Voorhout huldigde zijn zilver gemeentesecretaris vVC verlaat de zaal tijdens inale tegen DIO Noordwijk !Ltr komt een rapport over de situatie op [azerswoudse scholen Gepavoiseerde paal voor nieuwe school Kamervragen over het Bonaventura 1Q7ilJDAG 27 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 YOLLEYBALSCHANDAAL IN NOORDWIJK NOORDWIJK Het Katwijkse KVC heeft op het toernooi van haar Noord- wijkse zustervereniging DIO uit Noord- wijk haar schandalige mentaliteit ge toond. Toen zij in de finale tegen DIO huns inziens te weinig tegenstand gebo den kregen vonden de heren het m twee sets welletjes, pakten hun trai ningspakken en verlieten de zaal, zich niets aantrekkend van protesten smeekbeden van organisator Joop Beelen. Door het spelen van de laatste set zou al de beslissing vallen over het tournooi. Indien DIO voor een verras sing zou kunnen zorgen, dan zou De Valken uit Valkenburg winnaar van het tournooi geworden zijn. Maar zoals de zaken nu lagen namen de Katwij- kers bekers en daarbij behorende onder scheidingen in ontvangst dus het was hen zo goed. Mede daardoor is het alleszins te billijken, dat de organisatie akvc deklasBeerde en hen de le prijs ontnam. Alles bijeen werd het voor de jeugdige DIO-ploeg (gemiddeld ca. 19 jaar) een beste training tegen De Val ken en KVC. Aan de ene kant ver zwakt door het wegvallen van drie gerenommeerde krachten (militaire dienst), maar anderzijds versterkt door de komst van twee spelverdelers van KVC en Dick Dray er van Haag '68 heeft men dergelijke tournooien hard nodig voor het verband in het team. Tegen De Valken kwam de onervaren heid de DIO-heren op een 21-neder- laag te staan met toch wie redelijk spel, tegen KVC op aanzienlijk grotere verliezen. KVC bestond nl. uit de oude glorie: mensen die tien jaar geleden in de hoogste nationale volleyball-afdeling speelden en nu bij gebrek aan bete re, jongere krachten weer KVC I vormen. De gemiddelde leeftijd van de heren is ruim 31 jaar. We hebben in die finale DIOKVC zitten genieten sprankelend volleyball tussen het meer dynamische DIO en de als postpaarden hijgende, geen stap meer dan nodig verzettende, maar uiterst ge slepen KVC-vossen. De harde klap is door de jaren wel wat afgesleten, ar dat wordt ten volle gecompen seerd door een schitterend partijtje in- timidatie-volleyball. Uitslag 1513 15 VOORHOUT Tijdens een buiten gewone raadsvergadering is gistermid dag gehuldigd de heer J. v.d. Aardweg in verband met zijn 25-jarig ambtsjubi leum als gemeentesecretaris. De zilveren secretaris die tijdens zijn loopbaan heeft gewerkt onder 4 burge meesters, 10 wethouders en 41 raadsle den, werd met waarderende bewoordin gen toegesproken door burgemeester Stolwijk en het raadslid D. v. Vliet. Mevr. v.d. Aardweg kreeg bloemen aangeboden. Na de raadsvergadering werd de jubilaris gehuldigd door het gemeentepersoneel. De heer H. Stan- daert memoreerde o.m. hetgeen zoal is Voorstel raadslid aangenomen iZERSWOUDE Het onderwijs gisteravond ruimschoots aandacht in de Hazerswoudse raadsver- ing. SGF.er Matze en ARP.er De n tegen de subsidiëring van ienstonderwijs aan de openbare scholen. De heer Matze vond het antwoord en overbodig omdat er elijk onderwijs is in Hazerswoude. er De Wit vond dat de kerken het moeten betalen als ze onder- villen geven. voorstel werd tenslotte toch aan- en met de stemmen van de bo- noemde raadsleden tegen. De heer Ier Laar van de KVP boekte een ad Hazerswoude niet ukkig met plannen aterleidingsbedrijf ZERSWOUDE De raad van Ha- blijkt niet gelukkig met de in het waterleidingbedrijf „De treek" de aansluitingsvoorwaarden randeren. de belangrijkste wljzi- vastreebt. gende week krijgen enkele verte- Dordigers van Hazerswoude de ge heid zich over de maatregelen te informeren. Gisteravond stelden ladsleden De Boer en Wesselingh I en Van Elderen (CHU) zich nogal p tegen de komende regeling. Zij de deze onjuist en onrechtvaar- inderkledingbeurs in Andreaskerk SCHENDAM De afdeling van nie van Vrouwelijke Vrijwilligers iseert woensdag 22 september in indreaskerk weer een kinderkle- eurs. 