BERT WAT BOOM BEWEES IEDEREEN WIST De zit beste bij FC psycholoog Den Haag op de reservebank Na met overmacht veroverde stayerstitel Coach Mahn moet kiezen PROBLEMEN MET TANDEMNUMMER Blarendag op Zevenheuvelenweg lan nam de leiding: 5-4 Kalm-aan op Duindigt Nacional is boos op Ajax Nereus-acht vernederde erfvijand Sportwereld VRIJDAG 23 JULI 1971 LEIDSE COURANT BERT BOOM navond AMSTERDAM „Stayers", zei KNWU-coach Martin Wierstra, „worden man van de nieuwe lichting, hield er nog even wat spanning in, maar de tegen hun 35ste op hun best. Dat zie je nou maar weer eens". Toonbeeld rest van de deelnemers was onmachtig. Zelfs Cor Groenewegen, die in de van die theorie wos gisteravond, toen het bijna nacht werd over Amsterdam, laatste maanden Bert Boom driemaal klopte. Hij stapte af. Met hem drie Bert Boom uit enter. Nog nooit Nederlands kampioen geweest, nu op zijn anderen (Copier, De Jong en Keyzer), zodat slechts vier van de acht deel- 33ste wel. En, dat was het belangrijkste, met een souplesse en een gratie nemers de race uitreden. Onder het dictatorschap van Bert Boom viel er die op de duizend toeschouwers grote indruk maakte. Gelukkig, want buiten weinig te hopen voor hen die inschreven voor dit nummer, want de ex- wat Bert Boom demonstreerde aan klasse, viel er bitter weinig te genieten wereldkampioen stak in blakende vorm. „Ik zat op mijn gemak ee rijden", in het amateur stayerskampioenschap over een uur. Alleen Nico Been, een vertelde hij nuchter. „Ik voelde me geweldig". Bert Boom heeft er heel wat over gehad om dat te bereiken, die perfecte conditie en de rood-wit-blauwe trui. Naar zijn eigen schatting kostte hem dit kampioenschap om en nabij de 600 gulden. „Precies weet ik het niet, maar dat is het minstens. Ik week onbetaald verlof om te trainen, elke dag reisde naar de baan zocht ik die masseur. Tel maar op". Die dure investeringen leverden grote sten op en daarom treurde Bert Boom in het Olympisch stadion geen moment over het financiële offer dat hij moest brengen om voor het eerst in zij wielerleven NedexTands kampioen I worden. „Hij deed het- formidabel, prees coach Martin Wierstra. Het w£ geen woord te veel gezegd, want nie mand van zijn concurrenten kreeg va Bert Boom een kans. Binnen tien mi nuten rukte hij op naar de kop die Cor Groenewegen bezette en die positie heeft Bert Boom nooit meer afgestaan. Achter hem knokte de i-est voor de overige ere-plaatsen, een duel dat de na een carrièx-e-onderbreking veelbelo vende Cor Groenewegen hopeloos ver loor en waai-in toen moeiteloos de 2de plaats veilig gesteld werd voor Fred Niemeyer. Een paar minuten leek het erop alsof Nico Been, steeds op hondei'd meter van Bert Boom, een geslaagde aanval op de leiderspositie kon onder nemen. Hij rukte tweemaal sterk op (eerst toen er nog dertig minuten te rijden waren, daarna 5 minuten voor tijd) maar staakte zijn poging bijzonder vlug onder tempoversnellingen van Bert Boom, voor wie gistei-avond niets teveel „Eigenlijk", sprak hij monter toen hij van de fiets stapte, „had ik in de laatste ronden iets meer afstand willen nemen, maar ik zag er uiteindelijk het nut niet van in". Dan, voor zijn doen opvallend luidruchtig en blij: „wat reed ik makkelijk hè. Tjonge, wat ging het vlot." „Een paar minuten later di'oeg Bert Boom zijn eei-ste nationale tricot, was er, en begx-ijpelijk, zielsgelukkig MERKWAARDIG In de persoon van Peter van Doorn, kreeg Nederland een merkwaardige sprintkampioen want buiten het zomer seizoen doet de Oostbrabander (Mid delrode, 1700 inwoners waarvan er gis teren ruim 100 aangevoerd in twee Touringcars in het Olympisch stadi on om te supporteren) niets aan wiel rennen. Hij houdt dan zijn conditie