„Boek heeft als roman afgedaan" Lucy Ball 60 jaar Wim Kan: klacht tegen £cidóc Gouaa/iii f e0 derksen- schrijver Brabants Nieuwsblad De rode kamer ONDERWIJS NIET INTERESSANT VOOR DE ONDERWIJZER PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 Verklaring met goede beloften VAN de regeringsverklaring, welke een nieuw kabinet aan het begin van zijn rit aflegt, wordt terecht verwacht, dat vooral duidelijk wordt gemaakt hoe de hoofdweg er uit komt te zien, waar langs de regeringsploeg zijn doel wil bereiken. Politiek-principieel maar, gelet op de omstandigheden waaronder ge werkt moet worden, ook concreet. Vier jaar geleden werd door het kabinet-De Jong een te waarderen poging in deze richting gedaan; toen stonden onder meer het nauwer betrekken van de gewone burger bij de democratie en het verbeteren van het leefklimaat centraal. Wat mocht vandaag van de regerings verklaring-Biesheuvel verwacht worden? Ten eerste een krachtiger poging om wat het vorige kabinet begeerde, ook uitgevoerd te krijgen. Ten tweede het wegnemen van de financieel-economische oorzaken welke afgelopen vier jaar het realiseren van menig goed voornemen in de weg hebben gestaan. Ten derde het schetsen van zo'n concreet beleid, dat cok voor twijfelaars duidelijk wordt, dat de regeringsploeg, die politiek gezien een gelgenheidsprodukt is, metterdaad van plan is een groot stuk te realiseren van de vooruitstrevende politiek welke ten minste drie van de partijen waarop het kabinet-Biesheuvel steunt, bij de verkie- "gen beloofd hebben. Geen polarisatie CTERK valt in de regeringsverklaring cp. dat het kabinet zijn werk wil verrichten in overleg met de burgers voor wie het gaat werken. Dit kan dus betekenen dat mr. Biesheuvel en zijn team zich inderdaad intensief gaan in spannen om de democratisering en daar mee de democratie waar te maken. Wat Den Uyl en Van Mierlo morgen gaan zeggen van de belofte die het kabinet doet ook open te staan voor redelijk overleg met de oppositie, wach ten we met belangstelling af. Ook met enige vrees, omdat dit jaar vanuit de Partij van de Arbeid en D '66 fel gepleit is voor de polarisatie het aanzetten van politieke scheidslijnen welke de nieuwe regeringsploeg afwijst. En, naar onze smaak, thans terecht afwijst. Want bij een polarisatie zoals vóór en tijdens de verkiezingscampagne in Nederland is geijverd, krijgt de poging om wat goed is in het bestaande cn wat nieuw moet worden in de toekomst met elkaar te oombirieren, geen eerlijke kans. Voral niet nu in feite gebleken is, hoe anno 1971 in Nederland geen polarisatie uit politieke tegenstelingen voortvloeit, maar politieke tegenstellingen geforceerd worden, omdat somigen polarisatie als een nieuw onfeibaar dogma propageren. Wie vanuit de polarisatiegedaehle het streven door een verantwoorde over heidsfinanciering. de aanpak van maat schappelijke knelpunten en het bestrij den van ongewenste nevengevolgen in de welvaartsmaatschappij gaat beoordelen, komt a priori tot een motie van wantrou wen aan het adres van Biesheuvel's re geringsverklaring. Maar een eerlijke zaak is zo'n veroordeling dan niet. Offers ITIT Biesheuvels program blijkt een serieus voronemen om financieel- economisch de hindernissen welke een goede welvaartspolitiek in de weg staan, Van de burgers worden hierbij offers gevraagd; de bereidheid om die te bren gen zal naar onze smaak voldoende wor den, wanneer deze week en daarna in de komende begrotingsbehandeling duidelijk wordt gemaakt, dat de versoberingen die het kabinet gaat toepassen, inderdaad ge richt worden op het bestrijden van de ..kwalijke" nevenverschijnselen van de welvaartsmaatschappij. Het elders in de verklaring genoemde ..aanpakken van maatschappelijke knelpunten" zal daar bij dan erg vooraan moeten staan. Zo ja. dan komt er veel terecht van de