INLEVERING BLOEMBOLLEN ORS OMHOOG Sasseiiheimse heeft huis vol hobby's „Floralia' in Nieuwveen )op Kuipers (25 jaar bij ^arx Ruiten Molen gemaal OENSDAG 22 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT i Den Hoorn trok half miljoen bezoekers ^tPHEN Het Alphense zwt bad „De Hoorn" is dit jaar door Jiijna 490.000 mensen bezocht. meester Kaltenecker toonde Jich ondanks het feit dat het ezoekersrecord niet verbroken lis, toch tevreden. Hij weet dit de slechte voor-zomer. Het intal diploma's dat werd uit gereikt is wel een record: 218. ®ij deze diploma's was ook het Jjrevet G, dat door de heer "[altenecker zelf is ingesteld e KNZB kent dit diploma niet. {Veertien Alphenaren slaagden zeer moeilijke proef s af te leggen. 1LOFARENDS VEEN Op 1 jiktober is Joop Kuipers <51) 25 enst bij de kwekerij n E. J. van Ruiten. een groot aantal ja de leiding over het force- de tulpen. De laatste 3 het stekken van de jaar ond-chrysanten zijn belang- Ijkste werkzaamheid gewor- De firma Van Ruiten stel- .i dit bij de bloemisterijbe- frijven vrij unieke jubileum op prijs en zullen Joop |uipers op 1 oktober een aanbieden van 17.30 uur in de „Vier Heems- ffideren". 's Avonds zullen de |stelijkheden met een ie gezelschap worden ierste bus laar theater pDEN De „klanten" van de Leidse Schouwburg die het to- |eelseizoen willen bijhouden, vrijdag. 24 september het eerst met de auto- ar de Stadsschouwburg n Haarlem. [rijden vier bussen vanuit Lei- i vijfde al, ten behoeve fan de toneelbezoekers uit Lei erdorp de reis beginnen bij de falte Leiderdorp-Engelendaal. kan van de bus gebruik Raken op vertoon van een gel toegangsbewijs voor de orstelling. In dit geval van stuk .Bloesem van serin-] brengt herinneringen" r toneelgroep Centrum. Geslaagden zwemdiploma's iialler, Michelle Scheltus, Pel eltus. Robbert Steemers. school: Connie van Elk, Mal ven, Hans Hoogduin, And Wijk, Ronnie Zandvliet, ïhofschool: Janneke Bad jben, Jan-Willem van Denc ibrordschool: Paul Klancnik, li olf. iool: Rob Hoogervorst. Roel Bogaards, Ja lij, Gerard Roorda. ijckschoc eter lien Labouchere, Andries Nek cus Padberg, José de Roode da Roos, Freek Stoffel, Yvonn< pers, Katarin! a Kempen, aschool: Marjolein var i Kooij, Linde Ruijgrok, Hel s Vroedt, Alber ilmann, Tine z Le, Rob Zwolle. Di-dl !ver, Cees Oudst i Kuijl, Lyanne 'iplomazwemmen in buitenbad itfrlSCHENDAM De Algeme- Zwemvereniging Leidschen- lrn heeft maandag voor de atste maal in dit seizoen in buitenbad voor diploma's Zwommen. Voor het diploma Nemvaardigheid-I slaagden 8 jk andidaten, voor II slaagden 19 ,jl mdidaten en n en voor III 2. DEN HAAG/LEIDEN Tijdens de vergadering van het PVS, die teren in Oen Haag werd gehouden, heeft de voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen, de heer H. J. Hylkema, cijfers verstrekt over de tonnen bloembollen die tot nu toe zijn ingeleverd. Hy gaf er meteen de cijfers van vorig jaar bij. zodat gelijkend sommetje kon maken. Helemaal zuiver kon de uitkomst echter niet zyn omdat de cijfers van 1970 slaan op op 1 oktober werden afgesloten, terwijl de dinsdag verstrekte cyfers betrekking hebben op de toestand op 17 september j.l. Als dus bedenkt dat er nog veertien dagen bij komen waarop ingeleverd kan wordcu, dan komen de cijfers van 1971 in een nog minder gunstig daglicht te staan. Tot en met 17 september was nl. inge leverd 2940 ton bloembollen en vorig jaar was de stand op 1 oktober 2872 ton. Dit jaar is 500 ton hyacinten in geleverd (vorig jaar 534 ton), terwijl men vorige week tot 1450 ton tulpenplantgoed was geko men (vorig jaar 1621 ton). Wat betreft de tulpen abnormaal le verbaar: dit jaar 440 ton en vo rig jaar 143 ton. Een griezelig groot verschil! De inlevering van narcissen abnormaal be droeg tot nu toe 130 ton (vorig jaar 194 ton). Aan leverbare hyacinten werd tot nu toe 320 ton ingeleverd (vorig jaar 353 ton) en aan leverbare tulpen 100 ton tegenover 20 ton