liH Ere-penning van Leiden voor notaris J. van Eck Ruimtevaarttrein dit weekeinde in Leiden Kandidaat voor degen Afscheid van juf Kantonrechter straft ergerlijk weggedrag af Bruid inspecteert haar ruiters .Hoeksteen Voogd verlaat Alphense verkeerspolitie UW MENING if Leids belang ook gediend buiten eigen gemeenschap LEIDEN - Op de vooravond van het 3-oktoberfeest hebben B. en W. van Leiden de zilveren erepenning van dc stad toege kend aan de heer J. C. van Eck, oud-notaris te Leiden. Tijdens een bijeenkomst, gister avond in de koffiekamer van het stadhuis heeft burgemeester Vis hem de penning overhan digd. In inleiden woord zei de heer Vis dat het naar aanleiding van de herdenking van Leidens ontzet gebruikelijk is dat de erkentelijkheid van het gemeen- bestuur op bijzondere wijze uit gaat naar een persoon of een groep, die zich op kenmerkende wijze verdienstelijk heeft ge maakt voor de stad. Uit een lange opsomming van de kwaliteiten en functies leid de de burgemeester de verdien sten van de heer Van Eck af om tenslotte de officiële over weging uit te spreken „dat de heer J. C. van Eck, van 1936 tot 1969 het ambt van notaris te Leiden vervulde en in die periode als stadsnotaris veelvul dig het bestuur der gemeente Jit Ült, „.„li/ - f - Leiden met raad en daad. ook belangeloos, ter zijde heeft ge staan; dat hij voorts in tal van functies hier ter stede, met na me op het gebied van het maat schappelijk welzijn, bij voortdu ring en op zeer bekwame wijze in het belang van de Leidse gemeenschap is werkzaam ge weest, dat hij voorts een werk zaam aandeel heeft gehad in diverse activiteiten, de behar tiging van studentenbelangen ten doel hebbende; dat hij daar door moet worden aangemerkt als een ingezetene, die de Leid se belangen ook buiten zijn eigenlijke werkkring op bijzon dere wijze heeft gediend." Na dat de burgemeester de penning had overhandigd, werd het glas geheven. ALPHEN AAN DEN RIJN Een echt „ruiterhuwelijk" trok gis teren veel bekijks in Alphen. Gert Jan van Mutfen (23) voerde zijn bruid, amazone Jacq. S. Dik kerboom (24) naar een nieuwt levensstaat in een ouderwets koetsje dat werd geëscorteerd door een groot aantal amazones en ruiters van de landelijke rij- vereniging De Alphense Ruiters. Öp het gemeentehuis verbond ambtenaar van de burgerlijke stand Z. Zwiep beiden in de echt. Kerkelijk werd het huwe lijk bevestigd in de hervormde kerk aan de Oudshoornseweg, waarna in Centraal een drukke receptie werd gehouden. Op de foto ziet men de amazonebruid en haar bruidegom, vergezeld van de voorzitter van de Alphen se Ruiters, de heer R. M. Rip ping, de onder leiding van in structeur N G. Groothuis in carré opgestelde ruiters inspec teren. Paard Fellow van de bruid kreeg bij deze gelegenheid een extra-suikerklontje. KATWIJK Dinsdag 5 oktober om half acht is in de Oude Kerk aan de boulevard het afscheid van ds. P. v. d. Bijl, predikant van de Gereformeerde Gemeente (Remisestraat). Hij vertrekt naar Udel. ALPHEN A/D RIJN Het was gisteren een gaan en -komen bij de Alphense politic. Op het ge meentehuis nam de heer H. Voogd (60) om gezondheidsrede nen afscheid als hoofdagent; 27 jaar is hu in dienst van het Alphense korps geweest. Zijn familie, het voltallige politie korps en de echtgenotes van de burgemeester en hoofdinspec teur-korpschef H. W. van Voor den waren bü het afscheid aan- Burgemeester Gallas stak )de lof trompet op politieman Voogd (sector verkeer), die door zijn grte plichtsbetrachting een hoek steen -van