Streekmavo bijna gereed LEIDSE AGENDA Sporthal blijft voor Sassenheim toekomst Koninklijk afslager P. zilver voor v. d. Voort KERK DIENSTEN R.-K. VIERINGEN PREDIKBEURTEN BOSKOOPBoskoop had gisteren een primeur voor Neder land doordat de eerste Roverokas, die, op de deuren en de ijzeren bogen na. geheel uit plasticfolie bestaat, op een kwekerij in Boskoop werd geplaatst. Deze kas, die gebruikt kan worden voor kweken en stekken alsmede voor overwintering van Boskoopse produkten, is afkomstig uit Finland. Voordat men daar het folie voor kassenbouw introduceerde, is er lang mee geëxperimenteerd Uiteindelijk bleek deze Roverokas te voldoen, waarna de firma Rolloos Sörensen besloot dit produkt ook naar Nederland te brengen. Op de kwekerij van de heer Sanders aan de Halve Raak is nu zo'n kas geplaatst. Deze wordt geleverd als bouwpakket in de lengten van tien tot veertig meter. De breedte is vier en de hoogte twee meter. Voor het plaatsen van de kas moeten palen van circa 1-40 meter in de grond worden gedreven tot een diepte van één meter. Op deze palen worden dan de nodige bogen vastgezet. De kweker kan vrij snel het geheel in elkaar zetten. De folie zal om de twee jaar vernieuwd moeten worden, maar deze is vrij goedkoopVoorts kan over het folie een schermgaas tian polypropyleen worden getrokken om bijvoorbeeld de zon „buiten" te houden. Het lijkt i efficiënter kan worden gewerkt. Hoe de kas in de praktijk zal voldoen, moet kunnen de kas bezichtigen bij de heer Sanders aan de Halve Raak di< LEIDSE COURANT Auto vloog uit bocht: bejaarde fietser gewond ALPHEN Op de verkeersrotonde bij de Gouwsluis heeft gisteravond een ongeval plaatsgehad, waarbij de Al- phense landbouwer L. van Gaaien (73) ernstig werd gewond. Hij is ongenomen in het Academisch ziekenhuis te Leiden. Het ongeluk ont stond nadat de bestuurder van een uit de richting Boskoop komende auto de bocht in de richting Steekterweg met te grote. snelheid nam. De auto vloog uit de bocht en sleurde de op het fietspad rijdende landbouwer mee. De auto werd zwaar beschadigd- de bestuurder kwam er zonder letsel af. VRIJDAG 16 JULI VB veel op dat met deze kassen economischer nog worden afgewacht. Belangstellenden hen ook zal inlichten. Donderdag 15 juli. Jeugddorp, Voorschoterweg. Geopend voor kinderen van 5—13 jaar. Van 10.00—16.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Sten straat 1. Volkenkundige films, aanvang 15.00 uur. Hortus Botanicus. Opening van de ten toonstelling Terra Hortus. Reptielen en amfibiën. Vrijdag 16 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg. geopend voor kinderen van 513 jaar. Van 10.00—16.00 uur. Hortus Botanicus, Terra Hortus. Sassenheim koopt voor 150.000 gld. aan panden SASSENHEIM Wanneer de raad met het desbetreffende voorstel van B. en W. akkoord gaat, koopt de gemeente Sassenheim de panden Hoofdstraat 258 en 260, Kerklaan 2, 4, 6, 14, 16, 26, 28 en 30 en Boschlaan 2, 4, 6, 8, 10 en 12 van de diaconie van de hervormde ge- De gemeente heeft deze panden nodig in verband met het feit dat een recon structie van de Kerklaan ten behoe ve van een betere ontsluiting van het centrum binnen afzienbare tijd noodzakelijk zal zijn. De gemeente Sas senheim en de diaconie zijn het eens geworden over een koopprijs van 1,5 ton. In de raadsvergadering van 20 juli a.s. kan de raad ook akkoord gaan met het voorstel van B. en W. de panden Kerklaan 2, 4, 6, 14, 16, 22-24, 26, 28. 