vooruitstrevende visie die in het pro gram van bijvoorbeeld de KVP aanwezig was en moet redelijk overleg, in en bui ten het parlement, inderdaad tot een goede welzijnspolitiek leiden. Zo neen, dan krijgt het kabinetsbeleid uiteindelijk toch het stempel van de politiek welke de VVD. tot haar genoegen, ditmaal voor een deel der publieke opinie als „de Colijntraditie van DS '70" heeft laten kenschetsen. Wanneer het kabinet in het doen en laten van het bedrijfsleven het verster ken van de economische structuur be langrijk noemt, zeggen we „ja". Maar alleen wanneer in de praktijk ook blijkt datde wijziging van de maatschappelijke structuur in vooruitstrevende geest daar aan gepaard gaat. Dan wordt het kabinet-Biesheuvel im mers niet gedoemd om schietschijf te worden van hen die de Nederlandse bur gers hun polarisatiegedachten willen op dringen. BERGEN In opdracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk schreef auteur Leo Derksen uit Bergen het toneelspel ..Weet u misschien waar de Rozenlaan ligt", dat in het najaar op televisie zal worden uitgezonden. ..In opdracht van CRM klinkt wel zwaar", aldus de schrijver. „Iedere omroepvereniging mag per jaar een schrijver een opdracht geven een televisie spel te schrijven en dat wordt gesubsidieerd door CRM Zo ligt het wel even anders in het gehoor". Leo Derksen ziet de opdracht niet als een verdienste, maar wel als het uitgezonden wordt. Elk jaar wordt vijf schrijvers verzocht een stuk te schrijven, maar dat wil niet zeggen dat het goed is. De opdracht wordt betaald, maar of het uigezonden wordt is een tweede. Het televisiespel handelt over een vrouw, die de pech heeft getrouwd te zijn met een „vakidioot". De sati re en de ironie vieren hoogtij in het stuk. hetgeen de auteur zelf een specialiteit van zich vindt en wat bij zijn stijl hoort. „De ellende bij het Nederlandse to neel is, dat ze alles proberen te verklaren", zegt hij zelf. „Vinden ze een stuk goed, dan gaan alle karak ters van de personen in het spel op een weegschaaltje. Alles moet ineens psychologisch verklaard worden en dan sta ik er zelf van te kijken wat een diepgang in bepaalde figuren wordt gevonden, terwijl ik het hele maal niet zo bedoeld heb. Een sati risch humoristisch stuk wordt ineens ïen drama. Van een miezerig klein dictatortje wordt een brullende leeuw gemaakt en van het spel blijft geen spaan heel". TEKORTKOMINGEN Met het schrijven van een televisie spel heeft Leo Derksen niet veel moei te. „Op het moment, dat ik achter mijn bureau zit, is het werk al gebeurd. Dit stuk „Weet u misschien waar de Rozenlaan ligt" heb ik in veertien avonden geschreven,maar het denkwerk vooraf (wat. wie, waar, hoe enz.) neemt veel tijd in Tussen het schrijven van een televi siespel en een artikel of boek ligt een groot verschil. „In 1958 schreef ik mijn eerste televisiestuk, wat overigens nooit is uitgezonden. Daar na ben ik een boek gaan lezen van Paddy Chayefsky, die ik zelf zi als de geestelijke vader van het televi siespel en daar heb ik ontzettend zeel uit geleerd", aldus de schijver. „Zi ik dan later weer dat werk van 1958. dan herken ik mijn tekort komingen wel degelijk. Dat wil allemaal niet zeggen, dat het schrijven voor televisie moeilij ker is dan een artikel of boek. Bij het één zowel als het ander komt het zinsritme en de techniek kijken Dc kunst van het schrijven is het taal gebruik zo simpel mogeijk houden. Je bewijst je zelf niet een intellectu eel te zijn door moeilijk woorden te gebruiken Het televisiespel kenmerkt zich door het conflict dat aanwezig moet zijn. Alleen maar een gedachtengang van een persoon zou een saai kijkspel tot gevolg hebben. De bewondering van Leo Derksen voor Paddy Chayefsky heeft zich in middels geuit in een boek, dat even eens in het najaar het daglicht zal zien. Het boek wordt