Kulturele Vereniging van Ter Aar wil hoog peil handhaven 65 jaar getrouwd Dekenale raad Leiden wil stem „niet-kerksen horen Burgerlijke Stand Nog meer pech voor TBS Aansluitvoorwaarden bij „De Rijnstreek' worden gewijzigd R PAGINA 4 DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971. TER AAR In het gezelligheidsaeizoen. als de duister nis de avonden flink lang maakt en men nog teert op de herinneringen aan een ontspannende vakantie of voorbe reidingen treft voor een volgende, trekken ook in Langeraar. Korteraar. Aardam en Papenveer op gezette tijden vele tientallen naar het dorpshuis, het centrum voor vermaak en een avondje uit. Sinds een jaar of drie geleden dit ge bouw in een grote behoefte ging voorzien en een Kulturele Vereniging vaart en lijn aan het Ter Aaarse leven na de dagelijkse arbeid ging geven komt men zelfs uit Bususm, Noordwtfk, Waddinxveen of Hazerswoude en ook uit de Voor hele generaties van Ter Aarder* waren wat men „culturele avonden" noemt een verschijnsel dat naar be hoefte ver buiten de eigen gemeente grenzen ervaren moest worden. De sport floreerde best en de muziekver eniging Arti speelde haar hoogste troeven voor een trouwe supporters- schare; dat was kunst en ontspanning en daarmee was de kous af. De ge meente breidde zijn huizen bezit uit en steeds meer „nieuwkomers" kwa men op de rust en het plassengebied vrye avonden anders hadden gevuld af; veelal mensen die in de stad hun dan de Ter Aarders gewend waren. Het was de Stichting Dorpshuis Ter Aar die begreep, dat er iets moest gaan gebeuren. Er kwamen incidenteel cul turele avonden en toen de belangstel ling bleef groeien werd met voortva rendheid door een aantal lieden de Kulturele Vereneging uit de grond ge- Ovor een ding wm men het gloeiend eens: er moest in Ter A«r keg* kwali teit worden geboden dóór vooral ar tiesten met klinkende namen. Zoiets trekt mensen. „Ik weet dat ons ideaal op een vrij hoog niveau ligt," vindt mevrouw C. G. C. Damen-Elia, één van de vijf actieve vrouwen, die met Groot ledental maakt culturele emancipatie best mogelijk zes niet minder ijverige bestuur van de K.V. uitmaken, „maar we vinden dat Ter Aar ons werk en de resultaten ten volle waard is. Onze mannen hebben overdag hun werk. maar wij ■vrouwen kunnen ons altijd wel eens vrijmaken om onze mede bewoners langs te gaan en persoonlijke contacten te leggen. Dat wordt ook erg gewaardeerd, hebben we gemerkt". De K.V. heeft in haar beginperiode vaal te danken gehad aan de directeur Wgt de Lelgse Volksuniversiteit K O. de heer A. J. v. A Pompe, die sugges ties aan de hand deed op welke manier men het best aan «lag kon gaan. Het is inderdaad gelukt, vindt het bestuur. Marijke en Sieto Horing kwamen naar Ter Aar en Marie Cecile Moerdijk. Ve- naaste omgeving naar de cultuur die er in Ter Aai- op het podium wordt gebracht. De Ter Aarders waren het er gezien een enquete destijds mee eens. dat temidden van de uitgestrekte landerijen met kassen en inleggerijen ook ruimte moest zijn voor bijeenkomsten die de mens uit de sleur van alle dag halen. De meest fervente cultuurdragers staken de hoofden bij elkaar en enthousiast werd de Kul turele Vereniging Ter Aar, kortweg K.V. Ter Aar statu tair ten doop gehouden op 14 mei 1968. Voor 29 jaar zou men het zien uit te houden. Het was een grees, die op dit moment reeds een zeer goede schijnt