Miljoenendans rond Zwanburgpolder I OOK HOEVEELHEID ZAND VALT TEGEN Echtpaar Van Meijgaarden: „Het is 50 jaar goedg Blokvoorzieningen in de Merenwijk werkt bii Krantz Warmondse raad contra Heidemaatschappij Agenda Leidse gemeen le raad Bijna vijf lil j oen meer dan gepland EEN AKTIEVE BEZORGER Ruysenaars en Van Tuyll nog in gesprek met het bestuur LEIDSE AGENDA is IPONDERDAG 19 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De gemeenteraad v. Lei- »n komt op maandag 30 augustus des ivonds om half acht in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen Het beschikbaar stellen van gelden in de woningbouwvereniging „Eensge- iindheid" ten behoeve van buitengewo- onderhouds- en verbeteringswerken i 114 woningen van complex II Trompstraat e.o.); ïediet voor het maken van enkele blokvoorzieningen in de onderhuizen v. het complex van 256 etagewoningen in de Merenwijk gemeentelijke bijdrage aan de Chr. Ge- ;ef. Kerk in de kosten van restauratie an het pand Steenschuur 11; voorbereiding van herziening van het jestemmingsplan Morskwartier 1960 /oor het gebied, begrensd door de jeidse Invalsweg, de Constantijn Huy- genslaan-Leeghwaterstraat; onderzoeken ten behoeve van struc- tuur- en bestemmingsplannen -erkoop resp. verhuur van het voor malig badhuis aan de Van der "Werfstr. ruiling van percelen aan de Langestr. i Oranjegracht; tussentijds ontbinden van de pachtover eenkomst voor een perceel tuingrond na bij de Hoge Morsweg; uitkering van een belastingvergoeding wegens ontbinding van de pachtovereen komst, inzake percelen grond met op is stallen, gelegen in de Bi-oek- en Simon- tjespolder; verlenging geldigheidsduur van het raadsbesluit, waarbij een aantal bevoegd heden van de raad aan B. en W. is gedelegeerd aanschaffing van leer- en hulpmiddel- i voor het eerste leerjaar ten behoeve an de g.l.o.-school aan het Levendaal 54 (Camera-Stichting) het maken van een berging voor brom fietsen bij gebouw Sumatrastraat 201 van de Louise de Coligny-scholengemeen- schap; door de Culturele raad voorgestel- auwe opzet van de verlening van de Rembrandt-prijzen; toetreding van de gemeenten Katwijk, Lisse, Valkenburg, Voorhout en Wasse naar tot de gemeenschappelijke regeling le inzake de aanwijzing van het woonwa gencentrum aan de Broekweg te Leiden als regionaal woonwagencentrum; besprekingen van de eerste deelnota „So ciaal-economische en demografische as pecten van de bevolking in het Gewest ■eiden", uitgebracht door de afdeling Sociaal-Geografisch en Bestuurkundig Onderzoek van de Vereniging' van Ned. Gemeenten. 'Burgerlijke stand inB. C. Mek- in T.' Tebbens; l T. T.EBBENS >ng; Margje Elisabeth LEIDEN Geboi n en J. C. Klein; Mari •"Helena ^Maria, dr. v.^J Duijvenbode; Belinda Ga- arla Helena, dr. Simone Dési: Danielie, d.v. W. J. van der WARMOND De Warmondse raad heeft gisteravond tijdens een speciaal belegde vergadering een ruim drie uur durende miljoenendans gemaakt rond de Zwanburgerpolder- Aanleiding tot deze dans was het rapport „Tijdschema voor zandwinning in Zwanenburgerpolder" van de Heidemaatschappij. Het lijvige, pas uitgebrachte boekwerk bracht het opzienbarende nieuws dat het zandwinningsproject de gemeente Warmond 4.7 miljoen gulden meer gaat kosten dan aanvankelijk in augustus van het vorig jaar was gepland. Kleuretsen en plastieken in Vlist Galerie LEIDEN Galerie van der Vlist aan de Botermarkt 3 te Leiden opent op zaterdag 28 augustus a.s. om negen uur een tentoonstelling van kleuretsen van Joost Verkruisen. De expositie zal te bezichtigen zijn vanaf de openings dag tot 1 oktober, van 's morgens 9 uur tot 's middags 6 uur, met uitzondering van zon- en maandagen. Tezelfdertijd exposeert Lia Honhoof haar gekleurde keramische plastieken. Boottocht van de Rijnlandse Molenstichting LEIDEN De Rijnlandse Molenslich- ting houdt op zaterdag 21 augustus een boottocht voor haar begunstigers. De tocht begint om tien