bij als gast op de trainingsavonden van de AMSTERDAM Baancoach Frans Mahn gaat va zijn definitieve keuze bepalen voor de bezetting van het tandemnummer tijdens de wereldkampioenschappen. Hij werd gedrongen tot een herziening van zijn ijzersterke combinatie Jansen-Van Doorn („Een ploeg die internatio naal meetelde en alleen maar sterker kon worden, zo goed was ie") omdat Jan Jansen onverwacht besloot te stoppen met wielrennen. Een beslissing, die Frans Mahn tenzeerste betreurt, maar wel begrijpt: „Een complex van privéfalctoren werkte dat in de hand. Ik snap het wel, want je moet je nou eenmaal veel opofferingen getroos ten. wil je deze hobby goed beoefenen". In één opzicht is Frans Mahn het echter niet eens met Jan Jansen als die zegt: „Heel belangrijk voor mij was ook dc geringe onkostenvergoeding". Frans Mahn: „Maar daar hebben we juist zoveel verbetering in gebracht. Ik kon eindelijk werken zoals ik wilde. Het NOC gaf ons een subsidie van 8600 gulden voor loonderving. De jongens kregen 35 gulden per dag plus reiskostenvergoeding. Dat is voor dc Nederlandse wielrennerij ongekend". Toch loopt Frans Mahn niet over van tevi-edenheid, „omdat", doceert hij, „er in het buitenland nog meer gedaan wordt. De Duitsers bijvoorbeeld ont vangen ruim 100 mark per dag en aan het begin van het seizoen gaan ze met de' hele kernploeg drie weken naar Majorca. Zoiets zou bij ons ook moeten kunnen. Ik ben ermee bezig. Na het wereldkampioenschap ga ik een reis aanvragen naar een winter- Al met al vindt Frans Mahn dat hij niet mag moppei'en over zijn moge lijkheden bij de voorbereiding op de komende wereldkampioenschappen en, langere termijn, de vooruitzichten voor de Olympische spelen volgend jaar. „Ik heb de ploeg onder handen kunnen nemen, zoals ik in grote lij nen wilde". Op twee punten echter zat het de baancoach wat tegen. „Ten eerste", signaleert Mahn, „Had ik ge hoopt dat Joop Middelink zijn weg- ploeg eerder bekend zou maken. Dan waren de jongens die niet meemoch- ten misschien geïnteresseerd geraakt in een plaats voor de ploegachtervol ging op de baan, want dat blijft nou eenmaal het zorgenkind, ook al werk ik dit jaar prettiger en makkelijker door de financiële compensatie, die we de renners konden bieden. Het tweede px-obleem was het wegvallen van Jan Jansen op de tandem. Ik heb er daax*- na drie geprobeerd: Ten Tije, Raay- makers en Fens maar ik weet nog niet wie het wordt. Ten Tije in elk geval niet, die viel zonder meer tegen. Aan Raaymakers twijfel ik. Fens voldoet tot op heden niet slecht. Als doorgaat wat Charles Ruys (wielrenner van het Rotterdamse Sportpaleis) verwacht, heeft Nederland er volgend seizoen een profploeg bij. Dan zal de N.V. Gaba uit Hilversum onder de merken- naam „Wybert" in de beroepswielren nerij komen. Hoe groot de kans is, blijft nog even een vraag. „Want", zegt de heer A. Kasteleijn belast met marketing en reclame bij Gaba, „onze chefverkoop, de heer Aartse, heeft die bemoeienissen en hij is enkele dagen afwezig. Ik weet van niets, maar ik zou er ongetwijfeld van op de hoogte zijn als die plannen erg positief wa- Volgens Charles Ruys wordt „Wybert", wanneer de beslissing gunstig uitvalt, klein van opzet. „Dat heb ik die men sen geadviseerd. Je kunt beter be scheiden beginnen en naar de top werken, dan meteen op de hoogste mikken. „Inmiddels legt Ruys vooi'lo- pige contacten met o.a. Bravenboer, Jan Broers en Jan Hordijk. Hel winterseizoen van het Rotterdam se Sportpaleis begint op 16 oktober met het Europees kampioenschap sprint. In de regelmaat van de pro gramma's is de opzet om de wedstrijd op zaterdagavond te verrijden i.p.v. vrijdag, zoals afgelopen jaar. „Die za terdag hebben we kunnen