te zijn geweest. ra Beths verrukte velen met haar riool- spel en andere coryfeeën van faam waren Piet van Egmond, Seth Gaai- kema en Fons Jansen. Ook heeft men veel succes met het organiseren van kindermiddagen. De grootste belang stelling blijkt er in Ter Aar te be staan voor toneel. Het liefst zag men er de grote gezelschappen zoals Cen trum en om maar eens een paar keien te noemen Guus Hermus. Van Duinhoven, Herman van Veen („dol graag"). Wim Kan of Lieesbeth List („eigenlijk te duur voor ons als de ge meente zoiets niet organiseert, zoals in Alphen wel gebeur me zijn Culu- rele Raad" Handicap He geld is ook voor de K.V. Ter Aar soms een grote handicap om iets van de bovenste vaderlandse cultuurplank te kunnen krijgen. Mevrouw G. J. Ancher-van Doorn, echtgenote van voorzitter L. J. Ancher, zich nauwe lijks rust gunnend voor „haar" ver eniging, vertelt dat er momenteel 430 leden en 20 jeugdleden zijn. „Het is snel gegaan, maar om het beste van het beste hier naar onze gemeente te kunnen halen zullen we er nog veel meer leden bij moeten hebben, want kwaliteit is duur. Onze totale „omzet" Zwaamshoek protesteert weer tegen aanleg ligt rond de 6000 gulden per jaar. Een avond kost ons gemiddeld 1000 gulden. Nu vormen de contributies een zekere buffer, maar ook met de subsidie van de gemeente (100 gulden per avond) redden we het niet. We blijven buffer- tjes kweken. De industrieën in Ter Aar hebben gul gereageerd toen wij bij ze aanklopten, we krijgen adverten ties en laatst won een bestuurslid een Tros-quiz en stortte de winst van 300 gulden in de verenigingskas. Dat is allemaal natuurlijk prachtig, maar we zullen het met het huidige subsidie beleid toch echt helemaal van een groot aantal den moeten hebben. Voor al als u nagaat dat contributie en en treegelden bepaald aan de lage kant Gelukkig zijn veel artiesten bereid wat van hun normale honorarium af te doen. Men komt nu eenmaal graag naar Ter Aar, waar de Kulturele Ver eniging, die zo ferm aan de weg tim mert en vooral ook het publiek, al enige naam hebben gekregen bij de impressariaten. Ook al laat de accom modatie (er wordt aan gedokterd! in het Dorpshuis te wensen over, de kun stenaars vinden het bij dit publiek prettig werken. Piet van Egmond bij voorbeeld, die volgens voor ons on controleerbare geruchten vanwege een fortuinlijk huwelijk, zich van Egmond- Binnen zou mogen noemen, neemt een concert in de Langeraarsekerk hoogst serieus op. Hij komt om twee uur s middags, tezamen met een lunch- pakketje en zijn secretaresse die de registratie verzorgt en duikt meteen in het orgel. Hij studeert daarna op zijn programma tot 's avonds half acht. Jammer dat Paul van Vliet we gens tijdgebrek zijn nieuwe show niet eerst „in de provincie" kan brengen; hij was graag naar Ter Aar gekomen. Contacten „We willen feitelijk een schaap met rijf poten", bekent mevrouw Damen: „betaalbare avonden van het beste ka liber. We voelen dat het kan en daar om gaan we leden werven in de om geving. In Zevenhoven staat een bij zonder fraai dorpshuis, waar we ook avonden willen gaan houden. In Nieuw koop hebben we contacten met Het Regthuys, een vereniging die cursus sen geeft in allerlei artistieke vaar digheden, die tentoonstellingen orga niseert en films vertoont. De leden van Het Regthuys hebben tegen geredu ceerde prijzen toegang tot onze avon- In het