Anti-vuilagenten houden toezicht op schoon Leiden Wens parochieraden Leiden: geef meer taken aan leek EERSTE BURGERES IS Wie zag „ngevai EREPRESIDENTE VAN HUISVROUWEN BIJ AFNEMEND AANTAL GEESTELIJKEN Rolschaatsen op „DeZuivelbaari Accommodatie St. Boys zal worden verbeterd Zeilmaker Cor Yreeken staat op de bres voor het individu PAGINA 4 LEIDSE COUP ANT DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 GETUIGEN GEZOCHT LEIDEN In de zaal van de Doops gezinde kerk aan de Pieterskerkstraat heeft de afdeling Leiden van de Ned erlandse Vereniging van Huisvrouwen gisterochtend tijdens het maandelijk se koffieuurtje een bijzondere leden vergadering gehouden. Het bijzondere van deze bijeenkomst was. dat me vrouw G. L. Vis-Homes echtgenote van de burgemeester als ere-presidente werd geïnstalleerd. Dat was het re sultaat van een bezoek, dat het be stuur aan mevrouw Vis gebracht hc ft en dat voor mevs^atr Vis het eerste contact betekende (het een vrouwen vereniging in Leiden. Mevrouw Vis werd bij de leden geïntroduceerd door mevrouw J. A. C. van Aken-Taanman, toen nog secretaresse, die tijdens de vergadering tot presidente benoemd werd. Zij verrichtte ook de installatie. Mevr. H. Lubach-Lehman de Lehns- feld werd het secretariaat toever trouwd en mevrouw E. L. J. van Em- burg-Van Petegem bleef als schild wacht voor de verenigingskas op post. op Teylingerlaan? SASSENHEIM Naar aanleiding van het ongeval op de Teylingerlaan, dohderdagmorgen 22 juli j.l. om kwart voor 7, waarbij een jongeman uit Gro ningen ernstig hersenletsel opliep (na een botsing tussen een bromfiets en een loslopende hond, verkeert het slacht offer nog steeds in levensgevaar) ver zoekt de groepscommandant der Rijks politie in Sassenheim degenen die ge tuige waren van het ongeval, zich op het bureau aan de Wilhelminalaan te melden. Dit kan ook eventueel telefo nisch. Het nummer is 02522—11168. ZOETERWOUDE —Op 14 september j wordt in Huize Emmaus weer een aan- vang gemaakt met de bejaardengymnas- tiek. Ook niet-bewoners van het bejaar- 1 dencentrum kunnen zich in verbinding stellen met de directrice, zuster Theodo- i Film bejaardenreis in de smaak gevallen LISSE De bejaarden van Lisse heb ben voor de eerste maal de film kan nen zien. die gemaakt is van de jaar lijkse uitgaansdag. De film werd ver toond in het bloembollenlab aan de Hereweg. Het produkt van Cees Bllj- levcn, Wim Kamerman, Teun de Lange en Reng Segers oogste veel succes. Op maandag 27 september zullen 's middags twee voorstellingen gegeven worden in „Gasthuis Welkom**. Deze middag zal tevens een feestmiddag voor de bejaarden worden. Het bestuur van de Harddraverijvereniging heeft voor deze middag een bedrag van f 500.- geschonken, terwijl medegedeeld werd, dat de heer A. M. J. C. Willemse, chef ter gemeentesecretarie, het bedrag wist te verdubbelen door giften van parti culieren voor dit doel bijeen te, bren gen. De filmers kregen op de vergadering van de Harddraverij het verzoek om van de grote harddraverijdag op 30 september aanstaande ook een film te willen maken. Dit verzoek hebben de filmers in beraad genomen. LEIDEN Het legen van auto-asbakjes op de openbare weg. het wegwerpen van verpakking van snoep, sigaretten etc. kan de dader in Leiden op 5,komen te staan. Contant (of met giro-betaalkaart) af te rekenen bovendien bjj de wetsdienaar. die de verontreiniging geconstateerd heeft. Do zgn. politietransactie, die reeds bestaat voor verkeersovertredingen, is namelijk vorige week door de minister van Justitie ook van toepassing verklaard om op te treden tegen gevallen van straatverontreiniging. Hoewel de eerste bevoegdheid tot het opsporen van straatverontreiniging toe komt aan de politie zal (omdat de ge- LEiDEN