Parkeerregeling moet chaos op AZL-terrein beteugelen Koudekerk genoot van zwemfestijn Grotere veiligheidhetere werksfeer Nieuwe wegwijzer helpt snelheid te matigen Mr. Luns houdt voordracht in soc. „Minerva" Chr. Technische School kampt met ruimtegebrek Voorhoutse musicus bij Haagse Comedie Centrale inschrijving poliopatiënten AZL LEIDATO- ganzenbord DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De parkeerchaos op het terrein van het Academisch Ziekenhuis te Leiden zal volgende week tot het verleden behoren. Met ingang van 1 september is er in navolging van andere grote ziekenhuizen een stren ge parkeerregeling van kracht. Van die dag af worden van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 18.00 uur alleen auto's op het ziekenhuisterrein toegela ten. die voorzien zijn van een parkeer- vignet. Het plaatsen van wegwijzers waarop de verschillende afdelingen en paviljoens met een nummer zijn aange duid. is een andere maatregel om het verkeer op dit terrein te stroomlijnen. De parkeerchaos was zo groot, dat de aan- en afvoer van goederen en interne transport van patiënten erdoor ontwricht dreigden te worden. Op tal van plaatsen stonden auto's geparkeerd aan beide zijden van de toch al niet zt brede straten. Soms plaatsten perso neelsleden hun voertuigen zelfs in de beplanting tussen de gebouwen. Een andere zet in de stroomlijning van. het verkeer op het terrein van het AZL: het nieuwe bewegwijze- ringssypteem. (ADVERTENTIE) vanavond praatavond van 18.00 tot 22.00 uur Vanavond staat het LOI-ge- bouw open voor alle vragen over schriftelijk èn mondeling onderwijs die u eigenlijk altijd al overdag had willen stellen. leidse onderwijs instellingen Leiderdorp, Leidsedreef vlakbij de Zijlbrug in het ver lengde van de Willem de Zwij gerlaan Telefoon (01710) 44451* De parkeerchaos op het ziekenhuis terrein, hier al over het hoogte punt heen dreigde de veiligheid vanpatiëpten en werknemers in gevaar te brengen. De nieuwe parkeerregeling vloeit voort uit eisen, die o.a. de Leidse brandweer stelde ten aanzien van de veiligheid op het terrein. Een enquête naar de parkeerbehoefte van perso neelsleden en studenten die aan het invoeren van de ingreep voorafging bracht aan het licht dat dagelijks onge- i veer 1000 auto's op het terrein van het AZL werden geplaatst. Er kwamen 1600 I aanvragen om een parkeerplaats binnen en er waren slechts 650 plaatsen be schikbaar. Van de 700 parkeerplaatsen, die nu beschikbaar zijn, is maar een beperkt aantal bestemd voor poliklinische pa tiënten en andere bezoekers van het ziekenhuis. Voor deze bezoekers van het ziekenhuis mits ze niet bij patiënten op bezoek komen bestaat de moge lijkheid een dagkaart te krijgen, dan wel een parkeerkaart met een geldig heid van twee uur. Aan het gebruik van deze kaarten zijn o.a. de volgende voorwaarden verbonden men dient uitsluitend te parkeren op en binnen de daarvoor aangewezen plaatsen; men moet zich houden aan een maxi mum-snelheid van 20 kilometer per het transport heeft voorrang. Op werkdagen zal het ochtend- en middagbezoek behoudens zij die slecht ter been zijn niet meer op het ziekenhuisterrein kunnen parkeren. Het avondbezoek kan er vrij staanplaats zoeken na 18.00 uur, met dien verstan de dat auto's pas vijf minuten voor het begin van de bezoektijden worden toe gelaten. Op zaterdagen en kunnen bezoekers vrij parkeren. De brug over de Wetering, die op werkdagen van 7.00 tot 18.00 uur geslo ten is, zal op alle andere uren 'open zijn, omdat dan de in- en uitgangen aan de Wassenaarseweg gesloten zijn. In de avond, 's nachts en in de wee kends, is het ziekenhuis derhalve alleen toegankelijk aan de Wassenaarseweg bij de polikliniek voor inwendige ziek- Met betrekking tot het éénrichting- verkeer dat op het ziekenhuisterrein van kracht is, wordt de aandacht vestigd op het feit dat ambulances dienstvoertuigen altijd voorrang