B. en koers W. vaart eigen in ballonzaak Tegen raadsbesluit in: Boskoopse raad verdeeld over fluoridering water Veel hilariteit bij volksspelen in De Zilk Lezing over Massada Voorstellen B. en W. van tafel in Boskoop DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1371 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Kapelaan nam afscheid van Bodegraven BODEGRAVEN Gisteravond heeft kapelaan J. van Breugel afscheid ge- genomen van Bodegraven. Hij gaat als kapelaan in Pijnacker werken. Tijdens de receptie in het parochiehuis werd eerst het woord gevoerd door pastoor De heer Verhoef van het kerkbestuur bedankte de heer Van Breugel namens de parochie en bood hem een afscheids geschenk onder couvert aan. De heer De Wit sprak uit naam van de paro chieraad en overhandigde eveneens een envelop met inhoud. Als laatste sprak deken Smit van Alphen die zijn secre taris in de dekenale raad gaat missen. Het afscheidswoord van kapelaan Van Breugel was kort omdat hij gisteravond rijn werk in Pijnacker nog moest aan- Brandweer van Lisse houdt „open dag" bais". Van 10 00 tot 16.00 uur kan het mate riaal in de kazerne aan de Grevelingen- straat worden bezichtigd. Brandweer lieden zullen voorlichting geven over brandbestrijding, brandpreventie en or ganisatie. Noordwijkers in Utrecht gearresteerd NOORD WIJK Drie Noordwijkers in dt leeftijd van 18 tot 20 jaar, onder wie twee broers, die reeds enkele maanden een zwervend bestaan leiden, zijn te Utrecht gearresteerd, nadat zij 's nachts die stad onder bedreiging met een s een automobilist hadden gedwon- i tot afgifte van zijn sportwagen. Het was de bedoeling van het trio om met deze auto te gaan inbreken. Zij waren naar de Domstad gereden in een volkswagenbusje, toebehorend aan een te Rijnsburg gevestigde firma, voor wie een van hen personeel reed. Het busje was niet door hem op het be drijf teruggebracht en daarop volgde aangifte bij de politie. De beide gebroe- waren vorig jaar betrokken bij een reeks geweldplegingen in de badplaats, waarbij zij als leiders van een jeugd groep fungeerden, en in de afgelopen ar maakten zij zich wederom schul- aan mishandeling en dergelijke fei ten. Zij zijn opgesloten in het huis van bewaring. Bejaarde vrouw ernstig gewond NOORDWIJK Gistermiddag om- Jtreeks half vier had op de Van de Mor telstraat te Noordwijk een verkeerson geval plaats, waarbij een 74-jarige vrouw uit de Zeeger de Moorstraat ern- »tlg werd gewond. Bij het oversteken van de rijbaan ter hoogte van de St.-Jeroensweg lette de voetgangster blijkbaar niet op het ver keer dat uit de richting Noordwijk aan Zee naderde. Zij liep tegen een Duitse personenauto op, bestuurd door een 21- jarige inwoonster van Wuppertal. De bejaarde vrouw werd tegen de grond gesmakt en moest met ernstig hoofdlet sel naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. BOSKOOP Het raadslid Geleijnse heeft gisteravond B. en W. ervan be schuldigd zich niet aan het raadsbesluit om de ballonoverkapping van het zwem bad te halen, had gehouden. Dat besluit was in een geheime zitting van de raad genomen zodat er nog enige tijd in het openluchtbad gezwommen kon worden. Op advies van een juridisch adviseur mr. Meijer besloot men dit niet te doen omdat alleen het herstellen van de bal lon en zo veel mogelijk voortzetting van het gebruik daarvan verhaal mogelijk maakt. Op grond van de garantiebepa lingen, tien jaar ongestoord gebruik, kan men geen nieuwe ballon eisen. Van de zijde van de leverancier, de Swim ming Pool Corporation is verklaard dat wordt doorgegaan tot een perfect pro- dukt is afgeleverd. Het bedrijf de N.V. de Schelde, is sterk genoeg om deze be loften waar te maken. Verzuchtte bur gemeester Van Dedem aan het eind van de vergadering: „We hebben nu eenmaal domme