£eidóc0ou^Hit Voor de tweede maal Drieluik op scherm DOCUMENTAIRE OVER DE MAAN Op lokatie in Thora Vreedzame invasie EEN AKTIEVE BEZORGER antenne Sport op tv en radio Tweemaal Pirandello in Bitter Sicilië PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 JULlFÜU Wat heeft nu voorrang bij de KVP? MET verkiezingen en zomervakanties achter de rug gaan in het politiek bedrijf personen en groepen zich onge twijfeld weer bezighouden met de structuur van Nederlands politieke par tijen. In „KVP '71" staat deze week een openingsartikel van Bart Gribnau te lezen onder het motto: „Herbezinning eis van deze tijd"; een van de conclu sies is dat grondslag en karakter van de partij weer ter discussie gesteld moeten worden. In dezelfde aflevering herhaalt dr. Couwenberg zijn bekende pleidooi voor deconfessionalisering van de KVP en voor meer nadruk bij het streven naar een christen-democratie op politiek-sociale kenmerken. Een voor de hand liggende vraag van „gewone" partijleden zou kunnen zijn, wat komende maanden zo niet jaren!) de voorrang gaat krijgen: de principiële discussie over de verdere ontwikkeling van de confessionele partijen of de praktische politiek. „A'iet praten j^IET alleen de KVP-leiding ziet zich tegenover zulke vragen geplaats. Drs. Den Uyl, ook komende tijd gega randeerd weer de voornaamste opposi tieleider, ziet scherp in, dat in zijn kringen niet al te veel gepraat moet worden over het omzetten van de drie samenwerkende partijen van het „scha duwkabinet'' in één progressieve volks partij. Zo iets kan alleen maar interne spanningen opwekken, terwijl mis schien wel tot drs. Den Uyls eigen verrassing de jongste Kamerverkie zingen op de keper beschouwd voor de Partij van de Arbeid gunstiger zijn geweest dan voor D'66 en veel gunsti ger dan voor de PPR. Hoe mr. Van Mierlo daarover precies denkt, krijgen we komende maanden wellicht nog te horen, maar in logische denkwijze van de heer Den Uyl past, dat hij het „schaduwkabinet" geruisloos heeft laten overlijden dat hij nu de accenten legt op federatieve samenwerking die „alle energie besteedt aan de vorming praktische voorstellen en beleidsalter natieven Wat ons betreft spiegelt de Katholie ke Volkspartij zich aan deze koers de oppositieleider en gaat zij zich met haar beide protestants-christelijke partners concentreren op het prakti sche beleid; zo nodig op alternatieven waardoor de plannen van het door haar gesteunde kabinet verbeterd zouden kunnen worden. Spon taan AP die manier krijgt niet alleen ^voorrang wat op dit moment het meest nodig is, maar wordt ook op een praktische manier ontdekt, of er op natuurlijke, spontane wijze het klimaat kan worden geschapen dat voor een nieuwe christen-democratische volks partij „met of zonder hoofdlette C" noodzakelijk is. In het theoretische vlak kan men dan daarnaast proberen een synthese te vinden tussen twee terzake dienende stellingen die in het nabije verleden over de structurele kant van de kwestie naar voren zijn gebracht. De uitspraak van Romme, dat het niet meer gaat om het verband tussen geloof en politiek, maar wel om het verband tussen politiek en gemeen schappelijke zedelijke beginselen; daar naast één van dr. Couwenbergs stellin gen: meer nadruk op de politisering van de drie confessionele partijen en hun hele aanhang. Op die manier krijgt de studie in het theoretische vlak ook directe contacten met de praktische politiek. Wat o.i. on misbaar is. Vacatures bij het onderwijs DLIJKENS een artikelenserie in de eigen krant heeft men op het depar tement van Onderwijs nog maar weinig inzicht wat betreft het aantal vacatures bij het voortgezet onderwijs. Het Cen traal Bureau voor ie Statistiek zou nog bezig zijn aan een nieuw