Zelfvertrouwen siepelt binnen met de raindrops Proefperiode met de voorlichting heeft niet ten volle voldaan Jan de Bruijn ving karper van 20 pond Ontmoetingscentrum in oude schoolgebouw Tilly Guichelaar doktert aan ingezakte figuren .ivSDAG 14 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT fr VNIOVL B. en W. van Leidschendam: Extra-uitgave over begroting LEIDSCHENDAM B. en W. vra gen de raad voor dit jaar nog een kre diet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen als honorarium voor de voor lichtingsadviseur. Van het vorig jaar beschikbaar gestelde krediet van 17.115 gulden is nog 6.000 gulden over omdat de brochure „Bejaarden in Leidschen dam" pas dit jaar is uitgekomen. De kosten van de brochure bedroegen 4.250 gulden. Het gemeentebestuur wil ook dit jaar weer een speciale begrotingsuit gave laten verschijnen, waarin behalve een overzicht van inkomsten en uitga ven ook het totale beleid van het ge meentebestuur onder de loupe zal wor den genomen. Met deze uitgave zal 7.000 gulden gemoeid zijn. De wederzijdse proefperiode met de voorlichtingsadviseur heeft, zo delen B. en W. de raad mede, niet ten volle voldaan aan de verwachtingen zoals bij het ingaan van de proef verwacht LEIDEN Meer dan een half uur had Jan de Bruijn (23) gistermiddag nodig om de vangst van zijn leven, een karper van 20 pond, op het droge te krijgen. De reus „zoiets had ik zelf neg nooit gezien" werd door De Bruyn aan de haak geslagen langs het Utrechtse Jaagpad (achter de Hcge Rijndijk). Toen de vis eenmaal in de aardappel gebeten had begon 't feest pas goed. De kanjer liep weg met het tuig en sjorde zo aan de bamboehengel, dat de visser alleen nog het vierde deel in zijn han den hield. In een. roeibootje ging de heer De Bruyn toen met een buurman achter de vluchteling aan om na een langdurige worstelpartij de buit bin nenboord te halen. Raadsagenda Leidschendam LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse gemeenteraad komt maandag avond om acht uur bijeen. Op de agenda staat een voorstel tot het „om niet" in eigendom overnemen van een gedeelte van de Virulylaan, het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling over de gezondsheidszorg Zoetermeer-Leid- schendam en de wijziging van het be sluit tot uitbreiding uit de gemeen schappelijke regeling met de kring- Katwijk; een voorstel tot verhuur van het voormalig schoolgebouw aan de Ko ningin Julianaweg 11 aan de „Stich ting Kreatief Cultureel Ontmoetings centrum Leidschendam", het benoemen van plaatsvervangende leden in het be stuur van de Openbare Dalton-scholen gemeenschap Voorburg-Leidschendam en 'n voorstel tot het beschikbaar stel len van 'n krediet voor voorlichtingsak- tiviteiten. Kibboets'en kunst in Waaggebouw LEIDEN Het genootschap Neder- land-Israël zal een tenttonstelling hou den van foto's uit de kibboets en kunst voorwerpen uit "Israël, De tenttonstel ling zal zijn van 16 tot en met 21 september in het Waaggebouw. In Den Haag zal het genootschap van 2 sep tember tot 28november in het Haagse gemeentemuseum een tentoonstelling houden over „Masada". werd. De voorlichtingsadviseur zal zijn vaste werkzaamheden van gemiddeld twee dagen per week beëindigen en in het vervolg worden belast met bepaal de opdrachten op het terrein van de voorlicting. De adviseur, de heer De Groot, zal zich nog wel bezighouden met de speciale begrotingsuitgave. V redesmanif estatie in Leidse Volkshuis LEIDEN Het vormingscentrum „Troef", het Kreatief Sentrum en ver schillende clubhuizen in Leiden zullen op 19 september vanaf 15.00 uur een vredesmanifestatite houden in het Leid se Volkshuis. Het thema zal zijn: „Vre de! Met alle geweld?". Verschillende popgroepen zullen hier hun medewer