pech gehad. Wanneer iemand een nieuwe auto koopt ver wacht hij dat deze goed is. Gebreken blijken later pas". De slachtoffers van deze gebreken, de abonnementhouders, zullen waarschijnlijk compensatie krij- HAZERSWOUDE. Tineke de Boer en Bart Heemskerk stonden gisteren in. het centrum van de belangstelling van de jeugd van de Hazerswoudse Rijndijk en Koudekerk, toen zij als bruidspaar de Sint-Bernarduskerk verlieten. Tineke vooral gold de hulde, want zij is al acht jaar waarvan de meeste hoofd-) leidster van de meisjesclubs uit de parochie van HazerswoudeRijndijk en Koudekerk aan de Rijn. In het parochiële leven vervult zij overi gens ook een belangrijke rol: ze maakt deel uit van de sectie liturgie en de sectie jeugd (PW 7-27) kent haar als voorzitster. „Ze heeft er bijna een dagtaak aan", aldus haar collega-jeugdleidsters, „wat zij voor de jeugd doet". Het bruidspaar (de bruid komt uit Leiderdorpde bruidegom, een rijkspolitieman van de Witte Porschegroep, uit Koude kerk) maakte de overtocht van de ouderlijke woning van Tineke naar de kerk per roeiboot. De familie ging uiteraard mee. Overigens zijn de meisjes uit HazerswoudeRijndijk en Koudekerk aan de Rijn, evenals de collega-leidsters, maar wat bly, dat het jonge paar zich in de om geving (Alphen aan den Rijn) ves tigt. Want Tineke blijft; ze wil dat zelf maar wat graag. ALPHEN. Alphen zit weer in de finale van „Spel zonder Grenzen". Gisteravond behaalde Doetinchem slechts vijfendertig punten en dat was niet genoeg, want de ploeg had er veertig nodig gehad om „Essen" te halen. Daar wordt op 15 septem ber de finale gespeeld. Alphen was gisteravond opgetogen over het be reikte resultaat. In het huis van Ad van Ommen, alom bekend als cap tain, was iedereen, die iets over het „Spel" te zeggen had, ran harte welkom. Wethouder Goedhart greep de gelegenheid aan om de ploeg alle mogelijke steun toe te zeggen. Tussen de hapjes aan het koud buffet door werd bekendgemaakt, dat burgemeester Gallas en de wet houders in Essen op dé tribune zullen plaatsnemen. Burgers en overheid gaan samen praten over winkelcentrum ALPHEN De bewoners van de Van Mandersloostraat en de Rijnkade gaan met de hoofdinspecteur van politie en de directeur van gemeentewerken pra ten over de modernisering van het win kelcentrum. De heren Van Voorden en Hakstege, zullen de bewoners een plan voorleggen om fasegewijs tot een aantrekkelijk en verkeersvrij centrum te komen. De ont moeting tussen de burgerij en de over heid zal op 14 september om 20.00 uur in gebouw Nabij plaats hebben. Tentoonstelling over de bijbel in Alphen ALPHEN Van 9 tot en met 15 sep tember wordt in een van de zalen van de Opstandingskerk een tentoonstelling gehouden onder de titel „Het boek dat blijft". Het boek waarom het gaat is de bij bel en de expositie geeft een beeld van een aantal belangrijke episodes uit de geschiedenis van de bijbel. De organi satie is in handen van het Nederlands Bijbelgenootschap. De toegang is gra tis. Nieuwe professoren en lectoren aan Leidse universiteit H. Paardekooper 25 jaar bij HLS LISSE Bij de N.V. Electriciteitsbe- drijf Hillegom-Lisse-Sassenheim is gis teren gehuldigd de heer H. Paardekoo per in verband met zijn zilveren ambts jubileum. LEIDEN Aan de Universiteit te Lei den zijn bij koninklijk besluit benoemd: tot gewoon hoogleraar in de Indonesi sche en oceanische taalkunde: dr. J. C. Anceaux; tot hoogleraar in het belasting recht. in het bijzonder successie, regis tratie en zegelrecht: dr. J. P. Schel tens; tot lector in de computermethoden de natuurwetenschappen, in het bijzon der in de sterrenkunde: drs. W. N. Brouw; tot hoogleraar in de descriptieve taalkunde en de Kaukasische talen: prof. dr. A. H. Kuipers; tot gewoon hoogleraar Van de president-commissaris