show op Volksdansfestival Internationaal verbroederingsfeest in Groenoordhal Ieren stalen de Grandioos slot van Sjaans gouden feest or TERE CORSOPRACHT TROTSEERDE GURE WINDVLAGEN MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT LEIDEN Drie dagen volksdansfestival werden gistermiddag afgesloten met een optreden der Bulgaarse, Roemeense en Joego-Slavische groepen. Een optreden, dat spontaan uitliep op een massaal bal door de hele Groenoordhal. Langs de tribunes en de stands met oude ambachten, het restaurant en de corsowagens, iedereen danste mee in de eindeloze rij slingerende mensen. Het opzwepende geluid van de Joego-Slavische fluit en trommel had effect. Iedereen moest dansen. Al waren ze na drie dagen nog zo moe, de honderden die gebleven waren tot het bittere einde dansten mee. Op dit festival kon alles. Dat was ook aan een heleboel andere dingen te mer ken. Peuters van een jaar of twee liepen zaterdagavond, tijdens de gala voorstelling om half een nog voor het toneel rond te springen, en zondag morgen stond in het restaurant een kinderwagen met een slapende baby, waarvan de moeder in geen velden of wegen te bekennen was. Maar nie mand vond het gek. Iedereen was vriendelijk en zelfs al leverde de taal problemen op, je be greep elkaar toch wel. Dansend en zingend maakten duizenden mensen moe, dat ze zelfs op de vrij ongemakkelijke bedden konden slapen. Als ze tenminste een bed of stretcher hadden, want veel Neder landse deelnemers sliepen gewoon in een slaapzak op de grond. De toevloed was zo groot, dat niet voor iedereen bedden ter beschikking waren. Een toestand die de voorzitter van de Bel gische volksdansvereniging de opmer king onlokte. „Hebben jullie hier soms een overdekte dan". Dat was het nu niet helemaal, maar het ging er wel net zo vrolijk aantoe als op de Dam en in het Vondelpark. Je trof trouwens hier in Leiden veel van dezelfde types aan. Allemaal zoe kend naar de „grote internationale Marie-Cecile Moerdijk (op de foto met het blonde haar) had de leiding i HAI-WADDOE-WAl-theater. In dit theater ontving ze veel buitenlandse Nederlandse gasten. vei'broedering". En zo kon het ook ge beuren dat een Amerikaanse hippie hand in hand danste met de wat stijve dames van de Schotse dans groep, of dat de meneer met „het nette pak', net zo hard meezong bi., het community zingen als de hippe vogel uit Nederland. Het zingen ging trouwens erg fijn op het festival. Er was een grote plaats voor ingeruimd. In het HAI-WADDOE-W Al-theater kwamen Marie-Cecile Moederijk en haar gasten ruimschoots aan hun trekken. Over enthousiasme bij het publiek hadden ze ook niet te klagen Als het maar' even kon werd enthou siast meegeklapt. Een heel belangrijk element op het festival, dat handge klap, want 's avonds, bij de galavoor stelling van alle groepen, moesten de handen meerdere malen op elkaar. Een .gala-voorstolling zaterdagavond die het toch al geweldige optreden van vrijdag nog overtrof. Ook de nog nieuwe groep, „Gelmel" uit België deed het bijzonder goed. De Belgen waren de eersten die avond die zelf bij hun dansen zongen en dat was erg leuk. Een van de beste dingen in hun programma was de zwaarddans. Een knap stuk werk, vooral op het eind, waar alle zwaarden in elkaar werden gestoken tot een enorme zes hoek. Lof voor onze Zuiderburen. Maar de grote verrassing van zater dagavond waren de eren. De jonge mensen uit Dublin brachten een wer velende show, die beslist niet onder hoefde te doen voor die van de groten op het festival, de groepen uit Oost- Europa. In een machtige choreografie dansten de bijna dertig dansers het Cross of the Bards. De zang was de groep zelf ook niet vreemd, want ook dat kondeh ze. De mannelijke leden van de groep, bespeelden bijna alle maal een instrument. De zanger, die bovendien kampioen danser van Ier land is heeft een beweldig fijne stem en een uiterlijk, dat Nederlanders typisch Iers vinden: rood met sproe- Het was dan ook geen wonder, dat de Ieren tijdens het programma van zon dagmiddag in alweer, HAI-WADDOE- WAI, niet weg konden komen. Hun vrolijke straatliedjes