systeem, afge stemd op de situatie na het van kracht worden van de mammoetwet. Bij de meeste bedrijfstakken wordt terecht de toestand op de arbeids markt voor de produktie zo belangrijk geacht, dat daar de personeelsvoorzie ning van week tot week bekend is. Bij Onderwijs is men er waarschijnlijk te veel aan gewend, dat schcoolleidingen vol doende drang op leerkrachten zullen uit oefenen om overuren te accepteren. Want alleen hierdoor is op verschillen de scholen het onderwijs nog^ niet in dg men op het departe- Tt'J ment langzamerhand ook zonder dat officiële CBS-cijfers binnen zijn. wel tot de overtuiging zijn gekomen, dat op diverse plaatsen de onderwijsvernieu wing bedreigd wordt door een tekort aan leerkrachten. Dan kan men wel het bevoegdheidsniveau gaan verlagen. de lessentabel in benedenwaartse richting veranderen en kwistig zijn met dispen saties, maar ran gaat de taktiek van de tering naar de nering zetten bij het onderwijs op een merkwaardige manier domineren. Nog even en de overheid kan voor politie, postpersoneel en leerkrachten één gezamenlijke collectieve wervings campagne ontketenen. Want ondanks alle reële en vermeende voordelen van een functie bij het onderwijs neemt de animo onder iongemensen om bij het voortgezet' onderwijs te komen relatief Platonische liefde voor de vrouw IN verschillende toonaarden hebben na het publiceren van de volledige ministerlijst, regeringspartijen gezon gen, dat het ontbreken van een vrouw in de ministerploeg een gemis was, maar dat bij het benoemen van staats secretarissen aan de volledige emanci patie van de vrouw op politiek terrein gedacht zou worden. Voor een groot deel blijkt de liefde voor de vrouw op dit politieke terrein toch een Platonsche. en dan in de ver sleten betekenis van dit woord, te Ministers hebben kennelijk helemaal individueel en vrijwel niet collectief nagedacht over de vraag, op welke posten men het best capabele en voor deze functie beschikbare vrouwen zou kunnen aantrekken. Politieke topfigu ren hebben ook niet nagelaten een in tensief mannelijke kandidaten naar vo ren te schuive. En zo kon het gebeuren, dat de vrouw bij het benoemen van staatssecretaris sen compleet een sluitpost is geworden. Een eerste indruk is, dat terzake onder meer de K. V. P. het spel allesbehalve sterk gespeeld heeft. Dr. Klompé heeft alle reden hiervoor haar politieke vrienden nog eens flink de les moet lezen. Academische wachtlijsten groeien in aantal AP één dag weer twee berichten wel- ke bevestigen, dat de academische wachtlijsten in aantal snel groeien en dat de leiding van hogescholen en uni versiteiten met alle mogelijke middelen probeert te voorkomen dat het aantal studenten de verhouding docenten discipelen nog ongunstiger gaat maken dan ze in vele studierichtingen al is. Voor eerstejaars komt er in Leiden minder plaatsingsmogelijkheid wanneer ze psychologie of pedagogie willen stu deren; wie bij de loting gelukkig is, mag op de collegebanken plaatsnemen; wie een „niet" trekt, kan op de wacht lijst worden geplaatst. Het begint op een populaire chartervlucht te lijken. Een ramp voor jongemensen met am bitie voor deze vakken? We weten het niet; pedagogie, psychologie en sociolo gie zijn de eigentijdse modevakken, waarbij we ons wel eens afvragen of het aantal pedagogen, psychologen en sociologen straks niet de behoefte gaat bepalen in plaats van omgekeerd. Wel een ramp vinden we dat de manier van selectie de mogelijkheid insluit, dat de meestbegaafden op de wachtlijst komen en de minder begaaf den die na een paar jaar toch vastlo pen, voorrang kunnen krijgen. Zo iets kan in dubbele richting frustraties ver- Kunst en Kunstenaartjes Twaalf Poolse grafici exposeren tot en met 11 augustus