uur en het vertrekpunt is de Wilhelminabrug te Lei den. Vandaar gaat de tocht langs de Rijn, de Does, de Wijde Aa en Woudwetering naar de Heimanswetering, waar de Vrouwgeestmolen bezocht zal worden. Vandaar vaart men naar de jachthaven Noorderheim waar de lunch gebruikt wordt. Hierna vaart men via de Oude Wetering naar de Kagerplassen en via de Zijl wordt de terugtocht naar Leiden aanvaardt. Met gunstige wind kunnen de deelnemers aan de excursie twintig mo lens in bedrijf zien. Jong Paalzitter Hannes de naar Den Haag DEN HAAG Wereldkampioen paal- zitten Hannes de Jong uit Roelofarends- veen komt naar Den Haag. Op uitnodi ging van de organisatoren van de Haagse antiekmarkt zal hij donderdag 26 augus tus de hele dag op een paal zitten in een water in de omgeving van de antiek markt aan het Lange Voorhout. De defi nitieve paalplaats wordt nog geheim ge houden. Hannes de Jong bracht op woensdag 11 augustus het kampioen schap paalzitten op 85 uur. Vorig jaar had hij het 67 uur op de paal uitge houden. Een enorm verschil, dat de voorzitter van de financiële commissie, de heer G. J. v. d. Kroft, rechtstreeks in debat deed gaan met de auteur van het rapport. De heer v. d. Kroft zei in zijn lang durig betoog onder meer: „De cijfers van de Heidemaatschappij van een jaar ge leden dienden als grondslag voor de be slissingen van toen. Nu, een jaar later, staan deze cijfers volkomen naast de werkelijkheid. Daarover heerst bij ons grote verontwaardiging. Het was de taak van de Heidemaatschappij om binnen hel raam van de kredieten te blijven. Hun financieringsopzet gaat het geplande be drag echter ver te boven. Of er is sprake van een ongelooflijke wijze van blunde ren of er hebben zich andere dingen af gespeeld. De Heidemaatschappij had onze zaken beter kunnen behartigen", aldus de heer v. d. Kroft die sterk aandrong op een werkwijze met aanzienlijke bespa ringen. De boot af Ir. v. d. Eorn hield in zijn wederwoord aanvankelijk de boot af met enkele vage opmerkingen over pessimistische kosten besparingen maar voegde daar later na de vraag van burgemeester Langemeyer welke waarde aan de cijfers gehecht moesten worden, aan toe: „Wij hebben in het rapport getracht inzicht te geven in de financieringsproblematiek en niet in de exploitatieopzet. Deze zal nu nog eens worden bekeken om te komen tot een ander bedrag dat zal moeten worden op gebracht voor de voorfinanciering. Mo gelijk komt dat bedrag een half miljoen lager te liggen". Erg tevreden met dit antwoord was de heer v. d. Kroft niet. Zijn conclusie over de sombere financieringsproblemen luid de: „We kunnen in Warmond tot '76'77 andere kapitaalintensieve werken wel vergeten. Dit is een zeer zware conse quentie voor onze gemeente". Eerder was aan deze felle discussie tussen de financiële commissie en de Heidemaatschappij een gesloten zitting voorafgegaan. Ruim een uur lang werd gesproken over de wijze van aanbesteden voor het maken van oevervoorzieningen langs „De Zijl" en de Groote Sloot als mede het ontzandingsgereedmaken van het terreingedeelte tussen Zijlelland en de hulpkade in de Zwanburgerpolder. De slotconclusie van de raad werd dat in tegenstelling tot het eerste project bij de zojuist genoemde werken zal worden overgegaan tot aanbesteding van meer- WARMOND Het rapport van de Heidemaatschappij over de zandwinning in de Zwanburgerpolder leverde nog een belangrijk discussiepunt op, n.l. het te winnen aantal kubieke meters zand. Een onderzoek eerder dit jaar had uitgewe zen dat graven tot een diepte van 31 meter elf miljoen kubieke meters zand zou opleveren en graven tot 36 meter zou resulteren in ruim veertien miljoen kubieke meter zand. In het rapport van de Heidemaatschap pij staat echter dat bij 36 meter het rendement niet veertien maal elf tot twaalf miljoen kubieke meter is. „Door deze dwaze berekening raakt drie mil joen kubieke meter zand zoek", aldus de reactie