het korps vormde. De heer Van Voorden bood de heer Voogd („markante persoonlijk heid") een cllectie gereedschap pen aan: mevrouw Voogd kreeg een bak met planten. Hoofd- inspecteur-A de heer Van Wou denberg schonk namens de Po litie Sportvereniging Alphen en de Bindingsorganisatie der amb tenaren een geschenkenbon en een kist sigaren. De komenden waren gisteren vijf nieuwe leden van het korps die door de burgemeester werden beëdigd. Ze kregen het korpsem bleem en kregen van de burge meester instructies voor een goede verhouding politie-publiek. De nieuwe politiefunctionarissen zijn de heren A. G. M. Wensveen. J. C. P. Spruytenburg, L. Haal- boom ,C. M. van Dam en G. N. Verkerk. LEIDEN Het ziet er allemaal een beetje gebruikt uit aan boord van de Moonrock- Express. Maar dat klopt ook, want de rijdende tentoonstel ling over de ruimtevaart die vanmorgen zün standplaats innam op het Leidse spoor wegemplacement, is gebruikt door Amerikaanse astro nauten op hun verkennings tochten door de wereld- Zo ziet men er de Gemini-cap- sule, waarin twee mannen dagenlang om de aarde heb- ..ben gezworven; het ruimte- pak dat Walter Schirra droeg op de reis van de Apollo-7 in 1968 en dat wat Coilins twee jaar eerder droeg op zijn vlucht met de Gemini-10. Er zijn zakjes ruimtevoedsel met de waterinjector. die ook als brandspuit kan dienen. Maar het hoogtepunt is een stukje grootte, kleur en structuur een brokje cokes 20-30 zou kunnen zijn. Het is verzekerd voor twee miljoen gulden en wordt elke avond bij het slui ten van de expositie onder politie-escorte naar een bank kluis gebracht. Verder riz- zelt het in de drie tentoon stel lingswagons van modellen, onderdelen, kaarten, tekenin gen, lichtbeelden en van ge- De trein maakt een schooltoer- nee door Nederland onder avs'vciën van de Stichting Weten=chapnel''ke en Educa tieve Tentoonstellingen uit Voorschoten, in samenwer king met NASA en Rumite- vaartmuseum te Washington. Voor deze toernee, die op 16 augustus in Haarlem be gon. werden 182.000 defini tieve inschrijvingen ontvan gen. Gisteravond, aan het slot van de eerste dag in Lei den. hadden ongeveer 3500 schoolkinderen de tentoon stelling bezocht. Het aantal volwassenen was nog niet precies geteld. Na 23 oktober maakt de expres een rit langs vijftig Duitse steden. De inschrijving daar voor loopt geweldig. Er zijn nu al plaatsen „waar men vol ?it". Het is de bedoeling dat de Moonrock Express nog vijf i'ndere Europese landen be- De tentoonstelling is lot zondag te bezichtigen van 9 tot 22 Burgemeester Vis overhandigt oud-notaris Van Eck rechts de oorkonde b\j de penning. Pastoor hoopt op verwarmend patroonsfeest OUDE-ADE Pastoor A. Schrama van de Oud- Adesc Sint-Bavoparochie hoopt dat zijn parochianen dit weekeinde een klein beetje de schutspatroon van de kerk navolgen. Althans wat Bavo deed, na dat hij als een echte mid deleeuwer een aantal jaren had verdaan als vechters baas en Don Juan. Bij zijn bekering schonk Bavo al zijn bezittingen aan de kerk. Pastoor Schrama heeft niet alle bezittingen van de Oud-Adenaren no dig. maar wel ongeveer 10.000 gulden, de helft van het bedrag dat nodig is om de oude steenkool ver warming te vernieuwen door een aardgasverwar- Extra-bus van station naar AZL LEIDEN Met ingang van 4 ok tober, opent de NZH een buslijn tussen het station en het univer sitaire uitbreidingsterrein aan het einde van de Wassenaarse- weg. De bus gaat vorolopig rijden voor een proefperiode van bijna twee maanden, tot 26 november. De