hebben en in speciale gevallen ook de éénrich tingsbepaling mogen overtreden. Ook fietsers vallen niet onder de éénrich- tingbepaling, bromfietsers daarentegen wél. De verspreide ligging van de gebou wen, die onderdak bieden aan afdelin gen met voor niet-ingewijden meest onbegrijpelijke namen, wa vele bezoekers een bron van eindeloos dolen over het terrein van het AZL. De gebruikelijk, maar nooit trouwd geworden wegwijzers zijn vervangen door een bewijzerings- systeem met een cijfercode. Wie zich bij de centrale receptie aanmeldt, krijgt een getal als een soort van wachtwoord mee. Op het terrein zijn wijzers ge plaatst die de richting aangeven naar de afdeling die het opgegeven cijfer draagt. De cijfers zijn niet al te groot, waardoor gemotoriseerd bezoek op zijn speurtocht automatisch de snelheid ma- De een trale receptie in de hal van de polikliniek voor inwendige ziek ten: de receptionistes, gekleed in charmante, blauwe mantelpakjes, nemen de personalia in ontvangst namens de altijd hongerige compu- LEIDEN Oud-minister van Buiten landse Zaken mr. J. M. A. H. Luns zal dinsdag 31 augustus in sociëteit Miner va aan de Breestraat een voordracht houden. Hij zal spreken over de Neder landse politiek sinds de Tweede Wereld oorlog. De heer Luns komt in het kader de introductiedagen voor eerstejaarsstu denten op uitnodiging van het algemeen dispuut van het Leidsche Studenten- Corps. Alle belangstellenden zijn echter welkom in de sociëteit op deze avond, )m 9 uur begint. Na dc voordracht gelegenheid vragen te stellen de heer Luns. TE WOUBRUGGE Peuterklas in gebouw Emmanuel WOUBRUGGE Voor dc jeugd af drie jaar wordt half oktober gebouw Immanuel een z.g. peuterklasje geopend. Voorlopig op de dinsdag, woensdag en donderdagmorgen van 12 uur. Dit initiatief gaat uit 1 R. Bosschart-van Beek, vroeger kleuterleidster. Zij beschouwt dit klasje, ter grootte van 15 20 peuters, als een voorbereiding voor de kleuterscholen, die bovendien kampen met wachtlijsten. Tevens kunnen gehuwde werkende twen tegen vergoeding hun kinde- hier onderbrengen. De jeugd wordt hoofdzakelijk spelend beziggehouden, ondermeer met tekenen, verven, knut selen enz. Men kan zijn kinderen opge- ian de Van Wassenaarstraat 28. SASSENHEIM Hedenavond wordt in „Ontmoeting" een avond belegd door de Commissie voor Ontwikkelings hulp, waarin de protestantse kerken Warmond-Sassenheim en de Kaag •ken. Op deze avond (aanvang 8 uur) zal ds. H. Brandsma, chr. geref. zendingspredikant spreken over zijn werk, gedurende een aantal jaren te Mamasa op Celebes. De met dia's worden toegelicht. Ministerie laat op zich wachten met antwoord Alphen aan den Rijn De Christelijke Technische School, die vorig jaar werd uitgebreid met een belangrijke verbou wing, verkeert nu al weer in ruimte- De geplande tweede faze van de uit breiding moet nodig gerealiseerd wor den, zo staat in het jaarverslag. De school telt meer dan 600 leerlingen. In het jaarverslag merkt het bestuur op, dat nog altijd geen antwoord is ontvangen van het ministerie van On derwijs en Wetenschappen op het ver zoek tot goedkeuring van het voorlopig ontwerp. Het lijkt het bestuur zeer wenselijk, dat men spoedig weet waar men aan toe is, mede om dure en omvangrijke herstellingen aan de nog in gebruik zijnde hulplokalen te voor komen. De school, die geleid wordt door de heer A. Pauw, heeft ëen duidelijke streekfunctie. Ongeveer de helft van het aantal leerlingen komt uit Alphen. HAZERSWOUDE Iedere zondag tussen 11.00 en 14.00 uur, bestaat voor eenieder weer de gelegenheid het „praa'huis", beter bekend als het Michelshuis, te Hazerswoude-dorp te bezoeken. Pleyn 68, de sociëteit in het Groenendijks parochiehuis, opent tegen eind september weer haar poorten. HAZERSWOUDE De oud-papier actie van de S.V. St. Bernardus wordt op maandag a.s., in de avonduren, ge houden in de wijk Rhynenburch. De week erna, op