Leidato haalde de 60.000 Rowans en F. Ponsioen in de bloemetjes in Alphen p0stduivenp0st wilms floet ►basketball Voordat de klok van de Lodewijk weer stom wordt Jeanne d'Arcbesloot gouden jubileum De Zilk PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 6 SEPTEMBER 1971 Vragen in de raad over Huishoudelijke Voorlichting LEIDEN Het socialistische raadslid mevrouw Kerling-Simons heeft naar aanleiding van het intrekken van de subsidieregeling voor de National Fe deratie van Huishoudelijke en Gezins voorlichting aan het college van B. en W. gevraagd wat de gevolgen zijn voor het werk van de Leidse stichting, die zich met deze voorlichting bezighoudt. Het raadslid wil voorts weten wat er met het gebouw De Hoeksteen aan het Levendaal gaat gebeuren en of er plan nen zijn voor een ander gebouw. Zij suggereert, een bedrag gelijk aan het tot nu toe gemeentelijke uitgekeer de subsidie Xover 1970 ca. f 50.000, aan voortzetting van bepaalde aspecten van het werk van de stichting te beste den. Mevrouw Kerling zou verder graag zien, dat het college een initiatief nam of een stimulans gaf aan een samenspreking met andere plaatselijke stichtingen om bijvoorbeeld een belang- LEIDEN De tiende Leidato liuishoudshow is een groot succes geworden. Gisteravond, „op de valreep", passeèrde de (iO.OOOsle bezoeker de kassa's. Het was de heer J. A. G. Naber uit de Bildcrdijkstraat te Leiden. Hü ging bepaald niet met lege handen naar huis. Het totaal aantal bezoekers is nog niet precies bekend. Het wordt geraamd op „ruim 60.000". Het aantal be zoekers is dus goed tienduizend groter geweest dan vorig jaar toen de telling by 50.000 stopte. De ongeveer 130 stanöhoudrs zijn over het algemeen bijzonder tevreden over deze tiende Leidato. „Er is uitstekend vei kocht en op een paar ge vallen van baldadigheid na, is deze Leidato perfect verlopen. De meeste standhouders zijn vol lof en het feit, dat we.dit keer geen artiesten hadden. door de meesten positief beoordeeld. Zo'n optreden menig zakengesprek tot standhouders niet altijd e driekwart voltekend". Ook de hobbyshow zijn niet gemeld en langs komt. Vanavond om zes uur moest de Groenoor het afbreken van de hobby-expositie en hel honderd werkstukken zijn eeh paar dagen artiest blijkt abrupt einde te brengen en dat vonden de leuk. De Leidato voor volgend jaar is nu al voor ALPHEN In het clubhuis „Uithoek" hebben de leden van de Rowans 22, een onderdeel van de verkennerij, in een tien uur durende feestprogramma hun tienjarig bestaan gevierd. Centrale figuur van de festiviteiten was de lieer F. Ponsioen die tien jaar geleden de Rowans oprichtte en nu afscheid nain. De heer Fons van der Kroft, voorzit ter van de Rowanraad, sprak de heer Pon sioen waarderend toe en bood hem eeo cadeau aan. De heer Van den Bosch zal de oprichter en chef van de Rowans opvolgen. Hoogtepunten van de feestelijkheden waren verder een roeitocht op de Nieuwkoopse plassen en een ïtarbecue. Tussen de be- drijven door was er een twee uur durende receptie die door velen bezocht werd. ALPHEN' Vrijdagavond ontstond in een snackbar in Alphen een vechtpartij tussen, enkele inwoners. Een 33-jarige Al- phenaar werd flink toegetakeld aan neus Verbouwing raadhuis Hillegom ton duurder Hillegom krijgt gemengd onder wijs in één school HILLEGOM De Stichting Ka tholiek Onderwijs Hillegom en de Vereniging voor Prot. Clir. kleuter en basisonderwijs hebben besloten te komen tot de bouw van een