heus, CcidóeGomarii Goedkope elpee doorn in oog platenindustrie Nieuwe structuur Toneelgroep Theater de postgiro PLATEN MINDER PRIJZIG?-VERGEET HET MAAR! PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 10 AUGUSTUS 1971 Eerbied voor het kleine DETER laat dan nooit. Actuele beteke- nis heeft deze oude spreekwijze weei eens gekregen op de kritische waakzaam heid waarmee tegenwoordig wisselende groepen burgers in actie komen tegen plannen van particulieren èn overheid, die als prijs voor een economisch voor deel een stukje cultuur opofferen. Er komt in snel tempo meer verzet tegen bestuurders die omwille van de industrie, het verkeer of de woningbouw proberen met snelle beslissingen knopen doorgehakt te krijgen. De Nederlandse burger wordt zuiniger op zijn stads kernen, bossen, parken en fauna. En het Want de departementen in Den Haag hebben dikwijls in samenwerking met provinciale en gemeentelijke overheden te lang naar eigen normen kunnen oordelen. Met als resultaat te veel aan dacht voor de macro- en te weinig voor de microkosmos. Bijziende AM steeds doeltreffend te zijn zou de v zorg voor de schoonheid die cultuur en natuur in eigen land geschapen heb ben. veel breder gefundeerd moeten zijn. Nog steeds vinden veel Nederlanders de toekomst van onze cultuurrijke stad jes en steden bijzaak, omdat ze ,,op zomerreces" toch in Parijs, Wenen. Flo rence en Granada kunnen gaan kijken. Mooie lanen in eigen land interesseren hen niet en ze vinden dat, om sneller te kunnen rijden, er gerust meer bomen gekapt moeten worden; ze kunnen tijdens hun vakantie toch altijd nog echte bos sen in Duitsland, Zweden of Joego-Slavië gaan bekijken. Het gekke is dat ook onze overheid de indruk wekt zich veel meer te inte resseren voor de sky-line van een stad waarvan feitelijk alleen vanuit de lucht bij een vluchtig bezoek toeristen genie ten, dan voor het kleine plekje met een fraaie bossage, een paar pitoreske hui zen. met een gezellig pleintje, waar dagelijks mensen, bewust of onbewust, veel plezier hebben. Namens ons allen verklaart de over heid dat we ongeneeslijk bijziende zijn op het punt van de schoonheid die na tuur en cultuur rondom ons bieden. Brillen TE LANG hebben Nederlands burgers 1 buitenshuis de stof- en zonnebril belangrijker gevonden dan een scherp oog om te ontdekken wat een Duits dich- eens raak als volgt heeft omschre- a: „Juist kleine dingen kunnen ons rrukken n de tijd toen we, nu de industriële revolutie, voor het eerst weer meer kans kregen om terug te keren naar de essen tie van schoonheid, werden we gedwon gen door gebrek aan woningen en door zucht naar efficiency om alles in econo mische voordelen uit te rekenen. De verheid was daarbij een al te willige dienaar. Nu komt kennelijk een tegenoffensief op gang.- Laten we er blij mee zijn en het krach tig bevorderen! Fred Sterneberg 70 jaar AMSTERDAM De toneelkun stenaar Fred Sterneberg heeft binnen enkele dagen tijds twee dingen te vieren. Morgen bereikt bij de 70-jarige leeftijd en 15 augustus a.s. is het precies 50 jaar geleden dat hij voor het eerst het toneel betrad. Sterneberg begon zijn carrière als acteur, maar wijdde zich al spoedig aan zaken als regie, to neelopleiding en vertaling Terugkijkend op zijn 50-jarige loopbaan aan het vaderlandse to neel is zijn rol als toneelpedagoog met een staat van dienst van 20 jaar als leraar aan de Toneel school misschien wel de belang rijkste. Behalve een groot gevoel voor stijl, toonde Sterneberg een bijzondere eruditie die hem uiter mate geschikt maakte voor ande re taken. Zo was hij een van de grondleggers van het Toneelplan, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Toneelkunste naars, lid van de Raad voor de Kunst en