AAT WEMPE LDM verbetert kleur en smaak drinkwater Katwijk en Noord wijk hadden matig seizoen Door behandeling met ozon Akkoord in Lisse over plan-Blokhuis B. EN W. KUNNEN POSTKANTOOR KATWIJK-RIJN NIET REDDEN vindt dat ASC zijn standing moet hooghouden Kwallenplaag bijtend voor meeste strandexploitanten Zee was nog nooit zo schoon VAN DER MEIJ UIT RIJNSBURGSE RAAD OENSDAG 25 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT olgend jaar het drinkwater ozoniseren- Deze extra-bewerking van het rinkwater is nodig omdat er niet alleen sprake is van verkleuring van het ater maar omdat er in toenemende mate klachten komen over de smaak het water. jiISSE Albert Hcijn N. V., de en beleggingsmaatschappij N. V., de MAVOB N. V. en de Lisse hebben overcenstcm- |ig bereikt over de indeling van het -Blokhuis", een winkelcentrum dat (worden begrensd door Kanaalstraat, lulianastraat en de Nassaustraat. -speljr komt een super-markt van Albert middenstandswarenhuis eij aantal winkels die geëxploiteerd _rden door de MAVOB, een wikkelings maatschappij van de Uandse Betongroep. Er rest nog 'een Bemis: tussen Albert Heijn en de peente Lisse is nog geen overeen- nming bereikt over de prijs van de nd. Naar wordt verwacht komt de „plan-Blokhuis" binnen niet al te O de raad van Lisse in ideling. «Damclub Lisse met twee tientallen in competitie iISSE Vrijdag begint voor de s van Lisse en omgeving het damseizoen weer. De Damclub I voor het eerst met 2 tientallen Inemen aan de competitie van de .D.B. eerste tiental speelt in dit seizoen de hoofdklasse, terwijl het tweede voor meer dan de helft uit ii gdige spelers bestaat, zal uitkomen 2e klasse. Er wordt iedere week teeld in het Gastenhuis Welkom, iü dstraat. Het contactadres van de iclub is: G. v. d. Stelt, Wilhelmina- 37, Lisse. E. Hollander ijneheerder landgoed de Keukenhof JSSE De heer E. Hollander is oemd tot beheerder van het land- i van het kasteel „De Keukenhof", volgt de heer P. v. d. Leede op, die ings is overleden. De heer Hollander heeft jarenlang voor de CHU in de i van Lisse gezeten. De bruin-gele verkleuring van het drinkwater doet zich al voor, sinds een ja.ar of tien geleden de drinkwaterwin- gebieden in de duinen geïnfiltreerd wer den met rivierwater. De verkleuring van het water wordt waarschijnlijk Veroor zaakt door humuszuren, die geenszins schadelijk zijn en die aldus een woordvoerder van de LDM in som mige gevallen de smaak van het water zelfs kunnen verbeteren. Een soortgelijke verkleuring kan zich ook voordoen bij diepgrondwater, dat dan zelfs min of meer muf van smaak kan zijn zonder dat het hygiënisch on betrouwbaar is. De klachten over de smaak van het Leidse water, die va rieert van muf tot chlorig, wordt door dezelfde woordvoerder enigszins gemini- seerd: ,,Ik heb er meer gehoord, maar over het algemeen valt het wel mee: ze bereiken ons meestal na de vakantie. Ze komen voornamelijk van mensen, die een tijdje niet in Leiden geweest zijn en die gewend zijn aan water met een an dere smaak". Toegegeven wordt dus. dat het Leidse water een bijsmaak heeft. „Het heeft een smaakgetal van vijf dat wil zeg gen dat het, vijfmaal met eenzelfde hoe veelheid smaakloos water verdund, geen smaak meer heeft". ,,En dat is niet zo hoog: er zijn wel steden in Nederland, die een hoger smaakgetal hebben. Wij chloreren niet of zo, we doen niets aan de smaak van het water. De smaak, die de waterge bruikers waarnemen, wordt waarschijnlijk