vleugel- schooi, waarin voor elke richting zes leslokalen aanwezig zullen zijn, ter wijl de vaklokalen en de gemeen schapsruimte en het t.z.t. bij deze school te bouwen gymnastieklokaal voor gemeenschappelijk gebruik be stemd zijn. De school komt aan de Lodewijk van Deijssellaan in het uit breidingsplan Elsbroek. Exeluaief de grond- en ophogings- kosten worden de bouwkosten ge raamd op ƒ715.338,B. en W. stel len de raad die donderdagavond a.s. vergadert voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. B. en W. van Hillegom hebben be sloten de twee mobiele lokalen, die door het gereedkomen van de Rem brand tschool in Elsbroek vrij komen, over te plaatsen naar de woonwijk „Meer en Dorp" om ter beschikking te stellen van het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs ten be hoeve van de Julianaschool. Voor het overbrengen van de eerste 2 lokalen, het in orde brengen van het terrein, de aanleg van schoolplein en aanslui tingen voor riolering, gas, elektra, waterleiding en telefoon is een bedrag nodig van 58.300,waarvoor B. en W. de raad, die a.s. donderdagavond bijeenkomst, een krediet vragen. De keuringszaal van het nieuwe beurscomplex Treslong is uitstekend geschikt om als gymnastieklokaal te fungeren voor het basisonderwijs. Met het bestuur van de Stichting Bloem- bollehbeurs Hillegom is een huurprijs overeengekomen van 1200,per klokuur per jaar. In totaal zijn er 22 klokuren beschikbaar. Met aannemingsbedrijf J. M. Bak ker N.V. te Rijsenhout is overeen stemming bereikt over verkoop van een perceel bouwgrond, groot 9316 m* omsloten door de Prinses Marijke- straat. de Valckslootlaan, het Prin ses Margrietplantsoen en de Juliana van Stolberglaan. Het aannemings bedrijf is bereid voor dit perceel bouwgrond een bedrag van ƒ1.062.500 te betalen en zal hier 53 eengezins woningen en 50 garages bouwen. B. en W. van Hillegom stellen de raad voor de Stichting Muziekschool Bloembollenstreek te subsidiëren met 'ƒ125,per jaar voor het algemeen vormend en het instrumentaal mu ziekonderwijs en van 55,per leer ling voor de afdeling harmonie- en fanfareopleiding. Voor de eerste fase van de verbou wing van Hillegoms Raadhuis werd een krediet beschikbaar gesteld van 135.320,Nadat de aanbesteding plaats had is gebleken, dat dit bedrag ieen jaar later) niet geheel toereie- kend is als gevolg van stijging van lonen en prijzen, BTW en van werk zaamheden en voorzieningen die bij de verdere uitwerking van het plan noodzakeleijk werden geacht en waar mede in de oorspronkelijke raming geen rekening was gehouden. Een aanvallend krediet van 95 mille Is no dig. en lippen en brak bovendien zijn gebit. De I politie nam de vechtersbazen mee naar hel j bureau voor hel opmaken van een proces- HAZERSWOUDE De heer J. P. G. de Haan, lid van liet zesde seniorenteam van de voetbalvereniging Altior uil Lan- geraar, brak gistermiddag op het St. Ber- nardus-terrein bet linkeronderbeen. Het ge beurde tijdens de competitiewedstrijd lussen St. Barnardus 5 en Altior 6. De EHBO zorgde met de ambulance voor vervoer naar een Leis ziekenhuis. Postduiven W oonwagen in Nieuwkoop uitgebrand NIEUWKOOP Wederom is een ca ravan op het kleine woonwagenkamp aan de Milandweg in de nacht van zaterdag op zondag uitgebrand. De Noordense brandweer, die uitgerukt was, heeft met een paar waterstralen de nog smeulende restanten uitge blust. De 18-jarige bewoner, die toevallig met vrouw en kind op het moment dat de brand