Willeke Al bert i wint heel ander publiek LUCHTMACHT HOUDT STARFIGHTERS NIET AAN DE GROND VEILINGEN E In zang nog niet aan omzwaai toe Boerenfamilie aan de rand van afgrond Amerikaans- Frans conflict over drugs BI ij dorptoren moet verdwijnen Reston: Nixon krijgt het moeilijk in China VS ontkennen aanbod aan Key en Minh Noodweer in Duitsland en Zwitserland Torres naar Peru S 1!| AG 27 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT jielboetes worden duurder »,pLITIE GAAT ^OPTREDEN L°|GEN STRAAT- dERvuiLERs HAAG De geldboetes voor verkeersovertredingen gaan per 1 ifonrber ,omho°S- üc overtredingen romfietsers en motorrijders, die (t i met de politicman kunnen wor- ^fgerekend, kosten voortaan niet Irie rijksdaalders, maar een terwijl automobilisten in dezeli- standigheden vijftien gulden moe- talen in plaats van de huidige lilden. De betaling kon tot dusver lden contant of met een bankche- aan. nieuwe bepaling maakt het mo- ook straatverontreiniging meteen >eten. Niet alleen wordt de gewo- itie hiertoe gemachtigd, ook een e reinigingspolitie mag dat tel reinigingspolitie, zoals ook Den )orliidie kent' kan worden vergeleken et korps parkeercontroleurs. In gevallen gaat het om ambtenaren :n beperkt" politiebevoegdheid, in orlicfe 8eval om °P te treden tegen "rovertredingen in het andere te- jaatvervuilers. geldboetes voor kleine vervui- Jicten bedraagt vijf gulden. Dit ook het tarief voor verkeersover- gen door voetgangers. gemeentelijke verordeningen strafbaar gesteld het deponeren fval op straat, in de gracht, in parken en bossen, het ach- (niet in gesloten vuilnisemmers of i) klaarzetten voor de ophaal- het bevuilen van de stoep door UT Na een maand met Seth staat Wil leke Alberti weer enige dagen in Sclie- veningen en wel in het Circustheater, waar zij met enige liedjes de herin nering aan Marleen Spaargaren levend houdt. Zij heeft definitief afgerekend met zebrapaden en spiegelbeelden en dat heeft haar vroegere publiek ook. Tieners ontbraken en zelfs de tieners toen schijnen Willeke te zijn ver- Wel was er een redelijke aan- roor Marleen, meest middelbare mensen met jeugdherinneringen aan Jan Mens en aan onvergetelijke tv- avondjes blijkbaar, want soms ging er hoorbaar een zucht door de zaal. Mentaal is Willeke nog niet helemaal los van de beelden uit haar meisjes jaren. Het liedje van Het lelijkste meis- uit de klas ligt nog in die sfeer en juist daarin weet zij precies het gevoe lige toontje te treffen. Op elke bruiloft huil ik en Ik wil geen man, waarin een zekere volkse wijsheid besloten ligt, steunen overwegend op uitroepen in de tekst, zijn derhalve melodisch niet zo sterk en krijgen van Willeke niet hele maal het juiste theatrale effect mee. Hiertegenover staat het liedje van het Frutselende meisje uit het cabaret van Seth, dat zonder de oorspronkelijke en tourage verdrinkt in een teveel aan ef fect. Met Ga door, Marleen en Doe het teder staat Willeke hoorbaar dichter bij de stijl van haar voormalige repertoire dan Willeke zelf wel zou willen. Haar stemvermogen en voordracht zijn r der dan haar lief zal zijn aan de grote omzwaai toe. Toch waren er bloemen. Rosita Bloom heeft in haar optreden iets van de na-oorlogse lady-crooner i.e. het zingen met het hele lichaam, dat soms in dansen overgaat. Zij be schikt over een zangerig geluid en zingt in de hoge noten helder, zij het enigs zins onvast. De liedjes Voor mij hoeft het niet en Soms als ik wandel dragen in een zangerige uitbeelding een heel eigen karakteristiek, waarin de inhoud