te EEG-landbouwpolitiek ambtelijk op papier gezet Eerste lessen op „De Horst" Sassenheimers snel thuis in andere kerk Naakt in Noordwijk Door Redlok. PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 1971 Concert voor Herman Kapteijn in de St.-Jan BOSKOOP In de Sint-Jan te Gouda wordt 12 oktober een concert gegeven ter ge legenheid van het feit, dat de dirigent, de heer Herman F. Kapteijn, van het zangkoor Hosanna Boskoop zijn zilve ren jubileum viert. Aan het concert werken mee de christelijke gemengde koren De Lofstem uit Berg ambacht, Hosanna uit Bos koop. Te Deum Laudamus Haastrecht. Sursum Corda Gouda en hei Evangelisch Luthers Kerkkoor Gouda. Aanvang 20.00 uur De receptie ter gelgenheid van het jubileum is ongeveer half tien in hotel De Zalm aai Markt te Gouda. Sinds 1952 is de heer Herman F. Kapteijn dirigent van Ho- BOSKOOP Zaterdag negen oktober treedt harmonie Ex celsior weer voor het voet licht. Dan verzorgt de har monie, compleet met mapo- rettes en drumband, een showoptreden voor de Ro tary-club in Hotel Florida. Drs. Schouten bij LTB St ompwijk en Zoeterwoude: Lampionoptocht door Snijdelwijk BOSKOOP Wederom trok za terdagavond in Boskoop een lange stoet van wiemelende lichtjes door de warme herfst avond. Dit keer waren het de kleine Snijdelwijkertjes, die begeleid door htm ouders of broers en zusters achter Harmonie Excel sior mochten lopen met hun brandende lampioennen. Er werden maar liefst 300 lampi onnen verkocht. Op het Van Straaten van Nes-plantsoen gaf Excelsior nog een majorette- Judo-examens in Cultureel Centrum NIEUWE WETERING Door de judovereniging „Alkemade" werd in het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering het judo- examen afgenomen voor de jnniorenleden. Voor de train- ster mevr. Rniterman. die met haar assistenten tevens de regie had over deze examens, werd dit een groot succes, aan gezien niet minder dan 55 le den met goed gevolg hun vaar digheid toonden. De geslaagden waren: 1 gele slip: C. Tukker. K. H. v. d. Wete ring, G. Siro, R. Bontje, J Tukker, H. v. d. Luit, K. Wes- selman en L. Wesselman. gele band: D. Wesselman en G. Vol water. 1 oranje slip: G. Lii neman. Tea Zoetendaal. H Zwaan. Sj. de Graaf, J. Straat hof. D. v. Klink en T. v; Hameren. 2 oranje slippen: de Haan. oranje band: D. Kant, G. Vermei j. R. Borst er Siro. 1 groene slip: P. Schijff. C. Kant. N. Zoetendaal, W. de Haan. H. Kinkel. P. Schouten, A. Zoetcndaal, Cl. Bontje, D. Vis, M. Hoogenboom en J. Vis. 2 groene slippen: R. Nieuwen- huis. Er. Lassoy, Ed Roos, Rob Roos, Andr. Nieuwenhuis en H van Egmond. groene band: H. van Emmerik en P. v. Emme rik. 1 blauwe slip: N. Haazen- broek en J. Zoetendaal. 2 blau we slippen: A. v. d. Werf, Fr. Zoetendaal, Mar. Möllers, R. Eveleens, R. Zoetendaal, A. de Haan, P. l'Ami en I. Hoogen boom. blauwe band: Th v Schie, 1 bruine slip: L. Zoeten daal en Mar. Stokdijk, bruine band: J. v. d. Werf. Katechese voor volwassenen in Meerburgparochie ZOETERWOUDE—RIJNDIJK - In de Meerburgparochie t Zoeterwoude Rijndijk, zal bij voldoende belangstelling kate chese voor volwassenen gege ven worden. Gespreksleider, en tevens leider op deze katechese-avonden ij deken Van Noort. Het onder werp van de eerste avond is „De plaats van de kerk in onzf tijd". Voor de volgende avon den kunnen de onderwerpen door de deelnemers zelf be paald worden. De data waarop deze avonden gehouden worden zijn: 12 en 26 oktober