Weer waterpaalvreugd aan Braassemerkant Na „de bo begint bouw van nieuwe Pauwbrug Koffiebar voor nog meer gezelligheid Weer volop internationale mode in Miramar Bar Moeilijke situatie rond Hazelhof in Hazerswoude Kindercrèche in de maak DONDERDAG 15 JULLI 1971 LEIDSE COURANT LEIDEN' Spoedig na afloop van de kouwvakantie begint de bouw van de ■euwe Pauwbrug tussen de Oude Sin- de Oude Vest. De nieuwe brug komt even ten oosten van de oude. Mfeveer ter hoogte van de Van der Verfstraat. Het werk. dat ongeveer uderhalf jaar zal duren, omvat behal- re de bouw van de nieuwe brug. het vernieuwen van walmuren. het maken Ttn straatrioleringen, het verrichten on bestratingswerken en het slopen rui de oude brug. Het Utrechtse aannemingsbedrijf Van Hees voert het werk voor ruim een miljoen gulden uit. Intussen wordt ook ►en begin gemaakt met de weg tussen de Haarlemmerstraat en de Lange- De nieuwe Pauwbrug wordt een vas- brug, rustend op twee landhoofden ien twee pijlers. Omdat het werk nogal wat ongerief met zich zal brengen voor 1 de omwonenden, heeft de gemeente Leiden in de buurt een drukwerkje verspreid waarin tekst en uitleg wordt gegeven over het werk. Ook wordt ver teld. tot wie men zich, als de straat is opgebroken, moet wenden bij bijzondere transporten zoals ziekenvervoer of ver huizingen: de heer F. W. Verhoeff, chef van de afdeling nieuwbouw bruggen van gemeentewerken, Boommarkt 6, tel. 45344, toestel 416. Tweehonderd gulden boete Sodegraafse ging erna aanrijding vandoor WEN HAAG-BODEGRAVEN De Haagse politierechter heeft een 52-jari- re mevrouw uit Bodegraven veroor- iteld tot 200 gulden boete. Haar rijbe wijs wordt bovendien 3 maanden voor waardelijk ingetrokken met een proef- De vrouw had in de Willemstraat te Bodegraven een geparkeerde auto aan gereden en was er daarna vandoor gegaan. „Ze hebben mijn auto ook een neer aangereden en zijn er toen ook vandoor gegaan", aldus luidde haar mo- iief. De officier van justitie en de poli tierechter laakten deze houding. Bloembollenexport vorig jaar gedaald LISSE Deze week heeft de HBG de eerste veiling van het seizoen ge houden. Directeur Segers deelde in zijn openingswoord mee dat de bloembollen export in het afgelopen seizoen ge daald was van 115 naar 106 duizend Daar tegenover staat dat de waarde an de export steeg van f 374 naar jim f 382 miljoen. De heer Segers wil de niet zozeer de aandacht vestigen op de zorgwekkende aspecten, maar liever constateren dat in het bloembollenbe- drijf steeds meer inzicht komt in wat de toekomst vraagt, zowel in de organi satie als in de ondernemingssfeer. Viswedstrijd in Ter Aar TER AAR Woensdagmorgen werd in het kader van de vakantiespelen een hengelwedstrijd gehouden voor de jeugd van zeven tot twaalf jaar. De organisatie was in handen van de ou dervereniging van de basisschool in Langeraar. Het aantal deelnemers was Langs de Paradij sweg werd de hen gel uitgeworpen onder leiding van en kele dames. De meeste vis, tien stuks, werd gevangen door Henry v.d. Hoorn De grootste vis. 28''2 cm kwam aan de haak van Sjaak Koelemann. De prijzen per club werden gewonnen door Bob Damen, Henry v.d. Hoorn. Marjan Hoogervorst. Sjaak Koeleman. Nicky van Straalen. Jan Slof, Marcel Vane man en Jeroen Valentijn. Voor volgende week woensdag staat een straattekenwedstrijd op het pro gramma. LEIDEN Twee inwoners van Dor drecht, een 18-jarige en een 20-jarige stuurman zijn gisternacht op heterdaad betrapt toen zij probeerden een auto te stelen van de parkeerplaats gelegen achter de flat aan het Stationsplein. Zij hadden al eerder geprobeerd om een auto op gang te krijgen. LEIDEN Een 38-jarige inwoner van Leiden brak gisteren bii een onge val op de Boommarkt zijn been. De man botste tegen een voor hem rijden- j de auto. die moest stoppen voor het rode licht. Hij werd per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Dodelijk bromfietsongeluk in Lisse LISSE Woensdagnacht is bij een verkeersongeluk in de Gladiolenstraat te Lisse de 22-jarige mevr. A.A.L.