PELLENAARS POLST BIJ CONCURRENTIE NIEUWE OPZET SCHAATSBOND Tijdperk Gento voorbij bij Real Doping bij schermer De Muer schaafde twee jaar aan Ocana Oostduitse motorrenner verongelukt Pampuszeiler Pauli onbedreigd op Kaag [ATERDAG 10 JULI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 „Adios", zegt Gento, als een fotograaf hem vraagt zijn vertrek bij Real Madrid in beeld te brengen. MADRID Tenslotte is voor de Spaanse voetballiefhebbers het ogenblik aangebroken om „adios" te zeggen tot Francisco Gento, de ster van Real Madrid die eens als een hazewind langs de lijnen van Europa's voetbalvelden snelde. Gento is inmiddels 37. enigs zins gezet, en zijn postuur ver raadt nauwelijks dat in hem eens één van Spanjes beste voetballers school. Toch betekent zijn vertrek meer dan beëindiging van een glanzen de voetbalcarrière. Er wordt te vens een gouden hoofdstuk in de Europese voctbalannalen mee af gesloten, want hij was de laatste actieve voetballer van het ster renteam van Real Madrid, dat van 1956 tot 1960 vijf maal ach ter elkaar de Europacup won. Het in het wit uitgedoste team van tien jaar geleden wellicht het beste team uit de gehele voetbalgeschiedenis is vereeu wigd In foto's, die nog steeds een ereplaats innemen in de cafê's en sportwinkels van Madrid. Gento, ien nog jeugdig en slank, staat arop tussen beroemdheden als Ferenc Puskas, Alfredo di Stefa- no, Jose Santamaria, Josc Maria Zarraga, Marquitos, Hector Rial Pachin en Luis del Sol.' Dat wa ren de mannen die vroeger de ogen van de gehele voetbalwereld op het Bernabeu stadion vestig den. Gento blijft als „technicus" aan Real Madrid verbonden. Hij gaat de jeugd trainen. Zijn carrière vertoont veel met die van de Engelsman Stanley Matthews. Vijftien seizoenen ach tereen heeft hij aan de Europese competitie deelgenomen, en daar in 31 goals in 88 wedstrijden gescoord. Geen enkele speler kan dit record ook maar benaderen, en het is de vraag of het ooit verbeterd zal worden. Gento's pad naar roem begon in 1953 bij het toen nog eerste divisie spelende Santander. De club zat zonder linksbuiten en Gento werd hals over kop aangenomen. Hy maakte de supporters dol-enthousiast. want nog nooit hadden zij een speler gezien, die zo snel met de bal aan de voet kon oprukken. Al na enkele maanden verdween hij naar het schatrijke Real Madrid- waar hij een salaris van 35.000 gulden per jaar toucheerde. Hij is thans een rijke vrijgezel. Hij woont samen met zijn moeder in een luxueuze flat in Madrid. Ook aan het vrijgezellenleven komt spoedig een eind. Na zich jarenlang tevreden te hebben ge steld met dure sportauto's, mo dieuze kleren en mooie meisjes, gaat hy nu in het huwelijk tre den. Gento heeft voor Spanje 44 internationale wedstryden ge speeld en is daarmee maar twee wedstryden verwyderd gebleven van het record van keeper Ricar- do Zamora, die tussen 1920 en 1936 zesenveertig keer voor Spanje speelde. WENEN Voor de eerste maal in de schermhistorie is een deel nemer aan de strijd om de vve- ïeldkampioenschappen betrapt op 't gebruik van stimulerende mid- 1 delen. De naam van de schermer werd tot op heden niet officieel ^Ugegeven door de medische commissie van de internationale schermfederatie. Het zou echter °m een finalist van het sabeltoe- nooi gaan. Er kan geen straf vol- 8en daar de reglementen van de FIE daar nog niet in voorzien. De Franse herenequipe floretschermen s wereldkampioen geworden. In de ünale wonnen de Fransen met 97 van Polen- Rusland, dat in de halve finales verrassend werd verslagen door Frankrijk, won de bronzen medaille door een overwinning van 8—6 op Japan. MERLETTE