Dollar moet noS omlaag meer Werkgelegenheid in bouw komende lOjaar voldoende Mr. Erdbrink ombudsman 1 evens ver zekering ,Ik ga gerust terug naar de leeuwen' Verzekering bejaarden in voor de tehuizen Italiaanse hisschop sluit „marxistisch" seminarie Chinees loosde olie voor kust EEG-MINISTERS: Vergiftigd grondwater bij Düsseldorf PAGINA 8 LEIDSE COURANT DINSDAG 14 SEPTEMBER 1971 1 E Minister Udink naar Schilderskwartier (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG „In de komende tien jaar is er voldoende werkgelegenheid in de bouwnijverheid. We zullen tenmin ste tot 1980 tot een hoog produktieni- veau moeten handhaven. Git oogpunt van werkgelegenheid is de bouw een veilige bedrijfstak." Dat verklaart mi nister Gdink (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) in een vraagge sprek met ons blad. Hij voegt eraan toe dat er bij jeugdige werknemers een lichte achteruitgang in de belangstel ling voor een baan in de bouw is waar te nemen. Dat kan het gevolg zijn van onzekerheid. Sommige mensen zitten met de vraag: „Is de bouw wel aan trekkelijk genoeg om in te werken, temeer omdat in voorbije jaren weieens een politiek van „het kan vriezen, het kan dooien" voor de bouwnijverheid is gevoerd?" De 45-jarige Rotterdamse econoom Berend Jan Udink ziet in ieder geval voor vele jaren genoeg werk voor bouwvakkers. In de ruim twee maan den dat hij in het barakkenkamp van het ministerie de politieke lijn bepaalt, heeft hij overigens genoeg andere pro blemen op zich zien afkomen. Over de gunstige perspectieven voor de werkgelegenheid in de bouwnijver heid zal minister Udink uitweiden in de beleidsnota, die hij begin 1972 uit brengt. Intussen hoopt hij in samen werking met zijn collega van Economi sche Zaken een structuuronderzoek voor het bouwbedrijf op gang te hebben gebracht, waarin de hele bedrijfstak zal worden doorgelicht. Het resultaat hier van zal mede voor de opvoering van het woningbouwprogramma van belang kunnen zijn. De werkgelegenheid in de woning bouw heeft zich het laatste anderhalf jaar gunstig ontwikkeld. Van de bouw vakkers was op 1 april 1970, 51,3 pro cent werkzaam in de woningbouw, op 1 april 1971 54,5 procent en op 1 juli van dit jaar 55 procent. Wel is het laatste jaar de overspanning in de bouwnijver heid iets afgenomen, als vorig jaar september de vraag naar bouwvakkers meer dan zeven keer zo groot als het aanbod, op 1 september van dit jaar was de vraag twee keer zo groot. Zoals minister-president Biesheuvel in de regeringsverklaring van begin augustus heeft meegedeeld, heeft de woningbouw een zeer hoge voorkeur in het totale regeringsbeleid. Zonodig zal het rijk extra-gelden beschikbaar stel len om „het maatschappelijke kwaad van de eerste orde" krachtig te bestrij den en de woningwetbouw in veiligheid te brengen. Grote vraag Drs. Udink zegt daarover: „De grote vraag is natuurlijk in hoeverre vol doende geld voor de woningbouw be schikbaar komt. De beteugeling van de inflatie is een voorwaarde voor de op voering van de woningbouw. De gewel dige loon- en prijsstijgingen van de laatste jaren vormen een nauwelijks te dragen last, ook voor de rijksbegroting. De kans blijft dat de financiering de mogelijkheden van het rijk te boven gaat.'' Wat betreft de woningwetbouw deelt de minister mee dat het rijk in de komende jaren de verlokkende aantal len vergunningen wil afgeven: 1972 - 49.450 vergunningen; 1973 - 50.325 ver gunningen; 1974 - 51.325 vergunningen; 1975 - 52.450 vergunningen. In de ongesubsidieerde sector zullen ieder jaar 22.500 huizen kunnen worden ingevoegd. De rest van het bouwpro- gram, dat in 1975 137.500 woningen zal omvatten, zal in de particuliere gesub sidieerde sector verrijzen. Voor alle duidelijkheid wil minister Udink nog even nadruk erop leggen, dat als over bouwprogram wordt gesproken, het gaat om de uitgifte van vergunning door de rijksoverheid. Wat er in feite wordt gebouwd, is niet alléén afhanke lijk van de ministeriële