30, 32, 34, 36 en 38, alsmede Vaartkade 4, 5 en 6-7 onbewoonbaar te verklaren. De ontruimingstermijn voor de onbe woonbaar verklaarde woningen Bosch laan 2, 4, 6 10 en 12 zal met een jaar worden verlengd. SASSENHEIM Het ziet er niet naar uit dat er de eerst komende jaren een sporthal in Sassenheim wordt ge bouwd. Dat blijkt overduidelijk uit een brief, die het Sassenheimse college van B. en W. aan de raadsleden heeft ge- Daarin stelt het college dat de finan ciële middelen niet alleen ontbreken (gereserveerde middelen zijn inmiddels Ook bejaarden deden mee aan Warmondse feesten WARMOND In het Trefpunt is van de week in het kader van de Kaagweek een biljart- en kaartmiddag gehouden voor de bejaarden van Warmond. Bij het biljarten eindigde de heer J Heemskerk op de eerste plaats voor J. P. van Hengel. Bij het kaartspel pes ten werd mevr. Meskers winnaar. 2. mevr. Mulder en 3. mevr. Singeling. Het kruisjassen leverde een overwin ning op voor de heer J. Sikking. Twee de werd Q de Bruin, 3. J. Oudshoorn, 4. A. v. Nierop, 5. mevr. v. Nierop, 6. P. v.d. Kerkhof, 7. J. Koot, 8 A. Belle- kom. De poedelprijs kreeg Q. Beugels- dijk. Altiorjeugd in halve finale op NKS-kamp TER AAR De jeugdleden van de sportvereniging Altior hebben in het kamp in Wassenaar kans gezien om door te dringen tot de halve finale van de wedstrijden handbal en ook deze halve finale hebben ze weten te winnen van R.K.H.V.V. met 43. zodat de ploeg van Altior finalist is geworden. Uitslagen van wedstrijden in slagbal: Altior 2 Roda 2317, Altior 1 Willy's 29—12, Altior 2 Vios 2413, Altior 1 Roda 22—22, Altior 1 Altior 2 2720. Uitslag volleybalwed strijd Altior 1 B Milsbeek 21. De Altiorploeg hoopt zaterdagmiddag tus sen half een en een uur weer terug te zijn op het sportterrein. Loods Van der Meij door brand verwoest LISSE Gisteravond omstreeks ne gen uur brak brand uit in de bloembol- lcnloods van de firma G. van der Meij en Zonen aan het Vierkant te Lisse. De brand greep snel om zich heen en het heeft de brandweer veel moeite gekoste de omliggende gebouwen voor brand te behoeden. De naast de loods gelegen Garage Heemskerk vatte aan de achterkant vlam maar de schade bleef hier beperkt. Dat was niet het geval in de loods waar alle bloembollen verloren gingen. Men weet nog niet wat de oorzaak van de brand geweest Voorlopig alleen overdekt zwembad in Rijnsburg RIJNSBURG Rijnsburg nadert de realisering van een zwembad. Er zal dan wel een bedrag van vijf miljoen gulden op tafel moeten komen wil men het plan om in Rijnsburg een overdekt zwembad, een open zwembad, een sau nabad, een sporthal, een ijsbaan, een restaurant laten verrijzen verwezenlij- Een tiende gedeelte is bijeengebracht door de gemeente en het zwembadcomi té. dat gisteravond in het raadhuis de mogelijkheden bekeek. „Wil het plan slagen dan zal zeker nog eens tweeë- neenhalve ton door de ingezetenen van Rijnsburg worden verzameld", aldus wethouder H. de Mooi, voorzitter van het zwembadcomité. „Het gehele project ineens is niethaalbaar. Daarom is voor de eerste aanloop gedacht aan een overdekt zwembad met eromheen de mogelijkheid om t.z.t. een ijsbaan te maken". Het geheel is geprojecteerd in het zgn. Waterbosch. Alphens echtpaar in Duitsland verongelukt ALPHEN Het echtpaar N. Hul- scher uit Alphen aan den Rijn is bij een ongeval in het Duitse plaatsje Schleider aan de Eiffel zeer ernstig gewond. Het paar is opgenomen in een zie kenhuis ter plaatse. De overkomst van de kinderen werd gewenst geacht. De heer en mevrouw Hulscher, beide om streeks 60 jaar, waren met een motor fiets op een vakantietocht in Duits aangewend voor de bouw van een ba sisschool en een kleuterschool; de bouw van een open zwembad slokt bovendien een extra lening op), maar ook dat schoolbesturen hebben laten weten niet te willen meewerken aan de realisering van een sporthal. Dat is noodzakelijk, althans wenselijk met het oog op de exploitatie. Als argumenten voeren de schoolbesturen aan: 1, dat het onderwijs in lichamelijke opvoeding in een