George Baker selection in Italië succesvol £eid»4c Sotwont Herman van Veen week in het Circus-Theater De derde handschoen nieuwe krimi op tv Heintje heet sinds zijn verjaardag Hein PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 AUGUSTUS ly,. Sprookje dat snel ontzenuwd moet worden IN het Nederlands parlementair bedrijf hebben we jaren gekend, waarin dominerende figuren vanuit de Tweede Kamer het doen en laten van een kabinet beheersten. Drie namen noemen Romme, Oud en Schouten en iedereen kan zich aan de hand van een niet ver verleden voorstellen wat we bedoelen. Na de formatie van het kabinet-Bies heuvel gaat een zienswijze opgang maken die een omgekeerd beeld in het vooruitzicht stelt: duidelijk poli tiek. Gekleurde ministers zullen het beleid van de Kamerfracties dei- regeringspartijen sterk gaan beheersen. Bij voorkeur wordt dan gewezen op figuren als Schmelzer en Nelissen die het optreden van de K.V.P.-fractie wel lot het lossen van wat losse flodders vóór de boeg zouden kunnen beperken. Maar in hetzelfde verband staan dan ook figuren als Biesheuvel en Boersma ten opzichte van hun anti-revolutionai re Kamerfractie, Geertsema en De Kos ter t.a.v. de V.V.D. en waarschijnlijk ook Dr. Drees betreffende D.S.'70. om dat hij met zijn persoon de nieuwe socialistische partij bij menig kiezer prestige heeft gegeven. Met een beetje fantasie zou men dan nog kunnen opmerken, dat uitgerekend de C.H.U. ondanks een Udink, Scholten en Kruisinga in het kabinet bij het debat over de regeringsverkla ring van de regeringspartijen het krachtigst stoom heeft afgeblazen. Geen duet CEIT :s. dat meer dan sinds lang gebruik was, opmerkelijke figuren uit het parlement als minister of staats secretaris plaats genomen hebben in het kabinet en dat alleen een snel inwer ken van nieuwe parlementariërs kan verhoeden dat het regeringsfront in de Tweede Kamer door kwaliteitsverlies aan betekenis gaat inboeten. Dan zou er ongewild met succes j gebeukt worden tegen het dualistisch karakter van het fundament dat aan ons parlementair stelsel ten grondslag i ligt. En dan zou ergens, nog meer onge wild, ook voedsel worden gegeven aan het polarisatiestreven waarmee som migen proberen in Nederland een af gietsel te maken van het Britse politie ke systeem. Dan verliezen de fracties van de re geringspartijen in de volksvertegen woordiging praktisch hun elementaire betekenis, want ze worden uitsluitend een - verlengstuk van de arm van het kabinet. Het parlementaire spel wordt dan in de praktijk een duet tussen kabinet en oppositie, waarbij de rege ringspartijen voor de akkoorden in de begeleiding zorgen, maar dan steeds van secundaire betekenis en volledig in harmonie met de melodie van de rege- Zo'n duet vinden we uit den boze. B1" Eigen kleur IJVOORBEELD omdat het sluitn egeerakkoord de fracties niet ontheft van de taak te zorgen dat de kleur van het eigen program niet meer verbleekt dar als gevolg van een noodzakelijk compromis met andere partijprograms onvermijdelijk bleek. Maar ook omdat tijdens een parle mentaire rit zich tal van situaties ple gen voor te doen, waarin bij het sluiten van een regeerakkoord niet voorzien werd of kon worden. Evolutie is aan politiek inherent en politieke partijen welke goed werken plegen minder te kijken naar gisteren dan naar morgen. Er kunnen zelfs situaties komen waar in, om hogere belangen, een politieke crisis niet uit de weg mag worden gegaan. Feit is dat ministers zelf voor zo'n situatie kunnen komen te staan, maar de hand welke de politieke ontwikke ling bij de pols controleert behoort eer der die van fracties dan van bewinds lieden te zijn. En daarom hopen we dat spoedig het sprookje ontzenuwd worden zal dat het beleid van de christen democratische fracties grotendeels van uit het kabinet door figuren als Bies heuvel. Schmelzer en Nelissen gediri geerd zal v/orden. Ook niet in de periode dat de K.V.P.