The Tjong Khing: filmkenner uit pure liefhebberij Cddóc Qowimii TELEVISIE VANAVOND KRO-kinderfestival in nieuwe stijl Provinciale musea bedreigd RADIO MORGEN MIVA-film Overbrug die afstand AYRO-reporter naar Djakarta: COURANT VRIJDAG AuuUoiu. Billijk èn eenvoudiger I^JlEMAND zal de billijkheid kunnen ontkennen van het nieuwe wets- voorstel waarin aangekondigd wordt, dat mensen die uitsluitend aangewezen zijn op uitkeringen volgens A.O.W. of de Algemene Weduwen- en Wezenwet dit laar buiten de loon- en inkomstenbelas ting zullen vallen. Billijk is immers in hun geval dat geen stuk van de dit jaar om verschil lende redenen verhoogde uitkeringen weer in de schatkist verdwijnt. Boven dien zo uvan zo'n fiscale aanslag moge lijk het gevolg zijn, dat de bewuste burgers voor dringende uitgaven toch weer een beroep zouden moeten doen - op de Algemene Bijstandswet. Behalve billijk is wat de regering voorstelt dus ook een kwestie van ver eenvoudiging; een kwestie die admini stratieve beslommeringen bespaart. Dan J past ze ook in het streven van de verschillende bewindslieden op Finan- ciën die al jaren bezig zijn te zoeken naar middelen om de belastingheffing te vereenvoudigen. In het bijzonder de staatssecretarissen Hoefnagels en Grap- perhaus hebben terzake voortvarende denkbeelden gekoesterd, welke evenwel niet dan voor een bescheiden deel gere aliseerd konden worden. Daarom blijft de indruk bestaan, dat onze overheid vaak om formeel hele maal rechtvaardig te zijn. een tientje belasting int tegen kosten welke een veel voud hiervan bedragen. A LLES valt er voor te zeggen, dat de "wetgever verder gaat op de weg waar met het onderhavige wetsontwerp een bescheiden stapje in de goede rich ting wordt gezet. Het wetsontwerp heeft alleen betrek king op 1971; dit wil niet zeggen dat het kabinet-Biesheuvel slechts één jaar de A.O.W.'ers en A.W.W.'ers tegemoet wil komen. Wat nu gevraagd wordt, betreft een noodmaatregel, omdat het kabinet uitgaande van het regeerak koord streeft naar een optrekking van de belastingvrije voet. zodat het ni voor de belastingvrije voet voor gehuw den met één kind dan gelijk zou komen te liggen met het netto minimumloon. Dat wordt dan een verdere fiscale tegemoetkoming voor de mensen met een heel klein inkomen, maar v schijnlijk een maatregel welke de effi ciency in de belastingwetgeving nog onvoldoende verbetert. Het wettelijk minimumloon is, om een bezwaa noemen, een begrip dat steeds in bewe ging is; schuift de belastingvrije omhooff, dan komen ook andere lariefs- grenzen gewijzigd te liggen. Voorstan ders van een radicale vereenvoudiging van ons fiscaal systeem hebben dan ook meer-ingrijpende maatregelen voor de geest gestaan. advies van de SER de stijging van de minimumlonen en de daaraan ge koppelde sociale uitkeringen op twee vaste data gaat pinnen: bijvoorbeeld 1 januari en 1 juli? Misschien een beetje maar voor een vlot hanteerbaar fiscaal systeem is meer nodig. Theoretisch zou de regering bij de loon- en inkomstenbelasting minder mi- nitieus kunnen werken, wanneer nog meer nadruk werd gelegd op de BTW als middel om aan geld te komen en wanneer de „profijten'theorie van dr. Drees op grote schaal zou kunnen wor den toegepast. Maar omdat de sociale leant van onze belastingpolitiek zwaar moet meetellen, is het een lastiger zaak dan rekenkun stenaars soms voorschotelen. Wanneer men omwille van de eenvoud sociale risico's, om niet te zeggen onbillijkhe den, accepteert, wordt het paard weer achter de wagen gespannen. En moet de Algemene Bijstandswet compenseren, wat het fiscaal beleid ontwricht. de aiteindelijk toch Diplomatieke tongen Diplomatieke tongen plegen laat los i Aan de t.v.