sport hal niet voldoende tot zijn recht ko men. 2. dat ze binnenkort door het rijk in staat zullen worden gesteld een ei gen gymnastieklokaal te laten bouwen. Meespelen ook problemen als geluids hinder en tijdverlies als gevolg van de afstand tussen hal en scholen. Het Sas senheimse college betreurt de houding van de schoolbesturen. Het blijft op het standpunt staan, dat er een sporthal moet komen en dat daarom ruimte op het recreatieterrein in het plan Was- beek gereserveerd dient te blijven, ver het tijdstip van de bouw kunnen wij geen zinnig woord zeggen", aldus het college. SJZ-junioren óp kamp in Weert ZOETERWOUDE Er waren giste ren weer veel aktiviteiten in het N.K.S.- kamp te Weert waaraan ook door ju nioren van S.J.Z. wordt deelgenomen. Tegen Achates moesten de groen-wit- ten bij het voetballen met 40 het onderspit delven maar zij revancheer den zich bij het handballen waar Lenig en Snel met 52 werd geklopt. Er waren ook zwemwedstrijden waar Cees Berg voor een succesje zorgde door bij het onderwaterzwemmen 33 meter af te leggen waardoor hij beslag legde op het „brons". In de vooravond werd een cross gelopen over 800 meter met 39 deelnemers. Guus de Koning plaatste zich op de 9e plaats als beste S.J Z.-er. Niet minder dan 96 deelnemers lieten zich inschrijven voor het tafeltennis toernooi. Paul Beerefenger en Hans Spierenburg sneuvelden in de kwartfi nales. Vandaag stond het grote atletiek- tournooi op het programma. Gezien de prestaties bij de selectiewedstrijden die per vereniging werden gehouden was er goede hoop in het groen-witte kamp dat enige vertegenwoordigers voor een ereplaats in aanmerking zouden komen. Morgen keert het gezelschap weer in Zoeterwoude terug. KATWIJK. De KW 88 staat er weer. Net zoals vorige jaren lieeft men de enige, overgebleven bom schuit weer op het plein van Kat- wijks Wite Kerk gezet. Tot leer en vermaak van de toeristen Lijk aangespoeld op strand Noordwijk NOORDWIJK Gistermorgen op het strand te Noordwijk, tussen de Lange- velderslag en de Duindamseslag. het reeds in staat van ontbinding verkeren de lijk van een man aangespoeld. Aanvankelijk tastte men omtrent de identiteit in het duister, doch bij onder zoek bleek later op de dag, dat het stoffelijk overschot was gevonden van een 54-jarige inwoner van Beverwijk, die op 15 april jl. op de noorderpier te IJmuiden te water was geraakt en ver dronken. Na de vermissing was onder meer door duikers naar de man ge zocht, hetgeen echter geen resultaat had opgeleverd. LISSE De heer Piet van der Voort heeft donderdag zijn 40-jarig jubileum bij de Coöperatieve Bloembollenveiling HBG te Lisse gevierd. Hij was daar de laatste jaren afsla ger. een functie die hem de nodige contacten heeft opgeleverd. Dat bleek wel op de receptie die hem door HBG werd aangeboden. Tijdens deze bijeen komst reikte loco-burgemeester Van Dam van Hillegom aan de heer Van der Voort een koninklijke onderschei ding uit. Hij kreeg de zilveren ereme daille in de Orde van Oranje-Nassau voor veertig jaar trouwe dienst. Direc teur Segers feliciteerde hem namens bestuur en directie met deze onder scheiding en bood een enveloppe met ALKEMADE Het nieuwe gebouw van de R.K. Streek-mavo Johannes XXIII aan de Meerkreuk in alkemade nadert zijn voltooiing. Rond 20 septem ber zal het worden opgeleverd en enke le dagen later zal het in gebruik wor den genomen. De officiële opening vindt De bouw heeft ruim een jaar ge duurd. Vorig jaar werd door wethouder J. S. Wagenaar de eerste paal geslagen. De bouwlosten bedragen 1,3 miljoen, maar in zijn totaliteit beloopt de stich- inhoud aan. Als voorzitter van de perso neelsvereniging sprak de heer P. van Beek. Piet van der Voort kreeg aan het einde van de bijeenkomst