veroorzaakt door smaak stoffen, die met het infiltrerende water meekomen". „Binnenkort, waarschijnlijk volgend jaar nog, gaat de LDM het drinkwater ozoniseren. Dat komt in ieder geval de kleur, maar waarschijnlijk ook de smaak, ten goede". KATWIJK B. en W. van Katwijk hebben de raadsleden Grimbergen, Timmermans (beiden CCP) en Buiten dijk (Gemeentebelangen) geantwoord op hun vragen over het verdwijnen van het postkantoor in Katwijk Rijn. Het gemeentebestuur betreurt deze gang van zaken maar zegt weinig of geen invloed te kunnen uitoefenen om dat de verantwoordelijkheid bij de PTT ligt. Zij vinden het niet nodig Katwijk- Rijn voor de PTT aantrekkelijker te maken door een lagere huurprijs. Bo vendien vindt men met de vestiging van een tweede agentschap in Molen- blok-Zuid de service voldoende gewaar borgd. Omdat postagenten ook beëdigd worden en zakenlieden hun financiële zaken niet meer afwikkelen op het postkantoor vinden B. en W. de andere de raadsleden Warmondse hobbyisten exposeren werkstukken WARMOND Vanaf zaterdag a.s. is in ,,'t Hoekje bij de pomp" het werk te zien van de dames van de hobbyclub. Deze groep is de afgelopen winter zeer enthousiast bezig geweest met het vervaardigen van o.m. sieraden, wand kleden, aardewerk, tassen, ceintures en allerlei andere sier- eri gebruiksvoor werpen. De expositie duurt tot en met 16 september. Openingstijden zijn elke dag 's avonds van 19.00 uur tot 22.00 uur, op zondagen van 12.00 uur tot 22.00 uur. Verhuizing van kleuterschool LEIDSCHENDAM De Petrus- en Paulusschool voor mavo aan het Me ienpad 5 die begin vorig jaar is overge dragen aan de St. Maartenstichting Voorburg zal, behoudens goedkeuring van de gemeenteraad, na een grondige verbouwing, die 100.000 gulden zal kos ten, worden ingericht als vervanging van de St. Josephkleuterschool aan de Damstraat. De kleuterschool voldoet al lang niet meer aan de huidige eisen van het kleuteronderwijs en is bovendien oud en onpraktisch. Al enige jaren wordt naar een goede oplossing voor het huis- vestingspobleem gezocht. De scholengemeenschap „Het Veurs College" die voortgekomen is uit de opheffing van de dependance van de St. Maartenstichting is in drie verspreid liggende scholen gehuisvest wat een schoolorganisatorisch gezien weinig aantrekkelijke zaak is, aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad. De ge meente zou de school „om niet" weer van de stichting terugnemen en in ge bruik moeten geven aan de Stichting r.k. Schoolbestuur Leidschendam die er de kleuterschool in wil huisvesten. De school die nu vier lokalen, een vaklokaal, een aula en een aantal ne venruimten heeft zal zodanig worden verbouwd dat de vier lokalen, twee werklokalen en een speellokaal worden. De overblijvende ruimten wil het schoolbestuur bestemmen voor huisves ting van de administratie van het be stuur en o.a. voor het houden van bestuurvergaderingen. De aula van de school zal gebuikt kunnen worden als vaklokaal voor de basisschool „Mgr. Bek kers", die sinds 1 augustus in het schoolgebouw Damstraat 6 is geves tigd. peiling seizoen °F christelijke scholen LEIDSCHENDAM Onder grote be langstelling van ouders, leerlingen en leerkrachten van de christelijke scholen in Leidschendam werd gisteravond in de Kruisheuvelkerk een bijzondere bij eenkomst te gelegenheid van de ope ning van het nieuwe schoolseizoen ge houden, waarbij ds. W. van der Meulen een overdenking hield en de leerlingen van de mavo-school, Netty