-S. uit Nieuw Vennep om het leven geko- Zij zat achter op de bromfiets bij haar man, toen het voorspatbord van de brommer losraakte en tussen het voor wiel raakte. De bromfiets sloeg over de kop en mevr. L. Kwam met haar hoofd op het wegdek terecht. Zij liep daarbij ernstige verwondingen op waaraan zij spoedig bezweek. De heer L. werd ge wond aan de schouder, echter niet ern- Pater Pannebakker viert jubileum in geboorteplaats BOSKOOP Zondag a.s. viert pater Pannebakker zijn veertigjarig priester schap in de Boskoopsc parochie. De jubilaris die op 15 juli 1905 in Bosko. werd geboren begon in 1920 zijn studie op het college van de kruisheren lldcn (N.-Br.) Vijf jaar later trad hij het noviciaat in St.-Agatha te Cuijk a.d. Maas. Vervolgens legde hij op 1 scp. 1926 zijn kloostergeloften af waarna hij op 19 juli 1931 tot priester werd gewijd. Het grootste gedeelte van zijn pries- tertijd 25 jaar was hij leraar ir Uden. Van 1957 tot 1967 was hij als geesteliik verzorger werkzaam in het R.-k. Ziekenhuis te Bussum alwaar hij tevens zeer actief was in het oecume nisch werk. In 1967 werd hij aangesteld tot conrector van het R.-k. Ziekenhuis in Hilversum waar hij nog steeds zijn diensten verleent in het begeleiden zieken en stervenden. De jubilaris stelt er prijs op zijn veertigjarig feest jn zijn geboorteplaats te vieren. Zondag zal er een eucharis tieviering uit dankbaarheid zijn ii parochiekerk te Boskoop en 's middags is er gelegenheid om de jubilaris te feliciteren in hotel Neuf van half tot vijf uur. LEIDEN De 9-jarige Ricardo van der Zwan kreeg gisteren bij een val door een ruit een slagaderlijke bloeding aan zijn rechterpols. Het jongetje was binnenshuis aan het spelen. Hij werd per E.H.D. naar het Academisch Zid- kenhuis gebracht. PATER PANNEBAKKER KOUDEKERK AAN DEN RIJN Ds. J. Th. W. Quak, Herv. predikant alhier, heeft bedankt voor de toezegging van beroep, die de Herv. gemeente van Cu- lemborg op hem had uitgebracht in de aanstaande vacature van ds. De Vor. NOORDWIJK Elk jaar getrouw gisteravond was het voor de zesde achtereenvolgende keer komt de Iternationale modeshow naar de Miramar Bar van het Palace Hotel. Weer waren er de haute couture- modellen van de groten zoals Patou, Balmain en anderen, ze werden ge toond door vijf Duitse mannequins en in het Duits aangekondigd door Herr H Ackermann, die de Neder landse taal nog niet machtig is maar wel bezig is deze onder de knie te krijgen. De lengte van de vlot ge showde creaties was voornamelijk over de knie. We zagen soepel ro yaal vallende stofjes, niet alleen in pasteltinten, maar ook in de kleuren rood, groen, turquoise, bruin, zwart en verschillende nuances paars. De broekpakken zijn gelukkig voor lopig nog niet uit het modebeeld van de vrouw weg te denken en er waren dan ook goede modellen ge zien, zoals een bruin-beige gevlekt, ïen donkerbruin midi-broekpak en een zwart gaucho-pak met bolero- tje. Bij de rok-pullovercombinaties eveneens in de knielengte vonden wij de kleuren zwart met strepen in wit en fel oranje erg artistiek. Bij de mantals. o.a. van leer en verschillende soorten mooi bont. liet ook de cape zich weer zien, getoond over een japon in schuinver- werkte strepen, waarmee eveneens de binnenkant van de cape gevoerd was. Ook prima als avondmantel te ge bruiken waren de zwarte en rode modellen, die in het geheel uit losse stroken bestonden. Heel opvallend was de japon met bijpassende mantel met transparante mouwen in de overheersende kleur lila. evenals het zwarte getailleerde zijden japonnetje met lange mouw pn franje-garnexingen en openge werkte stukjes in de rok. De maxi- lengte vonden we meer in het gekle de genre voor de avond terug, zoals bijvoorbeeld bij een cyclaamkleurig chiffon model met grote