Phonogram spuit 13 nieuwe elpees CcldócSouoont Genoteerd met stip: de'GoldenCheese'LP TROS-directeur wil een ander bestel PETER USTINOV DOMINEERT IN ..BILLY BUD; Europese titel accordeon op spel in Tilburg Cursus in economie van Teleac RADIO MORGEN VAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 Spanning door ontspanning of indirect, voor uit, dat het moeilijk is 't overheidsbeleid zoals dit waarschijnlijk gevoerd gaat worden met een grove maat te meten. Van NKV-zijde lazen we afgelopen we ken twee uitspraken die bewijzen hoe de top van de katholieke vakbeweging oog heeft voor het gecompliceerde beeld van onze samenleving: ten eerste dat het onhoudbaar is toepassing van het profijtbeginsel in onze sociaal-economi sche politiek zonder meer te veroor delen; ten tweede, dat de ontspanning waarnaar op de arbeidsmarkt al jaren verlangd werd, in zichzelf weer de kiem van een nieuwe spanning bevat. Dit klopt, want terwijl in de ene be drijfssector de schaarste aan arbeids krachten nog altijd een rustiger loon- beleid bemoeilijkt, dreigt elders door verminderde investeringen, schaalver groting door fusies en gebrek aan nieuw kapitaal werkeloosheid. Evenwicht IN een aantal industrieën (waaronder grote!), in de havens en bij de wegen bouw is het „oppassen voor werkeloos heid" geblazen. Duurt de huidige ont wikkeling nog een paar jaar voort, dan wacht Nederland een sociale spanning, die het na Korea niet meer gekend heeft. Maar het sterk gevarieerde beeld in ons economisch leven noodzaakt de re gering om de remmen en het gaspedaal tegelijk te bedienen. En dat is een uiterst moeilijk karwei; de vakbeweging ervaart het zelf, omdat in de ene bedrijfstak al weer gesproken wordt over het open breken van CAO's, terwijl in diverse andere bedrijven het een hele toer blijkt te zijn om een werknemersbestand vol gens de voorwaarden van de CAO op de been te houden. Verzwaring van de belastingdruk ook elders dan in de BTW-hoek kan voor de werkgelegenheid vervelende ge volgen hebben. Met mondjesmaat toe passen van het profijtbeginsel vereist onmiddellijk compensaties om het nood zakelijke evenwicht toch te vinden. Zo sterk zijn de meeste grote pro blemen van het Nederland anno 1971 met elkaar verstrengeld, dat aan een grootscheepse oplossing niet meer te denken valt zonder ergens gevaarlijk brokken te maken. Al lijkt het op het eerste gezicht wei nig heroïsch en weinig radicaal: in vele gevallen zal het de beste methode zijn om met een serie in elkaar passende deeloplossingen te werken. Steeds na gaande, hoe men wat onrechtvaardig is, kan verbeteren, zonder tegelijkertijd de kans om andere ellende te ontkete nen, aan te boren. Cholera en toeristen OP AN JE heeft schoorvoetend en na het bekende welles-niettesspelletje toege geven, dat zich in de afgelopen dagen weer gevallen van cholera hebben voor gedaan. Deze terughoudendheid lokt de vraag uit of de omvang toch niet groter is dan de officiële berichten willen doen geloven. Tenslotte is Spanje als toeris- tenland zeer in trek; zaken zijn zaken en deviezen zijn deviezen. Nu heeft cholera door de tegenwoor dige hygiëne, mogelijkheid tot vaccina tie, diagnostiek en wijze van behande ling veel van zijn schrikwekkende repu tatie verloren. Dat neemt toch niet weg dat de ziekte geen sinecure is en niet te vergelijken is met een verkoudheidje dat na een paar dagen weer over is. Een land, en zeker een toeristenland, waar zich een behoorlijk aantal gevallen van cholera, typhus of zelfs maar para- typhus voordoen, móet opening van za ken geven; dat is het aan zijn toekom stige gasten verplicht. Ook al zijn zaken zaken en deviezen deviezen. De indruk is niet gevestigd dat Spanje