toneelcoördinator van de NTS. Een huldigingscomité onder leiding van Egbert van Pa ridon biedt Fred Sterneberg woensdagmiddag een receptie aan in het Amsterdamse Toneelmu- Sternebergs jubileum betekent tevens een afscheid van het to neel dat hij in zovele functies gediend heeft. HENGELO Al meer dan een maand wordt de Nederlandse platenindustrie door het parlement pers. radio en televisie geattaqueerd over het door haar gevoerde prijsbeleid. Platen, zo stelt men. zouden aanmerkelijk goedkoper kunnen, indien de grammofoonplatenmaatschappijen niet langer het alleenrecht van distributie voor zich opeisen en afzien van te hoge winsten. Waarbij dan verwezen wordt naar de overige EEG- Ianden en vooral Engeland, waar elpees in het populaire genre aanmerkelijk goedkoper zijn. De „papieren oorlog" kreeg een politiek staartje, toen het Tweede-Kamerlid ir. A. P. Oele (P.v.d.A.) als lid van het Europees parlement vragen over het prijsbeleid stelde aan de speciale EEG-< i wat ons pi.wji.nlijk betreft paar t.v.-loze weken konden we giste ren kijken naar programma's die ons het idee gaven „niet weggeweest" te zijn. „Met de muziek mee" was er weer. leek op alle vorige Met-de- muziek-mee's op een manier of we een oude film voor de zoveelste maal terugzagen. Tegenvaller vonden we MDMM klapstuk Karl Gott, Tsjech die het in Duitsland erg goed moet doen. Hij deed eerst iets engs met De Moldau van Smeta- na, vervolgens met het lied-thema van „Love Story" en tenslotte met een Duitse deun. De zaal klapte wezen loos. Wij waren wezenloos van de Bij alle aspecten die de waterveront reiniging heeft is er één positief punt: ze helpt t.v. de komkommertijd door. De VARA profiteerde ervan in Water merk. ook al een programma waarvan elke aflevering een blauwdruk van de vorige lijkt. En de NCRV maakte er. nogal aggressief. Hier en Nu mee Het heeft natuurlijk zin om door te hameren op een levensgroot probleem als de waterverontreiniging. Maar we geloven dat de t.v. al te enthousiast hamert Twee uitzendingen op één avond: dat is meer dan normaal wat een mens verdragen kan. ..Normale mensen" gaan die uitzen dingen derhalve ontlopen en maken ze daardoor vrij zinloos. Van wat de „ontlopers" van Hier en Nu konden zien „Million dollar legs" kon den we nog een stukje meemaken. Zalige film uit de tijd toen de tech niek nog primitief was, maar de ko medie-stijl superieur werd beoefend Afgezien van eventuele waarheden in de bewe ringen, heeft de oorlog in ieder geval een positief resultaat opgeleverd. Namelijk, dat de platenin dustrie halsstarrig stilzwijgen eindelijk heeft verbroken en zich middels een informatief schrijven over het prijsbeleid tot de Nederlandse pers heeft gericht. Door zelf de nodige openheid te betrachten hoopt men de aanvallen met succes te kunnen pareren. Om een juist beeld van de moeilijkheden te krijgen, is het noodzaak eerst een en ander te vertellen over de witte platenhandel, die in Nederland uiterst lucratief floreert. Onder witte platen verstaat men die platen, die illegaal worden opgenomen (zonder medeweten van de artiest en-of componist-tekstdichter) en via wei nig bonafide kanalen in de handel komen. Ne derland kreeg voor het eerst met dit verschijnsel te maken, toen handige jongens vanuit Amerika de befaamde Little White Wonder, elpee van Bob Dylan importeerden. Diefstal In principe is het hele verschijnsel van de witte platen niets meer en minder dan diefstal, omdat meestal geen geld wordt uitgekeerd aan de •oerende artiest en-of tekstdichter-componist, die hierop uiteraard recht hebben. In het geval van Little White Wonder gebeurde dit na enige tijd wel, zodat de plaat toen eigenlijk gelegali seerd werd. Maar niemand heeft zich ooit afge vraagd in hoeverre