£eidóe (Sou/toni W ereldkampioenschappen wielrennen op tv en radio Nieuwe show Kijktaarna van Adèle en Leen „Amsterdams Toneel als opvolger van de Nederlandse Comedie Tableau de la troupe IsLLm PAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 197f Schoolgeld als middel om een lek te stoppen UOEWEL op het voor hen nieuwe ministerie van Onderwijs nauwelijks door de wol geverfd weten de opvol gers van Veringa en Grosheyde, dat ze bij een deel van de Nederlandse bur gers het pleit al bij voorbaat verloren hebben. Te weten bij de burgers die vinden dat elke bezuiniging op de On derwijsbegroting het principe volgens hetwelk onderwijs een zaak is van hoge urgentie aantast. Een vooral psychologisch moeilijke zaak voor het kabinet-Biesheuvel is, dat volgens tot dusver in de publiciteit gekomen cijfers Defensie door de nood zaak om te bezuinigingen op overheids uitgaven minder zou moeten bloeden dan Onderwijs. Hopelijk komen er op prinsjesdag over dit delicate punt meer bevredigende verklaringen dan de Ne derlandse burger tot dusverre kent. Maar ook dan zal de netto groei van het budget voor de ministers Van Veen en De Brauw een stuk moeten blijven onder de optelsom van wensen welke in de onderwijswereld en door haar gesti muleerd ook in politieke kringen le- Wat ons benieuwt, is, of er straks als het aankomt op beslissen een scheidslijn zichtbaar wordt tussen het verzet tegen onderwijsbezuinigingen van uit het onderwijs zelf en de kritiek van groepen welke het kabinet-Eiesneuvel om politieke redenen dwars zitten vol gens de stelregel „terecht of ten onrech te, we zullen amendementen en moties produceren". Onvermijdelijk 1I7ANT tussen de vele uitingen van kritiek, teleurstelling en ongerust heid die vanuit onderwijskringen tot de publiciteit doordringen, klinken af en toe ook stemmen door van woordvoer ders die blijk ervan geven dat ze ook in de moeilijke omstandigheden waarin ze zich geplaatst zien objectief en redelijk willen blijven. De noodzaak van afremming der kos- tenexplosie bij het wetenschappelijk onderwijs wordt niet alleen door finan ciële autoriteiten erkend; bij het voort gezet onderwijs vindt men deskundigen die onderschrijven dat een zorgvuldige afweging van prioriteiten tot gevolg zal hebben dat bepaalde wensen van deze sector in de ijskast op betere tijden moeten wachten. Ook in kringen van het basisonderwijs zijn mensen die be vestigen, dat het oneerlijk is ministers als Nelissen, Drees, Biesheuvel, Van Veen en De Brauw a priori uit te roepen tot verfoeilijke nazaten van Shylock uit „De koopman van Vene tië''. Zo kan de heer D. de Zeeuw, schrij vend voor Het Katholieke Schoolblad, zich voorstellen dat bij nader overleg op enkele punten onderwijsbezuinigin- gen reëel zullen blijken „zeker wanneer tot enige verduidelijking gekomen wordt" (bijvoorbeeld de temporisering van de scholenbouw). Maar ook bij de heer De Zeeuw schoppen de bewindslieden tegen het zere been, wanneer ze proberen invoe ring van schoolgeld bij de leerplichtige leeftijd of verhoging van het kleuter schoolgeld, al was het maar als theore tische mogelijkheid, te verdedigen. Dogma ITITDAGEND mikpunt voor kritiek is dan natuurlijk wat minister v. Veen wat slordig zich in een interview liet ontglippen: er geen moeite mee te heb ben om niet te geloven in een dogma dat leerplichtig onderwijs vrij van schoolgeld behoort te zijn. De heer De Zeeuw stelt hiertegenover, dat in geen geval een dogma van het profijtbeginsel afbreuk mag doen aan de opvatting dat onderwijs een collectieve voorziening van de gemeenschap voor de jongere generaties is, inzoverre de overheid zelf deze collectieve voorziening als ver plicht oplegt. Dit onderschrijven we voor de volle honderd procent, mits men dan hieruit niet afleidt dat heffingen bij elke door de overheid als verplichting ingestelde collectieve voorziening principieel on aanvaardbaar zijn. Want dan moeten we weer gaan leven naar een dogma waarvan