Sociëteit voor alleenstaanden Oegstgeest open Acht kwekers eisen recht DDR-CABARET IN OEGSTGEEST Rutsbo wordt nieuw gezins vervangend tehuis voor gehandicapten Felle strijd scholen Lisse GEMEENTEBESTUUR BLUNDERDE IN GOOGERPOLDER Yijfkamp in zwembad De Lis Markten en veilingen ERÜDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 de nieuwe sociëteit. OEGSTGEEST Gisteravond viel burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga de eer te beurt om als eerste zijn jas op te hangen aan de kapstok van het nieuwe ontmoetingscentrum voor ka merbewonersisters) en alleen staanden in Oegstgeest. Na de ze officiële daad opende hij even later met een geestige speech de sociëteit aan de Ge versstraat waarin voorheen de firma Glasbergen gevestigd Hij benadrukte de grote sociale functie van het ontmoetings centrum in het Oegstgeester leven en wenste de „exploitan ten" en het bestuur bijzonder veel succes toe. Met de inge bruikneming van de sociëteit ging een lang gekoesterde wens in vervulling. Reeds en kele jaren werd er met name in gerformeerde en hervormge de kring over de stichting van een dergelijke ontmoetings plaats gesproken en tijdens de vorig jaar gehouden „Kerst- inn" in Taberna begonnen de plannen door het initiatief van een aantal jongeren plotseling gestalte te krijgen. Zo wist men de medewerking van de gemeente te verkrijgen en be slag te leggen op het pand Geversstraat 59. Er werd een „stichtingscommissie" opgericht waaruit een sociëteitsbestuur ontstond o.a. bestaande uit de heren A. J. Mulder, voorzitter; H. Bakker, secretaris en de heer Elhorst (penningmeester). Iedereen, kamerbewoonster- (ner) of alleenstaande is wel kom. Men is volkomen vrij om te komen of te gaan, enig lid- BOLLENSTREEK Dc Stichting Huisvesting Gehandicapten Bollen streek wordt een tweede gezinsvervangend tehuis rijker. Dezer dagen ging voor de aanbouw van villa „Rutsbo" de eerste heipaal de grond in. Het Stichtingsbestuur hoopt dat het nieuwe tehuis op 1 april 1972 kan worden opgeleverd. Ais het verzorgingstehuis voor gehandicapten Rutsboaan de Hereweg in Lisse is voltooid, zal er Lisse plaats zijn voor in totaal veertig gehandicapten. April 1972 hoopt men met de inrichting 1 dit pension klaar te zijn. Het nieuwe tehuis zal plaats gaan bieden aan 25 gehandi capten. Ter beschikking zijn zeven een-persoons, vier drie- persoons en twee vier-persoons slaapkamers. Het totaal aantal gehandicapten dat sinds de oprichting van de stichting in 1968 onderdak in Lisse heeft gevonden is dan gestegen tot 40. Uit een door de Stichting Geestelijke Volks gezondheid in Zuid-Holland ge houden proefpeiling is gebleken dat in de eerstkomende jaren gerekend moet worden op 75 geretardeerden, 15 psychisch en 15 physiek gestoorde personen die voor huisvesting in pen siontehuizen in aanmerking ko men. Om aan de stroom van aanvragen zoveel mogelijk te gemoet te kunnen komen heeft de Stichting Huisvesting Ge handicapten Bollenstreek het oog laten vallen op het voorma lige bejaardentehuis Huize Dalrust in Noordwijk. Het ge meentebestuur van Noordwijk staat welwillend tegenover de ze situatie. maatschap is er niet aan ver bonden. Meer dan zes weken lang hebben de heren Fred van mer. Dishoeck en Herman Bakker, bijgestaan door vele anderen, Intussen hopen de initiatiefne- geverfd, getimmerd, ontworpen mers dat het een écht ontmoe- en verbouwd en het resultaat tingscentrum zal worden. Men fraaie bar en wanden heeft al een aantrekkelijk pro met rustgevende kleuren. Qui- rijn Boeye vervaardigde een prachtige wandschildering met figuren uit de bekende Asterix- serie. Het geheel deed bijzon der intiem aan. Binnenkort gramma ontworpen. Op 2 okto ber kan men gezamenlijk