Elf musea, welke stad heeft ze Leiden LEERLING-JOURNALIST Wassenaarse gemeenteraad akkoord met de aanschaf van verkeerslichten bij Kerkehout Misschien goedkopere oplossing "US 1971 LEIDSE COURANT PAGINA Botanicus: door de i LEIDEN Elf musea: welke stad heeft ze? Leiden. Maar zelfs vele Leidenaren hebben er nog nooit een voet over de drempel gezet. De onvoorstelbare hoeveelheid schoon- Met vreemde volkeren Vrijgevige zoon gaf zijn moeder geld met luchtje DEN HAAG-LEIDEN Een 52-jari- ge huismoeder uit Leiden klaagde haar nood bij de Haagse politierechter: ze ontvangt eigenlijk maar zo weinig steun van de reclassering. En de ruim f 300, per maand welke haar door de sociale dienst wordt uitgekeerd, is ook al niet veel. Dat was dan de reden, waarom zij van haar zoons een kleine duizend gul den dankbaar als gift had aangenomen, waarme ze heling pleegde, want het geld was van diefstal afkomstig. „Dat wist ik niet", deelde verdachte mee. „Nou ja. wanneer uw zoons ineens met zoveel geld thuiskomen, dan hebt u echt wel reden om er wat van te denken", constateerde de rechter, die vaker met de zoons te maken heeft gehad voor allerlei delicten. De officier vond het met verdachte allemaal wel vervelend zitten, gezien ook het straf blad van verdachte. Hij eiste zes weken gevangenisstraf. Verdachte betoogde, dat het nu allemaal zoveel beter gaat en het nu echt voor de laatste keer zou zijn geweest. De rechter wilde het dan nog maar eens proberen en legde de zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk op met proeftijd van twee jaar. Minerva, beeld in Academisch i Benthuizer raakl zes maanden rijbewijs kwijt DEN HAAG-BENTHUIZEN Een 65-jarige koopman uit Benthuizen is door de Haagse politierechter veroor deeld tot 500 gulden boete. Zijn rijbe wijs wordt tevens voor een half jaar ingetrokken en hij krijgt een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De koopman was onlangs onder invloed van sterke drank met zijn wagen in de berm van de weg terecht gekomen, de politie constateerde dat hij niet meer op zijn benen kon staan. (ADVERTENTIE) Op de redactie van de Leidse Courant kan worden geplaatst e Schriftelijke sollicitaties aan de hoofdredacteui Papengracht 32, Leiden. WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond in een extra raadsvergadering, waarvoor ook burgemeester mr. K. Staab van zijn vakantie-oord was teruggekeerd, besloten een krediet van 100.000.- beschikbaar te stellen voor het plaatsen van verkeers lichten bij kruispunt RijksstraatwegVan der Ouder- meulenlaan ter vervanging van het tijdelijke verkeers licht, waarmee op het ogenblik in de spitsuren gewerkt wordt. Wethouder mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest zette ter inleiding de voorgeschiedenis nog eens uiteen. Toen er bericht kwam van Rijkswaterstaat dat de baileybrug niet op zo korte termijn verwezenlijkt kon worden als aanvankelijk was aangenomen heeft het college, gezien ook de wanhoopsstemming in de buurtschap Kerkehout besloten snel stappen te ondernemen om tot een tijde lijke verkeersregeling met lichten te komen. Rijkswa terstaat heeft dat goedgevonden mits zo snel mogelijk een meer volledige lichtinstallatie geplaatst wordt. Om geen tijd te verliezen is in verband daarmee een extra raadsvergadering bijeengeroepen. De heer A. J. M. van der Klaauw (CCP) achtte het juist, dat hiervoor een extra vergadering werd gehouden. Twee vragen had dit raadslid: er is in de afgelopen maanden wel eens de in druk gewekt, dat de verkeerslichten al besteld zouden zijn. Nu blijkt dat niet het geval te zijn. Waarom betaalt het Rijk deze verkeerslichten niet' Dat is indertijd bij het kruispunt Rijksstraat weg-Lange Kerkdam-Papeweg toch ook gebeurd? De heer A. Lodder (Partij Wassenaar) constateerde, dat er eigenlijk sinds in januari het gesprek met de minister plaats vond, weinig is gebeurd. Waarom is er tussentijds nooit eens overleg ge pleegd met de daarvoor in aanmerking komende raadscommissies? De heer A. C. Duijveslijn (CCP) vroeg of materialen die bij de Rozenweg niet gebruikt worden er staat daar een ongebruikte verkeerslichtinstallatie niet naar de oversteek naar Kerkehout kunnen worden overgebracht. De heer L. G. Oosterling stelde zich op het standpunt, dat het standpunt, dat het Rijk de kosten