uit Dublin en droevige verhalen over Ierse verzets strijders sloegen enorm in. Een half uur lang heeft de zaal naar hen geluisterd. Langer dan naar welke andere groep ook. Maar het was na tuurlijk leuk om mee te klappen en enkele bekende liedjes mee te zin- Dat meezingen werd ook gedaan met Coby Schrijer, die volksliedjes bracht uit de hele wereld. Net als in het programma van Marie-Cecile Moer dijk namen de gasten bij haar een grote plaats in, maar bij mevrouw Moerdijk waren het meer de Neder landse talenten die aan bod kwamen Op het festival kon men verder nog kijken naar pantomime, de groep De Kruimels en naar poppenkast. Dingen waar vooral de kleine kindertjes van genoten hebben. Zij zingen als ze in de crèche waren, gezellig samen met hun juf naar deze dingen kijken. Want af en toe was de crèche, geleid door medewerksters van het Volkshuis, bijzonder vol. Vol met schattige kleine kindertjes, zoals dat blonde jongetje, dat niet alleen uiterlijk op Willem Alexander leek, maar even onderne mend was, en zich net zo weinig aantrok van wat de grote mensen zeiden. Mensen van 't Volkshuis heb ben het dit weekeinde erg druk ge had, want zij verzorgden de hele ..binnendienst" van het festival. Die moest ervoor zorgen, dat de hele hal weer schoon kwam en zondagmiddag in tien minuten duizenden stoelen en banken klaar moest zetten. Het ver ben allemaal vlekkeloos, dat was voor een groot deel te danken aan hun leider die op zijn fiets de hal is groot alles en iedereen afreed, om orders uit te delen Het festival werd om vier uur geslo ten, maar dat was nog niet het einde van het dansfeest, want voor de over enthousiasten ga.' de Roemeense groep nog een voorstelling. Een hele avond, i schouwpcl duiz kwaï ken. Dat grote aantal mensen kon niet in de Vijf Meihal. Dus werd de voor stelling ook nog in de Groenoordhal 1 gegeven. Het Ansamblul Tineritului" uit Boekarest b: dige oogstdans uit Zuid-Roemenië. tthi- t de t op looft Voorzitter door leden gehuldigd NOORDWIJKERHOUT De Tennis bal was zaterdagavond tot de laatste plaats bezet bij de slotavond van het 1 evenement „Klank en Kleur", opgezet in het kader van de viering van het gouden jubileum van St. Jeanne d'Arc. Onder luid applaus begon de in Noord- j wijkerhout niet voor het eerst optre- j dende Rita Cörita haar act waarbij zij direct de volle zaal meekreeg. De j Mounties wisten met hun grappen- en grollen iedereen tot schateren te bren- gen, terwijl ook broer en zus Rexis i een hoogtepunt vormden. Tijdens de pauze werden enkele kor- te toespraken gehouden door J. van Leeuwen, voorzitter van St. Jeanne d'Arc die het Jubileumcomité namens de harmonie heel hartelijk dankte voor het vele werk aan het evenement Muzikale taptoe besloot feestweek RIJNSBURG Een bijzonder goed geslaagde feestweek met vele hoogte punten werd zaterdagavond in Rijns burg afgesloten met een muzikale tap toe. De belangstelling hiervoor was bij zoder groot. Zeker 1500 personen waaronder een delegatie uit de partnergemeente Hüt- lental hadden zich rond het Raad huisplein verzameld om de show ge volgd door een gezamelijk optreden van de deelnemende korps te zien en te De prestatie geschiedde door de heer G. A. Koppe uit Voorburg. Dirigent van het geheel was de heer J. Schellevis. Burgemeester Koomans prees in zijn sluitingswoord de goede organisatie. Wanklanken waren niet voorgekomen wat ook volgens eep functionaris van het politiekorps bleek uit het feit, dat dit korps geen enkele keer extra cor- rigeerend behoefde op te treden. ALPHEN Het driejarig meisje Larja Bouma geraakte zondagmiddag te Alphen aan den Rijn al spelende met rechterringvinger tussen een dichtklappende deur. De vingertop werd afgekoeld. Het meisje is opgenomen in het Rijnoordziekenhuis. HAZERSWOUDE De gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" hervat op donderdag 12 augustus aan staande haar (repetitie)activiteiten. .Pe ter Bontje, de opvolger van de naar het oosten vertrokken Ton Scheepers, krijgt de directie over het „grote" koor zowel a's de jeugdgroepen. „Klank en Kleur" besteed. Ook bracht hij dank