ficidóc Somont NEDERLANDS GEZIN - ZES PERSONEN -1\ AUTO OMGEKOMEN Definitieve breuk Amman - Palestijnen COMMANDO'S VLUCHTEN OVER DE JORDAAN Tent geen kraam kamer Voorstel Saigon: bestand Noorwegen ongerust over lozing chemisch afval van AKZO in zee I Merckx evenaart Anquetil en Bobet Nederlander in Columbia door piranha's verslonden AAN ONZE LEZERS DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Papengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N V-, Leiden Directeur: drs- J. H. M. Brader- Hoofdredacteur: F. J- Plug. Chef-redacteur: H. P- M- Heruer Advertenties (exc. B.T.W.) 0,24 p- mm- Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week ƒ1,63. maand 6.95. kwartaal 20.65. Jaar ƒ80,15. Per post: per kwartaal 23,95, per jaar 94,55. 62e jaargang, no. 18.442 r Met liedjes het van Ann Jellicoe; 21.45 uur Film „De man die niet wilde zwijgen", een documentaire over Sovjetpraktijken. MAANDAG 19 JULI 1971 WOLKENVELDEN De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: Wolkenvelden, maar ook perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen west en noord. Minimumtemperaturen van 12 graden in het noordwesten tot 5 graden in het zuidoosten van het land. Maxima morgen omstreeks 19 graden. BRUSSEL (ANP) Een gezin van vader, moeder cn vier kinderen is zaterdag bij een verkeers ongeluk in België om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 44-jarige heer F. F. Hoornick. zijn vrouw Suzanne Hoornick-van den Boom (35) en hun kinderen Paul (11), Chistlaan (10), Moniea (8), en Sabina (5). Het vfjfde kind van het gezin, de anderhalf jaar oude Ilans. is alleen over. Hij is bij familie in Goes. ongeluk gebeurde op de Boudewijnautosnel- weg nabij het Belgische Eindhout, tien kilometer ten zuiden van Geel. De auto van de heer Hoornick botste frontaal op een Duitse auto. Twee van de inzittenden, de 20-jarige Wolfgang Meis en de 61-jarige Kurt. Meis, zijn eveneens om het leven gekomen. In de Duitse auto zaten verder: Kurt Hömer (66) en diens echtgenote Helena (65). Alle vier afkomstig uit Solingen in Duitsland. Ze waren op weg naar Domburg op Walcheren waar ze hun vakantie bij familie zouden doorbrengen. Het gezin Hoornick was zaterdagmorgen om half negen van huis gegaan voor een vakantie in Luxemburg. Het kleinste kind Hans. anderhalf jaar. was eerst bij familie ondergebracht. De iden tificatie stelde de Belgische politie aanvankelijk voor problemen, omdat de auto bij dit ongeluk totaal uitbrandde. De fatale loop van de gebeurtenissen is moeilijk vast te siellen, omdat er behalve de inzittenden van de Duitse auto die in een ziekenhuis zijn op- verder geen getuigen zijn. Dit is dc totaal vernielde auto, waarin het Neder- uit Bergen op Z i het leven kwa: Op nippertje onderdak voor a.s. moeder ROTTERDAM Op hel allerlaatste nippertje heeft het jonge Rotterdam se echtpaar Van der Laan-Huisman hulp gekregen. Hun baby zal niet in een tweepersoonstentje aan de Kra- lingse Plas geboren worden. Het kind wordt een dezer dagen ver wacht. Een ander onderdak dan een te leen gekregen tent had de familie Nog geen week na een zware maag operatie meldde Pieter van der Laan zich vrijdag af in het ziekenhuis waar hij zeker nog veertien dagen had moeten blijven. Met slechts en kele guldens op zak ging hij in Rotterdam op zoek naar zijn vrouw, die elke dag een kind kon verwach ten en die na een ruzie met haar moeder dakloos rondzwierf. Samen zochten zij tevergeefs naar een woning, sliepen op een bankje en kregen uiteindelijk van een me delevende toerist die hen in de Kra- lingse