en 1 29 november. Ze worden ge houden in „De Drie Eendjes' en beginnen om 20.00 uur. ZOETERWOUDE De jaarlijkse Jongveedag van de Fok Controlevereniging ..Zoeter- wouds Glorie" zal niet zoals eerder gemeld worden gehou den op donderdag 7 maar oi woensdag 6 oktober. ZOETERWOUDE De afdelingen Stompwijk en Zoeterwoude van de L.T.B. hadden voor hun gezamenlijke seizoensopening in het Don Boscohuis een uitstekend inleider in drs. J. J. Schouten, hoofdredak- teur van „Boer en Tinder". De problematiek in de landbouw in E.E.G.-verband vormde het hoofdthema van zijn betoog. Drs. Schou ten constateerde dat bij het ontstaan van de E.E.G. de landbouw politiek veel te ambtelijk op papier is gezet; de praktijk bleek heel anders te zijn. ALPHEN. Met het opendraaien van een enorme kanteldeur heeft burgemeester mr. Gallas zaterdagmorgen het nieuwe bedrijfspand van het aannemersbedrijf C. A. Langeveld N.V. aan de Van Foreestlaan in Alphens westelijk industriegebied officieel geopend. Mr. Gallas wees er in zijn toespraak op, dat Alphen op het moment 1450 woningen in aanbouw heeft en dat de firma Langeveld voor al deze woningen voor „een schoon straatje" moet zorgen. Door allerlei nationale balangen, politieke factoren enz. kwam er een landbouwbeleid tot stand dat vol haken en ogen zat. Door de schrikbarende loonkos ten-stijgingen van de laatste tien jaar waren er dikwijls geen mogelijkheden om de be drijven aan te passen. Aan de hand van produktiecijfers per koe in de diverse EEG- landen ttoonde drs. Schouten aan dat Nederland aan de top staat een een zuivelland bij uitstek is. Frankrijk is de beste graanleverancier, ons land is hier op de aftocht. Vlees en bijvoorbeels champignons lig gen goed in de markt omdat het welvaartsprodukten zijn. Het plan Mansholt met zijn structuurbeleid zet zich lang zaam voort. De helft van de 10 miljoen agrariërs zal moeten afvloeien, doch dit is meer ge richt op Italië, Frankrijk en Zuid-Duitsland. Men kan grote vraagtekens zetten biij de voorwaarde dat bedrijven ver groot moeten worden. Hoe ko men we aan meer land? Met inbegrip van de daarvoor beno digde investeringen is dit bij de huidige financiële mogelijk heden. Het dollarvraagstuk van de laatste maanden heeft de EEG-problematiek nog ver groot. De grote tegenstelling tussen Duitsland en Frankrijk heeft de Gemeenschappelijke markt tot nu toe gesplitst. Een duidelijk antwoord vann de zes EEG-landen is wel dringend gewenst anders kan de agrari sche bedrijfstak de dupe wor den van de geldcrisis, aldus drs. Schouten. Voor de vergaderingen van de Vakgroep Veehouders en de bondsjaarvergadering werden een aantal voorstellen gefor muleerd. Hierin komen onder meer aan de orde; Het kweken van belastingvrije reserves, een soepel beleid voor het plaatsen van sta-caravans bij boerderij en. te hoge reservering voor het Landbouwschap, aanpassing van de melkprijs aan de gewij zigde omstandigheden (dus niet weer bevriezen), een betere en goedkopere monstername voor de kwaliteit van de melk en betere en overzichtelijker markberichtgeving in de ►ver de brief van Rijnland die de boeren hebben ontvangen over de poldervervuiling bleken vele vragen te bestaan, de zaak is zeer duister. Opnieuw zal een gezamenlijke bijeenkomst met Stompwijk worden belegd waarbij de Bedrijfsvoorlichting en een deskundige van het Hoogheemraadschap nadere toelichting zullen verstrek- NOORDWIJK Door het bijzonder fraaie