wensen, a hoopt hij wel dat de produktie zo hoog mogelijk zal liggen. Problemen De loon- en prijsstijgingen mogen ook voor de bouwproduktie grote pro blemen opleveren, niet toegestaan zal worden dat. door de inflatie de wonin gen zullen worden „uitgekleed". Ook bij de zorgelijke huurontwikkeling in de woningwetbouw blijft kwaliteitsverbe tering geboden, aldus de minister. Tot zijn voldoening stelt hij vast dat de ontwikkeling van de particulier gesub sidieerde bouw geen reden tot bezorgd heid geeft. De minister hoopt gauw het overleg met grote beleggers te openen over de financiering van de woning bouw. „Ik verwacht veel van dit over leg en vooral hoop ik in samenspel met de beleggers tot een meerjarige programmering te komen. De minister zal in zijn beleidsnota ook komen met voorstellen over subsidiëring. Bestudeerd wordt mor teel of tussenvormen kunnen worden gevonden voor enerzijds de subsidie op de woning en anderzijds de subsidie aan de bewoner met een laag inkomen. MINISTER UDINK Het overstappen op een subsidiesysteem, waarbij niet meer de woning, r alleen de bewoner wordt gesubsidieerd, acht hij nauwelijks haalbaar, omdat hierdoor vermoedelijk de huren sterk zouden worden opgevoerd. Uiterst belangrijke knelpunten, be halve de financiering, acht de minister: slagen de gemeenten erin tijdig doende bouwgrond aan* te kopen e er voldoende voorraad van bouwrijpe gronden. Nauw hiermee verband hou den bestuursorganisatorische proble men. Sommige steden zijn volgebouwd en moeten in nabijgelegen gemeenten uitbreiden. Een goede bestuurlijke ge westvorming is hiervoor dringend nood zakelijk. De minister meent dat deze knelpunten een integrale aanpak nauw samenspel tussen rijk, provincies en gemeenten vergen. Zo'n aanpak geldt ook de stadsver nieuwing. „De woningnood is een heel groot kwaad, dat zich het meest i kant in de grote steden voordoet. Nog vele jaren zal er een spanning blijven tussen woningbehoefte en aanbod. Zo doende zullen vele mensen het gevoel hebben achtergesteld te zijn, omdat - - hen geen goede woning beschik- Minister Gdink zal binnenkort de grote steden bezoeken om kennis te ?n van de woningnood. Op 19 en 20 oktober brengt hij een werkbezoek aan Den Haag. waar hij in het Schilders kwartier de woningnood van nabij in ogenschouw wil nemen. Verstikking „De regering is bereid de grote steden dere hoeveelheid woningen te geven ze nodig hebben. Want wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. lijden aan een VS-spookbeeld. Vroeger hadden wij het wenkend per spectief van de Amerikaanse welvaart; nu zien wij de verstikte Amerikaanse grote steden als ons voorland. Als we niets doen komt het zover als in Ame rika. Maar we moeten het angstbeeld van die grote verstikte steden uit ande re werelddelen krachtig te lijf gaan. Het is een zwaar, maar hanteerbaar probleem. We moeten dat vraagstuk met zijn allen aanpakken. Wij mogen niet dulden dat de getto's in onze wel vaartstaat blijven bestaan. Om het val van de steden tegen te gaan is krachtige politiek dringend geboden.' Staatssecretaris Buck (Stadssanering) heeft hierover intussen besprekingen gevoerd met de wethouders van Den Haag, Amsterdam, Rotterdam Utrecht. De bedoeling is dat overleg intensief voort te zetten. Voor iedere grote gemeente zal een werkgroep wor den ingesteld, die zich in nauw samen spel met het rijk speciaal met de sane ring zal bezighouden. De subsidierege lingen voor de woningvernieuwing zul len worden uigebreid. In de „krachtige aanpak" zal geprobeerd worden voorkomen dat in de stadscentra „dode plekken" ontstaan. Minister Udink kan nog geen mede delingen doen over de concrete plannen ter stimulering van de doorstroming. Over een eventuele huurbelasting valt op dit moment nog niets te zeggen. Wel wil hij kwijt dat uit de cijfers va: woningtelling duidelijk blijkt dat de doorstroming al krachtig aan de gang is. In 1966 bestond meer dan de helft van de 300.000 mensen die een andere woning betrokken uit „doorstromers". In 1968 en 1969 kon'in respectievelijk vijfenzestig en zeventig procent doorstroming gesproken worden bij het betrekken van een andere woniflg. UTRECHT (A.N.P.). Ongeveer een halt' miljoen ouderen leeft op de rand van een inkomensminimum, waardoor een hoog percentage bijstand nodig is. I>ie noodzaak heeft psychisch meestal een negatieve invloed. In verband hiermee is het van groot belang de A.O.W.