claimen in overleg met de directie van het Ant- wei-pse Sportpaleis", aldus Rotterdam se wielermanager Charles Ruys. „Ant werpen gaat in principe meest op andere avonden draaien". Profdebuut van Maria Poort op Duindigt (Van onze sportx-edactie) DEN HAAG Maria Poort uit Hil versum, 22 jaar en Nederlands eerste vrouwelijke pikeur zal komende zater- middag om zes minuten over vijf voor het eerst in de geschiedenis van de drafsport in een draverij voor mannen met een prof-contract haar opluistering maken. Ze doet het met een van de favoriete paarden in die draverij de hengst Illya Kuryakin. Brazilië komt er niet zonder Pele RIO DE JANEIRO Het Braziliaan se elftal, voor het eerst sinds lange tijd zonder Pele. heeft in Rio de Janeiro met 0—0-gelijk gespeeld tegen Honga rije. De onmacht van de Braziliaanse aanvallers om de hechte verdediging van de Hongaren te doorbreken ontlok te aan de 40.000 toeschouwers een luid keels boegeroep. plaatselijke amateurvoetbalclub BMC mijdt de winterbanen waar hij goed geld zou kunnen verdienen. Peter Doorn is immers tandemkampioen (met Jan Jansen), won onlangs de nationale titel op de kilometer en wandelde giste- vrij makkelijk door de selecties finales en Langkruis in de finales) kon eei'ste te worden. Geen van zijn tegen standers (Keuker in series. Van de Pun- in de achtste finale. Rebel in d kwartfinales, Raaymakers in de halv finales en lang kans in de finales) kon hem in moeilijkheden brengen en zo Peter van Doorn in een tournooi zonder sensaties en met slechts één •rassing: Het uitschakelen van aankomende Amsterdamse talent Gerrie Na drie jaar van proberen (de eerste keer vierde, vorige zomer tweede) stond de bonkige Peter van Doorn (25 jaar en wegenweiker van beroep) aan de top de nationale spi'inters. Een presta tie, die in de hand werd gewerkt door het besluit van Jan Jansen om na een recente valpartij de wielrennerij gedag te zeggen. „Ik had er ineens genoeg", legde de als toeschouwer rond de baan ■vende Jan Jansen uit, „want mijn NIJMEGEN Moedig heeft het in ternationale wandelleger een lange weg naar de finish afgelegd op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse. Die der de dag is bepaald geen peuleschil. Dat bewijst het aantl van 315 uitvallers. Het was weer een prestatie om de zeven beruchte heuvels van Groesbeek naar Berg en Dal te tippelen. Hoe welkom het mooie weer was voor de oi-ganisatoren, de deelnemers hebben gezucht onder de brandende zonnestralen. Zodoende werd die derde marsdag voor velen uitermate zwaar en moeilijk, vooral de wandelaars van 75 tot 80 jaar, en ouder. Volgens de cijfers is het uitvallerspercgntage in die leef tijd 9Vs procent, terwijl de wandelaars in de leeftijd van 40 tot 44 jaar met een bescheiden percentage van 4,1 pro cent aan de lage kant zaten. De „uitge breide" stad Nijmegen heeft behalve de 14000 Viei'daagse-wandelaars ook de verzorgende sector binnen de muren. De 5500 militaire wandelaars bijvoor beeld zijn vergezeld van ongeveer 500 verzorgers. Dan zijn er zo'n 300 perso nen die zich belasten met de medische vei-zox-ging van de wandelaars in de ruimste zin van het woord. In de mees te gevallen zijn het onschuldige licha melijke mankementen, zoals blai'en of spierstijfheid. Gisteren was het goed raak, als gevolg van het warme weer. Vandaag zit het er weer op voor een jaai\ Ook voor de dames P. Janssen de Waal, de 87-jarige Nijmeegse weduwe 7 MOSKOU De Russische oud-we- 1 reldkampioen schaken Tigran Petrosjan heeft donderdag in Moskou de negende partij van de tweekamp tegen zijn j landgenoot Viktor Kortsjnoj na 42 zet ten gewonnen en leidt nu met 54 in deze halve finale van het kandidaten- toernooi. Er rest nog een partij. De j vorige acht partijen tussen Petrosjan en Kortsjnoj waren allen geëindigd. De finale van het kandidatentoernooi zal gaan tussen de winnaar van deze twee kamp en de Amerikaan Robert Fischer, die begin deze week tegen de Deen Bent Larsen op een ongehoorde score van 60 kwam. die het cijfertje 39 in ontvangst zal mogen nemen, voordat ze naar Hilver sum vertx-ekt om met de „pas" 85-jarige G. van der Wal uit Rotterdam vana vond in het t.v.