king aan verlenen. Bezoekers kunnen a raison van f3,behalve naar muziek luisteren ook films zien, collages maken en praten met mensen van Amnesty International en van de wereldwin kel. Oecumenisch gesprek op gang in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Met enthousias me en grote deelname zijn vorig jaar de oecumenische gespreksgroepen be gonnen. Bij de gezamenlijke sluitings bijeenkomst op 8 mei 1.1. kwam de wens naar voren om hiermede ook in het nieuwe seizoen door te gaan. Toen reeds gaven sich zestig personen op ondanks de aangekondigde Toerusting. Donderdagavond a.s. om 8 uur begin nen de gesprekken weer met een bij eenkomst in de Christus Dienaarkerk. Inleider is mr. F. M. B. Nederveen, lid van een parochieraad in Heemstede en voorzitter van de raad van kerken al daar. Zijn uiteenzetting zal niet alleen belangrijk zijn voor de deelnemers aan de oecumenische gespreksgroepen, maar voor allen en in het bijzonder voor hen die zich hebben aangemeld voor deelna me aan de Toerusting. Aanwezigheid op deze avond bindt in geen enkel opzicht tot deelname aan de gespreksgroepen. Zo mogelijk zullen op deze avond wel de onderwerpen worden vastgesteld en groepen ingedeeld die dan onderling de regelmaat van samenkomen kunnen be spreken. EHBO-Rijndijk begint cursus ZOETERWOUDE H.R. Evenals an dere jaren organiseert de EHBO, afd. Zoeterwoude H.R.-Leiderdorp wederom een begincursus EHBO. Deze cursus be gint op dinsdag 5 oktober a.s. in de Drie Eendjes. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij mevr. G. de Winter, Hoge Rijndijk 72, tel. 30661. Gaarne vóór 25 september. De EHBO-afdeling brengt voorts de jaarlijkse pleisteractie onder de aandacht die a.s. zaterdag en zondag aan de uitgang van de Meerburgkerk wordt gehouden. In verband met de vele onkosten wordt deze actie van harte aanbevolen. Gezondheidszorg Zoetermeer Leidschendam LEIDSCHENDAM Hoewel Gedepu teerde Staten meer prijs hadden gesteld op handhaving van de regeling waarbij Leidschendam zich wat de schoolartsen- dienst betreft aansloot bij de kring- Katwijk, hebben zij toch de nieuwe regeling voor de schoolgezondheidszorg met Zoetermeer goedgekeurd. Met Zoe termeer is overleg gepleegd over een aantal door G. S. voorgestelde kleine wijzigingen, beide gemeenten gaan hiermede akkoord. Leidschendam zal 1 augustus 1972 uit de gemeenschappelijke regeling voor het geneeskundig schooltoezicht var kring-Katwijk treden, Leidschendam krijgt stuk Virulylaan LEIDSCHENDAM Als de raad van Leidschendam akkoord gaat met een desbetreffend voorstel van B. en W„ zal de gemeente het gereconstrueerde ge deelte van de Virulyl4an tussen de Lin delaan en de Meidoornlaan in Park Leeuwenbergh van de eigenaar, de N. V. Bouwbureau D. J. Lucas en Zn., De Virulylaan is een openbare weg in de zin der wet maar is eigendom - van een aantal particulieren, waaronder het bouwbureau en wordt door hen ook onderhouden. Het onderhoud is in het verleden niet altijd optimaal uitgevoerd en voldoet niet aan de eisen die daar voor in de bouwverordening zijn ge steld. Na langdurige onderhandelingen, ver oorzaakt door bijvoorbeeld, het feit dat het bouwbureau waarin de regel is opgenomen dat de eigenaar van d^pe gronden een bijdrage per m2 bouwter rein aan de gemeente moet betalen in de kosten van werken van algemeen nut, zoals voor recreatievoorzieningen, is overeenstemming bereikt. Leidse kaatsers in Ridderkerk LEIDEN In Ridderkerk werd een kaatswedstrijd gehouden tussen de le den van Ridderkerk, Rotterdam, Den Haag en de Leidse kaatsclub. Uitslag: A-klasse-1 S. Haarsma en F. van Sinderen, Ridderkerk en J. Liszt Den Haag, 2 J. Drent Leiden, T. Douma en D. Wiersma Rotterdam. B-klasse: 1 J. Berkenpas Den