in „De Beyerd", het culturele centrum van Breda en tot de 5de september is daar ook het werk van de kunstschilder Geni Peter te zien, die leefde van 1908 tot 1969. oorzaken. Elke selectiemethode heeft haar nadelen; maar met al zijn objecti viteit kan het lot zeker geen bevredi ging wekken. Overigens wordt het wel tijd dat er wetenschappelijke ramingen komen om enige zekerheid te geven omtrent het aantal afgestudeerden in de menswe tenschappen dat straks nodig zal zijn. Blijkens een advies van de Academi sche Raad is men terzake van de dier geneeskunde wel zo ver. Er wordt aan geraden het aantal eerste jaars in deze sector te beperken tot 75 a 100 studen ten, omdat dit met de te verwachten behoefte strookt. WEER IN NEDERLAND DE BILT. Het warme en wat onstabiele weer houdt nog aan. Een prettige bijkomstigheid voor de vakantiegangers is het feit, dat regen- en onweersbuien een voorkeur voor de avond en nacht vertonen. Gisteravond arriveerde een nieuwe onweersstoring uit Frankrijk in de zuidelijke pro vincies. 's Middags waren al enkele lokale warmteonweders opgetreden, maar erg actief waren die niet. De depressie ten zuiden van Ierland, waar alles om draait, ondervindt momenteel enige ver sterking. Dat houdt in, dat de zuidelijke stroming, die van Spanje tot over ons land reikt, nog enige tijd stand kan houden. De temperaturen blijven dan ook voorlopig boven normaal- Zondag: zon: 04.5020.42; maan: 08.1621.42; hoogw. Schev.: 01.50. 17.14. Maandag: zon: 04.5120.40; maan: 09.27—21.53; hoogw. Schev.: 05.21. 17.43. Vooruitzichten voor maandag: hier en- daar regen of onweer en tem peraturen boven normaal. Weersvooruitzichten voor maan dag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: tuxee tot tien; min. temp.: nul to graden boven normaal; temp.: één tot zeven graden boven normaal; kans op een droge pe riode van minstens twaalf uur: tachtig procent; kans op een ge heel droog etmaal: vijftig procent. „Drieluik", AVRO 's gevarieerd televisieprogamma, dat in drie delen uiteen valt, komt vanavond voor de tweede keer dit zomerseizoen op het scherm. In Nieuwe Oogst, het competitiepro- gamma waarin een aantal kandidaten voor het eest hun kunnen tonen voor de camera's onder het critisch oog van een jury, bestaande uit Mieke Tel- kamp, Tonny Eijk en Henk van dei- Molen, treden op de zangeres Loeki Knol, de gitarist Werner Gerth, de zangeres Karina, het duo Ricky en Nicky, western-harpist en gitarist "Ben Brouwers, de trompettiste Tineke en de zanger Tony Rose. Wie van de drie?, het spel waarin een drietal „echte" figuren via vragen gera- ref den moeten worden door een panel, dit keer bestaande uit Martine Bijl, Marijke Vetter, Albert Mol en Guus Oster. vormt het tweede onderdeel van het progamma. Tenslotte zijn in Goed Geoogst de schijnwerpers gericht op de caberetier Frits Lambrechts, die men vorig jaar onder meer heeft kunnen waarderen in het televisieprogamma Muziek is troef. Voor de muzikale begeleiding zorgt een orkest onder leiding van Willy Schobben. De presentatie is in handen van Pim Jacobs. Voor de pro duktie en regie tekenen respectieve lijk Flip van der Schalie en John Schelfhout. Zaterdag AVRO Ned. 1 20.21 i Pim Jacobs, presentator De tweede aflevering van het zomer- programma „Op lokatie in..", dat de N.O.S.