maandag 6 september, komt de oud-papier-ploeg in actie langs de Rijndijk. HAZERSWOUDE Dr. J. G. Lam- booy uit Hazcrswoude-dorp geeft op vrijdag 10 september, 's avonds om acht uur, in de raadszaal van het gemeente huis aan het Frederik van Eedenplein een uiteenzetting over het vraagstuk van de gewestelijke samenwerking. De ze voorlichtingsavond wordt georgani seerd door het gemeentebestuur van Hazerswoude en is voor iedere belang stellende toegankelijk. (ADVERTENTIE) N.V. DAGBLAD "HET BINNENHOF" N.V. "DE LEIDSCHE COURANT", DAGBLAD VOOR LtlDEN EN OMSTREKEN Ondergetekende deelt mede dat exemplaren van een Bericht inzake het door haar uitge brachte bod op de aandelen N.V. Dagblad "Het Binnenhof" en N.V. "De Leidsche Courant", Dagblad voor Leiden en Omstreken verkrijgbaar zijn ten kantore van: PIERSON, HELDRING PIERSON NEDERLANDSE CREDIETBANK N.V. te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. De aanmelding ter overneming dient uiterlijk op dinsdag 31 augustus 1971 des namiddags 3 uur bij een van de vorenvermelde kantoren te geschieden. 's-Gravenhage, 14 juli 1971 SIJTHOFF PERS N.V. Peter Weekers kreeg de lift van zijn leven VOORHOUT De 18-jarige fluitist Peter Weekers uit Voorhout leerling aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag speelt mee in het toneelstuk „Drie Koningenavond" van Shakespeare. Door de Haagse Comedie wordt dit stuk op 11 sept, in première ge bracht. Hierin speelt o.a. mee Henk v. Ulsen, in de rol van de nar „Fester". Peter Weekers begeleidt hem op de fluit als de 2de ego van de nar. Verder speelt mede Annewil Blankers. Hans Croiset voert de re gie. Jurriaan Andriessen componeer de de muziek. Men is nog volop aan het repeteren. De voorpremière heeft plaats op 6 sept. a.s. Op een wel bijzondere wijze is Peter aan deze rol gekomen. Meestal liftte hij naar Den Haag om naar het Conservato rium te gaan. Zo kreeg hij op een goede dag een lift van Henk van Ulsen. Deze kwam toen te weten wat Peter deed. Enige dagen later hing op het publicatiebord van het Conservatorium een briefje voor de fluitist met lange zwarte haren om contact op te nemen met Henk v. Ulsen. Uiteindelijk kwam hieruit een contract tot stand met de Haag se Comedie. Een hele eer voor Peter en een mooie kans voor de toekomst Peter Met recht „de lift van z'n leven' Peter Weekers LEIDEN Alle patiënten, die voor de eerste maal door hun huisarts naar een van de vele poliklinieken van het Academisch Ziekenhuis te Leiden wor den verwezen, moeten zich vanaf 1 september doen inschrijven bij de cen trale receptie. Deze is gevestigd in de hal van de polikliniek voor inwendige ziekten aan de Wassenaarseweg. De betreffende pa tiënten kunnen zich niet meer anders dan in spoedgevallen en wanneer zij ernstig invalide zijn rechtstreeks naar de hun opgegeven polikliniek be geven. Deze maatregel vloeit voort uit de beslissing die de minister per 1 april jl. nam, dat poliklinische behandeling in de Academische Ziekenhuizen niet lan ger meer gratis is. Patiënten, die thans naar een van de poli's van het AZL komen, moeten althans als zij bij een ziekenfonds ver zekerd zijn een door hun hulsarts afgegeven verwijskaart hebben. Van particulier verzekerden vraagt het AZL geen verwijskaart maar meestal vraagt hun verzekering wel een verwijsbriefje van huisarts naar specialist in verband met de kostenvergoeding. Wanneer een patiënt zich nu bij de centrale receptie van het Academisch Ziekenhuis vervoegt, worden zijn gege vens in de geautomatiseerde admini stratie verwerkt. Hij ontvangt dan een ponsplaatje dat hij moet afgeven bij de polikliniek, waarnaar hij is verwezen. De centrale receptie houdt de eventuele verwijskaart, in verband met de verre kening van de polikliniektarieven met de ziekenfondsen. LEIDEN De tiende LEIDATO- huishoudsshop stelt de vele al leen idoti enden van Leiden negen zorgeloze dagen in het verschiet. Het