Op uitnodiging van de Dekenale Pastorale Rm* hebben de parochie- j Tenslotte w ord voorgesteld eau deke- raden van Leiden zich beraden over een nota, getiteld: „Het pastoraat in het naai maandblad op te richten ter onder dekenaat Leiden", die is uitgebracht door het moderamen van de dekenale raad. stenning van de contacten. Honderd personen, vertegenwoordigers vuti de zeetien parochieraden in bet deke naal bespraken de volgende richtlijnen Grotere samenwerking tussen de pareehies onderling omdat de parochiegren zen niet meer zó belangrijk zijn Duidelijker opstelling van de dekenale raadt Elkaar helpen in het zoeken naar wegen, waardoor leken een grotere ver antwoordelijkheid gaan dragen voor het pastorale werk. In de nota van het moderamen wordt aangetoond dat in de nabije toekomst t eel minder priesters beschikbaar zul len blijken te zijn voor een groter wor dend aantal katholieken. Thans is één priester beschikbaar op 1720 katholie ken. in 1976 zal één priester op 2300 katholieken beschikbaar zijn. Daardoor wordt een verandering in het pastoraal BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Katwijk maakt ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat de door de raad dezer gemeente op 8 januari 1970 vastgestelde herziening, inhoudende een aanvulling van de voorschriften, van het bestem mingsplan „Katwijk aan Zee (Centrum)" goedgekeurd door het college van ge deputeerde staten der provincie Zuid- Holland bij besluit d.d. 13 januari 1971, G.S. nr. 263. onherroepelijk is geworden. Genoemde herziening ligt met ingang van 3 september a.s. ter gemeentesecre- tarie (kamer 12) voor een ieder ter iiwage. Katwijk. 2 sept. 1971 De burgemeester van Katwijk, A. G. VERMEULEN beleid noodzakelijk. Tegen die achter grond stelt de nota voor, groter verant woordelijkheid te geven aan leken en tot grotere samenwerking tussen de pa rochies te komen. Nadat de voorzitter van de dekenale raad de heer J. Toeten de aanwezigen welkom had geheten, lichtte deken L. v. Noort de nota toe. Hij zei, dat deze avond bedoeld was om de parochieraden een stuk huiswerk mee te geven, zodat j zij met wezenlijke vragen aangaande het pastorale werk van deze t$jd bezig «ou den zijn. Op de vergadering was ook aanwezig mgr. C. Braun, lid van het diocesaan be stuurscollege. TAAK VOOR LEKEN Mgr. Braun zei, dat het diocesaan be stuurscollege het komend jaar alle deke naten wil bezoeken en voor zo'n groot mogelijk aantal gelovigen hetzelfde on derwerp in bespreking wil brengen, dat nu in Leiden aan de orde is. Hij meende in de ontwikkeling binnen de kerk, met name ook in het teruglopen van de kan didaten voor het traditionele priester ambt. een vingerwijzing van de Geest te mogen zien. Hierbij, meende hij, past als meest gelovige houding, die van ver trouwen. We moeten bereid zijn samen verantwoordelijkheid te dragen. Het be leid kan niet zo maar van boven af (b.v. het bisdom) komen, maar ook in de pa rochieraden moet men zoeken wat groeiende is. Nadat de deelnemers een half uur in kleinere groepen over de nota hadden gediscussieerd, volgde een algemene dis cussie. Daarin werden onder anderen de volgende wensen geuit: De zorg voor die katholieken, die niet regelmatig de kerk bezoeken; Katechese voor volwassenen; Taken voor leken: in liturgie, in huis bezoeken aan bejaarden, zieken.'het in dividueel pastoraal gesprek; nieuwe ini tiatieven op sociaal terrein. Eén van de jongeren merkte op, dat „een grotere verantwoordelijkheid van de leken" wel mooi klonk, maar dat dan toch de structuur van de kerk dusdanig gewijzigd dient te worden, dat zij die verantwoordelijkheid ook wéér konden maken. Het moderamen van de dekenale raad zegde toe, alle gemaakte wensen en op merkingen te