UITSLAG SASSENHEIMSE DERBY VERRASSEND MARIAN LAUDIN LEIDS KAMPIOEN Conditioneel sterker Ter Leede klopt zwak Teylingen MET BUITENSPELVAL TOOMT QUICK BOYS AANVAL TELSTAR IN Marijke Schaar wint Roomburg/Felicitastoernooi Noordwijk- trainer v. d. Horst hoop wijzer 1iék1é£ --c/jhck*!l wilms floet ►sportshirts Sportwereld EVERTS EIST TITEL OP VAN DE HTC A wilms floet ►voetbalschoenen SPORTBIJLAGE MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 L Teylingentrainer Poot. Amateurs trapten de spieren los LEIDEN Diverse voetbalteams in Leiden en omstreken hebben afgelopen weekeinde oefenwedstrijden gespeeld. Hieronder een overzicht van enkele wedstrijden: KRV-Randstad Sport 33 (22) In de eerste oefenwedstrijd ter voor bereiding van het nieuwe seizoen heb ben KRV en Randstad Sport geen im ponerende indruk gemaakt. Beide teams kampten met een behoorlijk gebrek aan conditie hetgeen naarmate de strijd vorderde een steeds negatiever invloed op het spel kreeg. KRV kwam al vlug aan de leiding door Hasenoot die een foutieve uittrap bekwaam retourneerde. Na een kwartier maakte Den Hollander voor Randstad Sport gelijk. Kort hierna kwam KRV weer op winst toen Hase noot opnieuw scoorde. Vlak voor rust was het wederom Den Hollander die met een fraaie kopstoot de stand gelijk trok. Ook in de tweede helft bleef het een beetje chaotische wedstrijd met veel doelrijpe kansen. Van Velzen voor KRV en Den Hollander voor Randstad scoorden nog een keer. Eindstand: 33.V Aarlanderveen en Woubrugge hebben in hun eerste oefenwedstrijd weinig voor elkaar onder gedaan. Beide teams maakten nog een wat onwennige in druk en kampten ook met een gebrek aan conditie. In de eerste helft had Aarlanderveen daar nog weinig last van getuige de vele snelle uitvallen die het toen op het doel van Woubrugge atmd. In die periode maakte Aarlan derveen ook haar enige doelpunt van de wedstrijd. Later in de wedstrijd tikte het team weg en kreeg Woubrug ge de gelegenheid terug te komen. Dat '••gje voor korte tijd. Eindstand 11. lukte B.C.G. Floreant-Mj.Ó.C.'ö.Sj 3—3 1) D.O.C.O.S. heeft zaterdag zijn serie oefenwedstrijden geopend met een uit wedstrijd tegen het Boskoopse B.C.G. Floi-eant. De technische commissie van de Leidenaars had enige junioren in het standaard-team opgesteld. In een voor de talrijke toeschouwers aantrek kelijke en sportieve wedstrijd, met een spannend scoreverloop, kwam na een 1—0 voorsprong met de rust het einde met 33. De reserveteams van beide verenigingen kwamen eveneens binnen de lijnen. Hier toonden de rood-witten zich de sterksten met 50 nadat de rust met 20 was ingegaan. Aanvals leider Harry Teegelaar verrichtte een hattrick, waarbij zijn derde doelpunt veel applaus van het publiek kreeg. Na een keurige aanval van Stan v.d. Meel en Ton van Dinten knalde hij de bal uit een onmogelijke hoek keihard in. D.O.C.O.S. 3 bleef mede door goed spel van Aad Mank en Peter Burghouwt met 42 baas over de derde uitgave van B.C.G. Floreant. A.s. zondag wordt het oefenprogramma van D.O.C.O.S. voortgezet tegen S.V.L.V. T.A.V.V.D.S.O.V. 1—0 (1—0) Zaterdagmiddag oefende het eerste elftal in een pittige wedstrijd tegen D.S.O.V. uit Vijfhuizen, dat niet volledig bleek te zijn, maar desondanks goed partij gaf. De sterke wind, die T.A.V.V. voor de rust mee had, maakte goed spel bijna niet mogelijk, maar beide elftal len wisten de balans voorlopig in even wicht te houden. Het was T.A.V.V. dat het eerste het net wist te vinden, al moesten we daar dan ook twintig mi nuten op