Van Enkhuizen naast Helsinkiploeg gezet Feijenoord: UEFA moet eisen stellen aan accommodatie „WIELEROORLOG" IN BELGIË m WIBATS BOUWT MET „EIGEN" ARCHITECT De Laak huldigde Voetelink Na formatie ploeg voor wereldkampioenschap DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 DEN HAAG Hans van Enkhuizen (AAC), die zondagavond voor grote verwarring zorgde door zich terug te trekken voor de Europese atletiek- kampioenschappen, doch enkele uren later op zijn besluit terugkwam, zal toch niet naar Helsinki gaan. Hans Koomen, de chef d'équipe van dc Nederlandse afvaardiging, die momenteel in een trainingskamp op Papendal verblijft, wilde Van Enkhuizen gisteren niet meer accepteren als lid var de ploeg. Hans Koomen over zijn besluit: „Ik heb met Van Enkhuizer. zondag in de loop van de dag enkele lange gesprekken gehad. Ik heb herr. daarin proberen te overtuigen dat zijn reis naar Helsinki niet door zijr schoonouders of wie dan ook betaald behoefde te worden. Die kosten warer normaal voor de KNAU. Ik heb Van Enkhuizen toen ook gevraagd, wan neer hij eventueel zou besluiten toch niet naar Helsinki te gaan, eersl contact mos. mij op te nemen en niemand anders op de hoogte te brengen Dat heeft hij niet gedaan. Bovendien gaf hij een verkeerde voorstelling va) zaken over de financiële kant van de reis naar Helsinki." Chef d'équipe Hans Koomen (foto) weigerde Van Enkhuizen weer tot zijn ploeg toe te laten. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de Nederlandse roeisport. die niet zo ruim wordt be deeld met internationale successen, was het een gebeurtenis van de eerste orde toen David Voetelink er in slaagde een bronzen medaille te veroveren tijdens de Europese roeikampioenschappen te Bied. Voetelink behaalde deze derde prijs op het nummer 1500 meter skif en juist omdat dit een jeugdwedstrijd was. geeft dit hoop op een toekomst met nog meer roeisuccessen. Bij De Laak, waarvan Voetelink lid is, was men opgetogen over dit succes. In deze Haagse vereni ging moet men ongeveer dertig jaar teruggaan om op gelijkwaardige presta ties te kunnen wijzen en de vreugde over dit eervolle resultaat ontlaadde zich gisteravond in het clubgebouw, waar de achttienjarige Voetelink, die juist uit Bied was teruggekeerd, een passende huldiging werd aangeboden. Behalve leden en bestuursleden van De Laak waren er ook afgevaardigden van andere clubs, die Voetelink hun gelukwensen aanboden, terwijl het Haags gemeentebestuur officiële be langstelling toonde door rar. W. R. Uit hof. hoofd van de afdeling Jeugd, Sport en Recreatie af te vaardigen. David Voetelink, die zijn succes voorna melijk toeschrijft aan de stimulerende invloed van zijn clubgenoot Harald Punt. waarmee hij regelmatig traint, verzuimde niet om prijzende woorden te richten aan het adres van zijn coach, Nico de Voogd. Ten aanzien van de berichten, dat Voetelink zijn derde plaats te danken had aan pech van de Westduitse roeier Michael Kolbe, verklaarde Voetelink dat Kolbe inderdaad met pech te kam pen had, wat deze roeier naar de zesde plaats deed afzakken. Doch anderzijds had David Voetelink zich reeds twee keer sneller getoond dan Kolbe, die zowel tijdens de voorwedstrijden te Bied als tijdens de open Duitse kampi oenschappen te Berlijn door Voetelink werd verslagen, waardoor een derde plaats achter de sterke Oostduitser Wolfgang Hönig en de Italiaan Umberto Ragazzi stellig niet geflatteerd was. De chef d'equipe vei'der: „Alles wat ik Van Enkhuizen in de lange gesprek ken had verteld, heb ik zondagavond aan de ploeg voorgelegd. Daarna heb ik het besluit genomen Van Enkhuizen niet meer