-üitkeringen verder te verhogen. Voorts zou hét een zegen zijn indien er voor de bejaarden in de tehuizen een sociale verzekering zou komen om de noodzaak van bijstand in verzorgingstehuizen eveneens te doen vervallen. Het is voor bejaarden uitermate frustrerend, ten gevolge van de steeds stijgende pensionprijzen bijstand te moeten vragen, ook als ze een zeer redelijk pensioen hebben. Dit stelt de voor^ittep van de Neder landse federatie voor bejaardenzorg, de heer C. Egas, in een op de toekomst gerichte algemene beschouwing bij een verslag van de federatie dat een overzicht geeft van vijf jaar welzijns werk voor ouderen. Hij noemt het verder van groot be lang, dat de ouderen het besef van menselijke volwaardigheid behouden en zich niet overbodig of minderwaardig voelen. Zelf doen en ingeschakeld blij ven zijn nodig voor hun welzijn. Regel matige bijscholing en vormingsactivitei ten zullen volgens de heer Egas bijdra- LIVORNO (KNP) De bisschop var het Italiaanse bisdom Livorno, mgr. Al berto Ablondi, heelt zijn seminarie ge sloten en alle priesterstudenten naai huis gestuurd. De sluiting geschiedde volgens de bisschop op disciplinaire gronden en vanwege de sterk Marxisti sche infiltratie in het seminarie. De seminaristen hebben in een brief aan de Italiaanse pers de katholieke kerk verweten dat ze autoritair op treedt en steeds meer in reactionaire richting afglijdt. „Wij hebben voo armen gekozen en voor hun rechten gestreden" zo schrijven de naar huis gestuurde seminaristen, maar de kerk heeft zich over gegeven aan zucht r macht en geld". Ze zijn verder mening dat de huidige kerkelijke sociale structuren in Italië de priester tot achterhaalde en onwerkelijke taken gen aan, een scherper maatschappi inzicht en een voortgaande persoonlijk- heidsgroeL Een dergelijke voorbereiding ,de tweede levensfaze" ziet hij als onderdeel van de permanente edu- Over het wonen van ouderen zegt hij onder meer, dat het wellicht verant woord is, aanzienlijk meer bejaarden woningen te bouwen dan de 12.000 per jaar die de regering van plan is te bouwen. Overwogen zou kunnen wor den, aldus de heer Egas, deze ook voor 50-65-jarigen beschikbaar te stellen en gehandicapten en alleenstaanden. Nader onderzoek acht hij nodig naar aard en functie van de verzorgingste huizen (in verband met het opnamebe- leid), de doorstroming van zelfstandige ■oning naar serviceflat, verzorgings tehuis en verpleegtehuis, en een goed georganiseerde dienstverlening in de De heer Egas meent, dat in een gesloten circuit voor dienstverlening ook centra wenselijk zijn voor ontmoe ting, gezelligheid en speciale lening. DEN HAAG. Met ingang van mor gen zal er een „Ombudsman Levens verzekering" z(jn. De oud-voorzitter van het College van Rpksbemiddelaars, mr. R. J. Erdbrink, zal deze onpartijdige en onafhankelijke functie vervullen. Hij doet dat op verzoek van de Ned. Ver. ter Bevordering van het Levensverzekerings wezen (NVBL), waarbij vrijwel alle Ne derlandse levensverzekeringsmaatschap pijen zijn aangesloten. Het levensverzekeringsbedrijf is de eerste bedrijfstak in ons land, die een ombudsman heeft aangezocht om als bemiddelaar op te treden tussen de ondernemingen en het publiek. De „Om budsman levensvezekering" neemt klach ten in behandeling over de totstand koming en uitvoering van levensverzeke ringsovereenkomsten. Over telefonisch of schriftelijk binnen gekomen klachten zal hij advies uitbren gen aan de klager en (zonodig) aan de desbetreffende maatschappij (en). Indien dat nodig is, zal de „Ombudsman levens