van de heer v. d. Kroft. Ir. v. d. Born tilde niet zo zwaar aan dit toch wel forse probleem. „Een kind kan op zijn vingers uittellen", zo zei hij, „dat die veertien miljoen kubieke meter niet juist is". Tot erg veel meer dan deze losse opmerking kwam hij niet, daarmee de raadsleden in het ongewisse latend. De heer v. d. Kroft merkte daarom dan ook wrevelig op: „Ergens is er ontzettend ge blunderd". NIEUWKOOP Welke flinke scholier wil zelf een goed zakgeld verdienen? DE LEIDSE COURANT biedt deze kans, wij vragen voor de gemeente NIEUWKOOP Nadere inlichtingen verstrekt u gaarne mevrouw Verhage, Fazantstraat 20, Nieuwkoop, of bij ons bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 01710 - 22244. LEIDEN De kans bestaat dat ge durende de eerstkomende paar jaar ir de Merenwijk nog niet kan worden be schikt over een aantal definitieve voor zieningen, welke voor een goed leef- er woonmilieu toch dringend gewenst zijn (o.a. een winkel voor dagelijkse levens middelen, een dokterspraktijk, eer crèche, ruimte voor een opbouw- consulent, een sociale raadsvrouw er de doorstromingsambtenaar). Voorts is er behoefte aan een gelegenheid voor di verse blokactiviteiten, zoals het houden van vergaderingen, en kerkdiensten. Deels zullen deze faciliteiten te zijner tijd kunnen worden ondergebracht in het geprojecteerde wijkwinkelcentrum en-of een buurthuis, doch voorshands zal nog naar een tijdelijke oplossing ten dienste Subsidie voor restauratie Steenschuur 11 LEIDEN Door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is een ingrijpend restauratieplan opgesteld voor het ge bouw Steenschuur no. 11, eigendom van de Chr. Geref. Kerk te Leiden. De totale kosten belopen ruim 350.000 gulden. B. en W. stellen de raad voor een gemeente lijke subsidie van 35 pet. te verlenen in de subsidiabele kosten die 235.900 gulden bedragen. Twee jaar geleden verleende de raad reeds een bijdrage van ruim 3000 gulden; dit bedrag kan nu in mindering worden gebracht. VOORSCHOTEN Woensdag 1 sep tember is het echtpaar Van Meijgaarden- Noordermeer 50 jaar getrouwd. Groot feest dus in de Bijdorpstraat, waar het echtpaar sinds het prilste begin van hun huwelijk woont. De heer van Meijgaar den, een rasechte Voorschotenaar heeft zijn vrouw in haar geboortedorp, Sas- senheim leren kennen. „Ik werkte toen als schoenmakersleerling in Sassenheim en daardoor ben ik met haar in contact gekomen," vertelt de heer Van Mcijgaar- Ze viel toen nogal op in het dorp om dat ze, heel erg modern voor die tijd haar haar in een paardestaart had. Vroe ger liepen die meisjes allemaal met een knot, Maar zij niet. Vier jaar hebben ze verkering gehad en toen ze trouwden was de bruid 23 en de bruidegom 24 jaar. In de vijftig jaar tussen dit feest en het hu welijksfeest is er heel wat gebeurd. Er kwamen kinderen, vijf meisjes en een jongen, die opgroeiden, naar school moesten en wier monden gevuld moesten worden. „Echt geen gemakkelijke opga ven", vindt mevrouw van Meijgaarden. „Mijn man moest heel erg hard werken om de eindjes aan elkaar te kunnen kno pen. We vinden nu dat. we het rijk heb ben met de AOW. „Meneer Van Meij gaarden is het helemaal met zijn vrouw eens. Hij vertelt dat hij gedacht had zijn hele leven te moeten werken. Van zijn ouders kende hij niets anders. Nee, het is hem erg meegevallen. Maar toch heeft hij de naald en hamer nog niet defini tief neergelegd. Nog steeds lapt hij de schoenen van zijn vrouw en zichzelf, van de kinderen en kleinkinderen. „Gewoon om iets om handen te hebben. Ik zou er niet aan kunnen wennen om helemaal niets te doen. Daarom werk ik ook veel in de tuin. Ik sta trouwens ook altijd vroeg op. Daar ben ik aan gewend. Ze zeggen wel eens: ,Man, je bent gek. Nou je niet meer hoeft te werken, blijf je toch toch zeker uitslapen". Maar ik kan het niet. Ik ben het mijn hele leven ge wend. Mijn vrouw trouwens ook. Dat is misschien wel de reden