busdienst krijgt cok een halte vlak bij de nieuwe ingang van het Academisch Ziekenhuis aan de Wassenaarseweg. Dit is van groot belang voor patiënten van het AZL die voor de eerste maal een bezoek brengen aan het zie kenhuis. Zij moeten zich bij de centrale receptie bij de hoofdin gang laten inschrijven. De bus, lijn 17, vertrekt vanaf Alberts Corner en rijdt tussen half acht en half tien 's ochtends alsmede de twintig minuten. Tussen half tien en vier uur om het half uur. Patiënten die te voet komen kun nen gebruik maken van de op- stapbus die ook langs de cen trale receptie rijdt. SASSENHEIM Onlangs zijn twee BB-alarmeringssirenes geplaatst, te weten één op de Parkschool aan de Parklaan en één op een bollenmagazijn bij de Rijksstraatweg. De om wonenden moeten er rekening mee houden dat deze sirenes maandelijks worden beproefd wat zal plaats vinden iedere eerste maandag van de maand om 12 uur Voor de eerste maal zal dit maandag plaats hebben. Burgemeester door spontaan feest verrast LEIDEN - Dr. A. J. Vis. dit jaar als burgemeester van Leiden voor het eerst in dc 3-oktober- vicring betrokken, toonde zich gisteravond na afloop van dc taptoe blü verrast over het enthousiasme waarmee het feest Hij zei: „Feesten als de 3-cktober- viering zijn in Nederland zo uitermate schaars. De spontane deelname aan de taptoe geeft de indruk, dat het feest bij het volk werkelijk leeft." De burgemeester gaf als zijn me ning dat dit meeleven de orga nisatie stimuleert maar dat het organiseren van een dergelijk volksfeest niet mogelijk is. zon der diepgewortelde traditie. Actie carillon loopt goed De tien stuivers per man van zeg 20.000 lezers voor het her stel van het carillon in de Lcde- wijkstoren beginnen op gang te komen. Er is momenteel ruim f400.00 op giro 382.87 overge maakt. De goede gevers ontvan gen van mij persoonlijk een be dankje. Ieder die nog oog en oor heeft voor iets speels in deze verzakelijkte wereld, kan alsnog meehelpen, het klokkenspel in stand te houden. Bij vorobaat mijn dank. Pastoor A. Saers, Steenschuur 19, Leiden. De Hoover-craft, waarmee de l.t.s. hoge og engooit LEIDEN Haar büdrage taptoe van gisteravond 1 Leidse Instrumentmakersschool gemaakt tot de meest serieuze kandidaat voor de Spaanse de gen. De groep nam aan de stoet deel met een schitterend lucht kussenvaartuig onder het mot to: gebruik de Leidse grachten voor het openbaar ver TER AAR Wat weemoed en toch groot feest, gisteren in het Dorps huis. Mevrouw C. J. Verhaar-van der Beek, zes jaar hoofdkleuter- onderwfjzeres in Ter Aar, nam afscheid van haar kinderen van „De Zonnehof". Het ging er in het versierde lokaal Chinees aan toe. Tal van kleuters kwamen met hun ouders afscheid nemen van „juf" Verhaar (zie foto) en boden haar geschenken aan. Ook werd kennis gemaakt met opvolgster mej. J. van Antwerpen, die maandag haar taak als hoofdleidster op „De Zonnehof" gaat beginnen. Mevrouw Verhaar gaat zich op 1 januari a.s. met haar man, die beroepsmili tair is, vestigen in Uden. (ADVERTENTIE) 's middags 2 3 MODESHOWS voor mevrouw en mijnheer HOUTRUST DEN HAAG J Bijeenkomst Genootschap Nederland-Israël RIJNSBURG Dinsdag 5 okto ber is er een bijeenkomst van het Genootschap Nederland - Israël afd. Rijnsburg en omstreken. De heer C. L. de Vries, directeur van het Joods Nationaal Fonds te Amsterdam, zal spreken over het ontwikkelingswerk van het J.N.F. in Israël. De avond zal worden besloten met enkele films. Niet alleen leden, maar ook belangstellenden, worden