weer was er gisteren op het strand van Noordwijk een enorme toeloop van dagjesmensen Sommige optimisten hadden de zwembroek aangetrokken en dartelden onvervaard in het zilte nat van de Noordzee rond. Er waren zelfs strandgasten die ook nog hun zwembroek hadden uitgetrokken. Zij behoorden tot de groep nudisten nabij de Lange- velderslag. Hoewel naaktlopen in dit gebied verboden nudisten et kampement Goed weer teren ook hadden de 1 uitgebreid opgeslagen. ,vas het gis- de mid denstanders die afhanke lijk zijn van de zon. Sommigen van hen had den ijlings pakken ijs in geslagen om aan de gro te vraag van naar ver frissing snakkende strandlopers te kunnen voldoen. Lydia-groep vierde 5de lustrum ALPHEN De Alphense Lydia- groep van de katholieke ver kenners vierde het afgelopen weekeinde haar zilveren jubi- De reünie werd bezocht door meer den 75 oud-leidsters en leden. Onder hen waren de toenmalige aalmoezenier Van der Poel en mevr. Van Oost veen. Zij hebben veel bijgedra gen tot de oprichting van deze groep. In het huidige clubhuis ..De Uithoek" werd een eucha ristieviering gehouden. De gid sen en kabouters kregen daar na gelegenheid zich te verma ken met talloze spelletjes. De dag werd besloten met een kampvuur. V rou wenbe weging NKV afd. Boskoop vierde 5e lustrum BOSKOOP Hoewel eerst ne gen november het 25-jarig be staan van de vrouwenbeweging van het Nederlands Katholiek Vakverbond in de bisdommen Rotterdam en Haarlem, in het congresgebouw in Den Haag gevierd wordt, heeft het be stuur van de afdeling Boskoop zaterdagavond al een feest avond georganiseerd. De voorzitster mevrouw C. van Leeuwen-Binken, zei in haar openingstoespraak, dat het be stuur nu al een feestavond gaf, omdat in het congresgebouw slechts ongeveer 20 leden van elke afdeling mochten komen. Zij gaf hierna het woord aan de geestelijk adviseur pastoor C. P. van Dam, die aan de hand van een door het hoofd bestuur uitgegeven vignet eni ge behartigingswaardige woorden Kamerlid donderdag bij A.R. Hazerswoude TER AAR-BARENDRECHT Jack Smits heeft een door de atletiekvereniging georgani seerde veteranenwedstrijd ge wonnen. Deze prestatie leverde hem een horloge op. LlSSE Op zondag 10 oktober zal in de Nieuw Vredehofkapel te Heemstede een aangepaste gezinsdienst voor gehandicap ten worden gehouden. Ds. W. Eerland zal tijdens de dienst spreken over het onderwerp „Elia op de Karmel". IfOORHOUT Vanaf deze week is er voor de Voorhouters weer elke vrijdagavond om 20.00 uur gelegenheid om in de kantine van Foreholte te klaverjassen. VOORHOUT In de week van 11 tot 16 oktober zal weer de jaarlijkse collecte worden ge houden voor de blinden. Zij maakt deel uit van de AR Tweede-Kamerfractie en zal spreken over de troonrede en de miljoenennota. De bijeen komst wordt gehouden in een van de lokalen achter de gere formeerde kerk. Aanvang 20.00 Oud Ade gaf met ruime hand voor Sint-Bavokerk OUD ADE De collecte, die gisteren in de St.