DE TRANSFER UITKOMST Racz strijdt om eer herstel bij Blokkeer FC Den Haag solde met PEC DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COUHANT PAGINA 9 197j a Ajax FC Den Bosch DWS Excelsior Feijenoord Terrein Middenweg, Amsterdam; irainer Stefan Kovaca. Contractspelers: Horst Blankenburg, George van Joekel, Abraham Braam, Johan Jruyff. Leo Donkers. Dick van Dijk, v. Gaal, Arie Haan, Ron Hilster, Jerlus Hoogenboom, Barry Hulshoff, 4, Jansen, Piet Keizer, Ger Kleton, jan de Koning, Ruud Krol, Arnold Aiihren, Gerrit Mühren, Johan 4ceskens, John Rep, Sjoerd Ruiter, 4einz Schilcher, Gerrit Schoonevville, 4einz Stuy, Wim Suurbier, Rudi iuurendonk, Sjaak Swart, Dick Visser, Sies Wever. Aangetrokken^ ran Gaal (De Meer), Hilster, Jansen (beiden WA), Kleton (eigen week), De Koning (Vitesse), Arnold Aangetrokken itihren (Volendam), Schilcher (Sturm Oostenrijk), Schoonewille 'Blauw Wit). Contractspelers: Carlo v. d. Bergh, Marty Brands, Vladimir Ciric, Berry van Cromvoirt, Peter Derikx, Ad Graaumans, Willy Graaumans, Jan v. d. Heuvel, Gerard v. d. Hout, Wim de Jong, Lambert Kreekels, Kees Krijgh, Peter v. d. Ley, Henk Meesters, Ilija Mitic, Daan Netten, Leo Ouwens, Henny Passon, Hans v. d. Pluijm, Leen de Ridder, Enrico van Rooij, Gerard de Ruiter, Henny Spierings, Jos Schriever, Gerard Schuurman, Wil Uyens, Hans Verhagen, Benno Verschut, Wim Vissers, Wim Wolbers. (ertrokken ;or ten Bosch (Blauw Wit), Theo luiers (DWS), Nico Renders FC Brugge), Velibor Vasovic (naa •Slavië terug). Ciric (SVV), v. d. Heuvel, De Jong (beiden Haarlem), Krijgh (De Graaf schap), v. d. Ley (Heeswijk), Mitic H. Sport), Spierings (BW), Schriever (NEC), Verschut (De Baronie). Vertrokken: Contractspelers Chris Bachoffner. Robert Bianchi, Rob Boersma, Chris Dekker, Gerry Deijkers, Peter Eman, Frits Flinke- vleugel, Frans Geurtsen, Fred Gnirrep, René Goedhart, Theo Husers, Jan Jongbloed, Martin Kamminga, Jan Keur, Rinus van Leijenhorst, Wim Muller, Klaas Nuninga, Niels Overweg, Jan Penneweert, André Pijlman, Fred Schoonderwoerd, Cor Schoonhoven, Cor van Slooten, Frits Soetekouw. Leo van Straaten, Ad Vermolen, Carel Vesters, Jaap Visser, Piet Vrauwdeunt, André Peereboom, Henny Vreden- bregt, Dick Windhoud. Aangetrokken: Dekker (NEC). Gnirrep (amateurs DWS), Husers (Ajax), Keur (Zand- voortmeeuwen), Van Leijenhorst (jeugd DWS), Schoonhoven (jeugd DWS), Van Slooten (Haarlem), Van Straaten (FSC), Vesters (Haarlem), Peereboom (KW), Penneweert (eigen kweek). Vertrokken: Garel Bonsink (FC Utrecht), Finn Seeman (FC Utrecht), Jos Dijk stra (PSV). Contractspelers: Aad Bakker, Hans Bassant, Wim Bron, Aad den Butter, Gerrit den Butter, Hans v. d. Bijl, Jan Coenen, Rob Eckhardt, Frans v. d. Heide, Beb v. d. Heijden, Jan Kleingeld, Thijs Kwakkernaat, Thijs Libregts, Wim Meutstege, Freek Muchlenbrueh, Dick van Nierop, Eddy v. d. Roei-, Wim Tetteroo, Rinus Trompert, Reinier v. d. Vaart, René Vermunt. Rob Vaane. Aangetrokken Bassant (SW), v. d. Bijl (eigen Kweek), Coenen, Eckhardt, v. d. Heide, v. d. Vaart (allen H. Sport), Meut stege (Go Ahead), v. Nierop (HDVS), Vaane (eigen kweek). Vertrokken: Van Toledo (Vitesse), Don en v. Toorn (amateur naar Fortuna VI.), Balen- tisen, Blok en De Boom geen contract Terrein Sta.dion Olympiaweg, Rotter dam; trainer Ernst Happel. Contractspelers: Marinus Bosgieter, Jan Boskamp, Matteus Breuer, Johan Bruys, Joop van Daele, Theo van Duivenbode, Peter Feteris, Bram Geilman, Willem de Haan, Wim van Hanegem, Franz Hasil, Hans v. d. Hoek, Rinus Israel, Wim Jansen, Theo Laseroms, Hendrik van Leeuwen, Matthias Maiwald, Coen Moulijn, Johan Posthumus, Piet Romeijn, Willem Rijsbergen, Dick Schneider, Lex Schoenmaker, Rob Theuns, Eddy Treytel, Henk Wery. Aangetrokken Rijsbergen (PEC), Schoenmaker (FC Den Haag). Vertrokken: Ove Kindvall (Norrköping), Ruud Wierts (Heerenveen). A. v. d. Vall (FC Utrecht), v. Oorschot (DFC). Go Ahead E Contractspelers: Peter Arntz, Dirk Beek. Hans Bleijen- berg, G. v. Dijk, J. Engbersen, Ruud Geels, Ruud Geestman, Martin Haar, Jaap Houtkoper, Josef Jelinek, Henk Koenders, Bart Kolkman, Bert van Marwijk, Jaap Molendijk, Egbert ter Mors, Johnny Oude Wesselink, Cor Rijkens, Gerard Somer, Hennie Spijker man, E. Strijdveen, Jan Smid. Jan Veenstra, Lambert Verdonk. Henk Warnas, Gerrie de Winkel, Nico van Zoghei, H. Zwiers. Aangetrokken Van Dijk (amateurs Go Ahead), Engbersen (EMOS), Molendijk (SW), Ter Mors (De Graafschap), Rijkens, (Sparta), Spijkerman en Strijdveen (beide amateurs Go Ahead), Zwiers (Top, Oss). Vertrokken André Dekker (Vitesse), Oeki Hoekema (PSV), v. d. Ley (De Graaf schap), Meutstege (Excelsior), Gerrie Veerman (De Graafschap), Blaauw (Veendam), v. d. Weide (Veendam), Whiters (terug naar Engeland), Knoef en Aarts belden afgekeurd, Jansen geen contract meer. C Groningen >ntractspelers: lip Bloemberg, Jaap Bos, Henk 'omelis. Peter Eimers, Ronald Franke, 'iet Fransen, Frans Guns, Meindert lalmingh, Wim v. d. Heide, Hugo lovenkamp, Gerard Hijlkema, Bjarne Klaas Kirchhoff, Martin [oeman, Gex-rit Kraak, Reindert [uipers. Jan Mennega, Jan Nord- Iröm, Bert Oldenburger, Henk osterwold, Gerrie Petterson. Bennie an, Jan Schipper, Geert Schuur- Wubbo Smeins, Rainier Timmer- nans, Dick van Vlierden, Wim Visser, Aangetrokken: lloemberg (Ivlazienaveen), Halmingh Germanicus), v. d. Heide (Veendam), Kirchhoff (Noordster), Mennega (.AchillesNordstrom (IFK Göte- hotg), Oldenburger (Emmen), Timw.rmans (Zwaagwesteinde), De Tnet iBe Quick), Petterson (GVAV). (I'frtrokken FC Den Haag Contractspelers: Dick Advocaat, Henny Ardesch, Harald Berg, Hans Bres, Theo v. d. Burch, Leo de Caluwc, Wytze Couperus, Hans van Eeden, Leen de Graaf, Harry Hestad, Barend van Hijkoop, Cees Janssen, Jan de Jong, Aad Kila, Joop Korevaar, Hugo Lochtenbergh, Wim Looye, Woody Louwerens, Aad Mansveld, Rob Monnee, Rob Ouwehand, René Pas, Jacques Roggeveen, Paul Roodnat, Ton Thie, Simon van Vliet, Cees Weimar, Dick v. d. Wulp, Thijs Wijn- gaarde en Piet de Zoete. Aangetrokken Van Hijkoop (eigen