om acht uur verwacht in de zaal van de Tuinbouwschool aan de Spi- nozalaan te Rijnsburg. LEIDEN. De heren P. Ie Nobel (rechts) en H. Sloos (midden) hebben gisteren uit handen van burgemeester dr. AVis de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ontvangen. De beide heren zijn veertig jaar als loodgieter in dienst bij de firma P. F. van der Broek. Zij hebben zich doen kennen als betrouwbare en vakkundige lieden. De L.I.S. ondervindt daardoor nauwelijks concurrentie van de tweede kandidaat. „Mathesis". De optochtcommissie zal volgen de week nog haar keuze bepa len. De Spaanse degen is een geschenk van de firma J. N. Mulder te Utrecht, die al jaren lang de 3-oktoberoptochten kostumeert. De trofee wordt tel- kens voor één jaar toegekend aan een groep in de aangewezen categorie, die op de beste wijze aan de taptoe deelneemt. Vorig jaar was dat het Jeugd orkest „De Burcht". Dit jaar konden scholen het wapen win- ALPHEN A/D RIJN. Een assis- onderbroken witte streep is ver tent-accountant uit Maassluis boden. had zich op 31 januari van dit D, ricrn,ar va„ personenauto jaar op de provinrialewee in Bo,koo„ tenslotte had zijn Leimuiden kinderachtig gedra- zoon met auto ryden gen en moest zich daarom giste- he, vehikel zich in on- rechter verantwoorden. De man had zjjn snelheid verhoogd toen een andere automobilist hem wilde inhalen. Ditzelfde spelle tje herhaalde zich een paar maal tot Alphen. Tot ergernis van de andere weg-, gebruiker, die aangifte deed van deze ergerniswekkende manier van rijden. De officier, mr. C. voldoendc staat van onderhoud bevond. De man, een constructie- bankwerker, kreeg tweemaal 100 gulden boete. MEDISCHE DIENSTEN Aarlandcrvecn-Zwammerdam: Dokter de kantonrechter, mr. L. F. Kleijn, vonniste met een boete van 75 gulden. Dokter fl. H. van der Werf, Koppoe- laan 1, RIJpwetering, teL 01712-202. Dokter J. A. Brinkhorst sr. Stapen- de eis, kreeg een inwoonster van Alphen, die in de nacht van 28 februari met haar auto met grote snelheid uit de bocht bij het Rijnoordziekenhuis was ge vlogen en enkele malen over de kop geslagen. Met een gezel schap was ze een avondje uit geweest in Amsterdam en na tuurlijk was daarbij de nodige alcohol gebruikt. Verdachte had de bocht inet gezien, omdat het „hardstikke donker'' zou zijn op de wegDe rijbevoegdheid werd bovendien door de kanton rechter vier maanden voorwaar- Alphcn: 7.1.Dokter P. Wijnmaalen, Wilhelminalaan 36. tel. 2079: zo.: dok ter F. van Benthem, Vcrdlhof 171, Benthuizen-Boskoop: dokter P. J. de Wilde. Rozenlaan 1. Boskoop, tel. Bodegraven: za.. dokter V. Cats, Noordstraat, tel. 2030; zon.: dokter C. van Beek, Vijverlaan. tel. 2268. Hazcrswoude-Koudekcrk: dokter H. L. Knook, Hazerswoude-Rijndijk. tel. Hillegoni- dokter J. van 't Westeinde, Stationsweg 74. lel. 15771. Katwijk a. d. ltiJn-RUnsburg-Valken- dreef 148, tel. 15805. Katwijk aan zee: dokter Schonenberg, Voorstraat 131, lel. 12336. Langeraar - Nicuwveen - Woubrugge: tijd van twee jaar. Het overtreden van het parkeer verbod kwam de eigenaar van een aantal caravans te staan op 30 gulden boete, omdat hij deze wagens had geplaatst op het Frederiksplein in Ridderveld. Enkele automobilisten kregen boetes van 15 gulden, omdat zij te Alphen vóór hen rijdende auto's hadden ingehaald op plaatsen waar dit door een on- Jubilarissen tel. 01722-2139. Leiden: za. tot 10.00 uur eigen huisarts raadplegen daarna en zo. tot 24.00 uur tel. 22222. Leiderdorp: dokter Hennlnk, Maurits- sincel 166, lel. 