Het is alles ,fraternité' warmte wat de dorpsklok en slaat Badgastentoernooi van Noordwijk sterk bezet v< Duitse politie verwart goede en kwadeMieremet OP VAKANTIE MET „CLUB DE LIMETZ" kijkt Nieuwkomers een zich de ogen uit Papieren goudmijn vo vv. Nieuwkoop behoud Bij dames Trudy Walhof favoriet LEIDSE AGENDA -.EIDSE COURANT DINSDAG 20 JUL LIMETZ/LEIDEN Het is een vreemde ervaring voor de „Club de Limetz" om naar Limetz te ver trekken en te weten, daar géén pastoor Smitz aan te treffen. Het was de bedoeling geweest, dat hij dit jaar als onze gast mee zou gaan naar het dorp waar hij zo lang ge werkt heeft. Zijn dood heeft dat verijdeld. Het is eveneens voor het eerst in negentien jaar, dat pastoor De Jong, de „aümonnier" van de groep, verhinderd is. De bevolking van Limetz doet alles om het ons naar de zin te maken. Waren de eerste reizen bedoeld als een be zoek aan pastoor Smitz, het op knappen van zijn fraaie kerkje en oude pastorie, allengs is het bezoek uit Nederland uitgegroeid tot een jaarlijkse ontmoeting tussen Fran sen en Nederlanders. Nu de „Club de Limetz" geen pastorie meer als huisvesting heeft, heeft een van de inwoonsters van Limetz een complete leegstaande boerderij aange boden. En daar gaat het de club naar den vleze. En fraaie oude boerderij, geheel door muren omgeven, garandeert de in Frankrijk zo zeer gerespecteerde persoonlijke vrijheid. Een groot terrein vóór en achter de boerderij geeft ons de nodige levensruimte. De jongeman nen bivakkeren hier in tenten; de meis jes logeren zoals gewoonlijk bij de bewoners van Limetz, die zich ge passeerd zouden voelen als dat anders zou zijn. GEWONE GANG Een laaiende hitte vermag de werk drift niet te temperen. We zijn trou wens ook gekomen om iets te doen. We hebben het een en ander voor te berei den, dat geen uitstel lijden kan. Zater dagsavonds aangekomen, wordt zondags morgens al de eerste gezongen mis uit gevoerd in Gommecourt. Monsieur Ges- land, de nieuwe pastoor, blijkt een zeer beminnelijk mens te ^ijn. Daqr gntmoe- traditie wilden voortzetten. Het gaat allemaal weer z'n gewone gangetje. Als nieuw element in het programma doen we dit jaar ook wat aan natuurstudie. Het blijft bij een kennismaking, hoewel we genoeg natuur om ons heen hebben. De affiches van onze séance (de „grote uitvoering") hangen in het dorp en wijde omgeving. Die séance is ook al een traditie van negentien jaar: we zouden daar niet meer onderuit kun nen, al zouden we het willen. de Club de Limetz. Alphenaar in Duitsland aan verwondingen bezweken ALPHEN In het ziekenhuis te Schleider in de Duitse Eifel is in de leeftijd van 63 jaar overleden de heer M. H. Hulscher, die gewoond heeft aan de Steekterweg 124 in Alphen. De heer Hulscher was per motor op vakantie gegaan met zijn echtgenote. Vorige week is het echtpaar in de omgeving van Schleider een verkeers ongeval overkomen, waarbij het ern stig gewond in genoemd ziekenhuis werd opgenomen. Dit jaar al 400 verkeersongevallen in Alphen a.d. Rijn ALPHEN Het kruispunt Willem straatJavastraat in Alphen is sinds gisteren een voorrangskruising. Het verkeer op de Willemstraat heeft voor- De verkeerspolitie van Alphen is tot deze maatregel overgegaan omdat is gebleken dat op dit kruispunt zich vrij frequent ongelukken voordeden. De po litie sluit niet uit, dat dergelijke maat regelen in de komende tijd ook op andere punten in Alphen zullen worden getroffen. De afdeling Verkeer van de politie plot alle voorkomende verkeerson gevallen. Het piotbord heeft intussen aangeduid, dat zich dit jaar al zo'n 400 verkeersongevallen