ruimhartig met deze opening van zaken is omge sprongen. (ADVERTENTIE) Meteen hoog binnengekomen en nog steeds stijg end in de top tien: de Lekkere Plakkaas uit 'tyuistje. Een soepel swingend hapje, deze gouden ouwe die al langer meegaat dan de Beatles. En zoals u weet: van zichzélf al een Gouden Plaatje! f (Van o e omroepcorrespondent) HILVERSUM „Toen de TROS vijf jaar geleden de omroepwereld binnen stapte kwam zij in een milieu, waarin gedurende lange reeks van jaren op vallend weinig was veranderd. Een nieuwe omroeporganisatie was toen een hele gebeurtenis, temeer omdat die omroep en bepaald niet ten onrechte de naam had een tegen stander te zijn van het vigerende omroepbestel", aldus mr. J. Landré, directeur van de TROS tijdens de jaarlijkse persconferentie. In de loop van de jaren, waarin de TROS groeide van adspirant omroep naar b-omroep is hier en daar wel eens de opmerking gemaakt, dat de TROS zich braaf in het rijtje van de zuilen zou hebben geschaard en geen bezwaren meer tegen dat bestel zou hebben, nu zij daarin zelf een veilige plaats had veroverd. Mr. Landré vond het nuttig om met enige nadruk te constateren, dat dit niet waar is. Natuurlijk zal de TROS, zolang dit bestel blijft bestaan, de spelregels daarvan eerbiedigen, maar tegelijkertijd blijft zij van mening, dat dit bestel geen goed bestel is en dient te veranderen. De TROS is van mening, dat bin ding van het lidmaatschap aan het abonnement van een omroepgids zeer onheilzaam werkt. Was vroeger de situatie aldus, dat men een veel grote re affiniteit had tot kerk of politieke partij, die affiniteit is sterk afgeno men. Het is al lang niet meer vanzelf sprekend, dat de kijker zich in de eerste plaats bekent als lid van een omroep en dan, maar min of meer als bijkomstigheid, het bij die omroep be horende programmablad ontvangt. Naar zijn mening ontvangt de kijker dat blad dan ook eigenlijk gratis bij zijn lidmaatschap. De regeling, welke in de laatste om- roepwetgeving is getroffen, heeft deze situatie grondig gewijzigd. Terecht en begrijpelijk gingen de omroepen bij hun propaganda de nadruk leggen op hun gids, omdat ieder abonnement ook een ild van de omroep betekende en vele nieuwe leden de uitbreiding van (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Phonogram, de maatschappij, die zoveel gloeilampen door zijn platen perst, heeft overdon derend afscheid genomen van de lange lome zomer van 1971. Om te bewijzen, dat de persen in de afgelo pen maanden niet stil hebben gestaan, werden gistermiddag in het Amster damse lliltonhotel dertien nagel- nieuwe langspeelplaten gelanceerd waarop het puik van de vaderlandse zoete kelen de groeven vakkundig en vaak met groot talent heeft gevuld. De kersverse aanwinsten variëren van Wim Sonnevelds laatste cabaret- programma (aardig met een enkele uitschieter, maar niet overweldigend) tot een wapenschouw van Nederland se zangeressen en zangers, van de tweede licht gezoete langspeelplaat van Saskia en Serge» tot een repor tage van het optreden van Seth Gaaikema en Willeke Alberti in Sche- veningen. van de sonore zang van Westlandse Mannenkoor tot een tref fende hommage aan het grote talent Fien de la Mar, een naam, die je nooit vergeet. Uitschieter in deze reeks aanwinsten is de tweede lang speelplaat van de 25 muzikanten, die verenigd in de swingende band Brass United werken van Bach, Handel, Bruckner en Beethoven van een vol strekt nieuwe sound hebben voorzien. Een plaat om te hebben en voort- durend te draaien. Neem dat maar van Bach aan. Conform de Bijbelse uitnodiging laat Phonogram ditmaal ook de kleinen gul tot zich komen. Tussen de dertien nieuw uitgebrachte platen zijn er wel