DISCIPLINE IS NOODZAKELIJK ZOALS ALTIJD OPSCHUDDING BIJ STAYERS Harrie traint weer SUPER-LICHTINSTALLA TIE BR Vos Sn Voorzitter v^n FIFA Aan vooravond WK USiudENSDAG 25 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 11 i de rolperikelenaan de vooravond van de wereldkampioenschappen was t nogal optimistisch. Zal hij ook in Varese het vertrouwde overwinnings- gebaar kunnen maken? IjONDEN. „De grote schoon- ^k, die momenteel door de En- Voetbalbond in eigen land idt gepropogeerd is onderdeel Ij een poging om de voetballers fl alle landen meer discipline bij prengen". Dit zei Sir Stanley voorzitter van de interna- Jale voetbalfederatie (F.I.F.A.) eren in Londen. /oorts dat de FIFA een begin gemaakt met de „schoonmaak" in tijdens het toernooi om het wereld- pioenschap in Mexico. De heer Rous ulde dat men op het ogenblik niet n in Engeland pogingen doet tot tiever voetbal te komen. „De Euro- Voetbalunie (UEFA) heeft aan al leden een brief gestuurd met in- ties om hard op te treden tegen rs die zich niet aan de regels hou- aldus Rous. ukkig voorzitter van de FIFA is overi- niet erg gelukkig met de methode de Engelse Voetbalbonden (FA), had iedereen van tevoren moeten rschuwen, dat een hardere lijn zou len gevolgd. In Mexico heb ik pgr- ijk alle officials, managers en spe- te voren toegesproken en er ladruk op gelegd dat een goed en ief verloop van het spel van hen ella Hage snel n Zuiderpark (Van onze sportredactie) ÏN HAAG De wielerwedstrijden dames, die gisteren door Sparta in Zuiderpark werden gehouden- en die een record aantal belangstellenden en hebben een overwinning opge- d voor de tegenwoordig in Den wonende Bella Hage. 111 race over vijftig kilometer eindig- net een massale eindsprint, waarin i Hage zich de sterkste toonde. Op tweede plaats kwam Corry Boon Helder), 3. Nel Streef (Nieuw Lek- erk), 4. Anneke Lute (Alkmaar), 5. Kwantes (Zaandam), 6. Truus van 'las (Tiel), 7. Eef Helder (De Woude), Trompert (Den Haag), 9. Gré iker (Zaandam) en 10. Marie Langen- (Anna Paulowna). De tijd 17 i i 25 E oke van Beusekom in Europees team BN HAAG. De Nederlandse bad- *onkampioene Joke van Beusekom is Jzen in een Europees team, dat ■gen in de Londense sporthal Earl's jrt tegen Engeland uitkomt. Deze ■strijd vindt plaats ter gelegenheid ■het honderdjarig bestaan van Earl's it Europese team bestaat verder uit I Twedberg (Zwed.), Ulla Strand Sture Johnsson (Zwed.), Elo Han- !(Den.), Per Walsoe (Den.), Paul Pe- Jen (Den.), Wolfgang Bochow (W.-Dld.) t Engelse team bestaat uit: Gillian s Perrin, Margaret Beck, Judy Hash- j. Derek Talbot, Ray Stevens, David f en Elliot Stewart. 1LIJN. De Groninger Studenten Key Club (GSHC) heeft gisteren in pijn de tweede wedstrijd tegen de ptberlijnse Sportclub na uitstekend met 51 gewonnen. De Groningers, ^^^conditioneel sterk waren, leidden bij p reeds met 31. De vereniging van contractspelers in Engeland heeft zich beklaagd dat zij niet gekend zijn in de plannen van de FA om de scheidsrechters op te dragen sneller en strenger te straffen. In de eerste acht dagen van de Engelse competitie kregen 120 spelers een „boeking". Engelse league 2—2, Crystal Palace—Liverpool 0—1, —Chelsea 2—0. Nottingham Forest—Sout hampton 2—3, Wolverhampton Wanderers— (Van onze speciale verslaggever) VARESE Geen wereldkampioenschap wielrennen, of voor er één meter officieel gefietst is kakelt de stayerswereld over de afstand van de rol. Dat is elk jaar zo en in het broeierige hete Varese kreeg deze regel geen uit zondering. Amper had de technische commissie besloten gisteren dat de rol op 15 centimeter geplaatst moet worden of gangmakers, renners en coaches raakten in drukke discussie over recht en onrecht. Vanuit de Belgische hoek ging de voorkeur uit naar 55 centimeter. „En dat" zei-stayer Piet de Wit, is precies zoals in 1970 in