Grootste steden ontwikkelings landen straks onleefbaar ,Niet-politieke taak dr. L. B. J. Stuyt AMSTERDAMSE POLITIE JAAGT OP GUITAARSPELERS Jordaanse aanval op kampen duurt voort Mar;son roemt zich schuldig aan nog twee moorden Hulp aan Pakistan blijft nodig Franse 14e optochten en vechtpartijen AGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 JULI 1971 *w 1,yr ":'i'1 ?iFr!v-i'-'fi'i;1tMHMC IliilllMltl!!'II1 (Van o e parlementaire redaktie) HEN HAAG Als de nieuwe minis ter dr. L. B. Stuyt (57/ tijdens een kennismakingsbijeenkomst het woord tot de aanwezigen gaat richten, wordt hij overstemd door een ratelende boor, die in een departementale muur wordt gedreven. „Daar heb je al me teen een confrontatie met milieuh ygiëne", zegt hij, „Geluidshinder hoort daar ook bij". Binnen de muren van het ministerie heeft hij voldoende macht om die ene boor het onmiddel lijke zwijgen op te leggen. In het algemeen lijkt hij trouwens wel een resolute man. die zegt overheel veel raken een eigen, uitgesproken meinig te hebben. Maar over de meeste op vattingen uit hij zich nog niet duide lijk. Hij wi lin dit beginsstadium als minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne kennelijk geen builen op lopen. want hij mag dan de reputatie van een zeer bekwaam medicus heb ben. politicus is hij zeker niet. ..Minister-president Biesheuvel heeft mij meer als arts dan als politicus aangetrokken", verklaart hijzelf. „Art sen zijn trouwens in het algemeen niet de meest vooraanstaande politie ke figuren". Is hij dan wel lid van een politieke partij? „Ik ben nu wel lid", antwoordt hij. in het midden latend of hij ter gelegenheid van de benoeming tot minister lid van de Katholieke Volkspartij is geworden, al wekt hij bij wat doorvragen wel die indruk, „Maar ik ben altijd wel K.V.P.-gericht geweest". Hij stelt, dat het hem de grootste moeite heeft ge kost een benoeming tot minister te aanvaarden en dat er wel enige pres sie voor nodig was. Hij kon over de bezwaren heen stappen omdat zijn medewerkers in het ziekenhuis Sint Johannes de Deo in Den Haag. waar hij hoofd van de afdeling interne ziekten was, zijn taak zo voortreffe lijk hebben opgevangen, dat de pa tiënten niet geschaad werden. Vindt dr. Stuyt het zelf geen bezwaar, dat hij geen politieke achtergrond heeft? „Neen, dat zie ik niet zo. De hele sector van de volksgezondheid heeft voornamelijk met medische pro blemen te maken. In het verleden voordat de medicus Kruisinga staats secretaris voor de Volksgezonndheid was, is er juist veel werk blijve liggen of vertraagd omdat er geen arts aan het hoofd stond. De benoe ming, nu. van een arts de eerste die minister wordt vind ik dan ook een goede zaak. Bij de volksgezond- HAAGSE MEDICUS EERSTE NEDERLANDSE MINISTER-ARTS heid speelt de politiek het minst. En de milieuhygiëne heeft ook vele facet ten. zo niet alle. die met de gezond heid van het individu te maken heb ben. Het is juist wel een een bezwaar, dat het vraagstuk van de milieuhygië ne zo sterk in de emotionele en poli tieke sfeer is getrokken en minder in die van de individuele gezondheid, Op zichzelf is het naar mijn mening een goede zaak. dat de mensen in het geweer komen bij milieuvervuiling Maar ik blijf erbij, dat de technische aspecten van de problemen bijvoor beeld de vestiging van een staalbe drijf) eerder aan bod moeten komen dan de politieke. Je kunt niet iels gaan verbieden als je niet weet hoe de zaken technisch in elkaar zitten" Wat niet wegneemt, dal dr, Stuyt zichzelf niet wenst te beschouwen als een vakminister. Dr. Stuyt vertelt, dat zijn eerste op dracht is een onafhankelijk departe ment op te richten. „Dat geeft voorlo pig genoeg problemen De afdeling Volksgezondheid moet worden afge splitst van het oude ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid Dat moet in een snel tempo gebeuren, maar persoonlijke belangen moeten zo weinig mogelijk worden geschaad. Voorts moeten nieuwe functionarissen worden aangetrokken. Een hoofd van het departement is er al: Dr. P. Sider- ius, voorheen directeur-generaal van de volksgezondheid, is benoemd tot secretaris-generaal. De plaats voor het nieuwe ministei-ie is nog niet vastge steld, maar persoonlijk geef ik de voorkeur aan het samentrekken van alle afdelingen in ons gebouwencom plex in Leidschendam. Maar dan moe ten daar wel weer eerst de afdelingen van Sociale Zaken (onder meer de arbeidsvoorziening) verdwijnen". In afwachting van de opbouw van het nieuwe departement heeft dr. Stuyt nog geen behoefte aan een staatsse- cretaris naast zich. Maar hij heeft in de ministerraad wel een claim gelegd. Zoals hij ook geëist (en gedaan gekre gen) heeft, dat hij de coördinatie heeft van alles wat er gebeurt op het ge bied van de milieuhygiëne. Ook dus wat andere departementen doen. „Dat geeft ons de mogelijkheid mom orde op zaken te stellen. Er zijn zoveel instanties, die zich met milieuhygiëne bezig houden en er veel, half of niets aan doen, dat het tijd wordt met alle kracht te voorkomen, dat dp versplin tering van krachten voortgaal". Dr. Stuyt zegt het met dezelfde vast beradenheid. waarmee hij destijds (in 1956) als scheepsarts bij zeer ruw weer in volle zee van het ene schip op een ander overstapte om drie zwaar gewonde schepelingen na een kete lontploffing te verzorgen. Hij heeft daaraan één van een aanzienlijk aan tal onderscheidingen te danken. Maar over zijn beleidsopvattingen is hij nog vaag. Drugs: „Ik heb daarover zeer uitge sproken ideëen. maar ik wil me er nog niet over uitlaten. Ik wil er eerst met mijn collega's van C.R.M. en van Justitie over spreken. Maar het heeft een hoge prioriteit en ik zal de zaak beslist niet op de lange baan schui- Sigaretten roken: „Ik geef degenen, die vechten tegen een te groot siga- rettenverbruik groot gelijk, want het is wetenschappelijk aangetoond, dat sigaretten roken schadelijk is. De vraag is echter, of men de bezwaren zo zwaar moet laten wegen, dat de IIMWIMIIilBliWI^^ -II iiBWillWWIllllllliiii overheid maatregelen moet nemen, bijvoorbeeld door het laten drukken van een waarschuwing op sigaretten pakjes of door het reclame maken voor sigaretten te verbieden. „Ik zal de Gezondheidsraad vragen het door mijn voorganger gevraagde advies op dit punt snel uit te brengen", abortus; „Dat is een zaak, die beladen is met betogen en argumenteringen, die niet ter zake doen. Ik sta achter wat hierover in het regeerakkoord In dat akkoord staat, dat door een j medicus verrichte abortus niet straf- baar meer moet zijn. als hij de be- j handeling verricht in een erkende zie- keninrichting en tevoren advies heeft gevraagd aan een team van deskundi- gen. dat de bescherming van het on geboren leven moet afwegen tegen de dreiging van het geestelijk en licha melijk welzijn van de vrouw. Watervervuiling: „Als ik er de tijd voor had. zou ik er geen bezwaar tegen hebben om in de Noordzee te gaan zwemmen, ook bij Scheveningen niet. Een paar jaar geleden heb ik het nog gedaan en ik geloof niet. dat de toestand sindsdien verergerd is". Eigen risico ziekenfonds; „Ik heb groot bezwaar tegen dal woord ..maar het wordt in het regeerak koord gebruikt,, „dal regeerakkoord heb ik niet geschreven") ik spreek liever van een eigen bijdrage van ziekenfondsverzekerden in de medis che zoi'g. Op zichzelf is dat niet iels nieuws, want in een aantal gevallen moet de ziekenfondsverzekerde zelf al i bijdragen: tandarts, sommige medica- j menten. taxi's. Het gaat erom. dat de t ziekenfondspiemie alsmaar blijft stij- j sen door de toenemende kosten. Men j loopt nu vaak te snel naar de dokter j omdat het toch gratis