gebracht als een cursus voor het schrijven van televisiespelen van de „Famous wri ters school". Een televisiespel wordt geheel ontrafeld in het boek en in alle details besproken. zegt de auteur. „In 1964 schreef ik mijn laatste derde boek, buiten het werk over het telvisiespel gere kend. Er verschijnen jaarlijks vijfduizend boeken. Zal ik er dan nog ééntje gaan maken? Naar mijn idee heeft het boek als roman afbe- Je moet uiteindelijk ook aan de poiiemonnee denken dat dat het loont het chrijven van boek niet meer". De toekomst ligt, in elk geval voor Leo Derksen, in het schrijven van teleisiespelen. Hij heeft er trouwens al veertien geschrevn, dus hij weet waar hij over praat. De belangrijkheid van het televisies- spel wordt in Nederland ondeschat. De toneenlliefhebber verwacht het klassewerk in de schouwburg en is daar ook bereid een heleboel tekort komingen van decor of spelers voor lief te nemen. Bij een toneelspel op televisie spreekt men al gauw in de kritieken van „een typisch bordpa pieren decor". ..Als je in de schouwburg een stel spelers in een kartonnen bootje wat ziet wiegen wordt dat zonder meer geaccepteerd", aldus de schrijver. „Men is zich bewust van de beper kingen op het toneel en heeft zich daar al jaren bij neergelegd. Nu moet je datzelfde eens op televisie proberen. Ineens kan het publiek de fantasie niet meer opbrengen". Het televisiespel is een kostbare aangelegenheid; voor één uur en tien minuten spel ben je al dertigduizend gulden kwijt voor acteurs en wat daarom heen zit. Het technische ge deelte is daar niet bij inbegrepen. Het gemiddelde aantal kijkers be draagt een drie miljoen terwijl alle toneelgezelschappen met 3.500 voor stellingen per jaar slechts één mil joen kijkers trekken. KOEIEMAAG ..Het is spijtig, dat je al dat werk verzet voor maar één uur televisie", vindt Leo Derksen. „Als de omroep- ster na dat uurtje op het beeld verschijnt en het volgende program ma aankondigt, dat over de maag van een koe handelt, dan krijg je een verschrikkelijk leeg gevoel over je. Je zou ermee willen kappen op zo'n moment en ergens op Ameland ééndagskuikcns willen gaan fokken. Twee dagen kan ik die kuikens niet in leven houden, vandaar Regisseur maakt er soms heel wat anders van heel goed. wat merkwaardig klinkt uit de mond van een mand, die net een gesubsidieerd televisiespel heeft afgelverd. „Een heleboel „kunstenaars" vinden het prachtig een subsidie van CRM te krijgen, maar vergeten dat er ook wat voor gedaan moet worden", zegt hij. „Er wordt wat verf gekocht, een ezel aangeschaft, een zonnebril op gezet en men pretendeert een artiest le zijn. De room en de sfeer van een stuk of schilderij ontstaat bij het doen. Kunst moet je doen, daar moet je niet over kletsen". Elke televisieschrijver in Nederland weet, dat hij nooit een gaaf werk stuk kan afleveren. Op het moment van de generale repetitie kan hij aan het geheel weinig of niets meer veranderen. De regisseur kan van een stuk heel iets anders maken en de auteur is geen welkome gast als het toneelgezelschap aan het repete ren is. De auteur wordt als een voyeur gezien en kan en mag zich ook niet bemoeien met de verdere loop van het stuk. Het schrijven doe je alleen en toneelspelen is team work. Daar past hij niet tussen", aldus Leo Derksen. De drie kinderen van de schrijver, die uw verslaggever al enige tijd de deur hebben lopen uitkijken, omdat zij met vader hadden afgesproken te gaan verven, kunnen hun ongeduld niet langer bedwingen en besluiten het gesprek moet de vraag: „Weet u misschien waar de verfpot staat? Dan kunnen we vast beginnen". ART VERBURG Maanwerk blijft mensenwerk Zijn astronauten werkelijk noodzake lijk? Die vraag is steeds weer aan de orde geweest sinds de Russen hun on bemande ruimtevaart hebben ontwik keld. En die vraag heeft aan