tekende Jan de Jeu zelfs de gelijkmaker aan. Even voor tijd greep Die Haghe middels de inkoppende Ter LeedeAmstelveen Dat Ter Leede beide punten heeft moeten afstaan aan Am stelveen is niet verwonderlijk. De Sassenheimers toonden slechts sporadisch aantrekkelijk voetbal iets wat van de Amstel- veners beslist niet gezegd kon worden. Bovendien was de Ter Leede-doelman Harskamp we derom onzeker in zijn optreden wat dikwijs paniek in de Ter Leede-achterhoede tot gevolg had. Eenmaal moest Ligtenberg op de doellijn redden. Twee minuten na rust opende Van Laar de score. Van der Beukei maakte er na 20 minuten 0-2 van. Het laatste kwartier kwam er een opleving bij Ter Leede. Nanne Sluymer werd in het doelgebied onderuit gehaald en Nico van der Fang schoot de toegekende strafschop keurig HAASTRECHT Nic. Boys heeft Vlak daarna bracht Rob Uytte- Haastrecht de leiding doordat Hornis de bal op handige wijze de touwen in werkte. Adriaan Hogervorst kon de gelijkmaker voorsprong. In de tweede helft maakte Hornis gebruik van een misser in de defensie van Nicolaas Boys: 2-2. Er ontstond bij Nicolaas Boys opwinding toen Rob Uyttewaal gebles seerd op de grond lag. Haas trecht zag daardoor kans om nogmaals te scoren. De hoop op een gelijkmaker vervloog toen Hogervorst hoog overschoot na dat hij door de keeper van Haastrecht werd vastgehouden. NieuwkoopGouderak Gezien de verhoudingen had Nieuwkoop met meer dan 1-0 kunnen winnen. Men miste hier echter de geblesseerde Siem Verlooy. Hoewel de Nieuwkoopse voorhoede gevaar lijk was, kon hij dit niet in doelpunten uitdrukken. Ook hun achterhoede en vooral keeper Sanne opereerde met succes. De actieve Henny Kwakkenbos wist een kwartier na het begin te scoren uit een vrije trap. Hij maakte het doelpunt door een vlijmscherp afstandsschot. NOORDWIJKERHOUT De Leidse rugbyclub DIOK heeft de eerste competitiewedstrijd gewonnen tegen RC Noordwij- kerhout. Het ging van het be gin af erg snel en DIOK was de betere ploeg wat in de 6e mi nuut werd uitgedrukt in 'n straf- kick welke Henk Gordijn goed benutte 03. Na veel spel op het middenveld (16 scrums) brak Hans Görtz door en drukte in de 16e mi nuut een try 07. Het 15-tal van Noordwijkerhout drong sterk aan wat resulteerde in een strafkick welke werd be nut 37. Na de rust weer een sterk aandringend DIOK wat na 9 minuten resulteerde in een kick van Steef Abelman, waarna Aad v. d. Luit 3—11 drukte. Na een goed benutte strafkick door Noordwijkerhout kreeg Bob Delprado loon naar werken. Eindstand voor DIOK 15—6. Wim Mooyekind van Sportclub Lisse. RKDEO VEP Teijlingen Alphen Laakkwartier SC Lisse ADS De Postduiven DOCOS Bodegraven VELO Quick Steps VOC Quick Tediro HBS Verburch RKAW Westlandia Steeds Volh. COAL Celeritas DCL RAVA NAALDWIJK Op schlemielige wijze heeft DOCOS, na het hoopvolle resultaat tegen Spel. Lisse zijn Waterloo gevonden in Wateringen. Even voor rust intervenieerde centraal verde diger Hans van Zijp uitstekend bij een aanval van VELO, maar zou daarbij hands ge maakt hebben. Ofschoon de Leidenaar buiten het straf schopgebied stond kende de scheidsrechter een penalty toe, die door Piet Swinkels werd benut: 10. In dit levendige duel heeft DOCOS tal van mo gelijkheden gehad deze aan te vechten achterstand weg te werken. Al in de openingsfase kreeg Ton van Diten een kans, doch hij wist de bal niet goed onder controle te krijgen. Peter Dub- beldeman, geheel vrijgelaten, wist geen kracht te leggen in zijn schot. Voor de rust had DOCOS nogal wat te stellen met de beide vleugelspelers Bom, die eenmaal Gerard Dub- beldeman tot een zweefduik dwong, en Nol Olsthoorn. Bom werd overigens vrij goed afgedekt door de naar het mid denveld verhuisde Frans Smits. Een offensief, gepaard gaande met een flink aantal corners heeft DOCOS niet gebaat na rust. al schoten vooral Peter Dubbeldeman en Jos Reizevoort vrij vaak. Ook een spelerwisse ling (herstelde aanvoerder Koos Hoogenboom werd ingezet voor Stan v. d. Meel, terwijl Ton Zwagerman Smits verving) le verde geen rendement op. AlphenQuick Steps Jan IJkema heeft als invaller in de slotfase van dit gelijk op gaande duel door tweemaal te scoren. Alphen aan een geflat teerde overwinning geholpen. In de eerste helft, toen de Hagena ren zelfs de leiding namen, ver liep het spel van Alphen stroef en kon ternauwernood met gelijke stand worden gerust. In