AVRO'S TELE VIZIER OP ZEE ACHTERGELATEN Hulde aan Veronica en Nordsee Oud-actrice Tilly Lus overleden TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN AGIN A 2 LEIDSE COURANT fDAG MAANDAG 2ü JuL,I (Van i verslaggevers) SCHEVENINGEN Schipper Cor den Heyer van de logger Dolfijn heeft zaterdagmiddag een reportageteam van AVRO'S Televizier midden op zee achtergelaten. De televisiemensen waren aan boord van de etherpiraat Radio Nordsee International geklommen om opnamen te maken voor de Enkele uren later moest het reportage- team in de Scheveningse haven een boot charteren om weer aan wal te komen. Dit was eigenlijk één van de weinige aangrijpende voorvallen van de zeetocht, georganiseerd door de grote radiopiratenliefhebber J. Verbaan uit Den Haag. Met ongeveer honderd sympathisanten uit Nederland, België en Engeland, vertrok hij vroeg in de middag met de logger Dolfijn van Rederij Jacques Vrolijk. Tijdens de zeetrip werd langs Radio Veronica, Radio Nordsee en het REM-eiland ge varen om daar bloemen af te geven of in zee te gooien. Dit alles om een hulde te brengen aan de vrije radio stations, die in de ogen van de organi satie alle recht van bestaan hebben' moeten. In het buitenland bestaan ook van deze verenigingen en een aantal leden daar van liet zich maar al te graag optrom melen om tegen een geringe vergoe ding deze tocht mee te maken. Het aan bod was echter zo groot, dat velen te leurgesteld moesten worden en op de kade moesten achterblijven toen de Dolfijn uitvoer. De stemming aan boord was zeker niet piraatachtig. Integendeel, de meesten luisterden wat passief naar de muziek van verschillende buitenterritoriale radiostations door transistors tegen het oor te drukken. De AVRO had laten weten in deze club wel brood te zien en was dan ook met een team present. Radio Veronica werd eerst aangedaan. De bemanning hiervan, die dagelijks al uit fatsoen wordt verplicht om de arm spieren op te rekken door de fans onder de sportvissers op afstand toe te wui ven, begroette zaterdagmiddag hun bijna idolate scheepslading luisteraars op de Dolfijn met een brede glimlach. Een bos gele ruikers werd aangereikt. Foto- en filmcamera's deden hun werk. Als tweede stond Radio Nordsee op de lijst. Ook hier een warm onthaal, waar na schipper Den Heyer opstoomde naar het REM-eiland. Veel te vroeg en niet op commando van de AVRO-mensen werden bloemen rond het roestige karkas uitgestrooid. Zodat men uit het vooronder van de Dolfijn een tweede boeket liet aanrukken. Ook die tweede worp viel voor de cameraman in het water. Toen er om een derde bos ge- Onder het gekletter vraagd werd, bleek de voorraad bloe men op te zijn. Aanvankelijk zou ook naar de plaats van Radio Capitol gevaren worden. uitzending van morgenavond. Afgesproken werd dat de Dolfijn hiervoor speciaal een half uur langszij zou blijven liggen. Toen de cameraploeg evenwel langer aan boord van het zendschip bleef zonder Cor den Heyer hiervan op de hoogte te brengen, werd de Scheveningse schipper zo boos, dat hij één van zijn matrozen de trossen liet losgooien en er vervolgens op volle kracht vandoor ging. wat shotjes wilde maken van de res tauratie van het zendschip, dat medio mei door een bomaanslag geteisterd werd. De betalende mensen aan boord zouden een half uurtje moeten wach ten. Maar toen de Dolfijn eenmaal langszij lag van Radio Nordsee kwam een aantal deelnemers in touw. Entering Gedreven door hun enthousiasme pro beerden ze op de radiopiraat te klau teren, een niet alledaagse entering met alle gevaren van dien. De adjunct- directeur van Radio Nordsee