uitbrak met de auto weg was, heeft in de nacht wethouder Van Dam om onderdak gevraagd. Deze heeft het gezin naar Leiden verwezen. Een omge vallen petroleumlampje zou, volgens de eigenaar, wel eens de oorzaak van brand kunnen zijn. WARMOND Vlucht vanaf NeufviUes, gemeente in de Belgische provincie Hene gouwen. De uitslag van de eerste 10 duiven is als volgt: A. v. d. Drift 1 - 9 H. de Koekkoek 2-3-4-6-7 J. den Dunne 5 J. Smeets 8 A. v. Noord 10 SASSENHE1M Uitslag van de wed- vlucht met jonge duiven van de Postduiven vereniging „de Blauwband" vanaf Neuf- 1 villes. In concours 187 jonge duiven. Ge- lost om 12.20 uur met w. wind. .Afstand I 190 km. Aankomst eerste duif 15 u. 16 min j Snelheid 1076 m. per minuut. Uitslageu P I Krom 1, W. v. Harskamp 2, P. v. d. Post 3. Gebr. v. d. Krogt 4, 6, H. J. Krom 7, B. v. d. Kraan 8, L. Slikkerveer 9, P. Wolvers 10. Uitslag van de wedvlucht niet oude dui ven vanaf Neufvilles. Ini concours 236 oude duiven, welke gelijktijdig met de jonge dui ven werden gelost. Aankomst eerste duii 15 u. 18 min. Snelheid 1068 m. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15 u. 37 min. Snelheid 966 m. per minuut. Uitslagen: B. v. d. Kraan 1, F. Hoogervorst 2. P. Wol vers 3, 10. P. de Haan 4. P. v. d. Post 5. G. Ammerlaan 6, Mevr. Slootweg 7, 8. 9. VOORHOUT De postduivenvereniging hield een wedstrijd vanaf Strombeek pl.m. 149 km (België). De prijswinnaars waren: 1. A. v. Dam: 2, 3 en 4: van Schie-Meeu- wesen: 5: J. J. Berg: 6: J. Leynenburg: 7: J. J. Berg; 8 en 9: P. Warmerdam: 10: P. Angevaare. Rijnsburgse damclub trekt tiental terug RIJNSBURG De Rijnsburgse dam club trekt een tiental uit de competi tie terug wegens gebrek aan leden. In overweging genomen wordt van de res terende leden een vijftal te vormen. Het eerste tiental bestaat uit: R. Kromhout, J. Slingerland, G. van Zuy- len, W. Leeuwenburg, G. van Egmond, A. Vledder, J. Burgerhout, J. Schijff, D. van Egmond, J. v. d. Kamp. Wed strijdleider wordt Jan Schijff. Actie Kerken t.b.v. ontwikkelingshulp werd groot Atcees SASSENHEIM De grote actie van de gezamenlijke protestantse kerken van Sassenheim, Warmond, De Kaag en de afdeling Sassenheim van de NPB ten bate van het ziekenhuis te Mamasa op Celebes en het werk van zuster Trijntje Huisstra in de Jalimovallei op Nieuw Guinea, vorige week gehouden, heeft tot op heden in totaal ruim f50.000, opgebracht. Dit is een paar mille meer dan vorig jaar. Voor het laatste heeft de jeugd gezorgd, die dit jaar tegen de f 14.000,ophaalde, onder andere ook uit Voorhout, voor het werk van zuster Huisstra. Het eindbedrag is nog niet bekend, daar nog een aantal giften wordt verwacht. DAGOPLEIDING STRAATMAKEN LEIDEN Aan de Bedrijfstechnische School heeft men sinds vijf jaar een dagopleiding straatmaken. De leerlingen volgen twee jaar een parttime opleiding overdag en krijgen het diploma A. Het diploma B kan alleen 's avonds gehaald worden. Voor het A-diploma slaagden: A. ten Broek, G. J. Korenhof, W. M. R. Kriek, J. de Mol en J. Pouw en A. Hansen. Voor het diploma B zijn ge slaagd: L. H. Antonisse, Den Haag; L. B. J. Blikman, Leiden; P. Kaffa, Den Haag; J. Matze, Zoeterwoude. Weer ongeluk in Sassenheim-Noord SASSENHEIM Gistermiddag vond I op bet kruispunt Sassenheim-Noord, na j een periode van betrekkelijke rust. j weer een autobotsing plaats, waarbij drie personenwagens waren betrokken. Er waren twee lichtgewonden, maar aanzienlijke materiële schade. De