precies de verlangde nadruk krijgt, maatwerk, dat op kunde duidt. De titel song uit Love-Story is door de vele vertolkers bijna in de sfeer van de com petitie geplaatst. Rosita Bloom doet daar ook aan mee en deed dat niet kwaad, maar voor veel zangeressen zangers geldt, dat dit meer te danken is aan de ijzersterlce melodie dan aan vo cale kwaliteiten. Second Hand Rose is Rosita op het lijf geschreven, een lijf dat tegelijk lenig en joyeus is. Een andere zangeres met aanme: lijke vocale kwaliteiten is Saskia, die samen met Serge een goed stuk hun repertoire liet horen. Het Bootje in de wind, maar vooral Het spinnewiel werden in de zaal opgevangen door de ruis van applaus, die welverdiend was, omdat Saskia een zeer zuiver geluid produceert, daarbij de tekst duidelijk laat horen en het geheel met de juiste bewegingen ondersteunt. Om dezelfde reden had zij ook met Ochtend in Zee land succes. Frans Vrolijk, De Mounties en André van Duin verluchtten de zaak met lijke bijdragen. T. O. DWANGSOM 700.000 GULDEN Henri ddel i ngs pop n g heeft kans van slagen BAARLE-NASSAU Vermoedelijk komt er, dank zij verschillende bemid delingspogingen, een einde aan een twist tussen twee boerenfamilies in Baarle Nassau, die een van de families dreigt aan de rand van dc afgrond te brengen. Met een dwangsom van nu al 700.000 gulden. Het gaat bij deze twee families om een stukje land van 70 are, dat tot voor het Bosse gerechtshof betwist werd. Een van de families, twee broers en zuster Bruurs werden daarbij in het ongelijk gesteld. Per dag moeten zij een dwangsom van 4000 gulden betalen. Wanneer zij de andere familie, die van pachter van der Broek niet het eerste kooprecht van de 70 are grond verle- nen. Deze dwangsom is intussen al tot 700.000 gulden opgelopen. Een deel van de boedel van de familie Bruurs is zelfs al in openbare verkoping gebracht. Ver- dei-e vei'koping is voorlopig uitgesteld tot 27 september. Wanneer de familie Briiurs de schik king van de voormalige pachter v.d. Broek aanvaardt, kan deze onverkwik kelijke affaire, die in agrarisch Neder land veel opschudding verwekt heeft, snel ten einde komen. De familie Bruurs kocht de lap grond destijds voor 3500 gulden. De familie v.d. Broek kwam daartegen in verzet omdat de man als pachter aanspraak maakte op de eerste kooprechten. Hij Wgrd dooi- de rechtbank van Breda in het ongelijk gesteld, maar kreeg bij het gerechtshof in Den Bosch gelijk. Met alle gevolgen vandien voor de familie (Van onze Parij se correspondent PARIJS Naast de Frans-Amcri- kaanse tegenstelling over de dollar is cr een nieuw conflict bijgekomen. Ditmaal over de verdovende midde len. De heer Cussak, die het Ameri kaanse bureau tegen verdovende middelen vertegenwoordigt in Frankrijk heeft Marseille aangewe zen als de stad, die het centrum is van de handel in deze middelen. Volgens Cussak zitten er in de buurt van de oude haven drie of vier centra, die de smokkel in verdoven de middelen in hun handen hebben en over de laboratoria beschikken, waar dc heroine wordt bewerkt. Ie dereen in Marseille weet het, zegt Cussak, ook de politie, maar nie mand durft zijn mond open te doen uit vrees voor wraakmaatregelen van de Mafia. Het Amerikaanse- en liet Franse bureau tegen verdovende middelen moeten beter den ooit met elkaar samenwerken en aan de be volking moeten inlichtingen worden gevraagd om de Mafia met wortel en lak uit te roeien. Er moet een eind worden gemaakt aan het feit dat van alle verdovende middelen, die Amerika b innenkomen, 80 pet. af