wachten. Heitinga had zich vrijgespeeld en gaf een goede voorzet, die de Blaey wist te benutten om de keeper het nakijken te geven. Voor de rust bleef het hierbij. Na de rust schiep T.A.V.V. zich diverse goede kansen, maar er kwamen geen doelpunten uit Esveldt kwam voor een geheel vrij doel, nadat hij de uitgelopen keeper had omspeeld, maar miste het doel, een hard schot van Heemskerk ging net naast en, alsof het niet mocht, een goed genomen coiner van Verzaal, die wel in het doel terecht kwam werd door de scheidsrechter afgekeurd. Altior—St. Pancratius 2—0 (00) Altior slaagde er gistermiddag tegen St. Pancratius uit Vijfhuizen pas in de tweede helft in afstand te nemen. Wils v.d. Hoorn speelde de bal af naar Tinus van Tol, die op rechts vrij was geko men. Van Tol had daarna weinig moei te de doelman van St. Pancratius te Passeren. Vrij spoedig daarna weer een aanval van Altior die goed werd afge werkt door Jan van Smoorenburg. Pan cratius gaf de moed niet op en bleef aanvallen, de achterhoede van Altior kreeg meer werk, maar de corners wér den door Pancratius niet benut, zodat de eindstand 2—0 bleef. DSO—Hazerswoudse Boys 61 (11) Hazerswoudse Boys moest de zater- daggers van DSO in Zoetermeer een 6~1 overwinning toestaan. In deze eer ste oefenwedstridj voor de komende competitie zag de Hazei'swoudse ploeg DSO een 10 voorsprong nemen door Huurman. Jan Vondeling trok de stand vlak voor de rust weer recht (11). Na de pauze fnuikte zich het gebrek aan conditie bij de Hazerswoudse ploeg. dat al wedstxijdsfeer in de benen bad, kwam door Akkermans (vier tref fers) en Van der Hoeven op 61. SASSENHEIM Derbies zijn ook niet meer wat ze geweest zijn. Zeker niet als ze ongebruikelijk in het seizoen gespeeld worden als de Sassenheimse ontmoeting TeylingenTer Leede. Die wedstrijd werd afgelopen zaterdag gespeeld, weken voor de aanvang van de competitie. Het was dan ook niet verwonderlijk dat er nog niet zo erg veel van terecht kwam in Sassenheim. Vooral Teylingen dat pas anderhalve week geleden de training hervatte draaide nog niet naar behoren. Het had vooral in conditioneel opzicht een achterstand bij het al weken langer trainende Ter Leede, dat hierdoor de gelegenheid kreeg zich te wreken voor de zware nedarlaag die het zes weken geleden tegen dit zelfde Teylingen leed. De zaterdagmiddagvoetballers wonnen verdiend met 42. Een erg fraai resultaat vergeleken met het verlies van 40 van de vorige keer. Ter Leede mag hieruit echter niet direct de conclusie trekken dat het met sprongen vooruit gegaan is. Op papier lijkt de ploeg zelfs zwakker geworden. Het mist de naar Noordwij k vertrokken doelman Constant Smit. Zijn plaats wordt ingenomen door Van Harskamp die in het vorig seizoen welis waar enkele malen de plaats van Smit innam maar zaterdag toch geen over- tuigende indruk maakte. Ter Leede zal ook haar talentvolle aanvaller Nanne Sluymer voorlopig moeten missen. De jeugdige vleugelspeler heeft zijn club verzocht hem niet in het eerste elftal op te stellen omdat hij zich daar niet toe in staat voelt. De plaats van Sluy mer werd nu bezet door Mondriaan die een redelijke prestatie levex'de. In de verdediging ontbrak bij Ter Leede de geroutineerde centrumverdediger De Bruyn, wiens afwezigheid vooral in het begin nogal wat onrust veroorzaakte in de afweer. Daarvan pi'ofiteerde al na vijf minuten Teylingen-spits Hennie Zoet door de stand behendig op 1-0 in het voordeel van Teylingen te brengen. In die beginfaze toonde het team van