zijsplitten, waaronder hot pants werden gedra- Sen. Al dit moois kan opnieuw in het Palace Hotel worden bewonderd °P 11 augustus a.s. A.P. HAZERSWOUDE Voordat het in Hazerswoude-dorp in aanbonw zijnde bejaardencentrum „De Hazelhof" medio volgend jaar in gebruik zal worden genomen, moeten er twee grote proble- 'orden opgelost. Op de eerste plaats zal dit tehuis pas in gebruik kunnen worden genomen, als er een verantwoorde lozing van het rioolwater zal kunnen plaatsvinden. Daarnaast zullen de moeilijkheden, die zijn gere- tussen het Hazerswoudse gemeente bestuur en de eigenaar van een aantal ibewoonbaar verklaarde woningen n de Dorpsstraat, uit de wereld moe- n, wil „De Hazelhof" wat de directe omgeving betreft goed uit de verf ko- ALPHEN. Het nieuwe kantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Ble ij en bergstraat is bp na klaar. Naar 1 verwacht wordt zal het gebouw begin oktober in gebruik worden genomenDe officiële opening zal vermoedelijk eind Het hoogheemraadschap is in een december plaatshebben. door de gemeenteraad ingediende motie Louis v. d. Meer: Publiek moet het louter als geintje zien Dit jaar 20 paalzitters ROELOFARENDSVEEN Bruin gebrande Loui van der Meer (32) is er al van overtuigd dat zijn tweede „waterpaalzitwedstrijden" op 7 en 8 augustus weer een groot succes gaan worden. In plaats van twaalf zullen dit jaar twintig „zitpalen" in de drassige bodem van het Braasse- mermeer worden geslagen. Reden hiervoor is de groeiende belangstel ling voor zijn stunt, die waarschijn lijk een traditie voor de gemeente Alkemade gaat worden. De bezwaren die zich vorig jaar hier en daar voordeden wij plaatsten enkele ingezonden stukken wuift Louis nu met een wuftig gebaar weg. „Het publiek moet het louter als een geintje zien", vindt hij. „Men gaat vrijwillig op die paal zitten en kan er ook weer afkomen wanneer men dat wil. Bovendien hebben we dit jaar enkele nieuwe voorschrif- ten. Als we constateren dat iemand er om gezondheidsredenen mee moet kappen, dan halen we hem of haar er zonder meer af". Premies „Er mogen ook geen premies meer worden verstrekt om iemand langer te laten blijven zitten. Wèl om ze eraf te halen. Een nieuwe regeling is ook, dat de deelnemers door hun eigen familie of vrienden op de paal worden gezet". Louis van der Meer, nog altijd een fanatiek vechter tegen de piassen- vervuiling, kent de Braassemermeer als zijn broekzak. Hij heeft een pa radijselijk plekje uitgezocht en daar rijn zomerark geparkeerd. Met vrouw en drie kinderen geniet hij daar dagelijks van de zon en zijn werk: het ..parlevinken" over de plassen om ijs, koek en zopie aan de vakantieman de brengen. In zijn woning aan de Westmeerlaan liggen de diverse aanmeldingen en alle vergunningen al keurig netjes opge borgen. Voorlopig bekommert hij zich daar niet over. „Dat komt wel als we bijna zover zijn. Of we selec teren? Tja. we kijken natuurlijk wel zo'n beetje naar wie de „hardstsen zijn. Maar voor de rest kan iedereen weer meedoen". Succes Eén succesgarantie heeft Van der Meer al. Roelofarendsveense Hannes de Jong (25) doet ook nu weer mee. Deze potige hovenier hield het vorig iaar 67 barre uren uit. Dit jaar wil hij daar nog een schepje bovenop doen. Eefje de Jong (18) vorig jaar een niet onbelangrijke concur rente van de kampioen heeft zich verzekerd van een paal. Heeft Van der Meer nu ook een afdoende oplosing gevonden voor de regelmatig terugkerende behoef ten"? Hij. nieent <yan wel. Met een lange p^stic pijp. en voldoende af dekking is dit probleem volgens-mem nu rijkelijk opgelost. Alles bij elkaar noemt hij het een „varend toilet", dat de deelnemers zonder veel om kijken gemakkelijk kunnen gebrui- Nog een reden om zijn wereldkam pioenschappen „waterpaalzitten" dit jaar aantrekkelijk te maken ls de zekerheid, dat de t.v. erbij zal zijn. Louis „Ik weet nog niet welke omroep er komt, maar