geteld vijf. die de wanden van vele kinderkamers in de komende maan den meer dan bol zullen laten staan. De beste in de raeks is Prokofjevs Peter en de Wolf, muzikaal onder streept door het concertgebouworkest en van een meesterlijke begeleidende tekst voorzien door duivelskunstenaar Henk van Ulsen. In Hilton gaf Van Ulsen gistermiddag de eer van de beste sprookjesverteller aan zijn over leden collega Paul Huf, maar wie de plaat beluistert ontdekt, dat het hier gaat om collegiale bescheidenheid. De plaat heeft een hoes gekregen, die alleen al de aanschaf waard maakt. Tekenaar Peter Vos maakte een aan tal verrukkelijke illustraties, die het sprookje een extra dimensie geven. Warm, warm aanbevolen. Minder spectaculair, maar voor de liefhebbers zeker de moeite waard is de plaat, waarop Aart Staartjes de sprookjes van Sneeuwwitje, Klein Duimpje, Roodkapje en de Wolf en de zeven geitjes met licht mousseren de intonatie vertelt. De produktie van deze plaat was In handen van Joop Söhne. die uit eigen radio-ervaring weet waar de kinderen de fantasie halen en daar op deze plaat voort durend van getuigt. In dezelfde orde van grootte opereren de populaire televisiepoppen Rikkie en Slingertje die van Phonogram een papieren pop penkast, compleet met poppen als beschermende hoes hebben mee gekregen. Ook de radio heeft aan de nieuwe platenwaterval bijgedragen: Herman Broekhuizen en Lily Petersen zijn met hun programma „Hallo kinder tjes van het hele land" overgestapt naar de draaitafel en zorgen daar voor een krap half uur luisterliedjes- en spelletjes. Broekhuizen zegt zelf van deze plaat: „Hij is niet bestemd voor volwassenen. Net als in de uit zendingen is vooral het bereiken van de kinderen aan de luidspreker het eerste doel. En dan heeft de plaat het grote voordeel van een eindeloze her halingsmogelijkheid. Iedere moeder, iedere vader kent dat probleem van honderd keer hetzelfde verhaaltje, gedichtje of prentenboek. Nu kan de plaat te hulp komen als papa te moe is of mama t'edruk". Daar heeft de welvaart dus ook al wreed toegesla gen. Een geheide topper is uiteraard de verazmelplaat van alle meezingers voor kleuters van nu tot 80 jaar. Om een paar namen te noemen: Swieber- tje met zijn eigen lijflied. zuster Cli via met „Mijn opa" en Conn.v Vink. De serie wordt gecompleteerd dooi de eerste langspeelplaat van de Roe meense Maiza, die als titel heeft ge kregen „Chanson pour maman". Het is een vlag die in elk geval de lading dekt, want Maiza heeft niet de moeite genomen om in haar eigen taal te zingen maar wil met alle geweld aan tonen, dat haar Franse lessen in Boe karest niet voor niks zijn geweest. Resultaat: een plaat met doorsnee chansons, soms met een Roemeense tic er in, maar nooit verrassend. Toch zal ze best goed voor d'r moeder zijn. verslagge- i zendtijd meebrengen. Maar het kan j toch nooit de bedoeling van de wetge ver zij geweest om de zaak van de omroepen als het ware in handen te I leggen vah drukkerijen en tijdschrif- I tenuitgevers en de hun ten dienste j staande propagandisten. De TROS is voorstander van een dere manier, waarop luisteraars kijkers hun lidmaatschap vn een roep bepalen. Men is er nog steeds niet van overtuigd, dat de enige vorm van een omroepverkiezing niet te wezenlijken zou zijn. Het bestel roept nog meer problemen op. Mr. Landré is van mening, dat de omroep in zijn totaliteit te ruim in zijn personeel zit. Dat is enerzijds historisch gegroeid, anderzijds het ge volg van een zich uitbreidende NOS en de groei van nieuwe zendgemach tigden, doch dat verandert aan feiten niets. Ruzie om hoes tussen Gert en de AVRO (Van onze radio- en t.v.