ordenen tot beleidsvoor stellen en die op zo kort mogelijke ter- mjjn voor te leggen aan de afzonderlijke parochieraden. Rond de jaarwisseling zal dan een bespreking plaatsvinden tussen de dekenale raad en de dage lijkse besturen van de parochieraden, terwijl na Pasen in een soortgelijke ver gadering als nu gehouden is. nagegaan zal worden of en hoe op grond van deze voorstellen gewerkt Is. meentepolitie alle beschikbare man kracht nodig heeft voor andere taken) in Leiden binnen enkele maanden een reinigingspolitie in het leven worden geroepen. Mr. J. Barends, de Leidse commissaris van politie, werkt op dit ogenblik aan een advies voor het col lege van B. en W. om de reinigings politie te regelen. In de praktijk zal het er vermoedelijk op neer komen, dat de twee inspecteurs van de Reinigingsdienst, die al geruime tijd in de stad belast zijn met het op sporen van klandestiene vuilnisbelten en andere ergerlijke gevallen van veront reiniging geüniformeerd worden en de bevoegdheid krijgen proces-verbaal op te maken of om transacties aan te gaan met het publiek als het eenvoudige ge vallen van verontreiniging betreft. De „status" van de bijzondere opspo ringsambtenaren, die op de reinheid in de stad moeten toezien, zal ongeveer vergelijkbaar zijn met die van de par keerwachters. Het ligt wel in het voor nemen van B. en W. binnen enkele maan den de reinigingspolitie in functie te laten komen. De in voorbereiding zijnde adviezen dienen mede voor het omschrij ven van de taak van of de instructie aan de mensen van de reinigingspolitie. Naast de in de aanhef genoemde ge vallen van verontreiniging werden door de minister nog de volgende gevallen' genoemd: deponeren van afval op straat, in de gracht. In plantsoenen, parken, bossen enz., huisvuil achteloos, <Lw.z. niet in goed gesloten vuilniszakken of -emmers klaarzetten voor de opbaal- LEIDEN. De Oxjorddelegatie werd gisteren door burgemees- ter A. J. Vit in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis ontvangen. De ontvangst had een bijzonder fees telijk tintje omdat het dit jaar voor de vijfentwintigste maal is, dat de Oxfordgroep een week in Leiden doorbrengt. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de deelnemers aan de uilwisseling door het gemeente bestuur van Leiden een koud buffet aangeboden. In zijn welkomstwoord tot de Engelse gasten sprak burge meester Vis de wens uit, dat deze uitwisseling, tussen Leiden en Oxford, niet alleen een schakel mocht zijn lussen deze twee steden, maar dat zij als een symbool be schouwd mocht worden voor de goede verstandhouding tussen Enge land en Nederland. Burgemeester Vis zei verder bijzonder verheugd te zijn in zijn stad gastvrijheid te mogen verlenen aan de groep, in het bijzonder aan de Lord Mayor van Oxford, Tom Meadows. Als blijk van vriendschap bood burgemeester Vis zijn collega een pakket bloem bollen aan. Datzelfde pakket kreeg ook de sheriff van Oxford en later zouden alle deelnemers het naast hun bord vinden. Ook de Engelse delegatie kwam niet met lege handen. Mr. Meadows bood zijn collega een Wedgewoodvaas aan en namens het uitwisselingscomité kreeg burgemeester Vis een lamp met een „internationaal karakter". De voet was Engels, maar de kap en fitting waren van Nederlands fabrikaat. Ook deze geschenken gingen vergezeld van de gebruike lijke vriendelijke woorden. De lamp werd aangeboden door Miss Molly Bateson. dienst. Ook het doorzoeken van emmers en zakken zal strafbaar zjjn, eveneens het bevuilen van de stoep door een hond. Van de reinigingspolitie, die het mo gelijk maakt om direct op te treden, zal, naar men hoopt, vooral een preventieve werking uitgaandat de burger zich wel even bedenkt voor hij iets op straat LEIDEN De hengelsportvereniging H.S.V. hield haar vierde wedstrijd van dit seizoen in de Rijn. De vangst was matig. De uitslag luidt: 1. K. Laterveer 1075 gr., 24 stuks, 2. P. Bontje 1055 gr. 12 St., 3. C. v. d. Hout 850 gr. 14 st., 4. Laterveer sr. 680 gr. 11 st., 5. G. C. Bontje 650 gr., 10 st., 6. H. Montanus 650 gr. 12 st., 7. I. Arnoldus I 620 gr., 9 st., 8. C. Arnoldus jr. 590 gr. en 10 st., 9. J. v. d. Linden 555 gr. 6 st., 10. J. Leuering 535 gr en 12 stuks. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voorne mens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van de hiernage- noemde bestemmingsplannen eD in sa menhang met artikel 50, lid 8, van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de daarbij genoemde bouwplannen: 1. van het bestemmingsplan „Katwijk aan den Rijn voor het bouwen van een kantoorgebouwtje achter de wo ning Molentuinweg 7 te Katwijk aan den Rijn, op het perceel kadastraal be kend gemeente Katwijk, sectie B, nr. 5534; 2. van het „Wederopbouwplan Kat wijk aan Zee", voor het uitbreiden van het winkd-woonhuis. staande aan de Drieplassenweg 3 te Katwijk aan Zee, Het oprichten van werkgroepen op het perceel kadastraal bekend ge- ook eeu voorstel: een werkgroep die de mtente Katwijk, sectie A. nr. 13197. verantwoordelijkheid van de parochie- raden zou onderzoeken, en de onderlinge De tekeningen behorende bij genoemde samenwerking van de parochies stimule- bouwplannen liggen vanaf 3 september ren waarvan het aspect van samenwer- 1971 op de gemeentesecretarie (kamer financieel gebied als zee, be- <nu)n»nHa 1 Ha<r«n vr.™- pon i jaugrjjh werd onderstreept. Een andere werkgroep WERKGROEPEN Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het verlenen van de ge vraagde vrijstellingen schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 2 sept. 1971 Burgemeester en Wethouders met concrete voorstellen moeten komen aangaande de samenwer king tussen de onderscheiden kerken. Een andere werkgroep zou zich moeten belasten hoe in verband m- de toerus ting van de leken contact gemaakt kon worden met vormingsinstituten. LEIDEN Honderddertig kinderen van zes tot dertien jaar schaatsten gistermiddag op het Vijf meiplein of hun leven er van afhing. De regen kon hen er niet van afhouden hun eer zo goed mogelijk te verdedigen. Het is ook een hele belevenis om omder leidinng va Kees Verkerk en Japie van Dijk aan je ouders en vriendjes te lalen zien wat je op rolschaatsen kunt doen. De start le verde in het begin wat moeilijkhe den op toen de gastvrouw van het 10-jarige winkelcentrum „De Luifel- baan". Josephine Akerboom, met een pistool het startsein wilde geven. Het kruit bleek bij de training al ver schoten te zijn, zodat Kees Verkerk het startsein moest geven. Af en toe een valpartijtje met wat schaaf- wondjes kon de pret niet deren, toegeschoten moeders en een flesje prik deden wonderen. De winnaars van de rolschaatswed- strijd waren bij de meisjes: van zes tot negen jaar Jolinda Kok; tien tot dertien jaar Rineke Barends. Rineke Barends was vorig jaar in haar klasse kampioene van Nederland .Bij de jongens werd in de leeftijdsgroep van zes tot tien jaar Erik Peters eerste: in de groep Men tot dertien jaar behaalde Jan Pauw de hoogste Jaarvergaderi ng druk bezocht STOMPWIJK De jaarvergadering van Stompwijk Boys werd gisteravond bijzonder dr nk bezocht. Voorzitter A- Luiten was wegens ziekte verhinderd en de heer C. Schrader leidde nu de vergadering. Er wordt een groot bedrag uitgekeken voor verbetering van de accommodatie van trainingsveld (ver lichting. vanghekken, nieuw trainings materiaal e.d). Komend jaar gaat St.Boys met 17 elftallen aan de competitie deelne men. Er komen nu 6 seniorenelftallen in de zondagcompetitie