-tafel zat iedereen perplex, te komen. Voor de onderhandelaar het j Nog meer perplex waren een paar ver achterste van zijn tong laat zien moet re toehoorders, de inmiddels gepensio- heel wat handjeplak geschieden In neerde Indonesische heren die het alle- de hoge politiek is dat net zo als op de - markt. Dat is weer eens een beetje anekdotisch bewezen door een diploma tieke veteranenwedstrijd, die zich heeft afgespeeld als inleiding tot het konink lijke bezoek aan Indonesië. De heer Luns veegde dezer dagen voor de TV al zijn gesprekspartners van de tafel door nu eens echt even het achterste van zijn tong te laten zien. De befaamde conferentie van Genève tussen Nederland en Indonesië was des tijds alleen maar mislukt doordat Soe- karno geen vergelijk wilde, zo betoogde Luns. Hij was er bij voorbaat zo zeker van dat Soekarno geen Nederlands snoepje wilde.aanvaarden,..dat hij kwis tig als een sinterklaas al zijn'"peperno ten gestrooid had. Gelijk kreeg hij: Soekarno weigerde ze te rapen en riep i kwaad naar huis. aal zelf hadden meegemaakt. Roem en dr. Zain roepen nu als om strijd: ..Hoe komt Luns aan die klets- Ziehier hun redenering: het ging ons destijds niet om al het kleingoed, dat van de ronde tafel was gevallen, het ging ons om W.-Irian en daar weigerde de heer Luns over te praten. Dat laat ste klopt dan weer even met wat Luns had onthuld: Irian stond niet op de agenda en dat woord kwam echt niet verder dan de wandelgangen. Conclusie uit dit vertraagde bekvech ten der veteranen: Nieuw-Guinea was toen voor beide partijen nog zo'n zware hap, dat de diplomaten zich er al in verslikten voor zij het achterste van hun tong konden laten zien. Gelukkig serveren wij ons nu wederzijds betere gerechten. Dc VPRO blijkt nog steeds te balan ceren in de „gevarenzone", terwijl de TROS op comfortabele wijze oprukt naar dc status van „eersterangsomroep". Het ligt eigenlijk voor de hand. Neem de programma's van gisteravond. Bij de TROS louter „lui kijken"; bij de VPRO een hijgend streven om vooral „alternatief" te zijn. Dat „alternatieve" leidt tot „Campus", programma dat een kleine minderheid matig bedient. Over wat vóór acht uur vertoond werd geen kwaad woord: volop aandacht voor de kleine kijkers. Maar wat houdt de rest van „Campus" in feite in? Gisteren was dat een slordige repor tage over de Twentse t.h., gevolgd door een moeilijk op gang komende discus sie over structurele problemen aldaar. Die discussie werd gaandeweg levendig en erg informatief. Maar die levendigheid, benevens de informatie, was wel op een ongelooflijk smalle kijkersgroep gericht. Die groep, laten we zeggen de „links-intellec tuelen", moest wèl een eng Amster dams en een nogal vervelend ander popgebeuren doorstaan, benevens een oeroude film, die eigenlijk alleen door „beneden de tien" nog met plezier ge consumeerd kan worden. Bij de VPRO wordt het aldus een aftel sommetje. „Campus" is leuk voor linkse intellectuelen, die graag afgestompt worden door eng poplawaai en boven dien een stompzinnig genoegen beleven aan slecht