in deze gemeente hebben voorgedaan. hadden voorzien. Hoe verder we trokken, hoe meer mensen zich aanslo ten. Het Nationale Feest van Frankrijk begonnen. De lichtstoet biedt een sprookjesachtige aanblik in de prachti ge zomeravond. Veertien juli. De Fran- driekleur hangt uit. Ze wappert niet in de windstille, warme dag. We maken de Revue de la Compagnie des Sapeurs Pompiers mee. Een ceremonie, die ons wat operetteachtig aandoet maar die overigens hoogst ernstig bedoeld is. De burgemeester, madame Lanz, bedankt innen en plein publique voor hun diensten aan de gemeenschap bewezen. De Marseillaise klinkt, mede uit onze kelen (waarover men steeds weer zéér verbaasd is, dat wij de woorden ken nen!) en daar zitten we even later al de erewijn, die ons door het ge meentebestuur wordt aangeboden. Het allemaal weer vriendshap en frater- nité wat de klok slaat. We zijn weer helemaal thuis in het ons zo vertrouw de Limetz. De eerstejaars onder ons zien dit allemaal met verbaasde ogen OUDE VRIENDSCHAP Avonds stroomt de „Foyer Rural" vol. Deze keer hebben Franse kinderen ook hun bijdrage aan het programma: een keurig uitgevoerd dansje als hom mage aan de Hollanders. Het werd een feest. Het programma liep op wieletjes. Het heeft geen zin om namen te noe- omdat iedereen zijn steentje bij- t om het succes volkomen te ma- De dans, de muziek en de éénakter worden met groot enthousiasme ontvan- CEREMONIE Op de avond van de dertiende juli trokken we weer met onze fakkels door de velden, nadat we ook nu weer vele kinderen van het dorp van lampi- Geestgrondtheater opgericht in Lisse LISSE In Lisse is de toneelgroep „Geestgrond Theater" opgericht. Deze groep wil het culturele leven in bollenstreek een injectie geven. De leiding berust bij de heer Schenk, voorheen voorzitter van de toneelvere niging „Nut en Vermaak". Het ligt de bedoeling dat de groep een paar cursussen gaat organiseren die verzorgd zullen worden door de Nederlandse Amateur Centrale. Tiende duif goed voor wandmeubel BOSKOOP Door enkele leden van de postduivenvereniging De Luchtbode te Boskoop werd deelgenomen aan een concours dat werd georganiseerd door „De Sperwer" te Waddinxveen. De wedvlucht ging vanaf St.-Kathalijne Waver (België) over een afstand van 115 km. Er waren 5781 deelnemende duiven. De heer J. Degenkamp jr. wor met zijn duif, die als tiende binnen kwam, een wandmeubel ter waarde van f 850,—. Vijfde heler inbraak fa. Hagoort gepakt BOSKOOP Het is de Rotterdamse recherche gelukt ook de vijfde heler aan te houden die betrokken was bij de verkoop van de bij de fa. Hagoort te Boskoop ontvreemde radio's e.d. ter waarde van circa f 15.000, Deze heler, H. S. uit Rotterdam, is voor een verhoor naar Boskoop overge bracht. Hij heeft bekend de van ge noemde inbraak afkomstige artikelen tegen ongeveer een zesde van de win kelwaarde van de daders te hebben gekocht. Bij het verdere onderzoek is komen vast te staan dat de laatste tijd door hetzelfde gezelschap niet minder dan 22 inbraken zijn gepleegd, waarbij steeds radio's, t.v.'s, band- en cassette recorders en pick-ups werden buit ge maakt. HAZERSWOUDE De sportvereni ging „St.