Haag, K. Feenstra en Y. Bijlsma Rotterdam, 2 D. Kootstra sr. Ridderkerk, S. van dei- Veer Leiden en H. Veldstra Noord- Winterkledingbeurs aan Steenschuur LEIDEN— De Unie van vrouwelijke vrijwilligers en de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen zullen een wirv- terkledingbeurs houden in het hoge ge bouw aan de Steenschuur. Ouderwetse, versleten of vuile kleding wordt niet geaccepteerd evenmin als babykleding. Openingstijden zijn: 21 september: van 1.400-18.00 uur (laatste 2 uur voor tie ners) en van 19.30-21.80 uur. 22 septem ber: van 9.30-16.00 uur (laatste uur voor tieners). Vijf „burgers" voor universiteitsraad voorgedragen LEIDEN De zogenaamde romp raad gekozen leden van de eerste universiteitsraad van de Leidse Univer siteit heeft besloten, vijf personen voor te dragen voor benoeming tot buiten universitair lid van de eerste universi teitsraad. Het zijn drs. G. van Benthem van den Bergh, lector aan het Institute of Social Studies in Den Haag, dr. D. Dolman, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, drs. F. Gransch, wetenschapsredacteur van het Chemisch .Weekblad, en drs. H. M. de Lange, directeur van het Instituut Normen en Waarden in de Moderne Samenleving in Den Haag. LEIDEN. Het woonwagenleed op het Schuttersveld in Leiden schijnt nog altijd niet helemaal geleden te zijn. Eind augustus hadden B. en W. van Leiden laten weten, dat de wagens binnen twee weken ver trokken zouden zijn. Gistermiddag is de grote uittocht begonnen en werd ook de tent afgebroken, waarin en kele gezinnen gehuisvest waren, die door brand dakloos geworden zijn. Maar nog altijd staan er nog enkele Openingsavond van vrouwengilde NKV LEIDSCHENDAM Het Vrouwen gilde Leidschendam houdt in samen werking met de NKV-vrouwen vrijdag 17 september de openingsavond van het seizoen. Om kwart over 7 is er een H. Mis in de Petrus- en Pauluskerk, waarna om 8 uur de voorstelling aanvangt van het „Poppentheater de Mikroskoop" uit Rotterdam dat onder leiding staat van pater Beekman en waaraan 12 stu denten meewerken. In de pauze is ex- een verloting voor de jaarlijkse kerst- pakettenaktie voor leken en geeste lijken uit Leidschendam die in de ont wikkelingslanden werken. Dr. J. P. Guépin lector in Leiden LEIDEN Dr. J. P. Guépin. weten schappelijk hoofdmedewerker bij de centrale interfaculteit en de faculteit der letteren aan de Groninger Univer siteit is aan de Leidse Universiteit be noemd tot gewoon lector in de vergelij kende litteratuurwetenschap. Dr. Guépin, die op 25 april 1929 in Amsterdam werd geboren promoveerde in 1968 aan de Universiteit van Am sterdam tot doctor in de letteren. Op proefschrift, getiteld „The tragic Van de hand van dr. Guépin zijn verscheidene archeologische en numis matische publikaties verschenen, bene vens essays in het Hollands Maandblad en Hermeneus, die in zijn boek „In een moeilijke houding geschreven opstellen" zijn gebundeld. In 1970 verscheen van dr. Guépin, die in 1968 de poëzieprijs van de -stad Amsterdam voor zijn bun del „De mens is een dier maar hij zou het kunnen weten" won, een nieuwe bundel, getiteld „Om zo de volledige mens te tonen". Burgemeester Smolders opent nieuwe mavo ALKEMADE Burgemeester Smol ders zal op 13 okt. 