ex- tetiortrainer Poot zich trouwens toch iets sterker dan Ter Leede. Langzamerhand begon Ter Leede soepeler te draaien en drong het Teylingen bij vlagen ver terug. Na een kwartier scoox'de Blom de op dat moment onafwendbare gelijkmaker. Ter Leede bleef sterker en vooral via de tengere maar levensge vaarlijke Sjoerd Boot schiep het zich een een paar goede mogelijkheden. Een van die kansen werd door Boot zelf in de 30ste minuut benut: 2-1. Tot aan de rust bleef deze stand gehandhaafd. In de tweede helft startle Teylingen goed. Het team px-obeerde door een hoger tempo de strijd te gaan beheersen. Dat lukte gedeeltelijk. Het tempo ging in derdaad omhoog, maar veel resultaat leverde het niet op omdat het midden veld van Teylingen niet in staat bleek voor een behoorlijke aanvoer te zorgen. Het ging allemaal een beetje te gehaast en daardoor te onzuiver. Mensen als Zoet en Van Dam liepen er dan ook wat doelloos bij. Zij zochten hun toe vlucht tenslotte maar in solo-acties waarmee vooral Van Dam verwarring stichtte. Net in de periode dat Teylin gen meer vat op de wedstrijd begon te krijgen vergrootte Ter Leede de afstand middels een penalty die door Nico van der Fange benut werd. Die strafschop was toegerekend omdat Bennie Barten nogal grof gestuit was na een fraaie dribbel door de Teylingen verdediging. Kort daarna probeerde ook Boot een penalty te forcex-en maar hij acteerde iets te opzichtig om geloofwaardig te zijn. Intussen was het peil bedenkelijk gezakt. Beide teams begonnen een ver moeide indruk te maken en slaagden er geen moment meer in tot werkelijk aanvaardbaar spe] te komen. De enige die er nog uitsprong was Frank van Dam die zijn pogen bekx-oond zag met het tweede Teylingen-doelpunt: 2-3. Even leefde het duel op maar het doel punt waarmee Sjoerd Boot het vex-schil opnieuw op twee doelpunten bracht be tekende definitief het einde van deze wedsti'ijd als kijkspel. Al met al een wedstrijd waaruit conclusies getrokken kunnen woi'den. Teylingen heeft de be schikking over hetzelfde spelersmateri- aal waarmee het voi'ig jaar tot opmer kelijke prestaties kwam en mag er op rekenen dat het ook in deze competitie een belangrijke rol zal kunnen spelen. Voorwaarden daarvoor zijn het op peil brengen van de conditie en het verster ken van het middenveld. Ter Leede is een onduidelijker geval. De ploeg moet het komende seizoen xxitkomen in de eerste klasse A en dat betekent dat men de wedstrijden tegen streekclubs node zal moeten missen. Ter Leede speelt in 1 A als eenling uit de omgeving en dat is iets waar de Sas- senheimers zich nogal boos over hebben gemaakt. Vooral financieel zal men de ze ongelukkige plaatsing gaan merken. De achterspelers van Quick Boys schermen het doel doelman Van Dxiyvenbode goed af. KATWIJK Quick Boys heeft zater dagmiddag met 02 verloren van het reserve-team van Telstar. De vijftien honderd bezoekers zagen aanvankelijk een gelijkopgaande strijd te zien. Vijf minuten voor de rust kwam daar verandering in. Na een voorzet van v sport leiden n.v. ►sporttassen Joop de Jong (Telstar-) scoorde Klaas Bijl met een makkelijk houdbaar af standsschot: 01. In de eerste minuten van de tweede helft schoot Klaas Bijl tegen de lat. De in de plaats van Jacques in het veld gekomen Engel ving de bal op en bracht de stand op 02. Quick Boys kreeg na rust een goede kans de stand op 12 te bren gen. Nadat Bert Verdoes onderuit was gehaald kreeg Leo van der Plas een ideale kans met een strafschop de Boys op 12 te brengen. De bal werd echter