is. Een eigen i bijdrage kan een wanen betekenen i tegen een ongebreideld gebruik van J de verstrekkingen. Dat kan ook de artsen ontlasten. Ik erken wel, dat er j een mogelijkheid is. dat men vanwege I de kosten ook kan afzien van dokters bezoek hoewel dat bezoek noodzake lijk is. De bijdrage moet dan ook te dragen zijn en er zal goed moeten worden nagegaan, waar ze geheven moeten worden. Overigens is dit in de eerste plaats een zaak van mijn colle ga Boersma van Sociale Zaken, die de financiële kant van de ziekenfonds verzekering onder zich heeft. Mijn departement bepaalt de inhoud van het ziekenfondspakket". Instrumenten in beslag genomen LOS ANGELES (AP) Charles Manson, die ter dood Is veroordeeld wegens schuld aan de moord op de i actrice Sharon Tate cn zes anderen, r heeft verzocht zich schuldig te mogen verklaren aan twee andere moorden. Hij zei een van de slachtoffers het hoofd te hebben afgehakt. De leider van de Manson-clan open baarde een en ander tijdens een rechts zitting. waarbij de jury moest worden samengesteld voor zijn proces op grond van beschuldigingen dat hij twee volge lingen de musicus Gary Hinman en de stuntman Donald Shorty Shea in de zomer van 1969 zou hebben vermoord. Op een gegeven moment verklaarde Manson tegenover de rechter: ik zal bekennen dat ik zijn hoofd heb afge hakt. Wiens hoofd zei Manson niet. Het hoofd van Hinman is niel afgehakt. Het lijk van Shea is nooit gevonden. OPROEP EPISCOPAAT UTRECHT (KNP) In een verkla ring over de nood onder de 7 miljoen oost-Pakistaanse vluchtelingen hebben de Nederlandse bisschoppen een drin gend beroep op alle Nederlanders ge daan deze nood te blijven verlichten, el als reel. „Wij zouden onze plicht tot naasten liefde verloochenen als wij niet alle middelen zouden beproeven om het lot van de ongeveer 7 miljoen vluchtelin gen te verlichten" aldus de bisschoppen, die eraan hei'inneren, dat de situatie voor de oost-Pakistaanse vluchtelingen in India bijna uitzichtloos is. Volgens het Episcopaat bestaal er een grote behoefte aan nieuwe politieke en ook religieuze initiatieven om door be middeling en verzoening te helpen een oplossing te vinden in de Pakistaanse AMSTERDAM (A.N.P.) Heeft de Amsterdamse politie de laatste maanden 200 of 55 gitaren van vooral buiten landse johgèren in beslag genomen? Deze vraag is een strijdpunt geworden tussen <Je Amsterdamse officier van justitie mr. J. Hartsuiker en mr. dr. J. D. van der Meulen, bestuurslid van de bond voor Vrijheidsrechten. Volgens dr. v. d. Meulen hebben zeker 200 jongeren, die zonder vergunning in Amsterdam musiceerden, hun gitaar zien verdwijnen in handen van de politie. Volgens mr. Hartsuiker zijn het er 55, waarvan er intussen 31 verbeurd verklaard zijn en zes teruggegeven. De Am sterdamse officier van justitie spreekt de berichten tegen dat de Amsterdamse politie zeer streng optreedt tegen musicerende jongeren. „Er wordt vooral gelet op het musiceren en tegelijk bedelen", aldus mr. Hartsuiker. Intussen hebben B. en W. van Amsterdam over deze affaire vragen bereikt van de KVP-raadsfractie. PARIJS Iedereen in Frankrijk heeft de nationale feestdag van de veertiende juli op sijn manier gevierd, 's Morgens zag men in Parijs het ge bruikelijke militaire défilé over de Champs Elysées langs de president van de republiek, dit keer voor het eerst met een groep vsn honderdtachtig meisjes van land-, zee- en luchtmacht. Dinsdagavond en woensdagavond is overal op de pleinen gedanst en dat duurde tot laat in de nacht. Het weer hield zich uitstekend. Op twee plaatsen in Frankrijk is het minder gemoedelijk toegegaan door ra cistische vechtpartijen tegen buiten landse arbeiders, hoofdzakelijk tegen Noordafrikanen. In het dorp Ravin in de Ardennen werden 19 mensen ge wond, van wie vier door kogels tijdens een