-redactie) ENSCHEDE De nieuwe televisie show van Gert en Hermien Timmer man. die 28 oktober op de beeldbuis komt en die 21 en 22 oktober wordt opgenomen, vaart onder de vlag van de TROS. Het echtpaar Timmerman heeft met de AVRO gebroken na een conflict over het al dan niet op de buis presenteren van de hoes van de langspeler. die Gert Timmerman bij zijn artistienjubileum had gemaakt. Gert Timmerman verwijt de AVRO ook nonchalance bij de voorbereiding van zijn shows. Bovendien wilde hij wel weer eens wat anders dan 't tradi tionele Gert en Hermiensfeertje, iets waar de AVRO blijkbaar weinig bij geïnteresseerd was. In de nieuwe op zet bij de TROS gaat Gert Timmer man „hardere" liedjes brengen: „Meer in het kader van de protestsong." De wrede Claggart (Robert Ryan) kapitein Vere (Peter Ustinov) (Van een vws) BRUSSEL Zeventig procent van de verwachte 2000 deelnemers aan het concours voor het Europees kampioenschap op accordeon, op 10, 11 en 12 september te I Tilburg, komt uit Frankrijk, j In Nederland en Duitsland bijvoorbeeld spelen de mees te accordeonisten thuis voor I hun plezier en niet voor con coursen. In Frankrijk hebben de ouders vooral oudertrots. die ze gehonoreerd willen zien in diploma's, medailles en bekers waarmee de kin- thuiskomen. Van deelnemers zijn 1800 kinderen (va: jaar). Charles Demaele. algemeen I secretaris van de Commu- nauté de l'Accordeon (CEA) en organisator van het tien de Europees treffen op knop en toets in Tilburg, is blij, dat hij in verband met Til burg door ons gesprek zijn Nederlands weer wat op kan halen. Franstalig opgevoed, leerde hij als accordeonist de 2000 er zeker 6 tot 18 met zijn orkest deze taal in de jaren '36 tot '38, toen hij optrad in de Nederlandse ca fetaria's van Heek. Buiten gillen de lokomotieven van de Brusselse „zuid-statie". Ieder jaar zijn de Europe se kampioenschappen in een ander land (Godesberg, Ri mini, Brussel, Luxemburg). In '68 waren ze ook in Til burg. „Dit jaar weer, omdat de, schouwburg er om vroeg, vanwege het 10-jarig be staan. Of Tilburg de invasie van 2000 accordeonisten uit 12 landen (waaronder Span je. Portugal, Engeland, Schotland. Bulgarije, Joego slavië) en 4000 supporters aankan? Daarop lacht Charles les Demaele met een fijnzin nig vraagteken. „De VVV re gelt alles; ik heb gehoord dat er ook een kazerne ingescha keld wordt". „Ja, de interesse voor accor deon komt de laatste tijd goed boven", zegt Demaele in zijn kantoor boven een met accordeons welgevulde zaak aan de Boulevard Jamaar. Zelfs de opkomst van de gi taar, 4-5 jaar geleden, bete kent geen gevaar. „Natuur lijk is het een populair pu bliek. dat accordeon speelt", zegt hij. „Maar een goed pu bliek. Mensen, die van hun kinderen houden. Vroeger was de piano het huisin strument van mensen met veel geld. De accordeon is dit nu van het werkvolk, dat er soms jaren voor moet sparenv Een instrument, waarop je best op 7-jarige leeftijd kunt beginnen kost altijd nog f 1.000: dat kan dan verder oplopen tot ongeveer f 3.000,-". De jury van het concours bestaat uit de 6 vertegen woordigers (zes landen), die het comité fondatuer uitma ken. Voorzitter is de Frans man Raymond Gazave en Nederland is vertegenwoor digd door Marianne Speets uit Groningen, die de overle den Frans van Cappelle is op gevolgd. „Opvallend is, dat er steeds meer vrouwen aan het con cours deelnemen. Je moet niet vergeten, dat meisjes niet zo sterk zijn om een dergelijk instrument te tor sen. Een grote accordeon weegt altijd nog 14 tot 15 kilo", aldus Charles Demae- j le. -Hoewel de Amerikaanse auteur Herman Melville onsterfelijkheid deelachtig werd door zijn verhaal over de witte ■walvis „Moby Dick" en de door wraak bezeten kapitein Ahab, schreef hij