Bob Dylan zelf akkoord ging met het uitbrengen van opnamen, die hij niet geschikt achtte voor de legale platenmarkt. Sinds Little White Wonder heeft Nederland een ware stroom van witte platen te verwerken gehad. Via advertenties in bijvoorbeeld Aloha worden platen van Jimmy Hendrix, Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Eric Burdon. Jethro Tuil, Taste Colosseum, Pink Floyd, The Band, Crosby, Stills, Nash and Young aangeboden. Waarvan sommige doodgewoon gecovered zijn van legale platen. Kwalitatief zijn de meeste witte bedui dend minder dan de legale, maar het grote prijsverschil maakt ze desondanks aantrekkelijk. Dat de platen uitsluitend in de handel zijn gebracht uit ideologische motieven, is onzin. Een eenvoudig rekensommetje leert, dat de witte Kralingen-elpee (produktiekosten circa vier gul den, verkoopprijs vijftien gulden) een winstmar ge van ruim tien gulden opleverde initiatiefnemers. Hetzelfde geldt voor vrijwel ie dere witte plaat. Ondanks het gapwerk. is de platenindustrie niet onder de indruk van de witte markt, omdat het hier meestal voer voor discofielen betreft. Dat er desondanks van justitiële zijde maatrege len worden genomen, is uitsluitend te danken aan de STEMRA (een organisatie, die de belan gen van tekstdichters en componisten beschermt), die onlangs een aanklacht bij de officier van justitie in Amsterdam indiende. Goedkoop Geheel anders ligt de zaak van de goedkope platen, die sinds het ontstaan van de witte platen ook in de handel verkrijgbaar zijn. Het betreft hiei vooral de legale elpees van 21 en meer gulden, die via de verschillende rack- jobbing-organisaties verspreid worden tegen veel lagere prijzen. Om die lagere prijs te kunnen verwezenlijken, importeert men uit het buiten land. waar een ander distributiesysteem geldt. In Engeland en Duitsland bijvoorbeeld werkt de platenindustrie met grossiers en quantum-kortin- gen. De inkoopsprijs voor de grossier is daar afhankelijk van het aantal af te nemen platen. Indien een grossier dus van tevoren weet, dat hij ook aan de Nederlandse handel kan leveren, kan hij meer platen afnemen en daardoor een lagere inkoopsprijs bedingen. Daarvan kan die Neder landse detaillist dan profiteren en op zijn beurt de platen goedkoper leveren dan normaal het geval zou zijh. Bovendien speelt in Engeland nog mee, dat op export van grammofoonplaten geen budget-tax (een soort BTW) wordt geheven, hetgeen de zaak nog goedkoper maakt. Blijven natuurlijk de Ne derlandse produkties, die niet uit het buitenland kunnen worden betrokken en daardoor niet goedkoper zouden kunnen worden geleverd. Maar ook daar heeft men wat op gevonden. De leverancier ruilt zijn buitenlandse platen bij de detaillist tegen Nederlandse en kan daardoor ook onze vaderlandse produkties tegen scherp con currerende priizen leveren. Compensatie Een der grootste rack-jobbing-organisaties is die van de heer W. Boogaard uit Utrecht, die o.m. de benzinestations en de Autorama-vestigingen in Nederland van goedkope platen voorziet. De heer Boogaard: „Wij betrekken onze platen overal vandaan. Ook uit Nederland. We leveren ze aan die bedrijven, die de platen in rekken te koop aanbieden zonder de'gelegenheid te geven ze af te draaien. Daarom ook vinden wij het verantwoord als compensatie voor dit ongerief de duurdere platen enkele guldens goedkoper aan te bieden. Maar onze verkoopprijs benadert lang niet de in Nederland geldende inkoopprijs van circa veertien gulden. Ik geef toe, dat er sommi ge importeurs zijn, die dit wel doen, maar bij importeren is dat onmogelijk. Of de platen in Nederland goedkoper kunnen? Daar wil ik liever niet al te diep op ingaan. Ik heb al genoeg moeilijkheden met de Nederlandse platenindustrie, die