te accepteren als lid vai Helsinkiploeg omdat de moeilijkheden die rond hem ontstaan zijn, alleen i de sfeer in 't team vertroebelen. KNAU- voorzitter Frans Jutte: „Wij staan volkomen achter 't besluit van de heer Koomen. Hij is de man die de verant woording draagt voor het team, dat het bestuur van de KNAU vorige week vrijdag officieel aan hem heeft overge dragen.,. De Top Contact Commissie (TCC) waarin de internationals van de Konin klijke Nederlandse Atletiek Unie 1 nigd zijn, heeft naar aanleiding var niet meer acceptabel achten van Hans van Enkhuizen, protest aangetekend. De TCC zegt in een verklaring „Reeds tijdens de samenstelling van de eerste Helsinkiploeg op 19 juli jl gaf men blijk van een grote afkeer jegens HANS DORJEE TRAINER VAN HERMES DVS DELFT. Hans Dorjee, de ver dediger van het door fusie ver dwenen Holland Sport, is trainer geworden van de Schiedamse ver eniging Hermes DVS. Vanavond reeds geeft hij zijn eerste training. Dorjee heeft het contract, dat FC Den Haag diende over te nemen bij de fusie, afgekocht. Indien hij alsnog naar een betalende vereniging zou gaan, zou een transfersom betaald moeten worden. Die mogelijkheid is evenwel totaal uitge sloten. Hans Dorjee: „Ik stop definitief met voetballen. Ik ga door met het op bouwen van een trainerscarrière en het verder studeren voor de diploma's. Tot ik het grote diploma heb". Enschede-marathon trekt Amerikanen ENSCHEDE Aan de internationale marathon van Enschede die dit jaar voor de dertiende keer wordt gehouden, zullen ook Amerikanen meedoen. Het organisatiecomité heeft op de uit nodiging aan de Amerikaanse atletiek- bond vernomen dat naar aanleiding van de nationale kampioenschappen in de Verenigde Staten een keuze zal worden gemaakt uit de lopers Frank Shorter, Herd Lorenz, John Vitale en Bill Sco- Tot dusver zijn inschrijvingen binnen uit Japan, de Verenigde Staten, Tune sië, Finland, Denemarken, België Frank rijk, Oostenrijk, Zwitserland, Schotland, Wales, Engeland, Ierland, Malta, Tur kije, West-Duitsland en Nederland. De kans is groot dat ook nog lopers uit Zweden, Tsjecho-Slowakije, Canada en Ethiopië aan de start zullen komen. De marathon wordt zaterdag 4 september gehouden. de persoon Hans van Enkhuizen. Dooi de meerderheid van het bestuur en de adviseurs werd niet zijn prestatie op de 110 m horden (13.9) in aanmerking genomen, maar men ging terug in het verleden toen men moeilijkheden met Van Enkhuizen heeft gehad."De TCC acht het „een belachelijke zaak" dat gezien de scheve verhoudingen van de limieten juist Van Enkhuizen nog een test moest afleggen in Bonn. In de verklaring zegt de TCC verder: „De TCC betreurt verder het gemanipuleer rondom het alsnog uitzenden en de financiën voor die uitzending van Van Enkhuizen naar Helsinki. De manier waarop de schoonvader van Van Enk huizen door de KNAU onder financiële druk werd gezet keurt de *fCC ten zeerste af. De TCC vindt de eigenmach tige beslissing van de heer Koomen ten aanzien van Van Enkhuizen onaan vaardbaar." Verwikkelingen De verklaring besluit: „Gezien alle verwikkelingen van de laatste tijd en het in de wind slaan van adviezen van de TCC t.a.v. begeleiding en het trai ningskamp voor Helsinki heeft een aan tal leden van de Top Contact Commis sie besloten het vertrouwen in het be stuur, de trainersraad. en uiteraard de chef d'equipe, de heer Koomen, op te zeggen. Deze leden van de commissie zullen op de eerst komende vergadering van de TCC hun consequenties trek- ROTTERDAM De keus on de transfermarkt is voor Feijenoord niet eenvoudig. Voorzitter Guus Couwenberg, omringd door zijn gehele