Leicester, „in 't voor deel van Theo Verscheuren. Hij heeft wat meer ruimte nodig. Maar voor mij mogen ze het zo laten". En dat laatste gebeurde voorlopig ook, al het gekrakeel ten spijt, want de officials door Piet de Wit consequent „de hoge heren" genoemd zagen geen enkele aanleiding om terug te komen op hun besluit. Ze hadden het bovendien druk genoeg met de indeling van de eerste series, die vandaag verreden worden. De drukte was duidelijk te merken aan de pioénrode hoofden en de driftig schrijvende vingers. Oorzaak acht lan den wachten tot het allerlaatste mo ment met een officiële inschrijving. Saillant detail in die stagnatie was, dat de Russen al een week trainen in Varese, maar pas op het nippertje de namen 'van hun deelnemers officieel prijsgaven. Zodoende was diep in de avond nog steeds niet bekend hoe de eerste series eruit aagen. Een streep door vele goede plannen om tactische krijgslisten te ontwerpen. K.N.W.U.-baancoach Frans Mahn tobde erover op het volledig rust biedende tuinterras van villa Prealpi in San Am- brogio, waar de Nederlandse profs en amateurs sinds zaterdag logeren. „Ver domd lastig. Denk je wat lekkere plan nen te maken, en dan krijg je geen en kel gegeven. Maar ja, wat doe je er aan?" Zorgen Voor het eerst in al die dagen zo blijkt heeft Frans Mahn enige zor gen. Verder zijn ze er nog niet geweest. „De sfeer", prijst hij. „is formidabel. Zelden zo goed meegemaakt". En soig- neur Henk de Haan zegt met recht van spreken: „Ik heb ze nog nooit zo weinig horen klagen als nou. Er is er ook niet een, die bij de dokter de deur plat loopt. Een goed teken". En mecani cien Jan Legrand, oud-renner, vast lid van het begeleidingscorps: „Ze hebben allemaal moraal. En moraal dat is al les". Kortom in de Nederlandse wielerkolo- nie in Italië waren tot gisteravond geen problemen. Zelfs Fedor den Hertog wandelt er met opgewekt gezicht rond, maar dat was dan ook de eerste keer. „Hij heeft de klap maar moeilijk kun nen verwerken, nu is hij er over heen", zei Frans Mahn. De depressie van Fedor den Hertog begon vorige week donder dagavond toen hij tijdens wedstrijden in het Olympisch Stadion als Neder lands kampioen achtervolging overklast werd door Roy Schuiten, het plots op gekomen talent. De klap dreunde dagen na, gisteren had Fedor den Hertog hem verwerkt Je moei", toonde Den Hertog zijn berusting, „er niet van op kijken als Roy Schuiten een betere tijd maakt dan ik". In staat Dat zal dan vandaag al blijken, want de individuele achtervolging van ama teurs vorderen tot de kwartfinales. Be halve Schuiten en Den Hertog komt ook Klaas Balk in actie. Hij start op de 1 kilometer (het nummer dat in Varese het eerst een kampioen aflevert) en moet in staat geacht worden bij de eersten te kunnen rijden. Daarvoor staan ervaring (dit is zijn vijfde wereld kampioenschap) en prestaties (onder an dere brons op het wereldkampioenschap van Bmo in 1969) borg. Tot slot rijden van de Nederlanders ook de amateur stayers vandaag in het openingspro gramma: Bert Boom, Fred Niebeyer en Nico Been. Favoriet van dit drietal is zonder enige twijfel Bert Boom, die wereldkampioen werd in Brno en zijn huidige vorm demonstreerde bij de na tionale titelstrijd, toen hij won. Men mag verwachten dat Bert Boom in Varese gat meetellen, maar met de per. soon van de Westduitser Gnas in het deelnemersveld zijn zijn kansen op goud niet bijster groot. PETER HEERKENS DEN HAAG. Zes Nederlanders zul len aan de wereldkampioenschappen casting, die van 31 augustus t.m. 7 sep tember in de Hongaarse plaats Pécs worden gehouden, deelnemen. De ploeg bestaat uit: J. Visser (Rotterdam), C. J. van Brakel, D. F. Louman, F. Vaz Nunes en J. Vriesekoop (allen Amsterdam) en C. Th. J. Martens (Den Haag). ESSEN. Tijdens internationale atle tiekwedstrijden in Essen heeft Liesel Westermann 