Peil zandbouwwedstrijd lag beneden peil van vorige jaren Landag Van Rooden verplettert Leids record Regionale successen bij tennis Bodegraven LEIDSE AGENDA Van Steyn wint Tour de Lisse OASE: meer rust dan vis KPJ-waterfeest op de Noord-Aa 12 juli 1971 LEIDSE COURANT KOORDWIJK Waar ter wereld kun t met een hoop zand een reis naar ndia. Nepal en Kashmir winnen? Een ap in de goede richting kon zater- agmiddag in Noordwijk worden gezet ij de tweede voorronde van de door et Franse dagblad Le Figaro en een ederlands dagblad georganiseerde andbouwwedstrijd. Vierenvijftig kin eren traden daar aan om hun artis- ieke gaven op het zand (voor de poli- epost) over te brengen, teneinde de iry te overtuigen van die gaven en ien daardoor te bewegen juist hen uit e kiezen voor een reisje naar het franse La Baule. waar als gewoonlijk e Europese finale zich zou afspe ld moet gezegd worden dat die 54 eelnemers gemiddeld een veel lagere irestatie leverden dan in vorige ja- en, toen zandbouwproffessor Kees >utman bijvoorbeeld al weken van te roren bezig was met het coachen van toekomstige) winnaars. De wat mechtige hagedissen en krokodillen Bgen de toeschouwers in vele geval- En wat glazig aan te kijken en lechts een paar inzendingen verdien en de toegekende prijzen in feite. )at waren er overigens tien in elk an de twee leeftijdscategoriën n.l. de L-groep van 10 tol 12 jaar en de B- roep. waarin de 13- tot en met 15- arigen waren ingedeeld. Alle prijs- innaars zijn tegelijkertijd geselec- eerd voor de nationale finale, die zich olgende week zaterdag in Schevenin- en zal afspelen. In de B-groep kreeg lans Koppen uit Driehuizen de camc- a als eerste prijs voor zijn „hond", ïerdine de Vries uit 's-Hertogenbosch le tweede voor haar „zeemeermin" een stratego-spel) en Maurits Dolman lit Leiden voor zijn „jacht" de derde irijs. Deze drie prijswinnaars kregen iovendien een rondvlucht boven Ne- ierland aangeboden. Algemeen win- lares werd de Katwijkse Annemieke Schouten, die met haar „ezel" de jury De gedoodverfde dermate imponeerde, dat deze de ezel goed genoeg voor een eerste prijs in de A-groep achtte. Zij kreeg een be ker, een transistor, een poster en de eerder genoemde rondvlucht. Vlieg- reisjes waren er ook voor de (beide Noordwijkse) nummers twee en drie Arjan Estié en Jan Passchier, resp. voor hun „racewagen" en het „eiland". Voorts gaan als representanten van de Noordwijkse voorronde naar de Scheveningse finale uit de A-groep: Josephine en Harold Machielsen (Lei den), de Noordwijkers Jan Pley en Kees Barnhoorn, Rene Verhallen (Eind hoven), Ton van't Sant (Utrecht) en Frank Wiertens (Tilburg), Van de jongste deelnemers gaan Hélène en Dini van der Kolk. Brigitte Henning, Gerrit Jan Hazenberg, Netty Krol Jea- nine Slyffer en Angela Boekman. LEIDEN In een poging het Leids record, steeple chase, scherper te stel len is Clemens van Rooden opnieuw geslaagd. Zijn tijd was 9.37 dit is een verbetering van het oude rekord met Hans van Noort evenaarde in zijn 2de poging op 3.80 m. Clubrecord van de Bataver polstokhoogspringer Mark van Vliet (Holland) bereikte eveneens deze hoogte in zijn 3de poging. Waar- Overige uitslagen: 200 m. horden he ren D 1 Bar Kershoff 30.4, 800 m. heren C 3 Gert Ooms 2.01. 190 m. heren B 4 Arie v. Tol 2.01. 190 m. heren B Bar Kershoff 12.190 m. heren D Hans Berkhout 10.46. 