vechtpartij in een café, waar jonge ren alles kort en klein hebben geslagen. Do vechtpartij duurde tot vier uur in de nacht. Eveneens is gevochten in een nieuwe wijk van Lyon, waar veel bui tenlandse arbeiders in grote complexen samenwonen. De vechtpartij begon toen een jongen een fles bier greep en die naar het hoofd smeet van een Noord afrikaan. die rustig aan het buffet stond. De Noordafrikanen namen het voor hun landgenoot op, van weerskan ten werd gevochten met messen, broek riemen en fietskettingen. Ook Portu gese en Spaanse arbeiders moesten het ontgelden omdat zij met Franse meisjes hadden gedanst DüSSELDORF De Tilburgse ijshoc- keyclub TYSC Trappers zal in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen uitkomen tegen het Hongaarse Ferencvaros uit Boedapest. TIJSC Trappers heeft het recht de eerste wedstrijd thuis te spe len. BREDA Erevoorzitter J. P. M. Segers van de voetbalclub Baronie, is op 80- jarige leeftijd in Breda overleden. De heer Segers is 27 jaar lid geweest van Baronie, waarvan 17 jaar als voorzit- De raadsfractie vraagt of het college bereid is binnen enkele dagen duidelijk te maken welk beleid wordt gevoerd ten aanzien van de jonge straatmuzi kanten, die zonder vergunning muziek maken. Verder of er sprake is van een verscherping van het beleid ten aanzien van inbeslagneming, verbeurdverklaring en vernietiging van muziekinstrumen ten. De KVP-fractie vraagt verder of het juist is dat ten opzichte van niet-Ne- derlandse straatmuzikanten een ander beleid wordt gevoerd dan ten opzichte van Nederlandse straatmuzikanten om dat inbeslagneming vooral wordt toege- Thomas van Kempen herdacht DIEPENVEEN (ANP) De 500ste sterfdag van Thomas van Kempen is herdacht in de hervormde kerk te Die penveen. Thomas van Kempen stierf 26 juli 1471 in het klooster op de Agnie- tenberg bij Zwolle. Hij wordt be schouwd als de auteur van de „Navol ging van Christus", en heeft grote in vloed gehad op het geestelijk leven van zijn tijd en van de navolgende eeuwen. Het kerkje van Diepenveen werd on langs gerestaureerd. Voor het eerst sinds 1578 bood het kerkje weer plaats aan Windesheimse zusters. Van daag kwamen zusters van het klooster Soeterbeeck te Deursen en van het zogenaamde Engels klooster te Brugge in België naar Diepenveen om in een geconcelebreei'de eucharistieviering de 500ste sterfdag van Thomas van Kem pen te herdenken. past wanneer buitenlandse gasten zon-1 schuwingen en waneer het werkelijk der vergunning muziek maken. nodig is in beperkte mate tot inbeslag- Gevraagd wordt of B. en W. bereid neming wordt overgegaan en dat de zijn op korte termijn een regeling door rechtmatig eigenaars hun muziekinsti-u- te voeren die erop neerkomt, dat al- j menten na enkele dagen weer te- leen na duidelijke en herhaalde waar- rugkrijgen. De actiegroep de Lastige Amster dammer is tegenstander ran auto's, sloop en metroOm dat nog eens extra duidelijk te maken werd op de plasticomhulling van de Nieuwe Kerk in de Amsterdamse binnen stad deze leus gekalkt. FOLKESTONE (AP) De 21-jarige Ronald Veen uit Breda is met ernstige brandwonden aan armen en benen in het ziekenhuis van Folkestone opgeno men, nadat hij door aanraking met onder stroom staande spoox-rails bijna was geëlektrocueei'd.Zijn toestand wordt bevredigend genoemd. Volgens de politie kampeerde hij op een plaatsje in het open veld. Bij het oversteken van de spoorlijn tussen Lon den en Dover viel hij tegen de geëlek trificeerde rail en raakte bewusteloos. Een politieman ontdekte de jongeman en sleepte hem weg. twee twee minuten voordat een trein langsx-aasde. Inwoners van Ommen zijn veer verontwaar digd over de beest achtige wijze waarop vorige week het paard van de heer Ruiten- burg is vermoord. In de het paard werd gedood, heeft de eigenaar nu een bord geplaatst