moest hier niets van hebben en probeerde zoveel mogelijk zün stationliefhebbers met krachtige termen te bewegen naar de Dolfijn terug te keren. Maar sommigen hadden de ruimen van het zendschip, de Mebo-II, al bereikt. De organisatie dreigde even goed fout te lopen. Enkele bemanningsleden van de Mebo hingen over de reling van hun schip en lieten het getier voor wat het was. Zij vonden het prachtig, ook al rende de adjunct-directeur van bakboord naar stuurboord om zoveel mogelijk „kapers" in de kraag te grijpen en naar hun eigen gehuurde Dolfijn te vermanen. In de lage gangen en hutten van Radio Nordsee keken inmiddels meer geluk kigen hun ogen uit. Souvenir jagers werden gesignaleerd en dat was voor de bemanning aanleiding om hun ad junct-directeur ter zijde te staan en schoon schip te maken. Alleen de AVRO was nog aan boord. Terwijl schipper Den Heyer zijn horloge al in de gaten hield, vroegen de opvarenden van de Dolfijn om handtekeningen. Enkele pennen en potloden vielen tij dens dit gewriemel tussen de twee schepen in. Toen schreeuwde de schipper de ver lossende woorden: „Trossen los". Drie kwartier later stonden de fans weer op de kade. Het feest was voorbij. Hun vurige wens om de zendschepen eens van nabij te bekijken en op hun ma nier te begroeten, was in vervulling gegaan. „Het is de bedoeling dat er volgende maand nog eens uitgevaren wordt met dezelfde intentie: lang leve de vr(je radio", aldus organisator J. Verbaan. Bij Radio Nordsee International leek het enthousiasme van de opvarende fans niet te temmen. Een aantal haalde hi da brekende toeren uit om het schip te enteren- perij jgiscl Maar het noodweer dat toen losbrak was voor de schipper aanleiding om terug te koersen en wel via Radio Nordsee, omdat het reportageteam nog Nederlandse deelname aan Songfestival Malta SCHIPHOL (ANP) Vanmorgen zijn de artiesten Linda Christine, Euson en D. C. Lewis van Schiphol vertrokken om deel te nemen aan het Derde Interna tionale Songfestival van Malta. Linda Christine zal daar Indonesië vertegen woordigen, Euson de Antillen en D. C. Lewis Nederland. Zij worden begeleid door mej. Danny Brard en de heer Jacues Montfoort van het bureau Paul Acket. Beiden zullen tevens zitting in de jury hebben, mej. Brard namens Indo nesië en de heer Montfoort namens Ne derland Het songfestival duurt tot 2 augustus. In totaal nemen er 24 lan den aan deel. f£unst en Ki unst en J\ unstenaars Jazz in Pepijn Op 1 augustus concer teert Chris Hinze Combination met Jimmy Shaperow, Roger Cooke, Wim Stolwijk en Chris Hinze. De gast is Charlie Mariano uit Indiana met saxo foons en Nagafvaran. Een pak van het hart van vele vaste tv-kijkers zal zaterdagavond ge weest zijn de ontknoping van de ge heimzinnige moord op de vrouw van de Duitse ingenieur Thomas Wassem. In drie delen begaf hij zich in onuit sprekelijk grote gevaren om de moor denaar van zijn echtgenote te ontmas keren. Aan het slot van het derde deel konden wij in tegenstelling tot het zoveelste lijk opgelucht adem ha len. Het blijft een vreemde zaak, dat men in de kringen van onze tv-regis- seurs blijkbaar niet over de be kwaamheden beschikt om zulk een thriller vlot, met snelle wisselingen van handeling, scène en personages in elkaar te zetten. In dit verband merken wij even terzijde op. dat ons zondagavond bij Floris op- en tegen viel hoe loom de paarden bewegen. Men kan uit de eerste de beste Wild- West-fiilm leren hoe dravende paar den versneld worden opgenomen om een maximaal hippisch snelheidseffect te bereiken, waar geen auto met meer paardekrachten tegen op kan. KRO-zomertheater