verzekering" een klager ontvangen voor een persoonlijk gesprek. De bedoeling is dat mi\ Erdbrink een klacht binnen enkele weken afhandelt. Verzoeken om inlichtingen, adviezen en klachten werden totnutoe behandeld door het Bureau Voorlichting Leven sverzekering van de NVBL. De opgeda ne ervaringen bracht de NVBL ertoe tot de instelling van een onafhankelijke ombudsman te komen. De ombudsman kan ten allen tijde onafhankelijke des kundigen raadplegen. Hij zal halfjaar lijks openbaar verslag doen van zijn werkzaamheden. Volgt een maatschappij het advies van de ombudsman niet op, dan wordt de klager daarvan in kennis gesteld en uiteraard vrij zijn grieven openbaar te maken. Ombudsman mr. Erdbrink verwacht dat de maatschappijen voor situatie beducht zullen zijn, omdat dit de naam van de betrokken maat schappij geen goed zal doen. Bovendien kan hijzelf dreigen ermee op te hou- Mr. Erdbrink illustreerde zijn onaf hankelijkheid door te verklaren, dat hij geen belangen heeft in verzekerings maatschappijen. Op hem wordt dikwijls beroep gedaan bij incidentiele ge- Schillen, bijvoorbeeld als voorzitter var arbitragecommissie. Voorts is hi, onder meer voorzitter van het College Beroep voor het Nijverheidsonder- L. M. J. Notten in de Pegina Coeligevangenis. Notten wacht al twee maanden op zijn proces. Hij hoofdstad aangehouden, omdat hij hasjiesj op 'zak had. Toen de ouders hoorden, dat de bewindsman r verzochten zij hem hun zoon op te zoeken. Plannen Sony niet beïnvloed door verbod TOKIO-EINDHOVEN EINDHO VEN Ondanks het verbod van de Amsterdamse rechtbank, zullen de plannen van Sony om kleurentelevisies op de Nederlandse markt te brengen niet worden beïnvloed. Zoals bekend heeft Philips vorige week een kort ge ding gewonnen dat was aangespannen tegen de Nederlandse Sony-agent Brand- steder. Philips eiste dat aan de impor teur een verbod zou worden opgelegd, kleurentelevisies in Nederland in te voeren die inbreuk maken op het zoge naamde derde harmonische octrooi. Sony heeft verder gezegd bereid te zijn Philips over de patent-moeilijkhe den in de Nederlandse rechtzaal te ontmoeten. Sony vertrouwt erop te kunnen bewijzen, dat zijn t.v.'s geen inbreuk maken op het patent. Vandaag heeft Philips in een nieuw kort geding bij de arrondissements- rechbank in Amsterdam geëis, dat de importeur Brandsteder onmiddellijk de demonstraties van Sony-kleurentelevi- sies op de Firato stopzet. Hierover wordt vandaag een uitspraak wacht. DEN HAAG (ANP) De Chinese vrachtvaarder „Xinfong" (8000 brt.) heeft gisteren voor de Nederlandse kust een oliespoor van zeker zesendertig ki lometer lengte getrokken, voordat het de steven westwaarts richtte en buiten de territoriale wateren terechtkwam. Het spoor had een breedte van ruim tweehonderd meter. De olielpzende Chinees werd kort voor het middaguur ten westen van Wassenaar opgemerkt door de beman ning van een marinevliegtuig. Een op roep via radio Scheveningen om het lozen te staken werd genegeerd. Het oliespoor had toen al een lengte van zeker negen kilometer. De vrachtvaarder werd voortdurend de gaten gehouden door de beman ning van een Neptune van de Konink lijke Marine. De bemanning van het bestrijdingsvaartuig „Smal Agt" dat door rijkswaterstaat naar de olie gedi rigeerd was, constateerde dat het een dunne substantie was, die snel in het water verdween. (Van een onzer (ëvers) RHEDEN. Hans Pleines (49 jaar) is er helemaal bovenop. De doktoren hebben de Rhedense dierenverzorger van Ouwehands Dierenpark „vrij mandaat" gegeven. Alleen mag de man, die kort geleden de aanval van een woedende leeuw overleefde chef-dierenverzorger R. van den Berg kwam daarbij om het leven nog niet aan het werk. Hij moet nog een week of drie nakuren en daarna gaat hij met vakantie. Half oktober wil Hans Pleines dan aan de slag gaan. POLITIE SCHIET STAKER DOOD IN MADRID MADRID (AFP) De Spaanse politic heeft een stakende arbeider doodge schoten, die in een industriewijk van Madrid met enkele