vorig jaar. In de vorige vergadering van het PVS was een balletje opge gooid om te komen tot een ver hoging van de minimumexport prijs van o.m. Hippeastrums en Freesia's. De heer Huibers had zich afgevraagd of daar wel re den toe was en kwam o.m. op tafel met de prijzen van de be langrijkste producentengroepe ring van Hippeastrums. Daaruit bleek dat de voorgestelde mi nimumprijzen het dubbele be droegen van de prijzen waar voor de groepering de Hippe astrums aan de export offreert. De heer Huibers vroeg zich niet niet ten onrechte af of hier nog wel enige sprake van redelijk heid kon zijn. Gisteren deelde de heer Hylkema mede dat men voor het seizoen 1972 niet tot een prijsverhoging zal kunnen komen. Men kan er wel over gaan praten als men de prij zen voor 1973 wil gaan vast stellen, maar dan zal met de be trokken groeperingen - o.m. met de ver. Het Bijgoed - over leg gepleegd moeten worden. Tijdens de vergadering gaf drs. Rotteveel nog een nadere toe lichting op de nota die de af deling marktonderzoek van het PVS heeft laten verschijnen over de afzet van snijbloemen via additionele verkoopkanalen in dg Vér Staten van Noord- Amerika. Gebleken is dat de Amerikaan bepaald niet uit gewoonte iede re week een bloemetje voor zijn vrouw koop. Confronteert men de mogelijke kopers in de daartoe geëigende zaken met het produkt, dan wil men wel kopen. Vast staat wel dat men de zaak groot zal moeten opzet ten, wil men* een afzetvergro- ting bewerkstelligen die de moeite waard is en voor de be trokken zaken aantrekkelijk is. De nieuwe minimumexportprijzen voor bloembollenoogst 1972 voor USA en Canada gingen zonder slag of stoot onder de hamer Delegatie van Ilazerswoude naar WaLlkappel IIAZERSWOUDE Burgemees ter J. ten Heuvelhof, wethou der P. A. Th. v.d. Werf, zevet gemeenteraadsleden (allen verge zeld van hun echtgenoten), bene vens enkele andere Hazcrswou- ders gaan het komend weekend (24 tot en met 26 september) naar Waldkappel. In het Westduitse stadje, waar mee Hazerswoude een jumela- ge heeft aangegaan, vindt vrij dagavond de officiële bekrach tiging van de vriendschapsban den op Westduitse grond plaats. Eerder was er al een Waldkap- pelse deputatie in Hazerswou de, om een soortgelijke plech tigheid op Nederlandse bodem te vieren. Feestmiddag gehandicapte LEIDEN De drie samenwer kende ouderverenigingen be leggen een feestmiddag voor hun geestelijk gehandicapte kinderen van alle leeftijden. Op zaterdag, 25 september, treedt het kindercircus „Atleta" op in de Coöperatieve Groentenvei- ling, Zoeterv/oudseweg 2. Er is voldoende parkeergelegenheid voor de ouders, dié met een auto komen. Het feest duurt van twee tot vijf uur. - LISSE Voor de kortebaans- draverij op donderdag 30 sep tember op de Van Leyndeweg staan x-eeds 35 paarden inge schreven, waaronder dravers uit bekende stallen. De drave rijen starten om 14.30 uur. De toto gaat open om 13.00 uur. WARMOND In het kader van de Vredesweek zal moi-gen in het „Flophouse" een gi'oep pi'O- bei'en door bewegingen het on derwerp geweld uit te beelden. Daai-na zal er over hetzelfde ondex-werp gelegenheid tot dis cussie zijn. Aanvang 20.00 uur. BODEGRAVEN Het diensten centrum voor bejaarden in Bo degraven zal op dondei'dag 7 oktober a.s. om half di*ie 's middags officieel geopend woi-den door burgemeester Croles. Het centi'um ligt bij het complex bejaardenwoningen aan de Dronensingel. -• - - .VOUBRUGGE - iüijde Does, een halve kilometer ten zuidwesten van Hoogmade staat de wip De Grosmolen ïigendom van de Rijnlandse Mo- enstichting, die :em ook heeft aten restaureren. De wiekvorm is iets bijzonders, want de buitenroede is Oud-Hollands, maar de binnen- roede is volgens het systeem Fauël. De Grosmolen is gebouwd in 1640 als vervanger van een wipmolen, die nu eens niet was verbrand, maar omgewaaid. De Voor- ofsche polder in Hoogmade heeft voor zover men kon nagaan vanaf 1570 een wipmolen