bestuurster van een Fiat, die van af de Provincialeweg kwam, gaf geen voorrang aan een Renault uit de rich ting Lisse. Bij de botsing die volgde, schoof de Renault weer op een Opel, die op het kruispunt stilstond om voor rang te geven. De Renault was „total loss", de Fiat aan de voorzijde vernield en de Opel aan de linker voorzijde zwaar beschadigd. Alle drie de wagens werden weggesleept. De bestuurster van de Fiat (56), afkomstig uit Amsterdam, liep kniekneuzingen op en een inzitten de van de Renault, een Hagenaar, ver wondingen aan het gelaat SASSENHEIM. Sassenheim heeft weer een gouden bruidspaar. Het zijn de heer en mevrouw Möllers, Kerklaan 30. Volgende week woens dag herdenkt het zijn vijftigjarig huwelijksfeest samen met zeven kin deren en verdere naaste familieleden in het Bruine Paard. Zondag jongst leden was er al feest met de achten dertig kleinkinderen en achttien achterkleinkinderen. De bruid (67) is afkomstig vit Leidschendam en de bruidegom (83) uit Oude Wetering. In 1947 kwamen ze uit Rijnsater- woude naar Sassenheim. De bruide gom heeft vanaf zijn dertiende jaar gevaren op een binnenvaartaak, vroeger jaren met harde turf voor de brandstoffenhandel in Den Haag. later ook bouwmaterialen. Vlak na de oorlog had hij een werkzaam aan deel in het opruimen van bunkers aan de kust. 1 oorschoten: zilveren dierenarts VOORSCHOTEN Zaterdag was de dierenarts C. P. van Oostrom 25 jaar praktiserend in Voorschoten. Als jonge dierenarts begonnen in Voorschoten (op volger van de veearts K. Waal) was zyn gebied in de beginperiode zeer uitge strekt en behoorde ook Leidschendam tot zijn praktijk. Ter gelegenheid van dit zilveren jubi leum kwamen zaterdagmiddag honderden relaties naar „De Gouden Leeuw". Na mens een aanbevelingscomité, gevormd uit zijn relaties bood notaris G. J. Boom de heer Van Oostrom een draagbaar röntgenapparaat (met alles er op en er om heen aan, een cheque bestemd voor de aankoop van filmrollen en voor me vrouw Van Oostrom was er een gouden horloge. Dit was de tastbare dank van de rela ties, die verdeeld kunnen worden in twee groepen: de agrariërs voor wi heer Van Oostrom nog altijd de veearts is en de particulieren, voor wie de heer Van Oostrom, de begeleidende arts voor hun huisdier. In de afgelopen 25 jaar is de praktijk ruimte van de arts Van Oostrom vooi een groot gedeelte verlegd van de vee stal naar zijn woonhuis, met alle bijko mende moeilijkheden. Zo wist notari: Boom zich tijdens zijn toespraak nog te herinneren dat de wachtkamer vroeger de voorkamer van het echtpaar was Honden en katten op de canapé, vloei bare vergissingen van zenuwachtige huisdieren in de gang of op de trap. Namens de gemeente was aanwezig wet houder dr P. S. Pels. ZOETERWOUDE Rd. De Oranje feesten in Zoeterwoude Rijndijk zijn weer achter de rug. Van de diverse volksspelen hebben jong en oud uit de buurt van de Meerburg genoten. Op de foto: een van de deelnemers aan het ringsteken op de fiets. Fotu-onderzoek in Leidschendam LEIDSCHENDAM Het comité Futo, voor röntgenologisch borstonderzoek, stelt personen van 15 jaar en ouder die deze zomer niet in de gelegenheid waren zich te laten doorlichten, alsnog in de gelegenheid dit te laten doen in het wijkgebouw van het Wit-Gete Kruis aan de Delflandstraat 77, donder dag 30 september van 9 tot 12 uur en van 19 tot 21 uur en vrijdag 1 oktober van 14 uur tot 16.30 en eveneens van 19 -21 uur. Als men nog in het bezit van een