-Bernardus" hervat de oud- papieractie (OPA) op maandag 26 juli aanstaande. Op die datum, tussen 18.30 en 22.00 uur, wordt de wijk Rhynen- burch aangedaan door de OPA-mede- werkers. Op maandag 2 augustus, even eens tussen 18.30 en 22.00 uur, wordt de Rijndijk bezocht. gen. Het gaat ons overigens niet zozeer om de prestatie, als wel om de vriend schapsbanden, die weer wat nauwer worden aangehaald. Madame Lanz spreekt een zeer vriendelijk dankwoord en spoor ons aan, ondanks de gewijzig de omstandigheden, te blijven komen. We zullen daar niet veel moeite mee hebben. Dan klinkt het afscheidslied, waarmee het eerste deel van onze acti viteiten is afgesloten. Er volgen er nog Ook dit jaar weer volgt de Franse regionale pers ons op de voet. We hebben allen, Fransen en Nederlanders. het gevoel dat hier iets kostbaars is gegroeid dat niet verloren mag gaan. J. P. KOEVOETS LEIDSCHENDAM Het protestants christelijk bejaardencentrum „Schoor- wijck" aan de Schöorlaan bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid van dit feit reci- pieert het bestuur op woensdagavond 21 juli van 19.0022.00 uur in de re< tiezaal van het centrum, omlijst door een feestprogramma voor bewoners genodigden. Om 19.00 uur brengt het harmonieorkest St.-Caecilia een seren de, waarna van 20,00 tot 22.00 uur h Haags operette-duo en het Alph..: strijkje o.l.v. Fons Jacobs liederen muziek uit vroeger jaren ten gehore brengen. Het centrum zal woensdag feestelijk geïllumineerd zijn. LEIDEN Bij vele molentypen reiken de wieken vrijwel tot op de grond: de molen is niet hoger dan voor de lengte van de wieken nodig is. Bij molens, die vanwege omringend geboomte of I gebouwen voor een goede windvang hoger zijn ge bouwd dan voor de leng- te van de wieken nodig is, bestond dan ook de nood zaak aan de romp een om loop aan te brengen. Een dergelijke omloop draagt de naam 1 zwichtstelling, ook wel balie. Zo'n stellingmolen is ook de korenn De Valk in Leiden, een der bekendste van Zuid-Holland, die enige tijd is ingericht als molenmuseum. Het interieur bevat koppels maalstenen en oorspronkelijk ook twee woningen, t slechts een. De gevelsteen vermeldt dat de laatste steen werd ge op 7 oktober 1743. De Valk heeft een vlucht van 26.60 meter. f NIEUWKOOP De tot een mini mum gedaalde oud-papierprijs heeft de voetbalvereniging Nieuwkoop net niet de das om gedaan. De voetballers heb ben hun grote voorraad oud papier rechtstreeks verkocht aan een papierfa briek. Gewonden bij ongelukken in Noordwijk NOORDWIJK Op de Randweg in het Langeveld te Noordwijk reed een 'i-jarige monteur uit Osnabrtick met zijn motorrijwiel tegen een boom, toen aar links uitweek voor een perso nenauto, bestuurd door een 44-jarige bewaker uit Noordwijk, die linksaf een parkeerterrein wilde oprijden. De Duit se monteur werd met een bekkenfrac tuur naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het motorrij wiel werd totaal vernield. Een 16-jarige scholiere uit Noordwijk ep een kaakfractuur op toen zij met haar bromfiets in botsing kwam met een Franse personenauto, bestuurd door 29 jaar oude technicus uit Chesnay, die, geparkeerd staande, zonder uit te kijken wegreed. Haar op de duo geze ten 15-jarige zusje kwam er met ver wondingen aan het been af. Beide meisjes werden naar het Sint Elisabeth ziekenhuis te Leiden vervoerd. EMM - ROELOFARENDSVEEN Anjers maken slechte prijzen ROELOFARENDSVEEN De bloe men, met name de 2e soort anjers en rozen, maken op het ogenblik geen beste prijzen op de veiling EMM-Roelof- arendsveen. De aanvoer is zó groot dat zelfs bloemen worden doorgedraaid. Op diverse veilingdagen werd de aan- van honderd karren eerste soort anjers ruimschoots overschreden. is bovendien een steeds toene mende aanvoer van jong gewas anjers. De laatste dagen werd voor de beste kwaliteit rond de 20 cent per stuk genoteerd tegen een prijsje voor het oud gewas van 6 tot 10 ct. per stuk. Een uitschieter bleef de variëteit Char meur tot 46 ct. per stuk. Van rozen was Ian Fletcher als eerste