Plas zag baden een tent aan geboden. Nog geen 24 uur na de eerste berichten over dit trieste re laas bleek duidelijk dat redding na bij is als de nood het hoogst is. Vele mensen boden hulp aan. Kamers, geld, kleding en voedsel. In samen werking met de sociale dienst is het jenge gezin (19 en 21 jaar) voorlopig ondergebracht bij een familie. On derzocht zal worden waar ze in de toekomst het beste terecht kunnen. Nu immers is er ineens ruimte ge- AMMAN/CAiRO, (Reuter/AFP) De regering van koning Hoessein heeft gisteren de overeenkomsten van Cairo en Amman met de Palestijnse guerrilla strijders verbroken. Het Jordaanse leger drijft de commando's uit het land weg. De eens zo machtige commando- eenheden trekken op hun vlucht voor 't Arabische legioen van koning Hoessein de Jordaan over om zich aan de over- zijde in handen te geven van de wach tende Israëlische troepen. Deze, ken nelijk definitieve oorlog tussen het ko ninklijke leger en de strijdmachten van de Palestijnen heeft Jordanië in conflict gebracht met de Arabische buurlanden. Irak heeft alle banden met Jordanië ver broken, en de regeringsleiders van Egypte, Syrië, Libië en Soedan hebben het schenden van de akkoorden met de guerilla's veroordeeld. De Jordaanse regering heeft cam- mandoleider Yasser Arafat laten weten dat zijn mannen zullen worden ver pletterd als hij van Syrië uit een aanval op Jordanië zou ondernemen- Het be stuur van de Palestijnse bevrijdings beweging zegt dat Jordaanse militairen ,,met onvoorstelbare haat en wreedheid" gewonde Palestijnen hebben afgemaakt. Een officiële woordvoerder heeft in Amman gezegd, dat de regering de aan wezigheid van marxistische guerrilla organisaties niet langer op Jordaans ge- I bied duldt. Het Volksfront voor de Be vrijding van Palestina en het Democra- I tische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina zijn verboden, omdat deze een revolutie in Jordanië prediken. Volgens een Israëlische woordvoerder in Tiberias hebben zich dit weekeinde eenenzeventig guerrillastrijders, die de Door een lek in een gasbuis is zaterdag een kolenmijn bij de Japanse stad Saporo vol methaangas gelopen. Van de 36 mijnwerkers, die op dat moment in de schacht werkzaam wtiren, konden slechts G man worden gered. Hier wordt een van de slachtoffers door leden van de leddingsploeg in een ambu lance geschoven. Fanfare De fanfare van hel Vati- caan dreigt, bij het eerstvolgende bezoek van een buitenlands staatshoofd de com munistische mars „Bandiera Rossa" (ro de vlag) te spelen in plaats van de pau selijke hymne. De muzikanten eisen een jaarlijkse toeslag van een paar honderd gulden. i Mijnongeluk Door een lek in een gasbuis is een kolenmijn bij de Japanse stad Sapporo vol methaangas gelopen. Reddingsploegen hebben 20 omgekomen mijnwerkers kunnen bergen. Er worden nog tien man vermist. Jordaan waren overgestoken, aan Is raëlische militairen overgegeven. Irak heeft zijn ambassadeur uit Am man teruggeroepen en het verkeer over land cn daor de lucht met Jordanië ge staakt. De regering van Soedan heeft het optreden tegen de commando's ..een ernstige misdaad" genoemd, die niet getolereerd kan worden. In een ver klaring van het Soedanese ministerie van Buitenlandse Zaken worden de Arabische landen opgeroepen tot snelle actie om een eind te maken aan ..deze aggressie". Het gezaghebbende Egyptische blad Al Ahram heeft zich uitgesproken voor vastberaden strafmaatregelen tegen Jor danië, hoewel men in Cairo niet gelooft in het verbreken van de diplomatieke betrekkingen. Exploderende fles Een