„...met uitzondering van de parkeervakken" KOEIEN OP HOL IN DORPSCENTRUM LEIDSE AGENDA Boskoopse ballon weer gescheurd Koninklijke waardering voor 40 jaar ,Soc. Zaken POSTDUIVENPOST bioscopen in LEIDEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 ZOETERWOUDE Een groot aantal koeien van de veehouder A. Paarde- kooper uit de Noordbuurtseweg zijn in de nacht van zondag op maandag rond één uur op mysterieuze wijze ontsnapt uit het weiland nabij de Trappenfa- briek Van Cromvoirt. De bestuurder van een Ford Cortina kwam op de Dokter Kortmannstraat met de koeien in botsing, waarbij twee dieren verwondingen opliepen. De voor zijde van de wagen werd zwaar be schadigd. Vermoedelijk is boos opzet of balda digheid in het spel omdat de eigenaar Afscheidszitting kantonrechter mr. R. de Bruijn LEIDEN De kantonrechter-oudste in rang, mr R. de Bruijn, zal eind deze maand zeventig jaar worden en daar mee de pensioengerechtigde leeftijd be- Mr. De Bruijn, die 14 jaar kanton rechter te Leiden is geweest, zal dins dag 31 augustus officieel afscheid ne men. Dat zal gebeuren tijdens een plechtige zitting van het kantongerecht om 15.30 uur. Aansluitend aan de zit ting is er tot 18.30 uur receptie. zondagavond na het melken het stalen hek, dat bovendien uit zichzelf dicht klapt, goed heeft gesloten. Een van de omwonende die later ter plaatse arri veerde heeft dit bevestigd. Een groot gedeelte van de 41 koeien heeft cp de wandeling door het dorp een ware ra vage aangericht in de bloeiende zomer se tuinen. Late weggebruikers geraak ten in moeilijkheden en dreven de die ren onder meer uit de Dopsstraat. Het echter niet eenvoudig in het nach- Alkcmadclaan-Sotaweg-Stations- s'.raat in Roelofarendsvecn krijgt vier stoplichten. Nadat in het verleden hier reeds enkele ongevallen (met veelal materiële schade) hebben plaatsgevon den. is de gemeente thans hiertoe over gegaan. Te meer omdat steeds meer kin deren uit de nieuwbouwwijk ten noor den van de Alkcmadclaan dit kruispunt mesten overstehen om de scholen te bezoeken. Vrijdagmiddag om 3 uur worden de verkeerslichten in werking gesteld. telijk donker de eigenaar te achterha- weergekeerd. len. Een uur later werd de heer Paar- dekoper telefonisch gealarmeerd. Om half vier hadden de heer en mevrouw Paardekooper hun nachtelijk opspo- jsactie voltooid en was de rust ZWEMBAD WEEK DICHT BOSKOOP Het blijft tobben met óe ballonoverkapping van het Boskoopse zwembad. De moeilijkheden zijn ont- staan door het hoogte verschil van de bassins. Doordat het diepe bassin 3 me- ter boven het ondiepe is gelegen kon men de spanning op de ballon niet i volkomen gelijk krijgen. Het gevolg I was dat in het deel boven de ondiepe bassins de ballon ging scheuren. Het repareren daarvan bleek niet vol doende; daarom werd besloten dit kwetsbare deel in zijn geheel te ver vangen. Daarvoor moet het zwembad evenwel gesloten worden. De leveran ciers hopen dit omvangrijke werk in on geveer 1 week te kunnen klaren. Ver- j wacht mag dus worden dat er in de i loop van de volgende week weer kan worden gezwommen. Midzomerfestival in Nieuw-Vennep NIEUW VENNEP Nieuw Vennep zal de komende weken in het teken staan van het „Midzomerfestival" dat georganiseerd wordt door „Centrum Jeugd en Jongeren". Het resultaat van de maandenlange voorbereidingen wil men a.s. zaterdag den volke tonen. Het festival zal om half twaalf begin nen met een rondgang door het dorp van de drumband „Irene". Op dat tijd stip beginnen ook de straatteken wed strijden en waterinstuif". Het program ma zal de hele middag in beslag nemen. De gehele dag door zal er ook gelegen heid zijn de kunstmarkt, de ruilmarkt, de derde wereldwinkel en een expositie van zeer bevarieërdeëerde werkstukken te bezichtigen, 's Avonds zal Group 1850 in Nieuw Vennep optreden. Politie heeft kenteken niet nodig ALPHEN In de nacht van zondag op maandag is op de J. C. Hoogen- doornlaan te Alphen a.d. Rijn een per sonenauto tegen een lichtmast gebotst en vervolgens in het water gereden. De eigenaar, de 23-jarige N. F. uit Reeuwijk kon zich zelf uit