dorpshuis van Ter Aar gaan vele culturele manifestaties komende seizoen weer plaatshebben. Uit alles is gebleken dat men in be trekkelijk kleine plaatsen behoefte heeft aan deze activiteiten. Welnu, het is een kleine moeïe de weg te vinden naar het dorpshuis van Ter Aar. Men trekt er het komend stizoen graag volle zalen, want er is een programma in de maak dat belooft te zullen gaan klinken als een klok. Ter Aar Is cul tureel aan het emanciperen en de oude passiviteit wordt doorbroken. De K.V. wordt er zelf geen cent wijzer van. De enigen die na afloop van een formida bel evenement verrijkt naar huis zul len gaan is het groeiend aantal Ter Aarders en andere buitenlui om wie dit allemaal met zoveel toewijding en doorzettingsvermogen is opgezet. Het bestuur vindt dat iedereen recht heeft op cultuur. Maar cultuur mag geen waagstuk zijn; voor niets gaat slechts yan regionaal woonwagenkamp HAARLEMMERMEER De bewo-l ners van het plaatsje Zwaanshoek, dat n zoals bekend op de nominatie staat woonwagenkamp binnen haar grenzen! te krijgen, zijn gisteren tot aktle overf*i gegaan. In een lange rij auto's, tractoren zelfs een combijn begaven de Zwaans-f hoekers zich naar het stadhuis vanL Hoofddorp waar de stoet op het bordesf werd gadegeslagen door de wethouders Van Stam, Hoitsma en Jongeling. Zij kregen een petitie aangeboden waarin drie punten stonden: 1. De Zwaanshoe kers zijn tegen de komst van een regio naal woonwagenkamp. 2. Er moet een hoorzitting komen voor men een beslissing neemt. 3. Dat als er geen hoorzitting komt er tekort gedaan wordt aan het democra tisch recht van de Zwaanshoekers. Wethouder Van Stam verzekerde de massa dat B. en W. de bezwaren zullen bespreken. de z ii op. Ton Pieters. F eest verlichti ng „De Luifelbaan" ontstoken aï LEIDEN Om acht uur vanavond p g wordt de feestverlichting van het win-ma keicentrum „De Luifelbaan" ontstoken, de Dat zal op een feestelijke en spectacu-eno laire wijze gebeuren. De gastvrouw vanier, de winkeliersvereniging va.n de Vijfj n< Meilaan en het Bevrijdingsplein, Jose-irjjn phine Akerboom, zal dan een vuurpijl hei afschieten, waarop de gehele feestver-jne lichting zal aanfloepen. Op dat momentmid zal ook de drumband het feestterrein op betreden. Het thema van de verlichtingen is de dierenwereld. t^u 55 Communicatie metparochieraden moet verbeteren LEIDEN De dekenale raad 1/eiden heeft besloten dat het moderamen aandacht zal besteden aan een nieuwe opzet van deze raad in de komende mandaatsperiode. In die opzet zouden de afgevaardigden niet uitsluitend meer komen uit de kringen van katholieken, die 's zondags trouw de kerk bezoeken; de raad zou het mo deramen opdracht moeten geven, naar mogelijkheden te zoeken om ook andere katholieken bereid te vinden mee te denken en verantwoordelijk heid te willen dragen voor de deke nale raad. Dit besluit werd genomen tijdens de recente vergadering van de dekenale raad. Het onderwerp kwam aan de orde in verband met het feit dat het man daat van de huidige dekenale raad en het moderamen met het eind van het kalenderjaar 1971 afloopt. Er moet een nieuw mandaat gegeven worden voor de komende twee jaar. Hiervoor worden brieven verstuurd naar het dekenale re- ligieuzenberaad, het pastoresberaad en aan de parochieraden. In de vergadering werden ook ver slag en programmering van de kateche6e aan de orde gesteld. Aan