op alle mogelijke manieren probeert mij in de wielen te rijden. Ik kan u alleen zeggen, dat ik in Spanje platen heb gezien van bekende merken, die in Neder land 21 gulden kosten en daar maar 12. Al staat daar natuurlijk wel tegenover, dat de levens standaard in Spanje aanzienlijk lager is dan hier. Voor luxe wordt daar gewoon minder geld uitgegeven. En daar heeft een platenfirma zich maar aan aan te passen. Mochten de platen in Nederland goedkoper worden dan gaan ook onze prijzen opnieuw naar beneden toe. Dat weet ik nog niet. Maar wij zijn wat betreft onze prijspo litiek een zeer flexibel bedrijf". De goedkopere platen zijn een doorn in het oog van de Nederlandse platenindustrie. Frank Vis ser. perschef van grammofoonplatenmaatschappij Polydor: „Die lui eten de krentjes uit de pap en laten ons de rest opeten. Het is een koud kunstje om via het buitenland goedkoper aan populaire platen te komen. Zeker, als de import beperkt blijft tot die platen, waarvan je bij voorbaat weet. dat je ze toch wel verkoopt. Dat zijn de krentjes. Daarnaast zijn er echter nog zoveel soorten muziek, die net zo goed verkocht moeten worden, maar waarvoor de markt kleiner is. Dat is de rest van de pap. Eigenlijk is het gewoon een unfaire vorm van concurrentie. Bovendien profiteren de importeurs van goedkope platen van reclameactiviteiten die wij voor onze arties ten hebben ontwikkeld en betaald. Als u mij vraagt, of onze platen goedkoper kunnen, zeg ik ronduit „nee". Als bewijs zal ik een rekensommetje geven. Neem een plaat, die 21 gulden kost. Gemiddeld bedragen de pers- en hoeskosten een rijksdaalder. Daar komt bij 14 pet. BTW, 33 pet. detaillistenkorting, 8 pet. STEMRA-rechten en nog een x-aantal percenta ges voor opnamekosten en royalties van de ar tiesten, reclame en promotie en de vaste activa om het bedrijf in stand te houden. Dié laatste percentages zijn voor iedere plaat verschillend. Ruw berekend hebben we dan als bedrijf een nettowinst van twee tot tweeëneenhalve gulden. In vergelijking met bijvoorbeeld de witte platen een belachelijk lage winstmarge". Foutief De prijs van de platen is in Nederland dus scherp gecalculeerd? „Ja", meent mr. L. E. Pieters, rechtskundig adviseur van de N.V.G.D. (Neder landse vereniging van grammofoonplaten detail handelaren). „Het is dan ook pertinent niet waar, dat wij veel hoger liggen dan het buitenland. De - die de handelaren in tuitte platen», niet bieden: luistergenot met of zonder aanJcoopil heer Oele is gewoon foutief geïnformeerd. De winstmarge op een elpee van 21 gulden i< natuurlijk belachelijk laag Zeker als je weet, dat uit de winsten van de populaire platen dtE klassieke platenprodukties betaald worden. Kijk, D een populaire plaat gaat van firma naar detaillist en wordt direct doorverkocht aan de consument g< Een klassieke plaat heeft echter een veel langere er omlooptijd, terwijl bovendien de produktiekosten n een stuk hoger liggen. n Als de winstmarge op de populaire platen nogls) meer verkleind zou worden, weigeren de maat-1 schappijen tonnen te stoppen in klassieke pro-^n dukties. En dat zou esm culturele verarming oi betekenen. Dan krijgen we hier dezelfde situatie H als in Amerika. Bernard Haitink vertelde me k> onlangs nog. dat hij in New York niet een ig platenzaak kon vinden met een aantrekkelijk ki assortiment aan klassieke platen. Nog sterker, er Amerika is ondanks zijn gigantische platenindus- i 1 trie een van de landen, waar de minste klassieke in platen worden verkocht. Gewoon, omdat de pla- rk tenmaatschappijen weigeren geld in dat genre te di stoppen. Als we blijven trekken aan die platen- s prijs in Nederland, gaat het hier dezelfde kant m uit." u Populair ser Het gevaar voor verlies