de consequenties moeilijk te aanvaarden zijn, omdat ze zichzelf in de praktijk wel eens onmogelijk zouden kunnen maken. Trouwens, in Neder land kennen we al verplichte collectie ve voorzieningen waarbij door bestem mingsheffingen een profijtbeginsel aanvaard en toegepast is. Wanneer wij voorstander blijven van onderwijs zonder overheidsheffingen gedurende de leerplichtige leeftijd, dan is het omdat we, los van welk dogma dan ook, met de heer De Zeeuw heffing van schoolgeld daar beschouwen als een onnodige stap terug op een weg waar langs het recht op onderwijs voor elk kind, ongeacht wat zijn ouders kunnen of willen, goed gerealiseerd is, terwijl door bekostiging vanuit de algemene middelen bij de financiering van dit onderwijs de draagkracht als norm is toegepast. Anders /\MDAT an het beëindigen van de leerplichtige leeftijd de situatie an ders wordt en zelfs een volledige demo cratisering van het onderwijs niet zal oorkomen dat slechts een deel van de jongeren van verder studeren zijn dag taak maakt, achten wij dan inschake ling van andere financieringsmethodes (o.a. heffingen naar draagkracht en waar nodig ook individuele subsidies) een praktische en sociale-aanvaardbare weg. Feitelijk zou men ook het kleuter- schoolgeld op die weg moeten kunnen brengen. De nieuwe bewindslieden moeten, vóór ze beslissen om vast te houden aan uniforme verdubbeling van het kleuterschoolgeld, eerst nog maar eens hun apparaat het bewijs vragen, dat een genuanceerde regeling zonder aanzienlijk hogere administratiekosten onmogelijk is. (Van onze radio- en tv-redacteuren) HILVERSUM Van woensdag 25 augustus tot en met zondag 5 september worden de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan en op de weg verreden. De baanwedstrijden vinden in Varese in Italië plaats, de wegwedstrijden in Mendrisio in Zwitserland en de ploegen tijdrit over 100 km op het parcours van de autoroute Chiasso Mendrisio Lugano. merendeel rechtstreeks, de tv-uitzendingen bestaan hoofd zakelijk uit samenvattingen. Alle tv-reportages worden in kleur uitgezonden, met uitzondering van de samenvatting van de ploegentijdrit op donderdag 2 september. Televisieverslaggevers zijn Jean Nelissen en Fred Racké, radioverslaggever is Theo Koomen. Aangezien een aantal televisiereportages aan het eind van het avondprogramma wordt uitgezonden, dient er rekening mee te worden gehouden, dat de in de bladen vermelde aanvangstijdstippen niet altijd in overeenstemming met de werkelijkheid zullen zijn. De uitzendingen kunnen enkele minuten later of eerder beginnen. NEDERLAND I VARA 17.00 uur: Kinderprogramma NOS #18.45 uur: NOS 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Bathin Beauty, film 21.50 uur: Spel zonder grenzen VARA 19.05 uur: The Cats Eind augustus op de planken (Van e verslaggevers) AMSTERDAM Eind deze maand gaat in produktie een nieuwe show. gebracht door Adèle Bloemendaal. Leen Jongewaard, Kika Mol en Rob van de Meeberg onder 't motto .Kijktaarna'. Momenteel zijn de vier cabaretiers samen met regisseur Rob Touber aan het repeteren in een van de vele zaaltjes die het gebouw Felix Meritis (Shaffy Theater) rijk is. Leen Jongewaard zegt dat hij ei genlijk liever geen interviews geeft: „Het is niet zozeer de tijd, die ik eraan kwijt ben, alswel het idee dal ik aan zo'n gesprek moet denken. Het maakt me gespannen en nerveus Ik bedoel, ik moet hier nu praten over iets, waar ik zelf nog helemaal niet zeker van ben. We hebben nog hele maal geen ervaring met ons progam ma, het is voor ons zelf ook duister. We zijn nog in het stadium van dat en dat lijkt ons leuk, maar een tekst op papier is iets heel anders dan wat je straks gaat doen. Op papier kan iets enig lijken, dat het dan later op het toneel helemaal niet „doet". Anders om gebeurt het ook wel. abaret heeft heel duidelijk het publiek nodig, de reactie, de lach. Een cabaretpro- gramCma ontstaat eigenlijk pas op het toneel, als er publiek bij is. Daarom