aan zowel de harmonie, de drumband als het majorettenkorps van de „Sjaan", die door hun medewerking bij acties zeker hun eigen uniform heb ben -verdiend. Namens de leden sprak G. v.d. Togt. Hij dankte de voorzitter, die pas twee jaar geleden als uit de hemel kwam vallen en totaal onbekend was met de gang van zaken bij de harmonie. Door zijn werklust is het de vereniging gelukt het resultaat de afge lopen dagen aan de bevolking aan te bieden. Namens de leden bood hij voor zitter J. van Leeuwen als blijvende herinnering een sigarettendoos met in scriptie aan. -Mevrouw Van Leeuwen mocht bijna als tweede voorzitter delen in de vreugde en kreeg een prach tige ruiker aangeboden. De Boeren- blaaskapel uit Den Dungen verzorgde het laatste gedeelte. Tot ver in de kleine uurtjes wisten zij de stemming er perfect in te houden. De bevolking kan terugzien op een evenement met hoogtepunten waarover wij reeds mel ding maakten en de harmonie zal pro beren in de toekomst hetzelfde te blij ven zo niet beter. LEIDEN. -Huiverend in de gure wind hebben de vele duizen den toeschouwers zaterdagmiddag hun medelijden met de makers van het Rijnsburgs Bloemencorso niet onder stoelen of banken gestoken. Harde windstoten wettigden van tijd tot tijd de uitgesproken vrees dat de soms fragiele bouwwerken op de praalwagens het zouden begeven. En dan die arme meisjes, die japonnen, linten, hoeden en voiles bijeen moesten houden en dan toch nog lief kijken, wuiven en zich schrap zetten Maar nee, de toeschouwer bekijkt zo iets altijd weer verkeerd. Hij ziet de bloemen en denkt aan het werk, vooral wanneer "hij vóór het uitrijden, de gigan tische werkstukken van nabij is 'gaan belcijken in de veilinghal van Rijnsburg. Maar van officiële zijde hoort men ach teraf: „We hebben gunstig weer gehad. De bloemen waren kwalitatief nog zeer goed bij terugkomst in Rijnsburg". De wagens droegen de bewondering weg van duizenden en nog eens duizen den kijkers langs de route, waarlangs Agrarisch Nederland zich presenteerde Bewondering die zich uitte in langge rekte „Oohs" en Aahs", in applaus oJ in een nerveus manipuleren met foto- en filmtoestellen over de schouders van het halzenrekkend publiek. Het aantal toeschouwers bereikte volgens schattin gen van de politie bijna het dubbele van het vorig jaar. Ook het aantal bezoekers aan de veilinghal, 16.000, bedroeg onge veer het dubbele van het aantal dal vorig jaar een kijkje kwam nemen. Op vallend groot was het aantal Duitse ook Engelse bezoekers en toeschou- Met touringcars vol kwamen zij ge nieten van het kleurig en fleurig gebeu ren. Voor de organisatie betekende de opening van het corso door prins Claus al een climax en er deed zich geen enkele dissonant voor: de stoet vertrok op tijd en ze kwam ongeveer volgens schema terug op het punt van uitgang, dank zij de plezierige medewerking van de politie. ALPHEN Een 18-jarig meisje uit Leiden is zaterdagavond ternauwernood aan een aanranding ontsnapt. Zij werd uit Nieuwkoop, waar zij was gaan dan- huis gebracht met de auto door een onbekende jongeman. Even voorbij Alphen aan den Rijn begon hij handtastelijk te worden, het meisje ook, Echter niet op de gewenste manier. Zij gaf de jongen een goed gemikte por en sprong vervolgens naar buiten. Hoewel de Alphense politie een snelle achtervolging inzette kreeg zij de man niet te pakken. Aan de hand van zijn duidelijk signalement zet de politie haar speurtocht voort. VOORHOUT Op zaterdag 14 en 21 augustus worden 's morgens om acht de jaarlijkse onderlinge zwemwed strijden gehouden voor alle leden van de Columbiaan. De gemaakte tijden en als leidraad bij de indeling voor de wintertraining in Lisse. Aan het eind van de vakantie als de BNS weer gaat beginnen veranderen de trainingstijden van de Columbiaan. De groepen 2 en 3 komen weer op maandag en deg roepen 4, 5, 6 en 7 op donderdag, echter wel op dezelfde tijden. De Columbianen die mee willen doen aan de wintertraining in het zwembad in Lisse moeten zich voor 21 augustus opgeven bij mevrouw Kuiper.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3