- fractie haar eerste woordvoerder we gens ziekte missen moet. Jan Visser gaat het alleen proberen. Jan is de com ponist van het nummer „Little Green Bag", waar mee de groep waarvan hij tot nu toe deel uit maakte, George Baker Selection, over de hele wereld succes oogstte en zelfs op de Amerikaanse hitparade belandde. Het uittreden van Jan Visser heeft voor de groep ech ter geen onoverkomelij ke gevolgen gehad. Ook de groep heeft een nieu we single uitgebracht en zowel deze plaat als de eerste solo-schijf van Jan Visser beloven een succes te worden. Jan Visser (24) wordt door insiders als een ta lentvol componist be schouwd. Officiële erken ning kreeg hij door de toekenning van een Zilve ren harp door de Stich ting Conamus, tijdens de laatst gehouden Neder landse artiestenreünie. De musicus uit Krommenie heeft echter niet langer zin als bassist-zanger van de George Baker Selec tion deel uit te maken. Z'n muzikale instelling komt .niet langer overeen met de soort muziek die de groep maakt. Hij laat het componeren van de num mers voor de groep voort aan dan ook aan Hans Bouwens over en gaat zich concentreren op een solo-carriére in het alge meen en op de studie dwarsfluit en akoestische gitaar in het bijzonder. Als eerste resultaat van z'n solistische activiteiten is het singletje „Island of hope" „Sometimes I'm cryin" verschenen, twee gemakkelijk in het ge hoor liggende, goed ge speelde, door hem zelf ge schreven en gecomponeer de melodieën. In de studio werd Jan begeleid door twee bekwame session- musici. De samenwerking verliep zo prettig dat Jan op de platenhoes als ar tiestennaam Fisher and Friends liet afdrukken. Zelf omschrijft hij zijn muziek als „easy listening pop", popmuziek waar naar het gemakkelijk luisteren is. Iets soortgelijks, maar nog commerciëler van in slag en daarom nog ge schikter om een echte hit te worden, is de nieuwe single van de George Ba ker Selection: ..Tonight" en het Mungo Jerry-ach- tige „Suzanne". Terwijl deze plaat in ons land wordt uitgebracht, ver toeft de groep in Italië, waar een tournee van ruim een maand wordt afgewerkt. De groep is in dat land buitengewoon populair. Vooral dank zij Jan Vissers eerder genoem de creatie „Little Green Bag", maar ook dank zij „Midnight" en „Natha lie". Van deze drie singles werden in de afgelopen drie jaren in Italië meer Leden van de George Baker Selection met nog in hun midden Jan Visser tonen trots de gouden plaat voor Little Green Bag. dan 750.000 exemplaren verkocht. Dat was voor de Italiaanse platenbazen aanleiding de Nederlandse musici eens extra in het zonnetje der publiciteit te zetten. Ze stapten daarbij af van de inmiddels in derdaad versleten Gouden Plaat-gedachte. Uit de bus kwam iets buitenge woon origineels: een zil veren beker. De uitrei king van dit kleinood is, volgens de mensen die er met hun neus bovenop hebben gestaan, een bij eenkomst geweest die z'n weerga niet kent. Laten we het daar maar op houden. NtütRLAND NOS 17.30 uur: Athletiekkampioen- schappen 18.45 uur: i Zip 18.55 I Journaal AVRO 19.05 uur: Sportpanoram; 20.00 uur: Bluesy progra: 21.00 uur: Televizier NtUthLAND I NCRV 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Peter en de wolf, film 16.12 uur: Goed gebruld, leeuw 16.35 uur: Peter en Lotta Pip en Zip 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: A present for Dickie Journaal 20.21 uur: 21.11 uur: Black and White Minstrelshow 21.56 uur: Brandpunt NOS 22.26 uur: Journaal 22.31 uur: Atletiekkampioen- schappen 21.30 uur: De derde handschoen, 22.40Puur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Bergen vol natuur, KRO 19.30 uur: Prentbriefkaart uit Brugge 4/19.30 uur: 