van der Ruit en Tanny Zijp, declameerden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. H. J. Groenevelt, memoreerde, dat met grote inspanning kon worden bereikt, dat alle lesuren van de christe lijke mavo door leerkrachten zijn be zet. Dit is een bijzonder verheugend feit gezien de moeilijkheden bij andere mavo scholen in de agglomeratie. Na afloop van deze bijeenkomst bestond er voor de ouders gelegenheid met de nieuw benoemde onderwijskrachten lcen- kennis te maken, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Exploitant buffetten De Fluit ver onge lukt Naar eerst thans bekend is geworden, is de exploitant van de buffetten van het sportcentrum „De Fluit", de 48-jarige heer J. Snijders, zaterdag tijdens een vakantie in Oostenrijk bij een verkeers ongeval om het leven .gekomen. Zijn stoffelijk overschot zou woensdag of donderdag naar Nederland worden overgebracht worden daarna in de woonplaats Maassluis ter aarde besteld. Het slachtoffer was gehuwd. K. Bdoor de opkringelende rook van een .^■sigaret vanuit zijn flat aan het H Vuurtorenplein uit over zee. Uit de mmetelijke waterpartij lijkt hij de m herinneringen op te diepen uit zijn tj: sportieve leven. Van 1917. het jaar waarin hij zich aansloot bij het g§§* roemruchte Ajax, tot morgen, de dag waarop hij als een vuurtoren zijn aatste waarschuwende signalen zal litzenden. Morgenavond zal hij tij dens de algemene jaarvergadering ASC voor het laatst wijzen op de tradities, die hij zelf zo lang in heeft gehouden. «Een gezellige vereniging van stan- Iii ding, die sport beoefent omwille van sport met inherent aan de sport- efening opoffering". Misschien •'den het ooit nog eens historische >rden, want hoelang zal de koers, emeritus-voorzitter Wempe voor n had, nog aangehouden worden? Ue evolutie heeft het eigen gezicht ASC reeds aangetast, maar nog lang niet onherkenbaar gemaakt. Nog altijd neemt ASC een afzonder lijke, wat verheven plaats in in het or6° Leidse voetbalwereld je. De banden met broeders van het eerste uur, HBS en HVV) Ujken sterker dan die met menig „groentje" uit de naaste omgeving. ASC, zwevend tussen volksclub en modelvereniging, mag dan qua prestaties niet meer tot de voornaamste behoren, in zijn ma- van optreden vertoont het nog altijd aristocratische trekken, die Wempe negen jaar als voorzitter rgadif nauwkeu"g verzorgd. Radll STANDSVERSCHIL en van de weinige handhaafde een ballotagecommissie, een jj groep douaniers, die beoordeelt of ratut kandidaatleden mogen toetreden of niet. „De voordracht moet officieel door tien leden worden ondertekend, maar in de praktijk komt het erop neer, dat slechts twee of drie leden tekenen. Afwijzingen zijn er nauwe lijks. Het is meer een formaliteit. Maar het is noodzakejijk. Anders ga je elementen in je vereneiging ha len, die voor conflicten zorgen, on rust zaaien en als eendagsvliegen weer vertrekken. Daarom ben ik er ook geen voorstander van om vreemdelingen, die al in drie of vier verenigingen hebben gespeeld, te ac- ?cepteren. Standsverschil bestaat niet meer bij ons. Wij hebben ook slagers en melkboeren. Niet dat dat geen eervolle beroepen zijn. „Van huis uit is ASC een studenten vereniging. Studenten, die ASC naar grote hoogte stuwden. Toen je ech ter het Instituut kreeg voor de Spoorstudent, dat het mogelijk maakte, dat de studenten in de week ends naar huis konden gaan, raak te ASC vrijwel zijn gehele eerste elftal kwijt en daarmee was de rol