Nieuw sportpark groeit Brutale overval bij juwelier jucas van Leyden exklusief plateau met dure ringen op de keien Protesten klonken tevergeefs Wedstrijd van „De Kaag op Grevelingen Zwaanshoek massaal tegen komst van 500 woonwagenbewoners Voorhout huldigt gemeentesecretaris KRANTENBEZORGERS Bloembollenhandel vreest terugslag export naar Amerika tweedjasje voor halve prijs 197 1 ^AG 18 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT Mannen lieten buit vallen orne|iEIDEN Omstreeks het mid- |uur hebben gisteren twee hnen een bijna geslaagde en :en tonder brutale roofoverval ge- mf, f egd bij de juwelier Lucas van (rden aan de Nieuwe Rijn. „Er kwamen twee mannen, ongeveer 25 jaar oud en donker van uiterlijk de winkel binnen", vertelt de eigenaar van de zaak, de heer J. H. Mentink. „Zij bleven even talmen bij de etalage. Hele maal zien kon ik het niet, want ik was juist aan het telefoneren. Opeens gristen de mannen een plateau met ringen met briljanten uit de etalage en liepen er de deur mee uit. Ik ben ze toen onmiddel lijk achterna gegaan. Op het moment dat ze dat merkten, gooiden zij de ringen op straat. Die heb ik eerst in veiligheid gebracht, want er lag voor zo'n 45.000 gulden op de keien van de Nieuwe Rijn. Daarna heb ik met een cliënt nogmaals de achtervolging ingezet. We hebben de daders kunnen volgen tot in Vtoom en Dreesmann, maar daar zijn we ze in de mensenmassa kwijt geraakt. We hebben toen onmiddellijk de bedrijfsrecherche van Vroom en Dreesmann en de Leidse recherche ingeschakeld". Tatbouw dicht •-j koopwoningen gaat toch door De LPHEN Dezer dagen is men in stie hen-Ridderveld begonnen met de n drie flatgebouwen, elk tien tj diepingen hoog. Tegen de bouw van woningen is de afgelopen maanden de bewoners van deze wijk, de eving van de Bruins Slotsingel, komen dat het uitzicht daarvan it bij de drive-in en meanderwonin- Zaterdag weer in ballon BOSKOOP Als het weer gunstig blijft kan er waarschijnlijk zaterdag r „In de ballon worden gezwom- Zoals werd gemeld moest de bal- „neer", omdat er scheuren in kwa- WARMOND/LEIDEN De Koninklij ke Watersport Vereniging „De Kaag" gaal voor het eerst ver van huis zeilwed strijden houden. Schepen van zeven klas sen komen op 20, 21 en 22 augustus tegen elkaar uit op de Grevelingen bij Brou wershaven. De KWV „De Kaag" is met 1900 leden één van de grootste watersportver enigingen. Ze beperkte haar werkzaam heden tot nu toe tot de Kagerplassen. Dit water dat voor toervaren bijzonder ge schikt is. leent zich door de toenemende drukte niet meer voor het houden van wedstrijden. In het belang van de leden heeft het bestuur een ander gebied gezocht, niet ter vervanging maar naast de Kager plassen. Toen door het afsluiten van het Grevelingen een wijd wedstrijd water beschikbaar kwam, heeft het bestuur van „De Kaag" besloten, zijn toekomst plannen zo snel mogelijk te verwezen lijken. Met goedkeuring van het KNWV werden daarvoor elf scheepsklassen uitgenodigd. Uit zeven klassen kwamen voldoende zeilers om de wedstrijden te laten doorgaan. Er komen in totaal 135 Het herstel vorderde niet te best van wege het slechte weer, waardoor de reparatiewerkzaamheden stagneerden. Wanneer er zich geen complicaties r voordoen blijft de ballon er op tot april 1972. Het is nog steeds dè bedoe ling, dat deze er gedurende het zomer- HAARLEMMERMEER De bevol king van het plaatsje Zwaanshoek ver zet zich hevig tegen de aanleg, van regionaal woonwagenkamp binnen haar grenzen. Het gemeentebestuur van de Haarlemmermeer heeft daartoe onlangs een perceel grond van ruim 6 hectare voor bestemd. Op dit kamp zullen onge- Chauffeur maakte wat al te veel moeilijkheden LISSE/DENHAAG Voor de Haagse politierechter stond een 21-jarige chauf feur uit Lisse, die heel wat moeilijkhe den veroorzaakt had op de Katwijkse Boulevard. De moeilijkheden begonnen toen de jongeman weigerde zijn rijbe wijs te laten zien. De politie vroeg