190 m. dames C Thea v. Wetten 13.3, 100 m. heren D Ton v. Vclzen 12.2. Speer werpen dames C 3. Trees v.d. Holst 25.97 M. 4. Ria Ammerlaan 24.66 m. 400 m dames D 3. Anneke van Rooien 70.4, Kogelstoten dames B Trees v.d. Holst 10.30 m. Kogelstoten dames C 2. Ria Ammerlaan 9.66 m. Verspringen danics D 4. Tea v. Wetten 4.60 m. 3000 m. steeple chase heren D 2. Jeroen v. Reeden 10.40.7 5. Ton v. Velzen 11.03.3. Clubgebouw voor jeugdsociëteit LEIDSCHENDAM De jeugdsocië teit „Kien" heeft het college van burge meester en wethouders verzocht een vergunning te verlenen voor het op richten van een tijdelijk clubgebouw aan de Veurse Achterweg, dit in afwij king van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Burgemeester en wet houders zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Alvorens hiertoe te kunnen overgaan dient vrijstelling te worden verleend van de voorschriften van het bestemmingsplan, hetgeen mo gelijk is voor de duur van ten hoogste 5 jaren. Gedurende 14 dagen na 15 juli ligt de bij het verzoek behorende bouw en situatietekening voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie afd. Al gemene Zaken. BODEGRAVEN Bij de open ten niskampioenschappen van de Bodc- graafse tennisclub Bothesa hebben de laandag 12 juli. pjksmuseum voor Volkenkunde, Steen- 1. Volkenkundige films, aanvang fcugddorp. Voorschoterweg, geopend por kinderen van 513 jaar van 0.00—16.00 uur. snsdag 13 juli. Éugddorp. Voorschoterweg. Geopend »or kinderen van 513 jaar van b.0016.00 uur. pjksmuseum voor Volkenkunde, Steen- lat 1. Volkenkundige films. Aanvang Bezoekuren ziekenhuizen icb ziekenhuis, dagelijks beht van 19.00-19.45 uur; dinsdag lur: zaterdag en zondag van li .Bezoektijden Kliniek Verloskunde lologogie: Voor patiënten van de t Op dinsdag is >ek. Bezoek Praematurenafde- aor ouders): dinsdag niet. Ma, Baby's en kleuters: zo., ma., wo., v It. van 15-15.30; dl. en do. van 18-18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen tenissers uit de omgeving mooie 9ucces- sen geboekt. In de C-klasse won de i jonge Frits Knottenbelt vrij gemakke lijk van de Vlisssingcr H. Schuur. Een prachtige prestatie leverde ook de Wadddinxveense mej. M. Oei. Zij speelt pas enkele jaren tennis maar toonde dit Weekend toch ook weer bij zonder veel talent. Zij sloeg zich in de finale waarin zij de Alphense mej. Hil- lebrand ontmoette. Mej. Oei won met 63, 75. Het herendubbel C-klasse werd een zege voor de heren Hoogtei- ling en Overven uit Vleuten-De Meern. Zij versloegen het Alphense dubbel Van Gemert-Van Neutigem. met 64. 86. Een leuk' Bodegraafs succes behaalde het gemengd dubbel De MeijereLia van der Viesen. Tegen de verwachting in wonnen zij van het duo Humming- Overvoort uit Vleuten. De cijfers 6—2, 64. Culturele agenda Leiden OEGSTGEEST - Bezoek ui RIJ noord: dage I half 4. dinsdag fëTa «Ti. l!' 14.10—15.30 uur en TENTOONSTELLINGEN r Vllst: (tel. 22806) 1-7 t Galerie Heuff: (tel. 01751-2185) 3-7 t.m. 28-7. Clemens Merkelbach van Enkhuizen expo seert schilderijen, aquarellen en tekenin- Sted. Museum de Lakenhal: (tel. 18-7, Hedendaagse constructieve ving. Tot y i van Volkenkunde: (tel. 32641) Eskimo tot Groenlanden Ten- 1 i-er het leven en bedrijf van samenleving geduren- VOORHOUT. Maquette van het nieuwe bejaardencentrum dat op het B.N.S.