's middags om vier uur het nieuwe schoolgebouw van de Mavo "Johannes de 23ste" openen. De ze officiële plechtigheid wordt vooraf gegaan door een H.mis om drie uur in de Jacobus de Meerdere-kerk te Oude Wetering. Het nieuwe gebouw is gelegen aan de Piet de Jongstraat 2. Sportclub Lisse geeft voor 65-phissers seizoenkaarten uit LISSE Sportclub Lisse gaat iets doen voor de bejaarden. Alle 65+ers kunnen voor slechts 5 gulden een sei zoenkaart krijgen, die toegang geeft voor alle thuiswedstrijden. Op de ledenvergadering gisteravond in het Trefpunt onderging het bestuur enkele wijzigingen. Penningmeester Appel trad af, hij wordt opgevolgd door de heer Van der Lands, die altijd het secretariaat vervulde. In plaats van de heer Van der Lans werd benoemd tot secretaris de heer H. de Jong. Sport club Lisse telt momenteel 850 leden. Tijdens de vergadering toonde de heer Van Zoest enkele ontwerpen var shirts. Het ligt namelijk in de bedoe ling dat Sportclub Lisse een eenheids tenue krijgt. A. M. Krol (78) overleden VOORSCHOTEN Op de r.k. be graafplaats achter de St. Laurentius- kerk te Voorschoten is gisteren begra ven de heer A. M. Krol, die in Leid schendam, waar hij de laatste jaren woonde op 78-jarige leeftijd is over leden. De heer Krol was president commissaris van Krol Schoenenbedrij- ven N.V. Gedurende korte periode was hij tief in de politiek. Van 1966 tot en met 1969 was hij lid van de Voorschotense gemeenteraad en gedurende deze pe riode kenmerkte hij zich als een nuch ter bestuurder. Als lid van de Boeren partij wist hij tijdens deze korte raads periode bij zijn politieke tegenstan ders waardering af te dwingen. Bij zijn afscheid in 1969 wegens zijn vertrek naar Leidschendam roemde de toen malige burgemeester van Voorschoten, L. de Kool, de heer Krol om zijn za kelijk inzicht en praktische benade ring van de gemeentepolitiék. De begrafenis in Voorschoten werd bijgewoond door honderden vrienden, zakenrelaties en bekenden. Namens het gemeentebestuur van Voorschoten waren aanwezig loco-burgemeester Baron de Vos van Steenwijk en meentesecretaris A. Eveleens. Diakenwijding van Oomens Voorschoten VOORSCHOTEN Zondagmorgen tijdens de hoogmis van half elf zal de bisschop van Rotterdam, dr. A. J. Si- monis, de diakenwijding toedienen aan de pastorale werker in Voorschoten, de heer M. Oomens. Na deze wijding zal er in het Bondsgebouw een recep tie zijn. De heer M. Oomens is de enige dia ken uit het afgelopen studiejaar in het bisdom Rotterdam. Het ligt in 't voor nemen de heer Oomens rond Pasen 1972 de priésterwijding toe te dienen. Subsidie van ministerie CRM LEIDSCHENDAM Het ministerie 'an CRM stelt als voorwaarde voor een subsidieverlening voor de kosten van het inrichten en het treffen van voor ingen in het gebouw aan de Konin gin Julianaweg, dat door de „Stichting Kreatief Kultureel Ontmoetingscentrum Leidschendam" zal worden gereedge maakt als ontmoetingscentrum dat het gebouw voor 10 achtei'eenvólgende ja ren zal worden gehuurd. B. en W. van Leidschendam achten het, wegens nog niet te voorziene ontwikkelingen op planologisch gebied, echter niet gewenst aan deze voorwaarde te voldoen. Wel is het gemeentebestuur bereid het gebouw voor 5 jaar te verhuren met een optie voor de huur van de volgende vijf jaar. CRM gaat met deze wijziging akkoord en B. en W. stellen de raad daarom AMSTERDAM ,,'t Zakt altijd In de heupen. Dat zie je bü mensen die aan de lijn doen en aan het „vermageren" zijn. Het vet moet toch érgens blijven?" Tilly Elisabeth Guichelaar-Titselaer (28) heeft er zelf geen last van. Zij kan net zoveel koekjes naar binnen slaan als ze wil. Dat is een genade die niet voor Iedere vrouw is weggelegd. Tilly Guichelaar heeft geen aanleg voor het vol-slanke postuur. Haar figuurtje Is om door een ringetje te halen; de taille benadert in figuurlijke zin die van een wesp en haar gehele lichamelijke compositie beweegt zich kaarsrecht door het leven. Toen ze nog Tilly Titselaer heette was ze mannequin, ze haalde haar diploma's, werd daarbij nog danslerares en ging zieh steeds meer interesseren voor houding en be weging. In Parijs stak ze veel op voor haar stijlgevoel en tenslotte ging zü van haar houding, die een deugd was