-Bavokerk ge houden is voor verwarming van de kerk, heeft f 3.472,- opgebracht De giften die per giro gestort zijn moeten nog binnenkomen. LEIDEN Vandaag worden de eerste lessen gegeven aan de school voor zeer moeilijke op voedbare kinderen „De Horst" aan de Hoge Morsweg 15. De school is een samenwerkings school tussen de gemeente Lei den. de Stichting Katholiek Onderwijs en de Stichting Or thopedagogisch Instituutvoor Leiden en Omgeving. Deze drie instellingen hebben in 1969, een stichting opgericht, die zich ten doel stelt onder wijs te geven aan kinderen, die bij het gewoon lager onderwijs dreigen vast te lopen. De school is vooral bedoeld voor kinderen met een afwijkend gedragspa troon, dat tot uitdrukking komt in een labiele impulsieve of agressieve houding. Dit afwij kende gedragspatroon verhin derd hen vaak. om ondanks hun normale intelligentie het gewoon lager onderwijs met vrucht te volgen. Het onderwijs op „De Horst" wordt geken merkt door een sterk individu ele benadering van het kind. De groepen waarin de kinderen opgenomen worden tellen ten hoogste twaalf leerlingen. De Zoeterwoudse EHBO verhoogt contributie ZOETERWOUDE De afdeling Sint Liduina heeft op de in Huize Emmaus gehouden jaar vergadering opnieuw moeten besluiten om de contributie te verhogen. Deze werd van f7,50 gebracht op f 10,per jaar. Dit was noodzakelijke door de ingrijpende verhoging van de bondsgelden en de verhoogde kosten van de verlenging van de diploma's. De gediplomeerden moeten vol gens voorschrift zes oefenavon den per seizoen meemaken om voor verlenging van hun diplo ma in aanmerking te komen. De eerste avond wordt gehou den op 13 oktober en vervol gens om de veertien dagen. Op de eerste avond volgende week in het W.G.-kruisgebouw aan de Korte Miening zal een de monstratie mond-op-mond bea deming gehouden met de pop. In overleg met de instructrice, mevr. Van Dam-Borst is beslo- kinderen die voor de school worden opgegeven, worden ge selecteerd door een commissie, waarin naast het schoolhoofd ook een arts en psycholoog, een pedagoog en een jeugdpsychia- ter zitting hebben. Aanmeldin gen voor „De Horst" kunnen gedaan worden bij het hoofd van de school of bij de School Advies Dienst, stationsweg 32. ten de in januari a.s. te laten aanvan gen. Er is dus voor gegadigden nog ruimschoots gelegenheid om zich aan te melden. De beide aftredende bestuursleden, Mej. M. v. d- Salm en de heer C. Janmaat werden bij accla matie herkozen. Revolutionair Kabaret uit Oost-Berlijh LEIDEN-OEGSTGEEST In de aula van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest (we gens voorlopige uitschake ling van de Leidse Schouw burg) gaf zaterdagavond een cabaretgezelschap uit Oost- Berlijn. bestaande uit Eber- hard Esche, de acteur Hil- mar Thate. de Nederlandse Cox Habbema eens actri ce bij „Centrum", thans echtgenote van Esche en een niet met name ge noemde begeleider aan de vleugel onder de titel „Kommune und Kirschen- zeit" een uitstekend pro gramma van revolutionaire liederen en protestsongs, al le (uiteraard) op het vrij- extreem linkse politieke vlak liggend. Liederen van Berthold Brecht, Kurt Eisler en Tucholsky, maar ook strijdliederen van de Parijse communards uit 1871 wer den met vuur, verve en ge voeligheid ten hore gebracht van een niet al te grote schare cabaretminnaars, die de Rijnlandaula ongeveer voor de helft vulde. Eberhard Esche deed zich ken nen als een zanger met een fraai en variabel stemge luid. Ook Cox Habbema bleek een cabaretière van goed gehalte. Thate (oor spronkelijk toneelspeler) blonk meer uit in de ge sproken teksten. Alles bij elkaar werd zonder theatra le poespas, fris van de lever en klaarblijkelijk met per soonlijke overtuiging gedu rende rond anderhalf uur gezongen voor een dank baar gestemd publiek. Na afloop volgde nog een dis cussie tussen leden van het gezelschap en toehoorders. De N.C.R.V. (uitgerekend deze) was