in eerste instantie door keeper Van der Berg gestopt, daarna kreeg Van d'er Plas een tweede kans de bal in het doel te deponeren. Hij schoot meters over het doel. De hoekschoploze wedstrijd waarin Telstar duidelijk de technisch betere ploeg was, werd door de hai'de wind zo nu en dan vreemd beïnvloed. Ballen die makkelijk haalbaar waren liet men lopen en ballen waarvan men dacht dat ze uit waren, wex'den door de wind weer op het veld geblazen. De buitenspelval van de Boys was tot circa 15 minuten voor het einde waterdicht. Daarna overspoelde Telstar de Katwij- kers met voor de wind komende aanval len waarbij Joop de Jong een van de gevaarlijkste mannen was. Hij was het ook, die van scheidsrechter Arts een berisping kreeg toen hij bij een door Quick Boys te nemen vrije trap de wedstrijd, door vlak voor de bal te gaan staan, wilde ophouden. Dank zij de goede buitenspelval van de Katwij- kers kon de schade voor Quick Boys beperkt blijven tot 02. AARLANDERVEEN De sportvere niging Aarlanderveen, bestaan serieuze plannen, om een dameselftal op te rich ten. Dames van 14 tot 21 jaar, die belangstelling voor voetballen hebben, kunnen zich aanmelden bij: Mej. A. v. 't Veldt, Dorpssti'aat 4, tel. 1154. LEIDEN De training van de tafel- tennisver. Docos wordt vanavond weer hervat. Om half negen worden de leden verwacht in de gymzaal aan de Potgie terlaan. GIPPINGEN Wim Prinsen is gis teren als derde geëindigd in de Grote Prijs van Aargau (Zwi.). De wedstrijd werd gewonnen door de Fransman Michel Perrin. Tweede werd de Belg Berckmaixs. DORTMUND Grun Weiss Danker- sen is zondag in Duisbux-g 'Westduits veldhandbalkampioen geworden. Grun Weiss won in de eindstrijd met 1713 (Ruststand 95) van Tus Wellinghoffen. MUNCHEN Het internationale flo- rettoernooi in München is in een drie voudige overwinning geëindigd voor de deelnemexs uit de Sovjet-Unie. Wereld kampioen Vassili Stankowitsj eindigde op de eerste plaats voor zijn landgeno ten Leonid Romanov en Anatoli Ko- testsjev. De klassering van de andere drie finalisten was: 4 Klaus Reichert (W-Dld.), 5 Klaus Hartter (O-Dld.). 6 Graham Paul (GB). HORTEN Henk Stander heeft za terdag in Horten (Noor) een wedstrijd over 90 km. gewonnen. Hij reed de afstand in 2 uur 7 min. 38 sec. Arve Haugen werd tweede op 2 sec. Na hem kwamen in dezelfde tijd Legierse, de de Noor Espeland en Van Opdorp en Van Groezen, die de meeste premiesprints won. Een rit over tien kilometer bracht winst aan Leif Yli in 13,05, Peter Le gierse was met 13,27 de beste Nedex-- lander. Hij eindigde op de twaalfde BRUGGE Bij de 49ste doortocht van Brugge hebben Nederlandse zwem mers en zwemsters beslag gelegd op de eerste plaatsen. Piet Brouwers won de 4500 meter vrije slag voor Cor Schou ten (resp. 57.29 en 59.21) bij de dames was Annie van Beek de snelste (1.06.25). De schoolslag heren werd ge wonnen door Van Griensven in 1.13.35 en bij de dames door Els de Jong in 1.21.10. MORZINE Het Nederlandse jeugd- waterpoloteam heeft zaterdag in Morzi- ne met 53 gewonnen van Frankrijk. De tussenstanden waren: 2—0 11 1—0 12. De Nederlandse doelpunten wer den gescoord door Reedijk (2), De Boer, Stroboer en Mudde. De Frankrijk scoor den Girma (2) en Sampietro. MÜNCHEN Ryszax-d Szurkowski heeft gisteren een internationale wie lerwedstrijd op het Olympische par koers van München gewonnen. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Zygmunt Hanusik. Ruim 100 amateurs verschenen aan de start. Slechts 33 haalden de eind- OSNABRÜCK. Tot voorzitter van de Olympiajollen Organisatie is gekozen de Nederlander Wiebe Beekhoff. Hij volgt de Zwitser Max Baltis op. TER AAR De kantoorbediend? van e PTT, de heer J. C. de Bruyn is met ingang van één augustus bevorderd tot hoofdemployé eerste klasse bij de PTT. LEIDEN Marian Laudin, de tot Nederlander genaturaliseerde Tsjech, is gisteren op het park van Roomburg aan de Kanaalweg de nieuwe titelhouder van de open Leidse kampioenschappen ge worden. Hij nam daarmee de titel over van Freddy Dagger, die ditmaal elders verplichtingen had. Marian Laudin die de finale bereik te na een zwaar bevochten zege op Nico Welschen, die echter op het beslissende moment tekortschoot, ontmoette in de finale Piet Veentjer, die eerder de Lei- denaar Loek Sanders met tactisch spel uitschakelde. De finale tussen deze twee spelers was een voor het publiek weinig boeiende, daar beide spelers het aanvals- spel verfoeiden. Zo werd het een boxlineduel op het scherpst van de snede, waarbij het meest kenmerkende was, dat zij tot 54 geen sexwicegame in hun voordeel wisten te beslissen. Op dit punt wist Piet Veentjer als eerste zijn service te winnen, hetgeen hem gelijk de eerste set opleverde. In de volgende set ging de strijd gelijk op tot 22. Toen verstoorde een opmerking van één van de toeschouwers die schreeuwde: „Ga nou eens tennissen", de concentratie van Piet Veentjer, die zich over deze op merking zo kwaad maakte, dat hij deze toeschouwer toeriep om het eens voor te komen doexx. Natuurlijk zonder x-esultaat. Piet Veexxtjer was echter duidelijk uit z'n ritme en keek nog herhaaldelijk naar het publiek, onder wie zich de Neder landse kampioen Fx-ed Hemmes bevond. Marian Laudin ging steeds beter tennis sen en met 6—2 trok hij de stand weer gelijk. De laatste set, die tevens de be slissing moest brengen, gaf uiteindelijk het beste tennis te zien. Het tempo ging omhoog en beide spelers wisten nu weer hun servicegame te winnen. Vooral de gx-oundcontroles van Laudin waren nu haarscherp langs de lijn, waartegen Veentjer niet bestand bleek. Hij ging weer missen en moest zich uiteindelijk met 62 gewonnen geven aan Laudin, die de meest complete tennisser bleek te zijn. Uit handen van de heer v, Aelst, die geassisteex-d werd door hostesses van Felicitas, die de finales opluistex'den, ontving Marian Laudin de wisselbeker. Bij de dames was er veel minder span ning. Hier ging Max-ijke Schaar met de titel strijken door Elly Appel met twee maal 62 te verslaan. Bijzonder jammer was het, dat Judith Salomé, die geacht werd de finale te spelen tegen Marijke Schaar, zich wegens ziekte moest af melden, waardoor de finale een bekeken zaak was, daar Elly Appel de klasse van Marijke Schaar nog niet bereikt heeft. Geert Keyser en Hans Haks werden de nieuwe herendubbelkampioenen door een fraaie ovex-winning op het favoriet geachte duo. Jan Coebergh en dubbel - specialist Peter Ehrlich. Vooral het beter op elkaar ingespeeld zijn van Geert Keyser en Hans Haks bleek hier uit eindelijk van beslissende betekenis te zijn. In de B-afdeling behaalde de Leidse student Theo Bollerman zijn tweede toernooizege binnen veertien dagen. Dit maal moest Dick v. Galen-Last, die het hoge tempo en de onverwacht forehand zwiepers van Bollex'man niet aankon, het ontgelden. Met 62, 60 was de zaak snel bekeken. Nellemieke Brouwer behaalde de zege bij de dames middels een fraaie „straight" sets overwinning op Elly Appel, die het vooral op techniscïx gebied moest afleggen tegen de talent volle Nellemieke