geworden, een beroep maken. Haar manncquinschool zetelt aan de Stadhouderskade in de schaduw en onder de schutsc van een formidabele overbuur, de vaste burcht van Jclle Zijlstra, het adelaarsnest van de Nederlandse Bank waar de gulden op zweven ligt. Onder het motto „Elégance" trekken al enkele jaren Tilly en haar staf grimeur, modeadviseur en schoon heidsspecialiste het land door om een blijde boodschap te brengen onder huisvrouwen, die met hun houding geen raad weten. Als Tilly overdag thuis is rinkelt onophoudelijk de tele- foonbel, tussen de komst van de post bode en melkboer door (want zelf is Tilly ook huisvrouw); ze noteert accu raat en verkondigt: „We kunnen alle maal heel mooi worden. U krijgt ta ken en huiswerk mee. Doorzetten maar". „Huisvrouwen met kinde ren haal je er zó uit, met al hun dagelijkse spanningen. En toch hoeft het niet, dat ze 's avonds uitgeblust zijn." Met haar lessen in houding- en bewegingsleer (een spoedcursus in twaalf avonden) heeft ze al veel fleur gebracht in menig vrouwenhart, heel wat ingezakte sleur weer opgetakeld. Een boek met opdrachten en dank woorden--getuigt daarvan: dank zij Ook voor mannen meer fut en lef met betere houding uw lessen zoek ik nu geen dub beltjes meer alsik loop, ik ben bijgeschaafd tot echte vrouwmeer zelfvertrouwen gekregen De mannen van de herleefde huis vrouwen waren uitstekend over de resultaten te spreken en verschillende dames zeiden tegen Tilly: „Mevrouw, u moet nu ook maar wat aan m'n ,man gaan doen, want hij loopt er zo zakkerig bij". Het zal maar van je gezegd worden, maar Tilly Guichelaar kwam op een idee, want inderdaad vond ze zelf ook, dat de man in dit bedrijvige westen vaak naar lijf en leden aanmerkelijk tekort schiet. „Ik sprak met directieleden, die me zei den: god, mevrouw, op vergaderingen werd ik geïmponeerd door mensen, die qpa houding een pré hebben. In Rot terdam heb ik een cursus achter de rug met de meest uiteenlopende man nen: PTT'ers, middenstanders, disc- jockeys, zeilsporters, een goochelaar en ex-melkhandelaar opa Buitelaar van 65, die het op het ogenblik „niet zo meer in de melk ziet zitten" daar heb ik wel bewondering voor." Tilly Guichelaar, die met de welvaarts heren van vandaag goochelt tot ze weer fris van de lever de dagelijkse confrontatite met het wirwarrige le ven aankunnen, ziet de mannen 's a- vonds in hun stoelen zakken. Het tempo is veel te gejaagd en ze zijn de hele dag gespannen geweest. Ze moe ten zich een soort relaxhouding ge ven: „Maar dat is het niet. Als je je een bepaalde training oplegt, hou je het veel langer vol. Iemand op een vuilniswagen heeft een humoristische inslag: wat kan mij het schelen? Maar een man die de hele dag zit opgescheept met gesprekken en verga deringen wil steeds zijn beste beentje voorzetten. Achter een balie zakken ze op hun buik; kelners hebben een bepaalde loop, ik zie het meteen; het zijn mannen die heel wal afsloffen. Vaak hebben ze daardoor geen inte resse om 's avonds een blokje te gaan „V akantievreugd" huldigt mevrouw Oosthoek-van Wijk LISSE Mevr. Oosthoek-Van Wijk is gisteren in gastenhuis Welkom door het comité Vakantievreugd voor de jeugd" gehuldigd voor haar aktiviteiten tijdens de diverse spelen afgelopen zo mer, waaraan meer dan 2400 kinderen meededen. Het comité gaat zich overi gens al weer vooirbereiden op zomer '72. Voor het eigenlijk zomerprogramma zal een handenarbeidstentoonstelling wor den gehouden, indien mogelijk in sa menwerking met de huisbroeitentoon- stelling. voor het gebouw voor 600 gulden pe; jaar aan de stichting te verhuren. D totale kosten voor het gereedmaken vai het gebouw, waarin de jeugdsociëtei „Sater" zal worden gevestigd zulle ruim 50 duizend gulden