Het doet Kees Pellenaars, vertelt hij, zeer dat hij steeds weer moet wijzen op de slappe men taliteit van zijn renners als het gaat om een achter blijver in deze Tour. „Echt, dat doe ik niet graag maar het kan niet anders. Ze zijn te slap. Op misschien Mat- thijs de Koning, Wim Prinsen en Jos van der Vleuten na, missen ze allemaal het karakter om af te willen zien". De leider van Goudsmit-Hoff heeft dan ook al uitgemaakt, dat er van deze ploeg verschrikkelijk weinig moet overblijven wil hij in 1972 met meer succes optreden. „Ik hou er hooguit drie of vier van over. De rest is volgend seizoen onbruikbaar". Zoekend naar versterking, trok Pellenaars inmiddels op pad en legde tijdens de rustdag contact met Rini Wagtmans. „Ik zou hem graag hebben en het kan want eind van het jaar is hij vrij. Wagtmans is voor mij erg interessant omdat hij bewezen heeft een uitste kende renner te zijn en wegens de leerschool die hij bij Molteni door maakte". Tot verder dan een vluchtig gesprek met Rini Wagtmans ziet Pelle naars het overigens niet komen, „Want ik vind dat je in een Tour geen zaken moet doen. Dat is onbehoorlijk tegen- pver de andere ploegen". Introducties dus en in dat opzicht bestaat er ook al een voorzichtige band („We zijn niet serieus in onderhandeling, maai er is wel gesproken") tussen Joop Zoe temelk en Kees Pellenaars die boven dien aast op diens knecht Tino Ta bak. „Dat zijn kerels, net als Wagt mans, die willen. Daar trekt een hele ploeg zich aan op en zo'n coureur mis ik nou. Vroeger had ik Wim van Est en Wout Wagtmans, nooit telui, altijd bezig. Door die twee kreeg de rest in spiratie en zo kon ik lekker werken. Maar dat is er nou niet bij". zang. „Gebrek aan initiatief. Geen zin om'iets te ondernemen. Ik zal je een voorbeeld geven: een paar dagen ge leden draag ik Jan Krekels op om met een mee te gaan met een vroege slag als die zou vallen. Weet je wat ie zei: „Ja maar Pel. dan moet ik zo lang voorop rijden". Ik ben maar in de auto gaan zitten, met m'n kop tussen m'n handen". Jaloers kijkt Kees Pellenaars dan naar vergelijkbare ploegen. „Neem Mercier en Peugeot. Net als wij zonder uitgesproken kopman. Wat komen die in de Tour doen, vroeg iedereen zich af. Zonder Poulidor en Pingeon maken ze niks. En nou? Rijden ze niet fan tastisch?". Kijk, de druk is weg. De spanning die een kopman altijd veroor zaakt. Zo had ik mijn opbouw ook ge dacht, maar er is een fout in geslopen: Karstens. Ik heb het in het begin van de ronde al gezegd: bij ons kijken ze te veel naar Karstens en misschien weet Gerben zelf niet eens dat het zo is. Door hem ligt er een druk op onze ploeg. Ongewild, dat kans best. Maar het is zo. Ik zie het iedere dag". In elk geval zorgde Gerben Karstens op de rustdag in Merlette voor grote spanning binnen de Goudsmit-Hoff ploeg door Wim Prinsen verwijten te maken over diens activiteiten op een moment dat het peleton donderdag kalm naar de finish wilde". Jij deelt niet mee in de verdiensten", besloot Karstens als strafmaatregel. De discus sie die zich daarop tussen Pellenaars en Karstens afspeelde was er een die tot grote hoogte steeg. „Hij bood in middels zijn excuus aan", meldde Pel lenaars verbolgen over het recht dat Karstens uit zijn handen meende te moeten nemen, „maar intussen heeft de hele ploeg overeind gestaan van de deining. Wat koop ik daarvoor?". Ondanks alles, heeft Kees Pellenaars geen spijt van zijn touravontuur. „Ik dacht Altijd dat er meer in zat dan er nu uitkomt, maar toch ben ik hier niet met tegenzin. Ik zie het zo: als ik niet was begonnen, had Nederland niks gehad. Nou tenminste iets. Tja, en