zijn benarde positie bevrijden. Hij verwijderde daar na de kentekenplaat en is naar huis gewandeld. De politie is desondanks achter de identieteit van de onfortuin lijke eigenaar gekomen. Noordwijkse bakker krijgt 150,- boete DEN HAAG—NOORDWIJK Een 25-jarige bakker is door de Haagse politierechter veroordeeld tot 150 gulden boete en voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende drie maanden met een proeftijd van 2 jaar.De bakker heeft onlangs met een wagen van zijn broer een lantampaal omvergereden en had dit niet bij de politie gemeld. LEIDEN In de tuin van het gebouw van de Sociale Dienst is de heer W. v. d. Brink gistermorgen gehuldigd omdat het veertig jaar geleden was. dat hij in de Gereformeerde Kerk bespeelt, een oorkonde en een envelop van chef interne controle. Dat is hij niet altijd geweest. Zijn loopbaan bjj de sociale dienst wordt gekenmerkt door een geleidelijke gang omhoog. Dat werd onder andere aangehaald door de burgemeester, dr. A. J. Vis, die aan het eind van zijn redevoering de heer Van den Brink de zilveren medaille behorend bij de Orde van Oranje Nassau uitreikte. Hierna werd het woord gevoerd door de directeur van de dienst, mr. Ten Napel, die ook hoog opgaf van de kwaliteiten van de jubilaris. Hij bood hem drie cadeaux aan. Een grammofoonplaat (met een toespeling op het orgel, dat hij in de Gereformeerde Kerk bespeelt, een oorkonde en een envelop met inhoud. LEIDEN Parkeren is een probleem de binnenstad van Leiden. Het is aar hoe je het bekijkt. Op de Pieters kerkgracht, bijvoorbeeld, staat een bord „Model 49" als schildwacht voor een compleet parkeerterrein. Ter verduide lijking: „Model 49" is het verkeersbord waarvoor de meeste automobilisten blind zijn. Het duidt aan: „Parkeerver bod voor de zijde van de weg waar het bord is geplaatst" en ten overvloede is het voorzien van de toevoeging „met uitzondering van de parkeervakken". Tot voor kort was er op het parkeer terrein vrijwel nooit plaats maar sinds er parkeermeters geplaatst zijn, schij nen alle automobilisten, blind voor de stomme verkeersbord het verdui delijkende onderschrift uit te leggen als: „Overal parkeren met uitzondering van in de parkeervakken". De wegzijde waar het parkeerverbod geldt, wordt door hen gemaakt tot een lange litanie overtredingen. Maar ook degenen, die moedeloosmakende rapporten schrij- als basis voor lijvige parkeernota s blijken blind. Want de overtreders zijn merendeels langparkeerders. Een ande curiositeit op het parkeerterrein is het hoekje dat gereserveerd werd voor het Hoogheemraadschap van Rijnland. In de praktijk is het alleen in gebruik bij de algemene vergaderingen van Dijkgraafen Heemraden. Nu in va- kantietijd'staan er meer wagens dan op het met parkeermeters bezaaide openbare deel van het veld. Hoorzitting Sociale Zaken LEIDEN Het gezamenlijk spreek- jr van het Gem. Administratie Kan toor. de Raad van Arbeid en de Gem. Sociale Dienst zal. zoals gebruikelijk elke eerste woensdag van de maand, ook morgen weer worden gehouden in het gebouw van Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting, Levendaall 1, tussen 17.00 en 19.00 uur. landse Kerkgracht ALKEMADE Burgemeester Smolders kan deze week niet op donderdag spreekuur houden, maar zal dit nu doen op vrijdag van elf uur tot twaalf uur KOUDEKERK De postduivenvere niging „Ons Genoegen" na deel aan de wedvlucht vanuit St.-Ghislain over een afstand van 196 km. Gelost om 6.40 uur bereikte de eerste duif haar hok om 9.12 uur (1289 meter per minuut) en de 45e duif om 9.30 uur. De uitslag luidt als volgt: Gebr. De Wit 1 4 7. J. J. v. d. Wal 2. H van Vegten en Co 3 5 6 10, Jac de Jongh 8 9. BOSKOOP Leden van de postdui venvereniging De Luchtbode namen deel aan een wedvlucht vanuit St.