-px-ogramma „Zomaar een zomeravond" te vex-schijnen. Het zijn de oudste twee deelnemers. DEN HAAG Het zijn zater dagmiddag over het algemeen vrij schaars bezette koersjes die Duin digt na de overbezette Dag van het Paard geeft. Toch zit in dit programma waarschijnlijk wel een interessant aspect. Eland ontmoet in de Strawinskyprijs Florissant en Flamingo Six op 2140 me ter, met veertig meter' daarvoor Hélène Hanover. Hélène is niet helemaal meer wat zij eerder was, maar zij zou met zo'n ruime voorsprong op Eland en met de mogelijk goede gangmakers Dorus van Rood en Noot en Fernanda D, toch wel eens een eind kunnen komen. Om half drie is de eerste start. Het programma met onze voorspellingen luidt: Mozartprüs (2140 m, met txio): Jour Buitenzorg - Jefferson - Jaques. Out sider: Judy. Merry Minstrelprijs (ren, 1800 m): Suleika - Robert - Sans Souci. ChopinprUs (2000 m, autostart, met trio): Henry Belwin - Ido van Alkeslis - Gratie Norton. Strawinskyprüs (2120 m): Eland - Florissant - Hélène Hanover. Verdiprys (2000 m, autostart, met trio): Ivonne Mac - Irish Kan - Hans. Toekomstprüs (ren, 1200 m): Florian - Sweet Memory - Sir Alfred. Haydnprjjs (2100 m, voor leerlingen, met trio): Herman - Fleche - Illya Kuryakin. Koridonprps (ren, 1900 m, voor ama- trices en amateurs): Lady Lindella - Blason - Lady Casie. Bizetprps (2540 m, met trio): Jody con Dios - Just in Time - Josje W. Brahmsnrijs (2000 m, autostart): Gay - Indien - Hovi Lady. maatschappelijke positie knel. De voorwaarden waaronder je als amateur moet leven en werken, bieden me te weinig garanties. Ik kon belangrijke px-omotie krijgen bij het bedrijf waarvoor ik werkte, maar vo waarde was dat ik stopte met wieln nen". Precies vier jaar lang, regeerde Jan Jansen het sprinterswereldji kon hij alle aanstormdende beloften van zich afhouden. Ook Peter Doorn, wiens stijl meer opvalt door ongecompliceerde machtsexplosies dan gratie. Hij is in de baanrennerij opvallend figuur met zijn onwrikbare mening dat de grootste fietslol zomer ligt en dat hij op de winterpistes niet in actie wil komen, onraat hij vreest dat dan zijn zin overgaat, neer het weer mooi genoeg is oir ten te fietsen. Zodoende vergeet Peter van Doorn na alle kampioenschappen de racerij om ineens weer op te duiken als er Nederlandse en wereldtitels te ver dienen zijn. „Dat vind ik nou eenmaal leuk. Méér hoeft voor mij niet". Er is dan ook geen sprake van dat Peter van Doorn ooit beroepsrenner zal worden, een stap die velen zouden wagen als ze zoveel baan- titels verzameld hadden als Peter van Doorn nu. Maar ook dat hoeft niet van de vlasblonde krachtpatsex1, die zegt: „Mij te riskant met al die sociale rompslomp. Je wordt als kleine zelfstandige in de wielersport eerder arm dan rijk". Een merkwaardige kampioen, die Peter van Doorn, maar je weet wel wat je aan hem hebt: een opx-echte amateur. PETER HEERKENS MONTEVIDEO Het bestuur van de voetbalclub Nacional uit Montevideo is hevig ontstemd over het feit dat Ajax heeft afgezien van het spelen om de wereldbeker voor clubs. In Uruguay gaat men er vanuit dat Nacional alles heeft gedaan om Ajax ter wille te zijn en ondervindt men de houding- van de Europa Cuphouder dan ook als een zeer onplezierige ver rassing. Van de