gaf ons twee maal Pirandello, twee verfilmde no vellen uit zijn jonge jaren, spelend in zijn geboorteland Siiclië. Wij kennen hem vooral uit zijn latere toneelwerk, het conflict tussen schijn en wezen. het dromerige absurdisme van het niemandsland tussen normaal en ab normaal, met effectieve middelen van taal en stijl neergezet, die het irreële van de werkelijkheid waarneembaar maken. In zijn vroege novellen is hij nog niet aan die diepgang toe, wel aan het thema, dat hij nooit meer los zou laten, nl. de onmogelijkheid om het leven zoals het is te verzoenen met zoals men het zou willen. Het daarin gelegen deprimerende element wordt gecompenseerd door zijn geloof in de goedheid van de mens. Dat laatste ervaart men vooral in de beide novel len, Bitter Sicilië, waarin hij sociaal onrecht, later leidend tot de mafia, verbindt aan het menselijk onvermo gen om wezenlijke veranderingen tot stand te brengen. De Italiaanse tv bracht deze novellen sober in beeld met het accent op de mens, die niet tot het uiterste wil gaan, omdat hij daarmee de menselijkheid in gevaar brengt. De sfeer en de inhoud van de vroege Pirandello werd hiermee goed getroffen. Zowel vrijdagavond als zaterdaga- vond lieten wij Hier en Nu de nieuwsrubrieken schieten, omdat zij in het Brandpunt Achter het Nieuws j al die onderwerpen plaatsten, waar van wij voordien uitvoeriger uit de dagbladen kennis hadden kunnen ne- Vreedzame invasie in Europa op zondagmiddag, dat een beeld en een inzicht, beloofde te geven in de trek van Jonge Amerikanen naar Europa van van Jonge Europeanen naar Amerika, liep teleurstellend uit op een kaleidoscoop van folkloristische evenementen en cultuurmonumenten, terwijl allengs meer in het midden bleef waarom de jeugd het vaderhuis ontvlucht om als hippie aan de ver voering van het volle leven te proe ven. Al jaren maakt men studie van de drang van trekvogels, maar nu dit biologisch verschijnsel zich ook in mensen manifesteert laat men het voor wat het is, al zit een Vondelpark vol trekvogels, waarvoor de Duitsers zich kunnen bedienen van het trefze kere dubbelzinnige van de benaming Wandervogel. Van de gebroeders Karamazov van Dostojewski zagén we gisteravond het tweede deel tevens slot. Zaterdag pre zen wij op deze plaats al de ingetogen pathetiek van de mannenrollen ei bescheiden beeldbenadering in de dia logen. Hier en daar deden zich criante uitwaaieringen voor, Gallische exalta tie, die wij de Franse regisseurs gaar ne vergaven, omdat zij zo getrouw sfeer en inhoud hebben gezocht bij de uitbeelding van intuïtief raak ge schetste karakters, waarin de uiter sten werkzaam zijn tussen goed er kwaad met de daarbij behorende ex treme uitingen, de metafysieke heim wee en het lijden aan eigen innerlijke chaos. In de vrouwenrollen trof dat minder. Zij maken geen deel uit het proces, dat zich afspeelt ir zielen van de vier broers, maar stimu leren dat slechts. Daarom hadden wij de vrouwenrollen graag wat beheer ster, demonischer en fatalistischer ge zien, en wat minder warmbloedig. Nochtans handhaven wij onze eerder uitgesproken mening, dat het hier zeer geslaagde tv-adaptatie van Dos tojewski betreft, speciaal omdat er toegespitst op de dialogen werd ge speeld. Ad Int. Op de dag voor zijn gevecht tegen Jimmy Ellis, dat vannacht wordt gehouden in het Astrodome in Houston, nam zwaargeuücht Muhammed Ali (links vooraan) met komiek Joey Hishop (rechts). Ze maakten een ritje in ae Astroworld in Houston. Salzburger Festspiele zijn geopend SALZBURG (DPA) Met een toe spraak van de Oostenrijkse bondspresi dent Franz Jonas zijn