exploderende (les limonade heeft vrijdagavond een vrij ernstige beenwond veroorzaakt bij een 52-jarige Rotterdamse vrouw. In de hal van haar flatgebouw in Ommoord pakte de vrouw de fles, toen deze ui teenspatte. DEN HAAG (ANP-NTB) De Noor se regering heeft haar ongerustheid uilgesproken over het starten, door een Nederlands schip, van 600 ton dichloor- ethaan in een gebied voor de Noorse kust. Dinsdag of woensdag zal de „Stel la Maris", eigendom van de „Tanker Transport Services" in Rotterdam, de chemische afvalstof ten westen van de Haltenbank en de Skinnabank, in 2000 meter diep water storten. De Nederlandse autoriteiten hebben de Noorse instanties hiervan in kennis gesteld, en tevens meegedeeld, dat deze stof slechts in hoge concentraties scha delijk is voor vis. Niettemin is vrijdag de Nederlandse ambassadeur op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Os lo ontboden, en heeft de Noorse ambas sadeur in Den Haag om nadere inlich tingen en garanties gevraagd, dat geen schade aan de visstand zal worden aan gericht. Hem is meegedeeld, dat volgens Nederlandse deskundigen geen schade kan ontstaan en dat overigens geen wettelijke basis aanwezig is om het storten van afvalstoffen in open zee te verbieden. Het afval is afkomstig van de vinyl- chloridefabriek van Akzo Zout Chemie bij Rotterdam. Het gaat om gechloreer de teerachtige residuen. Zij lossen niet op in water, maar zijn wel chemisch oplosbaar en afbreekbaar, maar dit ge beurt „betrekkelijk langzaam". De stof fen hebben een soortelijk gewicht van en zakken dus naar de zeebodem, in dit zeegebied de vorm heeft van een kuil van enkele kilometers diep. Akzo Zout Chemie werkt al meer dan een jaar aan de ontwikkeling van en kele technologische oplossingen. De be doeling is de afvalstoffen in eigen in stallaties af te breken en intern te verwerken. Het storten in zee is, zo zei de directie, „een tijdelijke oplossing". Man bij ruzie om halve haan gedood ENSCHEDE (ANP) Ruzie over de afrekening van een halve haan heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het leven gekost aan de 20-jarige Herman Hannenberg, bediende in een cafetaria aan de Molenstraat in Enschede. HU werd neergeschoten door de 36-jarige A. S„ die een kwartier nadien geheel overstuur in zijn huis in Enschede werd aangehouden. Ooggetuigen hebben verklaard dat de twee bij het cafetaria stonden te twis ten over de betaling. De cafetariabe- diende zou A. S. met een mes hebben bedreigd, waarna deze een pistool uit z'n zak haalde, enkele malen in de lucht schoot en daarna vier maal op de cafetarlabediende. Eén van de kogels trof do man in de hartstreek. Hij was overleden voordat de ambulance-auto -ezig v DEN HAAG Met de hem gebruikelijke overmacht heeft Eddy Merckx gisteren in Pare dc Vincennes in Parijs de 58e Tour de France ais winnaar afgesloten. De Belg kreeg de overwinning na de dramatische val van Luis Ocana volgens velen in de schoot geworpen, maar Merckx wenste in dc laatste etappe cachet te geven aan zijn triomf. Met een aan duidelijkheid weinig te wensen overlatende zege in de tijdrit naar Parijs onderstreepte hij zijn derde Tourzege in successie, zich daarmee plaat send in de rij van Louison Bobet en Jacques Anquetil. Joop Zoetemelk werkte zich op de slotdag van het drieweekse wielersucces nog naar de tweede plaats dank zij een betere tijdrit dan zijn concurrent Lucien van Impe. Het Nederlandse voetbalelftal is voor de kwalificatieronde van het wereld- kampioènschap ingedeeld met België, IJsland en Noorwegen. Deze gunstige indeling verleidde bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc echter niet tot over moedige uitspraken. Hij bleef voorzichtig bij zijn beoordeling. FC Den Haag presenteerde zich voor de eerste maal. De nieuwe Haagse combinatie verpletterde Quick Boys met 60 en liet in het oefenduel een gunstige indruk achter, die goede verwachtingen voor de komende compe titie wettigt. In Brazilië sloot Edson Orantes di Nascimento. beter bekend als Pele, een episode af. De Zwarte Parel voegde nog een briljant aan zijn kroon toe in de oefenwedstrijd tegen Joego-Slavië. Op atletiekgebied liet Amerika zijn superioriteit blijken over Afrika. De Amerikanen behaalden met duidelijke cijfers een overwinning, Het Neder landse herenteam kwam minder florissant terug uit Münster. Tegen West- Duitsland-B moesten de heren met fors verschil ervaren dat de aansluiting bij de internationale top nog lang niet bereikt is. SAIGON (AFP) De regering van Zuid-Vietnam heeft de regcrino van Noord-Vietnam voorgesteld zonder voor waarden vooraf te onderhandelen over een totaal bestand. „Als de wapens zwijgen, kunnen beide partijen hun gedachten laten gaan over het organiseren van vrije algemene ver kiezingen in de twee zones, onder inter nationaal toezicht, om op die wijze tot hereniging van het gebied te komen". Het voorstel is gedaan ter gelegenheid van de 17e verjaardag van de onder tekening van de akkoorden van Genève, op 20 juli 1954, waarbij Vietnam ln tweeën werd gedeeld. Saigon, dat eraan herinnert dat hetzelfde voorstel twee jaar geleden ook is gedaan, zegt dat de twee landsdelen in vrede naast elkaar kunnen bestaan in afwachting van een hereniging. De Vietkong heeft zich za terdag uitgesproken tegen een algemene Indo-Chinese vredesconferentie. NEIVA (EFE). Twee toeristen, een Nederlander en een Amerikaan, zijn omgekomen toen hun kano op de rivier de Yari, in Columbia, omsloeg. Ze zijn door piranhavissen verslonden, zo heeft een functionaris in de stad Huila meegedeeld. De naam van de Neder lander wordt opgegeven als Abraham Wjlfredo Booi. De twee mannen namen deel aan een safari in Columbia. MAN VINDT BABYLIJKJE ONDER VLOER ZAANDIJK (ANP) Een 33-Jarige man heeft vrijdagmiddag onder de vloer van zijn woning in Zaandijk een lijkje van een pasgeboren meisje ge vonden. Het lichaampje zat in een aan tal plastic zakken en half vergaan pak papier. Het kind moet reeds ongeveer maand dood zijn geweest. Dc man bezig met maken van een luik in de kamervloer, omdat bij binnenkort leidingen voor een gcvelkachel zou la ten leggen, zo verklaarde de politie. KANTOORINRICHTING N.V. CIEBA LEIDEN Lucie Destree Arnaz. de ook van de t-v. bekende dochter van Lucie Hall. is in Hollywood getrouwd met Paul Vandervort Menegaux. Vader en moeder (hoewel gescheiden) secondeerden het jonge bruidspaar by de receptieLinks tie alom vermaarde Lucie, die nu eens geen gekke avonturen beleefde, rechts de papa van de bruid, Desi Arnaz. Ook vele bezorgers van onze krant gaan in de komende weken met vakantie. Niettemin hopen wij door inschakeling van reserve-bezorgers de versprei ding overal naar behoren te laten functioneren. Maar mochten er zich af en toe in bepaalde wijken toch moeilijkheden voordoen, waardoor u bijvoorbeeld de krant wat later dan normaal ontvangt, dan hopen wij op uw begrip en consideratie te mogen rekenen Hiervan kunt u in ieder gevai wel ver zekerd zijn: wij blijven onze uiterste best doen uw zonnige humeur niet door haperingen in de verspreiding te laten bedreigen AFD BEZORGING

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1