zijde van Nacional is men van overtxxigd dat Ajax volgens de reglementen van Europese voetbal unie en de Zuidamerikaanse voetbalbond wegens het niet willen spelen om de wereldbeker een boete van 25.000 dollar plus de 'door Nacional gemaakte kosten van 25.000 dollar, in totaal dus 50.000 dollar (180.000 gulden) zal moeten beta len. Volgens de door de Europese voetba lunie en de Zuidamerikaanse voetbalfe deratie gezamenlijk opgestelde regle menten kan Ajax niet gestraft worden voor het weigeren te spelen (tegen Na cional Montevideo) om de wereldbeker clubs. Dit vex-klaarde donderdag avond Gustav Wiedei'kehr, voorzitter van de UEFA. Hij voegde er aan toe „Een boete van 25.000 dollar (plus de vex'goe- ding van gemaakte kosten van de te genstander) kan alleen dan opgelegd worden als een club weigert om de tweede wedstrijd te spelen". Overigens is volgens Wiederkehr bij de UEFA nog geen bericht binnengeko men van Ajax dat het zou weigeren te spelen om de wereldcup. „Zover ik weet heeft Ajax alleen verzocht om de twee de wedstrijd (in Montevideo) na 31 okto ber (einde van de reglementaire ter- mijn), te mogen spelen. Als Ajax weet aan te tonen, dat het voor die datum door andere verplichtingen niet naar Zuid-Amerika kan gaan, bestaat de mogelijkheid dat de beide federaties termijn verlenging toestaan. Overi gens hebben afgevaardigden van zowel de Europese voetbalunie als de Zuid amerikaanse voetbalbond in Dusseldox-p, tijdens het FIFA-congres. hier al mon deling in toegestemd". i de Nereus II DEN HAAG Manager Eddie Hartmann zei het na de oefen wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen, met 20 door FC Den Haag gewonnen, zomaar langs zijn neus weg als zijnde een opmerking, die er eigenlijk niets toe deed, maar het was toch waar. „De beste psycholoog zit bij deze club momenteel op de bank". Wie zich namelijk kan permitteren drie a vier reser ves achter de hand te houden, waarop de meeste andere ere-divisieclubs jaloers zouden zijn, moet zich haast de koning te rijk voelen". Nou en dat is ook zo. Trainer Jezek liet gistex-avond bijna alle kernleden hun shirt uittrekken in de hoop dat ze zouden laten zien wat ze waard waren. Niet iedereen was daartoe in staat, de competitie is tenslotte nog pas zo kort de gang. Maar Harald Berg, en ook Sjaak Roggeveen deden eraan wat ze konden en vooral door hun toedoen werd uiteindelijk de score van 20 bereikt. De wedstrijd begon al met een sensa tie. Paul Roodnat liep zijn voormalige clubgenoot van Holland Spox-t, Jan Tes- ke voorbij alsof hij er niet stond. Maar het bleef niet bij deze ontdekking al leen. Ook in de FC Den Haag-gelederen ontstond een situatie waarvan men op keek. Het switchen vlak achter de voorhoede verliep zo vlekkeloos, dat er een zee van kansen ontstonden. Rogge veen, Couperus en de onberekenbare Hestad wisten er echter geen gebruik van te maken. Zonder meer fout was de wispelturigheid van Hestad. Hij speelde het vorige seizoen op links, maar door de komst van Roodnat lijkt zijn werk terrein in hoofdzaak op rechts te liggen. En of hem dat nou minder zint of niet, een feit is, dat zijn voorkeur nog altijd duidelijk naar de linksbuitenplaats uit gaat. Trainer Jezek probeerde zijn pu pil zo af en toe wel op zijn ondoor- dachtzaamheid te attenderen, maar het hielp vaak niet veel. Ondanks het feit, dat de wedstrijd zeer attractief begon, vielen de doel punten pas na de rust. Hax-ald Berg had al zeer snel de opening gevonden, die hij zocht, waax-na Wytze Couperus moeiteloos voor het inkoppen had. Maar bij deze ene actie bleef het niet. Berg (alweer) ondernam op een moment, toen Fortuna Vlaardingen sterker dreigde te worden, met een paar schijnbewegingen een