zijn die try-outs ook zo belangrijk Producer Van den Ende knikt en vult aan: „Inderdaad zal op het toneel moeten blijken of de teksten aan- Adèle Bloemendaal en Leen Jonge- Nieuw hoofdstedelijk gezelschap laat zijn gezicht zien (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM De stormen rond de 1 bespeling van de Stadsschouwburg van Amsterdam zijn nauwelijks geluwd of een nieuw gezelschap moet zijn gezicht voor het nieuwe toneelseizoen alweer laten zien. Dat nieuwe gezelschap heet het „Amsterdams Toneel", is nadat ge gadigden als het Auteurstheatcr en Hans Croisets Publiektheater door de kunstraad van de Amsterdamse ge meente waren afgewezen, ontstaan uit en op de grondvesten van de Neder landse Comedie. en word. meteen ge confronteerd met de sceptische blikken van de lastige Amsterdammers die het nu allemaal wel eens willen zien. Dat „laten zien" werd natuurlijk wel een moeilijke zaak voor het gezelschap dat onder leiding van Donald Bleijleve (voormalig directeur van de Nederland se Vereniging van Toneelkunstenaars en nu zakelijk leider), ^ons Radema kers als artistiek leider ad interim en de raad van bestuur onder voorzitter schap van uitgever Geert Lubberhuizen Want officieel zitten de heren nog niet eens aan het Leidse Plein. De bespeling die voorlopig voor de periode van één jaar is vastgesteld gaat pas 1 september Maar eind vorige week verscheen in de kranten in en om Amsterdam een grote advertentie met de vette kop ..Nieuw gezelschap in Mokum nodigt 4000 Amsterdammers uit voor een gra tis voorstelling". De eerste trekken van het nieuwe gezicht waren er. In de schriftelijke verantwoording van de taak van het gezelschap stelt men dan ooi: dat toneel pas zin heeft als het weerklank vindt bij de bevolking. De bedoeling is om in het komend seizoen te trachten die bevolking op diverse manieren bij die .schouwburg te betrek ken. Men gaat zogenaamde ..vroegere voorstellingen" om half zeven 's avonds uitproberen, waarbij men hoopt op het personeel van grote bedrijven uit d? binnenstad, dat. niet eerst terug hoeft naar huis in haar buitenwijken, maar aansluitend aan het werk het rode pluche van een Stadsschouwburg kan gaan bezetten. Plus daarbij de moge lijkheid in het theater wat te eten. Rond Kerstmis dit jaar gaat een kind- derstuk van Robert Borremans in pre mière. bestemd voor de vakantiemid dagen, waarbij de toeschouwertjes tus sen de zes en de twaalf jaar acteurs en marionetten niet alleen op het toneel, maar ook in de zaal zullen vinden. Een poging om het toneel ook dichterbij dat Het nieuwe gezelschap omvat voor het seizoen 1971/1972: Mimi Boes- nach, Kitty Courbois, Bep Dekker, Caro van Eijck (als gast), Canci Geraedts, Carola Gijsbers van Wijk, Bruni Heinke, Sigrid Koetse, Nell Koppen, Anita Menist, Ank v. d. Moer, Jacqueline Royaards- Sandberg, Robert Boreemans, Huib Broos, Kees Brusse, Flip van Duyn, Herman van Elteren, Bob Goedhart, Wim de Haas, Gerard Hartkamp, Guus Hermus, Coos Houwing, Jan Hundling, Wim Kouwenhoven, Ton Kuyl (als gast), Wim de Meijer, Pierre Myin, Joost Prinsen, Fons Rademakers, Jan Retèl, Alex van Royen, Gerard Schild, Robert Sobels, Jan Vree ken, Dolf de Vries. jonge publiek te brengen. Het Amster dams Toneel wil bovendien gaan zorgen produkties die ook in andere zalen, zoals de Kleine Komedie en de Brakke Grond, gebracht kunnen worden, zodat het gezelschap met recht de hele stad bespeelt. Dat zijn dan allemaal plannen, waar- j men zich moedwillig niet op het ene volgens het contract vastgelegde speel- jaar baseerde, maar tegelijkertijd een basis voor de toekomst zoekt, omdat volgens directeur Bleijleve: „Je kan niet werken als je je alleen maar aan dat jaar vasthoudt" Wat de te spelen stuk- k m zelf betreft, worden de bedoelingen ongelukkig geformuleerd in het „beginselprogrammaatje" dat behalve Nederlandse, eigentijdse stukken ook .buitenlandse stukken en stukken uit het verleden, niet alleen vertaald maar ook opnieuw