63.00 meter met de discus geworpen. De Westduitse, die tijdens de Europese kampioenschappen in Helsinki als tweede eindigde achter Faina Melnik (Rusl.) benaderde het wereldrecord van de Russin tot op 1.22 meter. ZOETERMEER Harrie Vos traint weer. Nóg wel niet zo fanatiek als 't voor de betaalde voetbalwereld hoort, maar dat zal hem een zorg zijn. Hij heeft momenteel geen an dere bedoeling dan alleen maar in conditie te blijven. En dat lukt hem naar volle tevredenheid bij de Zoe- termeerse afdelingsclub D(oor) W(ilskracht) O(ntstaan). De Haagse prof, die bij PSV officieel nog op de loonlijst staat, rijdt elke dinsdag avond met een vriend mee naar de zich snel uitbreidende Haagse sate- lietstad, waar tientallen bewonde raars van hem zijn optreden als een attractie van jewelste opvatten. Harrie Vos, een van de beste mid denvelders van Nederland, geniet ervan. De man, die in juli in Eind hoven wegdook uit de publiciteit, is in zijn geboorte-omgeving nog lang geen „vergetene". De herinnering aan zijn virtuoze spel bij ADO is daar te groot voor. Deze aangename ontdekking ontrafelt het „raadsel" Harrie Vos echter in geen enkel opzicht. Hoogstens kan uit het initiatief van de Hagenaar de conclusie worden getrokken, dat het niet zijn bedoeling is, zich definitief uit de voetbalsport terug te trekken. Hij probeert alleen maar niet al te veel achterstand op zijn profcollega's op te lopen door „in het geheim" bij DWO mee te trainen. Tegen deze ver onderstelling verzet hij zich. Harrie Vos, jongstleden zondag een aandach tig toeschouwer bij AjaxFC Den Ilaag, volhardt in zijn mening nooit meer iets met PSV te maken willen hebben. Over het waarom van deze houding tast iedereen in het duister. Aanne melijk lijkt het niet, dat hij zonder bedoelingen zijn werkbrief bij PSV heeft ingeleverd. Het was bekend, dat zijn verstandhouding met trainer Kurt Linder geen prettige aangelegenheid was, en daarop voortbordurend kan men zich voorstellen, dat Harrie Vos zeer teleurgesteld was, toen de onder handelingen met Feijenoord over een transfer afsprongen. Ook trainer Ernst Vandaag zijn de eerste de wereldkampioenschappen op de baan gereden. Daarbij kwam ook Keetie Hage (vooraan) in actie die haar laatste trainingsritten reed met Nanno Bakker en Fedor den Hertog (rechts). HOCKEYTEAM ONGESLAGEN AUCKLAND Door van 30 op het team van de Fidji Eilan den heeft het Nederlands damcshockey- elftal nu vyf punten uit drie wedstrijden en gaat daardoor aan de leiding in z(jn groep. Tegen de Fidji Eilanden scoorden voor Nederland: Els Teppema, Dorette Woltring en Loes Leurs-Seelen. Overige uitslagen: AustraliëCanada 60, Japan India 10. India 0 uit 2. roep C: 1. Nederland 4 uit 3; 3. Ierland 1 roep D: 1. West-D' BOURG LE QUILLIO. Gerben Kar stens heeft gisteren in Bourg le Quillio in Bretagne een wegwedstrijd over 120 kilometer gewonnen. Hij legde het par cours af in 2 uur, 58 min. en 5 sec. Kar stens ontsnapte kort voor het einde en finishte met een voorsprong van 20 sec op de Fransman Delisle. imponerende flood- light-mastenen wel in de directe nabij heid van de televi sietoren, die in 1972 het Olympisch sta dion in München (Bondsrepubliek) in een stralend helder licht zal zetten. De verlichtingssuperla- ief, in Duitsland pas ontwikkelde hollogeen-metaal- damplampen, heet .Power Stars". Uit elk van deze lampen sroomt zoveel licht als uit 18 gebruike lijke gloeilampen van elk duizend Watt. Meer dan 550 van deze sterke lichtbronnen zullen er op het Olympisch terrein worden ge- installeerd. Van de helderheid bij Olym pische avondmani- [estaties zullen niet alleen de aanwezige toeschouwers profi teren, maar ook de persfotografen en ook al degenen, die le Olympische Spe- 'en 1972 slechts thuis bij de televisie kunnen volgen. Happel, die hem in 1969 bij ADO uitriep tot de beste