op het hoogste plan uitgespeeld. Nog altijd hebben we veel scholieren en academici, op wie je niet al te vast kunt rekenen. Het a-juniorenelftal is bijna geheel uit elkaar gevallen, omdat jongens verder gingen stude ren. Andere clubs, zoals LFC en Lugdunum, kennen dat probleem nauwelijks." HOGEROP „Toch moet het voor ASC mogelijk zijn hoger op te komen. Net zoals bij AFC zou er een full-timetrainer in dienst moeten komen. Vroeger heb ik dat meegemaakt, toen Tommy Wrice de hele dag in dienst was. A jongen kon je ieder moment van de dag naar het veld komen. Voor een full-timetrainer leg je wel wat dui zendjes neer. Alleen bij een forse contributieverhoging zou dat reali seerbaar zijn, maar dat lijkt mij onmogelijk. Van de toto- en kanti neopbrengsten kun je het niet be kostigen. De omzetten lopen echl niet in de tienduizenden guldens, zoals men wel denkt. Zelf heb ik het nooit gezocht in een sponsorship. Het bewaren van de zelfstandigheid is belangrijk. Tegen niemand wilde ik dank je wel zeggen." ..De grijze en gegroefde „eminentie"'. filosoferend over de toekomst van roodzwart, had ook graag willen bewerkstelligen dat twee geledingen in de hoogbejaarde, bijna 80-jarige club, tot één geheel zouden worden gesmeed. „Ik heb gestreefd naar één groot complex, zodat er niet langer verdeeldheid zou zijn. Leden, die steeds op Pomona spelen, zijn voor het merendeel onbekenden voor mij. Ze spelen hun wedstrijden, drinken nog een pilsje en gaan dan naar huis. Aan de Kempenaarstraat zie je ze niet. Als je eens een keertje naar Pomona toeging, leek het alsof je een elftal van een andere vereniging aan het werk zag. De oplossing zou zijn één complex met twee cricket- velden voor de zomer en vier voet balvelden voor de winter. Maar dat verlangen bestaal al sinds 1918 Aan opbouwend werk kom je als voorzit ter eigenlijk ook niet zo toe. Je bent meer politieagent. Je moet eens zien aan het begin van de competitie hoe de reclameborden bewerkt zijn en vol gaten zitten. Je blijft waarschu wen en men krijgt een hekel aan je. Het persoonlijk contact verdwijnt erdoor." Voor die problemen komt, als alles volgens bestuurlijke wens verloopt, in het vervolg architect Splinter te slaan. Niet alleen op doktersadvies maakt Wempe plaats voor hem. Het is ook gezond realisme dat hem 1 aftreden heeft bewogen: „Tussen mij en de jeugd zitten twee generaties. Het wordt tijd dat de bezem erin gaat." JAN PREENEN NOORDWIJK KATWIJK Het vakantieseizoen is zo goed als afgelo pen. Een seizoen, waarover degenen die er nauw bij betrokken zijn ge weest, niet ai te best zijn te spreken. Het betreft hier de horeca-sector, die veel te maken heeft met het strand leven, zowel in Noordwijk als Kat wijk. Hoewel, in het vissersdorp Katwijk is men nog minder goed te spreken dan in Noordwijk. In Kat wijk wordt zonder nj^er over slechte -"*1* ---V.- De laatste dagen is het weer zonnig, deze schone repte zich naar strand om het bruin weer een beetje op te halen. Mevrouw Lange van strandexploita- tiebedrijf „Willy" vond het deze zo mer in ieder geval stiller dan vorig jaar. „Wij hebben hier toch altijd al meer Hollanders dan Duitsers, maar het leek wel of de meeste Hollanders naar het buitenland waren getrok- Alle anti-reclame ten spijt. Me vrouw Lange: („Ik doe dit werk al 32 jaar en nog altijd met plezier") meent dat de Noordzee nooit zo schoon is geweest als juist deze zo mer. „De publikaties over het vieze zeewater hebben toch