de hand van een verslag over deze materie gaf de heer C. Warmerdam, distrikts-katecheet voor het dekenaat Leiden, een toelich ting hoe de lagere school katechese in het afgelopen jaar heeft gefunctioneerd in Leiden en omgeving. Hij ontvouwde het programma zoals dat gehanteerd zal worden in het zo juist begonnen schooljaar. De kinderen worden begeleid om een juiste levenshouding te vinden vanuit Jezus Christus. Dit is een taak van ou ders, schoolteams en moderatoren, want zij allen staan in het groeiproces van de kinderen. De distriktskatecheet staat ten dien sten van deze mensen om hen te stimu leren en om me hen te bespreken hoe deze opdracht het beste kan worden ver vuld in deze tijd. Waar het om gaat is, dat ouders, schoolteams en moderatoren de kinderen leren het leven als een mysterie te be leven en te leren dat er in het leven veel méér is dan je ziet en verstandelijk kunt beredeneren. Het gaat er om, de kinde ren de verwondering bij te brengen over het leven en over het samenzijn met an- Hiervoor zijn kontakten nodig met ouders en schoolteams en moderatoren om te bespreken hoe men die houding van verwondering kan eigen maken. Daar komt dan bij om de parochie gemeenschap er bij te betrekken, zodat het parochiegebeuren ook in het kinder leven gaat integreren. Over het afgelopen jaar waren zeer bevredigende resultaten bereikt. Voor het komende jaar is een heel uitgewerkt plan opgesteld om tot een intensiever kontakt met de ouders e komen. Tenslotte werd een stuk aan de orde gesteld dat in de vergadering van 31 augustus in behandeling zal worden ge nomen. Voor die vergadering zijn uitge nodigd de leden van de dekenale raad, de parochiepastores en de leden van de parochieraden. Aanleiding tot deze ver gadering is geweest de wat moeilijke communicatie tussen dekenale raad enerzijds en de parochieraden ander zijds. In onderling overleg willen we we gen zoeken naar betere onderlinge com- munikatie. Om de urgentie van dit overleg te on dersteunen is een stuk geproduceerd met de titel „Het pastoraat in ons de kenaat". Ieder lid had het stuk in zijn bezit. Hierin staan gegevens en pro gnoses aangaande het dekenaat Leiden. Er worden enige beschouwingen aan vastgeknoopt en gedachten voor de toe- j komst ontwikkeld. Een gegeven is het sterk teruglopen van het priesterbestand. We kunnen niet langer wachten. Wat i moeten we doen? Hoe gaan we de kerk verzorgen zodat ze haar dienst kan j blijven voortzetten. Nu werden suggesties gevraagd aan- i gaande de opzet van die avond, waai bovengenoemd onderwerp zal worden behandeld. Er kunnen ongeveer 80 per- men verwacht worden. Men zag niet veel in theoretische be schouwingen; men zag meer in het ope nen va ngoede kanalen waardoor men sen geïnteresseerd worden en mee gaan De aanpak van de katechese op de lagere scholen werd daarvan als een duidelijk voorbeeld gezien. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Kat wijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikels 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan „Katwijk aan den Rijn" en in samen hang met artikel 50, achtste lid. van Se Woningwet bouwvergunning te ver lenen voor: Het uitbreiden van de caféruimte met een biljartzaal op een terrein gelegen aan de Tulpstraat nr. 1 te Katwijk aan den Rijn, op een perceel kadastraal be kend in sectie B, nr. 5539. Het bouwplan ligt vanaf 27 augustus 1971 op de gemeentesecretarie (kamer 12) gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele be zwalken tegen het verlenen van de ge vraagde vrijstelling schriftelijk bq hen in te dienen. KATWIJK, 26 aug. 1971 Burgemeester en wethouders van Katwjjk, de seer. J. C. TIELEMAN de burg. A. G. VERMEULEN LEIDEN Geboren: Pirn Alexander, zn. v. S. Z. Bratland en I. L. Lindstad, David zn. v. H. A. J. Groeneveld en N. J. Teske, Sara Jacoba Sandra, dr. v H Fakkel en G van der Holst, Wijntje Diana dr. v. P. van Duijvenbode en .B van Rijn, Dirk, zn. v. J. Straathof en A. van den Broek, Mélisande Elvira Nata lia dr. v. G. A. L. van der Meer en A. Delofs, Dirk Laurens Gerardus Charles zn. v. N. de Jager en L. W. de Jong, 1 Ronald zn. v. C. D. van Delft en M. C. i van Dijk. Oskar Mynne zn. v. T. van Alphen en H P. Visse, Petra, dr. v. P. Meijers en W. J. H. Gertenaar. Overleden: P. de Wolf man 83 jr., H. Brouwer man 65 jr., W. Zandvliet man 60 jr.. T. Dubbelaar man 69. J. Platteel man 64, B. Kalshoven man 67, G. N. A. S. Wijnmaalen zoon 1 mnd. Gehuwd: J. G. Krapels en J. Krapels, A. Gaasbeek en M. J. Bekkema, J. van Gorselen en M. F. H. de Kier, S. P. Strijk en M. H. de Groot, G. J. R. Elferink en J A. M. Ie Blanc. ZOETERWOUDE Geboren: Angela H. de Bruijn; Pascal*A.'M.. zoon van A. M. van der Ven en S. E. M. de Winter; Engelina T. P.. dochter van Th. L. Zand bergen en M. M. A. van Steljn; Yvonne M.. dochter van G. A. Overdevest en M. J. H. Koevoet; Maria J„ dochter van L. Q. van der Ham en J. A. van der Salm; Wilhelmus H. J„ zoon van J. A. Lagerberg en L. M. Straathof; Robertus J. G. M„ zoon van H. Ondertrouwd: C. J. ALPHEN De heer G. Koelewijn (87) en zijn echtgenote mevrouw J. Koelewijn-De Graaf (86) zijn 6 septem ber aanstaande 65 jaar geleden in Oudshoorn getrouwd. De bruidegom heeft 60 jaar gewerkt bij de Briketten fabriek van Jongeburger in Aarlander- veen. Het echtpaar woont thans in de T. de Ruiter. 23 i J. C. M. Roele\ siot en L. M. van Rooijen. VOORSCHOTEN Geboren: Yvonne A., dochter van G. C. M. Romeijn en G. C. Th. van der Heyden; Sebastiaan, zoon van T. van Drunen en J. van den Berg; Hans Pieter, zoon van H. Mulder en M. M. H. van der Poel; Robertus J. J„ zoon van J. Th. J. Vogelaar en Th. G. van Meijgaarden; Antonie W. G„ zoon van J. J. F. Visser en M. C. Gijzel; Claudius J., zoon van Cl. A. Geldermans en M. M. M. Koedam: Nadya E. I., dochter van J. H. Schurink en D. M. A. van der Wulp: Patrick S.. zoon van H. G. M. Oudshoorn en S. M. A. van Hameren; Elisabeth A. A„ dochter van I Sch Ph. W. Crone en A. E. C. Venne- man; Martinus H zoon van P. A. H. Gevers en E. P. G. Kruis; Renger J., zoon van J. S. Rijkels en R. M. Jansen; Erwin W„ zcon van H. H. J. Brouwers en G. M. H. Tuilemans; Patrick J„ zoon van L. J. Coenen en P. A. A. M. Bierman; Arnoldus A., zoon van A. Verkuylen en M. W. Lammers Lisnet; Jennifer F., dochter van C. A. van der Zijden en M. M. Leijger. Ondertrouwd: E. J. Wenink en S. H. M. Douwes. Amsterdam. Gehuwd: J. A. E. Aalders. Leiden en W. Th. van Leeuwen; C. Dekker en M. B. Witter, Oegstgeest; H. H. Omlo. Voorburg en S. Moolenbeek, Leiden; M. J. Eekhof en M. I. Iken; E. Seegers, Breda en L. van der Burg, Breda; J. M. Bongers en I. van Hout, 's-Gravenha- ge. Overleden: Hern jaar; Ant je v; Megchelse, 52 jaar. WASSENAAR Geboren: geen. On