dat het wat minder is, daar kan ik ook weinig aan doen". Eddy Merckx heeft zich geschikt in zyn lot. Je ziet hem geen diepe ont goocheling aan, noch vrees voor wat het volk er wel van zal vinden. Zyn zielelcvcn lykt niet gebroken door wat Luis Ocana hem in twee Tourdagen aandeed, al waarschuwt ploegleider Lomme Driessens: „We zullen hem nooit helemaal goed Ieren kennen. Gy niet en ik niet. Niemand niet". Eddy Merckx' zwaktste zyde is inderdaad nooit het verraden van emoties ge weest. En ook nu, op een sensateioneel dieptepunt in zijn carrière. blUft hij onbewogen. Precies zoals hy zyn suc cessen verwerkte. „Je moet, en dat doe ik, kunnen accepteren dat een ander sterker is dan jij. Het is de wet van de sport". Er komt geen enkel excuus over de lippen van de man onder wiens schrik bewind het peleton nog jaren dreigde te moeten leven. Geen verontschuldi ging uit de mond van Eddy Merckx. Een simpele verklaring slechts: „Ik mis de macht". Het moet een verplet terende ervaring zijn voor een renner Geboeid lijk geïndentificeerd ROERMOND (ANP) De Roermond- se politic heeft gisteren het in een kanaal bij Roermond gevonden lijk ge ïdentificeerd. Het was de 18-jarige Thijs Probst uit Tcgelen. Zijn vader herkende hem aan zijn kleren. De politie houdt er nog steeds rekening mee. dat er sprake is van een misdrijf. De jongen werd het laatst gezien in de nacht van zondag op maandag, toen hij een bar in Reuver had verlaten en stond te liften. Sindsdien was hij spoorloos, totdat zijn lijk donderdag uit het kanaal van Wessem naar Neder- weert werd opgehaald. Hij had toen een steen van 27 kilo aan zijn nek, en zijn handen waren achter zijn rug vastgebonden. De stoffelijke resten zijn gisteren begraven. TEE-locomotief in brand CHARLEROI (AFP) Bij het vertrek uit Ciney bij Charleroi is brand uitge broken in de lokomotief van de TEE- trein Amsterdam-Brussel-Zurich. Pas na twee uur was het vuur bedwongen en kon op de lijn Brussel Luxemburg het verkeer worden hervat. De passagiers zijn met bussen vervoerd. die won wat hij wilde winnen, die met zijn tegenstanders speelde waar hij dat leuk vond en die een eindeloze eer zucht demonstreerde. „Dat is het ook", zegt Merckx onbewogen. „Dat is het ook. Zoiets geeft je een morele klap, maar je moet er overheen. Een kwes tie van karakter". In een eerlyke beschouwing stelt Eddy Merckx vast dat deze opzienbarende ommekeer in zijn wielerleven dat al leen maar uit successen leek te kunnen bestaan, eerder kwam dan hU zelf mogelijk hield. „Ik wist dat i zou komen. Vanzelf sprekend. Maar dat het nu nu zou zijn, nee. Ik ben erdoor verrast, Maar ik weet van mezelf dat ik ermee kan leven. Trouwens, wie zegt dat ik er niet bovenop kom? De toekomst al leen zal kunnen uitwijzen of mijn beste tijd voorby is. Zelf geloof ik dat het een tijdelijke inzinking is. Volgens de dokter ben ik conditioneel niet achter uit gegaan. Het is de macht die ont breekt". PETER HEERKENS MERLETTE In het kleine pa radijs Merlette, gevlijd tegen de flanken van die immens grote Alpentop, danste men by schaars licht op de maten van zwoele muziek. Tout Ie monde was er in de nightclub „La Grotte du Co- soir", vanwaar men door de ra men een eindeloos vergezicht had op een donkere kam van rotsen, waarachter een blauw licht scheen. In de diepte twinkelden juist daardoor leerde wat ontbe ringen zijn, tijdens deze periode ook zijn koerskarakter vormde en een grote werd. Wegzinkend in zijn herinneringen vertelde De Muer: „Janssen heeft alle limieten van hetgeen ik in 40 jaar wielersport aan wilskracht en courage gezien heb, ver overschre den. Zoals hij