staf wel en niet gehonoreerde medewerkers, wilde dat gisteren tijdens een persbijeenkomst in Rotterdam wel nader preciseren. Hoewel het voor som migen wat hautain kan klinken waarvan hij zich dan ook bewust was zei hij: „Voor Feijenoord zijn er slechts twee mogelijkheden: jonge spelers met toekomst of veel te dure supertoppers. Wat daartussen ligt, is voor ons niet aantrekkelijk." Hiermee gaf Guus Couwenberg een kort maar krachtig antwoord op de kritiek die in Rotterdam en bij de aanhang van Feijenoord in de rest van het land is ontstaan na de afgelopen transferperiode. Men vond over het al gemeen dat Feijenoord niet voldoende had gekocht, dat de verwachte verster king was uitgebleven. Feijenoord heeft een transfercommis sie. Deze heren hebben de balans opge maakt, overal in Europa naar de top- Helsinki gaat voor Hans van Enk huizen toch niet door. De horden loper, die zich aanvankelijk terug trok voor de Europese kampioen schappen, maar later weer op zijn besluit terugkwam is door ploeg leider Hans Koomen naast de ploeg Margaret Court in verwachting LONDEN De Australische tennis speelster Margaret Court zal geruime tijd niet in toernooien uitkomen, omdat zij in februari 1972 een baby verwacht. Margaret Court wordt momenteel nog beschouwd als 's werelds nummer eén, hoewel zij de afgelopen maand in de finale van Wimbledon kansloos verloor van haar negentienjarige landgenote Evonne Goolagong. Smith heeft overigens in haar lange tenniscarrière Wimbledon drie keer ge wonnen. Vorig jaar behaalde de nu 29- jarige Australische zelfs als eerste vrouw in de tennisgeschiedenis 't zoge naamde „Grand Slam", overwinningen in de internationale tenniskampioen schappen van Australië. Frankrijk, En geland en de Verenigde Staten ;n één jaar. Verscheidene malen heeft zij de afgelopen jaren aangekondigd met top- tennis te zullen stoppen, maar steeds kwam zij op haar beslissing terug. Opnieuw sprake van dopinggebruik bij Franse wielerkampioen PARIJS Volgens het Franse sport blad l'Equipe zal de beroepswielrenner Yves Hezard, die op 20 juni wegkampb oen werd van Frankrijk, volgende week zijn titel wegens het gebruik van ping worden ontnomen. L'equipe ontleent deze wetenschap aan een via een relatie in handen gekregen communiqué, waarin Franse wielerbond meedeelt dat Hezrd wegens het gebruik van stimulantia zijn kampioenstrui moet teruggeven, voor een maand wordt geschorst en een boete krijgt opgelegd van 1.250 francs Dit communiqué wordt volgens l'Equipe volgende week in La France Cycliste, het orgaan van de Franse wielerbond gepubliceerd. Als het Parijse sportblad gelijk heeft dan is Yves Herzard de 3e Franse kampioen, die zijn trui wegens doping moet teruggeven. Hetzelfde over kwam Désire Letort in 1967 en Paul Gutty in '70. VICHY Het Zweedse tennisteam, bestaande uit Leif en Kjell Johansson, heeft gisteren in Vichy het toernooi om de Coupe Galèa, de Davis Cud voor spelers onder 21, gewonnen. BRUSSEL-BREDA Er is oorlog uitgebroken tussen de Belgische wielerbond en de sponsors met hun beroepsrenners die zijn aangewezen voor het wereldkampioenschap op dc weg in Mendrisio. Zoals de zaken nu staan, wil Eddy Merckx niet uitge zonden worden en zijn negen van de ti--- aangewezen coureurs ongeluk kig me» hun uitverkiezing. Alleen Walter Godefroot is tevreden. Eddy Merckx heeft te kennen gegeven dat h thuisblijft, omdat zijn eis van drie (Moltini-) ploegmaats niet werd Ingewilligd. De bond wees er slechts twee aan: van Springel en Swerts die zich achter hun kopman opstel den. toen die in woede uitbarstte. „Spruyt moet erbij, anders ga ik niet", heeft Merckx