linksback van Nederland, maakte zich cr zeer boos over. Voor Harrie Vos was deze ont wikkeling temeer zo ongelukkig, om dat hij zijn flat al had opgezegd. En hij dus min of meer weer opnieuw moet beginnen in Eindhoven. Harrie Vos werd in 1970 door ADO verkocht aan PSV voor een bedrag van 275.000 gulden. In de sporttribunc van Het Binnenhof liet Harrie Vos na afloop van TelstarPSV (6 september) al doorschemeren zeer veel spijt van zijn transfer te hebben. „Hier, in Den Haag, had ik mijn zaak en de drukte van de markt, maar in Eindhoven zit ik in een hotel, dat net zo ver uit de stad ligt als Wassenaar van Den Haag. Je ziet weinig mensen tegen wie je kunt praten. Bovendien durf ik bij PSV nog niet zo erg voluit te gaan. Kqk, b(j ADO ken je de jongens al jaren, je maakte geintjes, maar dat kan bij PSV nog niet." Toen nog dacht iedereen, dat het allemaal wel los zou lopen als de tijd zou verstrij ken. Maar dat blijkt nu niet het geval te zijn. Harrie Vos heeft bij PSV wel zijn centen verdiend, maar leefde er niet in de omgeving, die hij zo op G.D.S. gelijk tegen Excelsior-B DEN HAAG. De gisteravond ge speelde lichtwedstrUd tussen de 4e klas- ser GDS en de volledige B-selectie van Excelsior uit Rotterdam is geëindigd in 2—2. Voor de rust bleek zeer duidelijk de betere conditie, balbehandeling en posi tiespel van de semi-profs, die dan ook een voorsprong van 20 namen. Na de rust was de nervositeit bij GDS verdwe nen. Na een snel genomen inworp scoor de N. v. d. Meer uit een moeilijke hoek (12). Tien minuten voor tijd beoor deelde de doelman van Excelsior, wel licht gehinderd door het licht, een hoge voorzet verkeerd zodat de bal bij Theo Valkenhof! kwam, die weinig moeite had de gelijkmaker te scoren. Bij de damesvoetbalwedstrijd GDS RKAVV was het zeer goed merkbaar dat de Leidschendamse dames meer ge oefend waren, zodat de score bij de rust reeds 1—3 was. In de tweede helft ging de „strijd" vrijwel gelijk op. RKAVV won met 5—2. Europa Cupproloog LUXEMBURG. De Spaanse voetbal kampioen Valencia heeft zich gisteravond geplaatst voor de zestiende finales van het toernooi om de Europese beker. De Spanjaarden wonnen de tweede wedstrijd tegen Union Sportive in Lu xemburg met 10. Valencia was in de eerste ontmoeting ook sterker: 31. De Spanjaarden komen op 15 september uit tegen Hadjuk Split (Joego-Slavië). Harry Vos de „vergeten" Neder landse prof h listert (foto boven) er in actie foto links) by DWO in Z oetermeer. prijs stelt. Dat is voor hem een beslis sende zaak geweest. Vooral, toen hem duidelijk werd, dat PSV, toen Feije noord zich oriënteerde, ijlings de prijs opschroefde om hem niet kwijt te raken. Door deze manoeuvre moest hij aanvaarden zich voorlopig in Eindho ven op zijn gemak te moeten voelen. Daar voelde hij echter niets voor, reisde spoorslags af naar Den Haag, waar hij zich weer achter de toon bank van zijn sigarenzaak opstelde, Tot vandaag is in deze situatie niets veranderd. En lijkt er ook niets te veranderen. Alhoewel verwacht wordt, dat Feijenoord in de tweede transfer periode weer zal aankloppen bij PSV. Misschien kiezen de Eindhovcnse on derhandelaars dan wel eieren voor hun geld, want Harrie Vos doet dat TANS DE BRUYN. Clay bereidt zich voor op titelstrijd WILLEMSTAD. Dc ex-wcrcldkam- pioen zwaargewicht boksen, Muhammed Ali, alias Cassius Clay, zal binnenkort in Mexlco-City uitkomen tegen Jerry Quarry. Dit deelde hij mee in Willemstad (Curacao) voordat h(j twee demonstratie- partyen van vier ronden bokste tegen „sparring partners". Muhammed Ali zei dat hij nog twee gevechten zal leveren alvorens in maart uit te komen tegen Joe Frazier, de hui dige wereldkampioen. Hij voegde hier aan toe: „Ik begrijp niet hoe zo'n lelijk iemand als Joe Frazier wereldkampioen kan zijn".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11