18.55 uur: Mijn idee Journaal 20.00 uur: Ev. Omroep Journaal 19.05 uur: 2C:21 uur: Niet van dat De watermannen benauwde 21.50 uur: ©19.35 uur: Eenmaal andermaal Schevenings v 22.40 uur: vrouwenkoor Het woord 20.00 uur: O 22.45 uur: Journaal Journaal VARA 20.21 uur: V"DERLAND II Zomaar een 16.00 uur: Atletiekkampioen- «ï"n Bungalow voor gehandicapten na tv-uitzending (Van e rslaggevers) HILVERSUM Het Zo Zomer, waarin aandacht werd ge schonken aan het probleem van va kantie voor gehandicapten, heeft een vloedgolf van reacties tot gevolg ge had. In deze uitzending bood de heer Rinco van der Veen uit Apeldoorn samen met de heer H. Krogius van de Finse ambassade aan de Nederlandse Centrale Vereniging tel- Bevordering van de Revalidatie een speciaal voor gehandicapten ontworpen Finse va kantiebungalow aan. Het huis zal binnenkort als bouwpak ket in Nederland arriveren. In het tv-programma werden de kijkers uit genodigd te helpen deze woning eind augustus in elkaar te zetten in een nieuw Fins recreatiecentrum te Hoen- derloo. Zeer spontaan meldden zich honderden vrijwilligers uit alle delen Tot hen behoorden niet alleen vak mensen zoals timmerlieden en elektri- ciëns, maar ook een vliegtuigmonteur, verplegers, studenten, .ien handige drieling, een directeur van een sociale werkplaats en zelfs een zeeloods. Ook stelde zich een volledig verbindingsba taljon van de Koninklijke Landmacht ter beschikking. Maar het bleef niet bij deze blijken van hulpvaardigheid alleen. Zo wer den o.a. ook de verwarming en de volledige inrichting geschonken. Uit Nieuwendam meldden zich de majo rettes en het showkorps van het fan farecorps WFC voor het t.z.t. schoon maken van het huis en het terrein, alsmede voor het verzorgen der muzi kale omlijsting van de officiële inge bruikname. De overweldigende hoeveelheid reac ties, zowel bij de TROS als bij de heer Rinco van der Veen (Saunaland. Soerenseweg 170. Apeldoorn) wettigt de verwachting dat het niet bij deze éne vakantiebungalow voor gehandi capten zal blijven. Poedelprijs voor nul goed in KNVB-toto (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM Met ingang van het nieuwe totoseizoen zondag 15 augus tus stelt Ted de Braaks radio programma „Van twaalf tot twee" een poedelprijs beschikbaar voor die toto deelnemers, die geen enkele wedstrijd goed voorspeld hebben in een rijtje van het totoformulier. Totodeelnemers met nul voorspellingen goed moeten onmiddellijk hun formulier voorzien van de gebruikelijke zegels en toezen den aan „Van twaalf tot twee KRO". Emmastraat 52, Hilversum. Formulie ren welke tot en met de post van dins dagmorgen binnenkomen dingen mee naar de poedelprijs. In de uitzending van vrijdag van die week rond de klok van tien voor één, wordt de uitslag bekend gemaakt. Totodeelnemers, die op hun formulieren in de prijzen val len met 13, 12 of 11 goede uitslagen, dingen niet mee naar de poedelprijs, wanneer zij op het winstgevend toto formulier eveneens een rijtje met nul goed hebben. „Vari twaalf tot twee" zorgt voor een actuele attentie. De AVRO, die voor 1 zoen heeft gekozen voor een aantal krimi-series fn de afgelopen weken werden Babeck en Elf Uhr 20 op het scherm gebracht zal vanavond een nieuwe krimi in 2 delen uitzenden. Deze krimi, getiteld „De derde handschoen" (Der dritte Handschuh) v. Stefan Murr. boeit enorm, zodat de kijker, evenals de recherche in Hamburg er een hele klnif aan zal hebben om deze zaak tot klaarheid te brengen. In de eerste aflevering valt de kijker al meteen met zijn speurneus in de boter wanneer men ziet hoe Wendelin Dreyer, kassier van de Kassandrafa- briek, het ontzielde lichaam van een man in de kofferruimte van zijn auto sleurt. In opdracht van zijn werkge ver int Dreyer vervolgens 250.000 DM bestemd voor de uitbetaling van