's Morgens van 9 tot 12 uur deding voor kinderen van 1 tot 16 (dus geen babykleding), sportkle- en schoeisel worden aangeboden, d ddags wordt in twee groepen de pg verkocht. eWreldwinkel IIDSCHENDAM De werkgroep Idwinkel Leidschendam zal voor op de zaterdagen weer de ver- en informatieruimte bij de win- ntra Damplein en Prins Frederik- een nieuwe collectie I sartikelen aanwezig j elwedstrijd Zaterdag 4 sep- de Leidschendamse langs de Vliet g van de Kniplaan een Zaandam. Nieuwe deel- ra nnn zicht van de huidige. P fcrgc-i witfmT J li de de trompetters v| het Leeuwen. De heer I drumband onder zijn hoede succesje doordat de Leidse Universiteit op zijn aandringen de gevraagde subsi die van f 1,50 per jaar krijgt per lid dat in Hazerswoude woont. Ook het idee van de heet Van der Laan om in een rapport de situatie van de scholen in Hazerswoude uiteen te zetten. Burge- meeste Ten Heuvelhoff was het ëier- mee eens en stelde voor het rapport aan de hogere instanites ter hand te stellen opdat het onderwijs daar boven aan blijft staan. Volgens de burgemees ter is het onverantwoord bezuinigingen .toe te passen op de bouw van scholen omwille van financiële motieven. Het college vroeg de raad tenslotte adhesie te betuigen met de raad van Raalte, die al eerder voor deze zaak op de bres was gesprongen. Het SGP-raadslid Mat ze toonde zich een tegenstander van de aanschaf van een televisietoestel door het bestuur van de stichting rk-scholen. Hij vond het niet noodzakelijk. Beslissing over verkeerssituatie uitgesteld HAZERSWOUDE De raad van Ha zerswoude heeft gisteravond enkele on derwerpen vrij snel afgehandeld. Men besloot de verkeersmaatregelen In de Dorpsstraat in de ijskast te plaatsen tot de volgende vergadering. Het is niet onmogelijk dan dan te vens het verkeersplan van de wijken Zuid 1 en 2 aan de orde komen. Boven dien zullen er in september maatrege len genomen worden over het verkeer in Rhynenburgh. De middenstand heeft geklaagd tegen het parkeerverbod in de Dorpsstraat. Na ellenlange discussies werd ook dit voorstel opgeschort naar de volgende vergadering. De beplanting in de Potgieterlaan en Van Goghstraat krijgt binnen afzienbare tijd haar be slag. Alleen de heer Matze vroeg zich af of het krediet van f2350,- niet ver kwistend is. Aan het begin van de vergadering was de heer Wesseling ge huldigd wegens het feit dat hij onlangs 25 jaar getrouwd was en bovendien 25 jaar het orgel bespeelde in de Scheep- jeslterk. Apathische houding Harmonie HAZERSWOUDE Er is in Hazers woude nogal wat deining ontstaan ron dom het fanfarekorps. De harmonie be schouwt zichzelf als opgeheven en ver leende dan ook geen medewerking aan de vergadering en aan de commissie ad hoc die zich bezig houdt met de oprich ting van een trompetterkorps en een drumband. De instrumenten van de Harmonie kunnen door de nieuwe vereniging slechte en te l"V~l >1 1Yj. Heyden uit Woe >rdt de heer Van ontwerp van het. a: ^^BderBorwü de Stuurman te Waddinxve' I maanden gerealiseerd te gepasseerd de afgelopen 25 jaar Voorhout. In 1946 begon de jubilaris met 4 ambtenaren, nu zijn er 36 in Voorhout. De heer v.d. Aardweg werd tenslotte opk nog toegesproken door de directeur van gemeentewerken de heer H. Philipsen. Daarna kwamen vele in woners van Voorhout de jubilaris felici teren. Hij kreeg daarbij vele bloemen en geschenken aangeboden. LGB organiseert Zwem-In in de Zijl LEIDEN Na een strandloop, estafette voor bedrijven en een interna tionaal waterpolotournooi, georganiseert de L. G. B. ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum onder het motto: „Kun je zwemmen, zwem dan mee" zaterdag a. s. een „zwem-in" in het zwembad „De Zyl". Deelname is voor iedereen, zowel voor jong als oud, mogelijk. De indivi duele zwemmers(sters) komen zater dagmorgen om 10.00 uur aan de beurt, terwijl het aanvangsuur voor groepen gesteld is op 16.00 Er zal worden ge zwommen over een afstand van 400 m. en 750 m. De kosten van deelname bedragen f 1,-, inclusief de toegang tot het zwembad. Iedere deelnemer ont vangt het L. G. B.-jubileum vaantje Voor het grootste team is tevens extra-prijs beschikbaar. Het B-jeugdteam van De Zyl heeft zijn debuut in de B-klasse gevierd met een zege. In De Vliet werd het Rotter damse Z. P. C. met 5-3 verslagen. Pim v. d. Bosch nam twee treffers voor zijn rekening. Broer Tonnie, Dik Pracht en Martin Stolwijk scoorden elk een Onder de forse klappen van het hei blok verdioeen de eerste paal in de grond; de versiering overleefde het geweld niet. Internat, waterpolo- toernooi in de Vliet LEIDEN Zaterdag en zondag orga niseert de 25 jaar bestaande zwem- en polovereniging De Sleutelstad een groot internationaal watcrpolotoernooi in zwembad De Vliet. Aan het tournooi nemen de navolgen de teams deel: Oxford (Eng.), Scun- Thorpe (Eng.), Neue Köln (Duitsland), Gladbetk (Duitsland), Wase Zwemkring (België), Hermes Kopenhagen, L. Z. C. en De Sleutelstad, Voor beide dagen is het aanvangsuur gesteld op 16.00 uur. ZOETERWOUDE In een feestelijke optocht brachten de leerlingen van de openbare basisschool aan de Dorpsstraat gistermiddag de gepavoiseerde eerste heipaal voor hun nieuwe school naar het bouwterrein in het bestemmings plan „Westelndseweg". Met het staan van die eerste paal komt het einde in zicht van de huidige, slechte en te krappe huisvesting. De teksten op de meegevoerde borden logen er dan ook niet om; „Na veel geduld wens vervuld", „Deze paal wordt een nieuw lokaal", „De narigheid was groot nu eindelijk uit de nood" en „Na lange tijen eindelijk heien". Behalve de talrijke genodigden waren vele ouders van leerlingen getuigen van het heug lijk moment. Burgemeester J. A. Det- mers verrichtte de officiële handeling. De laatste twee klappen gingen met knallend vuurwerk gepaard zodat men Lin.AY.Me .,Qrc£e,vjn?„.korj^h bouwd en diens voorganger stond aan de Herenstraat wat later Leids gebied werd. Vorig jaar was de school reeds bestedingsklaar maar het oponthoud van IVï jaar heeft tot gevolg gehad dat de school nu f 150.000,- meer kost. De eerste paal zal nog door 147 ande re gevolgd worden. Deze zullen een gebouw dragen bestaande uit zes klas selokalen en een gemeenschapsruim- te en een aparte berging, alles gelijk vloers. Het N.V. AannemersbedaiÉS T Mn het op 1662. Njord „gemengd" LEIDEN Na het corps is ook de roeivereniging Njord overstag gegaan. Tijdens de laatste algemene ledenver gadering heeft de student-roeivereni ging besloten dat ook dames lid kunnen worden. Hiermee hoopt de S.R.V. Njord tege moet te komen aan de steeds sterker wordende vraag naar gemengde activi teiten van studentenverenigingen. ZOETERWOUDE We blijven nog even in Zoeterwoude. In goede staat van onderhoud, bedrijfsvaardig en ook type grondzeiler in de Room- of Meerburger polder. Een officiële naam heeft hij niet deze fraaie met riet bedekte molen. Men kan hem vinden bij de spoorlijn Leiden-Alphen langs de Meerburgerwetering waaruit hij het water ophaalt met een ijzeren scheprad waarop een dieselmotor als hulp- Gedurende de receptie: de jubilaris en' echtgenote, links