de 30e minuut trof Frits van Geen na melijk doel met een afstands schot. Dankzij doelman Hennie Rikken kon nieuwe averij wor den voorkomen. Onder aanvoe ring van de uitblinkende Gerrit van Geen drukte Alphen na rust zijn tegenstander ver naar achteren. Eerst in de slotfase toen de voor Wim Bloothoofd (knieblessure) ingevallen IJke ma verscheen, hervond Alphen zich. Tien minuten voor tijd besloot IJkema een prachtige solo met een doeltreffend schot uit een moeilijke hoek en ze ven minuten later werkte IJ kema een van de lat terug springende bal (Frits van Geen had ingekopt) andermaal in het doel: 3—1. BodegravenVEP Het verschil in deze streek- ontmoeting zat duidelijk in de af werking. Terwijl Bodegraven na rust met veel te kort spel trachtte succes te forceren, schoot VEP er voor rust lustig op los. Zonder dat een Bode graver de bal had weten aan te raken tikte Jansen direct na de aftrap de bal langs doelman Karei Stikkelorum. Stalvoort en de langs Henk v. de Tier en Dolf Scheer sprintende De i Van tyi;pen tipt de bal DE ZILK In de laatste vijfen twintig minuten heeft Van Nis pen zichzelf tegen VVSB naar een nederlaag gespeeld. In deze periode namelijk verving de Van Nispentrainer rechtsback Jos de Groot voor de veel min der geroutineerde G. Rusman. Deze zet bleek achteraf Van Nis pen fataal te worden. Met een voorsprong van 21 dacht Van Nispen op rozen te zitten maar twee blunders van de normaliter in het vierde elftal opererende- Rusman kostten de Zilkenaren de overwinning. Voor Van Nispen een teleurstel lende nederlaag want lange tijd had het de touwtjes in eigen handen gehad. Voor rust werd dat overwicht omgezet in een doelpunt van Henk Witteman. Deze snelde alleen door de WSB-verdediging en gaf doel man Theo Bader geen schijn van kans. Na rust maakte ook VVSB een vuist wat in de 6e minuut resulteerde in de ge lijkmaker. Hoewel Van Nispen in deze periode niet meer zo ze ker speelde wist de ploeg via Henk van Maris toch nog een voorsprong te nemen. De twee doelpunten van Aad Oostdam velden echter Van Nispen. Een opvallende verrichting leverde tijdens deze wedstrijd ook ar biter Vos. Hij stuurde de WSB- trainer Van Barlingen naar de kleedkamers omdat deze zich vanaf de zijlijn met de spelers van WSB zou hebben bemoeid. Voor VTL heeft het er geen mi nuut ingezeten dat de ploeg tegen Vredenburch de winst in eigen huis zou kun- den houden. Daar voor speel de Vredenburch een te goede partij en zette VTL daartegen over te weinig spelinzicht. Ach- terhoedefouten in de begin periode zetten VTL al snel op een 0-2 achterstand. Siera van der Linden wist voor rust uit een vrije trap zijn ploeg nog een tegentreffer te bezorgen, vlak na rust veerde de VTL- aanhang nog op toen Jongejan met een kopbal gelijk maakte maar daarna stortte de VTL- achterhoede als een kaartenhuis in elkaar. Verbruggen en Van der Zeeuw zetten Vredenburch op een riante voorsprong. HillegomFull Speed Ondanks de 1-0 overwinning tegen Full Speed heeft Hillegom nog niet kunnen overtuigen. De voorhoede is nog niet produc tief genoeg wat weer eens dui delijk uitkwam tegen Full Speed. Een pluim krijgt wel de Hillegomse achterhoede die een storm van aanvallen vooral in de beginperiode, op bekwame wijze wist te doorstaan. Het enige doelpunt viel in de eerste helft toen Van der Leede, nadat Schrier eerst had gemist, in de laatste minuut scoorde. Na rust een sterker Hillegom dat een tweede doelpunt verdiende maar door falen van Van der Leede, Schiedewind en Willemsen niet aan een ruimere voorsprong ForeholteConcordia Het spelen met drie invallers is wel de belangrijkste reden ge weest dat Concordia het tegen Foreholte niet heeft kunnen bolwerken. Siem Nederpelt. Piet Wyers en Chris Kokkelhoorn werden vervangen door Jan van der Lans, Jan Wyers en Kees Berbee en dat betekende dat Concordia, hoewel technisch be ter spelend dan Foreholte. min der gevaarlijk was. Het eerste doelpunt voor Fore holte werd in de 15e minuut gescoord door Jan v. Schooten. Van Concordia-zijde probeerde Jan van der Lans diverse malen zijn geluk op het Foreholte- doel maar een treffer bleef uit. Na rust ontpopte Foreholte zich als een afmaker. Eerst werd een solo van John van Dijk door diens broer Henny met een prachtig doelpunt afgerond en toen John van Dijk later in de wedstrijd onderuit werd ge haald betekende de door hem