geplaatst Zij sloegen daarmee de gra 'er, dezelfde groothandel die halve maand geleden zo absurd voor de Nieuwkoopse koopwaï betalen dat de sportvereniging zaakt was de activiteiten op di: te staken en de voorraad schuurtje naast het voetbalveld houden. Dat het een gelukkig voor Nieuwkoop dat men de heeft kunnen hervatten blijkt j het batig saldo dat het papier heeft opgeleverd, f 30.000, NOORDWIJK Men is er in Noord- ijk in geslaagd een sterke bezetting bijeen te krijgen voor het herenenkel spel A. Behalve Hordijk en Hemmes, die toch wel mogen worden geacht de van de huidige nationale ranglijst »rmen, geven ook Soetgrs, Laudin, Schmitz en Fleury blijk van belangstel ling. Als no 1 en 2 zijn echter op het redstrijdschema niet Hordijk en Hem mes geplaatst maar respectievelijk Ian Fletcher (Aus) en A. Amvitharay (Indi- a). Voor de eerstgenoemden zal het niet eenvoudig zijn om die plaatsing door zege te ontzenuwen. Ian Fletcher, jongere editie van de eens zo befaamde Ken Fletcher, vertegenwoordigd de Au stralische tennisschool van het power- play, Anand Amvitharay is de man van lanoeuvre, van het schaaktennis, al kan de bedachtzame Indiër ook wel uitschieten op service en volley. Het is jammer dat de jonge Engelse speler Gerald Battrick op het laatste moment verstek moest laten gaan. Een blessure verhinderde hem zijn toezegging om in Noordwijk aan te treden gestand te doen. Al met al zal men in de komende dagen stellig van goed tennis kunnen Expositie in bibliotheek WASSENAAR Pentekeningen en grafiek van Margriet Grijm uit Wasse- Diederik uit Rotterdam en Mari- Reimerink uit Den Haag worden zaterdag 24 juli tot en met zater dag 21 augustus 1971 geëxposeerd in de Wassenaarse openbare bibliotheek aan de Luifelbaan. De tentoonstelling wordt op zaterdag 24 juli om 16.00 uur geo pend. Bij aankoop is nog een beperkte subsidie van 25 pet aanwezig. Na 28 augustus zullen foto's worden tentoon gesteld van Jan van de Horn, Leen Manneke, Rob van Someren en Jan Stegeman. zeer uitgebreide variatie. De prijs kwam gezien de omstandigheden tot een redelijk peil, waarbij tot een de best betaalde de Esther Ofarim gerekend mocht worden nX van 28 tot 38 ct. per stuk. Bij de jaarrondchrysan- ten werd de belangrijkste plaats inge nomen door de Spider waarvan een vri; behoorlijk kwantum werd aangevoerd. Ook hier was de prijs te laag en kwam men voor de beste kwaliteit tot honorering van f2 per bos. Er begint tevens weer wat aanvoer te komen tros- en stuks chrysanten van de male cultuur, echter dit betekent niet dat hiervan binnen enkele weken reeds de topaanvoeren zullen komen. Dit i ook 't geval met de asters en dahlia's waarvoor zeer redelijke prijzen werden betaald. Nog steeds kan worden gespro ken van een vrij grote aanvoer van irissen vnl. Prof. Blaauw tot f 1.85 per bos. Een redelijke belangstel ling was er eveneens voor Wirrals Su preme, Gladiolen, Ornithogalum, terwijl het seizoen van de Colvilleis bijna weer verleden tijd is. Hooibroei tijdig ontdekt in Lisse heer Duineveld aan het eind van de Rooversbroekdijk werden gisteren ver schijnselen van hooibroei ontdekt in de grote hooiberg. De brandweer had de laatste dagen steeds peilingen gehou den. De laatste peiling op zaterdagmor gen wees uit dat de temperatuur in de hooiberg 92 graden was, hetgeen voor onder-commandant Beelen het sein was de berg te laten leeghelen. Volgens oud gebruik hielpen alle boeren uit de Rooversbroek mee. ALPHEN De oud-Alphenaar Joh. i zaak aangesproken. In september 1970 Mieremet is weer vrij. Afgelopen zon dag werd hij gearresteerd in