van culturele waarden,n onderkent ook Piet Beishuij zen, directeur van u C.C.G.C. (Commissie collectieve grammofoonpla- |V ten campagne). „Die hele goedkope platenhandel101 is funest voor onze industrie. En leidt ertoe, dat de platenmaatschappijen een groot deel van het minder populaire repertoire moeten gaan afsto ten. Nederland is momenteel nog een van de bes: gesorteerde landen op platengebied ter wereld Je kunt vrijwel alle genres kopen tegen een !I aanvaardbare prijs. Maar dat houdt tevens in'n dat wij afhankelijk zijn van de import. Die 1 knapen, die buiten onze officiële importeurs wer- m ken. vallen ons eigenlijk in de rug aan. Zi j vechten op een oneerlijke manier. Door juist dii platen te gaan importeren, die het op de markup goed doen. De minder goede genres laten liggen vpor de .gevestigde maatschappijen, weet niet, wat ons allemaal nóg te wacht^ staat. Maar zeker is in ieder geval, dat iets gedaan moet worden, willen wij onze platen'™ industrie niet te gronde richten. Inclusief de weinig culturele waarden, die Nederland heeft". j,, gpf Kunnen de platen werkelijk goedkoper? Wij weten het niet. Mogelijk, dat Engelands toetre-j,a] ding tot de EEG uitsluitsel kan geven. Want danL zullen de prijzen in ieder geval gelijk getrokken„ie moeten worden. Misschien tot baat van de Ne-L derlandse consument, misschien tot schade vanL de Engelse discofiel. Tot zolang echter blijft het£j{ platen goedkoper? Veergeet het maar! Lr (Van kunstredactie) ARNHEM. Toneelgroep Theater gaat het nieuu-e seizoen 1971—1972 in met een meer democratische opzet van de bestuurlijke structuur. Dat is het gevolg van het structuurplan, dat tegelijk met het jaarverslag 19691970 werd gepresenteerd en waarin taak stelling. uitgangspunten, speelplan en organisatie van Theater werden belicht. Meest in het oog springende ver andering is de vergaande inspraak, die het gezelschap voortaan binnen de leiding heeft. Om die inspraak te verwezenlijken, is de leiding van Theater uitgebreid met drie leden en bestaat thans uit Fenneken Andrae, Eric van der Donk en Bernard Droog (namens het gezelschap), Elise Hoomans en Karei Muller (namens het stichtingsbestuur) en Gerrit Korthals ADVERTENTIE de postgiro is voor en van ons allemaal dab makkeluk! Altes (zakelijke leiding). De thans gekozen en benoemde algemene leiding is belast met het samenstellen van het tableau-de-la- troupe, het aantrekken van technische en administratieve krachten, het vast te stellen repertoire. Kortom alles, wat vroeger gedaan werd door de een- of tweekoppige directie. Hierdoor hoopt Theater een informatiestroom op gang te brengen van gezelschap naar leiding en andersom, die zal leiden tot een optimale betrokkenheid van alle par tijen bij activiteiten van de toneelgroep. Activiteiten In het komend seizoen ontplooit Theater drie groepen van activiteiten: a. De grote zaalprodukties (spelen, die zich naar de aard van het stuk en de te verwachten belangstelling lenen voor het uitbrengen in grote b. De kleine zaalprodukties (modern toneel in het algemeen, dat slechts in kleine ruimten tot maximale inten siteit van inzet en beleving kan komen. c. Educatieve produkties (speciale pro gramma's om jonge mensen op school al in contact te brengen met de toneelspeelkunst) In het kader van de „grote-zaal- produkties worden de volgende stukken gebracht: „Het testament van de hond" (Ariano Suassuna, première 18 september, Nij megen; ..Haute Couture Nostra Dea" (M. Bontempelli). première 25 septem ber, Arnhem; „De rit over het bodem meer" (Peter Handke), première 6 no vember, Nijmegen; „De eerste opstand" (naar Joost v. d. Vondel), première 13 november. Arnhem; ,,De brave sol daat Schweyk" (Hasek), première 8 ja