van dit in de medisch-biologische informatiever- bedrijf, J. Baron van Knobelsdorff kreeg klaring: dr. A. R. Bakker (Noordwijk): hij een cassette-recorder en een enve- tot gewoon hoogleraar in de islamologie: loppe met inhoud. Ook van de personeels- f dr. J. M. S. Bal jon (Groningen); tot bui vereniging kreeg de zilveren jubilaris 'n tengewoon hoogleraar in arbeids- en or en veloppe met inhoud. ganisatiepsychologie: dr. Ch. J. de Wolff. DE ZILK Groot was de hilariteit gisteren in de P. J. de Kokstraat e P. J. Warmerdamstraat, waar in kader van de Oranjefeesten diverse volks spelen voor kinderen werden gehouden. Vooral bij het van ouds bekende spel „Het koekhappen" en het meer moder ne spel „Skippyballoop" had men veel plezier. Het beoordelen van straatteken- wedstrijd was voor de jury geen gemak kelijke taak. daar de verscheidenheid van de tekeningen op aller gebied ge- Wat valt er nu te zeggen over milieuhygiëne weldig waren. De prijswinnaars waren 1. P. v.d. Berg, 2e Ronnie Akerboom, 3e Willy van der Klugt en 4e Marjan Kok. De extra prijs van de K.I.M.-winkeliers kreeg Karin Ruigrok. Met de tekenwed strijd werden de kinderspelen afgeslo ten. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de commissie bleef ook het muziekkorps „Harpe Davids" niet ach ter en maakte onder schallende tonen een rondgang door het dorp. Hierna volg de de Grote behendigheidswedstrijd- ook wel genoemd „Skip-fiets-loopwedstrijd", voor dit spel bestond grote belangstel ling en voor deelname hadden velen zich laten inschrijven. Voor de prijswinnaars was geld en een krat pils beschikbaar gesteld door de K.I.M.-winkeliers. En voor de mooiste verklede deelnemer (ster) 2 kilo zuurstokken. Ie prijs Jos Meskers, 2e Arnold Vreeburg. 3e Ton Duivenvoorden. LEIDEN De portefeuille van de ethouder voor cultuur, recreatie en laatechappelUk werk is. voor wat be treft de milieuhygiëne, nog maar akelig plat. Althans in de ogen van het raads lid Th. J. Dirks (P.v.d.A./PAK). dat B. W. schriftelijk heeft gevraagd of zU nog steeds van mening zün dat „over 't punt milieuhygiëne op dit moment nog weinig te zeggen valt". en W* hadden deze uitlating name lijk gedaan in hun beleidsverklaring de periode 19701974 Op initiatief de PAK-fractie en met steun van de hele raad werd daarop tijdens de be grotingsvergadering in december 1970 be sloten tot eerste aanzet, in de vorm van •n „raad voor milieuhygiëne" Nu de begroting voor 1972 op het punt staat te verschijnen, is nog niet duidelijk wat het milieubeleid van B. en W. zal De heer Dirks vraagt nu of B. en W. niet de tijd gekomen achten om hun standpunt te herzien, nu het leefmilieu om Leiden snel verslechtert. Voorts wil hij weten of het college bereid is op korte tc-rmijn het milieubeleid in de gewestraad aan de orde te stellen en of ~p dit punt al overleg is met het college van gedeputeerde staten. LEIDEN De afdeling Leiden van het Genootschap NederlandIsraël organi seert op 30 september a.s. een bijeen komst in de Rijnlandflat. De bijeenkomst hangt samen met de tentoonstelling over de opgravingen op het plateau van Mas sada, die op 23 september geopend wordt in het Gemeentehuis te 's-Gravenhage. De heer B. N. Bachra, voorzitter van de Leidse afdeling, zal door middel van een lezing met lichtbeelden de belangstelling de tentoonstelling in Den Haag wek- Deelnemer Jos de Ridder is nog droog, NOORDWIJK Wie denkt dat de tijd. dat er achterin augustus, op de verjaardag van de goede koningin Wilhelraina, traditionele Oudholland- sche volksvermakelijkheden, worden georganiseerd, voorbij is, beeft het mis. Aldus getuigt het programma dat de Noordwijkse Oranjecommissie ieder jaar weer samensteld, en waar in schijnbaar alleen de datum veran dert. En wie denkt dat het bijna