gedreigd. Kwaad, en daarom fel in protest gegaan, is ook Frans Verbeeck, die het niet neemt dat zijn ploegmaat André Dierickx in de ploeg zit Want: Dierickx en Verbeek zijn in de loop van het seizoen vijanden gewox-den. Bepaald niet blij, ver werkte vervolgens Geoi-ges Pintens zijn uitverkiezing. Hi.i ziet weinig heil in de tocht naar Mendrisio, om dat hij in tegenstelling tot de ende ren geen enkele knecht uit zijn (Hertekamp) ploeg kreeg toegewe zen. En tot slot stond ook Mars- Flandria op tegen de BWB. ofschoon het niet te klagen heeft met de selectie van drie man: de gebroede:s De Vlaeminck en Eric Leman. De firma verklaarde zich echter solidair met het algemene ongenoegen en ook daar is een verklaring voor. Kern van de ruzie in de Belgische profwex-eld vormt namelijk het ne geren van het advies van de spon- soi's die zich verenigd hebben in „de beroepscommissie". Deze wex'd welis waar gekend in de keuze voor hot wereldkampioenschap, maar de BWB trok zich bar weinig heter gezegd niets aan van die raadgevingen. Olie op het vuur dat sponsors al enige tijd aanwakkeren ;s de strijd om hun wereldkampioenschap voor merken in plaats van -net landen ploegen. Aan het eind van de Tour werd er een vergadering over ge houden in Parijs, waar alle firma's unaniem voor een merkenkampioe.i- schap kozen. Dat er zich volgende week (don derdag maakt de KNWU de weg- ploeg bekend) in Nederland dezelfde problemen vooi'doen is niet te ver wachten. al ligt er de basis voor. Ook de KNWU geeft namelijk de ploeg- leidei-s geen inspx-aak. „Wij", aldus spoi-tcommissielid J. Forsten- die be last is met de sectie profs, „stellen die ploeg op zonder overleg met de ploegleiders Pellenaars en Vissers. Ik zie er het nut niet van in om deze mensen erbij te betrekken, wan; cie zaak ligt betrekkelijk eenvoudig. Hel. grote probleem in België is. welke knechten en hoeveel een kopman toegewezen moet wordén. En in Bel gië hebben ze nogal wat uitgespx-o- ken kopmannen. Wij niet een. Ster ker nog: onze zorg is in legen- stelling tot België dat wit met te weinig klasserenners zitten. Dus kun- it problemen ontstaan zo- x België spélen" PETER HEERKENS pers gekeken en zij kwamen tot deze conclusie: „De meeste van onze spelex's worden niet in het buitenland overtrof fen. Ons elftal bestaat uit spelers van een dergelijke kwaliteit dat alleen de „onbetaalbare" vedetten daar misschien bovenuit steken". Waarmee nog eens werd benadi-ukt waax-om (ook) Feije noord zich zo koest had gehouden op de transfermarkt. „Bovendien", zo stelde Feijenoords voorzitter „en daar heeft het groot ste deel van de aanhang geen notie van" beschikken we over jonge spe lers met kwaliteiten die te gelegener tijd zeker een royale kans zullen krij gen. Ons totale arsenaal is beter dan vox'ig jaar, maar dat moet ook met de Europa Cupwedstrijden in het vooruit zicht". Te veel betalen De eerste twee wedstrijden in dit toernooi worden gespeeld tegen Olym- piakos Nicosia, kampioen van Cyprus, op 15 en 22 september. Een afvaardi ging van Feijenoord heeft van de Cyprioten gedaan gekregen dat beide wedstrijden in Rotterdam worden ge speeld. „Maar vraag niet hoeveel moeite dat heeft gekost. We zijn van vrijdag tot zondagmiddag op Cyprus geweest en diep in de zaterdagnacht hadden we eindelijk de handtekening onder de pa pieren die de UEFA wenst indien beide wedstrijden in één land worden ge speeld. We zijn ervan overtuigd dat we Olympiakos te veel betalen maar we zijn blij dat ze twee keer naar Rotter dam komen. We hebben het terrein daar gezien. Er is gesproken over een zandvlakte. Het is een steenmassa. Een