kweek), Lochten bergh (eigen kweek), Louwerens Holland SportMonnee eigen kweek), Ouwehand (eigen kweek), Roggeveen en Roodnat (beider. Holland Sport), Wijngaarde (Telstar). Vertrokken Lex Schoenmaker (Feijenoord), Lalleman, v. d. Oever, Zwinkels naar amateurclubs MVV NAC NEC PSV Terrein Stadion De Geusselt, Maastricht; trainer George Knobel. Contractspelers: A. van Bergen, Jo Bonfrere, Willy Brokamp, Jean Colombain, Chris van Dijk, Johan Dijkstra, Rob Gruben, Peter Gulikers, Frangois Herben,. Gerard Hoenen, Laurent van Hoorn, Leo Kerstges, Jos Klingen, Frans Koerver, Jos Lacroix, Nico Mares, Toine Mathijsen, Ivan Mraz, Peter Pleumeekers, Co Prins, Jan den Rooyen, J, Schellings, Alek Skotarek, Aal Snijders en Jo Zenden. Aangetrokken: Van Bergen (Blerick), Van Dijk (eigen kweek), Gulikers (eigen kweek), Van Hoorn (eigen kweek), Lacroix (KEV), Schellings (Gulpen), Colombain (Heer). Vertrokken Willy Quaedeckers (Eindhoven) en Sjef Geuiten (Tongeren), Breikers (Geleen), Jansen (Fortuna, België). Voorn (SK Tongeren), v, d. Winkel (Heer)', Szefer (Amerika), Brassé (afgekeurd - Contractspelers Arie Bakker, Stanley Bish, Frans Bouwmeester, Ad' Brouwer, Arie Delmobte, Theo Dierickx, Mari van Dongen, Gerard van der Dries, Piet van Dijk, Joop Fruling, Jan van Gorp, Jan de Graaf, Aty Graaumans. Frans van der Heijden, Jan de Jong, Wislau Kitzmann, Alexander Mandziara, Norbert Progreba, Bertus Quaars, Frans van Riel, Henk Schrantee, Frans Vermeulen, Ripy Verstraeten. Aangetrokken Van Dijk (NOAD), Fruling (eigen kweek), De Graaf (Zwaluwse Boys), Van der Heyden (RBC), De Jong (DFC), Mandziari (Polen), Ver- (DFC). Vertrokken: Kattestaart, Heesters, H. Bouwmeester I.TSC), Luiten (Neptunus). Contractspelers Herbert Bonnen, Nico de Bree, Frans Eggenkamp, Frans Janssens, Theo de Jong, Cees Kornelis, Chris Krons- horst, Piet Kamps, Wim Kamps, Bert Kramer, Tjeerd van 't Land, Ad Mellaard, Felix Muller, Jo Peters, Miel Pijs, Tom Prosen, Harry Schelle- kens, Frans Thjjssen, Benny Thomas, Stije Visser, Eugène Vijfkerken. Aangetrokken Kronshorst (Holland Sport), Kamps (SCE), Van 't Land (eigen kweek), Muller (Blauw Wit), Prosen (Maribor), Thomas (eigen kweek), Visser ('Hermes DVS), Vijfkerken (SCE). Vertrokken Dimitrjje Davidovic (Lierse SK), Chris Dekker (DWS), Gerdo Hazel- hekke (Wageningen), Jürgen Jen- drossek (Arminia Bielefeld), Henny Oosterveld (De Graafschap), Jos Schriever (FC Den Bosch). Contractspelers Jan van Beveren, Alfred Duits, Wim van den Dungen, Jos Dijkstra, Willy van der Heijden, WUly Heyink, Guus Hiddink, Oeki Hoekema, Leo Houtman, Henning Munck Jensen, Peter Kemper, Adrie van Kraay, Willy van der Kuijlen, Harry Lubse, Eef Mulders, Lazar Radovic, Bent Schmidt Hansen, Eddie Sobczak, Jacques van Stippent, Pleun Strik, Tinny van de Tillaar, Gerrit van Tilburg, Harry Vos, Johan Devrindt, Ad de Wert, Peter de Wit, Willy van Woerkom. .Aangetrokken Dijkstra (DWS), Hoekema (Go Ahead). Sobczak (Limburgia), De Wert (Oirschot Vooruit). Vertrokken: Jef Blatter (FC VVV), André ran Gerven (Blauw Wit), Wietse Veenstra (FC Brugge). lonlractspelers: ans Bentzon, Henk Bosveld, Pirn loesburg, Peter Drijver, Hans lijkenbroek, Nol Hejjerman, Gerrit Horst, Leendert Jan-sen, Jan lijnjan, Arend Koudijzer, Jörgen ristensen, Joop Mom, Cees v. d. unnik. Peter de Quant, Arie v. d. luis, Arie van Staveren, Jan v. d. een, Hans Venneker, Andries Visser, tef Walbeek, Peter Vosselnxan, Peter langeweg, Cor Pot en Janusz Kowalik. iflngetrokken: oop Mom (eigen kweek), Peter angeweg (eigen kweek), Cor Pot eigen kweek) en Peter Vosselman Spartaan '20). 'ertrokken fenny Wijs (DFC), Jan de Bie (DFC), fenk van Oosterhout (De Graaf - chap), De Jong (Woerden), v. Loggen amateurs Sparta). porta Telstar FC Twente FC Utrecht Contractspelers: Fred Andre, Cees van Bergen. Dick Bond, Fred Bisschot, K. Bijl, André Dacus, Paul Driessen, Frans van Essen, Tonny Fens, Hans v. d. Gevel, Joop de Jong, Jos Jonker, Peter Lechqrmann, Leendert v. d. Lugt, Ronald Manders, Paul y. d. Meeren, Ab van Son, Milic Stanic, Co Stout, Jan van Tongeren, Cees de Vries, Monne de Wit, Jaap Zwaan en A. Blaauw. Aangetrokken Fred Bisschot (SDW), K. Bijl HRC Co Stout (De Volewijekers), Dekker (Limmen), Jacques (De Eland), Schuitemaker (Ajax), v. d. Velde (AZ '67), Dordtmundt, Engel, De Groot, Kluyskens, Roosien (allen kweek Vertrokken Thijs Wijngaarde (FC Den Haag). Contractspelers: Eddie Achterberg, Johan Beekman, Harry Bruggink, René Buscher, Benny Bijhuis, Gertie Calot, Epi Drost, André Haaskes, Frits Hilgerink, Benno Huve, Dick Hoogmoed, Kees van Iersel, Jan Jeuring, Istvan Kenderesi. René v. d. Kerkhoff, Willy v. d. Kerkhoff, Job Linthe, J. Lempers, Antal Nagy, René Notten, Kalle Oranen, Theo Pahlplatz, Ferdi Firard, Loyd Rooks, Wim Snikkers, Piet Schrijvers, Dirk Smink, Jan Streuer, Kick van der Vall, Fons Weijering. Klaas Westerhuis, G. Westerhof, Joop Wildbret en R. Wrinks. Aangetrokken Buscher (Quick O.), Nijhuis (Achilles), Hoogmoed BaronieLempers (Heerlen), Smink (Dos D.), Westerhof (SC Enschede), Wildbret (HVC) en Brinks (SC Drente). Vertrokken Issy ten Donkelaar (Heracles). Contractspelers Co Adriaanse, Cees van den Berg, Jan Blaauw, Jan van Belzen, Karei Bonsink, Marco Cabo, Ries Cote, Simon van Ginkel, Jan Groenendijk, Henk van Heeckeren, Nico Hardeman, Jorgen Hendriksen, Cor Hildebrand, Ton de Hoogt, Hans van Huisstede, Emiel Kok, Gerrit Langerak, Henk van Ledden, Kees Loffeld, Leo van der Merkt, John Steen Olsen, Piet van Oudenaalen, Leo Polfiet, Tonny Pronk, Finn Seemann, Eddy van Stijn. Harry Suvee, Leo van Veen, Adrie van der Vall, Hans Visser, Hohn Wildschut. Aangetrokken: Jan van Belsen (Elinkwijk), Karei Bonsink (DWS), Simon van Ginkel BaarnHenk van Heeckeren (Stichtse Boys), Finn Seemann (DWS), Adrie v. d. Vall (Feijenoord), Hohn Wildschut (Elinkwijk). Vitesse Volendam ILIJA MITIC naar Den Bosch uit boedel van Holland Sport. Vertrokken Rinie Block (Wageningen), Jef Geurten (Tongeren), Kees van Kooten (Wageningen), Ton Nieuwenhuys (Haarlem), Jan van Renswouw I AGOWDik Tennissen (HVC). Contractspelers Gert Bals, Dick Beukliof, Ben Bosma, André Dekker, Ben Gerritsen, Joop Heyneman, Ben Hofs, Henk Hofs, Bram van Kerkhoff, Nico Kunst, Willy Melchers, Johnny Meeuwsen, Theo Rutten, Bart Stovers, Theo van Toledo, Herman Veenendaai, Willy Veenstra, Anton van Weelden, Ben Werts, Ton van Wijk. Aangetrokken André Dekker (Go AJiead), Bart Stovers (NOAD), Theo van Toledo, Herman Veenendaai (HVC), Anton van Weelden (Dierense Boys). Vertrokken Chris de Vries (De Graafschap), Piet de Waal (Blauw-Wit), Jan de Koning (Ajax). Contractspelers: Dick de Boer, Billy Bond, Jackie Hoogland, Sulkere Jonk, Hans de Kip Jonk, Jannie Bol Jonk, Kesie Kras, Wim Kras, Wimpie Ballap Kwakman, Fred Man, Johan Pelk, Klaas Plat, Madoet Schilder, Pitjes Smit, Siem Vais Smit, Leo van Straaten, Jan Visser, Klaas Zwarthoed. Aangetrokken: Dick de Boer (eigen kweek), Suikere Jonk (eigen kweek), Hans de Kip Jonk (eigen kweek), Kesie Kras (eigen kweek), Siem Vais Smit (eigen kweek), Leo van Straaten (FC Den Bosch). Vertrokken: Arnold Mühren (Ajax), Jan de Ruiter (Anderlecht). indsprint Anton bleek te zwak WASSENAAR In een programma (der hoogtepunten op Duindigt ble- juist in de draverij voor de jongste bting, de paarden, die al eerder hun sse toonden, ook zeer sterk, ting Areta had vrijwel steeds de r kwam nog net de kracht te door te zetten toen Karin llandia hem aanviel. De vlugge kin- I's Speed versloeg net Kampiko T. 'r de derde plaats. SSENAAR. 11 'sen zijn: WOUWENPRIJS 200 Jirl. toto wlnn 6,- pl 5.10 4.70 - trio 636,--. EELANdprijs 1520 m: 1 Karin Hollan- indigt 'EDERIQUEPRIJS. J^VELANDPRIJS 214 (ElD-EIEVELANDPRIJS (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De Rotterdamse advocaat-procureur mr. B. Hamburger heeft op verzoek van Sandor Racz, de door EminentBlokkeer ontslagen Hongaarse oefenmeester, een schrijven gericht aan hel bestuur van de Rijswijkse vereniging, waarin hij vraagt deze beslissing ongedaan le maken. Racz wenst zich namelijk niet neer te leggen bij het besluit van zijn vroegere club, bij wie hij overigens nog steeds onder contract staat. Blok keer beslool enige weken geleden op aandrang van de spelers Racz aan de kant le zetten en hem e vervangen door ex-trainer Henk Hooger- waard, die door dezelfde spelers al eerder met moeilijkheden was afgereisd. De advokaat van de Hongaarse vluchteling heeft Eminent nog een al ternatief geboden, in de vorm van een schadeloosstelling waar het waarschijn lijk wel op neer zal komen omdat noch sponsor-eminent allerminst behoefte heeft aan een civiele procedure noch de Nederlandse volleybalbond daar bepaald op zit te wachten. Voorzitter Piet van Dorst heeft inmiddels Blokkeer vice-vcorzitler Piet van Iterson, die na het plotseling vertrek van preaces Guus Schipper belast is met het voorzitter schap zijn middeling aangeboden. De mogelijkheden van een voortijdige oplossing van het probleem Racz zoals het zich nu heeft voorgedaan, behoren niet tot