de gelegen heid voor de hulde en gechenken te bedanken. Fracties wensfj^ wijziging in prioriteiten schema Tijdens het interfractioneel t gisteravond in de Leidsc gemeen» over de Leidse financieringsbehot de exploitatie- en investeringssfea 1 ben de collegepartijen (KVP, f Christelijke groeperingen en J0,1?: oppositie (PAK, DS'70 en Cf enkele punten overeenstemmini reikt. Besloten werd onder meer tt het college van B. en W. besprei t s| verschuivingen i ,p j, prioriteitenschema De eollegepi (D) gingen echter niet met het PAK het college te beweger. |erd: scherpere financieringspolitiek te Het PAK wil, dat de gehele raai iebbi duidelijker uitspreekt over het fe. chip verantwoordelijk is voor de moi dPa situatie waarin Leiden verkeert, is duidelijk dat de collegepartij! behoefte aan hebben hun rej j te protegeren dan wij", aldus PAK- a" zitter In het Veld vanmorgen. Het E„... schijnt zelfs zijns inziens noodzak an maatregelen te willen treffen j ie daarbij, te letten op sancties van t elde overheden. Bejaarden van Boskc S gaan 22 juli op staj;° We BOSKOOP De Boskoopse bf 'vas den zullen hun jaarlijkse uitgaai est hebben op donderdag 22 juli a ,J" -.cio wordt gemaakt met zes autobussen. Het doel is Oisterwijk in het restaurant „Groot Speijck' broodmaaltijd zal worden genur'- Voorts zal men zich kunnen verJ het omvangrijke natuur rna men op de terugreis Avifauna aan doet alwaar een dimfi,s worden aangeboden. Men hoopt ongeveer half negen weer in Bt te arriveren. De minder goed ter zijnde deelnemers zullen 's morgen! afgehaald en 's avonds weer de bussen van hun woningen thuisgebracht. Be j aarden wonin gen Roelofarendsveen nu alle gereed ROELOFARENDSVEEN. Aan het Noordeinde te Roelofarendsveen zijn dezer dagen de eerste van de 59 nieuwe bejaardenwoningen in ge bruik genomen. De woningen zgn in opdracht van de Stichting. Bejaar denhuisvesting Alkemade door het aannemingsbedrijf Rijn en Schie- land uit Sliedrecht gebouwd en zijn momenteel bijna alle gereed. De bouw van het totale complex heeft op de plaats waar vroeger de Pan- twee jaar geduurd en is gerealiseerd cratiuszaal stondDe recreatiezaal, die in het complex is opgenomen, zal in de toekomst als ontmoetingspunt dienen voor alle bejaarden van Al kemade, ook zij die niet in het com plex woonachtig zijn. De woningen moeten ongeveer 280 gulden per maand opbrengen. Op de foto de voorgevel van het complex- de school inclusief de kos ten van inrichting en noodvoorzienin gen ruim twee miljoen gulden. De school, die zeven jaar geleden werd opgericht, is thans nog gevestigd in de Kerkstraat 13 te Oude Wetering. Men begon destijds met 46 leerlingen. Momenteel zijn dit er ruim driehon derd, zodat men 'ook in het nieuwe gebouw weer bijna aan uitbreiding toe is. Men kampt hier nog met het tekort van twee lokalen. Het nieuwe gebouw- telt tien les- en vaklokalen, een aula, een modern gymnastieklokaal een bibliotheek en een ruime patio. In totaal zullen er achttien leraren en nog een viertal personeelsleden werkzaam zijn. Direc teur van de school is de heer W. C. J. de Visser; Vooral het zeer moderne gymnastie klokaal biedt uitkomst voor de leerlin gen uit Alkemade en omgeving. Tot nu toe moesten de lessen worden gevolgd in een gymnastieklokaal te Rijpwete- ring. Met de ingebruikname van het nieuwe gebouw zal dit niet meer nodig Fam. Langeslag won vele prijzen bij sprietlopen LEIMUIDEN Bij het sprietlopen over de Drecht in het kader van de Oranjefeesten heeft de familie Lange slag uit Leimuiden aangetoond over zeer goede evenwichtsorganen te be schikken. Vier leden van deze familie sleepten een prijs in de wacht. Bij de heren won echter Mar. Wijfjes. Op de tweede plaats eindigde Ch. van Dam, 3. Peter Langeslag, 4. Ton Langeslag. Bij de dames won Ineke Langeslag, 2. Ria Prins. 