waarom we zo goed bij elkaar passen. We hebben ons altijd aan elkaar aangepast. Het is vijf tig jaar goed gegaan. We hopen dat het nog een paar jaar zo mag zijn." VERKOOP VAN BADHUIS LEIDEN Als de ïaad akkoord gaal zal het voormalig badhuis aan de Van der Werfstraat verkocht worden aan de heer F. G. van Tongeren. De koop zal uiterlijk 1 augustus 1974 een feit moeten zijn. Tot deze datum wenst de aanvrager het; object te huren, waarbij het gehele onderhoud voor zijn rekening komt. Ook zullen de inmiddels aangerichte vernie lingen. op zijn kosten worden hersteld. De benedenverdieping zou gebruikt gaan worden als garage annex showroom en de bovenverdieping wórdt geschikt ge maakt voor kamerbewoning. Bona Stars oefenen LEIDEN Voor de sclecticgroep de Leidse Bona Stars staat vanavond de eerste oefenwedstrijd op het programma in het nieuwe basketbalseizoen. Van augustus is door 17 uitverkorenen hard gewerkt aan de conditie in de Katwükse duinen en de Leidse Hout. Enige zaal trainingen, waarbij het schot de speciale aandacht genoot wisselden vorige week de toch wel saaie buitentraining af. Bü de selectiegroep missen we waarschijn lijk nog twee prominente spelers. Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars, die bei den Bona Stars wensten te verlaten, on derhandelen met het bestuur. Het resultaat van deze besprekingen zal vrijdagavond tijdens de bespreking met het medisch team bekend worden gemaakt. Dan zal coach-trainer Toth weten op welke spelers hij het komende zware seizoen kan rekenen. Vanavond om acht uur staat de eerste in een imposante reeks van 10 waar schijnlijk attractieve oefenwedstrijden te wachten voor de naar basketbal hun kerende Stars. Tegen het in Voorschoten spelende Blilz zal geoefend worden op systeemspel. Blitz, uitkomend in de eerste districtsklasse, heeft aan kracht sterk ge wonnen door de komst van Suvrikri- speler Baak. In de Bona Stars formatie treffen we vele nieuwe gezichten aan. Enkele jeugdspelers krijgen dit seizoen een kans en naar alle waarschijnlijkheid zullen drie Amerikanen de gelederen komen versterken. Een van deze drie Frank van Mastrigt, student in de psy chologie, zal vanavond reeds van de par tij zijn. De wedstrijd wordt gespeeld in een voor de grote Bona Stars supporters- schare nieuwe omgeving, nl. de Univer sitaire Sporthal aan de Wassenaarseweg. Een prachtige accommodatie, waar de Stars enkele malen gebruik van zullen maken voor te spelen oefenwedstrijden. J. Schuur uit parochieraad Zoeterwoude ZOETERWOUDE De parochieraad van Sint Jans Onthoofding komt v vond om 20.00 uur bijeen in het zaaltje van de Christus Dienaarkcrk. Op deze eerste vergadering na de zomervakantie zal het hoofdthema zijn: Wat kunnen wij als Parochieraad in het komende zit tingsjaar aan het parochieleven verbe- Een ieder is welkom om hiervoor i- deén te leveren. Voorts is er nieuws uit de Werkgroepen en zijn er ingekomen stukken. De heer Jacques Schuur stelt zijn plaats in de P. R. beschikbaar. Door zijn studie aan de Sociale Akademie te 's Gravenhage, waar hij ook is gaan wo nen, is het voor hem niet mogelijk de aktiviteiten van de Parochieraad te blij ven steunen. De door B. en W. ingestelde Commis sie Blokvoorzieningen heeft geadviseerd in de onderhuizen van het complex van 256 woningen enkele ruimten voor de omschreven doeleinden te maken. Blij kens een raming van de directeur der Gemeentewerken zullen de kosten van het desbetreffende plan f 80.369, bedragen. Het Maatschappelijk Contactorgaan is bereid de regeling voor de onderhavige voorzieningen in overleg met de toekom stige bewoners te treffen. avond Open dag van Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. KREATIEF SENTRUM: Rommelmarkt, 19.00—21.30 uur. Lessen in lichtshow en zeefdrukken. Aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 20 AUGUSTUS KREATIEF SENTRUM: Cineclub, film voorstelling ((Baron van Münchhausen". Aanvang 