- Ghislan, afstand 191 km. Deze werd gewonnen door het enige vrouwelijke lid, mevr. Van Veen. Haar duif kwam als eerste om 8.57.58 op het hok. Ver moedelijk is deze duif ook de snelste van de 4000 uit het rayon Gouda. De resultaten waren: Mevr. Van Veen 1, P. C. v. d. Eist 2, H. v. d Willik 3, M v d Bas 4 6, C J Groenendijk 5, C v Kleef 7. B v. d. Bosch 8 9 LISSE De postduivenvereniging de „Oude Blauwband" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Tergnier (303 km) De 151 duiven werden gelost om 9.10 uur, aankomst eerste prijsduif om 12.44 uur, laatste prijsduif 13.19 uur. Snelheid eerste prijsduif 1409 meter per minuut. Uitslag: J. Langeveld 1 3 4 7. G. Doeswijk 2 5 9, Th. van der Ploeg 6 8. Q. Doeswijk 10. LISSE De postduivenvereniging de „Luchtklievers" hield een wedvlucht vanuit St.-Ghislain voor jonge duiven, afstand 208 km. Er werd door 384 duiven deelgenomen, welke gelost wer den om 06.40 uur. waarvan de eerste prijsduif aankwam om 09.08 uur met een snelheid van 1396 meter per mi nuut; laatste prijsduif kwam binnen 09.22 uur. Uitslag: H. Duivenvoorden 1 J. Mol 2. Aad van Diest 3 9, Jan van Diest 4 5, Joop van Diest 6. L. v. d. Hoorn 7, N v. d. Poll 8. Chr. de Bruin 10 LEIDEN Een 23-jarige portier uit Noordwijk is door de Leidse kanton rechter veroordeeld tot 200 gulden boe te. Onder invloed van sterke dranl reed hij onlangs met zijn wagen di Rijnsburgersingel in. portier was tweemaal veroordeeld wegens het ri. LEIDEN Hoogbouw lijkt de op lossing van de woningnood in Lei den een beetje te bespoedigen. En de ervaring leert dat kinderen daar niet altijd wel bij varenNiet zelden moeten ze als speélgelegen- heid genoegen nemen met een zandbakje of een aantal klimrek- ken- De kinderen in de Agaatlaan (Mors) zitten er wat dat betreft nog niet zo slecht bijTemidden van starre flatgebouwen hebben zij hun eigen speelwereldje op gebouwd in een machtig „paal- dorp". Het plezier is van hun ge zichten af te lezen. 1 W. Esveld beste roeier Stompwijk STOMPWIJK De onlangs opge richte watersportvereniging Stompwijk heeft het afgelopen weekend geslaagd roeikampioenschap op de Nieuwe Vaart georganiseerd. Rond de veertig deelne mers trokken lustig aan de riemen. Bij de heren was de uitslag: 1. W. Esveld. 2. W. Hilgersom, 3. A. Hilgersom en bij de dames: 1 mevr. Van der Haar, 2 mevr. Elderhorst, 3. Ellie Lelieveld LISSE In de tegenstelling met wat I aangekondigd wordt op de laatste pagi na van het boekje van „Vakantie vreugd" wordt de variétémiddag gehou den op donderdag 5 augustus om twee uur in „Rehaboth" aan de Achterweg. Directeur PTT weg uit Alphen ALPHEN De heer J. J. Jansen, sedert 13 november 1967 dircteur van het postkantoor te Alphen aan dcnRijn, gaat deze gemeente per 1 september verlaten. Hij wordt plaatsvervangend chef vanhet Bureel personeelsformatie en arbeidstechniek vande PTT in Den De heer en mevrouw Jansen ni -12 augustus tussen 15.00 en 17.00 ui de kantine van het belastingkantoor afscheid van de autoriteiten, het zaken- en bedrijfsleven uit het postaal. Dezelf de dag is er een afscheidsreceptie voor het personeel van 19.00 tot 21.00 uur in de ontspanningszaal bij de Opstandings- Restauratie krediet liep op LEIDEN Als de gemeenteraad ak koord gaat met het preadvies van de commissie voor Openbare Werken, zal de gemeente Leiden in totaal 82.568 gul den bijdragen aan de restauratie van de Christelijk Gereformeerde kerk aan de Steenschuur. De gemeente had als een crediet van f 3.091 verleend. De restauratie van de kerk gaat in het geheel 351.368 gulden. René de Water wint tekenwedstrijd VAK ROELOFARENDSVEEN René de Water is winnaar geworden van de tenwedstrijd, die vorige week in het kader van VAK'71 is gehouden. Op de tweede plaats eindigde Yvonne Heemskerk, derde werd Catharina de 1 Visser. De prijzen werden zondagmid- j dag uitgereikt door mevrouw Smolders in de „Aijkeburcht", waar de tekenin- gen werden geëxposeerd. Hengelwedstrijd LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse Hengelsport Vereniging houdt zaterdag 7 augustus de derde competi tiewedstrijd in Aalsmeer. Vertrek half vijf van het Damplein. rilanon: „Een haar in mijn soep" (prol.) :e week (14 j.). Dag. 2.30, 7, 9.15 uur; :ondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Starr" (14). Dag. 2.30. 7, 9.15 ir: „The great race" (a.l.) repri:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4