collga's blaadjes uit deelde. waarin de bouwvakarbeiders werden aangespoord zich aan te sluiten bij een maandag begonnen staking. Volgens de officiële lezing werd de man doodgeschoten toen hij zich verzet te tegen arrestatie en een agent zijn pistool wilde afpakken. De staking was uitgeroepen door de ondergrondse vak bond U.G.T. en door de „arbeiderscomi- té's". Tot dusver zouden ongeveer 5000 bouwvakkers aan de stakingsoproep ge volg hebben gegeven, waardoor het werk in een twintigtal bedrijven nu stilligt. De politie heeft later de man geï dentificeerd als de 33-jarige Pedro To- Het staat voor hem als een paal boven water dat hij terugkomt in zijn oude vak. „En als het moet dan ga ik weer naar de leeuwen", vertelt hij: is mijn vak en mijn liefhebberij. Mijn stelling is dat elk vak zijn risico heeft. Ik hou van dieren, onverschillig wat voor dier het is. Een leeuw is en blijft een roofdier. Dat moet je weten. Ik heb eerlijk gezegd soms liever met de dieren te doen dan met mensen. Als je de liefde van een dier hebt, dan heb je ook de trouw en dan gaan ze voor je door het vuur. Van een mens moet je dat nog maar afwachten". Hans Pleines ziet er gezond uit. Er is weinig bijzonders aan hem te ontdek ken. Uitgezonderd een groot litteken achter in zijn nek. Hij heeft nog wat wonden aan zijn linkerarm en onder zijn oksel. „Maar die helen uitstekend" vertelt hij. „Ik heb nergens last mee van". Vandaar dat hij vakantieplannen aan het maken is. Want het ongeluk met de'leeuw „Ik weet er niets meer van" heeft zijn vakantie wel in de war gestuurd. „Ik heb me mijn hele leven tot die ren aangetrokken gevoeld", zegt hij. „Het is misschien grof gezegd, maar door dit ongeluk heb ik misschien nog meer liefde voor leeuwen gekregen. Wal kan zo'n dier er aan doen? Het is zijn natuur; hij moet van nature prooi roven. Het is allemaal onder natuurlij ke omstandigheden gebeurd". Twee keer is Hans Pleines al weer terug geweest in Ouwehands. Direct toen hij weer wat mocht lopen van de dokters ging hij. Zonder angst of tegen zin. „Ik was erg blij dat ik er weer was, iedereen vond het fijn om me te zien. Ook de twee tijgers. Die dieren zijn nogal op me gesteld. Als zij me in de verte zien aankomen, beginnen ze te brullen. En ze houden niet op, voordat ik ze geaaid heb. Als ik mijn gezicht tegen de kooi leg, likken ze me". Zeker is dat Hans Pleines bij zijn terugkomst in Ouwehands Dierenpark niet terug hoeft naar de leeuwen. Hij hielp de laatste tijd bij de olifanten maar het was af en toe nodig om elders in te springen. „Eerst had ik de runder afdeling. Bisons, zeboes en watoesi's Op 1 oktober werkt Hans Pleines precies 8 jaar in Ouwehands., Voor die tijd werkte hij op een boerderij, wilde mijn hele leven al naar de die rentuin", zegt hij. „Maar acht jaar ge leden kreeg ik voor het eerst de kans' is voor geen geld ter wereld va plan zijn slecht betaalde en gevaarlijke baan op te geven. In de tijd dat hij het ziekenhuis in Wageningen lag „Ik heb daar veel fijne reacties gehad" is er weer veel in Ouwehands Die renpark veranderd. Er zijn onder ande re zes jonge leeuwtjes bijgekomen. Litho's van Alain Teister bij teksten van de dichter Remco Campert zullen te zien zijn in Galerie d'Eendt te Amsterdam van 15 september tot met 14 oktober. Tevens zal de Duitse schilder en graficus Jörg Remé aantal litho's tentoonstellen die bij de gedichten van Jörg Kirchbaum beho- MR. F.RDI.INK wijs, voorzitter van de Arbitragecom missie voor de vaststelling van daglo nen op grond van de wet arbeidsonge schiktheid en voorzitter van de Cora missie Vergunningenbeleid Uitzendbs drijven van de SER. Sinds 1958 is gemeenteraadslid van Voorburg sinds vorig jaar voorzitter van raadsfractie. De bij de NVBL aangesloten maat schappijen bestrijken ruim 90 procei van de levensverzekeringsmarkt in oa land. Intussen hebben een aantal vai de overige niet-aangesloten maatschap pijen laten weten, dat hun verzekerde ook van de ombudsman gebruik