gehad. SASSENHEIM Eén van de 25 medewerkers van de stichting Jeugdrecreatie, die 's zomers de jeugd in de vakantie op ver antwoorde wijze bezighouden, is mevrouw Staffeleu uit de Kagertuineii. Zij had de leiding van de ruilbeurs, die zo'n groot succes was, dat deze ook na de vakantie zal worden voortge- Was het gi-ote probleem hiervoor een geschikte ruimte te vinden, dezer dagen is wel zo goed als zeker vast komen te staan, dat hiervoor gebruik zal mogen worden gemaakt van het club huis van speeltuin „Beatrix" aan de Marijkestraat. Mevirouw Staffeleu heeft als hobby enor me kaartvei-zamelingen, ord- ners met knipsels uit dames bladen en een hele serie plak boeken over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Kleder drachten, folklore, streekge- woonten, steden en provincies hebben haar belangstelling. STOMPWIJK Even dachten we dat we te maken hadden met wederom een nieuwe uit vinding op het gebied van voertuigen maar toen we deze jongeman vroegen waarom hij met de bezem tussen de benen door Stompwijk fietste kwam de aap uit de mouw. „Ik fiets zo moeilijk met een bezem in mijn handen. Daarom ben ik er maar op gaan zitten". Maar dit geldt ook voor het koninklijk huis van vroeger en u. In augustus '63 maakte zij, samen met een dame uit Hai~- lingen, een vierdaagse rondreis door ons land, op uitnodiging van een damesblad, waarbij in het bijzonder plaatsen werden bezocht waar nog klederdrach ten waren te zien, zoals Hinde lopen en Dombui-g, Schevenin- gen en Staphorst. Mevrouw Staffelen heeft veel steun aan haar boeken waai-mee ze haar kennis verrijkt. Ze geeft dit weer graag door aan anderen. Behalve aan het i-uilen van kaarten, speldjes en postzegels (ze is ook nog actief lid van de postzegelvei-eniging) wil ze ook graag scholieren behulpzaam zijn die een werkstuk moeten maken over landen, volken, muziek, kunst e.d. Ook ligt het in haar bedoeling om adviezen te gaan geven over het inrich ten van gespecialiseerde plak boeken. Ze heeft thuis in haar flat twee kasten boordevol ma teriaal, waarmee ze de ruilbeurs op gang wil bi'engen. Om een goed inzicht te geven van één en ander heeft ze het voorne men om van haar grote verza meling eei'st een expositie te houden, waarvoor ze behalve de ]eugd ook ouderen verwacht. Duivensport NIEUWVEEN PV „De Witpen" Nieuwveen wedvlucht vanaf Soignes afstand 180 km. Los 11 uur. De uitslag luidt: H. Snoek 1 2 3 8 9, C. van Leeuwen 4, W. Wijfjes 5 12 13, F. Braam 6 7 14. A. Stouten 11. Mevr. Staffeleu NIEUWVEEN Zaterdag wordt in de Openbare School te Nieuwveen de jaarlijkse „Flo ralia" gehouden. De planten, die door de leerlingen zelf zijn gekweekt, zullen door een jury worden beoordeeld, terwijl op de speelplaats van de school o.a. een schiettent en een draaitafel zullen worden geplaatst. Er zal ook een tentoonstelling worden gehouden op het gebied van huisvlijt en hobby. Deze werktukken kunnen door de- inwoners werden ingeleverd op zaterdagmorgen van 9 tot 10.30 uur. Als speciale attractie zal de heer Rommens uit Hilvei-- sum demonstraties geven in pottenbakken met en zonder draaischijf. De hoofdprijs van de gx-ote verloting is een vouw fiets. Floralia zal zaterdag geo pend zijn van 35 uur 's mid dags en van 7 tot 11 uur 's a- LEIDEN Een 14-jarige Leide- naar liep vanmorgen een hei- semschudding op. De jongen reed op de Maresingel met zijn bromfiets richting Heren singel. Hij nam de bocht te klein en botste frontaal tegen een 29-jarige bromfietser, die zijn pols bi-ak. NIEUWKOOP Bij de aanvang van de raadsvergadering van gisteravond liceft burgemeester Van Montfoort wethouder. E. H. van Dam (67) op zeer waar derende wijze toegesproken in verband met het i'cit, dat deze gedurende 25 achtereenvolgen de jaren lid van de raad is, waarvan sinds 1958 tevens als wethouder. Namens de raad bood hij de jubi lerende wethouder een fraai piasgezicht van de Nieuwkoop- se schilder Toon Koster aan, benevens