hem dit omdat hij dubbel geparkeerd stond. De jongeman maakte niet veel aan stalten om zijn wagen verder weg te zetten, want hij stond gezellig met een stel meisjes te praten. Uiteindelijk ver zette de chauffeur zijn auto toch, maar parkeerde op anderhalve meter van de hoek. Toen hij opnieuw gewaarschuwd werd, dat hij daar niet goed stond, gaf de jongeman te kennen, dat hij zelf wel uit zou maken waar hij ging staan, daar was de politie het beslist niet mee eens. Van het één kwam het ander, en zo kwamen de agenten ook nog te weten dat de jongeman onrechtmatig in de auto reed. De jongeman werd door de Katwijkse politie gearresteerd en bleef een nachtje op het politiebureau. De boete die de officier tegen hem eiste was bijzonder zwaar, honderd gulden. Maar verdachte had dan ook al zeven verkeersveroordelingen op zijn naam staan. De rechter had een milder oor deel en legde een boete van 75 gulden op. veer 85 woonwagens komen te staan, de totale bevolking zal zo'n 500 man zijn. En daar wringt voor Z waanshoek de schoen. In de emeentc zelf wonen na melijk niet meer dan 600 mensen. Gisteravond organiseerde de dorps vereniging een protestvergadering waai de bevolking de gelegenheid kreeg van gedachten te wisselen met de fractie voorzitters uit de gemeenteraad. Als voornaamste spreker namens de bevol king trad het hoofd van de Openbare School, de heer Darlang op. Hij verzette zich tegen de komst van het kamp waardoor volgens hem 600 Zwaanhoe kers opgeofferd worden aan 500 woon wagenbewoners. De gehele verdere ver gadering werd gekenmerkt door derge lijke uitspraken. Ter illustratie een uit spraak van het communistische raadslid lanser: .,Ik ben tegen elke discriminatie maar ik ben er toch beslist op tegen dat er woonwagenkinderen op de Open bare School in Zwaanshoek komen". Aan het eind van de vergadering be sloot men bij het gemeentebestuur een hoorzitting te vragen om de louter irra tionele bezwaren aan te voeren. Kampioenskans voor Ajax OEGSTGEEST Ook de van Ajax hebben kampioenskansen die zij in eigen hand hebben. Volgende week moet dan van Spirit gewonnen worden. Hors trok als eerste naar de crickets en legde 91 runs op de mat. J. A. de Jongh 631, R. v.d. Burg (verdiende beter) 138. Ajax passeerde dit totaal voor het verlies van 6 wickets. P. Kan tebeen (13), E. Oudshoorn (10), L. de Goey (25), H. Schiphorst (12 n.o.), J. A. de Jongh (10) en S. Wolters (10 n.o.) maakten de runs. In het uitgezette gedeelte zal het eerste flatgebouw voor achttien woonlagen verrijzenDe drive-in- woningen staan er nauwelijks tien meter vanaf- Het gevolg hiervan is dat de waarde van deze koophuizen sterk is gedaald. Men is er in Ridderveld dan ook nogal verbitterd over deze gang van zaken. Enkele mensen zijn van plan naar el ders te verhuizen of ergens anders in Alphen een huis te kopen. De eerste flats zullen eind volgend jaar in ge bruik genomen worden. IVOORHOUT Op 26 aug. a s. zal fcet feit herdacht worden dat de heer W. van den Aardweg 25 jaar lang jnctie van gemeentesecretaris vervult. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan op 22-jarige leeftijd als leerling-ambtenaar bij de gemeente secretarie te Voorhout op 1 sept. Op 15 juli 1946 werd hij be noemd tot gemeentesecretaris. Voor- a| als gemeentesecretaris heeft hij {ijn stempel gedrukt op de admini stratieve voorbereidingen en uitvoe ring van vele openbare werken, die tijdens zijn ambtsperiode tot stand zijn gekomen. In het bijzonder mag vermeld worden zijn aandeel in de uitbreiding van de huisvestingsmo- gelijkheden want sinds de instelling van de Woningadviescommissie in 1947, was hij hiervan de secretaris. In de vaak moeilijke problemen die de woonruimtelijke voorzieningen met zich brengen was hij de vraag baak van woningzoekenden en advi seur van het gemeentebestuur. De jubilaris is een zeer ijverige en nauwgezette ambtenaar, die iedereen met raad en daad bijstaat. Door zijn doorzettingsvermogen in studie en werk heeft hij een opmerkelijke carrière gemaakt. Dit blijkt ook wel uit de functies die hij buiten de gemeentesecretarie bekleedt. 