-terrein zal worden gebouwd. Het bestaande gebouw (school en internaat) zal te zyner tijd worden afgebroken. Verwacht wordt, dat men binnen afzienbare tüd, volgens de gemeentesecretaris binnen een jaar, reeds met de bouw van een aantal bcjaardenwoningen op het terrein kan worden begonnen. In het midden het hoofdgebouw met dienst- en ziekenafdeling. Rechts voor de kapel. Linkcrgedeelte recreatiezaal en terras. Links raidden het vogelhuis. Achter het hoofdgebouw tuin. paviljoen en tropische kas. Links op de achtergrond een vijver. Verder op het terrein verspreid paviljoens met extra-slaapkamers. Foto: B. Prins. LISSE De vijftiende Tour de Lis- >c zit er weer op. Het experiment dat de organisatoren dit jubileum jaar startten om de Tour grootser van opzet te maken is volledig ge slaagd. De formule om in diverse plaatsen de rennerstoet te laten ver trekken heeft een bijzonder groot rendement opgeleverd. Zo groot zelfs dat de organisatoren van de Tour de Lisse voor de eerste maal in hun bestaan met een batig saldo uit de strijd komen. Piet de Koning, een van de eerste medewerkers aan de wielerrronde. over de 15e Tour de Lisse: „De belangstelling was enorm. Er stonden in totaal zon lO.Odll mensen langs de kant. Dat is een recordaantal. De oorzaak is het grandioze weer. Alles had een stuk moeilijker geworden als we de ren- nertjes van verre door de regen haddenm oeten laten fietsen. Vrouwe Fortuna is met ons geweest". Niet alleen voor de organisatoren was deze Tour stukken anders. Ver heugend was vooral het feit dal ook de onderlinge krachtsverhoudingen lussen dc jeugdige renners zorgden voor veel sensatie. Weliswaar is nog niet afgerekend met de onaantast baarheid van de gele- truidrager die als primus inter paris de Tour re geert. toch ontbrak het deze ronde niet aan spanning. De kaarten wer den elke avond opnieuw geschud. Daardoor ontstonden situaties als fa vorieten die in de etappes voorin zaten maar tijdens de eenzame strijd in een tijdrit plotseling seconden verlies opliepen. Duidelijk voorbeeld van deze jeugdige onmacht lieten zaterdagavond Jos de Ridder en Cock Glasbergen zien. De Ridder, voor de Tour door velen getipt" als een van de favorieten, kon zich niet waarmaken en eindigde op de vijf tiende plaats. Ook Glasbergen, rappe sprinter in de etappes, kon het in de eenzame race tegen het uurwerk niet vlammen. Als verrassing in deze Tour kwam wel naar voren Gerard Bemelman. Als enige renner ging hij een persoonlijk duel aan met Hendrie van Steyn. Eenmaal lukte het hem als eerste over de streep te gaan, eenmaal werd hij tweede. Voor deze strijdlust werd hij beloond met de prijs voor de strijdlustigste renner. De prijs voor de ongelukkig ste renner, evenals alle andere prij zen uitgereikt door ex-Tourbaas Jan van Kesteren. ging naar P. v. d. Hoorn. Door materiaalpech was deze talentvolle renner vanaf de tweede plaats van het klassement getuimeld naar een middelmatige positie. Het hoogtepunt van de festiviteiten rond de laatste Touravond vormde onge twijfeld de huldiging van winnaar Hendrie van Steyn. Onbetwist had hij de scepter gezwaaid daarvoor kreeg hij nu wat hij verdiende. De eerste prijs plus een kus van de Tourmissen Angela Hoogenes en Pe tra Meyer. De Tourwinnaar bleef tamelijk nuchter onder deze festivi teiten. Wat onwennig voor zich uit kijkend liet hij alle toespraken en bloemenhuldigingen over zich heen 12. Albert Hage- LEIDEN Het viscollege van O.A.- S.E. (Adler") heeft zijn tweede viswed strijd in het lopend seizoen gehouden. Toneel van de strijd was de Heimanswe tering. De vangst was slecht. De uitslag van de wedstrijd was: 1. J. Leuering 585 gram. 8 stuks. 2. J. v. Went 500 gram, 9 stuks. 3. P. v. Vliet 325 gram, 5 stuks. 