met groot materiaal aanwezig voor TV-opnamen, die later in het seizoen zul len worden uitgezonden. W. PRINS. Sint-Bernardus bedankt wethouder HAZERSWOUDE Het bestuur van de voetbalvereniging St. Bernardus heeft Hazerswoudes wethouder van sportzaken P. A. Th. v.d. Werf een schrijven gericht, waarin het college van burgemeester en wethouders (en wethouders van sportzaken in het bijzonder) dank wordt betuigd voor de inspanningen die getroost zijn, om het voort bestaan van St. Bernardus te verzekeren. In dezelfde brief betuigt het be stuur wethouder Van der Werf zijn spijt over acties in de af gelopen weken die in bepaaldi ogen niet welgevallig zouden zijn geweest. „Bijlage" vai brief was een bloemstuk, bene vens een drankje, voor de wet houder. Sjaak Hoogeveen clubkampioen van „Avanti" heeft de zomercompetitie vai. de Alphense wielrenvereniging Avanti gewonnen. Weliswaar eindigde hij gisteren tijdens de laatste rit op de vierde plaats, maar met 63 punten bleef hij toch onbereik baar voor E. v. d. Werf. Op de derde plaats eindigde Joh. Ver geer. Bij de adspiranten ein digde René van Tol op de eer ste plaats, bij de jeugd A. Jos de Bruyn en bij jeugd B. E. Pols. Zondag start Avanti met een serie van drie ritten voor de Oelie Brenner-beker. RIJPWETERING Donderdag 7 oktober wordt in het clubge bouw van Rijpwetering weer de eerste contactavond gehou den. Naast het traditionele prijsjassen is er nu ook gele- Ledenvergadering oudervereniging; O Hazerswoude-dorp HAZERSWOUDE Gezag en opvoeding zijn de onderwerpen die ter sprake komen in een film die vertoond wordt tijdens de woensdag te houden leden vergadering van de r.-k. basis- en kleuterschool te Hazerswou- de-dorp. Tijdens deze om 20.00 uur in het Michelshuis aanvangende bij eenkomst, worden enkele alge mene zaken afgehandeld en wordt na de filmvertoning ge legenheid tot discussie gebo- Kapelaan nam afscheid van Noord wijkerhout NOORDWIJKERHOUT Kape laan M. J. M. Jagersman heeft dit weekeinde met enkele eu charistievieringen afscheid ge nomen van de parochianen van St.-Victor. De scheidende kapelaan heeft na rijp beraad en veelvuldig over leg besloten om het full-time pastoraat voorlopig voor drie jaar op te geven om buiten de weekeinden een functie in het bedrijfsleven te aanvaarden. Hij treedt echter niet uit het ambt en zal in de weekeinden in de Bollenstreek pastoraal werkzaam blijven. S.J.Z.Warmunda bracht 700 gulden op voor missionarissen ZOETERWOUDE De recette van de gisteren gespeelde voet balwedstrijd SJZWarmunda is door SJZ overgemaakt aan de Zoeterwoudse Boskoop gebaat met uitbreiding middenstand BOSKOOP De belangen van de Boskoopse middenstand. zgn ook de belangen van de be- Deze woorden sprak burgemeester G. W. baron van Dedem nadat hg de nieuwe'rgwiel- en brom fietsenzaak van de heer W. N. M. Hoogduin geopend had. De opening geschiedde met een. door het tweejarig dochtertje Petra Hoogduin aangeboden, sleutel. De burgemeester zei ook, dat Bos koop ten zeerste gebaat is met uitbreiding van de midden standszaken. Vooral nu de dorpskernsanering zo actueel is. Het is echter alwel haast zeker, dat, als de Gouwe dan al ver breed zou worden, dit niet aan deze zijde (Burg. Colijnstraat) zal gebeuren, aldus de burge meester. Deze mededeling zal voor de heer Hoogduin zeker een geruststelling zijn. Ontnuchtering na bruiloft RIJPWETERING In de nacht van zaterdag op zondag is in gebroken in de woning