gemaakte films uit de oer tijd. Wonderlijk eigenlijk dat er nog ruimd honderdduizend van dezulken in ons land gevonden worden De „gouden operatie" van de NOS bij het staatsiebezoek aan Indonesië lever de op: 1. Een directe uitzending van de aankomst in Djakarta, ongeveer even interessant als het testbeeld dat een kwartier voor de uitzending op het scherm komt; 2. Filmbeelden van het bezoek, interessanter dan het test beeld, maar als echte informatie toch weinig voorstellende; 3. Reportage over Djakarta-nu, erg aardige repor tage die overigens, „per zeepost ver zonden", even actueel zou zijn geweest. Wellicht zijn er de komende dagen boeiender beelden. We hopen het vurig, tenslotte is er een flink aandeel van de kijkgelden in de „Operatie Indone sië" geïnvesteerd. Vg. „Voor een brief kaart""-winnaar Amsterdammer Thé Tjong Khing (38) is een beetje verliefd op Jane Russell maar daarmee houdt het zeer persoonlijke contact met zijn hobby wel op. Wat hem tot over winnaar maakte in de KRO-tv-quiz „Voor een briefkaart op de eerste rang" berust simpelweg op kennis. En wel verdraaid veel. Afgaande op wat men ervan zegt en de ervaringen van Khing zelf, verkeerde kijkend Nederland ruim drie maanden geleden in staat van opperste verbazing, toen de vrijwel onverslaanbare Van Praag, na acht overwinningen en een buit van f 2400 door een stoïcijns kijkende on bekende werd ontmaskerd als een volslagen leek op filmgebied Khing echter: „Van Praag wist er verdomd veel van. Misschien meer dan ik. maar dat kom je nooit te weten, omdat je moet afgaan op één quiz. Als er wat andere vragen waren gesteld en hij wat meer en minder geluk had gehad. zat-ie Henk Klop; 25-jarig organist uit Har- dinxveld, heeft als derde Nederlander de Prix de Virtuosité behaald aan de „Scola Cantorum" te Pax-ijs. Hij ver wierf de onderscheiding cum laude na een studie van vier maanden bij de Franse orgelmeester Jean Lang- lais. Henk Klop studeert thans voor de Prix d 'Excellence bij Doelen-or ganist Arie J. Keijzer in Rotter- Kunstzaal Arta, Kazernestraat 58, Den Haag, exposeert van 7^25 sepleqjber grafiek van Pim Ölivier. Govert van Oest brengt eigen liedjes aan de man DEN HAAG Govert van Oest te Den Haag, een half leven lang pianjs- t-arrangeur van Toon Hermans, en nadien a's zodanig zonder veel plicht plegingen aan de kant gezet, is intus- STEEDS MEER BELANGSTELLING (Van onze correspondent) Voor wat betreft de schoolensem- HILVERSUM Voor de twaalfde bles kan elke school inschrijven met maal organiseert de KRO het kinder- een of meer ensembles. Een ensemble zangfestival. De belangstelling voor moet bestaan uit tenminste vijf ver- sen bezig zichzelf free lance emplooi (jj{ gebeuren is ieder jaar stijgende, schillende instrumenten en er mogen te verschaffen. Hij componeert liedjes |jet vorig jaar schreven ruim 400 geen volwassenen in meespelen. Dé op teksten van dc Leidenaar Eddy de scholieren in. waaronder scholen met jury hiervoor bestaat uit Jos Timmer, Heer, die deze liedjes ook aan de man meer dan één koor. Voor het festival Ru van Veen en broeder Laetantius. probeert te brengen. 