7.o is hij bestuurslid van het Wit-Gele Kruis en van de Stichting Schooltan- dendienst en nu recentelijk secreta ris van de Stichting Bejaarden Cen trum. Ook is hij secretaris van een Polderbestuur en administrateur van het Woningbedrijf. Niet alleen amb telijk maar ook daarbuiten heeft de heer J. W. van den Aardweg een grote bekendheid gekregen. De alge mene receptie wordt gehouden op donderdag 26 augustus a.s. van half zes tot zeven uur in de Raadszaal van het gemeentehuis te Voorhout. LEIDSE COURANT Gevraagd voor agentschap OUDE WETERING Wellicht sprake „noodsituatie (ADVERTENTIE) wielknoopjes, de rugceintuur en c epauletten met gespjes als grappig In zes modieuze kleuren. Me 8-104-110 rftPA Maat 92 normale prijs ÖUtüU LEIDEN Bloembollen zijn onder meer de Nederlandse produkten, die het meest worden getroffen door de Ameri kaanse extra-invoerheffing. Vorig jaar ging er aan agrarische produkten voor f 583 miljoen naar de Verenigde Staten. Daarvan namen de bloembollen f 53 miljoen voor hun rekening. De Neder landse bloembollenexportcurs. hebben afgesproken de tien proeent extra-hef fing niet zelf voor hun rekening te nemen, maar deze te laten betalen door de alnemers in de Verenigde Staten, aldus de Bond van Bloembollenhandela- De exporteurs vinden dat ze al noeg klappen hebben gehad, o.m. i de Rotterdamse havenstaking in au; tus en september vorig jaar en voortdurende havenstakingen in Arr ka, ook in juli-augustus, de belangrijk ste tijd voor de bollenverzending. De waardevermindering van de dollar heeft ook zijn rol gespeeld. De expor teurs berekenen hun prijzen in dollars maar krijgen uiteraard ai een tijdlang niet meer de f 3,60 per dollar waar hun calculaties 0{J gebaseerd waren. Een argument van de bloembollen handelaren is ook dat zo'n als tijdelijk bedoelde heffing in de praktijk lang kan blijven bestaan: in Engeland is het drie jaar geworden. Voor de tien procent extra-heffing ook berekend over verschepings-, verze- kerings- en verpakkingskosten, terwijl de bloembollenverpakking voor Ameri ka nogal duur is zullen de Ameri kaanse importeurs nu extra-geld op tafel moeten leggen. Omdat het de vraag is of ze dat kunnen verwacht de bond van bloembollenhandelaren wel kwade gevolgen van onze export. Men is er zelfs geneigd van een- noodsituatie te spreken. Nederlands totale bloembollenexport bedraagt f 400 miljoen, de export van f 53 miljoen naar Amerika maakt er dus een belangrijk deel van uit. Kantoorbouw APHEN AAN DEN RIJN D. Ver sloot N.V. te Nieuwerbrug wil aan het Stadhoudersplein een kantoorgebouw, annex showroom, vestigen. Met het bouwplan gaan burgemeester en wethou ders akkoord, maar het bestemmings plan „West" zal gewijzigd moeten wor den om de bouw te gaan, dat herziening van het bestemmingsplan wordt voorbe- j LEIDERDORP. Het sportpark „De Bloemerd" aan de provinciale weg en de Dwarswetering te Leiderdorp is zo goed als klaar. Volgende maand hoopt men het geheel officieel in gebruik te nemen. Enkele velden zijn al in gebruik door de voetbalvereniging RCL. Hierdoor kon RCL zijn velden aan de Hoogmadeweg gedeeltelijk verlaten en kon op die plaats begonnen worden met de bouw van een instructiebad, dat aansluit op het zwembad van Leiderdorp. Voor de aanleg van het sportpark zul de eeuwenoude boerderij „Balkenende" moeten verdwijnen. hoog worden. De afbraak van „Balkenende" houdt verband met de herziening van het plan-,,Bloemerd". De veldsporten zullen nog meer ruimte tot hun beschikking krijgen cn me wil proberen om de Dwarswetering ter hoogte va Balkenende te verbreden om daar een roeibaan aan 1 leggen. Over de Dwarswetering komt een brug. Deze bijna klaar, alleen de leuningen moeten nog bevestigd worden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3