van hem zijn hoogbejaarde moeder, uiterst links burgemeester G. A. Stolwijk. Goede iveer gunstig voor uitgebrande wagen bewoners LEIDEN Binnen veertien dagen hoopt het gemeentebestuur voor de res terende woonwagenbewoners, die zich illegaal in de stad ophouden, de moei lijkheden te hebben opgelost. Verwacht wordt dat dan de laatste wagens en alle onbehuisden zullen vertrekken. Een telling van de politie leverde woensdag avond de volgende aantallen woonwa gens op: Lammermarkt 19, Schutters veld 11 en Haagse Schouw 8, welk totaal (38) aanzienlijk lager lag dan 's morgens, toen er nog respectievelijk 22, 20 en 11 stonden. Inmiddels is een nieuwe, beter geou tilleerde tent voor de daklozen opge richt. Daarin is een houten plankier gelegd, waardoor de klachten over op trekkende koude zijn afgenomen. Door tussenkomst van de Doelenkazerne is ook een aantal matrassen georgani seerd, waardoor het liggen op de BB- britsen iets minder onaangenaam is ge worden. Theoretisch zijn er circa 65 daklozen op deze tent aangewezen, maar er slapen er slechts ongeveer 40 Velen gaven de voorkeur aan auto's, autobusjes e.d. als slaapplaats. De GG en GD, met name directeur J. G. Ba zuin, controleert geregeld de sanitaire omstandigheden en de gezondheidstoe stand van de tentbewoners. Deze zijn bij DEN HAAG/LEIDEN Mevrouw Gardeniers-Berendsen (KVP) en de heer Fievez (KVJ) hebben aan de staatssecre taris van Onderwijs en Wetenschappen vragen gesteld over de huisvesting van het Bonaventura lyceum. Vraag 1: Is het de staatssecretaris be kend dat de scholengemeenschap Bona ventura Kyckenborg te Leiden met 1504 leerlingen verdeeld over 61 klassen mo menteel gehuisvest in vier lokaliteiten (o.a. een voormalige kleuterschool en een woonhuis) ondanks het in gebruik ne men van ruimten welke voor het geven van onderwijs ten ene male ongeschikt zijn (o.a. opslagplaatsen, toneel, gangen) nog een tekort heeft van zes lokalen waardoor dagelijks wisselend leerlingen van zes klassen geen onderwijs ont- Vraag 2: Is de staatssecretaris op de hoogte van het feit dat na ontvangst van het principebesluit waarbij toestem ming werd verleend tot het pverbren- gen van 18 houten noodlokalen van Lisse naar Leiden de uitvoering daarvan stag neerde doordat de Rijksgebouwendienst zijn goedkeuring aan de desbetreffende begroting ontheild. (N.B. Deze noodlokalen staan momen teel ongebruikt doordat de vorige ge bruiker te weten het Fioretti College te Lisse een nieuw schoolgebouw betrok. De lokalen zijn eigendom van de stichting waartoe eerdergenoemde scholengemeen schap behoort). Vraag 3: Is de staatssecretaris bereid nu door het voortduren van de bestaan de toestand niet alleen leerlingen van hun toekomend onderwijs verstoken blij ven maar daarnaast de leraren een on evenredig zware last wordt opgelegd door het lesgeven in daarvoor niet ge schikte ruimten van gebouwen welke zich in verschillende delen van de stad bevinden, te bevorderen dat op zeer korte termijn het overbrengen van de noodlokalen kan geschieden. De storen de invloed op deze gehele scholenge meenschap van te weinig en ongeschikte onderwijsruimte dient in het belang van het onderwijs zo spoedig mogelijk opge heven te worden. LEIDEN In het Academisch Zie kenhuis zijn geslaagd voor het examen operatiekamer assistente mej. M. H. van der Burg en G. A. C. Voorhorst. LEIDEN Dr. P. J. J. Stuart is benoemd tot onderdirecteur van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. De heer Stuart was reeds aan het museum verbonden en wel als weten schappelijk hoofdambtenaar. - Bodeeraven 1, 14.30 u. 3 L..F c. 3. 12 uur; Rljpw. 4 4. 12 uur; Uit: Vespucci 3 Rljpw. 2, uur en Vespucci 5 Rtjpw. 5, 14.30 vertrek 1.15 uur v.a. clubgebouw; iccl 6 Rljpw. 