-televisie morgen uitzendt, komt ditmaal uit Limburgse plaats Thorn. Het programma bevat behalve het ge bruikelijke „Ik vind dat.." en de quiz „Wat doe ik voor de kost?" een optre den van een orkest, bestaande uit zestien leerlingen van de muziek school van Thorn, van de Koninklijke Harmonie uit Thorn, de schutterij Sint Michael uit Thorn en de kampi oen buuteredner, Pierre Cnoops, uit Maasbracht. Het geheel wordt weer gepresenteerd door Sonja Barend. Produktie: Frans Muriloff; regie: Ger Zondag N.O.S. Ned II 20.25 uur. In de zomermaanden trekken honder den jongelui door de wereld. Ameri kaanse jongeren nemen een kijkje in Europa en Europese jongeren willen wel eens zien wat er aan de andere kant van de grote plas te beleven valt. Veelal reizen zij met weinig geld op zak, evenals de vogelen des hemels afhankelijk van wat het lot hen brengt. Daarin stèekt een stuk avon tuur. Dat,is niet speciaal iets van deze tijd, al spelen goedkope vliegaanbie- dingen voor jongeren er een belang rijke rol in. Het kijken in andere landen en andere steden behoort van oudsher tot de opvoeding van jeugdi gen. Reeds in vroeger eeuwen trok men naar Italië om daar van zeer nabij de toonaangevende voorbeelden van de cultuur over zich heen te laten komen. Het op eigen benen staan le verde daarnaast tevens een stuk rij ping op. Transatlantic Film volgde ve le Amerikaanse jongeren op hun trek tocht door Europa, met de camera op de voet en vervaardigde er een docu- mantaire van, die de NCRV waarde vol genoeg vond om op het scherm te brengen. Zondag Ned. 1 19.30 uur. Morgen aan de vooravond van de lancering van de Apollo 15 zendt de NOS- televisie onder de titel Nieuwe maan voor de tweede maal een documentaire uit, waarin een overzicht wordt gegeven van de ontwikkeling van maanonderzoek. Werden in de vorige documentaire voornamelijk de onderzoekingen die voort vloeiden uit de vlucht van de Apollo 14 bekeken, nu zullen met name de inspanningen van de Amerikanen en van de Russen naast elkaar worden ge plaatst. Zo worden het onbemande maanonderzoek van de Russen en de bemande exploratie door de Amerikanen met elkaar vergeleken. De documentaire begint bij de eerste mens, die een telescoop op de maan richtte (Gallilei 1605) en eindigt bij de vlucht die morgen gaat beginnen. Voorts wordt in deze uitzending het maanoppervlak weer intensief bestudeerd en zal de maandeskundige Chriet Titulaer o.m. laten zien waar de vele Loena's, Rangers en Surveyors terecht zijn gekomen. Presentator is Frans Engelman en de regie is in handen van Rudolf Spoor. Zondag NOS Ned. II 21.50 uur. NIEUWKOOP Welke flinke scholier wil zelf een goed zakgeld verdienen? DE LEIDSE COURANT biedt deze kans, wij vragen voor de gemeente NIEUWKOOP Nadere inlichtingen verstrekt u gaarne mevrouw Verhage. Fazantstraat 20, Nieuwkoop, of bij ons bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 01710-22244. sabotage-uitzending O HILVERSUM (ANP) De VPRO heeft via zijn raadsman, mr. G. J. P. Cammelbeeck, bericht ontvangen, dat de officier van justitie te Amsterdam besloten heeft om geen vervolging in te stellen tegen de VPRO-medewerkers Peter Flik en Philippe Scheltinga. Het gerechtelijk vooronderzoek werd inge steld naar aanleiding van een repor tage, die zij maakten over de bewa king en de beveiliging van de leger plaats Oirschot, de zogenaamde sabo- tageuitzending. HILVERSUM (ANP) De Neder landse Opéra Stichting zal voor haar producties in het .vervolg gebruik gaan maken van vier van de vijf NOS- omroeporkesten. De Nederlandse Om roep Stichting en de Nederlandse Opera hebben daartoe een tot 31 augustus 1974 van kracht blijvend contract afge sloten. De omtoeporkesten, waarover de opera kan beschikken, zijn het Radio Filharmonisch Orkest, het Radio Kamer Orkest, het Promedadeorkest en het Omroeporkest. De Nederlandse Opera heeft zich ver plicht tenminste zes maal per seizoen voor haar producties van de orkesten gebruik te maken met een van drie producties per orkest. De gebroeders Karamazov van Dosto- jevski, literatuur van klassiek gehalte, om te zetten in beeldtaal ljjkt een on derneming, warvan de kans op misluk ken groter