evenement betekent éénmaal daags een maaltijd tegen een prijs, die uniek is in Leiden. Vooral degenen die doorkneed zijn in „het eenig echte Oud Hol- landsch Ganzenbordspel" zullen er in slagen, een gevarieerd me nu samen te sellen. De spelregels zijn aldus: De spe lers zetten hun entreegeld in. Zij werpen de dobbelstenen van hun intuïtie en schuifelen uiterlijk ar geloos in de richting van de stands 57 tot en met 59. Daar zetelen de warme bakkers van Leiden: driemaal een kans op een bete broods. De tweede gang van de maaltijd is een gang naar stand 27 waar de firma Kips een stukje leverworst aanbiedt. De derde gang voert naar de stands 124-126. Daar onthaalt Menken- De Landbouw N.V. het belang stellend publiek op vruchtenyog- hurt of chipolatapudding. Wie de hoogste ogen gooit, geniet van beide lekkernijen; wie zich nog niet voldaan voelt, moet van vo ren af aan beginnen. De speler die pech heeft, vindt in ruil voor de entreeprijs slechts de hond In ROELOFARENDSVEEN Het winkelcentrum van Roelofarendsveen heeft er sinds gisteren weer een verfraaiing bij: Leo Schouten opende daar in het bijzijn van velen (o.a. burgemeester Smolders en vooral veel sportvrienden) zijn nieuwe zaak in luxe- en huishoudelijke artikelen en geschenken. De heer Schouten Is in de Veen een bekende figuur. Als halfspéler van het eerste elftal van DOSR vervult hij iedere zondag een belangrijke rol bij het hoog houden van de naam, die Roelof arendsveen op sportgebied heeft. Verder is hij iedere morgen, in de vroegste uren, te vinden in de bloemenveiling. En wel bij de klok in de vitale functie van veiling meester. Op vaardige wijze laat hij de aangevoerde bloemisterijprodukte van eige naar veranderen. Leo Schouten nam vorig jaar de zaak van zijn moeder over. Zij was het ook, die de officiële openingshandeling verrichtte. Van de vroegere zaak is echter niets meer over, want door aannemer J. van Berkel werd volgens ontwerp van architect J. van Rijn een geheel nieuw pand neergezet. KOUDEKERK Een grote schare belangstellenden heeft gisteravond ge noten van het zwemfestijn, dat de be drijfsleiding van het Koudekerkse Prins Willem-Alexandcr Bad had georgani seerd. Er was een gevarieerd progamma opgesteld, dat kunstzwwemmen. waterpo- en judo omvatte. Op gracieuze wij- toonden dc meisjes van de Alphcnsc Kunstzwemploeg hun kunnen in solo's duetten of in groepsnummers. Grappig een ballenspel, waaraan o. a. werd deelgenomen door een 5-jarig kunst- vemstertje. De polowedstrijd tussen „Koudekerk" i het Leiderdorpse D. K. D. eindigde een 4-3 overwinning voor de gasthe- n. Uitblinkers in het zevental van coach Rob van Berkel waren de heren Bolte en Kimpel. Aanvoerder Kimpel ontving uit handen van burgemeester I. van der Linden een fraaie be ker. Tussen de bedrijven door gaf de Ju dovereniging „Yoshi" uit Koudekerk „openbare les", zoals hun leider de heer Van Staveren het uitdrukte. De Yoshl-pupilien van diverse leeftijds groepen lieten de toeschouwers enthou siast zien hoe je een tegenstander op de meest efficiënte wijze tegen de mat kan werken; er komen natuurlijk wel wat „grepen" aan te pas. De heer Van Staveren, tweede bij de Nederlandse kampioenschappen, gaf daarbij een deskundige toelichting op het Japanse abacadabra. Voor de tweede polowedstrijd gingen de zeventallen van AZC (hoofdklasse) uit Alphen en „De Zijl" (eerste klasse) uit Leiden te water. Het werd een kapitale overwinning voor AZC, dat „De Zijl" met een 11-4 nederlaag naar de Sleutelstad terugstuurde. Burgemeester Van der Linden, die dc beker aan dc Alphense winnaar over handigde zocht de oorzaak van de Leid se nederlaag, na de verwikkelingen van de laatste dagen, op een ander vlak. „want" zo zei hij „de sterren uit Al phen geven nu eenmaal beter licht dan die uit Leiden". Een doordenkertje waar dc SLP het mee kan doen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3