0, 12.00 u., vertrek 10.45 a. clubgebouw. Terrein Vespucci te ;rdam (Sloten) de huidige weersomstandigheden nog niet verontrustend. De latrinewagen, in Amsterdam is gehuurd, moet deze week weer terug. Het gemeentebe stuur Is bezig met de vervanging te regelen van deze hoogst noodzakelijke voorziening. ZOETERWOUDEI KOUDEKERK! AL PHEN De heer Nic. Hoogeveen is gisteren bij de N.V. Oosthoek betonwar en fabriek gehuldigd, omdat hij 25 jaar in dienst is b\j dit be drijf. De zilveren jubilaris, als ban denstamper heeft hij zeker 250.000 km band onder zjjri handen gehad, kreeg uit handen van directeur ir. P. Kolk onder meer de legpenning van de Ned. Bond van Handelaren in Beton en een geschenk onder couvert. Mevr. Hoogeveen kreeg bloemen. Op de foto: Ir. P. Kolk overhandigt de jubilaris de zilveren legpenning van de HIBIN. De Doorzetters gaat schaakles geven LEIMUIDEN De schaakvereniging De Doorzetters houdt volgende week dinsdag de eerste clubavond van het nieuwe seizoen in de kantine van de fa. Beuk aan dc Dokter Stapenseastraat. Aan de komende competitie neemt De Doorzetters weer met 2 teams deel. De jeugd kan gratis schaakonderricht krij gen. Ook de zesdeklassers van de r.-k. lagere school kunnen schaakles krijgen, De jeugdgroep speelt elke dinsdagavond van 19.00 uur tot 20.15 uur in de Beukkantine. Daarna schaken de oude ren. Inlichtingen bij: C. Th. C. Beuk, Wilgenlaan 46, Leimuiden (tel. 8527); K. H. Brug, Drechtlaan 53, Leimuiden; J. Yr.~ - - - Acacialaan 51, Leimuiden Jongdierendag in steenhouwerij Lisse Raadsagenda Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN Dinsdagavond a.s. om 8 uur komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten Onbewoonbaarverklaring panden Hondsdijk 16, 17 en 18. Blijkens 'n door de dienst Gemeentewerken ingesteld onderzoek zijn deze woningen onge schikt voor bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in een bewoonbare staat te brengen, omdat dit technisch en economisch onverantwoord is. Ook de inspecteur van de volkshuis vesting adviseert tot onbewoonbaarver klaring over te gaan. Het pand Honds- dijk 16 is reeds ontruimd, de andere twee huizen zijn nog bewoond. —Bescherming oevers langs de Oude Rijn. Vaststelling verordening garantie betaling rente en aflossing geldleningen voor aankoop eigen woningen. Liquidatie „Rijnzicht". Dit voormali ge bejaardenhuis heeft als zodanig op gehouden te bestaan. Er is nog een liquidatie-overschot van f5.265,48. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag le storten in een fonds om het gebouw zonodig in stand te houden. Ook een legaat van f1000 zal in stand worden gehouden, terwijl de jaarlijkse op- JssrawMns'f'Vafrttec'-ï-ecf- de Ned. Herv. Kerk ad. LISSE De pluimvee en konij nensportvereniging en „De Eendracht" uit Heemstede en „Lisse en Omstreken" houden op 4 september gezamenlijk een 11 LEIMUIDEN De schaakvereniging I dijk 16 is reeds ontruimd, de andere ÜS I De Doorzetters houdt volgende week twee huizen zijn nog bewoond. het bouwjaar 1684 is, maar deskundigen hou- iTgeëxposeerd in de werkplaats vai 11 steenhouwerij Boot aan de Juliana-1 moeilijkheden "met betrekking "tot zijn obligaties t.l.' f500 elk, komen ten goede doel. Beschikbaar stellen aanvullend kre diet voor het bouwrijpmaken van gron den in Dorp-Oost III. 8 Beschikbaar stellen krediet voor re- parade Koudekerkse burg. Aandelen N.V. Bank voor Ned. Ge meenten. Vaststellen begrotingswijzigingen dienst 1970 n a v ^^^^Bseert woensdag 22 september in de^Hj ftndreaskerk weer een kinderkle-1 in Wij vernamen voorts nog, dat, hóèwel niet op de agenda vermeldt, ook de p 11 september de SLF

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5