komstig is uit Marseille. De Franse minister van binnen landse zaken heeft hierop onmiddel lijk geantwoord dat 80 pet. niet uit Marseille komt, maar dat 80 pet. van alle verdovende middelen naar Ame rika door de Franse politie in beslag wordt genomen. Aan de Franse poli tie, die met groot ongenoegen naar de heer Cussak heeft geluisterd, valt derhalve niets te verwijten. Het is niet de politie van Marseille, maar die van New York, die door en door corrupt is en waar hooggeplaatste politieambtenaren van de Mafia geld accepteren om een andere kant uit te kijken. ROTTERDAM (ANP). De uitzicht oren van de dierentuin Blijdorp in Rot terdam 50 meter hoog moet waar- schijnlijk verdwijnen. De toren, vroeger markant punt in Rotterdam zonder torenhoge bebouwing, is bouwvallig. Herstel in de oude toestand zal 850.000 kosten, maar die uitgave acht de directie niet verantwoord. De uitzichttoren, vroe ger een attractie, is economisch voor de dierentuin niet rendabel. HONGKONG (Reuter) James Res ton van de New York Times gelooft niet dat president Nixon bij zijn ko mend bezoek aan China er in zal sla gen concessies los te krijgen. Hij ver kondigde deze mening, toen hij in Hongkong aankwam bij zijn terugkeer van een verblijf van zes weken in dc Chinese volksrepubliek. Op de vraag wat naar zijn mening Nixon zal kunnen bex'eiken, zei Reston: „Het cynische antwoord is herverkie zing, al£ hij erin slaagt de mening te doen postvatten dat cr een enorme ver andering in de poliitelce orde van de wereld is opgetreden. Ik veronderstel dat dit in de politieke verwarring waar in ons land op het ogenblik verkeert, een beslissende factor kan zijn". Volgens Reston beschouwen de Chi nezen zich als de onrechtvaardig beje gende partij die verzoend moet worden. Ook ten aanzien van de kwestie van de toelating van China tot de Verenigde Naties had hij geen aanwijzingen ge kregen dat Peking tot een compromis bereid is. „Het is alles of niets". Reston zei verder dat de Chinezen zich vooral bezorgd maken over de aanwezigheid van Russiche strijdkrach ten langs de grens. Het zou om één min. militairen gaan. Wat propaganda be treft scheen Peking het echter in het bijzonder op Japan te hebben ge munt. Premier Tsjoe En-lai had hem te kennen gegeven, dat de kwestie-Taiwan door de rechtstreeks betrokken partijen moet worden opgelost. Dat Reston zo lang in China is geweest, kwam door dat hij daar aan een acute blindedarm ontsteking moest wox-den geopereerd. Hij zei dat hij geen toestemming had gekregen de Amerikaanse luitenantvlie ger Robert Flynn te bezoeken, die in 1967 boven Zuid-China werd neerge- SAN CLEMENTE (AP-Reuter) Het Witte Huis heeft het bericht van dc Amerikaanse omrocpmaatschappij ABC ontkend, als zou de Amerikaanse am bassadeur in Saigon, Ellsworth Bunker, vice-president Nguyen Cao Ky en gene raal Dong Van Minh geld hebben gebo den als zij zich kandidaat zouden blij ven stellen voor de Zuidvietnamese pre sidentsverkiezingen. Volgens deze berichten zou Bunker beide mannen vrijwel onbeperkte fi nanciële en andere materiële vergoe dingen hebben aangeboden voor hun verkiezingscampagne. Minh zou dit „woedend hebben afgewezen", maar Ky zou het een normaal aanbod hebben gevonden. (Van o parlementaire redactie) «OM EN MARIE'ANN en de bankrovers van half acht DEN HAAG Het neerstorten van twee startfighters in één maand is eegn reden om de toestellen van dit type aan de grond te houden. Over de juiste toedracht omtrent het woensdag in het IJsselmcer neergestorte vliegtuig tast de luchtmacht nog in het duister. In totaal zijn nu sinds de Startfighter in 1962 in dienst werd genomen 11 toestel len neergestort. Dit is in verhouding tot het totale aantal van 138 Startfigh ters dat Nederland had niet veel. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst vertelde dat men bij de indienstneming van dit toestel rekening heeft gehou den met een ingecalculeerd verlies van vier toestellen per jaar als gevolg van neerstorten of andere omstandigheden. Dit verlies is beperkt gebleven en ligt thans tussen de een en twee toestellen per jaar. Een en ander is er de oorzaak van geweest dat de ex-minister van Defen sie, Den Toom, en zijn staatssecretaris de Luchtmacht, Duynstee, in het begin 1968 hebben overwogen 20 toestel len over te doen aan de luchtmacht van de Duitse bondsrepubliek, die als ge volg van een relatief groot aantal onge vallen veel toestellen te kort kwam. De inval van de Russen in Tsjecho- Slowakije op 21 augustus 1968 heeft daar echter een stokje voor gestoken, toen het NAVO-hoofdkwartier de Neder landse Luchtmacht heeft verzocht de twintig toestellen niet over te doen, maar operationeel te houden. De eerste Startfighters zijn in de ia- ren 1976-'77 aan vervanging toe. Door welk type vliegtuig ze zullen wox-den opgevolgd is nog onbekend. Studies daai-over zijn reeds begonnen. Afrikaanse studenten in Rhodesië verliezen beurs SALISBURY Een aantal Afrikaan se studenten aan de universiteit van Rhodesië zal zijn studiebeurs verliezen wegens deelname aan vreedzaxne de monstraties. De Rhodcsïsche staatsse cretaris voor Onderwijs, Houlton, heeft de studenten ervan beschuldigd, dat zij de universiteit in diserediet hebben ge bracht en zich onverantwoordelijk heb ben gedragen. In maart vex-stoox-den ongeveer 250 Afrikaanse studenten een kerkdienst in de univex-siteitskapel door het onofficië le Afrikaanse nationalistische volkslied „God zegene Afrika" te zingen. --Voorts verweten zij de Afrikaanse bisschop van Mashonalland, Paul Burrough, dat hij in de preek die hij hield het stand punt van de Wereldraad van Kerken ten aanzien van Afrikaanse guerrilla bewegingen niet steunde en zweeg over interne rassenvraagstukken. In juli hielden vele honderden voor namelijk zwarte studenten een nationale rouwdag over rassendiscriminatie. Zij demonstreerden voor het kantoor van de Rhodesische leider Ian Smith, vlak voor de Britse delegatie voor het hernieuwde overleg met Rhodesië zou arriveren. In plaats van ervoor te moeten betalen reeg deze Friese schone, Betty Bergsma, haar reis naar Torremolinos gratis. Zij was namelijk de twee miljoenste pas- sagiere van MAC. Haar vriendin mej. G. Huizinga rechtsdeelde in de vreugde. schoten. Voorts was de mogelijkheid bespx-oken van de vestiging van een vertegenwoordiging van de New York Times in Peking. De Chinezen wilden echter geen toezegging doen Tenslotte deelde Reston mee, dat hij naar Noox'd-Vietnam had willen gaan, maar dat hij van de Noordvietnamese ambassade in Peking geen visum had kunnen krijgen, omdat de situatie in Hanoi verward was. AKEN (DPA) Wolkbreuken heb ben donderdagavond de autosnelweg tussen Keulen en Aken nabij Escli- weiler blank gezet. Er deden zich tal rijke verkeersongelukken voor. Om streeks 21.00 uur stond er op de hoog te van Eschweiier een file van vijf kilometer, De auto's konden zich over de door het water overspoelde weg slechts moeizaam voortbewegen. Boven de stad Aken heeft twee uur lang een hevig onweer gewoed, dat ge paard ging met hevige hagelbuien. De riolen konden