gestructureerd en ver hoord" aanbeveelt. Op drie september a.s. zal het hele gezelschap zich direct al eigentijds pre senteren in een door Dimitri Frenkel Frank (Hadimassa) en Eli Asser (Schaep de vijf poten) in opdracht geschre- stuk „U hoeft Amsterdam niet vooi in te pakken, ik eet het hier wel op". Frenkel Frank noemt het zelf een „revue voor toneelspelers, soms sa tirisch en soms gewoon waanzin". We kunnen in de vijf minuten sketchjes waaruit het stuk bestaat zaken ver wachten als een man die een verhou ding met een juke-box heeft, een dames strijkkwartet, en oorlog die uitbreekt in een restaurant in Amsterdams binnen stad. De show- en dansnummers wor den van muziek voorzien door jazz musicus Herman Schoonderwalt. Een aantal stukken voor het verdere repertoire zijn reeds bekend. Strind- bergs „Vad;r" wordt gespeeld onder gastregie van Theo Kling, „Interieur" een nieuw stuk van Hugo Claus wordt door hemzelf geregisseerd met o.a. Guus Hermus, Jan Retèl en Alex van Roijen in de hoofdrollen en een nieuw werk van Pinter „All times" komt op het programma. Het Amsterdams Toneel wil zich niet vastleggen op premièreda- laar afgaande op de reacties van het publiek, pas met een nieuwe pro duktie komen als het voorgaande stuk s uitgespeeld. Van de 325 te spelen 'oorstellingen, zullen er 140 buiten Amsterdam te zien zijn. In de nieuwe opzet zal Haarlem de Amsterdammers niet meer ontvangen, terwijl het in Haarlem gevestigde „Centrum" niet in Amsterdam zal komen. De leiding van beide gezelschappen vindt beide steden zo nauw bij elkaar liggen men zowel in Amsterdam als in Haarlem in de schouwburgen zelfs kaartjes gaat verkopen voor de uitste- delijke concurrentie. MULISCH AFGEVOERD Terwijl elders in het land andere tonelisten alweer op de loer liggen om de rol van het Nieuwe Amsterdamse Toneel volgend jaar september over te nemen, is het voorlopig afwachten wat dit nieuwe team gaat doen. De eerste moeilijkheden zijn er inmiddels al ge weest. Het door Harry Mulisch in op dracht geschreven stuk gebaseerd op het Oedipus-verhaal moest van de lijst worden afgevoerd. Regisseur Lodewijk de Boer ziet alleen kans Mulisch' tweede toneelkind op de planken te brengen met een top-bezetting. Die kon hij niet vinden bij het Amsterdams Toneel en het stuk moet nu wachten tot men het weer eens met een Holland-Festival manifestatie wil proberen. De eerste reacties op de advertenties voor gratis voorstellingen zijn inmiddels binnenge stroomd. Uit het Noordhollandse Hoorn belde zelfs iemand op die het een aardig idee vond. ook toch wel wilde betalen maar daaraan toevoegde: „Kunt u me zeggen waar ik de Stads schouwburg eigenlijk kan vinden?". Het Amsterdams Toneel mag het zeggen. fCunsl en Kunstenaars Patrick Mariusin cn Jim Tcrwiel zullen hun werken tentoonstellen in Pano rama Mesdag van 4 tot 26 september. Openingsuren: werkdagen van 10 tot 17 en zondagen van 12 tot 17 uur. Parathion De Weatduitse justitie on derzoekt de mededeling van een mede werker van een vuilnisafvoeronderne- ming in Bremen dat sinds 1969 vaten met het vergif parathion uit Denemar ken op verscheidene vuilstortplaatsen bij Osnabrück zouden zijn gedeponeerd. In het begin van dit jaar zijn 80 vaten parathion uit Denemarken op vuilnisbel ten in Hamburg gevonden. |®Js waard „dragen" de show in hoofd zaak, daarin bijgestaan door Kika Mol, de dochter van Albert Mol en Rob van de Meeberg Rob is ontdekt door Jaap van de Merwe en wordt door mensen die het weten kunnen als „zeer talentvol" betiteld. Hij heeft al in een aantal t.v.shows van regisseur Rob Touber gezeten. Voor de muzikale begeleiding van „Kijktaar na" zorgt een combo van vier perso nen. onder leiding van Harry van Hoof. De decors en de kostuums zijn ontworpen door Ralf v. d. Eist. Totaal heeft Theaterprodukties Neder land N.V. zo'n viereneenhalve ton in de zaak gestoken. Daarvan staat f 100.000, voor directe kosten, zoals teksten, muziek, decors, licht, geluid