uit. Bij de be stuursverkiezing werden de heren O. Havik, W. Disseldorp en L. Waaier her kozen. Het bestuur werd uitgebreid met de heer Th. Duyvestein, die nu tevens wedstrijdsecreraris is. Trainer De Visser maakte een selectie bekend van 26 spe lers voor het eerste en tweede elftal. De prestatiebeker werd dit jaar uitgereikt aan „De Witvoeters", drie leden die elke week zorgen dat de lijnen keurig op de velden staan. Van de rondvraag werd door velen gebruik gemaakt. Enkele punten: de parkeergelegenheid en de nieuwe in gang van het sportpark zullen eind september, medio oktober gereedkomen Ook werden er vragen geteld over het 25-jarig bestaan (volgend jaar mei) maar daarover wilde de heer Schrader zich niet uitlaten. Het enige wat hij hierover zei, was dat er drie heren aangeboden hebben, een goed program in elkaar te zetten en daar wordt al aan gewerkt. ARMOND Dit wordt het verhaal van een zeilmaker. Niet zomaar een zeilmaker, want Cor Vreeken is niet zomaar „iemand". Hij is een van die mensen die andere mensen altijd een „gekke vent" vinden. We praten met hem op de zolder van zijn bedrijf, zit tend op de met zeildoek bezaaide werktafel. Een grote kerel met een na venante rode trui aan. Kijkt er onder zoekend vanonder de borstelige wenk brauwen. Lijkt op de fractieleider van DS'70, Jan Berger. Het toeval wil dat Cor Vreeken (51) ook dol is op politiek. Hij zit er hele maal in in Warmond. Is weliswaar strijdbaar lid van de AR maar staat in Warmonds verband achter de Groep Geïnteresseerde Warmonders. Hij had ook een stevige vinger in de pap bij de tot standkoming van. deze groe pering. Kwam niet in de raad omdat de KVP hem volgens zijn zeg gen geen verkiesbare plaats gunde. Staat trouwens nu ook weer niet zó te trappelen omdat: „Als je zoiets doet dan moet je ervoor 100 procent tegen aan. Ik pik het niet van een vent die in een bestuur gaat zitten en dan slabakt Dat wordt dan gauw vergoei- lijkt in de trant van: ach, die man heeft moeilijkheden met zijn vrouw of hij heeft te weinig tijd. Op mijn beurt zeb ik dan: weg met die kerel. Alles of niks. Ik heb een zaak, daar ben ik de hele dag mee bezig. Weet je, ik ben eerzuchtig en ijdel daar kom ik rust voor uit. Ik ben als een kind zo blij als iemand mij komt ver tellen dat iemand een wedstrijd ge wonnen heeft met een zeil van mij. Per slot van rekening maken wij relatief het grootste aantal wedstrijdzeilen in ons land. Er zijn klassen waarin wij 70 tot 80 pet. van de zeilen maken. Die gasten stellen eisen aan hun spullen ;n dat betekent dat wij voortdurend op ons hoede moeten zijn. Steeds mee- aan, steeds kijken". Hij drukt zijn vin gers op zijn ogen: „Ik ga alle tentoon stellingen van belang af in het buiten land. Ze kennen me daar ook. Als ik daar Hollanders ontmoet dan weten ze het al. „Kijken Cor, kijken", zeg gen ze dan". Hij lacht. „Dat is zo ver schrikkelijk belangrijk voor ons, je moet voortdurend praten met allerlei mensen uit het vak. Ik was eens in Duitsland en daar kwam ik zo'n Ame rikaanse kerel tegen en ik zeg tegen hem: Met jou heb ik nog een appeltje te schillen. Dat komt mooi uit zegt hij, vanavond geef ik een supper voor de Duitse zeilmakers kom jij ook maar. En daar had ik ze. allemaal tegelijk. Begrijp je, dat is de truc. Relaties moet je hebben. En wat dat betreft zit ik goed in de watersport want daar loop je nogal eens wat mensen tegen het lijf waar je wat aan hebt. Ik hoef niet eens reclame te maken. Je moet de weg weten. Zo is het ook met het le ger, de luchtmacht wel te verstaan Sinds het begin van de jaren vijftig zit ik daar al in. Nu lever ik ook aan de Duitse luchtmacht en via dat lichaam ook weer aan de NAVO. Zo iets moet gaan rollen. Ik bestrijk nu 2 3 procent