kracht gewonnen door de ongelukken die zich in de bemande ruimtevaart hebben voorgedaan. Toch heeft de Apollo 15- excursie opnieuw aangetoond dat het antwoord op de vraag ,ja" moet lui- In de drie dagen van hun maanex- ploratie hebben Scott en Irwin kristal helder aangetoond dat mensen tot din gen in staat zijn die computers niet kunnen. Als het tot een test komt, is de mens de beste machine. Hij kan impro viseren met het oog van onverwachte dingen. Hij kan zijn werk waardevol maken door een overwogen keuze en selectie. Opnieuw is het menselijk ver stand het meest wendbare, produktieve controlesysteem gebleken. De Russen hebben aangetoond dat het mogelijk is een onbemand karretje over te brengen, in beweging te zetten en te besturen. Maanstof en -stenen kunnen worden opgepakt en teruggebracht naar de aarde via een onbemand ruimte vaartuig. Maar het is een werk dat de vergelijking met dat van Scott en Irwin niet kan doorstaan. Mensenwerk blijkt opnieuw waardevast. De Roermondse rellen waren door afloop (een dode) en diepere oorzaak (gevoel van discriminatie) ernstig ge noeg voor twee actualiteitenrubrieken om er verslag van te doen. Zowel Hier en Nu als Achter het Nieuws haakten er op in. Dit is in voortreffelijke samenwerking gebeurd. Beide rubrieken vulden elkaar aan en verwezen ook naar de uitspraken en de conclusies in eikaars program ma's. Deze uitzendingen maakten dui delijk. dat er voor de Zuid-Molukkers in ons land echt iets zal moeten wor den gedaan. De oordelen van onna denkende Nederlanders over de Zuid- Molukkers zijn sterk aggressief ge kleurd, terwijl de Zuidmolukse jon geren ook allerminst toe zijn aan het gieten van water bij de wijn. Zij stellen zich zeer scherp op tegenover het zoals zij het voelen hun aangeda ne onrecht. Daarom verdient het aan beveling ir. Manusama serieus te ne men, die een inspraakraad van Zuid- Molukkers wil formeren om met de regering over maatregelen te overleg gen. De NCRV begon gisteravond met een serie over Arsène Lupin, de mis dadiger met een hart van goud. die het tegen de rijken opneemt voor het mindere of belaagde volk. Üeze Frane bijdrage zat filmisch goed in elkaar, maar wij vragen ons af of deze Arsène Lupin inderdaad zo tijdgebonden moet zijn. Arsène was niet uitgesproken een kind van zijn tijd en kan de historische verantwoording in behui zing, dracht en optreden missen, zeker wanneer de reconstructie tot in details plaatsheeft, hetgeen ook voor de kij ker erg vermoeiend is. Voor wie echter hecht aan de sfeer van die tijd, dc 20'er jaren, moet het een plezierig herkenning geweest zijn, zoals ook Top Hat, de showfilm uit de jaren '30 met in de hoofdrollen de nimmer geëvenaarde dansers Fred Astaire en Ginger Rogers. Ad Int. (Van onze correspondent) BREDA Wim Kan wil wel eens uitgemaakt zien hoeveel grappen uit j zijn conférence de critici in hun recensies over zijn programma ongestraft over kunnen nemen. Tegen een klein aantal heeft hij geen bezwaar, maar het Brabants Nieuwsblad ging volgens hem onlangs te ver. Welgeteld was i hij daarin veertig van zijn grappen tegengekomen. Hij was daarover niet I zozeer boos alswel bedroefd. Hij heeft daarom klachten ingediend zowel bij de officier van justitie te Breda als bij de Raad voor de Journalistiek. Te veel grappen in recensies Het Brabants Nieuwsblad publiceerde onlangs een bespreking van een voor stelling van Wim Kan in Vlissingen. Daarin waren twaalf van zijn grappen letterlijk opgenomen. Dat vond Kan al onaangenaam in verband met de show, die hij nadien moest geven in Roozendaal. Hij was oorspronkelijk zelfs van plan niet naar Roozendaal te gaan, maar ver scheen er toch op de planken. De voor stelling werd volgens Wim Kan op lezenswaardige wijze besproken door een recensent van het Brabants Nieuws blad, die echter in zijn