19711972 is een aantal veranderin- Als eerste en tevens wisselprijs is gen ingevoerd. Zo is er geen aparte beschikbaar de zilveren notenbalk en Rosita Bloom heeft al vier liedjes van indeling meer van koren en koren een compositie speciaal voor het en- Govert van Oest op het repertoire met solisten. semble geschreven. De tweede prijs genoemn, o.a. het gevoelige „Soms als Aan het KRO-kinderzangfestival bestaat uit een bedrag van 250 gulden ik wandel". Met andere artiesten zijn j.an gj^g school deelnemen met de en de derde prijs uit 150 gulden, onderhandelingen gaande. Willem leerjaren 4, 5 en/of 6. De koren zul- Duys heeft al interesse getoond voor ien uitsluitend uit klassen moeten be- een liedje in rumba-stijl, dat Van staan. Op scholen waar twee leerjaren Oest van de zomer heeft gemaakt in een i0kaal zitten is combinatie tot tijdens zijn vakantie in Spanje. een koor toegestaan, mits het maxi- Zegt Govert van Oest: „Het compone- mum aantal van 40 kinderen niet ren zit mij in het bloed. Ik heb het wordt overschreden. Bovendien is het heel mijn leven gedaan. Momenteel selecteren uit alle klassen niet toe- heb ik er tijd genoeg voor. Ik heb wel gestaan. twintig liedjes in voorraad. Het gaat Omdat de combinatie koor en er maar om, dat je voldoende mensen schoolensemble voor sommige scholen vindt om ze te zingen. Eddy de Heer bezwaarlijk was, kunnen de school- Maar dat is misplaatste bescheiden heid. Khing: „Toevallig zat ik thuis voor de buis, ik had het programma niet eerder gezien; toen ben ik voor de grap een beetje wedstrijdje gaan spelen met Van Praag en ik zou hebben gewonnen. Daarom besloot ik eens mee te doen na overleg met vrienden. Sommigen vonden het idioot, anderen vonden dat ik het maar eens moest proberen. Daarom meldde ik me aan". IN PANIEK Hoe stoïcijns Khing mag hebben geleken, de Amsterdamse illustra torstriptekenaar heeft van de re acties in de eerste uitzending vrij wel niets gemerkt. „Ik was in pa niek, doodzenuwachtig. Ik heb het applaus niet gehoord. de camera niet gezien en niks van de mensen gemerkt. Zelfs de verzoekfilms, die ik op een monitor kon volgen, heb ik niet gezien, al zat ik ernaar te kijken. Pas bij de tweede en derde keer. was ik hiet meer zo zenu wachtig. Wel slaap ik de nacht voor de quiz slecht. Maar dat is verder alles". Van Praag wordt verweten min of meer in het vak te zitten; Khing zit daar bepaald niet in en zijn kennis van film, voor velen nauwelijks te geloven, berust op liefhebberij. Khing: „Ik ben op Java geboren, in een klein stadje bij Djakarta. Mijn vader had een bioscoopje waar ik wel eens naar toe ging. zo van mijn vijfde tot m'n tiende. Toen ik vijf was, tekende ik al strips, of hoe je dat kon noemen. Film eigen lijk meer. met helden en heldinnen, die ik op een geweldig schoolbord tekende. Met alle Jilmreclame erbij, met „Heden wordt voor de eerste keer in de wereld 'vertoond" en zo. En „in technicolor". Helemaal gek. De invloed van het bioscoopje van mijn vader, waarin later voorna melijk cowboyfilms werden ver toond, deed er eigenlijk niet meer zo toe. Ik tekende strips en ging in de bioscoop kijken. hoe bepaalde regisseurs scenes in elkaar zetten. Ik wilde er de techniek van le- Later ben ik alle films gaan zien, die een beetje de moeite waard waren. Ik ging af op de regisseur en op bepaalde sterren. Ik leerde, dat de ene acteur er onder een bepaalde regisseur niets van te recht bracht en bij een ander een grandioze rol kon spelen. Daarom ken ik de meeste regisseurs, films en acteurs en actrices wel, waar over in de quiz wordt gevraagd. Khing zal al jong in de bioscoop Zij