33686. Lisse: dokter N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3990, Nieuwkoop-Noorden: dokter M. San- 01*725 ,?"rrpsslraat 86' Nleuwk0°P- 'cl. NoordwUk: groepspraktljk. Wantveld 9, Noord wijkrrhout: dokter Van der Lugt, Hoogdulnweg 20, De Zilk, tel. Oegstgeest: dokter J. B. Hugenholtz. Wllhelmlnapnrk 2, Oegstgeest, tel. 51390, bgg 50605 zo. dokter E. J. Roc- lants. Frans Halslaan 10. Oegstgeest, tel. 53747. Sassenheim: dokter H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 11253. bij zilveren oorhoui-Warmonddokter Walen kamp, Dorpsstraat 45. tel. 2220. Voorscholen: dokter S. v. d. Kooy, Schimmelpennlncklaan 13. tel. 2527. afd. St.-Eloy LISSE In het Trefpunt aan de Schoolstraat is gisteravond het 25-jarig bestaan gevierd van de afd. Lisse van dc Metaalbe- werkersbond St. Eloy. De avond werd meegevierd door de afd. St. Willibrordus, wnarmce lan delijk binnenkort een fusie is te verwachten. De zilveren speld van de vak beweging ging naar de heren Jac. van Diest en L. W. van der Lans. beiden 25 jaar lid van de afdeling. Districtsbestuurder Krijgsman zette ook voorzitter H. J. Semp in het zonnetje. De heer J. H Salman, voorzitter van het SOV en NKV. schonk een enveloppe met inhoud aan Alphen: Apotheek Somberg, Wilhel minalaan 67. Bkan"S2"Ck: Apotheek Lisse' Vler_ KJvdHn!ilaan'lh8CetelKonln8ln Leiden: Zuiderapotheek, Lammen- schansweg 7. tel. 23553. ^vestevn^ tePttM"^uilenburg, Loe- hélmlnaparkK8, fel. 53274?0tlleek' W" Voorschoten: gesloten. Bodegraven: Grendel, Lange Tlende- weg, Gouda, tel. 12732. WIJKVERPLEGING Aarlandervcen-Ter Aar-Zwammerdam: zuster Brouwer, Zevenhoven, tel. 01723-364. Alphen: Wlt-Gelc en Groene Kruis: zuster Van der Paaien. Heemraads- Benthu?zen°dHa7aVen' °1726"2245' zuster A. Schouwenaar. Beelaerts- park 2, Benthuizen, tel. 01790-3682. Hillegoni: zuster H. Friele. Weeresteln- straat 33. Hillegom, tel. 02520-15754. KatwUk: zuster Van der Jagt. Voer- 3traat 88. lel. 12282. de jubilarissen en eveneens een aan de zilveren afdeling. Het is nadien nog feestelijk geweest in het Trefpunt. ROELOFARENDSVEEN, 1 oktober, groente Am. anjers sim rose 29— 36, sim rood 34—40, sim wil 30—12. sim" keefer 30—36, tangerine 35-^37! anne marle 30, ena 29—35, esperen- ce 29—34, yellow dusty 3842. car- naval 34-36, charmeur 54, princes gurnette, carol, Jr. m'lss 10—13, zorl- na, Spanish sun, sonora, faberge, bridal pink, everROld, coral prin cess. tawny gold 14—20, carlo 31—41, baccara 46—67, bellnda 38—39, pro- 38-41, carina' 39—42, noi;dla20^3f. super star 40—45, gerbera's 30—40. lelies 32—110, ncrine 60—95, chrysanten 19—69, p. st. troschr- ysanten 55—135. idem Jaarrond 130— 200. freesla's 65—200, dahlia's 60—65, irissen 85—325, alstroemcria 160—260, ornlthogalum 50—85 per bos. tel. 20863; zuster Vodegel. Vaidez< straat 5. tel. 30864. Leiderdorp: zuster Van Leer, B. C. Cortsiaan 34. tel. 23109. Leldschcndam: Wlt-Gele Kruis. zuster Brouwer, Zevenhoven.88 tel. tel. 01723-364. b.g.g. 264. L^sse^zuster Ernesta, Schoolstraat 4 NoordwUk: zuster V. van Luijn, Sal< vlahof 33, Noordwijk, tel. 01719-3413. Noordwljkerhout, lel. 82523-2468. öcgstgeestzuster De Bruyne, tel. zuster II. Tl el C LoenesVej-^ Friezen.' horst 27. Sassenheim, tel. 02522-11643. VoorschotenGezondheidscentrum. Wijngaardenlaan 2. lel. 2177. TANDARTSEN Alphen: A Veraart. Plnnetensingel 7L Bollenstreek: Van der' Ende'laan 76 Hillegom, van 17.30—18.00 uur. Katwijk: tandarts Guyt, Boulevard S

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3