verhaal nog eens 24 grappen van Wim Kan verwerkte. Hij had daar verdriet van. Op de redactie van het Brabants Nieuwsblad is men verbaasd over dat verdriet. Men wijst er op, dat het door Wim Kan gewraakte verhaal in een groot aantal regionale kranten, allemaal aangesloten bij de GPD, afgedrukt is. Voorts hadden volgens de redactie de grappen uit de show van Wim Kan te Vlissingen bijna allemaal betrekking op de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer op woensdag 28 april. Die grappen kon hij voor zijn voorstel ling in Roozendaal, die na de verkiezin gen plaats had. eigenlijk niet meer ge bruiken. Dat in de Amerikaanse filmster die vooral grote bekendheid verwierf v-shows, gaat vrijdag haar 60e verjaardag vieren. In haar optreden zij nog altijd een grote monterheid en vitaliteit aan de dag. HILVERSUM (ANP) Radio Veronica heeft meegedeeld, dat er voor de actie tot zelfbehoud van het miljoen aan gevraagde en gedistribueerde kaarten intussen meer dan 200.000 ingevuld en ondertekend terug zijn ontvangen. De leeftijden van de inzenders liepen uiteen van 5 tot 93 jaar, maar er was een duidelijke meerderheid in de leef tijdsgroep tussen de 20 en 30 jaar. voorstelling te Roozendaal nog een 24 grappen waren opgenomen is volgens het Brabants Nieuwsblad helemaal niets bijzonders: „Dat is gebeurd om de sfeer van de show van Wim Kan goed weer te kunnen geven en omdat de visie van Wim Kan op het politieke gebeuren een hoeveelheid informatie bevat. Bovendien ontlenen de grappen van Kan voor een belangrijk deel hun waarde aan de unieke wijze van vertellen en dit is niet na te vertellen". Het „chtste en voorlaatste deel van de televisiefeuilleton „De rode ka mer" wordt door de KRO-televisie van avond uitgezonden. In deze aflevering ziet de kijker de verdere belevenissen van hoofdfiguur Arvid Falk, zijn broer Carl Nicolaus, en de vrienden van Arvid, zoals b.v. de schilder Lu- dell. Deze laatste, inmiddels een be kend portrettist, maakt een portret van Carl Nicolaus. Arvid leest op ver zoek van zijn broer bij een diner voor, maar het boekje, dat hij daar voor in handen gestopt krijgt, blijkt nogal dubbelzinnig te zijn. Tenslotte wordt Montanus, een jonge filosoof en vriend van Arvid. in een verhitte discussie gewikkeld, waaraan ook de timmerman, die in de zesde aflevering van deze serie naar voren kwam. meedoet. De serie „De rode kamer" werd door de Zweedse televisie ge maakt naar de gelijknamige roman van August Strindberg. Televisie-bewer king: Herbert Grevenius. Regie: Bengt Lagerqvisl. KRO Ned. I: 21.50 uur Vanavond zendt de KRO-televisie een documentaire over de onderwijsver nieuwing uit, een onderwerp, dat de laatste jaren in hel middelpunt van de belangstelling staat. Een van de mensen, die bij de vernieuwing van het basisonderwijs opmerkelijke resul taten boekt, is de hoofdonderwijzer J. Dezaire, hoofd varf de St.-Augustinus- school te Rotterdam. Van hem is ook de uitspraak „Het onderwijs is nooit interessant geweest voor de onderwij zer". De samensteller van deze docu mentaire Leo Akkermans heeft deze uitspraak als titel aan het programma meegegeven. De gedachtegang van de heer De zaire is, dat de jonge onderwijzer, die van de kweekschool (tegenwoordig pe dagogische academie) af komt en les gaat geven, binnen enkele jaren in routine verzeild raakt, die door de oudere onderwijzers als een voordeel wordt gezien, maar voor de jongere leerkrachten nauwelijks interessant is. In het vernieuwde onderwijs gaat de onderwijzer niet meer uit van het lesje in het leerboekje, hij volgt niet langer een bepaalde methode, maar probeert les te geven vanuit het Hoof onderwijzer Dezaire brengt de vernieuwing in de praktijk sinds hij in 1963 zijn intrede deed op de Au- gustinusschool, die thans 350 kinderen telt, onder wie een groot aantal