en huur repetitieruimte geboekt en f 350.000,voor de gagegaranties. Want alle medewerkenden, de cabaretiers, de muzikanten en de twee toneel meesters, krijgen iedere avond hun gage, onverschillig of de show nu voor een uitverkochte zaal is gegeven, of dat er maar twee man naar zijn komen kijken. CABARET „Het gekke van „Kijktaarna", zegt Leen Jongewaard, „is, dat het een cabaretproduktie in drie bedrijven is. De teksten ervoor zijn geschreven door Eli Asser, Jaap van de Merwe en Guus Vleugel. Iedere schrijver heeft een eigen deel gekregen. Het eerste deel is een musical van bijna drie kwartier, geschreven door Eli Asser, die in Amsterdam speelt, in een sane- ringsbuurt. Adèle en ik zijn daarin man en vrouw. Het tweede deel is van Jaap van de Merwe, die veel meer geëngageerd cabaret schrijft. In dat deel komen ook hele „doorge schreven" nummers voor, dat zijn nummers waar zo'n drie, vier liedjes in voorkomen, die toch bij elkaar ho ren. Het derde deel van de show is Guus Vleugel nog aan het schrijven. Guus prikt ook weer dingen door, maar die doet dat op een heel andere „Ja", vult Joop van den Ende aan „Guus Vleugel ligt met zijn werk altijd een dag voor de anderen. Als iedere cabaretschrijver oi nes schrijft, dan is Guus alweer bezig met datgene wat daarna komt". Het idee Adèle Bloemendaal en Leen Jongewaard samen één show te laten doen, is ontstaan in het hoofd van Joop van den Ende en het was Adèle Bloemendaal, die de titel „Kijktèarna" bedacht, wat zoveel betekent als: „Kijk die nou eens, ze moeten nodig". Het was eveneens Adèle die vond dat Rob Touber de regie van de show moest hebben. „En dat heeft ze goed gezien" zegt Leen Jongewaard. ..Rob Touber weet namelijk zo ver schrikkelijk 'eigentijds te denken. Kijk, Adèle en ik willen sommige dingen graag doen en dan is het Rob Touber die zegt: dat is al duizend keer gedaan, als jullie het willen, dan moeten jullie 't zo en zo doen want dat is meer de trend van nu". WEER SAMEN „Ik vind het ontzettend leuk om samen met Adèle deze show te doen", besluit Leen Jongewaard. „We zijn ook als amateurs 4 samen begonnen, toen bij het toneelgezel schap „Puck". Vorig jaar speelden we beiden in „Het Schaep" en hebben we samen een paar t.v.-shows gedaan, maar dit is voor de eerste keer sinds twintig jaar, dat we weer samen op het toneel staan. Overigens wijkt, wat we in „Kijktaarna" doen, volkomen af van wat we in die t.v.-shows de- Producer Joop van den Ende voegt daar nog aan toe: „We willen probe ren in deze voorstellingen door het contracteren van twee top-acteurs en door hen te laten werken met teksten van drie top-acteurs, de mensen in de zaal datgene te geven, wat ze ver wachten van hun avondje uit: kortom we willen een goeie gastheer zijn". „KRO-wielerronde" werd gisteren afge sloten in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het werd een goed kyk- programma met spannende finales in de stayerswedstrijd en by de sprint- profs. Theo Koomens commentaar was bepaald schilderachtig: „Hjj zal deze race moeten winnen als hy de over winning wil behalen de ogen gooien. Wij bepaalden ons ove gens tot de AVRO. Daar zagen „Pure Goldie", een nogal bloedelozd show rond Jean Hawn, waarbij hel veelbetekenend was dat die show ge-1 stolen werd door een poppenspeler. Een*' erg goede poppenspeler overigens. D Tuk op nieuws als we zyn. werd onze kykavond helemaal goed gemaakl door AVRO's Televiziermagazinc. Di LPH brandende woonwagenbewonerskwestif ben werd suggestief afgedaan. Erg boeiendw was het gesprek met brandweerexpertiPieP' naar aanleiding van de Marbonramp. De eerste show van de Mounties in het nieuwe winterprogramma, die de AVRO in oktober aanstaande op het scherm brengt, heeft een vliegreis naar en een zonnige vakantie op Mallorca als onderwerp. Mountiaanse toestanden zijn echter moeilijk te verwezenlijken tijdens een echte vliegreis. Vandaar dat er de voorkeur aan werd gegeven om de benodigde opnamen in een nagebootst