zijn wo ning in het Duitse Altschermbach. Mie remet zou dertig dagen gevangenisstraf krijgen omdat hij na een ongeluk zou sijn doorgereden. Dat zou gebeurd zijn in 1962. had hij al het verzoek gekregen DM 370 te betalen plus DM 18,50 kosten. De heer Mieremet heeft altijd ontkend aan deze overtreding schuldig te zijn. Toen hij op het politiebureau aankwam moest hij al weer snel worden vrijgela ten omdat de zaak verjaard was. Mie remet verstevigde zijn positie nog door aan te tonen via een krantenknipsel vaak verward te worden met een nogal duistere naamgenoot, die bovendien even oud is. Deze Mieremet werd in Griekenland en Turkije in de kraag gevat wegens het smokkelen van hasjs. De onschuldige Mieremet beloofde de Duitsers het knipseltji keer te brengen en vertrok vervolgens opgelucht weer naar huis. Helemaal happy voelt hij zich nog niet. De ande re" Mieremet blijft hem parten spe len LEIDEN. Meer en meer worden lelijke eendjes gedecoreerd met de meest uiteenlopende figuren en kleuren. Dit autootje schijnt zich er uitstekend voor te lenenBij de Pieterskerk troffen we er gisteren een aan, die we u niet wilden onthouden: een eend met een eend erop. Bij nadere inspectie bleek zij van rubber te zijn. LISSE De rentmeester van het landgoed „Keukenhof", de heer P. Leede, is zondagmiddag op 57-jarige leeftijd in het Diaconessenhuis te Lei den overleden. In Lisse genoot de heer v.d. Leede grote bekendheid. Hij was onder andere bestuurslid van de harddraverijvereni ging. de ijsclub, de muziekvereniging Canita Tuba, de sportclub Lisse en de plaatselijke VVV, Voorhoutse mitld 1 stand weer fel teflL Macro genieten op het pittoreske banencom- plex van de Noordwijkse Sportvereni ging. En dan mag de bezetting van het damesenkelspel A er, in tegenstelling tot vorige jar.en, ook zijn. Als no 1 is Trudy Walhof Groenman geplaatst, als no 2 mej. E. Liem, no 1 v>an de Indonesische ranglijst. No 3 is miss Minford, no 4 mej. Kaligis, no 3 van d< Indonesische ranglijst, no 5 lady Biele feld, no 6 Judith Salome en no 7 Els VeentjerSpruyt. Is de A-sector dus een waarborg voor sterk tennis, de B- sector is evenmin te verwaarlozen. Ge plaatst zijn hier de winnaar van het vorige jaar Ronald Blommendaal, die dit seizoen toch wel heel goed voor de dag komt, Bram Madera, Peter Bruki, Har Meijer, Jaap Dankelman, Jan de Groot, Lauteschlager en Wouter Fok. Spelers als Koek, Stoop en Bröring, om maar een indruk te geven va sterkte, verdwijnen in de massa va rond 100 deelnemers in het herenenkel spel B. Bij de dames is de weg naar de finale ook al een verre van gemakkelij ke. Zo moest de nationale kampioene tennlsleraressen, Geertje van der Valk, al in de eerste ronde een hevig gevecht leveren met niemand minder dan de nationale kampioene van de meisjes tot en met vijftien jaar, A. van den Wildenberg. De tennislerares bleef door een grotere vastheid op de groundstrokes overeind 63, 57, 63. Wim Stoop, de a.s. tegenstander van Wouter Fok in het herenenkelspel B, en stellig geen hindernis die de talentvolle jonge Leidenaar en passant kan nemen, won gisteren een warming-up tegen R. Los met 63, 63. In het herenenkel spel A kwam Stoop zonder spelen een ronde verder. De Amerikaan Reese liet het afweten en dat resulteerde voor de wedstrijdleiding in een W.O. jaap Dan kelman, een van de kanshebbers in B, stapte in A via Hormman naar de tweede ronde, 63, 86. Dat gebeurde in een voor de kijkers rond het centre- court no 1 van de Noordwijkse S.V., aantrekkelijke partij, met wellicht wat minder vaart dan men op A niveau mag verwachten maar met