lonen bij de bank. Maar noch Dreyer, noch het geld komt ooit bij de fabriek aan. In Dreyers huis wijst alles op een overhaaste aftocht. Zijn auto wordt geheel verlaten in de buurt van de haven gevonden, zoals in deel twee zal blijken. Nadat de eerste handschoen in de auto van Dreyer is gevonden, komt later de tweede hand schoen in Dreyers garage tevoorschijn. Op de bewuste ochtend heeft kleding- verhuurder Stockart als laatste een voortvluchtige gezien. Omdat hij met Dreyer betrokken is geweest bij een opgehelderde hotelbrand, houdt Stockart zich schuil voor de politie. Hij heeft Dreyer sinds de brand gechanteerd. Commissaris Ket- terle is ervan overtuigd, dat het hele geval geen eenvoudige zaak van op lichting is. Heeft commissaris Ketterle inderdaad gelijk? In de rol van com- men Willi Rose en Alios Garg is Wende lin Dreyer. De regie van ,.De derde Handschoen" heeft Eberhard Itzenplitz. AVRO Ned. 1 21.30 uur. Harlekijn Herman van Veen. die hier altijd volle zalen trekt en de afgelopen weken enorm succes oogstte in het Amsterdamse theater Carré, treedt met hetzelfde programma van donderdag 19 tot en met woensdag 25 augustus op in het Circustheater te Scbeveningen. Dit programma bevat een selectie van oude en nieuwe liedjes, waaronder het hier bij afgedrukte ,.De ander", afgewisseld met clowneske acts. Goede heren, Alles wat ik weet weet ik van een ander en alles wat ik laat laat ik voor een ander alles wat ik heb is alleen een naam en die heb ik van een ander Herman, zegt de man en ik loop door Herman, zegt de vrouw en ik aarzel Herman, zegt het kind en ik voel me oud Herman, zegt de wind en ik krijg het koud alles wat ik zeg zeg ik aan een ander en alles wat ik geef geef ik aan een ander alles wat ik heb is alleen een nahm en die heb ik van een ander de hand die ik geef geef ik aan een ander en de tranen die ik laat huil ik om een ander de zin die ik heb heb ik in een ander en de liefde die ik voel (Van één onzer verslaggevers) NEU MORESNET De kranten hadden het van tevoren allemaal rondgebazuind: Hein Simons, beter bekend als Heintje, zou voor zijn 16e verjaardag een rood brommertje krijgen. Maar niks van dit alles. Het gevaarte waar Hein (op zijn verzoek is het „tje" sinds gisteren geschrapt) vanaf gisteren op rondraast. is ten eerste niet rood en ten tweede geen brommertje, maar een uiterst zware en snelle Zündapp. blauw van De zware brommer van manager A Kleingeld was één van de vele ca deaus, die Hein voor zijn verjaardag kreeg, maar het cadeau van pa Si mons was ook niet mis: een 4, 5 jaar oud springpaard, dat moet gaan luis teren naar de naam Solo, en is bekostigd uit de miljoenenpot van Hein, die pa beheert. Binnen de drie maanden hoopt Hein het paard vol ledig springklaar te hebbe voor de internationale toernooien. Volgens een familielid fluisteren kenners nu al, dat met dit paard grootse succes sen te behalen zijn. Een greep uit de ruim 100 (voor het merendeel nog onuitgepakte) ca deaus, die in de hoek van de woon kamer van de familie Simons staan opgesteld: een haverkist met voor 70 gulden xoute drop, een pendule, een barometer en een pakeend voor op de brommer en wat het hoofdstuk post betreft: alleen al van de leden van de fanclub kwamen 500 brieven. Daarna bracht de postbode alleen 's morgens al twee boordevolle post zakken met brieven en kaarten Van de familie Simons hoefde het allemaal niet zo nodig, die belang stelling ter gelegenheid van dd ver jaardag van hun zoon. Platenmaat schappij van Hein hd dan wel don derdag 12 augustus uitgeroepen tot nationale vlaggendag en de fans op gewekt een bezoekje te brengen, maar pa Simons wond er al een paar dagen van tevoren geen doek jes om, dat hij en zijn gezin geen prijs stelden op bezoek. Wie dagen tevoren een afspraak probeerde te maken