zondag de Salz burger Festspiele 1971 geopend. Ze zul len duren tot 30 augustus. Als hoogtepunten van de spelen gelden de vier operapremières Monteverdi" „L'Orfeo", Mozarts' „Mitridate". Doni zetti's „Don Parquale" en Alban Bergs „Wocczeck". In totaal zullen 16 dirigen ten bij verschillende stukken optreden en zullen er tien symfonie- en kamerorkes ten te beluisteren zijn. Ons cultureel subsidiebeleid moet veranderd UTRECHT (ANP) „Er moet een herverkaveling van het subsidiebeleid komen, een soort ruilverkaveling van de geest", zegt de auteur van het boek „De overheid en de cultuur", de heer H. Mo lendijk in een interview met „Ruim Zicht", het officieel orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond. De heer Molendijk is oud-burgemeester van Amersfoort, voorzitter van de Stichting Recreatie, voorzitter van de Nederlandse Beiaardschool en bestuurder van het Nationaal Ballet. Er is volgens de heer Molendijk duidelijk sprake van een chaotische toestand inzake het subsidiebeleid. Een voorbeeld zijn volgens de heer Molendijk de muziekscholen, waarvan er ruim 100 in ons land zijn. Doordat het rijk nagenoeg niet subsidieerde, heeft men de schoolgelden de laatste jaren flink moeten verhogen; dit had tot gevolg dat de brede laag van leerlingen die er vroeger was, plaats maakte voor een kleine bovenlaag van leerlingen met welgestelde ouders. Een ander voorbeeld noemt de heer Molendijk de „contraprestatie". Voor het grootste deel vindt hij het weggegooid geld. Velen van de kunstenaars die in de contraprestatie zitten, zijn geen kunste naar; die mensen zouden doodeenvoudig een ander beroep moeten kiezen. De schrijver vestigde voort de aan dacht op het bestaan van 15 symfonie orkesten in ons land! „Ook is het mij niet duidelijk waarom we met 11 toneelgezelschappen in de Randstad moeten zitten, die bij elkaar zo'n 16.000.000,per jaar krijgen. Dat betekent dat we een 400-tal acteurs en actrices hebben die eigenlijk allemaal ambtenaar of ambtenares zijn geworden", aldus de schrijver. Met de door hem aanbevolen her verkaveling van het subsidiebeleid zal een groter deel moeten worden bestemd voor het amateurisme. De kloof tussen beroeps- en amateuristische kunst moet naar het oordeel van de heer Molendijk zo snel mogelijk worden gedempt. Regis seurs en dirigenten moeten dezelfde mo gelijkheid voor scholing en vorming krijgen als hun beroepscollega's. Verre weg het grootste deel van de schouw burgen zit met tekorten die elk jaar in de tonnen lopen. Je zou, volgens de heer Molendijk, kunnen spreken van een bodemloze put. NEDERLAND I NOS: 14.00 uur: Apollo-15 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.05 uur: The Flaxton Boys 19.30 uur: Netzilik Eskimo's 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Tijd voor de liefde, 21.45 uur: gesprek met prof. Godfried Bomans in Mjjnnich 22.25 uur: Journaal NEDERLAND II In een Duitse dansschool heeft de mode van de hotpants geleid tot een nieuwe dans. die onder de titel „Come and do the hotpants" de wereld zal moeten veroveren. Reeds vele jonge jaren hebben zich de be- bewegingen eigen gemaakt, die bij het vurige ritme van deze dans behoren. De armen moeten erbij omhoog, de heupen worden wiegend erbij omlaag gedraaid en de ruggestreng moet in een verticaal welvende beweging ge houden worden. Nochtans schuilen er veel Beierse elementen in deze dans: het klappen met de hand op de knieën en de Boomsedaisy- botsing. DEN HAAG (ANP) In de nacht van zaterdag op zondag is op 83-jarige leeftijd overleden de oud-actrice Tilly Lus. Zij is gehuwd geweest met wijlen Cor