fossiele tobbetjesteken, het oeroude ringste ken en het middeleeuwse kussenslaan geen belangstelling meer genieten, heeft 't ook mis. Het is zelfs de vraag of deze vermakelijkheden niet meer aandacht krijgen, dan de meer eigen tijdse evenementen die Noordwijk ge durende de zomer rijk is. Mocht het zo zijn dat de Volksverma kelijkheden van de Oranjecommissie minder mensen trekken: het staat als een paal boven water dat zij meer lol hebben. Wie de van het lachen bul derende menigte bij het omkiepen van het tobbetje, of bij het neerslaan van de tegenstander in een kussengevecht, gehoord heeft, zal 4fcze bewering on derschrijven. Van het grote aantal deelnemers bij het tobbetje steken wisten slechts vier de kleren droog te houden. Tot groot verdriet van de toeschouwers, die nu ze alle andereti met 'n nat pak uit de kar hadden zien stappen, de 4 droogrijders het liefst in het water ge duwd hadden. Dat (fit niet gebeurde lag meer aan de afwezigheid van wa ter, dan aan de aanwezigheid van sportiviteit. Maar wie na dertig keer lachen, brullen, gieren, om mensen in natte plunje, waarbij degenen die het hardst lachten ook vaak een natte broek overhielden, nog sportiviteit verwacht is 'n zeurkous. Tot spijt van het publiek bleven Frans Steenvoorde, Klonie de Haas, Jan Hoogstraten en Margaret v.d. Meer droog; de Oran- jecommissie bedacht hun met een en veloppe met geheimzinnige inhoud. Bij het kussenslaan werden Loek v.d. Zalm winnaar. In een ijzingwekkende finale, waarin Loek zich rustig liet slaan totdat hij zijB kans waarnam en zijn tegenstander Van de balk veegde, toonde hij zich de beste Noordwijkse kussenvechter. Tweede, degene die zo kalm door Loek van de Balk geslagen werd, maar volgofl» de toeschouwers „toch een taaie", n«NU Harry van Rhijn. Vandaag waren er weer spelen. alhoe« wel er minder te lachen was. Niet dat men iets te kort Zal komen, want wat er aan lachen ingeboet is, kregen de feestvierders terug in de vorm van onvervalste spanning. Spanning die ieder jahr in zo grote hoeveelheden aanwezig is, als de rijders van de Ron de van Noordwijk van start gaan. Dit jaar zijn er eenendertig deelnemers, hetgeen betekent eenendertig kans hebbers. Met dit grootse evenement zullen de oranjeactiviteiten in Noord wijk weer voor een half jaar verdwij nen, en ongetwijfeld plaatsmaken voor de minder vriendelijk „rode" activiteiten. BOSKOOP De raad heeft geen be slissing genomen over de fluoridering het drinkwater. BOSKOOP Het voorstel van B. en W. om een noodlokaal in de Snijdelwijk 'e plaatsen is gisteravond aangehouden. De heer Jonkers vond dat het lokaal Mn de Azalealaan moest l.p.v. naar de Snijdelwijk ondat de kleuterschool aan de Azalealaan al jaren te veel leerlin- ren heeft. Wethouder Tromm protesteerde hier tegen maar ging tenslotte toch over dag door te -eggen dat er voor de Snij delwijk nog wel een andere oplossing is. Nog een ander voorstel werd terug genomen. Dat was de weigering van B. en W. om aan de basisschool aan de Rozenlaan een nieuwe leesmethode te verstrekken. Ook nu sprong de heer Tromm voor het voorstel op de bres maar de heer Booij sneed hem nu de pas af door voor te stellen dat het schoolbestuur de leesmethode zelf moest aanschaffen. Negen van de veertien raadsleden waren dezelfde mening toe gedaan, zodat het voorstel van B. en W verworpen werd. hij het fout dat de gemeente zich bij het contracteren voor de afname van water van het Goudse bedrijf zich had laten binden ook tot fluoridering over te gaan als dit bedrijf dit zou doen. Bo vendien was hij bang dat fluor schade op zou leveren voor de gewassen. De heer Tol was het daarmee eens. De burgemeester achtte er weinig meer o- ver te praten omdat de beslissing bij DeRijnstreek ligt. Speeltuinver. heeft subsidie nodig