dertrouwd: M. H. Standley en C. J- Hoffman; F. Scheepbouwer (Den Haag) en M. A. Vogels; P. Wesselink (Utrecht) en K. Goudsmit (Utrecht); C. Valstar en M. E. van Haasen (Leiden). Getrouwd: W. F. M. Kortekaas en S. J. M. Averdieck: F. T. M. Buijs en S. N. I Schelter; J. G. M. Paardekooper en G- J. M. B. van der Kooij; R. A. Bremer! en Y. J. Zeef; M. W. M. Nederhof en W. i M. van Leeuwen; H. van Someren en E. J. de Feijter; J. W. Duppen en M. L. Ehrlich; J. G. Nipper en M. A. de Vreeze; R. J. E. M. van der Lugt en A. H. M. Koning; I. A. van Doorn en G. J- Berghuis; E. W. .1. Bakker en J. B. van der Stelt. Overleden: J. A. Koppenhagen, 38 jr (Rijswijk); M. H. Th. M. de Bruijn, 59 jr; B. J. Ketelaar, 89 jr; B. W. Oos thoek, 61 jr. Jongerenmis met The Lord's Folks LEIDEN Na een vakantieperiode zullen „The Lord's Folks" weer luister bijzetten aan een Jongerenmis op a s. zaterdag 28 augustus 's avonds om ze ven uur in de Jozefkerk aan de Heren singel. Het thema van deze viering is: „Verbeter de wereld, begin met zelf kennis". Celebrant Pater C. Fischer. Mej. Catijn (75) overleden LEIDEN Op 75-jarige leeftijd is gis teren in Huize Roomburgh overleden mej. Johanna Catharina Catijn. Mej Catijn kreeg in 1958 bij haar 40-jarig jubileum als onderwijzeres de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice en was bovendien Lid van de Orde van St.-Franciscus. Als onderwijzeres is mej. Catijn ver bonden geweest aan de Agnesschool en de Barbaraschool aan het Levendaal. Zuster Miriam van Raaphorst, hoofd van de Barbaraschool, die vele jaren met mej. Catijn heeft samengewerkt zegt over haar: „Mej. Catijn was een onder wijzeres van formaat. Iemand, die altijd voor de kinderen klaar stond. Zij heeft steeds veel aandacht en zorg aan hen besteed". Wit-Gele Kruis in Hazerswoude verhuist HAZERSWOUDE Het Wit-Gele Kruis te Ilazerswoude-Rijndijk gaat met ingang van 6 september gebruik maken van „Het Anker" aan de Rhynenburcherlaan 2a; de kruisvereni ging gaat daar onder meer de consulta tiebureaus houden. Rozenstraat. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, 27 kleinkinderen en er zijn 17 achterkleinkinderen. Het familiefeest heeft plaats op 6 september in hotel Centraal, waar tevens van 5 tot 6.30 uur gelegenheid bestaat het echtpaar met dit zeldzame huwelijksfeest geluk wensen aan te bieden. LEIDEN Na het succes vorige week tegen Blitz uit Voorschoten is voor vanavond de tweede oefenwed strijd voor de Bona Stars vastgesteld tegen Jumpers. De Hagenaars zijn nog al aktief geweest in het aantrekken van spelers. Bovendien slaagde het erin de bekende Marcus aan te trekken als Bona Stars heeft in de afgelopen weken slechts verlies kunnen noteren. Niet alleen de vertrokken Pieter van Tuvll en Paul Ruysenaars zullen gemist worden, ook zullen de Leidenaren het moeten stellen zonder Rob Wallaart en Ben van Cleef.- Het medisch team van Bona Stars heeft de knie van Wallaart bekeken en is tot de slotsom gekomen hem zo spoedig mogelijk een operatie aan de meniscus te laten ondergaan. Ben van Cleef zag zich genoodzaakt tijdelijk te stoppen in verband mot drukke werkzaamheden. Tenslotte zag Ad van Slingerland vanaf de opengevallen plaats in te ne men. De wedstrijd in de Universitaire Sporthal vanavond begint om 20.00 BOSKOOP Op de eerstvolgende openbare vergadering van het algemeen bestuur van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" volgende week vrijdag op het gemeentehuis te Boskoop, zal een voorstel van het dagelijks bestuur wor den behandeld tot wijziging van de aansluitwaarden. De voornaamste wijzi ging betreft de kwestie vastrecht. Dit is volgens het dagelijks bestuur nimmer een discutabele aangelegenheid geweest, maar teneinde eventuele misverstanden uit de weg te ruimen, komt dit voorstel ter tafel. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal met ingang van 1 januari 1972 voor elk perceel dat dienst doet als woning bedragen 124,— per jaar of f 12,— per half jaar. Voor elk perceel dat dienst doet als bedrijf met woning, b.v. boer derijen, slagerijen, bakkerijen, horeca- Nieuwe scholen in Lisserbroek LISSERBROEK De raad van de gemeente Haarlemmermeer zal volgen de week beslissen over de bouw van een Openbare School, een RK lagere School een een gymnastieklokaal in Lisserbroek. B en W adviseren tot de bouw van een nieuwe zesklassie Openbare School. Hiervoor is een bedrag nodig van f 1.243.227,--. Voorts wil men ge volg geven aan een verzoek van de Stichting RK. Onderwijs Haarlemmer meer-Zuid om een lagere school te bou wen met zeven klassen. De bouwkosten bedragen f 1.243.000,—. De kosten van een gymlokaal worden geschat op f 547.000, Zwemproef maakt magazijn van het Wit-Gele Kiu.o 'ordt met ingang van dezelfde datum QJJf^dH IJl iClV het I ■erplaatst naar het soularrain gemeentehuis aan het Frederik van Ee denplein.-Mevrouw W. J. van de Lans- Bunnink. zuster van het Wit-Gele Kruis, beëindigt haar werkzaamheden op 1 september. Haar opvolgster is me juffrouw M. .1. H. M. de Zwart. De volger n; geel/blauw: Karei Weilco Krult, Roelof jn. Ronald Slngellng. ïrbeek Bloem. lelgo Tuin hof de Moed: iraxhoven. Sandrino Fa- »t. Sandra Krouwel. John TER AAR De belangstelling voor de door het natuurbad Aarweide inge stelde zwemproef voor hen die niet voldoende techniek bezitten om een di ploma te halen, neemt steeds toe. Bad meester A. J. Bcumcr met zijn instruc- trices geeft veel lessen weg om deze zwemproef te kunnen halen. Vooral bij de jeugd vindt de proef veel onthaal, maar ook volwassenen profiteren er volgende volwassenen bel- Osterkamp-Versluis, Herr-v. Vries-van Roekcl, Spring Hoorn-Lek, Dijk. A. Otto. J. Verboom, .P Egberts. I Frankrijker. T. Goedhart. J. G. Verlaar Kalshoven, C. Griffioen, T. Oppelaar. I Programma van N azomerf eesten in Koudekerk KOUDEKERK Het actieve vereni gingsleven van Koudekerk houdt zich op het ogenblik bezig mei de organisa tie van „Na-zomerfeesten". Het programma voor de komende da gen ziet er als volgt uit: zaterdag a.s.: kilometertocht in het zwembad; 's avonds: zomeravond-concert te geven door de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid" o.l.v. de heer L. Jansen, op het plantsoen tussen „Rhijndael" en „Nieuw Poelgeest". Maandag 30 augustus: open schaakavond in de kantine van de V.V. „Koudekerk" op het sportpark. Iedere belangstellende kan deze avond schaken in een zogenaamde sumultaan-seance tegen de oud-jeugdkampioen van de Leidse schaakbond Charles Kuypers. Aanvang 8 uur n.m. Donderdag 2 sep tember a.s.: Lampioenenoptocht m.m.v. „Kunst Na Arbeid". Organisatie: Oran jevereniging „Koudekerk". Deelnemers moeten zich verzamelen op het school plein van „De Rank", Prinses Margriet straat. Start: 7.30 uur n.m. 2, 3 en 4 september a.s.: Grote Kermis op een terrein naast het zwembad aan de Kerklaan, Zaterdag 4 september a.s.: Tot slot van de feestelijkheden wordt om 11 uur n.m. een groot vuurwerk afgestoken in de nabijheid van het ker misterrein. bedrijven e.d. wordt het vastrecht t f 48,— per jaar of f24, per half jaar.