nuari. Nijmegen; „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" (Shakespeare), première 11 maart, Arnhtem- Over de keuze van de zevende pre mière (op 30 december in Arnhem) be raadt Theater zich nog. Kleine zaal De serie „kleine-zaalprodukties" is begonnen met de première van „Freule Julie" (van August Strindberg) in het Theater aan de Rijn. Verdler staat in deze serie op het programma: „Jacquet de fatalist" (Diderot/Huster), première 5 november, eveneens Theater aan d Rijn. In de serie speciale programma' worden twee stukken uitgebracht, te weten „Iene miene mutte". een kinder stuk van Peter v. d. Linde, dat vorige week in première ging in de Koren beurs en „Toneel welles, nietes", van Hans Tiemeyer- Het ,.tableau-de-la-troupe" van The ater ziet er dit seizoen als volgt uit. Albert Abspoel, Willy Albers. Fenneken F- Andrae, Jan Apon. Yoka Berrety. Leo Beyers, Margreet Blanken, Arthur Boni, Edmond Classen, Gerard Corne- lissen, Stef Cornelissen. Edgar Danz. Hep van Delft. Wil Diters-Oudhof. Trees van der Donck. Bob van Doorn. Gerard Doting, Bernard Droog. Berny Every, Jan van Eindhoven, Hans Fiege. Hans Focking, Hans Fuchs, Maria Grandtner. Willem Grelinger, Frits van den Haspel, Hans van den Haspel, Karin Hendriks, Elise Hoomans. Sjouke Hooymaayer. Ans Hulsbos-Werner, Chelt Hijman- Konijn, Jan Kieboom, Jos Knipscheer. Gerrit Korthals Altes, Jan Kramer, Nico van der Krogt. Ton Kuyl, Lou Landré. Annie Langenaken, Elly Lean- der, Peter van der Linden, Carol Linssen, Pink Lobo, René Lobo, Karel Muller, Ruud Muller, Hans Pauwels, Charmy Reynen, Pauline van Rhenen, Frans van Rooy, Hugo van Rooy, Rudi van Rooy, Riek Rozenberg-Willemsen, José Ruiter, Henk Schaer, Lex Schoorel. Marta Terstegge, Ger Thijs, Hans Tie- meyer, Cor van den Toom, Jan van Unen, Marion Veltman, Ans Verhey, Jan Verhoeven. Dolf Verspoor, Henk Vogels, Chris de Vries en Herman de Gastregisseurs zijn: Theo Kling, Deret Gouldby. Vaste regisseur is Jan Gross- Het programma Vrij-uit van de NOS- televisie vanavond bevat o.a. een in terview met de directeur van de Am sterdamse VW, de heer A. Luyken. die de bezwaren van de VW tegen het slapen van buitenlandse jongeren in het Vondelpark zal toelichten. Voorts een reportage over de kam peervereniging Muiderberg in verband met een subsidieverzoek voor zelf te bouwen zomerhuisjes in Oostelijk Fle voland. NuüERLAND I NOS 18.15 uur Atletiek- kampioenschappen 18.45 uur Pip en Zip 18.55 uur Journaal KRO 19.05 uur Daktari 20.00 uur Journaal 20.21 uur Hammerveld Jazzfestival 21.10 uur De Jezuïeten 21.55 uur De rode kamer 22.35 uur Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur Pip en Zip 18.55 uur Journaal 19.05 uur AVRO Ult 19.30 uur Operatie minus 5 20.00 uur Journaal 20.21 uur Peyton Place 21.10 uur Diana Ross and the Supremes 22.00 uur Televizier NOS 22.50 uur Journaal 22.55 uur Atletiek- kampioenschappen NtÜhRLAND AVRO 17.00 uur: De toverbal 17.15 uur: Het wonder der natuur NOS 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Dubbeldekkertjes CVK 19.30 uur: Kenmerk NOS 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Staatsloterij 20.26 uur: Socutera 20.31 uur: Uit de wereld dei- insecten 20.45 uur: Under the Yum Yum tree, t.v-spel 22.30 uur: Studio Sport 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 16.00 uur: Atletiekkampioen- schappen 18.45 1 18.55 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Tarzan 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Romeo en Julia, b: 20.40 uur: Michelangelo, doc. 21.30 uur: 22.05 uur: Journaal Diana Ross en The Supremes Vanavond presenteert de A.V.R.O.