kosten zwemlessen VALKENBURG De raad van Val kenburg zal in zijn vergadering vac a.s. vrijdagavond de beer Langeler oP zijn verzoek ontslag verlenen als amb tenaar van de burgerlijke stand. In die vergadering zal ook het verle nen van subsidie aan de Alg. Speeltuin vereniging aan de orde komen. De speeltuinvereniging heeft deze subsidie nodig om de kosten van de zwemlessen die iedere zaterdagmorgen gegeven worden te bestrijden. B. en W. stellen de raad voor een krediet van- f 578,63 beschikbaar te stellen. (ADVERTENTIE) prabo - leiden boekhouden duits opleiding voor praktijkdiploma conversatie diploma spreekvaardigheid duits engels - lessen in rembrandt-lyceum - inl.: w. de greef, leiderdorp, tel. 32532 KOUDEKERK „Een welbekende persoonlijkheid in het dorp met een lief, zacht karakterZo kenschetste burgemeester C. M. van der Linden gistermiddag mejuffrouw Gerda Stroo ten voeten uit, die vijfentwintig jaar in overheidsdienst is, waarvan ruim drieëntwintig jaar op de gemeentesecretarie van Koudekerk. Het aantal geboorteakten dat zij heeft opgemaakt wordt geschat op 750 lot 900. Als ambtenaar van de burgerlijke stand heeft zij naar schatting 350 tot 400 huwelijken tot stand gebracht (gemiddeld vijftien tot twintig per jaar). Als blgk van waardering ontving mej. Stroo uit handen van burgemeester Van der Linden een enveloppe met inhoud, alsmede een grote fruitbak. Haar collega's overhandigden een aantal boekenbonnen. De feestvreugde werd nog verhoogd door de vele bloemstukken, die een plaatsje hadden gekregen in de woning van mejuffrouw Stroo aan de Prinses Beatrixstraat. die zij samen met haar vader, de in Koudekerk eveneens zeer bekende heer C. Stroo, deelt. In het verenigingsleven is mejuffrouw Stroo onder andere werkzaam als bestuurslid van de Interkerkelijke Evangelisatie commissie. SASSENHEIM. Gistermorgen werd in de intieme kring van bestuursleden, medewerkers, echtgenote met dochter en burgemeester baron Van Knobelsdorff in de Raiffeisenbank directeur W. J. Beyk gehuldigd, die veertig jaar geleden in dienst trad van de toenmalige spaar- en voorschotbank, thans Raiffeisenbank. In die tijd is de bank van twee man personeel uitgegroeid lot achttien. Burgemeester Van Knobelsdorff speldde daarna de jubilaris de gouden eremedaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, op. Van het personeel r eCf ui BeUk een cassette met klassieke grammofoonplaten. Binnenkort, als de bloembollendrukte voorbij is, zal alsnog een receptie worden gehouden. Zaterdag diploma- zwemmen im Columbiabuti VOORHOUT Voordat het CofWU- biabad op zondag wordt gesloten, wordt op jzaterdag voor het laatst gezwommen voor dc diverse diploma's. Aanvang 9.30 Vooraf zullen door burgemeester Stol wijk om 9.00 u. officiële speldjes uitge reikt worden aan de trimmers, waarna de trimmers nog een korte demonstratie zullen geven. Heesterhof commissie op gang in Boskoop BOSKOOP De Heesterhofcommls- sie, in februari door de raad benoemd, is bezig de plannen rond de Heesterhof uit te werken. Men is van mening dat het stuk land tussen Rijerskoop en Rij- neveld het meest geschikt is voor dif doel. Voorts vindt de commissie dat de stich ting van een arboretum noodzakelijk is maar dat daarvoor wel de medewer king van het bedrijfsleven noodzakelijk is. Er zijn al verschillende besprekin gen gehouden met diversen instanties uit het bedrijfsleven en het tuinbouwonder- wijs. Districtsweekend ver kenners in Voorhout LEIDEN Het scout-buro Leiden zal op 4 en 5 september een districtsweekend voor verkenners organiseren op de ter reinen van de Technische School in Voor hout. In het programma staat een tech- niekenbeurs, een speurtocht, een film, zwemwedstrijden en een zeskamp.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5