waarop hij een fikse beloning uitlooft voor het vinden van de (Van onze correspondent) BEIROET In Noord-Jordanië zijn gisteren de hevige gevechten tussen het Jordaanse leger en de Palestijnse guer rilla's voortgezet. In haar eerste officiële verklaring over de botsingen zegt de Jordaanse regering, dat zij tot actie is overgegaan om de guerrilla's uit de stel lingen tc verdrijven, die zij gebruiken om de plaatselijke bevolking te terrori seren. De regerings preekt dd beschuldi ging van de guerrilla's tegen, dat de aanval is opgezet om de totale aanwe zigheid van de guerrilla's in Jordanië te elimineren. Er schijnen vele slachtoffers te zijn. De guerrilla's hebben laten wten, dat zij het GAZA-vluchtelingenkamp nabij Jerash hebben verlaten om het verder bombaxdementen door de Jordaanse ar tillerie te besparen. In het kamp heeft de aanval reeds veel doden en gewon den geëist. Palestijnen hebben een be roep gedaan op het intex-nationale Rode Kruis en op de Syrische Rode Halve Maan om de grote aantallen gewonde guerrilla's te helpen vervoeren naar de Zuidsyrische stad Diraa. Vexscheidene honderden dorpelingen, waarvan sommigen kuddes schapen en OESO VOORSPELT: Relatieve teruggang DÖ Nederlandse export DEN' HAAG (ANP) In het gisteren verschenen OESO-rapport over de eco nomische vooruitzichten wordt voor speld. dat het Nederlandse aandeel in de totale uitvoer van de OESO-landen zal dalen. Van 1969 op 1970 is volgens de OESO-tabellen dit aandeel nog met 0.6% gestegen en van 19U0 op 1971 ver wacht de OESO een stijging van 1.5%. In de eerste helft van 1972 zal het export- aandeel van Nederland in de totale OESO-export echter met 1,75% dalen ten opzichte van de tweede helft van 1971. Over geheel 1971 verwacht de OESO een stijging van de Nederlandse uitvoer (alles in geld) van 12,25% tegenover 1970 (in 1970 was de stijging 18,2% tov 1969). In de eerste helft van 1972 zal de uitvoerstijging 10,25% bedragen ten opzichte van de tweede helft van 1971. Zou het Nederlandse aandeel in de totale OESO-export gelijk blijven, dan zou de Nederlandse uitvoer in de eerste helft van 1972 met 12% moeten stij- (Van c i correspondent) NEW YORK De eerste grote slachtoffers van de woeste aanval op het leefmilieu van de wereld zullen de steden in ontwikkelingslanden zijn. „Binnen de komende tien jaar zullen een aantal van deze steden onbewoon baar zijn". Dit heeft Moaric Strong gezegd, de secretaris-generaal van de conferentie over het menselijk leefmilieu van de V.S. „In ontwikkelings landen zullen milieurampen plaatsvinden door al het menselijk afval en de ziekten, die daar het gevolg van zullen zijn". Strong aarzelde met hel noemen van j schoorstenen die zwarte rook uitbraken, plaatsnamen maai- hij noemde Lagos, omdat die werk betekenen voor hun Mexico City en de hoofdstad van Chili, mensen, werk dat daar belangrijker is Santiago, als steden waai- rampen zou- dan verontreinigde lucht. Het is begrij- den kunnen toeslaan. pelijk dat zij, staande voor een dergc- „Deze landen zullen kiezen voorllijke keuze, zullen kiezen voor werk en groei, zoals wij reeds hebben gedaan en nog steeds in grote mate doen". Moaric Strong, een Canadees, strijdt hax-d voor een wereldomvattende strate gie voor milieubeheersing. Hij doet al les om de interesse ex-voor op te wek- i ken bij de ontwikkelingslanden. Zijn team heeft reeds van 60 regeringen rapporten ontvangen, die als basis moe- ten dienen voor de werkpapieren voor de milieuconferentie, volgend jaar juni in Stockholm. „Meer dan de helft van die rapporten lx wam uil ontwikkelingslanden. En zij hebben allemaal de behoefte aan water j boven aan de lijst gezet, vooral voor hun uitbreidende stedelijke gebieden Het is niet alleen de kwantiteit die geldt, maar ook de kwaliteit. In derge lijke plaatsen zal water