bedragen, d gemeente betaalt 40 procent, de rijks bijdrage zal 25 procent bedragen. Studieclub seizoen met „sla-avond" LEIDSCHENDAM De Samenwer- kende Tuinbouw vakgx-oepen Leid schendam houden donderdag 16 sep tember de eerste bijeenkomst van het studieclubseizoen. In het dienstgebouw aan de Regt- huysstraat wordt dan een „sla-avond" gehouden, waarbij de heer I. Baelde de teelt in herfst en winter en de heer J. van Nierop de teelt in het voorjaar zal bespreken. Inbraak in l.t.s. LTIDEN Uit de Technische School aan de Boerhavenlaan zijn gisteren verschillende voorwerpen en een onbe kend bedrag aan geld ontvreemd. Het geldbedrag is afkomstig uit een collec tebus van de dierenbescherming. Er is voor een bedrag van 1000 gulden scha de aangericht. Bouwkeet uitgebrand LEIDEN Aan de Apollolaan is gisteren om 21.00 uur een bouwkeet geheel uitgebrand. De brand ontstond door onbekende ooi-zaak. De brandweer was onmiddellijk ter plaate en heeft het v Diploma's voor 28 leden van AZL LEIDSCHENDAM Gisteravond is door leden van de AZL in het buiten bad, 30 kandidaten, afgezwommen voor het zwemvaardigheidsdiploma-1. kandidaten zijn Maandag wordt in het buitenbad voor de laatste maal voor diploma's gezwommen voor de zwemvaardig- heidsdiploma's 2 en 3, waaraan even eens door ieder circa 30 kandidaten wordt deelgenomen. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, dagelijks behalve op dinsdag van 18.00-19.43 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30- 13.30 uur. Bezoektijden Kliniek verloskunde en Gynaecologogie: Voor patiënten van de afe- Ung Gynaecologie en voor zwangeren' van 10.00-12.30 en van 13.00-20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30. 18.30-20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praemeturenafde- llng (alleen voor ouders» dinsdag niet Ma, wo, do en vrij. v«n 18 30-18 45 uur: M en zo van 15.00-15.15 uur. Winkelen met muziek in Koudekerk a. d. Rijn KOUDEKERK A/D RIJN o'vt enige tijd wordt het winkelen winkelcentrum aan de Prins Bernhard straat nog gezelliger. De ondernemen die in dit centrum zijn gevestigd, heb ben namenlijk besloten om gezamen lijk een geluidsinstallatie te laten aan brengen. Zowel in als buiten tii winkels zullen luidsprekers worde: aangebracht die het winkelen me vrolijke klanken (en reclamebood schappen) zullen opluisteren. Het lig in de bedoeling dat de installatie vóó de St. Nicolaasperiode in gebrui! wordt genomen. Zwakke start van DOCOS LEIDEN Derdeklasser DOCOS vrij teleurstellend van start gegaan Het Loosduinense ADS boekte in dt Kikkerpolder een vrij eenvoudige 2-d overwinning en permitteerde het ziel zelfs nog een penalty onbenut te laten toegekend omdat doelman Gerart Dubbeldam een ADS-speler aan he shirt had vastgehouden. Ton Spaans werd de grote man ii de ADS-ploeg. Bij een corner vai Voordijk kopte hij in de 25e minuu de bal in en twintig minuten na rus zette hij zijn ploeg definitief op winst Aanvallend stelde DOCOS daar vri weinig tegenover. Henk Montanu: evenals aan het begin van het vorig seizoen geblesseerd geraakt in eer oefenduel, werd node gemist. Tegen over het goede voorbereidende werf van Jos Reizevoort, stond het tragi optreden van Ton van Dinten. Ooi Peter Dubbeldam kwam in het stui nauwelijks voor. ZLC—MEERBURG 1—0 (1—0) ZLC heeft gistei'en tegen Meerbu» een nogal negatieve houding aangec: men-. Nadat de Leidenaren door et doelpunt in de beginfase op 10 ren gekomen trokken zij zich ijlii? terug in de verdediging. Meerte kreeg daardoor volop de gelegenht' aan te vallen maar hield het spelt, simpel van opzet om openingen teil ceren. Toch was de ploeg enkele len dicht bij een treffer, o.a. toen blinker Jan Zandbergen een schdf de lat liet belanden. AARLANDERVEEN—MOER- KAPELLE 4—0 (1—0) Een gemakkelijke overwinning vai Aarlanderveen. Doelpunten van Avii van 't Riet in de eerste en Loek Ver hage (twee maal) en nogmaal Van Riet in de tweede helft. Inbraken in Alphense sportaccommodaties ALPHEN Er is op twee plaatse: in Alphen ingebroken. Uit het kantoo van het openluchtzwembad 'De Hoon wordt een bedrag van 150,vermis Voor de zoveelste maal moest de kat tine van de v.v. 