zulle kunnen maken. In de sector individuele levensverze keringen zijn 26 miljoen polissen omloop met een totaal verzekerd bedra van bijna 58 miljoen gulden. Gemïi worden de laatste jaren een miljoe nieuwe verzekeringen afgesloten een totaal verzekerd bedrag van miljoen gulden. Jaarlijks komen k! zo'n 400.000 verzekeringen tot uitkerk waarmee ruim 900 miljoen moeid. De ombudsman is schriftelijk te te reiken via postbus 1592 te Den Haag telefonisch onder 608261. BRUSSEL (ANP) De EEG-landen zijn het er gisteren in Brussel over eens geworden, dat met de V.S. overlegd moet worden over een herziening van de verhoudingen tussen de valuta koersen. Naar hun mening zal daarbij de waar van de dollar omlaag moeten gaan. Tot dit standpunt is gisteren de mi nisterraad van de EEG gekomen in zijn voortgezette overleg over de monetaire Over de omvang van de pari- teitsveranderingen werd niet gesproken. Dit zal tijdens verder internationaal overleg nader moeten worden bezien. Van een gróte revaluatie van de gul den zal echter geen sprake zijn: minis ter Nelissen heeft het de EEG-partners duidelijk gemaakt,, dat zelfs de huidige opwaardering van de gulden met 4 5 procent al te groot is, gezien de econo mische toestand, waarin ons land ver keert. De eventuele wijziging van de pariteit van de gulden zal overigens niet afhangen van de wijziging, die de Duitse mark ondergaat, zo heeft minis ter Nelissen onderstreept. De zes van de EEG gaan met hun gemeenschappelijk standpunt naar de vergadering van de groep van tien, woensdag en donderdag aanstaande in Londen, waar zij de Amerikanen tevens opheldering zullen vragen over hun voor nemende Amerikaanse betalingsbalans in 1972 met 13 miljard dol lar te verbeteren. Zij vinden dit doel te hoog gesteld en vrezen er ernstige na- De Amsterdamse politie heeft gisteren in de Noordhollandse gemeente Holysloot bij een veehouder een daar illegaal slaande caravan in beslag genomen. De veehouder is destijds een cgmpingvergunning geweigerd omdat hij een drager van paratyphusbacillen is en er besmettingsgevaar dreigt. De bewoonster van de caravan kreeg proces-verbaal. delige gevolgen van voor de econo an de rest van de wereld. Frankrijk heeft zich er niet c uitgelaten, of de franc al dan niet worden gerevalueerd bij de herzienii de pariteitsverhoudingen, die de orde wordt hersteld. DüSSELDORF (DPA) In het n water van de Westduitse gemeente N« f bij Dtisscldorp is een wolk arsenicu s met een concentratie van 27 milligrai d per liter ontdekt. Volgens deskundig' v;: is 0,05 milligram per liter al schadeli - voor de gezondheid. Volgens gemeente autoriteiten geen reden tot bezorgdheid aangezi het grondwater zich per dag ma: meter verplaatst en de wolk g Chinese leiders van toneel verdwenen HONGKONG (AFP) Sjen Po- permanent lid van het pdlitieke bun van de Chinese communistische pari en Li Hsoen-Fcng, een van de f plaatsvervangende leden van dit beli grijke orgaan, schijnen van het polit in ke toneel verdwenen te zijn. Dit woi Bi opgemaakt uit het feit, dat hun fo& b niet voorkomen onder die van de ad 'o tentwintig leden en plaatsvervangefl V< leden van het politieke bureau, die I' gelegenheid van de nationale feestfi op 1 oktober, in heel China en Hongkong zijn tentoongesteld. Sjen Po-Ta, die met Sjiang Sjing-<|^( echtgenote van partijleider Maó vooraanstaande rol heeft gespeeld L culturele revolutie, is reeds langer A een jaar niet in het openbaar gezien. Hsoen-Feng was voorzitter van het i volutionaire comité in de provincie H1 zi pei. Volgens waarnemers bekleedt hi functies meer. Topgesprek Heath, Lynch, Faulkner op 27 september LONDEN (AFP-Reuter) De 1» miers van Groot-Brittannië, Noord-I» land en de Ierse republiek zullen kaar op 27 en 28 september in Lonf ontmoeten. Heath, Faulkner en Lyn zullen in het buitenverblijf Chequ» van de Britse premier een ronde tal' conferentie houden. Dit is in officiëel bekendgemaakt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8