blijkbaar wel hun invloed uitgeoefend op het be zoek. In juli was het goed, maar juni en de eerste weken van augus tus was de omzet beduidend minder. In de bouwvakweek was het stiller dan ooit tevoren". Mevr. Lange werkt zelf aan de Zuidkant, haar zoon leidt „Willy" aan de Noordzijde. Zijn vrouw zei ons nog weinig over het afgelopen seizoen te kunnen zeggen. JULI WAS LEUK Tot 15 september moet de „tent" op het strand blijven staan. Misschien dat er nog wat goede weken komen, maar de verwachtingen zijn niet best. „Op 't moment zou ik zeggen dat het dit keer iets slechter Is dan vorig jaar", aldus mevr. Lange jr. De heer Kees van Duyn, compagnon van Fock de Best, ook één van de bekend strandexpoitatlebedrijven in Katwijk, windt er geen doekjes om, dat het dit jaar niet best is geweest. „Juli was wel leuk", aldus de heer Van Duyn, „maar door al die vakan tiespreiding viel augustus in de soep. Er waren ook een stuk minder Duit- Eén van de belangrijkste oorzaken dat het strandbezoek minder was: de kwallenplaag. Over het zeewater zei 3e heer Van Duyn: „In de zeventien jaar dat ik hier zit, is de zee nooit zo schoon geweest als nu". i de strandstoelen De heer J. de Nijs, exploitant van restaurant „De Zwaan" laat een ander geluid horen. Begrijpelijk, omdat „De Zwaan" géén strandtent is in de gebruikelijke zin. „De Zwaan" is geen strandexploitatiebe- drijf, maar een gewoon restaurant dat toevallig op het strand staat en niet aan het einde van 't seizoen wordt afgebroken om later weer te ivorden opgebouwd. Men moet het hier dan ook vooral hebben van degenen die een dagje uit rijden ?aan en onderweg een consumptie gebruiken. De Nijs: „Niet minder bezoekers dan vorig jaar. De reactie op het zeewa ter was uitstekend. Tientallen keren hoorde ik dat het zeewater schoner was dan vorig jaren". Opvallend was het wel dat er min der gezinnen met kinderen waren, Zo meende de heer De Nijs. Vergele ken met zo'n jaar of vier geleden is het ook duidelijk dat de Hollanders een sterk overwicht krijgen. „Toen was het zo dat er meer Duitsers waren. De laatste jaren is daar een verandering in te bespeuren". GEMATIGD In Noordwijk blijkt men gematigd tevreden te zijn over de maanden die zijn verstreken. De heer De Ruyter van „De Landbouw": „Het is volgens mij niet in< de eerste plaats' het schrijven over 't vuile zeewater dat er de oorzaak van is dat het bezoek misschien iets minder was dan vorig jaar. Voor mij is 't het weer. In juli scheen de zon en dal was voor ons een uitzonderlijk goede maand. Als de zon schijnt, komen de Een ander bekend restaurant dat veel door strandbezoekers wordt aangedaan is „De Vuurtoren". Ex ploitant Oudendijk vindt dat er dit jaar vooral meer jeugd was. „Wij krijgen een ander soort publiek, maar dat is wel bekend in Nóord- wijk. Alleen tijdens de bollentijd was het iets drukker dan vorig jaar", aldus de heer Oudendijk. Geen r.-k. gedeelte meer op begraafplaats RIJNSBURG Het PVDA raadslid Van der Meij heeft gisteren in de raadsvergadering bekend gemaakt dat hij per 1 september als lid van de raad zal bedanken. Hij zal dan precies 25 jaar zitting hebben. Burgemeester Koomans kondigde verder een ver- keersnota aan. De raad maakte van de gelegenheid om een verkeersvraagstuk aan te snij den, het parkeren voor het raadhuis plein. Men wilde de mogelijkheid scheppen ook bloemenauto's daar neer te zetten maar wethouder De Mooy vond dit met het oog op de toekomst ongewenst. Het Rijnsburgse