herhaalde lijk slim manoeuvreren van beide zij den. Het was tenslotte toch de grotere vaart (Dankelman) die de doorslag gaf. Koek, niet geplaatst in B werkte zich zowel in A als in B een ronde verder. In A ging ten koste van Klein met maar liefst tweemaal 60, in B moest Berkenbosch eraan geloven, al sli deze erin tenminste twee spellen op zijn naam te schrijven, 6—2, 6—0 voor koek. Bröring gaf Beets met 62, 64 geen kans en Van der Pols wandelde tegen Velleman naar een snelle 60, VOORHOUT De Voorhout denstandvereniglng heeft zich zet tegen de Macro. Zij bekri het misbruik dat van de mogi om deze instelling te bezoeken wordt. Men bleek niet van j actie tegen de Macro te gaan maar besloot wel waakzaam te blijven om zichzelf te beschena Dit alles kwam ter sprak vergadering die de middenstaK ging hield in Cftfé ,,'t Soldaat) praatte ook ovér het aanbreng een feestverlichting. De kans da komt is erg klein, er werd sle< commissie ingesteld om deze onder de loep te nemen. In d vraag kwam de koopavond Men kwam ook hier niet uit. Ee ging van de winkeltijden komt ter voorlopig niet. Veilig verkeer Life? had succesvol ja: Jeugd Zevenhoven krijgt het druk ZEVENHOVEN De jeugd van venhoven heeft een druk programma voor de boeg. Oop 24 juli a.s. is ei prestatie-fietstocht. Iedere inwoner van Zevenhoven in de leeftijd van 12 tot 60 Jaar kan meedoen. De start zal 's mid dags om 13.00 uur vanaf het Dorpshuis zijn. Men kan zich opgeven tot 22 juli. Voorts zal er voor de jeugd van 6 tot en met 16 jaar een zeepkistenrace den gehouden. Dit feest begint 's gens, de start is vanaf het dorpshuis. Aan de voertuigen zijn een aantal eisen gesteld. Op de eerste plaats moet de zeepkist door de man die er op zit zelf voort bewogen worden, er mogen geen motoren of fietsen aan te pas komen. De sportdag die voorafgaat bovengenoemde race, begint om 10.00 en is toegankelijk voor alle kinde in de leeftijd van 616 jaar. 1 it LISSE De twee cursussei^ onderweg" die de afdeling Veilig Verkeer Nederland dit ganiseerde, zijn een enorm sue worden. Verder herinnerde de Jong op de gisteren gehouden gadering eraan, dat in het >1 jaar het verkeerscircuit tot gekomen. Door bijna alle scholen in Lis# in deze vorm van verkeersonl gebruik gemaakt. In het kader landelijke actie ,,'t zal je ban: "l* n" werden in Lisse 34 f rijden met ondeugdelij» den geconstateerd. In de vacature van de heer werd voorzien door de heer Snikfrnrü van de heer Van der Worp te vo heer Cats. Iwac Kinderspelen it! Aarlan<lerveeri['ie AARLANDERVEEN 11X-' morgen om 10.00 uur beginnen Laa derspelen in de speeltuin aan van Damstraat. De dag wordt begonnen met I derdeel boegsprietlopen voor jonft meisjes van 6 tot 12 jaar. beginnen de kinderspelen voor v tijden vanaf 3 tot 12 jaar. V' diverse kinderspelen kan men i "I opgeven tot aan de start, of bij p Veenswijk, v. d. Leeplein 1. DINSDAG 20 JULI Ps« Kreatief Sentnim: Optreden van mir damse experimentele muzlekgroef There. Aanvang 20.00 uur. fW Openbare stafvergadering, aanval uur. De gehele avond gelegenheldl i maken van wandkleden cn doen ar DONDERDAG 22 JULI Terrein Groenoordhal: Circus hoff. 15.30 en 20.00 uur. Cine-club: Filmvoorstelling met et ilm van de Marx Brothers. Aanvi| >rdhal( Circus Altffii ZATERDAG 24 JULI Kreatief Sentrum: Disco-avond n£ 1 en lichtshow, 20.00 uur. Overdag i vi markt en verkoop van witte platen. ?rdhal: Circus Althre en 20.00 ZONDAG 25 JULI Kreatief Sentrum: Optreden van tergroep The Tokye Kld Brothers groot spektakelstuk, aanvang 20.00 i

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4