oproepkaart wordt men verzocht deze mee te brengen. De minimumbijdrage voor de doorlichting bedraagt twee gul- ALPHEN In de haven van het in dustriegebied West te Alphen aan den Rijn zaterdagavond omstreeks tien uur brand ontstaan in een stapel kisten met lege fles- i. Zij waren onder toezicht gesteld van de firma Schouten. De sohade is niet be- U SPORT LEIDEN NV ^volleybal Voorlioutse bridgeclub speelt op maandag VOORHOUT De Voorhoutse brid geclub houdt voortaan de wekelijkse clubavond op maandag in café Boer- haave. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur en eindigen tussen 23.30 en 24.00 uur. De contributie is 30 gulden per persoon per jaar. De competitie duurt dit jaar van maandag 4 oktober tot 15 april volgend jaar. Deze competitie wordt onderbroken door de kerst- paasdrive. Er wordt gespeeld in drie groepen, welke naar sterkte worden ingedeeld. Men kan zich voor de bridge opgeven bij: J. Leferink (tel. 11479), H. Homan (tel. 12076) en B. Engelen (tel. 10092). VOORHOUT Op woensdag 15 sep tember a.s., na afloop van de lampion optocht te ca. 20.30 uur, wordt de jaar lijkse kermisdrive gehouden in Café „Het Soldaatje". Er zijn leuke prijzen ter beschikking gesteld. Het inleggeld bedraagt 2,50 per persoon. Jubileum bridgeclub kost ieder lid 25 gld LEIDERDORP Op de ter opening van het bridgeseizoen gehouden verga dering van de Leiderdorpse Bridgeclub werd voorzitter E. Veldburg voor twee jaar herkozen. Op de plaats van de heer Jans, die wegens zijn vertrek uit Leiderdorp moet bedanken, werd de heer Danz gekozen. In de kascommissie werden de heren Stokhuizen en Hogervorst gekozen. Met betrekking tot de viering van het der tigjarig bestaan werd besloten dat alle leden verzocht zou worden f 25,bij te dragen. Eerder was een voorstel om dit bedrag tot f 50,op te trekken afge ketst op de bezwaren van de aanwezige leden. Als de bridgeclub dertig jaar bestaat wordt er een toernooi met vrije inschrijving gehouden. T. v. d. Bruggen tennis kampioen Voorhout VOORHOUT T. v.d. Bruggen Is bij de heren tenniskampioen van Voor hout geworden. Bij de dames ging de titel naar mevr. L. v. d. Willigen. De Voorhoutse tenniskampioenschap pen hebben dit jaar alle records ge broken. In totaal werden ongeveer 250 partijen gespeeld. Uitslagen: A ronde: D. E. 1. mevr. L. v. d. Willigen; 2. A. v. Reisen; D. D. 1. r. C. Schoutsen; 2. C. Homan; G. D. ïvr. L. v. d. WilligenSchoutsen; 2. -. ReisenT. v. d. Bruggen; H. E. 1. T. v. d. Bruggen; 2. Chr. Uhlenbeck; H. D. 1. T. v. d. BruggenChr. Uhlen beck; 2. H. v. AmerongenP. v. d. Meulen Kunéé. ronde: D. E. 1. mevr. Voorhoeve; 2. T. Homan; D. D. 1. mevr. Remmelts -mevr. Hüsken; 2. mevr. Warmerdam -mevr. Vonk; G. D. 1. G. KruisD. v. d. Meer; 2. hr. én mevr. Kelder; H. E. I. P. V. Hageman; 2. H. Kruis; H. D. 1. A. J. v. d. MeerW. v. d. Meer; 2. R. GeurtsP. V. Hageman. TER AAR Jack Smits heeft dit weekeinde in Zoetermeer een tien kilo meter wegwedstrijd gewonnen. De wed- :trijd werd georganiseerd door de atle tiekvereniging De Meervogels. In het totaalklassement eindigde Smits als vierde. LEIDEN. Wanneer je een aantal gedachten, die zo nu en dan bij je opkomen aan de blanke onschuld van een stuk papier toevertrouwt met de bedoeling om ze onder aandacht van krantelezers te brengen, vraag je je wel eens af of ooit'iemand het zal lezen. Nu binnen een paar dagen tijd van twee kanten gereageerd is op mijn ideeën óm de cultuur de straat op te brengen