het hemelwater niet verwerken zodat binnen korte tijd de binnenstad blank stond. De brandweer heeft meer dan honderd kelders moe ten leegpompen. Door blikseminslag is een schakel- station zat de stad gedux-ende enige minuten zonder elektriciteit. Er ont stond op vex-scheidene plaatsen een vex-keex-schaos door het uitvallen van de straatverlichting en de verkeers- lichten. Een wervelstorm heeft het dal van Joux in het Zwitserse kanton Waadt getroffen. De oi*kaan trok een spoor van een kilometer lengte door de dich te bossen en beroofde vele huizen in het toeristenoord Le Brassus van hun daken. Concours standwerkers week later De op de Schcveningse Promena de te houden finale van het nati onale strandwerkersconcours zal op zondag 5 september plaatsvin den. In een publicatie van giste ren werd abusievelijk vermeld, dat deze manifestatie aanstaande zondag gehouden zou worden. LIMA (AP) Generaal Juan José Torres, die zaterdag werd afgezet als president van Bolivia is gisteravond in Lima aangekomen aan boord van een militair vliegtuig van Peru. Het viermotorig toestel bracht Tor res naar Lima uit La Paz. Tox-res, die in burger was, glim lachte toen hij uit het toestel stapte en ging direct naar het immigratie kantoor op het Jorge Chavez inter nationale vliegveld. Tox-res had zaterdag asiel gevonden in de ambassade van Peru in La Paz. CECINA De Nederlandse meisjes hebben op de eerste dag van het toer nooi om het Europese jeugdkampioen schap volleybal, dat in Cecina wordt ge houden, met 3—2 verlox-en van Italië A. De setstanden zijn: 715 159 1512 8—15 7—14. Faillissementen Opgeheven: P. A. Tieman, h.o. fa. Garant, scheepsreparatiebedrijf, Pres. Wiertsmastraat 80, Hoek van Holland. Wegens gebrek aan actief. Surseance van betaling: d.d. 16-8- 1971 is aan H. M. van Norden, h.o. Schmidt en van Norden's Constructie werkplaats, Kijckerweg 107, De Lier voorlopige surséance van betaling ver leend. Het verhoor is bepaald op 14-10- 1971 te 11.30 uur. Bewindvoerders zijn rnr. J. van Andel en jhr. C. E. M. van Nispen tot Sevenaer, beiden aan de Jan van Nassaustraat 56, 's-Gravenhage. 4—8. Kee- RIJNSBURG 26 aug. Bloemen- Anjers: witte sim 5—11, 10de 6—12, Crowly 5—9, Dusty 5—XI, Arlh ver 7—13, La Rève 8—18, Gy 6—1 Fresia: golden yellow 50—75, white swan 60—100. Diversen: Luthurlum 70—150, Gerbera 10—30, Lelies 25—110, grote chrysanten 20—43, As ters 30—75, leeuwebekken 40—55, buitenchry santen 35—95, Jaarrond chrysaAten 75—125, Statice 40—70, FIJgestegla 80—110. KATWIJK 26 augustus, groente: Was- peen per kist: A i 440—500, II 280—490, b'i 770—1080, (6 per bak) extra 72—78, (6 per bak) I 63—80, (6 per bak) II 17—50, (8 per bak) extra 61, (8 per bak) I 52—68, (8 per bak) JI 17—32, (10 per bak) I 50, (lo per bak) II 18, o2„v?er bak) 1 <12 per bak> 11 21. Snijbonen 35. Bospeen 24—02. Andijvie 17— 47. Spitskool 50—59, Sla 28—61. Breekpeen per kist 150-540. Kroten per kist 390. Uien per kist 220—390 Selderie 17—19. Frincesse- bonen 65—90, Rabarber 28. Rode Kool 7—10 Aanvoer 210.000 kg waspeen. 2200 bloemko- Champlgnons 165—370. Peren 27—35. Pro 245. Aardappelen U—16. Andijvie 26-50. Au- g ""«jj 50—110. Snljbo- Gr. kool 10. spltsk. 34—38. post rabarber 29—30, spinazie 36—58, s; >ol A 72—99. Komkom peen 36—57. Peter 16. Selderij 8—11. kaasmarkt M Aanvoer: 2 n Leldse kaas. kg): Goi partijen Goudse en s. Prijzen (ln guldens a kwal. ƒ4,70. Leldse le kwal. tot ƒ5,25. H( zuivelbeurs leeuwarden LEEUWARDEN Commlsslcnoterln I

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7