is dan op slagen. De Franse tv-regisseur Arban en Bluwal waagden er zich nochtans aan. Zij gaven er zich rekenschap van dat in deze psycholo gische roman de sfeer en de zielestruc- turen bij uitstek getekend worden in de dialogen. Het weerstanden oproepende gedaas van de viriele vader, evenals de onderling, sterk afwijkende karak ters van zijn vier zonen, kunnen in een tv-registratie gemakkelijk aan diepgang en betekenis verliezen, wanneer een re gisseur zich zou laten verleiden tot totaalbeelden om zoveel mogelijk zicht bare handeling tot uitdrukking te bren gen. Veel van het wezenlijke van deze roman zou dan verloren gaan, omdat de botsingen tussen de vader en de zoons voorzover ze al naar buiten treden in werkelijkheid besloten liggen in de die per gelegen aandriften. In de doorgaans close benadering van de romanfiguren, die allen bekwame vertolkers hadden gekregen, werd een grote zeggings kracht bereikt zonder dat de bij een beeldregistratie dreigende pathos de overhand kreeg. De NCRV bracht van deze Franse tv- produktie gisteravond het eerste deel. Zondag volgt het tweede. Over de vrou wenrollen willen wij ons oordeel nog even voorbehouden. Zij kwamen nog onvoldoende aan bod, maar leggen zij dezelfde beheerstheid aan de dag als de mannen dan mogen wij nu al op voor hand van een geslaagde adoptatie spre ken, als uitvloeisel van met beschei denheid gehanteerde bekwamheid in de hantering van het beeldmedium. De NCRV startte gisteren in de voor avond met een nieuwe serie voor het hele gezin, t.ween cadeautje voor Dickie, in dit geval een gewonnen oli fantje, dat met alle complicaties van dien een ondergedoken bestaan moet leiden in een op meer burgerlijke eisen ingesteld woonhuis. De VARA deed verslag van een crea tief experiment met 500 kinderen van 13 jaar. die in de vrije natuur van Vier houten in spel en bezigheid zoveel mo gelijk vrijheid werd gelaten. De leiders van dit experiment konden vaststellen, dat de primaire, in de natuur aanwezige elementen in de bezige kinderen sterk werkten cp gevoel voor mystiek en op de fantasie Het geleide jeugdwerk in de steden levert doorgaans minder speelse resultaten op dan die nu uit de bus kwamen. Slechts één jongetje kreeg heimwee naar huis. Duidelijk werd hoezeer het verstoord contact tussen mens en natuur de ontplooiing van de mens belemmert. Ad Int. In het programma „Studio Sport" van morgen om 19.35 en 21.35 uur wordt wijzigingen voorbehouden aandacht be steed aan de volgende evene menten: De internationale atle tiekwedstrijden in Bonn; De in ternationale roei wedstrijden in Duisburg; De 24 uurs (auto)race op het circuit van Francor- champs; De honkbalwedstrijd Sparta-Storks in Rotterdam; De internationale motorcross in Lichtenvoorde; De speedway wedstrijden in Geleen; de na tionale zwemkampioenschappen in Den Haag en de Nederlandse kampioenschappen waterskiën op het Brasemermeer. Langs de Lijn Het sportprogramma Langs de Lijn morgen om 14.02 uur via Hilversum bevat de volgende onderwerpenNationale zwem kampioenschappen in Den Haag; De grote prijs van Zwe den (motorsport)Internationale motorcross in Lichtenvoorde; Honkbal; Paardenkoersen in Alkmaar en Emmeloord en voorbeschouwing van het inter nationaal tennistoernooi van Nederland, dat van maandag 26 juli tot en met zondag 1 augus tus op het Melkhuisje in Hilver sum wordt gehouden. „Langs de lijn" wordt gepresenteerd door Bert Corporaal en Tom Blom. Samenstelling en regie: Ben Dingerdis. De dood is bang voor ons De in het NOS-televisieprogramma voor morgen aangekondigde sportre- portages (16.30-17.00 uur Nederland I) komen te vervallen. De atletiek wedstrijden op Papendal in Arnhem gaan namelijk niet door in verband met de internationale