Brouwer. Een dubbel spelfinale leverde een overwinning op voor Frans Engelenburg en Theo Boiler- man, die het Noordwijkse koppel Ronald Blommendaal en Gerard Pasman ruim schoots voor wisten te blijven. DERDE TOERNOOIZEGE In de C-afdeling behaalde Onno Ruyse- naars zijn derde toernooizege van dit seizoen. Tegen Ted van der Bruggen, die alles terugbrengt, bleek Onno Ruysenaars na een verloren gegane eerste set toch nog iets vaster te zijn, hetgeen hem de uiteindelijke zege opleverde. Bij de da mes kwam Liselotte Wieriks als grote overwinnaar uit de bus door een mooie zege op Josine Teeuw. De uitslagen van de finales zijn: Herenenkelspel-A: Halve finales: P. Veentjer—L. Sanders 5—7, ialve finales: M. Schaar—R. Geenjaar 6—1, E. Appel—J. van der Koogh C—1, 6—2. -- - Appel 6—2, 6—2. Finale^ M. Schaar/J. Coebergh—E. Veentjer/ Halve^inal'esf'a v. Galen-Last—R. Wijma Finale: Th Boilerman—D. v. Galen-Last 6—2, 6—0. Damcsenkelspel-B Halve finales: N. Brouwer—J. Bos 4—6, 6—3, 6—3. Finale: E. Appe N. Brouwer 3—6, 2—6. Herendubbel-B: Finple: F. Engelenburg—Th. Bollerman— R. Blommendaal/G. Pasman 7—5, 6—3. Damcsdubbel-B: Finale: mevr. E. Puf kus/A, Rauws—M. Pen seel/K. Kerssemakers 6—1, 6—4. Finale: S. Ruysenaars—T. van der Bruggen 6—8, 6—3, 6—1. Dainesenkel-C: Finale: L. Wlerlks—J. Teeuw 7—5, 2—6, 6—1. Finale: C. Fok/E. Sand< wljk/A. Beinkcma 6—4, 6- ngddubbcl: IIAZERSWOUDE HTC-lid R. Everts heeft zich tijdens de ciubkampi- oenschappen van de Hazerswoudse Ten nis Club, die de afgelopen week op het tenniscomplex aan de Ten Katcstraat werden gehouden, als grossier in titels ontpopt. Niet alleen eist hij het enkel spel weer voor zich op, hij legde ook beslag op de eerste plaats bij het ge mengd dubbel, samen met zijn echtge note. mevrouw P. Everts, én op de ere plaats bij het hcrendubbelspel, samen met J. Thoomes. Mevrouw N. Schouten kon tijdens de zondagavond in het clubhuis gehouden prijsuitreiking twee trofeeën van voor zitter J. Boers in ontvangst nemen: zij won het enkelspel bij de dames en het dames-dubbel met mevrouw M. Dijks man. Wedstrijdleiders R. Evert (inder daad, dat karwei deed de titelgrossier ook nog), H. C. Schmidt enJ. C. Thoomes hadden de handen vol aan de organisatie. Een record aantal inschrij vingen waren er debet aan, dat in de afgelopen week welgeteld honderdtwee- entachtig partijen moesten worden af gewerkt. Zo waren er in het enkelspel drie categorieën, al naar gelang de NOORDWIJK Trainer Van der Horst van Noordwijk is zaterdag door de wedstrijd van zijn team tegen de tweede klasser Zaandijk een hoop wij zer geworden, ondanks het feit, dat er over het algemeen weinig te genieten was. Allereerst opereerden Rudi Bröring en de nieuwe goalgetter Ge rard Oude Velthuis zeer redelijk in de spits met Map Marijt op rechts. Ten tweede kan verdediger Jaap van Reste ren worden bijgeschreven op het lijstje van bruikbare middenvelders en ten slotte heeft hij een opvolger Dick Heemskerk. Het is wellicht nog wat vroeg dat te stellen, maar hetgeen Albert Spaander man zaterdag op het middenveld aan passes, inzet en vuurkracht neerlegde was zeker hoopgevend. Voeg daarbij het solide, maar nog niet voldoende brutale spel van vleugelverdediger Piet- Chris van Dijk en de grote glimlach van Van der Horst is verklaard. Toch waren er ook na „Zaandijk" bij te schaven puntjes. De onzekerheid van Hans Westgeest als ausputzer (Anton Marijt zat met blaren aan de kant) en het individualisme van Bröring bijvoor beeld. Het eerste noopte Constant