kijkje in de kleedkamer voor de gasten- deed ons verbleken. Je reinste varkens kot. Het is voor ons onbegrijpelijk dat de UEFA geen eisen stelt aan de ac commodatie. Men zal nu begrijpen hoe gelukkig we zijn dat die lui tweemaal bij ons willen spelen", aldus Guus Cou wenberg. Lagere prijzen Voor die twee wedstrijden heeft Feije noord de prijzen voor de plaatsen lager gesteld dan normaal voor Europa Cupwedstrijden. Op 15 september zijn de prijzen van f3 tot f 17.50, op 22 september van f2.50 tot f12.50. De voorverkoop begint op 4 september. Is Feijenoord er dan zo van overtuigd dat het tweede duel slechts een formaliteit is? Couwenberg: „Je moet er altijd voor voetballen. Verrassingen zijn niet uitge sloten, zie Ut Arad". Feijenoord is voorts van plan om het aantal stoelen in het stadion uit te breiden. Binnenkort zullen ook op de tweede rang stoelen worden geplaatst. De uitbreiding zal geleidelijk worden voortgezet. HERMAN VAN BERGEN DEN HAAG De tafeltennisvereniging Wibats heeft een unieke prestatie geleverd: zij gaf na jaren van voorbereiding de firma Nico Tetteroo uit Leidschendam opdracht voor de bouw van een eigen clubhuis, da. zal bestaan uit een flinke sportzaal (28 x 12.60 meter) en een voorgebouw, dat zal bevatten een ruime kantine, bar, keuken, berging, twee kleed kamers voorzien van moderne sanitaire installatie en bestuurskame- Een voor een tafeltennisclub wel uitzonderlijke situatie. De olympische vlam en de vijf rin- gen vormen de kenmerken van de nieuwe munt die de Japanse rege ring gaat uitgeven ter gelegenheid van de Winterspelen in. Sapporo. De munt vertegenwoordigt een waarde van 100 yenwat overeenkomt met een gulden. NEW DELHI In de interzone fina le van het toex-nooi om de Davis Cup tussen India en Roemenië, die in New Delhi wordt gespeeld, hebben de Roe menen na het dubbelspel de leiding. Nastase en Hiriac (Roem) versloegen Lall en Mukerjea (Ind) in vier sets: 6—3. 6—8. 8—6. 6—1. De wedstrijd was zaterdag wegens invallende duisternis afgebroken en kon ook zondag wegens stromende regen niet worden uitge speeld. Gewoonlijk hebben tafeltennisclubs niet zoveel leden en al is Wibats dan een „grote", in verhouding tot een voetbalclub is het ledental bescheiden Dat men er toch in is geslaagd een lang gekoestei-de wens te realiseren pleit voor het doorzettingsvermogen en de grote activiteit van het bestuurt Dt voorzitter van de bouwcommissie Coi Vos, heeft overigens vele teleurstellin gen en tegenslagen moeten incaseeren en overwinnen. Een „klap" was o.a dat het realiseren van een installatie bij Houtvust in de wandeling „dc kuil van Dankelman" waar „Wi bats" ingepast zou worden, geen door gang vond. Oud-clubgenoot Wethouder P. Vink bood Wibats de helpende hand, waardoor de plannen niet in de ijskast behoefden te worden opgeborgen. Een geschikt terreintje aan de Tholensestraat, niet ver van de oorspronkelijke plaats, werd het 'be stuur aangeboden en daar wordt he clubgebouw van Wibats thans neerge zet. Een grote steun voor bouwcom missie inzetten Vos is de medewerkinj van een oud-clubgenoot, architect ir André Thunnissen, oud-kampioen var Nederland en oud-international tafel tennis, die het ontwerp maakte dc directie voert tijdens de bouw. Recreatieoord Niet alleen als sportief ontmoetings centrum maar ook als recreatieoord zal dit clubgebouw dat een aan winst belooft te worden voor de wijl Duindorp (gelegen tussen de Vogel wijk en het Statenkwartier) vol doen aan de eisen des tijds. Financieel is Wibats nog wel niet helemaal rond. maar dank zij gevoerde acties en ge- organiseei'de evenementen kon een link