moet betalen. Mr. A.van Vuure (WD) had er geen vrede mee, dat voor deze gelegenheid een extra vergadering werd bijeenge roepen. Hij vond dat het college maar paniekerig had gehandeld. Wethouder mr. N. W. A. Brink ant woordde op de verschillende opmerkin gen, dat de verkeerslichten nooit be steld zijn, maar wel „bestelklaar" wa ren. Zé zijn niet besteld omdat het ernaar uitzag dat de baileybrug snel zou komen. Overigens heeft de politie de beschikking kunnen krijgen over een betere installatie dan die waarmee nu tijdelijk gewerkt wordt. Deze nieu we installatie komt naar Wassenaar en zal hier uitgeprobeerd worden. Blijkt die te voldoen, dan zal overwogen wor den een dergelijke installatie aan e Weer twee inbraken in Alphen a.d. Rijn ALPHEN In Alphen aan den Rijn is ingebroken in het kantoor van de Batofabriek aan de Kalkovenweg. Alle kantoorruimten werden doorzocht, en bureaus opengebroken: uit een der la den is een doos met circa f300.— ont vreemd. Na verbreking van een ruit hebben ongenode gasten zich toegang verschaft tot de directiekeet van de in aanbouw zijnde rioolwaterzuiveringsinstallatie in Alphen-Ridderveld. Er is veel vernield en een transistorradio ontvreemd. Aan deze kraak, vernielingen en diefstal zijn twee Alphense knapen schuldig be vonden van 14 en 15 jaar, die na een huiselijke ruzie de afgelopen nacht zijn gaan zwalken. Zij zijn door de surveil lancedienst van de politie 's nachts in de Raadhuisstraat aangehouden De jqngens hadden de radio bij zich en bekenden vlot de diefstal. schaffen, die aanzienlijk goedkoper zal zijn dan f 100.000. De raad ging met het voorstel ak- Twee maanden voor inbraak in jraratre O O DEN HAAG-LEIDEN Naar de me ning van de ouders van de 21-jarige jongeman, wordt hun zoon te zwaar gestraft, maar hot „slachtoffer" zelf bleek in dit opzicht met hen van me ning te verschillen. Hij gaf toe dat de straffen hem wel toekwamen. Hij had het er dan ook wel naar gemaakt door zijn herhaalde terugkeer bij de politie en justitie. Nu stond hij weer voor de politierechter omdat hij inbraak had gepleegd in een garage aan de Hoge Rijndijk. De buit bedroeg honderd gul- Behalve genoemde inbraak was er nog dachte. al dan niet vergezeld van vrien den, uitgehaald. Voor dit geval wilde de officier verdachte nog niet naar een inrichting doen zenden, doch volstond met drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van Hardenbroek van Amerstol bepleitte een meer voor waardelijke straf met als bepaling dat verdachte niet in een café mag komen. „Met een dergelijke voorwaarde vraag je meteen al om moeilijkheden", vond de rechter, gezien juist de aantrek kingskracht van het café voor verdach te. Het vonnis werd twee maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest, omdat verdachte voorlopig toch nog tot november bezig is straffen te ondergaan. Kelder Prytaneum onder gelopen LEIDEN Vanmorgen omstreeks negen uur heeft de brandweer de kel der van het Prytaneum aan het Rapen burg leeg gepomt. De overstroming was ontstaan door het springen van de stoomketel van de kookleiding. Bij het springen kwam veel stoom vrij. De brandweer heeft de leiding afgeslo ten. Vernielingen in school van LOI LEIDEN In dc Leidse Analisten- school van het LOI aan de Oosterkerk straat is voor duizenden guldens schade aangericht. Inbrekers verschaften zich toegang tot het gebouw met de bedoe ling een frisdranken automaat te lich ten. Hierin bleek echter geen geld aanwe zig te zijn. Wel werd de automaat zwaar beschadigd, evenals een koffieau- tomaat waarin de inbrekers 25 liter chocomel lieten lopen. LEIDEN Er is ingebroken in een herenmagazijn aan de Breestraat. De inbrekers verschaften zich toegang tot het pand door een ruit in te slaan. Zij braken een bureau open en haalden daaruit een geldkist met f 5000,- Burgerlijke Stand dina Jacoba Wilhclmina dr. v. C. M. var Abswoude en P. G. van Maren. Moniqu< Wilhelmina Charlotte dr. v. G. J. A. Juffer mans en T. J. M. Zonderop. Johanna Karl Legermuseum: blik op strijdbaarheid Kam en M. Loman. Nadya EUs< borg d.v. J. H. Sehurlnk en D. ulp. Bienda Petronella Tin huta.T N. Bakhtalt e^E.8N*AbdoeVg °fo T. Bloos en E. M. Oppelaar, A. T. Neutboom. J. TJoen fatascho M. E. Verbaan. L. C. H. J. Veldhui

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3