zeker is dat men regelmatig verslag zal uitbren gen op de beeldbuis". „Eigenlijk doe ik dit allemaal om de aandacht op de plassen te richten", peinst de parlevinker als hij terug vaart naar de Braassemer walle- kant. „De Brasem is nog altijd een van de zuiverste plassen van Neder land". En tegelijkertijd roept hij een paar jongetjes in een roiebootje toe, die na een laatste lik hun ijsbeker- tje tussen het rijzige riet willen wer pen. „Toe jongens, niet in het water rooien hè", klinkt het vermanend. Verschrikt gaan hun handen omlaag. Ze kennen Louis' lijfspreuk: „Maak van het nat geen vuilnisvat". Is maar dat men het niet vergat. WILLEM SCHRAMA INTERIEUR KREATIEF SENTRUM KRIJGT GESTALTE LEIDEN „Kreatief van 's ochtends 10 tot 's avond» 1 uur", staat op een muur in het voormalige schoolgebouw aan de Breestraat, waar sinds maart van dit jaar een „Sentrum" aan het groeien is. De mededeling staat in een feestelijk zonnetje van een hip lijnen- patroon, waarin vele kleuren van het spectrum te zien zijn. Het gaat met het „scheppen" de goede kant uit in het Kreatief Sentrum. Een nieuwe stap is het in gebxuik nemen van een café-koffiebar tussen de en- ti-ee met de rommelmarkt en de grote zaal voor de expressieve activiteiten. De staf van het Sentrum, die inmid dels met twee nieuwe leden is uitge breid, is erg blij met deze uitbreiding „De hele dag kan men hier terecht, ook 's zondags. Het ligt in de bedoe ling, dat men hier ook in een later stadium een hapje kan eten", ver telt Eric Kranenburg, een van de twee gesubsidieerde stafleden. Er staat een leestafel en er is bovendien gelegen heid om van alles te doen zoals bij voorbeeld dammen, schaken en kaar- Nu de staf is uitgebreid hoopt de leiding van het Kreatief Sentrum nu wat meer tijd te hebben om grootse plannen te kunnen verwezenlijken. Binnenkort wil men een kindercrèche in het leven roepen, elke ochtend of 's middags dat staat nog niet vast en ook op de donderdagse koopavon den. Tegen een geringe vergoeding kunnen de moeders hier hun kroost kwijt en er komen gediplomeerde kleuterleidsters die de kleintjes in het oog en bezig zullen houden. Zolang de vakanties duren gaat men zich verder specialiseren op de vakan tiebezigheden. Elke avond is er wat te doen. Er komen muziekgroepen, er worden films gedraaid (de Cineclub loopt al enige tijd met veel succes), er zijn toneelvoorstellingen en demon straties van sporten en spelen. Als alles eenmaal goed loopt wil de lei ding het Mickery-theater en het Shaff.v-thcater naar het Kreatief Sen truin halen en andere grote toneelpro- dukties. Een galerie met werken van Leidse kunstenaars en artiesten uit de omgeving lijkt hier ook op z'n De Kreatief Sentrum-staf heeft een serieuze kijk op de toekomst. „Wij willen bier een gebouw hebben dat voor de hele Leidse bevolking is. Al lerlei groepen moeten hier aan bod kunnen komen. Niet alleen de jeugd, maar ook de bejaarden. Het Sentrum zal echter eerst een duidelijk gezicht cn een duidelijke taak moeten krij gen. Daar moeten we nu aan werken. Wie denkt, dat dit ontmoetingscen trum is voor louter langharigen cn druggebruikers is er falicant naast. Elke dag gebeuren hier leuke dingen en elke bevolkingsgroep kan daaraan deelnemen". De ruimten boven in het gebouw zijn ook bezig tot ontwikkeling te komen voor beeldende expressie, zoals zeef druk. weven, schilderen enz. De stai telt thans twee gesubsidieerde leden, twee medewerkers en men wil er nog drie parttime vrijwilligers bij heb- De nieuwe koffiebar in het Kreatief Sentrum trekt een levendige belang stelling. van 27 mei onder meer te kennen gegeven, dat het beschikbaar stellen van financieringsmiddelen voor een zui veringsinstallatie in Hazerswoude-dorp- oost dringend gewenst is. De bouw van de installatie moet, aldus de Hazers woudse gemeenteraad, met spoed ter hand worden genomen. De vroede vade ren van Hazerswoude vrezen namelijk, dat „De Hazelhof" onder de huidige omstandigheden niet in gebruik zal kunnen worden genomen. Zoals bekend wordt het rioolwater van do veertig bejaardenwoningen nabij „De Hazelhof" (tijdelijk) geloosd in het water langs de Burgemeester Warnaarkade. Het be stuur van de Ambachtspolder heeft voor deze lozing (kosten: f20.500,toestem ming verleend. De onbewoonbaarver klaring van de panden Dorpsstraat 39. 