vragen alleen over films, die de moeite waard zijn, ik ging naar dat soort films toe; of ik ze achteraf nou goed vond of niet. Maar dat is juist het leerzame". Thé Tjong Khing lijkt op de buis de rust zelve; hij antwoordt auto matisch en vraagt zich af of zijn kennis van film nou zo iets bijzon ders is. Wèl is hij zich ervan be wust. dat boze briefschrijvers direct na de eerste quiz met Van Praag bezwaren aantekenden tegen diens deelname. „Hij is te arrogant". Khing echter: „Dat is helemaal niet waar. Ik heb met hem gepraat, voor en na de quiz, maar hij was erg aardig, bescheiden eigenlijk". Bij de KRO zijn. voor zover Khing weet. nog geen klachten binnen ge komen. En op straat en door de telefoon doet hij prettige ervarin gen op. „Ze bellen me op om een weddenschap te beslechten. En ze roepen me op straat succes toe. Dat is eigenlijk wel leuk, al is het natuurlijk onzin". Khing dat is zijn vóórnaam bevestigt dat hij met het filmvak niets te maken heeft, „Ik., zou wel willen, maar ik heb de capaciteiten niet. Ik zou een film hélemaal al leen willen maken en 'dat is onmo- Thé Tjong Khing, rusteloos door zijn haar woelend, tamelijk onge durig. laat zich tenslotte en na lang aandringen verleiden tot uitspra ken. al klinkt bij elk antwoord aarzeling door: nooit helemaal zé ker hetgeen hem tijdens de quiz iets aardigs geeft Zijn favoriete films, natuurlijk on- I der véél meer: „Bad day at Black Rock". „The Sundowners" en „Re- pulsion". Zijn regisseurs zijn: Hitchcock, Wilder en Visconti. Love Story heeft hij niet gezien en Dirk Bogarde verknoeide ..Death in Ve nice". King betreurt de sluiting van bioscopen, maar gelooft dat het aantal overblijvende theaters een gezond evenwicht in vraag en aan bod zal betekenen. De quiz wordt zaterdag 4 septem ber voortgezet: wordt Khing versla gen. dan zal hij er niet om treuren. „Het is toch allemaal een spel". Hij meent het oprecht. F. BROMBERG NEDERLAND I 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Religieuze zang 20.00 uur: Journaal KRO: 20.31 uur: Bonanza 21.20 uur: Overbrug die afstand, film MIVA 21.30 uur: De gulden zeezwaluw met Les Humphries Singers 22.20 uur: Brandpunt NOS: 22.50 uur: Journaal, aansl. staatsbezoek Indonesië 23.00 uur: Wielrennen, wereld kampioenschappen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Wielrennen, wereld kampioenschappen AVRO: 19.30 uur: De Waddenzee, documentaire 20.00 uur: Journaal 20.31 uur: Peter Maffay, eigen 21.05 uur: Uit AVRO's tele- 22.05 uur: High Chaparral NOS: 22.55 uur: Journaal, aansl. Staatsbezoek Indonesj NEDERLAND I VARA: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Zangconeours bejaarden 17.00 uur: Tekenfilm €.17.10 uur: Op expeditie in Noord-Amerika NOS: 18.15 uur: Zwemmen, samen vatting Europa-Cup €-18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: 19.30 uur: Hier is Lucy 20.00 uur: Journaal 20.31 uur: Zomaar een 21.55 uur: Corwin 22.45 uur: Achter het nieuws 23.10 uur: Journaal en staatsbezoek NEDERLAND II 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: A present for Dickie 19.30 uur: Mijn idee 20.00 uur: Journaal 20.31 uur: De opgaande zon, toneelstuk 22.55 uur: Zaterdagavondzang NOS: C- 23.05 uur: Journaal en staatsbezoek 23.15 uur: Wielrennen, wereld kampioenschappen r voortdurend druk n VRAAG IN KAMER VLIEGENDE SCHIJVEN moet blijven NE DEN HAAG (ANP) Het Twee de