de onmogelijkheden omdat op de achtergrond een fusie tussen Emi nent. Blokkeer en Haag'68 speelt, waar in Sandor Racz de trainer-coach zal worden van de damesafdeling en Henk Hoogerwaard de leiding over de heren behoudt. De Blokkeerleiding vindt dit een redelijk alternatief, omdat het een en ander voor Eminent en voor Racz zonder gezichtsverlies kan plaatsvin- Volgens de bondsvoorzitter Van Dorst heeft de fusie niets met de affaire Racz le maken, alhoewel hij er zeker van is dat het deze hoogstbetreurenswaardige gang van zaken tot een versnelde op lossing kan brengen. De advocaat van Racz is daarentegen van mening dat een fusie de zaak alleen maar moeilij ker kan maken. De affaire is daarom ingewikkeld, omdat in het geval de rechter Racz in hel gelijk zou stellen en Racz dus winnaar is geworden, hij officieel weer hoofdtrainer is van Eminent. Daar is niemand mee gebaat. Omdat de Hon gaar dan zou moeten werken met spe lers die hem niet willen. Het gaat Racz in zijn strijd tegen Eminent vooral om eerherstel omdat, volgens hem, (hij ver blijft momenteel met de jongensjeugd- ploeg op Papendal voor een trainings- week) zijn goede naam als trainer be- Een schadeloosstelling heelt daarente gen grote financiële gevolgen voor Emi nent, dat met een dergelijke affaire best eens zijn sponsor zou kunnen gaan verliezen. Omdat er voor de orgelfa- briek waarschijnlijk geen muziek inzit een procedure waarbij de naam Emi nent door het slijk gehaald wordt. Racz is vooral onstemd over de wijze waarop Eminent met hem brak omdat hij toen met de jeugdplocg in Rome verbleef. Bij terugkomst vond hij riie- mand bereid hem uit te leggen waarom men hem niet langer wenste te accep teren. Volgens zijn advocaat is men pas aan Racz beginnen te twijfelen toen men de twee topduels van Delta Lloyd had verloren. En de schuld daarvan aldus Mr. Hamburger, moet worden ge zocht bij de spelers zelf. De affaire Racz heeft al reeds het hoofd gekost van voorzitter Guus Schip per, die direct afnokte toen er een brief van een advocaat in de bus gleed. Bezwaren tegen E.K. judo overwonnen VOORBURG Sporthal De Vlieger molen wacht in 1972 bet grootste evene ment uit zijn vierjarige historie. Op 11, 12, 13 cn 14 mei worden in het fraaie complex in Voorburg ongeveer 300 top judoka's uit 28 landen verwacht, die zul len strijden om de vele Europese titels. De lieer Seriese, de dynamische be drijfsleider, manipuleerde op de gisteren gegeven persconferentie fier met zijn draaiboek, dat hij met dag-en-nacht- werk in een maand opstelde. De Haagse karaleleraar kon trots zijn. Hij heeft er aan meegewerkt, dat op het laatste mo ment Voorburg was verkozen boven de Rotterdamse Ahoyhal, die veel meer kan bergen dan de 4500 toeschouwers in „De Vliegermolen". Bezwaarlijk was wel de ruimte, be schikbaar voor de finales. Voor de eind ronden, die steeds 's avonds plaalsvon- den, wordt een mat weggehaald om plaats te maken voor een extra tribune. „Meestal wordt de finale op drie matten verwerkt. Bij ons