Smit tot enkele reddingen en het tweede was de oorzaak van „slechts" 51 aan het einde van de partij. Vooral Albert Spaanderman had zeker meer dan de twee doelpunten die hij nu maakte gescoord als de bal niet enkele malen voor zijn reeds uithalend been vandaan was gehaald. Meestal gaat een wedstrijd als een nachtkaars uit, maar deze begon duide lijk op de zo bekende wijze. Jaap van Resteren bleek niet rechts genoeg om het eerste doelpunt te maken en wat later had hij na goed doorzetten geen geluk. Na een stief kwartiertje werd het pas wat interessant. Bij een vrije trap ruim buiten het zestienmeterge bied tikte de Zaandijker Cees Groot (oud-Ajacied, sarnen met broer Henk) de bal naar Vogelsang, die van de Noordwijk-defensie nog even achteruit mocht lopen om een aanloop te nemen en heel nonchalant in de uiterste hoek richtte (10). Een en ander was volledig tegen de veldvex-houding in, maar is over het algemeen zeer nuttig om wat leven in een matte ploeg te blazen. Zo ook bij Noordwijk, want de rood-witten begon nen beter te combineren. Albert Spaan derman stuurde Gerard Oude Velthuis de ruimte in, de Lissenaar zette stug door en zag zelf niet, dat de bal hel doel in stuiterde. Voor rust nam Noord wijk zelfs nog de leiding, toen Oude Velthuis demonstreei'de, wat Bröring al vele keren eerder had moeten doen: een bal voorgeven. Bröring stond voor het doel en na wat hogeschoolvoetbal was het toch snoeihard 21. Na de rust was er voor de neutrale toeschouwer weinig meer te beleven; daarvoor opereerden de Zaandijkers te zwak. Voor de echte supporters echter genoeg. Vlak na de aftran mocht Rudi Bröring van de gastenachterhoede met drie man rond zich rustig inschieten: iets wat hij hooglijk op prijs stelde. Dil doelpunt bracht de Noordhollanders he lemaal van slag af, want de ene blun der volgde op de andere. Oude Velthuis kreeg van centrale verdediger. De Zwaan de bal om een lob te probe ren (naast) en Map Marijt testte borst kas van keeper Stam. Na ongeveer een half uur spelen en een hele poos verveling liet Rudi Bröring een voorzet van dc op rechts wat verloren lonende Map Marijt eerst niet en later wel voor Albert Spaander man lopen en dat betekende (dc laatste keer) het vierde Noordwijkse doelpunt. Vijféén zou het volgens Rudi zeker geworden zijn als hij de strafschop had mogen nemen (trainer Van der Horst besliste dat Spaanderman dat moest doen en b'i faalde) en vijféén werd het toen Albert twee tegenstanders de bal ontfutselde, soepel langs drie en vier gleed en de vijfde, keeper Stam, naar de verkeerde hoek stuurde. speelstei-kte, bij de dames zowel als de heren. Enkele juniorspelers op hun beurt werden in de gelegenheid gesteld, hun krachten te beproeven bij dc sterk ste heren (A)-groep. De gebroeders Re- né en Marcel de Bakker lieten zich niet zo maar uit het veld slaan en slaagden erin bij het enkel- én het dubbelspel diverse voorronden voor hun rekening te nemen, voordat de senioren hun een definitief halt toeriepen. Uit het veld van een record aantal inschrijvingen kwamen de volgende kampioenen van de baan: dames enkelspel categorie A: N. Schouten; categorie B: H. v. d. Maarelcategorie C: M. V. Oers; heren enkelspel categorie A: R. Everts; cate gorie B: J. Bekkering; categorie C: C. A. J. Zevenhoven;, dames dubbelspel: M. Dijksman en N. Schouten;' heren dubbelspel: R. Everts en J. Thoomes; gemengd dubbelspel: R. Everts en P. Everts. ATtVFMTENTTF.* u sport leiden n.v. ►trainingspakken

Leidse Courant | 1971 | | pagina 21