meerdere romans, die tot de wereld literatuur mogen worden gerekend. Eén ervan is het verhaal van Billy Bud als lichtmatroos, geronseld op een Engels oorlogsschip anno 1797 en een tragische figuur, door zijn rechtvaardigheids gevoel voorbestemd om op het schavot te eindigen. Van dit thema is in Peter Ustinovs verfilming weinig overgebleven. De veelzijdige Ustinov, die niet alleen regisseerde maar zelf ook de rol van de zeer menselijke kapitein Vere speelde, heeft het accent verlegd, waardoor Billy, ondanks voortreffelijk spel van Terence Stamp, niet meer dan een nogal dromerige, willoze figuur werd en de nadruk kwam te liggen op de meedogenloosheid van de wapen meester John Claggart een sterke rol van Robert Ryan en de machteloos- j heid van de begrijpende kapitein Ed ward Fairfax Vere. Meivilles „tragedie van de onschuld" werd daardoor meer een scherp ge tekend beeld van het rauwe zeemans leven in de achttiende eeuw. Wat als film misschien wel zo effectief werkt, maar niet gehëel in de sfeer, door de auteur geschapen, is. Zorgvuldig werkt Ustinov met een aantal summier aangeduide geestelijke wreedheden naar een dramatische cli max, waarin de zacHtmoedige Billy Bud één moment in oprechte veront waardiging ontsteekt en Claggart neer slaat om vervolgens vrij sentimenteel te worden als hij uitwijdt over de on vermijdelijke gevolgen van deze fatale klap. „Billy Bud" mag dan niet helemaal Melville zijn, het is een vlot en soepel gemaakt tijdsbeeld met knappe type ringen van Terence Stamp, Robert Ryan, Ronald Lewis, Melvyn Douglas en Ustinov zelf. Ned. I, 20.50 uur. Pop van Jan de With Van de AVRO is er een amusements programma, waarin men de ver richtingen van de beste Nederlandse popgroepen zal kunnen aanschouwen en beluisteren. Zo hoort men onder meer Golden Earring met „She flies on strange wings", Cuby and the Bliz zards met „Back street", Ekseption met „Body party". Earth and Fire met „Storm and thunder", April Shower met „Railroad Song". Ned. II, 19.05 uur. Showprogram ma ran Chiel de Boer Einnenkort hoopt cabaretier-tandarts Michiel Karei de Boer oftewel Chiel de Boer, die te Amsterdam als zoon van de bekende historicus dr. M. G. de Boer 1 werd geboren, zijn vijfenzeventigste verjaardag te vieren. Een feit. dat voor de AVRO-televisie de gelegenheid i was om een showprogramma rond de J bekende cabaretier-tandarts samen te i stellen. In dit een half uur durend programma vertelt Peter Aryans iets over het wel en wee van Chiel de Boers cabaret en worden een zestal liedjes uit zijn omvangrijke oeuvre ten gehore gebracht. Deze liedjes, die door Fred Hugas, Guuske Kotte en Frits Lam- brechts worden gezongen, zijn „Waf", „Inclusief", „Nee. nee, duizendmaal nee", „Verzuchting", „Hoe lang werkt een mens" en „Souffleur Jansen". Voor de muzikale omlijsting zorgt het kwartet van Tonny.Eyk. De produktie heeft Flip van der Schalie en de regie is in handen van Guus Verstraete jr. Ned. II, 22.05 uur. Peyton Place In verband met de gecombineerde rechtstreekse radio- en televisie uitzending ten behoeve van de Memisa- actie „Geef gezondheid" op dinsdag 14 september komt op die avond Pey ton Place te vervallen. De afleveringen, die oorspronkelijk op die datum zouden worden uitgezonden, komen thans van avond aan de orde. Ned. II, 20.21 uur. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM In de actualiteit van deze tijd nemen de economische vraagstukken rechtstreeks of indirect een belangrijke plaats in. Over het algemeen is het publiek weinig ge oriënteerd over de algemene economi sche verschijnselen en samenhangen zoals deze in de economische weten schap worden gezien. Daarom gaat Teleac er een tv-cursus aan wijden. De cursus wil trachten voor de be langstellenden een mogelijkheid te bie den zich te oriënteren in elementaire sa menhangen en verschijnselen zoals deze op het ogenblik in de economie algemeen aanvaard worden. De opzet van de cursus is zo een voudig mogelijk gehouden. Enige voorkennis van wiskunde wordt niet vereist. Ook de wijze van presentatie en het taalgebruik sluit bij deze opzet aan. Eenvoudige grafische voorstellin gen worden gebruikt om de samen hangen aan te duiden. In het schriftelijk materiaal van de hand van drs. Jan Beishuizen wordt een samenvatting van de les gegeven en worden enkele thema's uit de les nader uitgewerkt. Het is de bedoeling dat op deze wijze de cursist enigerma te vertrouwd wordt gemaakt rnet schriftelijke uiteenzettingen. Dat kan voor hem een aanleiding zijn om een voudige economische handboeken te gaan lezen. Globaal kan men stellen dat de cursus bedoeld is voor de be- zijn opleidingsniveau. Het is niet de be- zijn opleidingsniveau. iZj heeft niet de doeling dat het een vakopleiding wordt. Osibisa weer in Den Haag DEN HAAG De Afro-rockers Osi bisa, die onlangs hun muzikale op wachting maakten in Den Haag, komen nog eens terug. Vrijdagavond geven zij opnieuw een concert in de Haagse Marathon. Daarna treden zij op in nog andere plaatsen van Lit land. Morgen avond zijn zij te zien in het VPRO- programma Campus. AVRO's Televizler trekt zich niet» aan van het mismoedige feit dat do KRO- serie „Jan de Hartog en de film" heel wat kijkers naar het andere net trekt. Gisteren was er weer een aflevering die misschien niet direct achter het grote nieuws-van-de-dag aanzat, maar die onderwerpen bevatte die stuk voor stuk nieuwswaardig waren. We noemen de aanvulling op het gesprek over de Nederlandsche Unie, destijds gevoerd met prof. De Quay, door een geslepen interview dat Henri Schoup had met die andere man van het „Driemanschap", mr. J. Linthorst Homan. Juist door die geslepenheid had het gesprek toch iets ontwape- nends. Linthorst Homan maakte na melijk duidelijk onderscheid tussen zijn visie van destijds en zijn mening van vandaag. Dat bood een redelijk uitgangspunt, omdat een vergissing in het verleden het ging vooral om genuanceerd standpuntbepalen zo duidelijk werd toegegeven dat Linthorst Homans Inte. griteit, toen zowel als nu. naar onze smaak buiten kijf staat. Er waren meer boeiende onderwerpen. Suriname bijvoorbeeld en, haast gênant om een conflict van zo dichtbij te ervaren, de ontploffende Nederlandse Middenstandspartij. Een kwalijke zaak voor de democratie. Veel aandacht kreeg het vraagstuk van de „Grote en Kleine Vliet", gebied bij Medemblik dat ideale recreatiemoge lijkheden schijnt te bieden. Die worden onderkend door „Eilandenrijk", opge richt door de heer D. Laan. meer enthousiast dan realist. Het kwalijke is dat een Zwitsers con cern, Berfina, er wel brood in zag. Ze koopt er grond voor appelen en eieren en vraagt er onder valse voorspiegelin gen vele guldens voor terug. Televizier onderwierp een Berfina-woordvoerder aan een stevig interview, waarbij op harde vragen alleen stamelende ant woorden werden verkregen. Gezien de documentatie lopen mensen die met de Zwitsers in zee gingen grote kans ii een windhandel verzeild te zijn geraakt. Bij de KRO zagen we een chaotische, maar desondanks enerverende docu mentaire over Peggy Guggenheim, die teveel dollars had maar door een gelukkige bestiering van het lot daar dingen mee deed die achteraf ver schrikkelijk gelukkig waren voor de ontwikkeling van de moderne kunst. Bij de AVRO zagen we „Ra I", verhaal van Thor Heyerdahls vermaarde ex peditie in 1968. Een enorm boeiend verhaal, dat erg goed in filmbeelden was