in de komende tien jaar het grootste probleem zijn., daarna komen de ernstige voedselpro blemen". In alle stilte zijn in juni 27 economen en ontwikkelingsplanners nabij Genève bijeengekomen om een stuk op te stel len over de complexe verhouding tussen ontwikkelingslanden seerde naties. Een van dit stuk is dat i den moeten zeker stellen, dat hun groeiende zorg over het milieu geen schade doet aan hun voortgaande ont wikkeling. Zij mag niet x-esulteren in een afname van de investeringen. geïndustriali- de conclusies wikkelingslan- VY DM: kazerneleven te betuttelend UTRECHT (ANP) D. d.irlljk. gang van zaken in de Nederlandse ka zernes wordtt ot in de meest onbelang rijke finesses geregeld in een langza merhand volkomen overbodig geworden en betuttelend reglement „inwendige dienst". Dit reglement, met al zijn futi liteiten. kan het leefklimaat in de ka zerne vaak hardgrondig bederven en het dient daarom ingrijpend te worden gewijzigd. Dat is de strekking van een door de Vereniging Van Dienstplichtige Militai ren (VVDM) opgestelde discussienota, die o.m. naar het ministerie van Dfen- sie wordt gestuurd. De VVDM heeft een nieuw reglement ontworpen waarin het aantal artikelen wordt teruggebracht van de huidige 336 lot tien. geiten vöortdx-even, hebben hun wonin gen achter zich gelaten, die worden bedreigd met dezelfde alles vernietigen de beschietingen als de guerrillabases hebben ondergaan. Volgens de regeringsverklaring hebben de guerrilla's in het Jerash-gebied op boeien en dorpelingen geschoten en hebben ze mijnen geplaatst. Dit zou een deel van het plan zijn om de oogste tegen te gaan en de nationale economie Negentig mille uit brandkast ANWB geroofd (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN Bij een inbraak in het bijkantoor van de A.N.W.B. in het Heerlense winkelcentrum ,,'t Loon" is gisternacht ruim 90.000 gulden uit de inbraakvrije brandkast geroofd. De in brekers openden de voordeur en de brandkast met originele sleutels, die zij in hun bezit hadden. De inbrekers lie ten alleen maar enkele reischeques, die voor hen geen waarde hadden, in de safe liggen. Van de daders en de buit (ruim 39.000 gulden aan Nederlands geld en 51.000 gulden aan vreemde valuta) ont breekt nog elk spoor. De roof werd gistermorgen door employés van het kantoor ontdekt. De inbrekexs waren in het kantoor, dat 's nachts geheel ver licht is. zorgvuldig te werk gegaan. Zij verbraken niets. De voordeur en de deur van de safe waren gistermorgen weer keurig gesloten. Alleen de geld- bakken uit de safe lagen op de grond. Voor de Heerlense politie is het een groot mysterie hoe de inbrekers in het bezit zijn gekomen van de sleutels. HEERLERBAAN Een jongeman van ongeveer 21 jaar heeft gistermid dag op brutale wijze een bedrag van ruim 4.100 gulden uit de kassa van het postagentschap van de PTT aan de Heerlerbaan geroofd. Jongeman voor weddenschap naakt in zandbak (Van ééon zer verslaggevers) ENSCHEDE De 24-jarige J. van D. mag dan een weddenschap hebben ge wonnen (hetgeen hem 120 gulden heeft opgeleverd), juist dat winnen van de weddenschap heeft hem aan de andere kant een stevig proces-verbaal gekost. „Openbare schennis van de eerbaar heid". vermeldt het papier, dat gister middag door de Ensehedese politie te gen hem werd opgesteld, nadat Van D.. die het geld van de weddenschap best kon gebruiken, de stoute schoenen aan en de broek uit had getrokken en aldus ontkleed in de Sonsbeekzandbak op de markt was gaan zitten. Lang heeft deze kille seance niet geduurd: onder het passex-ende publiek waren er verschei- denen. die zich ernstig aan de „Oh Cal- cutta"-scène stoorden en de politie waarschuwden. Wat Van D. op een onvrijwillige geklede rit naar het poli tiebureau kwam te staan.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6