van de familie Borst aan de Hoogma- deseweg. Terwijl de familie in het dorpshuis gezellig geest- vierde ter gelegenheid van een zilveren bruiloft, sloegen de dieven hun slag. ij thuiskomst ontdekten de feestgangers dat een busje met 700 gulden, twee beursjes met ongeveer 45 gulden, een gou den ring en een doosje met zilveren guldens en rijksdaal ders was gestolen. Tot nu toe ontbreekt nog elk spoor van de daders. Sieradenexpositie in Amrobank ALPHEN AAN DEN RIJN In het nieuwe gebouw van de Amro Bank in Alphen houdt Antonie Reijmers vanaf van daag een expositie van zijn kunstsieraden. De expositie duurt tot en met 11 oktober. De heer Reijmers, die tot 28 sep tember heeft geëxposeerd in De Doelen in Rotterdam, is een veelzijdig kunstenaar. Behalve kunstsieraden maakt hij beeld houwwerken en schilderijen. Verscheidene beeldhouwwerken zijn ook op de expositie te zien. De expositie is. er een met toe lichting. De expositie is geo pend van 09.0016.00 uur. 's 12.00—17.00 uur vrijdags van 18.3021.00 Het ging om een bedrag van f 700,Binnen een week tijd is voor de missionarissen bijna zesduizend gulden bijeen ge bracht. Dit bedrag kwam als volgt tot stand. Collecte in de keren 3.740,40, collecte Vrou wengilde f 105,Collectie KPJ-mis f78.87, collecte Em- mauskapel f249,en aan gif ten f 1.025,Men hoopt elk van de 12 missionarissen f 500,te kunnen zenden SASSENHEIM De werkzaam heden in de Pankratiuskerk voor de interieurvernieuwing hebben afgelopen week aanvang genomen. Als gevolg hirvan werd zaterdagavond de eucharistieviering in de gere formeerde kerk aan de Julia nalaan gehouden, wat tot en met 11 december het geval zla zijn. Het ruim 1100 zitplaatsen tellende kerkgebouw was stampvol voor deze eerste dienst buiten de eigen kerk. Voordat kapelaan Kuypers, die de mis opdroeg, een aanvang nam sprak hij een kort welkomst- woordt, waarin hij na de be groeting o.a. zei bijzonder dankbaar te zijn voor de gast vrijheid bij de broedergemeen te. Verder merkte hij op dat op voorstel van het kerkbestuur geen bepaalde financiële acties zullen worden gehouden. Wel zullen de misdienaars tijdens de verschillende diensten schaalcollecten houden, terwijl er in het vernieuwde kerkge bouw een grote kerscollecte zal zijn. Met blijdschap kon hij de mededeling doen van een gif' van f 1500,van een enthousi aste parochiaan. KATWIJK De kerkbouwactie van de hervormde gemeente Katwijk aan Zee heeft 219.682 opgebracht. Vorig jaar was dat in èèn avond 204.719. Van der Laan won lste kaartwedstrijd HOOGMADE De eerste door het bejaardencomité georgani seerde kaartwedstrijd werd het afgelopen weekeinde in restau rant De Does gehouden. Uitslag: Van der Laan 5793, Frankrijker 5576, Waasdorp 5529, Van Leyden 5319, G Leyden 5268, De Groot 5218, Borst 5207, Van der Voorn 5201, Van der Werf 5197 en Zoetemelk 5189. Voorlopige bezetting bestuurscollege Leidse universiteit LEIDEN Het college van hel bestuur van de Leidse Univer siteit krijgt mogelijk een voor lopige bezetting. De rondraad. gevormd door de gekozen leden van de eerste universiteitsraad heeft zijn voorzitter dr. B. D. L. Couprie toegestemd met minister De Brauw van Wetenschappen hier over te praten. De ro draad wenst binnen de gestelde termijn te komen tot een colle ge van bestuur als bestuursor gaan van de universiteit. De plaatsen in dit college zouden dan gedeeltelijk voorlopig den bezet. Het gebeurt niet vaak dat ik televisie kijk