van de nationle markt. Er zit een kapitaall in dit tentje". Hij zwijgt na deze sputterende woor denstroom even, maar haalt toch weer uit; „Je mag gerust weten dat ze een paar keer m'n faillesement aangevraagd hebben Maar dan is het juist de kunst om door te blijven gaan. Ik heb een verschrikkelijke he kel aan die zg. negatievisten. Als je aan de grond zit moet je knokken voor een beter uitzicht, heb geeft je nooit het recht om tegen de samenleving aan te gaan trappen. Niet dat die sa menleving dat niet verdient want ei- mankeert genoeg aan. Ik sta er ook om bekend dat ik graag naast de ge- ëfende paden van de samenleving loop. Ik ben een individualist en ik hou van individulaisten. Vandaar dat ik heel wat heb om tegen aan te trap pen in deze massa-maatschappij Neem nou eens de beroepenvoorlich- ting. Ze raden jonge mensen aan om noem maar eens wat. machinebank werker, te worden. Niemand zal zeg gen wordt zeilmaker. Dit vak gaat kapot aan het gebrek aan mensen zo zijn er zoveel beroepen waar mensen met initiatief wat van te ken is Maar initiatief en verantw delijkheisbesef worden bij voorbaat de kop ingedrukt De grootste wan daad van de regering na de oorlog is geweest de verantwoordelijkheid van de werknemers met betrekking tot hun centen helemaal weg te nemen door de werkgever zijn sociale lasten etc. te laten betalen. Je moet die men- meer gld geven en ze dan zelpf hun sociale plichten ten opzichte van de maatschappij laten nakomen. Dan pas gaat het de goede kant op". Hij springt van de tafel, poseert voor de foto en klimt dan weer op zijn stok paardje. „Dat lijkt natuurlijk een „Relaties moet je hebben, dat is de grote truc erg liberaal praatje maar dat is het beslist niet. Tenminste, ik bedoel het niet zo. Ik ben geen liberaal. Ik ben bereid sociaal te denken. Als wij in dit bedrijf een lucratief klusje hebben dan geef ik mijn mensen een extraatje. Er zijn er die hun personeel een dagje mee uit nemen. Dat is natuurlijk waanzin, daar is niemand mee ge baat. Ze hebben liever een paar centen extra Voor hen is geld belangrijk, net als voor mij. Maar dan niet als doel, maar als middel. Ik heb* het nodig om nieuwe dingen te kunnen doen, om de zaak draaiend te houden". Je krijgt gauw de schijn dat je op geld uit ben. En weet je hoe dat komt? Omdat de mensen mij niet kunnen me ten. Ik heb een uniek vak. Ik zit niet in de bollen, ik ben geen bakker. Men kan mij met niemand vergelijken en dus weet men niet wat ik verdien. Je blijft voor de mensen hier in War mond een onpeilbaar geval, ze weten niet wat ze aan je hebben. Vandaar dat ik er hier in de politiek niet zo in gevallen ben. Bovendien heb ik het gebrek dat ik in het openbaar niet zo vlot spreek. Zo van man tot man taat het best, maar op vergaderingen en zo ben ik gespannen en daardoor lijkt mijn kritiek nogal onvriendelijk. Maar ik ben helemaal niet onvriende lijk Ik ben een bewogen mens. Ik ben bereid in de bres te springen voor iedereen, vriend en vijand. En dan kom ik eigenlijk gelijk bij mijn grote grief tegen de huidige raad van War mond. de afstand die er is met de mensen buiten het gemeentehuis, die verregaan de onverschilligheid. Maar ik maak me niet druk (hij dooft zijn ik-weet-niet-hocveelste-sigaret). Ik kan een hoop hebben. Ik ken een majoor. Die heeft me zjn methode te gen neuroses eens verteld. Hij was hoofd van de klachtendienst. En alle klachten die binnenkwamen donderde hij in een la. Veertien dagen later haalde liij welgemoed de troep en weer uit en dan pas 70 procent van de moeilijkheden al opgelost.'' Moeilijk heden al opgelost. Moeilijkheden los sen zich zelf op. Een geruststellende wetenschap". NIEKJAN VAN KSTEREN

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4