-televisie de kijkers 'n amusementsprogramma onder de titel „Diana Ross and The Supremes: T-C-B.". De mysterieuze initialen T-C-B. betekenen voluit: taking care of business (zaken doen) en dat gebeurt dan ook door Diana Ross and The Supremes, ofwel Mary Wilson en Cindy Birdsong, bijgestaan door de groep The Temtations. bestaande uit Eddie Kendricks, Otis en Paul Williams, Meivin Franklin en Dennis Edwards. Voordat Diana Ross haar carrière zonder de Supremes besloot voort te zetten, werd deze televisiespecial gemaakt en hoort men Diana Ross met haar voormalige groep in „Mrs Robinson", ..You keep me hanging on". ,.I hear a symphony" en twee medleys van populaire nummers. Het solo-optreden van Diana Ross bevat onder meer „Eleanor Rigby", „Somewhere" en „Do you know the way to San José?". De Temtations brengen onder meer: „Get Ready", „A taste of honey". „Ain't too proud te beg", „Hello young lovers". „For once in my life" en „I'm losing you". Kortom een wervelende show, die is geproduceerd door Carolyn Raskin en geregisseerd door Mark Warren. A.V.R.O., Ned. II, 21.10 uur. trikaat: lichte muziek (0[ i-klassleke en moderne i (S) Kamermuziek: semi-1 kunstkroniek. 23.55 BELGIë 3 ;portberichten. HILVERSUM I NCRV. 7.00 Nieuws. 7.11 Het les (S) Op het eerste gehoor: Mas tiek voor de huisvrouw.) kleuters. 9.45 (S) Geschikt Omroep Orkest en soliste: klassieke muziek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 1 Aktua: nieuws, nieuwtjes, reportages, kt "\55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf rieerd programma. (12.22 Wij van het Tand 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar NCRV: 14,10 (S) Wit Hammerveld Jazz Festival Een reportage van het Hammerveld Jazz Festival, dat dit jaar voor de zesde maal in Roermond werd gehouden, wordt door de KRO-televisie vanavond uitgezonden. In afwijking van de voor afgaande jaren is op het Festival dit jaar een plaats ingeruimd voor de pop. Tot voor kort was tijdens dit jazzgebeuren pop taboe. Het is overi gens niet de bedoeling van de organi satoren van het Hammerveld Jazz Fes tival een aantal enthousiaste amateurs de pop te laten overheersen. Wel wil men aantonen, dat de grenzen tussen pop en jazz steeds meer beginnen te vervagen. Regisseur Wim van Baarle koos voor deze uitzending uit de vol gende artiesten: het Rien van Stiphout kwartet, Dizzy Man's Band, het Noah Howard kwartet, Charlie Mariano/ Chris Hinze-combinatie, het Stan Getz kwartet, de New Orleans Seven, het Trio Hein van der Gaag, Frenk's Crazy Crooks en Cranks, Nucleus, Wolfgang Dauner Et Cetera, Bobby Hutcherson/ Harold Land Kwintet en het Frank Wright kwartet. KRO Ned. I 20.21 uur. lledj'esf'Ï^IS ïadiostrlps voor de k 16.30 Jeugdland: gevarieerd jeugdf atletlekwedstrijder nastiek voor de hulsvrouw.) 9. (7.33-7.38 Van de jm: 9.35 Waterstanden: 10.15 Kor 10.30 De weekbladen; 10.45 Voor i Op de koffie; Kennismaking Operettemuziek; avonturen van Alice: voordracht en m ziek; 15.10 Buurtbewoners en hun favorie muziek; 15.40 Een grote naam van toe profiel in muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Vi genvuur; 16.25 De Toonzaal: muziek door voor de jeugd. NOS: 17.02 Vonken onder 1 programma over en volksgebruikei Music: Metropole- orkest. 17.40 Toerlsn toeritslche informatie uit binnen- cn b tenland. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM in AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Van Meet af a licht platenprogramma. 10.00 Nieu' 10.06 Arbeidsvitaminen. Nieuws. 12.03 Zet 10.03 Radiojoi 00 Nieuws.) 12.00 •lijk platenprogi ws. 16.03-18.W Jeugd. 14.50 Jeugd-concours. (15.00 Nieuws.) riRe 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nieuw beursberichten. 16.05 Muziekprogramma- Nieuws en mededelingen. 17.15 Muziek- amma. 17.55 Weegschaal.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2