huts pot eten, 8 oktober is er een bin goavond, 13 oktober een strand wandeling enzovoorts, enzo- LOFARENDSVEEN Als Piet van der Meer uit Roelofarends- sn tijdens de raad van Alkemade deze week het woord had iregen dan had hü burgemeester Smolders eens haarfjjn uit i doeken gedaan wat voor onrecht dc gemeente momenteel acht j ekers uit de Googerpolder aandoet. Van der Meer moest echter a mond houden want hjj zat op de publieke tribune en dan je geen recht van spreken. W'U laten Piet van der Meer wel aan woord. tQDpgerpolder. In 1961 werd in (j- bestemmingsplan aan dit f.tf'ein een groenstrookfunctie Sedacht. Maar wat gebeur- ifer enkele jaren later? De ihting Ontwikkeling Tuin- i lap grond in Je Alkeburcht sondagmorgen terrein jeugd «ilADE Iedere zond3g 11 tot 1 uur worden in De burcht bijeenkomsten ge- de jeugd van 11- t daar tennissen, biljarten, kaarten, dammen, stratego etc. De' eerst :nde bijeenkomst is a.s lag. Dan start ook de fiets- arvoor men zich Hirgens tussen half elf e: —kan opgeven. Op dinsdag- td 5 oktober om kwart beginnen de gebruikelijke erjasavonden in de Alke- le Jong verlaat voonruimte- Iviescommissie RWOUDE De heer P. e namens de raad heeft in de woonruimte scommissie, heeft zich niet herkiesbaar gesteld. steld wordt om voor het gsjaar 1971-'72 de volgen- eren te benoemen: J. M. Kerklaan 17; J. H. v. d. Schenkelweg 12; A. G. Mil Willibrordusstraat 1; d. Ham Zuidhof 10 en ertegenwoordiger van de de heer D. Hulsbos van de FARENDSVEEN Even- >rig jaar organiseert Dosr klaverjasavonden. De avond is morgen vrijdag ober. Aanvang 8 uur in In verband met hun dg bestaan zal op vrijdag .Het Trefpunt" in de Istraat een feestavond in gehouden van de ver- E;n St.-Eloy en St.-Willi- Aanvang 20.00 uur. IRING Het bejaar- iité opent morgenavond Bartseizoen met een kaart- in „De Vergulde Vos jpbrengst komt ten goede le jaarlijkse uitgaansdag Je bejaarden. Het hele Tseizoen zal er afwisse- Ein café Bakker en „De 1de Vos" gespeeld wor- ETER ^mité bouw Alkemade, beheerder van de grond, bood bet gebied te koop aan. Enkele kwekers, niet wetende dat een gedeelte van de Googerpolder als groen strook in de gemeentelijke ar chieven stond aangegeven, za gen wel wat in de grond en kochten het. Ze dienden bij de gemeente aanvragen in om kassen te bouwen en prompt werden die aanvragen door de raad goedgekeurd. Ook Piet van der Meer kocht een lap grond. Van der Meer zegt daarover: „Van de dienst open bare werken kreeg ik te horen dat ik op mijn grond alles mocht bouwen. Weliswaar grensde mijn gebied aan een terrein waarop in de toekomst huizen gebouwd zouden wor den, maar op het gemeentehuis kreeg ik de verzekering, dat ik daar gaan last van zou krijgen. De afstand van kas tot huis zou ruim voldoende zijn." Tot zover was er dus geen vuiltje aan de lucht. Tot op de dag dat Piet van der Meer naast zijn land enkele heren zag rond stappen met plattegronden waarop stond aangegeven dat er huizen gebouwd zouden gaan worden op ongeveer vier- eneenhalve meter afstand van zijn stuk grond. „Ho", zei Van der Meer tegen de gemeente, „dat kan niet. Als die huizen inderdaad daar gebouwd gaan worden, dan betekent dat dat de schaduw ervan in mijn kas sen zal vallen en dan kan ik mijn planten wel gedag zeggen. Bovendien bestaat er voor de bewoners van die voorste hui zenrij de kans op vergiftiging door bestrijdingsmiddelen. Wat zijn jullie nu precies van plan?" Dan komt uit het ge meentehuis de opzienbarende mededeling dat Piet van der Meer en de zeven andere kwe kers, die inmiddels duizenden meters glas hebben laten neer zetten, in feite helemaal niet hadden mogen bouwen op het terrein in de Googerpolder. Vanaf die datum begint de