met dank aan Hans van Dam en pastor Saers van de Lodewijkskerk moet ik wel verder gaan. Begrijpt u me goed: het is geen opgelegde dwang of zo, maar noodzaak van binnenuit. Laat ik daarom vandaag met de Lodewijks- klokken beginnen, want daar kunt ook u, die verder met cultuur weinig van doen hebt, al direct de helpende hand reiken. De achttiende-eeuwse Engelse musi coloog Burney heeft al gezegd, dat je in Nederland altijd alleen maar het geluid kunt horen van klokkenspelen en van geld. U bent gewaarschuwd! De merkwaardige gewoonte om in Nederland de uurslagen van grote klokken vooraf te laten gaan door een klokkenmelodietje is erg oud. Al in de twaalfde en dertiende eeuw komen er dergelijke voorslagen voor, die minder omvangrijk waren dan de ons bekende carillons. De naam „carillon" geeft dat al aan, want het is een ver bastering van „quadrillio", ver zameling van vier klokken. Ook toen al kon men naar de eis van de tijd afwisseling brengen in de bespeling: ofwel de beierman trok aan het klokketouw óf men sloeg er tegen met hamers. Met de voortgang van de tijd nam ook de omvang van deze klokkenspelen toe, waarbij men dankbaar gebruik ging maken van de voortgang van de techniek, die het mogelijk maakte om, door een radar- werk met een van de klokken te verbinden, ook de uurslag te laten horen. Eigenlijk pas in de vijftiende eeuw kwam de gewoonte tot klinken om een melodietje te laten horen vóór de uurslag, waarbij juist het uit te breiden klokkenspel ook de meer ingewikkelde melodieën mogelijkheid bood. Leiden had al ver vóór het beleg een carillon, dat echter bij de brand van de Stadhuistoren in 1573 verloren ging. Na de beruchte over winning, die in hutspotvorm nog steeds het herdenken waard ts, bouwde men een nieuwe toren én schafte men een nieuw klokkenspel aan, waarvoor Heinrich van Nuyst in Hasselt de speéltrommel goot, waarna Geryt Hendrikszoon, de organist van de Pieterskerk met de edele bijnaam „Orgelpijp" mede de tijd kon krijgen om „zowel het hele als het halve uyr te versteecken, daer op stellende een psalm of liedeke naer den eysch des tyts, te weten, d'eene acht dagen 't gehele uyr, d'ander acht dagen 't halve uyr". Dat wil dus zeggen: per veertien dagen klonk er een ander voorspel bij de hele en halve uren én de melodi* van het kwartier was nog niet aan do orde. Wanneer in 1954 het torentje, dot oorspronkelijk voor cle Raampoort was bedoeld, op het dak van de tegenwoordige Lodewijkskerk wordt gezet, is er geen enkele belemmert meer om de kracht van de lafcrëA- nering extra te benadrukken door e» ook een klein beiaardspel in te hangen met klokken, die zestien in getal ieder de naam dragen van een handwerksman uit de laken industrie. Dat Lodewijksklokkenspel heeft een niet zo erg lang leven ge kend. Al vóór het midden van de achttiende eeuw is de klokspijs ge smolten en de toren stom geworden. Zoals u kunt weten, werd een aantal jaren geleden de oude beiaardtraditie hersteld, maar wanneer we niet als een bok op de haverkist gaan letten, wordt het torentje veel te snel wéér stom. Nu kunt u weten hoe ik over de klokkenspelen van Leiden denk. De pastor van de kerk heeft in zijn ivekelijkse mededelingen gerea geerd door te laten weten, dat de klokjes hoognodig aan restauratie toe zijn, hetgeen ongeveer 8500 gulden moet gaan kosten. Met zijn morele zegen in de rug kom ik u nu vragen of we daar gemeen schappelijk niet iets aan kunnen gaan doen. De verdersnellende