vastgelegd. Waarbij we willen aan tekenen dat we de wetenschappelijke waarde van expeditie en film niet hoog aanslaan. Heyerdahl bewees dat in 1968 de Atlantische Oceaan met een papyrus boot kon worden overgestoken verder niets. Er is. voor zover ons bekend, geen aanleiding om te veronderstellen dat er ooit contact is geweest tussen het oude Egypte en de pre-columbiaanse beschaving in Amerika. Er zijn al te veel aanwijzingen om het tegendeel te veronderstellen. Vg. NEDERLAND I 17.00 uur: De toverbal 17.15 uur: Bielefelder kindei'koor NOS: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: De dubbeldekkertj es KRO/RKK-IKOR-C VK 19.30 uur: Kenmerk NEDERLAND NEDERLAND I NOS: 11.10 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal VPRO: 19.05 uur: Campus 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Campus NOS: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Politieke uitzending 20.30 uur: Stichting Socutera 20.35 uur: Uit de wereld der insekten 20.50 uur: Billy Bud, film 22.50 uur: Studio Sport 23.15 uur: Journaal 22.30 uur: Journaal HV: 22.35 uur: Humanisme in Zambia NEDERLAND II Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gewest NEDERLAND II Pip en Zip 18.55 uur: Jourtiaal AVRO: 19.05 uur: Pop van Jan With 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.05 uur: Ra II, reisverslag Chiel de Boer 22.35 uur: Journaal 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal TROS: 20.21 uur: Proficiat Wereld- natuurfonds 20.50 uur: W ereldnatuurf onds- gala-kabaret 21.55 uur: Opening Firato 22.20 uur: Journaal (S) SNIF slechtzier 19.40 Progr. voor blinder 20.00 (S) Woensdagav.-muz.- magaz met nerh. uit Holland Festivalprogr. na.v. verzoekri van luisteraars. 22.30 Nws. 22.38 (S) M^hsen, ontmoetingen, meningen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 135 (S) Met de muz. mee: —„--gr. 20.30 Confrontatie: tlisc.r ,lcl 21.05 (S) Licht ork. 21.40 (S) Festino: klein BELGIE 324 m NEDERLANDS 18.00 Nws. 18.03 V.d soldaten. 18.15 Kalb godsd. uitz. 18.45 Sportmagaz. 18.55 TaalweF ken. 19.00 Nws en act. 19.40 Keurig Fran; HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 (S) Badineric: klass. muz. 7.30 Nws. 7.3 Act. 7.40 (S) Badlnerie: klass. muz. 8.00 Nws 8.11 (S) Badinerie: amuscm.muz. 8.25 Over weging. 8.30 Nws. 8.32 V.d. hulsvr. (9.00-9.1 Gymn. v.d. huisvr.) NOS: 10.00 Wat heel dat kind?: pedagogische kron. 10.20 (S) Muj uit de Barok. KRO: 11.00 Nws. 11.03 V.c zieken. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-vast gev. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. progr. v.d. vrouw. (11.55 Beursbcr.) 11* Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal 13.30 (S) Karakteristieke combinaties. 14# (S) Zangers met planobegel.: moderne liede ren. 14.30 Biels en Co., wekelijkse strip. 15# Palet: progr. v.d. zieken. 16.00 Nws. 16.# Aspecten: kunstprogr. 17.00 Mobiel: act. en radiospelletjes met onder me 17.40 Alles v.d. club; 17.55 Med. uit de Bondsrepubl. 16.00 Nws. 16.03 Meer over minder: de slem v.d. spre kende minderheid. NCRV: 17.30 NCRV en HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (verv.). (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Herh. en incidentele programma-s. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Ar- 11.03 Gospel-sound. 12.00 Nws. VPRO: H# Felix Meurders Show. 13.00 Nws. 13.03 T* Joe Blow Show. 14.00 Nws. KRO: 14.03 KR<> op-Drie: pop-mixture. (elk heel BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nws. 12.08 Lichte muz. 12.55 Buiten! persoverz. 13.00 Nws en toneelagenda. 13# Radiodans- Lichte mu ber.) 17.1! 13.55 Beursber. 14.00 Nws. H#

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2