interieur van de afdeling opleidingen van de KLM te maken, twee meter boven de zeespiegel op Schiphol-Oost gesitueerd. De warme belichtingslampen, die hierbij werden gebruikt, riepen de sfeer op van helle vakantiezonneschijn. Het door KLM-stewardess M. L. van Kervel geserveerde koele drankje liet dit illustere duo zich dan ook goed smaken. FIL,M VAN VANAVOND Esther Williams ,,Bathin.g Beauty'" Wedstrijdzwemster Esther Williams was achttien, toen ze toetrad tot het Billy Rose Waterballet. Dat betekende voor haar het begin van een filmcar rière waarin ze begon als kunst^wem- ster, een mengsel tussen show en sport dat rond de Tweede Wereldoor log in Amerika zeer populair was, en trachtte uiteindelijk een echte actrice te worden. In „Bthing Beauty" is ze echter voornamelijk de mooie school- zweminstruclrice zonder al te veel acteeraspiraties. Ze is op vakantie in Californië als componist Steve Elliott haar het hof maakt. Hij moet liedjes voor een show schrijven maar komt er door Esther niet aan toe. Een kwade producer brengt de filmperike len aan het rollen. In 1942 toen „Ba thing Beauty" gemaakt werd, was er een grote behoefte aan ongecompli ceerd amusement. En dat is goed te merken. Ded orkesten van Harry mes en Xavier Cugat komen op de proppen, er s een hoop zwemvirtuosi- teit en komiek Red Skelton. die één van de hoofdrollen speelt, geeft een vijf minuten durende pantomime weg die het hoogtepunt van de film werd. NED. I NOS, 20.21 uur. Herman van Veen maakt plaat voor bijbelgenootschap AMSTERDAM (ANP) Opnieuw werkt de cabaretier Herman van Veen mee aan een grammofoonplaat van het Nederlands bijbelgenoot schap. Ditmaal zingt hij een liedje over de uittocht der Joden uit Egyp te, dat geschreven werd door Rob Chrispijn, op muziek van Laurens van Rooyen. Evenals de vorige grammofoonplaat behoort deze van Herman van Veen bij een uitgave in de serie boekjes van het N.B.G. Wat de bijbel ons vertelt. Deze boekjes bevatten tekeningen van Kees de Kort en een spaarzame tekst om de bijbel in de eenvoudigste visuele vorm duidelijk te maken aan geeste lijk gehandicapten en kleuters. In dat gesprek werden velerlei aspec- .ten blootgelegd. Bijzonder trof oi mening van de Rotterdamse brandweer commandant die de hele zaak zichtig relativeerde: bij deze kwamen vijf brandweermensen o dat is afschuwelijk; maar het verkeer eist rond 600 doden per jaar ir land en toch stapt iedereen elke dag rustig in zijn auto Heel populair, en daarmee heel goed, zette E. Peereboom uiteen wat de dol larcrisis nu precies inhield. Jammer dat (laatste schoonheidsfoutje vai levizier) dit weer in de vorm vai voordracht-voor-twee-heren moest ge- Behartenswaardig was het gesprek met de Haagse zenuwarts dr. M. Zeegers over „kinderlokkers" naar aanleiding van de recente kindermoord door pedofiel, Dr. Zeegers gaf een mi handleiding voor ouders van jonge kinderen en dat was zonder meer Wc blijven overigens met de vraag zitten waarom deskundigen ter zake op de eerste plaats oog blyken te heb ben voor het belang van de patiënt. I)e „andere party" is öf geestelijk be schadigd, óf vermoord. Moet beschcr-. ming van die „andere part(j" niet de boventoon voeren in de hele aanpak van de pedofilie? Vg. Lenny Kuhr en Enson naar Sopot-festival DEN HAAG (ANP) De chansonniè- re Lenny Kuhr en de balladezanger Euson zullen Nederland vertegenwoor digen op het elfde internationale festi-1 val van de popsong, dat van 26 tot e met 29 augustus in het Poolse Sopot wordt gehouden. Lenny Kuhr, die in Frankrijk grote bekendheid heeft verworven, komt uit in de international contest, waara; landen deelnemen. Voor ons land zit Paul Acket in de jury. De reeds vele jaren in ons land zingende uit Aruba afkomstige Euson treedt in de Poolse Oostzeebadplaats op tijdens de record day. In de jury voor dit onderdeel het festival, waaraan 22 landen deelne men, zit voor Nederland Wouter

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2