lucht verontreiniging was een korte tijd ge leden ook al aanleiding om het ca rillon van het stadhuis sneller te restaureren dan men voordien ge wend was. Diezelfde nadelige bijkom stigheid van onze welvaartsstaat tast nu ook ons kleine klokkenspel zó danig aan, dat alle klokken naar de gieter Eysbouts in Asten terug zouden moeten om hernieuwd terug kunnen keren. Het praatgrage torentje heeft al tent van zichzelf gezegd: „schoon ik op Leydens vrije grond doPt' dé ■eëiïijjen heèn dl toren stond,'" als een der mooiste die de stad ooit binnen hare muren had", maar dat ooit eens zijn uurwerk werd aangetast, zodat zijn wijzer stil bleef staan. Wanneer wij dat nit kunnen voorkomen, „wel, wat getuigen eist men meer van wonderbare ommekeer?" In ieder geval blijft dan bewaarheid: „Aan Saayhals Steenschuurs rode toren, staan wij in 't best, dankt God daar voren". In ieder geval zal de dank van een stad én van een des betreffende geïnteresseerde groep groot zijn. Doe er nü iets aan, alstu blieft, iedere bijdrage op giro 38287 van pastor Saers is een bouwsteen extra en met zeg twintigduizend lezers samen moeten we toch wel 8500 gulden kunnen opbrengen? Of niet soms? Kom. dan: „als we de man tien stuivers doen" JAN DOOVE J. den Buyter had mooiste inzending op jongdierendag LISSE In de bollenstreek zitten prima dierenfokkers. Dat bleek wel tijdens de druk bezochte jongdieren, dag, die de pluimvee- en konijnen sportvereniging „De Eendracht" af gelopen weekeinde hield in de steen houwerij van Boot. In verband rnet de pseudo-vogel- pest waren er helaas geen kippen aan gevoerd. Niettemin waren 154 kooien met mooie jonge dieren bezet, welke gekeurd werden door de keurmees ters Broekhuyzen en Lauter (konij nen) en Zwaluw (duiven). Uitslagen: Dieren geboren voor 1 april 1971: Grote en middenrassen konijnen: fraaiste inzending J. den Buyter, Lisse; kleine rassen konijnen: fraaiste inzending G. v. Tuyl, Heems kerk; op één na de fraaiste: L. Bouw meester, Lisse. Dieren na 1 april 1971 geboren: Fraaiste inzending Hollanders: D. Tolsma, Lisse; fraaiste inzending mid denrassen: J. de Butter, Lisse; fraai ste inzending van gehele show: J. den Butter, Lisse; de fraaiste sierduif was W. Jansen, Bennebroek; de fraai ste Cavia was Fvan René Mankers, Heemstede. LISSE Dinsdagavond opent de Land- en Tuinbouw Vrouwenorgani satie Lisse-De Engel het seizoen om ur in „Morgenzon". Pater Van Rooijen zal een causerie komen hou den. DE ZILK Met een eucharistie viering in de H. Hartkerk is in De Zilk het gouden jubileum van de mu ziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" be sloten. jets uitgereikt. Tijdens de mis werd „Die Deutsche Messe" van Schubert uitgevoerd. De Muzikale begeleiding was van „Jeanne d'Arc", het zang koor van Sancta Maria en de zang vereniging van „Rokazano". Het ge heel stond onder leiding van André Glotzbach. ALPHEN AAN DEN RIJN Binnen kort zal de brug over de Damse Rijn aan Gouwsluis worden bediend door middel van camera's. Voor deze manier van brugbedienen is aan de zuidwestzijde van de brug een ongeveer twiptig meter hoge stalen mast geplaatst, waarop de camera's zullen worden gemonteerd. Deze camera's zullen beelden van Rijn en rijbanen doorgeven naar een in het brugwachtershuisje van de hefbrug geplaatste monitor. Aan de hand van de beelden kan de brugwachter van de hefbrug nu ook de brug over de Damse Rijn bedienen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4