atletiekwed strijden in Bonn. Voorts wordt afge zien van de reportage van de nationa le zwemkampioenschappen in Den Haag, omdat de hoogtepunten van de ze kampioenschap op een latere da tum plaatsvinden. In plaats hiervan zendt de NOS-televisie in kleur de Engelse filmdocumentaire „Death is afraid for us" (De dood is bang van ons) uit. Onderwerp is het Russische, in Trans-Kaukasië gelegen Georgië, waar mannen zowel vrouwen zeer ho ge leeftijden van 100 en meer, berei ken en desondanks nog elke dag op de akkers werken, in de bossen jagen, kortom een nog zeer actief leven lei den. Deze bijzonderheid is al geruime tijd het onderwerp van studie leven leiden. Deze bijzonderheid is al gerui me tijd het onderwerp van studie van verscheidene gerontologisten, die trachten na te gaan waarom juist in Georgië de mensen veel ouder worden dan waar ook in de wereld. Een hunner, de Britse expert op dit ge bied, dr. Alex Comfort, geeft in het programma de mogelijke oorzaken daarvoor aan. Zondag NOS Ned. I 16.30 uur. NEDERLAND I VARA: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Zangconcours Bejaardenkoren *•16.30 uur: Gosha, de koning vi de manege 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: NEDERLAND I NOS: 15.30 uur: Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 15.52 uur: Verkeersinformatie 15.55 uur: Verrekijker *16.05 uur: Avonturen in Regenboogland 16.30 uur: De dood is bang voor ons, docum. *18.55 uur: Pip en Zip NEDERLAND I NOS: *14.00 uur: Apollo-15 *18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal NCRV: *19.05 uur: The Flaxton Boys *19.30 uur: Netzilik Eskimo's 20.00 uur: Journaal 19.30 uur: Hier is Luc£ 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.21 uur: Drieluik 21.45 uur: „Elf uur twintig" (slot) 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: CVK: *19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Slavenspirituals NCRV: *19.30 uur: Vreedzame invasie in Europa 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: Gebr. Karamazov (2] *22.30 uur: Liturgische gezangen 22.40 uur: Journaal 20.21 uur: Tijd voor de liefde, 21.45 uur: gesprek met prof. Godfried Bomans in Mjjnnich 22.25 uur: Journaal NEDERLAND II 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Muzikaal progranf 19.27 uur: Megiddo 20.00 uur: Journaal KRO: 20.21 uur: Bitter Sicilië 21.50 uur: Brandpunt 22.20 uur: Epiloog 22.25 uur: Journaal NEDERLAND NOS: *18.55 uur: Pip en Zip 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Floris *19.35 uur: Studio Sport *20.25 uur: Op lokatie in *21.35 uur: Studio Sport *22.00 uur: Apollo-15 22.50 uur: Journaal *19.05 uur: Kuntsignalering VARA: *19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal *20.21 uur: Met de muziek me *21.20 uur: W atervervuil in g 21.45 uur: De ontworsteling Anthony Purdy, 22.25 uur: Journaal HILVERSUM I 18.19 Kanjer Koning Kompetitie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S2 Man- Zanglust BELGIE 324 m NEDERLANDS 18.03 Lichte orkestmuziek. 18.15 Voor 1 jeugd. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 19 Nieuws. 19.30 Muziekprogramma. 20.00 Vof HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levendt (S) Baderlnerie: Eucharistieviering. 11.00 Niew Plaat-Promenade: populair klassieke muziek (gr) 11.55 MMededellngen. NCRV: 12.00 Kerk- 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. I Nieuws. 13.10 (S) Klassieke- en moder- kamermuziek (opn.) 13.55 Literair pro- nma. NOS: 14.15 (S). Concertgebouwor- Collegium Muslcum Amstelodamse klassieke en moderne irni- <ln Gereformeerde kerkdier peoples sing: d. CVK: 17.00 18.00 Schriftno- dichtbij, 18.58 weging. 22.30 Niev 00 (S) Verzoekprogri iziek. 