een bloemstuk voor zijn echtgenote. Een terugblik werpend op de afgelopen jaren, waarin het beeld van Nieuw koop zo grondig is gewijzigd, dankte de heer Van Dam voor het in hem gestelde vertrou- STOMPWIJK Ook om de kippen het idee te geven dat hun tehuis een vakantieoord is bouwde een boed uit Stomp wijk dit kippenkampeerterrein. Nu hokt de hele club gezellig bij elkaar en dat werkt natuur lijk een goede onderlinge verstandhouding in de hand. SASSENHEIM De najaarsfees ten begonnen gisteravond met een rondgang door de gemeen te van „Adest Musica" en drumband „DOS". Daarna was op het sportpark aan de Men- neweg de grote Oranje-taptoe die voor de derde maal werd gehouden dit jaar, en ook nu weer door „Adest Musica" ge organiseerd, groots in stijl en uitvoering. Voor het eerst was er een fraai achtergronddecor, een middeleeuwse burchtpoort., door leden van „Adest Musica" gebouwd, waarbij de Oranje vereniging voor de materialen zorgde. Hierna was het de beurt aan de Showband „BA- TO" uit Haarlem, die met haar optreden de internationale re putatie bevestigde. Als derde was het Leidse Jeugdorkest „de Burcht" om te tonen wat ze waard was. Dit orkest gaf met haar majorettenkorps extra fleur aan de goed gebrachte show. Het tamboer- en trom petterkorps „MCC" uit Laren, wereldkampioen 1970 deed haar naam „Crescendo" alle eer aan. De finale uan de tap toe bestond uit een gecombi neerd optreden van de vier korpsen (totaal circa 250 man) wat een grandioos slot werd van het feest van klar.k, kleur en fleur. Op de foto: Gister middag voordat Sassenheim zich in het feestgewoel zou storten trokken deze kleuters van de kleuterschool „De Kooyrakkertjes" alvast in feeststemming door Sassen- Lichtinstallatie van sportcomplex in OEGSTGEEST Gisteravond is de lichtinstallatie op het nicu- xve Oegstgcestsc sportcomplex de Voscuyl offieiël in gebruik genomen mei de vriendschap pelijke wedstrijd KNSHKV. Voor een handjevol genodigden sprak KNS-voorziiter Ulsen een toepasselijk woord, waarin hij de eigen leden bedankte, die deze installatie geplaatst hebben. Onder meer de voor zitter van zustervereniging Fiks, welke club 's zaterdags het korfbalveld bespeelt, en van gemeentezijde de heer Landesbergen, die door een druk op de knop de installatie in werking stelde. Onder de felle sti-alen van de „schijn werpers" speelden de teams van KNS en HKV (Den Haag) vervolgens een fris partijtje korfbal, waarbij de Haagse gasten met 6-4 aan het laang- ste eind ti-okken. De Haagse Overgangsklasser vei'scheen met vier invallers. De rust ging in met 3-1 door een treffer van Ton Bey. In de 2e speelhelfl: kwam KNS tot tweemaal toe langszij (3-3) em (4-4), waarna de residentiebewoners de eer voor zich opeisten. (4-6). De arbitrale leiding was in handen van de heer Siebert. Hengelsport LEIDEN Het viscollege „De Zinker" heeft zijn laatste wed strijd in dit seizoen gehouden. Toneel van de strijd was de Ringvaart bij Schiphol. Uits- Uiks 550 gram; 9. C. Wlllemse 1 325 gram; 10. W. de Wit sr. 2 JKS 150 gram; blijft gr. bliek 410 LEIDERDORP Het viscollege ,,De Nathalzen" heeft een wed strijd gehouden in Oude Wete ring (Dorp). De vangst was ma tig. De uilslag luidt: G. Wagemakar 23 stuks 1825 gram: 2. Chr. Joh. de Wit 12 stuks 900 S. D. les 250 gram; 10. J. Sjardijn 1 ks 65 gram. LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse Hengelsport Vere niging organiseert vanaf don derdag 23 september in het Verenigingsgebouw aan de Damlaan een klaveriascompeti- tie. De klaverjasavonden, los van de competitie, gaan ge- Noordwijk sloot onrechtmatig huisje af NOORDWIJK Bepaald dui delijk was het, dat de Noordwijkse gemeenteraad, die over het algemeen nogal gevoelig is voor artikelen in de diverse persmedia, gister avond zou reageren op het pagina's grote verhaal in een plaatselijk weekblad naar aanleiding van een door de raad genomen be sluit tot onbewoonbaarver- klaring van