4. B. Keyzer 105 gram, 2 stuks. 5. H. Hemessen 85 gram. 2 stuks. 6. T. Dissevelt 80 gram 2 stuks. 7. Krabbe 45 gram. 1 stuks. 8. J. de Ridder 45 gram, 1 stuks. 9. G. Stoof 45 gram 1 stuks. WARMOND Doordat de bestuurder van een Peugeot in de Sweilandstraat, bij het wegrijden niet voldoende oplet te, werd hij door een Pontiac aangere den. Beide auto's werden licht bescha digd. De schade werd door de chauf feurs onderling geregeld. Bromfietser van de weg gereden VOORHOUT De 17-jarige student B. W. uit Voorhout werd zaterdagavond op de Jacoba van Bcicrcnweg zo dicht een auto met donkerblauwe kleur voorbijgereden, dat hij van de weg raakte en in het mulle zand terecht m. Met schaafwonden en kneuzin gen bleef hij enige tijd bewusteloos Door de politie werd hij naar huis gebracht en later door dr. Lempers behandeld. Hij droeg geen helm. Meer malen is ook van medische zijde gewe zen op het nut en het belang van het dragen van een helm. Voor motorrij ders wordt dit per 1 januari a.s. ver plicht gesteld. Dit zou ook voor brom fietsers moeten gelden. Verder rijst de vraag of in verband met het. frequente autoverkeer op de Jacoba van Beieren- weg de bromfietsers op deze weg ge weerd dienen te worden. Het rijwielpad zou dan met een paar tegels verbreed kunnen worden. de 5 eeuwen tot op de dag v Nederlands Legermuseum schilderijen en tekeningen Gheyn lot eind augustus n van allerlei gebruiksvoorwerpen (tel. 34241) diaprojectie j Pieterskerk, 16 juli, 20 uur: Orcelconceri loor organiste Sylvia Palmore (K en O). Pieterskerk, 30 juli, 20 uur: Orgelconcer: :oor organist Wolframm Gehring (K ec 19 juli Addie dc Jong, orgel c Roeien in pekelbakken ZOETERWOUDE Het was gister middag heerlijk toeven aan de boorden van de Noord Aa, waar de KPJ roei- wedstrijden organiseerde. Het bijzondere hiervan was dat dit geschiedde in zgn. pekelbakken, welke voorheen gebruikt werden op de boerderij bij het kaasma ken. Ze zijn nu schaars geworden om dat van ander materiaal gebruik wordt gemaakt. Men had er echter toch een paar op de kop kunnen tikken, maar de kwaliteit liet nogal te wensen. Door de lekken werd het vollopen met water nog versneld, waardoor vele deelnemers wege de irkt, Voorstraat lUtiekbeurs. wd. 10.00 I ervaren.. Bij het varen moest ee i punt worden genomen, terwijl j extra-moeilijkheidsfactor halv baan op een hoogte van 6C touw was gespannen. De roeiers moes- j ten hier overheen stappen, terwijl het vaartuig onder hen doorgleed. Het gaf allemaal veel plezier, waarvan de tal rijke kijkers die rond de boerderij van v. d. Salm een plaatsje hadden gevon den, veel genoegen beleegden. Onder de 9 dames en 35 heren die in de bakken plaats namen, waren ook vertegenwoor digers van de KPJ-afdelingen Iiazevs- woude en Alphen a. d. Rijn. Zij zagen echter geen kans om zich voor de prij zen te klasseren. Bij de dames plaatste Ria van Velsen zich als eerste, terwijl haar verloofde de tweede prijs bij de heren in de wacht sleepte. Theo Borst bl"k hle,r,de «Pste De uitslagen waren: Dames: 1 Ria van Velsen. 2 Wils Borst, 3 Anny Salm. 4 Wil Berg. Heren: 1 Theo Borst, 2 Kees Straathof, 3 Jan Berg Azn. Sjef de Groot. juni, dagtochten de Braassemern e Rijn en Hoogl. Kerkgr. Kinderfeestplaat ciëteit Flophouse. 