23.55-24.00 Nieuw: VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het platte- Jnd. Aansluitend: postduivenberichten. 8.17 geen weer: gevarieerd programma. Muzikaal Onthaal: ibriek voor aktuele zaken. 14; Y'ALL Come: Country and Western prograr ma. NOS: 14.30 Programma voor de buite landse werknemers. VARA: 17.00 (S) Latij: s-Amerikaanse muziekshow. 17.55 Meded lingen. 18.00 Nieuws. 18.15 En r ieprogramma. VPRO: moderr lalitetEI HILVERSUM III Nieuws. 9.02 Drr: 13.02 NAR: landse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuw! 14.02-18.00 Langs de Lijn. sport en muzie! r, (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). ^ad( BELGIE 324 mNEDERLANDS een 12.00 Nieuws. 12.03 Herhaling van progranijiv, ma's. 13.00 Nws, toneelagenda, mededelinge en SOS-berichten. 13.20 Opera en muziek*'1"1 canto. (14.00 Nieuws.) 15.00 Sport en muzieltnaa (17.00 en 18.00 Nieuws.) Tussen 15.00 en 23.i.pPi Verkeersinformatie. 18.30 R.K. religieuz. uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht O 19.30 Muziekprogramma. 22.00 Nieuws. 22.lj..n, Muziekprogramma. (23.00 Nieuws.) 23.40-23.4* fer HILVERSUM I 3 Nieuws. 7.11 Het levi klassieke n 7.32-7.40 Actualiteiten Voor de kinderen. 8.25 O' 32 Voor de huis> Evenals in het „Zomertheater" van 1969 brengt de KRO-televisie dit zomer seizoen een tweetal gedramatiseerde verhalen van de Italiaanse auteur Luigi Pirandello. Beide verhalen spcien zich af op het eiland Sicilië. Het eerste verhaal heet de „Gevangenneming". Het is het verhaal van een levensmoede man, die door de Sicilaanse bandieten gevangen genomen wordt. Hy weet hen ervan te overtuigen, dat hij voor hen niet de moeite waard is. Toch mag Don Vincenzo niet meer terug naar zyn dorp. Hy blyft in hun midden totdat h(j een natuurlijke dood sterft. Het tweede verhaal, „De opgeheven liga" heeft ais hoofdpersoon Don Zurii, die op Sicilië een liga in het leven heeft geroepen, waarmee hij geld van de rijken afperst om het te verdelen onder de armen. Als echter na verloop van een aantal jaren Don Zurli de liga opheft, omdat die geen doei meer heeft iedereen heeft dank zij de praktijken van Zurli een rechtvaardig loon wordt er plotseling toch weer vee gestolen. Bitter teleurgesteld besluit Don Zurli dan zijn Sicilië te verlaten en alles wat met zijn land samenhangt, zelfs de taal volkomen te vergeten. Zaterdag KRO Ned. II 20.21 uur. ten; 12,58 Rebus.) 14,00 Licht platenprograr ma. 14.25 Reportage van de Start van Apollo 15. 14.40 (S) Altviool en klavecimbel- klassiq ke muziek. 15.00 Mlddagdienst van Het Leger des Heils. NOS: 15.30 Zoeklicht op Neder- ij-— land: reportages en commenteren uit alle k i delen van het land en veel muziek. (16.00- f'f •lichting: 17.21 il. Spre 17.30 NCRV e Th. d HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas- tiek. 7.20 (S) Spitsuur Amsterdam. (7.33-7.31 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. (S) Spitsuur Amsterdam - vervolg. 9.10 Terwijl de was draalt: verzoekplatenpro- gramma voor de huisvrouw. (9.35-9.40 Watert standen.) 10.00 (S) Terwijl tie was droogt: programma voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws. NOS: 11.03 (S) Repertorium: Radio 16.03 Mikadoo-Ult de tent gelokt: kinder kantieshow. 17.00 (S) 'O': jeugdprogram Overheidsvoorlichting: 17.40 De Politie Nu., AVRO: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III iws. 9.03 Popstation (10.00 11.00 Nieuws. 11.03 Suzie .00 Nieuws. 12.03 Jam on pop-toppers. .00 KRO-op-Drie. popmixturc (13. toneelagenda. 13.20 3.00 Nieuws t ^13.55 Beursberichten. Nieuws. 14.03 Gevai «c t „ï6,00 Nleuws en beursberichten.) 16.05 Lichte orkestmuziek. 17.00 Nieuws en lingen. 17.15 Muziekprogramma. 17.55

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2