21.00 uur. ZATERDAG 21 augustus KREATIEF SENTRUM: Rommelmarkt 10.0018.00 uur. Disco-avond met licht show. Aanvang 20.00 uur. ZONDAG 22 AUGUSTUS. KREATIEF SENTRUM: Muziekavond met Hawayanband. Aanvang 21.00 uur. TENTOONSTELL inhuys: (iel. 26513) 20-8 (3 Vlist: (tel. 22806) den van de Haagse schilderijen, keram uff: (tel. 01751-2185). Tentoon- faaike Braat met aquarellen en ïerda Wijmans exposeert kera- ide 100 jaar (1881-1981). cgermuseum: (tel. 34241) Schil- inlngen van Jacob van Gheyn inleving tot op de dag le Pomp: (tel. 1711-3501) huis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St.-Ellzabethzlekenhuls (Hooi gracht). Op andere werkdagen gen doo- Bra 20645. V.V.V.i Stationsplein 3, Leiden, tel.01710- 23459 en 34994. Ma. tot en met za. 9-20 uur, zon- en feestdagen 10-16 uur. Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving houdt de eerste woensdag van iedere maand van 's mid dags 5-7 uur zitting in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, Levendaal 1, hoek Garenmarkt. fi lordhal: Iedere vrijdag tot ca. 11.30 arkt. Wo. 8—17 uur, kleine waren- en iajkt, Nieuwe Rijn. Za. 8—17 uur. ^Kkt, Hooy- bloe alge landse Kerkgracht en NU Bezoekuren ziekenhuizen 1.30-20.00 dag geen ;rs Kliniek Verloskunde Voor patiënten van de :1e en voor zwangereni ders): dinsdag niet. 1 vrij. van 18.30-18.45 .15 uur. dagelijks LOEK HELDER VOETBALLER VAN HET JAAR BIJ SJZ LEIDEN Bij J. J. Krantz en Zoon N.V., fabrikant van wollen- en laken stoffen te Leiden, is de „Jet", in gebruik genomen, een verfmachine. die gemid deld 700 meter stof per dag kan kleuren. In de Jet wordt onder hoge druk ge- Nederland waar Je verfd, waardoor zowel een hogere pro- gebruikt wordt duktivitcit als een besparing op verf- en j hulpstoffen wordt bereikt. Krantz in Lei- Op de foto: De ei den is de eerste wollenstoffenfabriek in I dwijnen in de Jet. kosten f 180.000 ZOETERWOUDE Lock Helder, de technisch begaafde „spiclmacher" van S.J.Z., is uitgeroepen tot voetballer van 't jaar bij de groen-witten. Hij verwierf deze onderscheiding reeds in 't eerste seizoen dat hij deel uitmaakte van de Zoetervvoudse formatie na eerder de kleuren van het Voorschotense Randstad Sport verdedigd te hebben. Goede twee de werd doelverdediger Jan Fcngler, terwijl het „brons" voor de onvermoei bare zwoeger op het middenveld. Theo van Klink, was. Vervolgens kwamen uit de stembus; Ton Vurens, Leo v.d. Ham, Jan v.d. Geest en zaterdagvoetballer Wim Oos- terlee. De gedeelde 8e plaats was voor Jan Koek, Ton vd. Meer, Albert Bos man en Leonard Vogelaar. De wissel- beker zal aan Loek Helder op de jaar vergadering van eind september wor den overhandigd. Dan krijgen de leden ook de nieuwe statuten en het nieuw huishoudelijk reglement ter goedkeuring aangeboden. Het bestuur heeft nu reeds besloten dat spelers die in aanraking komen met de strafcommissie voortaan de boetes zelf zullen moeten betalen. In het a.s. weekeinde worden huis-aan- huis circulaires verspreid waarin gege vens over S.J.Z. staan vermeld. Er wor den ook diverse manieren aangegeven waarop men deze spox-tvereniging kan steunen. Als donateur, ondersteunend lid, lid van de supportersvereniging, a- bonnee op het wekelijkse mededelingen blad en als deelnemer aan de toto. Op een bijgaande invulstrook kan men zich eventueel aanmelden. Deze zullen later worden opgehaald. mmhpn en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 kinderafdeling dagelijks van 2.15 lot aiie dagen van 15- OEGSTGEEST - Bez nakllnlek: rnaandat tol 6.45-17.45 uur, zaterdag zondag 1dage- 'S& ZZ i donderdag alléén NOORDWIJK - dagelijks van 3 tot tot 8; zaalpatlënte 20.00 uur Dondei KATWIJK - dagelijks van hal in half 3 tot half S; dinsdag en donderdag zaterdag en zondag van revalidatiecentrum: dlns- revalidatiecentrum H z„terdag i Bezoekuren an 18.45 tot IS e Voorborg d

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3