Ruys. Tilly Lus kwam als zesjarige bij het toneel en heeft onder meer gewerkt bij de Nederlandsche Tooneelvereeniging van Adriaan van der Horst, de Haghe- spelers van Eduard Verkade, het Hof- stadtooneel van Cor van der Lugt Mel- sert. het Princessetooneel en het Neder- landsch-Indisch tooneel van Cor Van 1932 tot 1938 maakte zij deel uit van de kern van het centraal toneel van Cees Laseur, toneelgroep De Scha kel. het Ruysensemble en tenslotte 1940 weer het Centraal Toneel. Op 9 mei 1940, de avond vóór Duitse inval in ons land, is zij voor het laatst opgetreden. Pogingen van Cees Laseur en Cor Hermus haar n; bevrijding weer te laten optreden ren tevergeefs. Tilly Lus, die ridder was in de orde van Oranje Nassau, heeft haar 25-jarig toneel jubileum gevierd in 1923 in hel stuk „Maskers" en haar 40-jarig jubi leum in 1.938 in het stuk „Renóe Jean ne" van de toneelgroep De Schakel Een van haar belangrijkste rollen was Kleine Jan in het stuk „Uitkomst' van Heijermans. Verder speelde zij de rol van Tsjie Moe in „De gele mantel van mademoiselle Bourrat". Haar laat ste rol was die van Maria in het stuk „Een familie in Nazareth" van het Cen traal Toneel van Cees Laseur. In de verbouwde Kunstzaal Zuid te Rot terdam exposeren tot 10 augustus vijf tien Noordhollandse jeramisten. Er i: tevens een keuze te zien van grafiek van Rotterdamse kunstenaars: Zuid plein 120. Dagelijks van 10 tot 17 uui en zondags: 12 tot 17 uur. 19.05 uur: geg Kuntsignalering en n VARA: l'are 19.30 uur: fein Coronation Street"ere 20.00 uur: ,miSi Journaal va' 20.21 uur: Prm' Met de muziek nf1^® 21.20 uur: Dlt Watervervuiling I orr 21.45 uur: min De ontworsteling !aar Anthony Purdy, 22.25 uur: neer Journaal 1971 d. I be NEDERLAND I KRO: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Daktari 20.00 uur: Journaal 20.21' uur: Andy WilliaKis 21.10 uur: Wielerronde 22.10 uur: De rode kamer 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Operatie minus 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Televizier 22.00 uur: >SE Boksen ClayElli!ass' 22.50 uur: us Journaal van oc HILVERSUM I 18.30-8.41 Nieuws; 18.41-19.00 (Nationale Zwemkampioenschappen ln Den Haag.) EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: woord aan het woord, lezing. 19.55 Medede lingen. NCRV: 20.00 (S) Holland Festival: NCRV Vocaal ensemble en een instrumen taal ensemble: oude en moderne koorwer ken. 21.00 <S) Radio Kamerorkest en solist: klassieke muziek (opn.) 21.35 De^kerk van- Avwldoverdenking. 22.30 Nieuws. 22 40 Lite- rama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 (S) Pianorecital: moderne muziek (opn.). 23.30 Verbosonika '71: compo sities in taal en geluid. 23.55-24.00 HILVERSUM II lJk 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.Was Promenade Orkest en zangsolisten; ai nc mentsmuzlek. 19.30 Nieuws. RVU: 19.35 recties op vroegere genealogische ondt" ktngen. Spreker: H. L. Kruimel. NOS:Ri. Komt U maar...: actueel programma v muziek. Bond zonder Naam: 22.20 Belet Aanbevolen!!'. NOS: 22.30 Nieuws. 22.4Clc dedellngen. AVRO: 22.45 Radiojoui NOS: 22.55 (S) NOS-Jazz: Jazz in BELGIE 324 m NEDERLANDS 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. Paardesportberichten. 18.45 Sport. 18.55 wenken. 19.00 Nieuws. 19.30 Intermezzo. Franse taalwenken. 19.43 Orkestmuziek. Operaconcert 22.00 Nieuws. 22.15 Sten^', muziek. 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte rai HILVERSUM I woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klas sieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten.) wijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de 10 00 Bijbelse verkenningen. 