3. Jacqueline Langeslag. 4. Cobi van Egmond en 5. M. Spijker. Het ringrijden op de fiets leverde de overwinning op voor J. Koot, 2. G. v. d. Meel, 3. R. v. Nispen, 4. K. Heuzen en 5. Mevr. v. d. Meer. Het paar hardroeien op het Noordeinde leverde een overwin ning op voor het paar M. Husemeier- Ten Brink, 2. W Husemeijer-R. Be rends, 3. E. ten Brink-Verkuil en 4. W. i van Haasteren-R. Schering. Alphen aan den Rijn Bonifaliuskcrk 17 juli: 7 uur n.m. Avondmis voor de dag; r.0. 18 juli: 8.30 uur v.m. Stille M. Mis; 10 uur v.m. Hoogmis met Ned. gezon: 11.30 uur v.m. Stille H. Mis. Predikaties: toor F. J. Wüst. Pius X-Kerk: za. 17 juli: 7 uur n.m. Avt Stille H.'Mis. "Rid- nmerdam Parochie H. Wil- acht 20, Bodegraven, uur n.m. Avondmis voor de iuli: 8 uur v.m. Stille H. Mis; St. Jan de Doper za. 17 juli: 7 uur n.m. Avondmis voor de zondag: zo. 18 juli: 8.45 uur v.m. Stille H. bewaarders. Dorpsstraat 247. za. 17 juli: 7 uur n.m. Avondmii zondag zo. 18 juli: 8 uur v.m. Stille H. Mis: Hazerswoude-Rijndijk - Koudekerk aan der. Rijn Parochie H.H. Michael en Bernardus gevestigd: Rijndijk 108, Hazcrswoude. Michaclkcrk. Rijndijk 231: za. 17 juli: 7 uui n.m. Gezongen Avondmis voor dc zondag' zo. 18 juli: 9 uur v.m. Hoogmis. 11.30 uui v.m. Stille H. Mis. Predikaties: pastor Heems kerk. In dc week is dc H. Mis dagelijks om Bernarduskerk, Rijndijk 106: za. 17 juli: 7 uut n.m. Gezongen Avondmug voor de zondac: zo. :ongcn H. Mis. Predikaties: pastor Lins- In dc week is dc H. Mis dagelijks uur v.in. (behalve op woensdag). Op rusdag en vrijdag een avondmis om 7 ui enigingsgebouw Koudekerk: zo. 18 ju 15 uur v.m. Gezongen H. Mis. Predikat tor Heemskerk. In het bcjaardenccntn :en Stille H. Mis. H. Mis (behalve dins- St i lie H. Mis; 17 juli: 7 uur Op m. Stille H. Mis. In de week: met zaterdag om 8 uur v.m. F i H. Mis. Ave Swcilanderpolder 9, naast dc sociëteit 6 30C üurK n.m. d'Tv!' d^Tas." Mav II uur v.m. Ds. C. v. d. Tas. Gercf Kerk: 9.30 uur v.m. en 5 uur ds. J. Th. W. Quak. Geref. Kerk: 10 uur v.m. M. Vreugdenhil van N ijker Oude en Nieuwe Wetering: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur iienlijké Hcrv.-Gercf. lezen H. Mis in de boerderij van C. van Scha zij :ure; Pniclkerk 9.30 uur ds. C. Treu ks" ds. J. P. van Roon: School: 10 u 1 Berge; Zeehospitium 8.45 uur Gerei V"" J'ard: 8 if}10 - r ds. H. C r der Ent. Geref. Kerk: Vredeskcrk 9.30 uur ds. I Pijlman, 5 uur ds. G. van Duinen: Triumph torkerk 10 uur dc heer D. J. Brow - Herv. Gem.: Dorpskerk 9.30 uur ds. A. M«N kenze, bed. H. Doop, 6 uur ds. M. Hey Ontmoelingskerk 10 uur ds. M. HeymatL,, bed. H. Doop, 6.30 uur ds. A. Makken elc School Narcisstraa Evangelisatiedicnst. Vink," ^Katwijk"^ i Kiel (Rothenbm des Woords, 7 a üÉtia 's 9- '„Ju W. Kool, van Katwijk. Geref. Kerk: 10 uur Dici dr. J. Vlijm, v; uur kand. A. idem: Van den Berghsticl Rijnsburg Herv. Gent.: Gro .30 uur ds. D. Driebf Scllingen. 5 uur ds. I. J. Wisse. ref. Kerk: Petrakcrk 9.30 uur ds. B. Bot i. van Noordwijk, 5 uur ds. J. Baaijcns, v eebcck: Immanuclkerk 9.30 uur ds. oey, van Katwijk, 5 uur ds. A. G. Baaije; iranathakerk 9.30 uur ds. J. Baaijens vi «beek, 5 uur ds. J. Snoey; Campi ds. J. P. Geels van Haarlcm-C. Geref. Gemeente 10 en 4 uur ds. W. Suy Gercf. Kerk Vrijgemaakt: 10 en 4.30 uur J. J. Verleur. Oud-Geref. Gcm.: 9.30 en 3 uur Lcesdiens Ned. Prot. Bond. geen dienst. Aktic Kruistochten Nederland: maandagav Evangelisatiedicnst in Gastenhuis Welk Bondsiraat. 8 uur de heer G. A. Stoepte Herv. Gem.: 10 Noordwijkerhout in. Voorburg. 1 uur ds. J. D. tc V Slrecfland; 7.30 u Chr. Geref. Kerk: 9.30 c

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4