20.00 feesttent in Park Leeiu: Niet zwemmen in Alphense Rijn j ALPHEN Nu het extra-warm zo merweer is en als gevolg daarvan het zwembad De Hoorn nogal eens zó sterk bevolkt, dat zwemmen bijna niet moge lijk is. zijn er altijd nog weer. die in de Rijn of andere rivier of poldcrwatcr duiken. Men doet dat niet zonder risico voor de gezondheid. Het water is vaak alles behalve fris, niet alleen doordat er hiet en daar bedrijven op lozen, maar ook omdat er rioleringen op uit monden. Men bedenke zich wel, voordat men hierin verkoeling zoekt. Marian Hooger Giften voor LEIDSCHENDAM De in Leid- schendam gevestigde vereniging „Nie mand Kent Zijn Toekomstig Lot" is bij akte van 21 juni 1971 voor notaris G. J. Boom te Voorschoten geliquideerd. Mevr. H. van Wijk-van der Linden heeft als laatste lid (en weduwe van de laatste bestuurder Hendrik van Wijk) van de vereniging het batig saldo uil- gekeerd aan het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis te Leidschendam, voor de aankoop van rolstoelen voor invali de- en minder-valide bejaarden in deze gemeente kreeg iedere kruisvereniging f. 1400.-. Viswedstrijd voor de jeugd VOORHOUT. Elk jaar organiseert mUnheer A. P. Kuppcns van de Andreas- school een viswedstrijd voor de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas. Dit weekend was het weer zover. Een grote schare kinderen, gewapend met een vishengel en dc bijbehorende attributen, togen ditmaal naar de Dinsdagse Wetering. Vorige malen werd in de Lcidsc Vaart gevist, wat nu niet meer mogelijk is. Een lange rij van hengelstokken vormde zich langs de oever. Dc heer Kuppcns en een vader die vrijwillig meehielp, hadden het druk met bet meten van dc vis. Dc kreet: „Ik heb er centje" was niet van de lucht. Mede door het fraaie zomerweer was het voor de kinderen een heerlijke middag. Na afloop had de prijsuitreiking plaats. Dc prijswinnaars zijn: eerste prjjs: Frits Gicrtsberg, zesde klas (drie vissen); 2. Marian Hoogervorst, vierde klas (grootste vis); 3. Kien Buis, vierde klas: 4. loterilprjjs: Marlies Turenhout, vierde klas. Jeugd van Altior op kamp in Wassenaar TER AAR Zondagmiddag zijn 26 jeugdleden van de voetbalvereniging Altior op zomerkamp gegaan naar Was- Met hun vier begeleiders, Jan v. d. Bos, Harry Otto, Jan Touw en Ben Touw, zullen ze een hele week gaan kamperen en deelnemen aan een grote serie sportwedstrijden. Dit kampwerk is mogelijk gemaakt door de jeugdcom missie van Altior, die daarvoor diverse activiteiten heeft ontwikkeld. EXAMENS J. v. d. Geest, Oud-Ade; W. v. d. Geest, Oud-Ade; L. v.d. Heden, Oud- Ade: C. Hendrison, Rotterdam; P. v. d. Hulst, Oud-Ade; M. Kompier, Ha- zerswoude; A. Langeveld, Delft; W. v. d. Maaten, Den Haag; Th. Miltenburg, Weesp (N.H.Fr. Murk, Lisse; J. Schakenbos, Oud-^de: Jac. Stut, Vijf huizen (N.H.R. Uljee, Hazerswoude; C. v. Velsen,. Zoeterwoude; P. v. Vel zen, Den Hoorn: J. Verkley, Alphen a/d Rijn; Th. Vink, Haarlem; Chr. Wijsman. Zöeterwoude. 3 candidaten Burgerlijke stand VOORHOUT Geboren: Monique Gerardina Alida. dochter van T. A. C. Geerlings en M. A. Steenvoorden. Ondertrouwd: Henricus de Bruin. 27 jaar, Lisse en Cornelia Maria Koomen, 23 jaar;Jaco Marinus Moree. 22 jaar. Wassenaar cn Martina Johanna Hen- drika van Dam. 21 jaar; Leonardus Franciseus van Veen, 22 jaar, Voorscho ten en Anna Egenia Gerarda Van Beek. Getrouwd: Jacobus de Heer, 29 jaar, Papendrecht en Hendrika van der Klom. 31 jaar; Thcodorus Franciseus Gerardus Boere, 26 jaar en Marensia Fijn. 28 jaar. Alphen u. d Rijn: Willem Arend Verkuil, 24 jaar, Apeldoorn en Josephina Stellinn Hovius. 25 jaar.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3