10.15 (S) Hoog tepunten uit Guillaume Teil, opera van Rossini. 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Italiaans opera-aria's, (gr). 11.15 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; kaal: muzikaal middagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws uit cleVNedrland se CAn?i?len. Spre ker: mr. H.L. Braam. KRO: 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai!: jeugdprogramma. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radio journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje - vervolg. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reporta- nen (gr). (11.00-11.02 Nieuws.)^LSO^Rond'om zending6" voor" 6 de61 a n d b o uw*"a V R o"* 12.4*0 Knipperlicht: wekelijks radio verkeeicu gazine. NOS: 12.55 Nationale Zwemkï„j oenschappen in Den Haag. 13.00 Nlt" AVRO 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 "ft gel van België: Muziek en nieuws van Ra zuiderburen. 14.00 Jazz uit het histqjja archief: oude jazz. 14.30 (S) Licht in taaleen rubriek over het leven in de we AVRO: 15.10 Muziekmiddag, waarin lrg 15.10 (S) Nieuwe grammofoonplaten me lichting: 16.00 Nieuws: 16.03 Oude mifa" 16.25 Beiaardconcert; 16.44 (S) Klassieke v mermuziek. 17.30 De Marinierskapel. |e Mededelingen. HILVERSUM III fpr VARA: 9-00 Nieuws. 9.03 Plaatjes vodel pep. 10.00 Nieuws. 10.03 Ekspres. plater,, gramma. 11.00 Nieuws. 11.03 Een opval" vrolijke gevarieerde visite (12.00 Nle»S 13.00 Nieuws. 13.03 De Eddij Becker (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-sfr van And Bos. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 'll gevarieerd platenprogramma BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nieuws, mededelingen en SOS richten. 12 08 Muziekprogramma. 12.55 neelagenda. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Beut richten. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerd ig gramma. (15.00 Nieuws. 16.00 Nieuws^, Weegschaal. |vi dt Gezamenlijke stap van dagbladen en NOS bij minister AMSTERDAM (ANP) Naar aanlei ding van een door de NOS genomen initiatief hebben de besturen van de Nederlandse Dagbladpers en de Neder landse Omroep Stichting, hierna te noe men pers en omroep, besloten gezamen lijk de minister van CRM te benaderen teneinde deze op basis van de volgende uitgangspunten ervan tc overtuigen, dat de regering op korte termijn een stand punt bepaalt ten aanzien van de niet geheel los van elkaar te beschouwen financiële problematiek van pers ener zijds en omroep anderzijds. De gemeenschappelijke uitgangspunten zijn o.m.: Pers en omroep achten het van principieel belang, dat beide media pluriform blijven; pers en omroep als massacommunicatiemiddelen dienen te zamen een zodanig beleid op langere termijn te voeren, dat beiderlei ta zo goed mogelijk kunnen worden uill voerd; te dien einde wordt gezanfl lijk een overlegorgaan ingesteld, dal taak heeft de nog tussen pers en roep bestaande geschillen op te lol en de basis te vormen voor uitvoel van een algemeen massacommuniea gebied op langere termijn; een g: deel van de dagbladpers bevindt z als gevolg van de invoering van etherrecrame en door structurelel conjuncturele ontwikkelingen, in m' lijke financiële omstandigheden. Gezien deze situatie, achten pers| omroep liet noodzakelijk, dat een a merkelijk verhoogde bijdrage uit de brengsten van de etherreclame, \v< bijdrage een tijdelijk karakter zal h ben, op korte termijn aan de dagbl pers ter beschikking wordt gesteld.^

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2