'Alphen' het ontgeldei De buit bedroeg hier 100,Verni' lingen werden vooral aangericht aa het nieuwe kantoor van het Gew. Ai beidsbureau. Jan Rietdijk wint op Zandvoort Sterrendag WARMOND Jan Rietdijk BMW is winnaar geworden van sterrendag op Zandvoort, georgani seerd door de Motoren- en Tourvel Warmond. De wedstrijd, die werd gesponseii door de Western Bar Saloon en Jet sociëteit Ut Sloepie, had verder uitslag: 2. Dirk Roest, Laverda 110 ste: 3. en 4. Jan de Winter, BMW 110 100 ster, 5. Wim Munnike, BMW ster, 6. Goof Louwrier, Kawasaki ster, 7. Kees Voordouw, Yamaha ster, 8. Aad Wiering, Honda 90 ster, Jan Rietdijk, Carellie 80 ster. trimmen. Verdei hebben we hier een huiselijke inslag, in tegenstelling tot de zuiderling. Na een les'of drie van Tillys' hervor mende cursus voelen zowel de dames als de heren zich opeens veel pretti ger. „Goh, mevrouw Guichelaar", hoor je dan, „hoe is het mogelijk?" In Gouda had Tilly wat tegenwerking; „maar hoe meer men tegen dit blijkbaar ongewone ingaat, des te meer ik er tegen opkon". Mevrouw Guichelaar leert haar clien tèle lopen. Ze dwingt ze in een rechte houding, maar niet met die ouderwet se toestanden met boeken op het hooft en zo. Gaandeweg krijgen de dames en heren hun draai te pakken. Het is een training op muziek. Zo komt de houding 't best naar voren. Dat heeft haar ervaring als tap-dans- lerares haar al geleerd. Op 24 september a.s. gaan een groep Alphense mannen en vrouwen in ge bouw Nabij proberen of met een spoed opleiding hun „personality" nog wat opgehaald kan worden. Tilly Guiche laar heeft net in Rotterdam een dol gezellige cursus achter de rug en in Alphen kan het ook „steengoed" wor den. „Waar het vooral op aankomt is, dat men leert luisteren naar het ritme van de muziek, dat men zijn of haar passen beter leert beheex-sen. Verder zorgen we ervoor, dat alle spieren worden losgewex'kt, de buik, de schou- dex-s. Dat is de zgn. „kraakles". Dan komen alle knikjes in een half uurtje los. Krak-krak gaan de heren door de knieën, maar alles gaat er op den duur uit; als je maar volhoudt." Bij het methodisch opbouwen van een stevige zelfverzekerdheid wordt geen enkel aspect overgeslagen. Niet alleen de huid krijgt een voedende beurt, maar ook werkt „Elégance" met pruikjes als dat voor een betere image nodig is. Ex-g attractief lijkt me het show-element in de cursus. Tilly de monstreert het graag even en fluiste rend tellend schuifelt ze een Gene Kelly-achtig patx-oon van passen en standjes op het parket, terwijl vanuit een stereofonisehe bandrecorder de raindrups gestaag keep falling on head. „Het moet niet té showen want je moet je vastpakken op 1 muziek". Tilly vertrouwt me toe, 4 iedereen deze charme van houding beweging te pakken kan krijgs „Had je opa Buitelaar eens moei:: zien. Ik kan me voorstellen, dat t het niet meer zo in de melk c! zitten." „Je kunt het de mensen niet vertel len ze moeten het zién. Hopeloze ge vallen ken ik niet; alle narighede zijn weg te wexicen en fouten komt vanzelf naar voren." Tilly Guichels* vindt het dankbaar werk; ze i'- steeds weer een hele groep mens? opknappen: „als je ziet wat komt, weet je waarom je dit wer> eigenlijk hebt opgezet. Het fijne ook, dat het helemaal geen droge ci

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4