|e Voor elk perceel dat dienst doet elrgc bedrijf zonder woning, fabrieken, schoiie len, kantoren, weilanden e.d. wordt helling vastrecht f 36,per jaar of f 18, pet ee half jaar. Voor elk perceel dat diensiren doet als omschreven in de twee laatstnen genoemde gevallen met een verbruihter van per jaar meer dan 5000 m3 f72,—ndi per jaar; meer dan 10.000 m3 1148,-^ di per jaar; meer dan 20.000 m3 f 296,-fe t per jaar en meer dan 30.000 m3 f 592—ast per jaar. Het minimum verbruik word'lr gesteld op 40m3 per jaar, waarvooi f43,60 moet worden betaald. Het m verbruik wordt berekend tegen prijs van f0,49 per kubieke meter. Voorts worden een elftal kredietegggt( gevraagd tot een totaalbedrag f207.000,voor nodig zijnde werk zaamheden. In de gemeente Boskoop^ar vervanging van een leiding in Dei Ham; Hazerswoude, nieuwe leiding— Burg. Smitswegj Oude Wetering, nieu we hoofdleiding Den Blankenstraar'ss Waddinxveen, vernieuwingen e.d N- Noordeinde; Hazerswoude, nieuwe lei ding Torenstraat Waddinxveen, voltooi V( ing distributienet Groenswaard; Oud n'n( Wetering, omlegging leiding Vosters, straat; Boskoop, reconstructie In Rijne veld en Reijerskoop; Leiderdorp, door da" trekking leiding naar sportveldencom^un plex „De Bloemerd"; Zoeterwoude, aan da sluiting in de Dr. Kortmannstraatf .w' Hoogmade, aansluitingen aan de Does dl polderkade. Tenslotte wordt nog eeits 3 krediet gevraagd van f6000,voor uu' aanschaf van een Daf bestelauto. Huldiging van mej. Camerling - WASSENAAR Gisteren heeft r A. M. H. Camerling, hoofdleidster de openbare Caroline van Schaik-kleu terschool haar veertigjarig onderwijs jubileum gevierd, 's Morgens - de school aan de Ei-nsl; Casimirstraaj eerst feest met de kinderen, rond he middaguur werd een door de oudercom missie georganiseerde en door de ge meente aangeboden receptie gehouden eveneens in het schoolgebouw. Wethou der mevrouw A. J. Ie Coultre-Foes )OR kwam daar namens het gemeentebe<en stuur de jubilaresse gelukwensen. Me vrouw Le Coultre liet haar gelukwen sen bij dit jubileum vergezeld gaan vai de aanbieding van de gebruikelijk) htir gratificatie. Van de ouders ontving di jubilerende hoofdjuffrouw sieraden. 'f Er volgde na dit officiële gedeelte eet f bijzonder druk bezochte receptie. »rin Openbare vergadering van commissie WASSENAAR Op woensdag 1 sep 1 tember om 19 uur zal in het Raadhui) i een openbare vergadering worden g» houden van de raadscommissie voor ii tergemeentelijke zaken en ruimtelijk) ordening. Op de agenda staan o.m. brie-li ven van de Werkgroep Milieubehei over de secundaire weg 16 bis, de onbe woonbaarverklaring van panden Schoolstraat, een gemeenschappelijk! regeling voor de brandweer in Rijnlanc en de begroting van het Haags Interge meentelijk Overleg. LEIDEN Uit een bouwkeet aan d Appololaan is voor 1300 gulden aan me talen gestolen. De buit bestond uit ver scheidene blokken gietlood, loden pijpei koperen buizen en kranen. De inbrekers zijn de keet binnenge drongen door verbreking van een deur lolV

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4