maar op twee. Maar ook hiervoor kregen we de toestemming van de Europese Judo Bond", De heer Van der Sluis de directeur van „De Vliegermolen", vult de woorden van Seriese aan met: „Daarom moét de or ganisatie perfect zijn Als „voorproefje" worden op 12 september internationale judowedstrijden in de Voorburgse sport hal georganiseerd. Vijftien landen, waar onder Korea. Frankrijk, Australië en de DDR. zullen Voorburg aandoen op de terugreis van de wereldkampioenschap pen in Ludwigshafen. Een unicum op do Europese kam pioenschappen in 1972 is de dojo, een trainingszaal. STEEN WIJK Ongekend groot was het verschil in kwaliteit lussen de eerste- divisieclub PEC (Zwolle) cn de eredivisicvercniging FC Den Haag, die gister avond in Slecnwjjk tegen elkaar uitkwamen. De Zwolse supporters, die na bet gelijk spel van 33 van PEC cn DWS erg optimistisch waren gestemd,hebben moeten ervaren dat de Zwolse club toch niet van kwaliteit was. In dc onaf gebroken regen werd de oefenwedstrijd tegen FC Den Haag een groot fiasco voor PEC, die uiteindelijk nog blU mocht zijn dat het met 60 verloor. Met wat meer geluk en met een serieuzere aanpak zou de Haagse zege aanzienlijk hoger zMn uitgevallen. Voor PEC was er tenslotte een geldig excuus. Over spelers als Heskamp en Drost kon niet worden beschikt wegens blessures. Trainer Laszlo Zalai had om disciplinaire reden Henk Liotart uit het elftal gelaten. Ook FC Den Haag was niet volledig naar Steenwijk gekomen. De van Holland Sport overgenomen Roodnat heeft een breuk in het kuitbeen én ook Kila was geblesseerd. Bij de Hagenaars was dat echter geenszins te merken. FC Den Haag combineerde naar hartelust en me) ,een verbluffend gemak. PEC kreeg geen schijn van kans om een behoorlijke aanval op te zetten ook al door het gebrek aan goede spitsspelers. Het werd een wedstrijd die trainer Jeze'c zich had voorgesteld, „Het is voor FC Den Haag een oefenwedstrijd en ik zou graag willen zien dat de spelers zich tegen PEC kunnen uitleven" had hij FC Den Haag zal de wedstrijd van gisteravond beslist niet in de benen blij ven zitten, daarvoor bood PEC te zwak ke tegenstand. De Zwollenaren leken nog lang niet klaar voor de competitie. FC Den Haag wel. De Hagenaars verdeelden ontspannend voetballend de zes doelpun ten gelijkelijk over twee helften. In de 17e minuut opende Pas met een afstand schot de score (10). Hestadt maakte in de 22ste minuut er 2—0 van en in de 30ste minuut bepaalde Couperus koppend de ruststand op 30. Dicht bij een treffer was PEC na een kwartier in de tweede helft toen de voor Thie ingevallen doelman Ardesch de bal even liet glippen. Maar hij kon zich nog juist herstellen Daarna was P'C Den Haag weer de baas en voerde Couperus (18e), Roggeveen (20ste) en nogmaals Couperus (21sle) minuut de zege moeite loos op tot 60. AGOWWageningen 02; doelpun ten Van Ginkel en Meurs. TelstarLierse SK 22; doelpunten Telstar: Stout en De Jong, Lierse: Davi dovic en De Niel.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9