actie waarvan men nog zegt „Een fenomenale prestatie". Om de goed ti mende doelman Peter Eikelenboom, die al de nodige gevaarlijke situaties had opgeknapt, te passeren, viel hem achter af gezien nog mee, ook. Vooral tegen het einde van de wed strijd probeerde Rob van der Bol zich in de schijnwerper te lopen. Hij dook in Vlaardingen op als spielmacher, achter de voorhoede, wat hij bij Holland Sport nooit deed. Zijn ijver viel te px-ijzen, maar zijn pass-zekerheid niet. Daarom hield FC Den Haag, hoe riskant en gevaarlijk het soms opdrong ook, in de verdediging alles zo goed mogelijk ge sloten. Wat uiteindelijk lukte. Van de eerste verandering na de rust heeft trainer Jezek waarschijnlijk het meest geleerd. Kees Weimar, die het vorige seizoen lang geblesseerd was, mocht de taak van De Zoete overcie- mpn. En dat deed hij meer dan voor beeldig. De laatste wijziging, die Jezek toebracht, was minder goed. Theo van der Burch, die eerder Korevaar ver ving. werd uit het veld gehaald voor Aad Kila. Deze mutatie had meer in vloed op het spelverloop dan men zou vermoeden. HANS DE BRUYN AMSTERDAM Bliksem schichten, donderslagen en neer stromende regen bij een verrader lijk draaiende wind vormden don derdagavond het trieste decor van een vrijwel verlaten Bosbaan. De enthousiaste supporters op het erevlot voelden echter de kille regen niet, noch hoorden zij de donderslagen. Voor hen telde al leen de zege van Nereus in het hoogste gewaardeerde nummer van de nationale roeikampioen- schappen voor heren. De tweede Nereus-acht had niet alleen gewonnen en de Amsterdamse vereniging een derde zege gegeven een meer dan erfvijand Laga de formatie had ondanks het geweld dat de elementen ontketenden tevens het nationale baanrecord scherper gesteld. Met een lengte voorsprong op Laga gingen de Amsterdammers na 5 minu ten 45.27 seconden door de finish. De ploeg ontnam daardoor de Nereus—Hol- landiacombinatie, die in 1969 tot 5.46.27 het nationale record en benader de de beste tijd ooit op de Bosbaan gevaren de nationale acht van Oost- Duitsland kwam in 1969 tot 5.43.53 tot op 1.34 seconde. Nereus 1 leidde het gevecht dat zou culmineren In een gevecht tussen Nereus 2 en Laga in. Na een kilometer namen de Delltenaren de leiding over. Keer op keer viel daarna Nereus 2 aan. Bij het passeren van het 1750 metermerkteken kwam Laga in moeilijkheden. De ploeg vormde niet zo'n hechte eenheid als de Amstex-dammers, die bijzonder sterk roeiend op de laatste 250 meter het verschil tot juist een lengte uit bouw- De uitslagen: 1 en kampioen van Nederland: Nereus 2 (Bosch, Luynenburg, Van Laarhoven, Constandse, Venemans, Reuser, Hoge- weg, Bartlema en Stuurman Koning) 5.45.27. 2 Laga 5.47.98, 3 Aegir-Gyas 5.53.85, 4 Nereus 1 5.57.64. VLAARDINGEN De eredivisieclub FC Twente heeft in Prinsenbeek met 71 gewonnen van de amateur-vierde klasser Beek vooruit. Vries scoorde liefst vijf keer. Opvallend was dat de ruststand slechts 10 in het voordeel van FC Twente was. Voor 4000 belangstellenden won Ajax in Norg van de noordelijke amateur- derklasser Gomos met 10—0. De Dren ten hielden 25 minuten lang stand, maar toen brak Johan Cruyff de ban. Hij scoorde daarna nog vier keer. De Ajax-doelpunten werden voorts ge maakt door Haan, Rep (2), Swart en Van Dijk. De wedstrijd in Norg werd geleid door Leo Hom, reeds jai'en op non-actief als officieel scheidsrechter. MOSKOU David Rigert raakte tij dens de Spartakiade ook een wereldre cord kwijt: zijn landgenoot Vassili Ko- lotov bracht bij het stoten in de mid- dengewichtklasse een gewicht van 205.5 kilogram omhoog, een halve kilogram meer dan het oude wereldrecord van

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9