sneeuwbal te rollen. De kwe kers zoeken hun heil bij de raadsleden en die stellen op hun beurt vragen in de raad. „Ja wordt er gezegd, „er zijn in derdaad fouten gemaakt, maar die komen op rekening van de mensen.die toen beslissingen hebben genomen." Dat burge meester Smoluers in de periode dat hij in Roelofarendsveen de scepter zwaait, ook enkele schriftelijke vergunningen heeft toegezegd voor het bouwen en stichten van glastuinbouwbe drijven wordt niet vermeld. De acnt kwekers uil Roeioiarenös- veen staan uoor deze fouten die in het verleden zijn gemaakt nu met hun rug tegen de muur. Deze week werd over hun situatie in de raad gespro ken, m ar een beslssing werd nog niet genomen. De zaak gaat opnieuw bestudeerd wor den en dan volgt over drie maanden de uitslag. Van der Meer zal die tijd uit moeten wachten. De woningbouwver eniging sleutelt gewoon verder aan de huizen en niet ondenkbaar is het dat als het college met zijn beslis sing komt, de gewraakte hui zenrij er al staat. Piet van der Meer kan dan wel „dag" zeg gen tegen de kassen die hij op zijn eigen terrein had willen bouwen. „De gemeente zal dan met een schadevergoeding op tafel moeten komen", zegt Van der Meer. „Het is jammer als het zo loopt, want het gaat mij niet om het geld. Ik zie het meer als een prestigekwestie om voor de acht kwekers in de Googerpolder het recht te laten zegevieren." De zeven andere kwekers, die ook steun krijgen van de LTB en de veiling EMM. zien de eenzame strijd van Piet van der Meer niet zo zitten. Hoev.vl ze zelf veel be lang bij de zaak hebben (som migen lieten reeds met het oog Op één op toekomstige uitbreidingen De Roelofarendsveense kwe ker Piet van der Meer ziet met argusogen toe hoe de in aanbouw zijnde huizen steeds dichter z'n lap grond naderen. gen we geen vergunning, dan pas gaan we verdere stappen ondernemen." echter :en) handelwijze een stuk rustiger. vraag zoude wel graag antwoord willen hebben. Weet G.S. dst Roelofa rendsveen zijn groenstrook in de Googerpolder vol heeft laten bouwen met kassen cn hui- Rennle Bosamar LISSE Op het gemeentelijk Sportpark aan de Spekkelaan en in het zwembad „Dc Lis" werd gisteren in het kader van de najaarsfeesten weer fel ge streden door 1000 scholieren. Het voetbaltoernooi werd ge wonnen door dc Willibrord- school. De Openbare Lagere School, de Estafette ïo x 2! St. Jozefschool en de Flamingo- Fioretu-College' school bezetten de volgende houdschooi 3. m. nlmt «pri Estafette 10 X 25 plaatsen. Fiorettl-Colleee. 2. Bob Tol. 3. Lode Schra- r rugslag: meisjes: 1. Rla van lag: Meisjes: Elfe- Berekenlni selprljs: 1. St. Wllhelmusschoc 3. Flamlngoschool Zwembad „De Lis" (Rembrandtschool); 3. Corn. B hof 18.8 (Jozefschool); Jonger Henk Vennis. 16,1 (Flamlngosc 2. Amlco van der Lans 16.8 (W musschool): 3. Theo Wassenaa (Jozefschool). ■stafettc: SI. Jozefschool. 2. brandtschool, 3. WlUlbrordussi 4. Ned. Herv School; 5. O (kampioenschap vi rijs: Schoolslag ine Klinkhamer, tsloot; 3. Monlqi ïolslag Jongens: 1 Huur HTC wordt 2000 per jaar HAZERSWOUDE Indien dc gemeenteraad daarmee morgen avond akkoord gaat, gaat de Hazerswoudse Tennis Club per 31 december aanstaande f 2000,huur per Jaar betalen voor de tennisbanen aan de Ten Katestraat. De regeling, die van toepassing is voor de periode 15 mei 1967 tot en met 14 mei 1982, houdt voorts in. dat per 14 mei 1973 per jaar f 6000,wordt betaald aan de gemeente. Datzelfde be drag dient te worden opge bracht in ieder daaropvolgend jaar, en voor het laatst op 14 mei 1982. B. en W. zijn ak koord gegaan met het verzoek van HTC, uitstel van betaling van de huurpenningen voor de JAREN 1967 en 1968 te verlenen. LEIDEN De befaamde Brccht- vertolker Ebcrhard