41, 43 en 51 heeft bij eigenaar A. van Dam kwaad bloed gezet. In de raads vergadering van mei kwam P.v.d.A-er P. Óosterhoff, die zich evenals de WD- er K. Dekker ten huize van de heer Van Dam over deze kwestie oriënteer de. op dit besluit terug. Verscheidene facetten kwamen op deze bijeenkomst aan het licht en na een besloten verga dering werd een communiqué aan de pers verstrekt, waarin werd gesteld, dat de overgrote meerderheid van de raad zich achter B. en W. stelde wat deze zaak aangaat. De inhoud van dit com muniqué werd overigens in de laatst gehouden raadsvergadering op 24 juni weer door socialist Óosterhoff aange vochten De heer Van Dam blijft bij zijn stuk: hij gaat in beroep bij Gedeputeerde Staten tegen de onbewoonbaarverkla ring van genoemde panden, waarvan de meeste intussen al leeg staan. Hij is het niet eens met de handelwijze van het gemeentebestuur. De wijze waarop de zaak is afgedaan, stuit hem, tegen de borst. Het bedrag, dat hem zou zijn aangeboden voor de diverse panden (ruim f 50.000,—) heeft hij van de hand gewezen. Een aanbod van de gemeente, dat na ontruiming van Dorpsstraat 51 onmiddellijk een huis (de keus uit twee: een woning aan de Pieter de Hooghstx-aat en een in het complex bejaardenwoningen) beschikbaar is. is door hem niet beantwoord. De heer Van Dam wil éérst het beroep bij GS. aan de orde stellen, dat omstreeks septem ber aan de orde zou worden gesteld. Ze hij. vlak voordat hij met vakantie ging: „Als u deze voorgeschiedenis eens precies wist: het hangt van bedrog en geteut aan elkaar" Voordat GS. de zaak van de onbewoonbaarverklaring behandelen, is hij bereid opening van zaken te geven aan de pers. „U mag er best over schrijven", stelde hij een de zer dagen, „maar geef me de tijd, om orde op zaken te stellen. Bijna niemand weet precies, hoe de vork aan de steel zit." Het dooi- de Benthuizer aannemers Groen en Bregman te bouwen bejaar dencentrum „De Hazelhof" komt er na tuurlijk tóch wel. Omstreeks mei 1972 zal dit gebouw, ontworpen door de Haagse architect J. Cusell, wellicht in gebruik kunnen worden genomen. Het 3,5 miljoen gulden kostende centrum- Eigenaar onbewoonbaar verklaarde woningen gaat in beroep bij G.S. in-L-vorm gaat 54 eenpersoonskamers, 6 2-persoonskamers, 4 kamers voor min- dervaliden, 4 ziekenkamer en nog en kele andere vertrekken omvatten. Of de toekomstige 65+ bewoners uit Hazers woude, Benthuizen en Moerkapelle van meet af aan de Dorpsstraatzijde op veel groen, dat is gepland op de plaats van de „onbewoonbaar" verklaarde wo ningen. zullen kunnen uit zien? Dat hangt af van de uitspraak van Gedepu teerde Staten. Na de behandeling van het beroep, dat door de heer Van Dam tegen deze onbewoonbaarverklaring wordt ingesteld Avondvierdaagse van Sassen heim SASSENHEIM De avondwandclvier- daagse in Sassenheira heeft tot nu een voorspoedig verloop gehad. Alle 600 deelnemers zijn nog in de strijd. Een strijd overigens die morgenavond al weer ten einde loopt. Traditiege- trouw zullen de deelnemers dan aan de Oosthaven worden opgewacht, waarna een rondgang door het dorp zal plaats vinden met muziek van „Adest Musiea". Daarna volgt hel defilee langs het ge meentehuis en het uitreiken van de medailles. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De anjercollecte heeft in deze gemeente f 446,53 opgebracht. Deze opbrengst is f91,13 hoger dan vorig jaar toen f 355,40 werd ingezameld.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3