kreeg telefonisch te horen: „Niks hoor. Er komt hier niemand over de vloer. Wij hebben genoeg van alle belangstelling". Toch heeft het storm gelopen van ans. Een familielid vertelde, dat er honderden zijn geweest. En hij voegde er aan toe: „Die mensen hebben toch geen leven zo? Finan cieel hebben ze nirts te klagen. Het nieuwe huis, dat zij nu aan het bouwen zijn. kost aan ruwe bouw kosten alleen al 700.000 gulden, maar een privéleven is er niet bij". TROS-regisseur Gerard Trebert is ge boren en getogen in Indonesië. Maakt dat feit hem bij uitstek geschikt om een reportage te maken over het Dja karta dat in afwachting is van het a.s. bezoek van ons koninklijk paar? Na het zien van zijn „Selamat datang Juliana" gisteren zijn we geneigd „neen" te zeggen. Want Trebert leek vooral getroffen door het feit dat Djakarta zoveel mo derner was dan hij het vroeger zag. Hij gewaagde van een „welvaarts beeld" om een paar nieuwe hotels en liet in zijn vluchtige blik over Indone- sië's hoofdstad ook negatieve zaken vergezeld gaan van een enthousiast commentaar over de snelle verande ringen ten goede die plaats grijpen. Waar ten onzent de „harde" documen taire mode is vinden we het bepaald geen ramp als tenminste èèn omroep, de TROS in dit geval, met een „zach te" aanpak komt. Maar we kregen de indruk dat in de oppe~/lakkigheid d zo'n krap halfc^rsprogramma noodza kelijk moet hebben een te vrlendelij- Ke aanpak overheerste. Er komen overigens mogelijkheden genoeg om corrigerend te werken. Want we mogen hopen dat de peper dure NOS-reportages van het konink lijk bezoek, benevens de alternatieve werkzaamheden van een KRO-team zich niet zullen beperken tot obligatie kransenleggerij en staatsiebanket- De TROS heeft een korte, maar nutti ge, traditie om bij de aanvang van het voetbalseizoen te informeren over de verwachtingen van het wel en wee van de gladiatoren van onze tijd. Gis- teen werd het weer een goede uitzen ding, waarbij alle eredivisie-clubs (op het gierige FC Twente na) propagan da voor eigen straatje konden ma- De handige samenstellers: (weer) Ge rard Trebert en Frans Heinrichs slaagden er in om voor elke club een telkens iets andere aanpak te vinden. Moeilijk, maar het lukte! Geslaagd programma derhalve. De NOS is boos op de KRO. omdat in het blad „Studio" uit voerig geciteerd i:. uit het rap port van NOS-hoofd Carel En kelaar over de begeleiding door radio en televisie van het ko ninklijk paar op staatsbezoek in Indonesië. Op het rapport stond namelijk de mededeling „Ver trouwelijk". NOS-voorzitter E A. Schüttenhelm heeft op de laatste dag voor zijn vakantie een boze brief geschreven zijn KRO-collega mr. H Doorn. Die brief ontving de KRO-voorzitter. juist toen hij de heer Schüttenhelm een verving, want de heer Van Doorn is plaatsvervangend voor zitter van de NOS. Als de KRO- voorzitter vlug is, kan hij een antwoord aan zichzelf schrijven. Prentbriefkaart uit Brugge Vanavond zendt de KRO-televisie der de titel „Prentbriefkaart uit Bru ge", een documentaire uit over d Belgische stad. De samenstellers deze documentaire. Germaine Dijcldl en Gaston Dirnez, hebben de 4 bezienswaardigheden, die Brugge 1 in filmbeelden vastgelegd. Zo zijn opnamen te zien van het bekt Begijnhof, de kantwerksters Brugge, het Sint-Janshospitaal, de I tische Lievevrouwekerk, het Stadl dat in De Burg is gevestigd, enz. KRO Ned. II: 19.30 uur. Vg. Vele gevaren bedreigen de natuurlijl rijkdommen, maar in reservaten pi* beert men de schoonheid berglandschap voor het nageslacht Mi bewaren. Dat geldt onder me planten- en dierenleven in het Noor$. amerikaanse berglandschap zoals de Rocky Mountains. De Canadese CBC maakte daarover een documt taire welke vanavond te zien is. NOS Ned. II: 19.05 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2