genomen penalty de derde tref fer. Peter Kokkelhoorn werd even later op een identieke wijze in het strafschopgebied onderuit gehaald maar hij kreeg geen penalty mee. Stolwijk—ESTO De wedstrijd StolwijkESTO is er een geworden van in het boekje van de scheidsrechter genoteerde spelers. Niet minder dan vijf voetballers werden genoteerd wegens ruw spel. Bij ESTO waren de slachtoffers Groeneveld, Groenen en Weer denburg. De oorzaak van dit schrijf evenement is waarschijn lijk te wijten geweest aan het fysieke verschil van beide ploe gen. Stolwijk opereerde met een reuzeploeg terwijl ESTO met wat minder krachtige figuren het veld in kwam. Het gevolg was dan ook dat er nauwelijks gevoetbald werd. Voor rust nam Stolwijk een voorsprong door De Wit. Na de hervatting wist Jacobi de gelijkmaker te SJZWarmunda Het is Warmunda in een aantrek kelijke wedstrijd gelukt weder om twee punten mee naar huis te nemen. De Warmonders dan ken de overwinning hoofdzake lijk aan een voortreffelijke eer ste helft waarin tweemaal werd gescoord. Hans Thijssen werd wel de held van het veld want hij nam beide doelpunten voor zijn rekening. Het voorbereiden de werk werd eveneens beide malen verricht door Bert Hart veld. Na rust heeft Warmunda niet meer zo onstuimig kunnen opereren en moest het SJZ de teugels in handen geven. De druk op de achterhoede steeg met de minuut en Warmunda moest zonder de verdedigers Siere en de uitgevallen Meskers alle zeilen bijzetten om niet onder de voet te worden gelo pen. Dat alleen Van der Klink voor SJZ wist te scoren mag een geluk worden genoemd want gezien de kansen had een andere uitslag niet ondenkbaar geweest. Groot beslisten in de 25e en 26e minuut in feite de strijd. Even voor rust bepaalde Piet Potuynt, door de bal uit een hoekschop in te tikken, de ruststand op 13. Het hevige offensief van Bodegraven, dat op een menselijke muur van soms wel acht spelers stuitte, zou niets opleveren. Wel zou VEP zeven minuten voor tijd nog op 41 komen. Tonnie Ooms remde wat al te krachtig de doorgebroken Jansen. Uit een vrije trap kogelde Fred Kool de bal hard in. PostduivenTeylingen Teylingen heeft de overwinning tegen Postduiven niet cadeau gekregen. Lange tijd heeft het er zelfs somber voor de Sas senheimers uitgezien. Vooral in de beginfase toen Postduiven reeds in de 8e minuut een voor sprong nam via Ab Polderman. Het tegendoelpunt van Henny Zoet in de 20e minuut beteken de echter de ommekeer. Vooral Eikens en Van Dam wervelden keer op keer door de Postdui- venverdediging. Toch kwam het doelpunt van een andere schoen. De altijd weer actieve Boekei tikte uit een corner de bal keu rig in. Na rust (Jos van Nobe- len werd vervangen door Nico van Veelen) kwam Postduiven terug. Doelman Toon Hooger- vorst kreeg het zwaar te ver duren maar hij hield knap stand. Eenmaal kreeg hij echter hulp van de doelpaal. Teylingen dat vooral in de slotperiode met veel kunst en vliegwerk het doelgebied schoonhield, kwam vlak voor tijd nog verrassend op een ruimere voorsprong dank zij een doelpunt van Henny Zoet. Spel. LisseLaakkw. In deze spannende wedstrijd ble ken de spitsspelers van Sport club Lisse en Laakkwartier aan elkaar gewaagd. De aan vallen kwamen dan ook om beurten van beide partijen. De keeper van Sportclub Lisse, Zonneveld, bleek vooral in het begin nog wat onzeker. Het eerste doelpunt kwam in de 35e minuut voor Laakkwar- Noordam wist de bal in het net te krijgen, nadat hij een voor zet kreeg van rechts. 5 Minu ten later schoot Frans van Gerven hard naast. Theo Boot redde bij een aanval van Laakkwartier door de bal van de doellijn te houden. Na een actie van Gerard van Beek kreeg de Sportclub een pe nalty toegewezen, omdat de verdediging van Laakkwartier zijn toevlucht zocht tot hands. Hieruit werd de gelijkmaker gescoord door Wim Mooyekind. Ook de tweede helft gaf een beeld te zien van gevaarlijke momenten. Een schot uit een hoekschop werd door de keeper van de Sportclub fout wegge slagen. Beitels benutte dit en bracht Laakkwartier op 21. De paal behoudde de Sportclub voor een grotere achterstand doordat Bartels tegen de paal schoot. Langzamerhand kwam Sportclub Lisse weer op tempo en Wim Mooyekind scoorde in de 35e minuut. Uit een ..center" passeerde hij verschillende tegenstanders en schoot langs keeper De Jong:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8