maar als ik dal toch doe dan moet ik heerlijk onderuit, met een biertje naast me, de beelden tot kunnen laten komen. Zo ook woensdagavond. Juist toen ik echter aanstalten wilde maken om een een hoek van ongeveer 170 graden te creëren werd mijn rust plotseling verstoord door een korte felle kreet Aanvankelijk schreef ik het geluid toe aan een ongeïdenti- fiseerd diersoort ma bleek al snel een verkeerde conclusie toen Beppie de kamei binnenstormde. Hoewel mijn buurmeisje nog jong is levenslust herinner ik mij niet haar ooit het privilege verleend te hebben bij mij thuis in e uit te stormen wanneer ze da« maar zin in heeft. Ik kwam echter al snel achter ze dat deed. „Die kerel zit i achterna", zei ze met een c geslagen stem en ze wees haar bevende wijsvinger de buitendeur. Daar ze de stra lenbundel die mij met de Tl verbond verbrak, door iussej ons plaats te nemen, werd i genoodzaakt mij van de situa-! tie op de hoogte te stellen".' „Wat voor kerel?" vroeg ik met1 een stem alsof niets mij teveel was. „Hij is minstens een k groter dan U en hij draagt e zonnebril. Hij kwam achter i aan terwijl ik op straat liep I wandelen", zei ze nog st eet buiten adem". ..Ach dat zal je wel verbeeld hebben", me de klap nog herinnerend di ik enkele jaren geleden had ge kregen van iemand die ooi een kop groter was dan ik. T werd gebeld. De slok pils d zojuist mijn keelgat was bil nengegaan. kwam sputteren! weer uit beide neusgaten te voorschijn. „Niet zenuwachtjl worden", zei ik tegen Beppii die in geen velden of wega meer was te zien. Ik opende di deur. Voor me stond een vrii delijk. glimlachend man ongeveer mijn lengte. „Is dat effe rennen", zei hij". „Wil u uw dochter deze portemonnö geven. Ze is hem onderwei verloren maar ze liep dat ik haar niet meer kon in halen". Ik slaakte een diep zucht en veegde met mijn doek het klamme zweet mijn voorhoofd. „U voelt u tod wel goed" zei de man met eei bezorgde blik in de ogen. ..Moe ik misschien even de dokte voor u halen". Ik maakte i afwijzend gebaar. „Nee laat i maar zitten", zei ik. „Het i vriendelijk van u aangebode maar ik heb de laatste tijd last van kortademigheid. I kan ik geen 10 meter lopen of' zweet druipt al van mijn voor hoofd". Toen ik weer in kamer was heb ik het bijna volle pulletje bier in teug leegedronken". eH HAZERSWOUDE De Christel vrouwenbond organiseert vri dag 15 oktober a.s. om kwal voor acht 's avonds een avond. Het motto van de avoi is „Holland mijn Holland", hoopt een film over Veere i vertonen. OEGSTGEEST. Het patronaatsgebouw in Oegstgeest leek zaterdagavond wel een belegerde veste. De gehele Leidse incrowd was er bij elkaar gekomen voor een free concert van de groep Blind Alley. Basgitarist Adrie Kosten, drummer Felix Juliën, organist Ben Wempe, gitarist Cees Bergman en saxofonist Ton Duykers brachten een goede, voornamelijk op undergroundmuziek gebaseerde show. Het werd een fijn luisterconcert voor de meer dan zeshonderd toeschouwers. Blind Alley besloot haar concert met een oude kraker uit de rock and rollperiode. Op de foto: Blind Alley voor het optreden in het patronaatsgebouw in Oegstgeest. ZAL, HET LEIDEN Een driejarige klei ter uit de Bachstraat m« l gisteren met een rechterbovè been fractuur en met een re hersenschudding naar Academisch Ziekenhuis gracht worden. Het mei! werd in de straat, wi woonde, aangereden door personenauto.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4