Kamerlid De Boo (CHU) zou graag zien, dat het radioprogramma Vlie gende Schijven ook na de nieuwe zendtijdindeling ingaande 2 oktober in de ether blijft. Dit bUjkt uit de schriftelijke vragen,n die hij hierover aa de ministers van Defensie en van CRM heeft voorgelegd. Volgens het Kamerlid heeft dit pro gramma een grote luisterdichtheid. Ook acht hij de in dit programma opgenomen rubriek Vragen door, voor en over militairen van belang voor de dienstplichtigen. De heer De Boo verzoekt de bewinds lieden om in overleg te treden met de omroepwereld om na te gaan of deze rubriek op enigerlei wijze, ook na 2 oktober zal kunnen worden uitgezon- ensembles afzonderlijk meedingen, waarbij men van de gedachte is uit gegaan, dat solistisch optreden voor ensembles interessanter is dan een begeleidende taak. De jury bestaat uit Paula van Alphen, Hans Peters en Jos Timmer. Bij de finale welke in mei 1972 wordt gehouden, vallen de volgende prijzen te winnen: Eerste prijs de zilveren stemvork als wissel- prijs en tevens een radio optreden voor de microfoon van BRT in Brus sel: Tweede prijs een bedrag van 350 gulden; Derde prijs 150 gulden. Zij zijn pas tien tot veertien jaar oud. maar beheersen dc Latijnsameri- kaanse en stan- daarddansen echter als oude wedstrij- drotten. De vijf pa ren op de foto zijn als kinderformatie van een dansschool in Hamburg in de Bondsrepubliek al lang aan het optre den en aan applaus gewend. Dansen is voor hen een sport; zoals hun leeftijd genoten trainen voor voetballen enz. In Hamburg be steedt men t>eel aandcht aan de kindergroepen, om dat gebleken is dat deze vrijetijdsbeste ding een zeer posi tieve invloed heeft op de ontwikkeling HILVERSUM I NCRV: 18.00 NCRV en Bloc. (18.30-18.41 Nws; Tussen 18.50-19.00 Wereldkampioensch. ork. v.d. Beierse omroep, met solisten. 1 norama.) -19.30 (S) Veelgevr. gewijde muz. 20.00 (S) Operettemuz. 21.10 Jubel om de 22.00 (S) Opname f." sbellen na^nifl": staats- zigeunerork. Rajko uit Budap. 22.20 Wereld kampioensch. wielrennen in Varese. 22.30 Nws. 22 40 Het Koninkl. Staatsbezoek aan Indonesië^ 22^.55 (S) De Beijaerd-Hier: cab.- HILVERSUM 11 18.00 en om 19.30 Nws. VARA: 21,00 (S) Prettig Weekend: licht platenprogr. 23.55 BELGIE 324 m NEDERLANDS 18.00 Nws. 18.03 V d soldaten 1828 Paar despber 1830 Verkeerstips 18.45 Intermezzi 18 55 Taalwenken. 19.00 Nws en act. 191 Keurig Frans. 19.45 Boekbespreking. 20.! HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.10 (S) Op het eerste gehoor: klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-8 50 Hier en Nu: act.) 8.00 Nws. 8.11 (S) Te Deum Laudamus: geestelijke liederen. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: lnf. progr. v.d. vakantie. 9 00 (S) Koorzang. 9.20 Theol. etherleerg. 9.35 Gymn. v.d. hulsvrf» «.45 <S> Tijd vrij voor As af uit Huizen; B. Christ. 8Muz.vei-8 De Bazuin Uit Oud "Beijerl. 10.10 (S) inspraak: klass muz. op uw verz. 11.00 Nws. 11.03 Koffiekleurige kleinkinderen, lezing. 11.15 Solarium - een hoogtezonprogr. voor leder een. 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Lichte gram- mof.muz. 12.10 Uit Balans. 12.14 Marktber. Overheldsvoorl.12.16 Taptoe Delft 1971 - II. NOS: 12 26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. KRO: 12.41 Act. 12.50 Buitenl. comm. Christian Science: 13.00 Brengt gebed wer kelijk iets tot stand? NOS: 13.15 Vliegende schijven: verzoekpl.progr. v.d. militairen. KRO: 14.00 (S) P.M. - een weekblad met veel plaatjes (16.00-16.02 Nws.) NOS: 16.30 Inzet: een progr. over amateurlst. muz.be- oefening. HIRO: 17.00 Hiro-Magaz. KRO: 17.30 (S) Licht pl.progr. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. Aansl.: Postduivenber. 7.20 (S) Z.O.: gevar progr. (7.33 V.d voorpag.; 7.54 VPRO: Dezi dag; 8.00 Nws; 8.11 Act.; 9.35 Waterst.; 9.55 Reiswijzer.) 10.30 (S) Zaterd. inf.: muz. er infshow. (Om 11.OU Nws) 1300 Nws 1311 VARA-Varia 1313 Act 1323 (S) Dit is he: begin jongerenprogr NOS: 1430 fa NOS-Jazz 1500 Gevolmachtigd: een konini te rijk met uw verzoekpl 16.00 Nws. 16.0: (S) Hobbyscoop: spec. al. vanuit de run- kausstellung te Berlijn. VARA: 16.15 (S) Di Staalkaart. 17.55 Med. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nws. 9.03 De Vincent va Engelen Show. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Djinr gevar. progr. (11.00 en 12.00 Nws.) NCRV 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)cast: nieuw lp-pop (15.00 Nws^iIIm'nws. 16.03-18^üor Sportshov sport en muz. met om 17.00 Nws en tussei 17.30 en 18.00 uur: NOS: W.K.Wielrennen ii ^BELGIE 324 m NEDERLANDS Lichte muz. (14.00 en 15.00 °N\vs.)"lOO* Hoor- 17.15 Hitparade. 17.55 Weegschaal. Hou het scherm 1 n *t oog DEN HAAG (ANP) De directeuren van de gesubsidieerde provinciale musea zUn uitermate verontrust over de drei gende intrekking van het rijkssubsidie aan de niet aan het rijk toebehorende musea. Deze bezuiniging betekent een afbreken van de tot op heden gevolgde politiek van cultuurspreiding op een moment, dat de ontplooiing der musea in volle gang is, de bezoekersaantallen toenemen en de musea meer en meer i!iAnrSHPU« h" kunnen appelleren aan de uit de maat- scbappü voortkomende vraag naar edu catieve activiteiten. NOS-ploeg onvoldoende bekwaam (Van c iroepcorrespondent) In een gisteren in ceerd intervieuw met majoor H. Putten, die onlangs werd onderschei den voor zijn 500e Vliegende Schij ven-programma, werd er door ons al op gewezen, dat het verdwijnen van deze rubriek een ernstig gemis zou zijn voor de militaire wereld. Ook Kamercommissies majoor V.d. Putten betreurde het op- commissie voor dc musea c heffen van deze rubriek ten zeerste. landse Museumvereniging. Dit staat in een schrijven van de directeuren van provinciale musea aan minister Engels van CRM, de vaste cultuur, de rijks- sea en de Neder- HILVERSUM Op stel en sprong is donderdagmiddag AVRO's-radiorepor ter Klaasjan Hindriks per vliegtuig van Schiphol naar Djakarta vertrok ken. De AVRO-zegsman verklaarde ons dat dit geschiedde op verzoek van de NOS-radio om de kwaliteit te ver beteren van het NOS-team in Indone sië. In de verbindingen waren al moeilijkheden ontstaan. De NOS-woordvoerder zei desge vraagd, na ruggespraak via de satelliel Indosat met Carel Eneklaar en Kees Buurman in Djakarta: „De NOS heeft aan de AVRO verzocht om verslagge ver Klaasjan Hindriks toe te voegen aan het in Indonesië opererende NOS- team ten behoeve van de rechtstreek se radiouitzendingen. Deze uitbreiding van het team is noodzakelijk geworden doordat op de eerste dag van het staatsbezoek sto ringen optraden in de mobilifoonver- bindingen. Als gevolg hiervan dient men in Indonesië over een vervangen de reportagepost te kunnen beschik ken. De AVRO. als ook verslaggever Klaasjan