„3 OCTOBER" -1971 FEESTDAG VOL SFEER e Toen na het hal de gasten... Omzien met weemoed M Lumière d'Automne (de Rita Hayworth look) Zou 't u staan? LEIDSE COURANT Burgemeester Vis a Vis Paling in beslag genomen O LEIDEN Zaterdag heeft de Rijkskeuringsdienst voor waren in samenwerking met de Leid- se politie een partij van 1730 pond paling in beslag genomen. De paling, die bij diverse han delaren werd ontdekt, was niet meer geschikt voor consump tie. LEIDEN Met 62 man en 12 wagens is de gemeentelijke rei nigingsdienst de straat opgetrokken, nadat Leiden „zijn" drie oktoberfeest gevierd had. opgehaald, dat op straat was achtergebleven toen ,.na het bal" de gasten joelend naar huis waren gegaan. De grootste concentraties van vuil werden aangetroffen in Steenstraat, Haarlemmerstraat, Breestraat en langs de Haarlemmerweg. Op het terrein rond de Groenoordhal ligt naar schatting nog een slordige dertig ton vuil, dat pas weggehaald kan worden, nadat de kermiskramen zijn opgebroken. Weet je nog wel? Een hallefie wit met de tang verlost. LEIDEN Het bleef nog lange tijd een jolige boel in de straten. Maar toen de laatste vonk van het vuurwerk gedoofd was, zat het feest er weer op. Van de 3 oktoberviering-1971 kon je toen met een beetje weemoed nog zeggen: „Weet je nog wel?..." Want het Vanaf het eerste tromgeroffel van de taptoe was de sfeer er. En niemand scheen eraan te kun nen ontkomen. Zelfs de bewo ners van bejaarden- en ver pleegtehuizen niet, dankzij de lekkernijen die de „3 oktober- vereniging" er liet bezorgen en dankzij de ziekenomroep, die de verbindingen met het bui- tengebeuren onderhield. Zo kon men binnen toch aanwezig zijn bij reveille, koorzang en het uitreiken van haring en witte- Burgemeester Vis „O ja, ik had ze ook al gegeten vóórdat ik in Leiden kwam; ik houd er wel van" kwam even over half negen in de Waag voor het eerst zijn glibberige rant soentje in ontvangst nemen. Op de Mare kwam even later een oud-hollandse ambachtenmarkt tot leven. Met de poppenkast en een Westfriese dansgroep werd het tot een kijkspul van klasse. Kijkspul vormde ook de reünie van oude auto's, die door de binnenstad trokken. Ei genlijk gooide alleen het druk ke verkeer tweerichtingver- keer op de Breestraat: wéét je nog wel?..wat roet in de hutspot van feestelijkheid. Maar bij zonneschijn, carillon- spel, draaiorgelseuntjes, vlag gen en gezelligheid verzonk de tijdelijke ergernis al gauw in het niet. En anders was er het fleurige optreden van het Zuid- amerikaanse orkestje „Ritmico especial" op de Korenbeurs nog om snel in een betere stem ming te komen. Daarmee was het ochtendpro- Scholier met brandwonden naar ziekenhuis LEIDEN Een twaalfjarige scholier uit de Opaalstraat te Leiden is zaterdagmorgen met ernstige brandwonden aan het gelaat en de rechterhand naar het Academisch Ziekenhuis ge- Later is de jongen van daar naar Het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk gebracht. De jongen liep zijn verwondingen op bij het stoken van een vuurtje op het kermisterrein bij de Groe noordhal. Daar was hij nog met enkele vriendjes over het hek geklommen en had daar de hulzen van het vuurwerk ver zameld en in brandgestoken. bekeken. Het de drie-okto- 's middags de vele duizen- het kijken gramma wel rondtrekken var ber-optocht was trekpleister vooi den. En de stoet dubbel waard. Voor vele toe schouwers in letterlijke zin: zij zochten tegen het eind van de optocht gauw een plaatsje el ders langs de route om het allemaal nog een keer langs te zien komen. Hoogtepunten wa ren wel: het leesplankje, Prik- kebeen en Oud-Katwijk. Jam mer was, dat er wat weinig eenheid was, naar kwaliteit van de groepen zowel als naar tijdperk van wat getoond werd. Vast staat wel, dat de stoet op aantrekkelijke wijze illustreer de, wat er in een mensenheu genis allemaal veranderd is. De kermis, tenslotte, was door de bank genomen goed druk, maar □iet overvol. En er zijn nog mensen, die maandenlang spa ren voor het drie-oktober- Caraïbisch ritme met Dolf Saba Saba op de Leidse Korenbeursbrug. Aap, Mies en Wim gingen vooraf aan het leesplankje, dat veel noten op zijn zang had. (ADVERTENTIE) let alleen. Een bus vol charme en charleston. Elizabeth Arden opent deze herfst alle registers van de maquillagekunst voor de warme, zonnige, stralende Rita Hayworth look. Diepe, donkere kleuren. Glanzende ogen, lange wimpers. Zeer, zeer vrouwelijk. Zou 't u staan? Mr. Rex, Eliza beth Arden's make-up advi seur uit Parijs, is deze week in de Haagse Bijenkorf en wil u de fotomaquillage demonstre ren. Van 4 t/m 9 oktober. x, in de Bijenkorf Oud-Katwijk: schilderachtige kostuums. Logisch dat de vis er duur betaald werd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3