Essche, Cox Habbcma, zijn vrouw die vroe ger verbonden was aan Toneel groep Centrum, de acteur Hil- mar Thate en een muzikaal begeleider, komen zaterdag avond in het Rijnlands lyceum een proeve geven van Oostduits cabaret. De groep geniet in de DDR een bijzondere populariteit Op hun programma. „Kommune und Kirrchenzeit" komen behalve een aantal protestsongs ook lie deren voor van Brecht, Tu- cholsky, Kastner en Esler, als mede revolutieliederen uit de Spaanse burgeroorlog. Na af loop zal het groepje met het publiek in debat gaan over de vragen, die het programma op geroepen heeft. De NCRV-telc- visie maakt opnamen, die in de loop van het winterseizoen worden uitgezonden. LISSE Op zaterdag 9 oktober organiseert de zwemclub Lisse in samenwerking met de Utrechtse zwemvereniging D.K.R. een internationale vijf kamp in „De Lis". e deelnemende verenigingen zijn: Sea Cadet Corps. Brigh ton, Engeland, de zwemvereni ging Sassenheim, Vivax Oegst geest. DKR Utrecht en ZC Lis se. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. Op 5 oktober start in de kring Gouwe-Rijn- streek de wintercompetitie. De zwemclub Lisse zal aan deze competitie deelnemen met een heren- en aspirantenteam. Ge streden zal worden in het overdekte zwembad in Bos- OUDE WETERING Vrijdag avond wordt er in de kantine van de VW Weteringse Boys de eerste kaartavond van het seizoen ge houden. Ieder lid of donateur is welkom. Aanvang 20.15 uur. 16. postelein 20—54, spinazie komkommers 18—30. torna 380—130, tomaten B 360-380, ten C 330—390, tomaten CC 2 mlddelcrof 15-20. witlof 340-860. B extra 640—6S0, B I 340— 610. B II 200—210. C II 280—460. Rode Kool 7—28. Groene Kool 20— 2S. Gele Kool 18. Spinazie 25—38. Snijbonen 160. Uien 310—410. Krul- peterselle 13. Peterselie 17—17. Sel derij 18—22. Bloemkool 6 I 26-67. 6 II 17—24, 8 I 20—54, 10 I 47. 12 I 34. Breekpeen 340—510. Andijvie 19—28. Sla 6—16. Pronkt Knolselderij 19—27. Bospeen 22—34. Prei - ROELOFARENDSVEEN Woensdag 29 september. Bloemen: Am. An jers: Sim Rose 27—38. Sim Rood 35—41. Sim Wit 27—31. Sim Keefer 24—33. Sim Arthur 31—33. Clear 28—36. Esperence 27—34. Dusty Ine 29—31. Cha: al 32-34. Princes: Garnetle. Carol, Zorina, Spanish 5 wny Gold 10—18. ge carla 27-36. Baccara 32-60. Sonl_ 31—38. Prominent 16—22. Sonora 13— 19. Carina 26—34. Motrea 24—30. Be linda 26—29. Nordia 17—23. Peer Gynt 39—47. Super Star 35—42. Es ther Ofarim 41 Nerlne 60—80. Ger- bera 3848. Lelies 29—38. Chrysan ten 1660. per stuk. Troschrysanten 50—120. Jaarrond 145—225. Trosan- Hazerswoude nog niet eens met grondeigenaren HAZERSWOUDE Het gemeen tebestuur van Hazerswoude heeft met vijf eigenaren nog geen overeenstemming bereikt betreffende de eigendomsver- krijging van gronden voor de aanleg van de (reeds gereed zijnde) Burgemeester Smit- weg. De gemeenteraad krijgt don- i derdagavond het voorstel te be sluiten tot het voeren van een i rechtsgeding in eerste aanleg, j De eigenaren met wie nog j geen overeenstemming is be reikt, zijn: de gebroeders J. en J J. Hnssefras. A. P. Straathof, R. M. M. van Vliet, C, Ooms en A. van 't Wout, allen woonach tig te Hazerswoude. ALPHEN AAN DEN RIJN. De niet meer in bedrijf zijnde ko renmolen „De Eendracht" (Lyr stellingmolen/ staat sinds 189i. op de zuidelijk oever van de Rijn nabij de sa menkomst dc Gouwe in dt buurtschap Gouv/sims De rnolen zou ti.jg wel le gebruiken zijn, maar is ni^t meer in bedrijf. De voornaamste bijzonder heid aan deze molen is wel, dal hij, voordat hij in Alphen werd neergezet, bijna anderhalve eeuw dienst gedaan heeft in Zaandam als pelmolen. Hij werd daar in 1752 gebouwd en heette oorspronkelijk „De Twee Gebroeders".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7