een huisje aan de Binnenweg. De gang van zaken: de vroe gere bewoners van een klein, maar toch wel rede lijk te bewonen huisje, werd door de gemeente een huis aangeboden en vertrok daarheen. De eigenaar, de heer J. van den Haak, werd van gemeentewege verteld, dat de woning niet meer verhuurd mocht worden, omdat een onbewoonbaar verklaring in de lucht hing. De heer Van den Haak ging echter van het standpunt uit, dat een jong echtpaar bijzonder gelukkig zou zijn met een dergelijke woning en gaf de familie Pronk toestemming er in te gaan wonen. Zonder gas-, water- en electriciteitsaansluitin- gen. De heer Bedijn (PvdA) vond de mededeling niet juist, als zou de ambtenaar van de bedrijven bij het afsluiten van de voorzieningen ille gaal de woning zijn binnen gedrongen. Hierop kwam de wethouder Den Otter met een tweetal schrijvens: één van de oude huurder, die bevestigde dat hij de sleutel aan de bedrijven ter hand had gesteld teneinde gas, water en licht af te sluiten en een ander van het hoofd van dienst van de bedrijven, die verklaarde van de oude hi" der een mondeling ver- ontvangen te hebben de ooi-zieningen af te slui ten en stelde het huis op de normale wijze, dus via de deur te hebben betreden. Van vele kanten klonken pro testen van raadsleden, aan gezien dergelijke stukken hen niet ter hand gesteld waren. De heer De Witt (prot.-chr.). die de hele zaak aan het rollen gebracht had, verklaarde overigens nog eens, dat hij uit eerste hand de getuigenis van iemand had, die een ambtenaar door het raam had zien klim- Hij betreurde het overigens, dat hij dit er bij had ge haald. Het punt was zijns inziens, dat de onbewoon baarverklaring is geschied op grond van argumenten, die niet in een beheersver- ordening te vinden zijn. Bo vendien ontbrak ook elke wettelijke gi-ondslag aan de afsluiting van het gas, wa ter en electriciteit, temeer omdat Gedeputeerde Staten aan het betrokken i-aadsbe- sluit nog geen goedkeuring hadden verleend. De bui-gemeester wenste eei'st deze goedkeuring af te wachten voor een besluit te nemen, hetgeen een veront waardigde heer De Witt er toe bracht een voorstel in te dienen, dat behelsde het pand hangende het onder zoek van GS te vooi-zien van gas, licht en water. Eerder had de burgemeester nog eens duidelijk gezegd, dat het sentiment in deze zaak uitgebannen diende te „Het is geen kwestie van een zielig gezinnetje. Zij wisten alles van te voren" en wet houder J. van Leeuweh „Wij zijn in dit soort zaken altijd erg soepel, maar we willen beslist niet in een bepaalde hoek gedrongen gorden." Het c liege behield zich, onge acht de uitspraak van de stemming van het voorstel De Witt, voor de zaak nog eens te bezien. Hel voorstel werd overigens met 11 te gen 7 stemmen verwoir- Een saillante bijkomstigheid was het feit, dat elders op de agenda nog een tweetal oubewoonbaarvcrklarin- gen moesten worden uitge sproken. En het leuke van de gevallen was, dat zich in het ene „krot" een auto- spuilerij had gevestigd, die op haar verzoek prompt aangesloten was op het electriciteitsnct. en dat het tweede „krot" een Haagse kunstenares als atelier ten dienste stond. Met gas, licht De heer Benschop (prot.-chr.) vroeg zich dientengevolge af of men in een woning zo maar een bedrijf mocht be ginnen en dan nog wel een bedrijf, waar met giftige stoffen gewerkt werd. Ui terst x-eëel erkende wethou der Van Duyn pas 's mor- gens iets van de zaak ver nomen te hebben en meteen een onderzoek gelast ta hebben. De electriciteit wad aangesloten op advies vap de afdeling Huisvesting, dia in dit soort zaken altijd wordt geraadpleegd. ZOETERWOUDE S.J.Z. be- gint a.s. woensdagavond weer met zijn veertiendaagse klo- verjaswedstrijden in het club huis op „Haasbroek", aanvang 20.00 uur. Behalve de seizoen- prijzen zijn er telkens ook prijzen te verdienen voor elko wedstrijdavond afzonderlijk.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5