Hindriks hebben op korte dit >rzoek gevolg gege- In Hilversum wordt dc verklaring voor deze wijziging in de NOS-ploeg een geniale vondst genoemd. Men ge looft daar niet in plotseling optreden de en aanhoudende technische storin gen. maar eerder in een gebrek aan kwaliteit en vakkennis bij de NOS- Mensen vindt deze gang van zekan een erkenning van het feit dat de NOS niet zonder de omroepmedewer kers een dergelijk omvangrijk project kan regisseren. „Overbrug die afstand" zendt de KRO-telcvisie vanavond een korte film uit, welke dient ter ondersteu ning van de jaarlijkse inzamelingsac tie van de Missie Verkeersmiddelen Actie (MIVA). In deze film wordt aan de hand van de situatie van de Nederlandse missio narissen in West-Irian (het vroegere Nederlands Nieuw-Guinea) duidelijk gemaakt, dat de door de missionaris sen te gebruiken verkeersmiddelen een keiharde noodzaak zijn voor hun werk in dit gebied. Er zijn streken waar het voedsel, de medicamenten e.d. alleen maar afgeleverd kunnen worden via droppings uit vliegtuigen, omdat deze plaatsen per boot onbe reikbaar zijn. Voor de werkers in de missie is het vaak veel moeilijker om de noodzakelijke materialen op de plaats van bestemming te krijgen dan de materialen te kopen. De MIVA heeft onder aanvragen voor vervoers middelen, variërend van boten, fietsen, bromfietsen, tot onderdelen van vlieg tuigen, waarmee de MIVA een eigen vliegdienst onderhoudt. Aan de hand van de ervaringen in West-Irian waarvan de film een beeld geeft, hoopt de MIVA via de jaarlijke inzamelingsactie die volgende week zondag wordt gehouden, de bij deze missie een voorname rol spelende af stand te overbruggen en het streefbe drag van 1,5 miljoen gulden te berei- De film „Overbrug die afstand" is gemaakt door Piet Out. Ned. I, 21.20 uur. Les Humphries Singers In het programma „De Gulden Zeezwa luw" zijn vanavond de Les Humphries Singers weer op 't Nederlandse scherm te zien. Zij treden samen op met het piano-duo Rob Hoeke en Hein van der Gaag. Warry van Kampen maakte dit programma voor het „Festival van de Gulden Zeezwaluw". Ned. I 21.30 uur. Bonanza Little Joe en Hoss staan vana tegenover elkaar bij een campagne voor de verkiezing van de burgemees ter. De verkiezing mondt uit in eer complete straatruzie waarbij „Pa' Cartwright bemiddelend zal moeten optreden. Ned. I 20.31 uur. Waddenzee Een documentaire over dit uniek stukje natuurgebied. Het gaat speciaal over het waddengebied van de Noord- duitse Waddeneilanden en het tussen liggende zeegebied. Ned. II 19.30 uur. Peter Maffay Een half uur lang Schlagerwerk van deze in het leer gesloken Duitse zan ger. In deze eigen show zingt hij natuurlijk zijn grote succes Du", waarvan al meer dan 100.000 platen zijn verkocht. Ned. II 20.31 uur. 4 VRO's T'e'le-archief In dit derde deel ziet men fragmenten van tv-programma's van tien jaar ge leden met grote artiesten als Charles Aznavour, Thelonius Monk en The Blue Diamonds, evenals de Edison- uitreiking op het Grand Gala van 1961 aan Wim Kan en Corrie Vonk. Ned. II 21.05 uur. High Chaparral In de aflevering „Handige jongen ge zocht" eist een oude bekende van Buck, Tulsa Red, vijfduizend dollar, anders daagt hij Buck uit tot een vuurgevecht. John Cannon maakt zich zorgen, maar Buck wenst zijn eigen boontjes te doppen. Ned. II 22.05 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2