vuilnis zal voortaan in plasticzakken moeten wor den gestopt. De heer Leeuwenburg voelde er veel voor de prijs van de zakken zo vast te stellen dat de reini gingsrechten er bij zijn in begrepen. Deze rechten zouden later kunnen ver vallen. Weihouder De Mooy wilde deze suggestie niet overnemen omdat het ge vaar beslaat dat men de zakken elders koopt. De heer Van der Meij bestreed de opvatting dat deze dienst een slui tende begroting moest hebben. Mevr. De Haas-Kromhout drong bij het college op spoed aan met de aankoop van grond in Blue Planet ziet af van optreden op Teylingen Festival VOORHOUTDe groep Blue Planet zal op het Teylingen Festival van a.s. vrijdag niet spelen. Zij liet de organisa toren ter elfder ure weten, dat zij alleen voor een bedrag drie maal zo hoog als de oorspronkelijke mondeling afgesproken gage wil optreden. Aange zien dit voor de organisatoren financieel geen haalbare zaak is wordt van het geplande optreden afgezien. In plaats van Blue Planet zal nu de Hobo String Band uit Haarlem optreden. Frederiksoord omdat de aanleg van we gen en rioleringen het beste ineens gedaan kan worden. De raad infor meerde verder naar de manier waarop het tekort op de totale grondopbrengst in Frederiksoord opgevangen kan wor den. B. en W. overwegen dit tekort op te vangen door de reserve van de riool- zuiveringsinstallatie te benutten. De werkgroep bleek tenslotte het gemeen tebestuur te hebben medegedeeld geen prijs te stellen op een eigen gedeelte op de begraafplaats. Directeur Rijnsburgse Tuinbouwschool 40 jaar in het onderwijs RIJNSBURG Volgende week don derdag is de heer G. Docter, directeur van de Tuinbouwschool in Rijnsburg, precies 40 jaar bij het onderwijs. Ter gelegenheid daarvan wordt die dag van 16.00 tot 18.00 uur in de aula van de Tuinbouwschool een receptie gegeven. Afsluiting wegen in Prinsenhof LEIDSCHENDAM Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur de sinds enige maanden met hekken provi sorisch afgesloten wegen van het bin nenterrein van Prinsenhof te verwijde- en en met gras in te zaaien. Door het aanbrengen van enkele wijzigingen in de bestrating zullen verder de aanwezi ge trottoirs worden veranderd tot wan del- en fietspaden. B. en W. willen de raad een voorstel doen tot definitieve afsluiting van deze twee, noord-west en zuid-oost lopende wegen en van alge hele onttrekking aan het verkeer. Door het zaaien met gras zal het receatiege- bruik van de binnenhof niet alleen worden verbeterd maar de vergroting van de groenpartijen zal ook het aan zien van het binnenterrein verbeteren. De wijziging zal bovendien passen in het plan om t.z.t. tot een andere inrich ting van het binnenterrein te komen. Film over uitstapje Lissese bejaarden LISSE Volgende week woensdag wordt in de aula van het Bloembollen laboratorium de film „Samen uit... sa men thuis" vertoond. Deze film is ge maakt door vier amateurxclneasten en heeft als onderwerp de uitgaansdag van de bejaarden. De voorstelling begint om acht uur. HAZERSWOUDE Hazerswoudse Boys speelt zaterdag aanvang vier uur, de laatste oefenwedstrijd voor de com petitie in Schipluiden tegen ASSO. St. Bernardus oefent zondag in Katwijk tegen KRV; aanvang 14.30 .uur. prabo - leiden boekhouden duits duits engels opleiding voor praktijkdiploma conversatie diploma spreekvaardigheid - lessen in rembrandt-lyceum - int.: w. de greef, leiderdorp, tel. 42532

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3