af komstig van buitenlandse gastarbei ders. Op deze school zijn bepaalde vakken, zoals aardrijkskunde en ge schiedenis ondergebracht onder de noemer „wereldoriëntatie". De kinde ren werken in kleine groepjes van verschillende leeftijden onder leiding van een leerling. Aan de hand van de ervaringen, die schoolhoofd Dezaire in de loop der jaren heeft opgedaan, wordt duidelijk, dat het nogal eens gebruikte argument, dat onderwijs vernieuwing niet eerder kan plaats vinden dan nadat er extra-financiën en -middelen aanwezig zijn, niet al tijd opgaat. Er werden aan de Sint- Augustinusschool diverse malen dooi de gemeente Rotterdam extra-kredie ten verstrekt ten behoeve van de on derwijsvernieuwing. De documentaire laat zien, hoe op deze school onder niet zo ideale om standigheden toch een maximum aan vernieuwing wordt gerealiseerd. Or ganisatie: Anke Serraris. Samenstel ling en regie: Leo Akkermans. KRO Ned. I: 20.21 uur. Ancly Williams De KRO-televisie zendt de voorlopig laatste aflevering uit van de serie showprogramma's rondom de Ameri kaanse zanger Andy Williams. Deze serie shows werd n.l. in Amerika in middels stopgezel. Gasten in deze laatste aflevering zijn dirigent Henry Mancini. comedian .Jonathan Winters, zanger Rav Stevens, Phyllis Diller en als speciale gaste Joan Kennedv. echt genote van senator Edward Kennedy. Gastheer Andv Williams opent deze laatste show met de song Cause you don't want my love, waarna hij Jona than Winters laat optreden als vertel ler van oude verhalen. Vervolgens treden Phyllis Diller. Ray Stevens en Jonathan Winters op in een schets, getiteld Yoland en de professors Daarna introduceert Andy Williams zijn speciale gaste Joan Kennedv. die als pianiste optreedt. Zij brengt de Arabesque no. 1 van Debussy en een gedeelte uit de film Love story. Diri gent Henry Mancini is te zien in een optreden met het Mike Post Orkest, beluisteren in de volgende songs: It's Andy Williams is in deze show te impossible, Whisling away the dark, Time after time en My way. KRO Ned. I: 21.00 uur. NEDERLAND I 18.15 uur: Samenvatting regeringsvrklaring KRO 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Daktari 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Gesprek met een onderwijzer 20.50 uur: Het hoefijzer, tv-film 21.00 uur: Andy Williams 21.50 uur: De rode kamer 22.35 uur: Journaal. NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Première AVRO 19.30 uur: Operatie minus V 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Rallycross 21.00 uur: Peyton Place 21.50 uur: Televizier 22.40 uur: Journaal NEDERLAND 1 NOS: NEDERLAND NCRV: Journaal NCRV 17.00 uur: 20.21 uur: 18.45 uur Goed gebruld, leeuv Staatsloterij Pip en Zip 17.25 uur: 20.26 uur: 18.55 uur: Peter en Lotla Socutera Journaal NOS: 20.31 uur: 19.05 uur 18.00 uur: Uit de wereld der Eddy ready go Debeatten insekten 20.00 uur regeringsverklaring 20.45 uur Journaal 18.45 uur: Eiland in de zon. 20.21 uur Pip en Zip film Doek Green, 18.55 uur: 22.40 uur: Journaal Studio Sport 21.05 uur 19.05 uur 23.05 uur: Spel zonder gren Dubbeldekkertjes Journaal 22.25 uur: CVK: 23.10 uur: Orgelspel 19.30 uur: Debatten 22.30 uur Kenmerk regeringsverklaring Journaal (S) Lichti portages, kommentaren en muziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot tweegevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.2G Mededelingen t.b.v. land- en 13.00-13.05 Raden maar NCRV: 14.10 (S) Weens-Mozart-ensemblc: klassieke muziek. ie. (7.33-7.38 Van 'P de buurtbew jeugdTNOSZ:aai7.02 richten. 12.08 Muzlekprogi tcnlnnds persoverzicht. 13.00 Nieuws en to neelagenda. 13,20 Dansmuziek. 13.55 Beursbe richten. 14.00 Nieuws. 14.03 Klassieke muziek «Sw ,s1.;?sflv„„;,Mae "sz1., 'as mededelingen. 17.15 Muziekprogramma™^*"

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2