Bouwfonds tot stand worden ge bracht. Dit Bouwfonds, alsmede subsi dies van gemeente, provincie en N.S.F en 'n aan te gane lening droegen ertoe bij, dal dit object particulier initia tief van pux'e amateur-s gereali seerd kon woi'den. De totale kosten gaan zo'n kleine 180.000 gulden be dragen, waarvan de leden een deel zelf verdienen door flink wat zelf werkzaamheid in te brengen. Hoogste punt Het hoogste punt is inmiddels bereikt. De eerste steen zal gelegd worden op zatexdag 14 augustus, 's morgens om half elf, door mevr. M. C. Vos-van Buuren, toto-administx-atice van Wi bats en echtgenote van dc voorzitter van de bouwcommissie. De firma Tet teroo, waarvan de directieleden zelf ook tafeltennissers zijn, stx-eeft ernaar het gebouw half oktober op te leve ren. De officiële opening zal plaats vinden op vrijdag 17 december, zodat de leden van Wibats twee maanden dc tijd hebben om het interieur af te werken. De accommod-tie wordt op zaterdag 18 december in gebruik genomen met de organisatie van het landelijke teamtoernooi om de Trofeo Cabèllero, het evenement dat het toernooi om de Chesterfield Trophy gaat vervangen. Tot zo lang speelt Wibats nog in de zaal Achter- raamstraat 10 (boven), waar ook nog plaats is voor nieuwe leden, iunioren n senioren. De heer Vos, Maarsber- genstraat 368 (tel. 363481) kan er alles over vertellen Van der Vleuten sterk in criterium LUDWIGSHAFEN Dc Engelse wiel renner Phil Carnall heeft gisteren de zesde etappe van dc Ronde van R(|nland- Palts voor amateurs gewonnen. Dc beste Nederlander was Adric Duykcr, die als v(jfde eindigde. UI (slag e (GB) 137 ki 3 uur 15 minuten 57 seconden (niet boni catle 3.15.27), 2. Wlegmann (W.-Dld.) z.t. <m bon, 3.15.37), 3. Sobottka (W.-Dld.) z.t. (m bon. 3.15.47), 5. Duyker (Ned.) 3.21.09, Priem (Ned.) 3.23.37, 20. Kuiper (Ned.) z.t., (W.-Dld.) 21.39.50; 8. Schu< Duyker !d.) Priem (Ned.) De Nederlandse beroepswielrenner Jos van der Vleuten is gisteravond als twee de geëindigd in een criterium in het Belgische Beeringen. Winnaar werd de Belg Roger Loysch, die de 135 kilometer aflegde in drie uur en vijftien minuten, 55 seconden sneller dan Van der Vleuten. Eindsprint solozeiler Coster beslissend ENKHUIZEN De Kaagzeller Dirk Coster heeft gisteren op het IJsselmccr voor Enkhuizen de eerste race om het open Nederlands kampioenschap solo- klasse gewonnen. Nadat hij driekwart van de wedstrijd op de vierde plaats had gevax-en kwam Coster in het laatste kruisrak sterk op zetten en passeerde Paul Kaan. die van start af aan kop had gelegen. Kaan werd in het laatste kruisrak door nog drie concurrenten gepasseerd. lebregl, 3. Pnul de Jong» [Xlchard Lovett (GB). 5. In de eerste race om het Eui'opese kampioenschap Olympiajollen, dat wordt gehouden op de Wummersee bij Osna- brück, is Nederlander Cees van Tonge als zevende geëindigd. Winnaar werd de Westduitser Nils Schliecker. De Nederlanders Wiebe Beekhof en Jan Wolthuis finishten respectievelijk tiende vijftiende. GELDROP De Eindhovense eredi- isieclub PSV heeft gisteravond in Gel drop tegen de club- van die naam een oefenwedstrijd gespeeld. De „betaalden" wonnen met 6—0 na een wat onthut sende ruststand van 0—0. Dit laatste vooral het werk van doelman Dec kers van Geldrop. In de tweede helft zwichtte hij wel, voor schoten van Mul ders. Lubse (2). Devrindt (2) en Hoeke- ia. Er waren 4000 toeschouwers. VIDAGO De Portugees Lino Santos heeft gisteren de zestiende etappe van de Ronde van Portugal gewonnen. De Por tugees Joaquim Agosthinho bleef opnieuw in het bezit van de leiderstrui.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9