zal er niet vlug een nieuwe komen". Het ballpennenconcern BIC, dat er een uiterst kostbare en uitge Men discussieerde over de dwang arbeiders van de fiets, die zich herstelden van de moordende klauterpartijen. Maurice de Muer, de kleine in breide renstal op na houdt, zocht een nieuwe vedette die in het rijtje Anquetil, Janssen zou pas sen. Het oog van Maurice viel op de donkere Spanjaard Luis Oca na. Janssen hoefde ik nooit veel van de koers uit te leggen, tiie per elegante ploegleider van Oca na zei: „Straks rijdt Ocana naar zijn eigen volk. Hij heeft jaren lang op de hellingen van de Pos tillon gewoond. Daar, in de Pyre- neëen, zullen duizenden samen stromen om voor hem een ere haag te vormen, op weg naar Pa rijs. Men zal zijn gele trui van verre herkennen en het applaus zal hem over de toppen van de Pyresourde, de Tourmalet en de Aubisque tillen". Daar waar men alsnog iets van Merckx verwacht lijdt Ocana dus een thuiswedstrijd. Ocana is de renner aan wie De Muer meer dan twee jaar heeft gewerkt. Op een avond als deze vertelde hij over zijn ervaringen met de coureurs. Over Jan Jans sen, die in zijn ploeg kwam en als maandsalaris 3000 Belgische francs 210,-) kreeg en net niet omkwam van de honger. Maar die was. Maar Ocana moest geleid worden, strak geleid. Anders gaat hij stuk", vergeleek De Muer, „Ocana is als een draver die zijn nervositeit niet meester kan. Krijg je hem rustig dan is hij een topper. Ik heb zo twee jaar aan hem geschaafd en ik heb nu ook een goede ploeg rond hem ge bouwd, met een Mortensen, van wie ik voorspel, dat hij bij de eer ste vjjf eindigt". JEAN NELISSEN Tijdens nistdagen in de Tour de France doen de renners :ich tegoed aan de zon en blijven zo ver mogelijk verwijderd ■'-n de fiets, die ze vandaag weer hebben beklommen. Voor Joop Zoetemelk hield de rustdag van gisteren nog een -eeg in Merlete zijn gewicht in potjes honing. Melk was zeker niet voorradig. aangename verrassing in. De Nederlandse c Michels tekent dinsdag contract BARCELONA - Rinus Michels zal dins dagmiddag in Barcelona het contract on dertekenen. dat hem als trainer aan de club vsn die naam bindt. Daarna zal Michels naar Amsterdem terugkeren om zyn persoonlijke zaken af te handelen. Hy vestigt zich vervolgens in Barcelona. APELDOORN - AGOVV, een van de verenigingen waarvoor de KNVBgeen toekomst ziet in het betaalde voetbal, heeft een speler verkocht. Het is de rechtsbuiten Herman Tiesselink, die naar Heracles gaat. WEST-BERLIJN - Een Nederlandse amateurstayersploeg heeft gisteravond in West-Berlijn een zware nederlaag ge leden tegen de westduitsers: 6-15. GSTAAD - Tom Okker heeft zich ge plaatst voor de halve finales herenenkel spel van het tennistoernooi om de inter nationale kampioenschappen van Zwit serland. Okker won da kwartfinales met 6-3, 8-6 van de Australië Phil Dent. BROERS WORTEL MOGEN WEER OP RENBAAN KOMEN DEN IIAAG De gebroedcr Wortel uit Soest zyn door de Stichting Neder landse Draf- en Rensport ten onrechte tijdelijk uitgesloten van de drafsport. De NRD had hun rijvergunning 'ingetrok ken en hun tijdelijk de toegang ontzeg. De NRD moet deze straffen achterwege laten en mag de gebroeders Wortel niet belemmeren in hun beroepsuitoefening op de renbaan. Zo heeft de vice-president van de rechtbank in Den Haag mr. W. van Eek gisteren bepaald. Hij deed dat in zijn uitspraak in het kort gebding. dat de gebroeders Wortel tegen de NRD had den aangespannen. De strafcommissie en de raad van ap pel van de NRD straften de gebroeders, nadat de gebroeders van Hengstum, ei genaars van paarden een klacht tegen hen hadden ingediend bij de NRD. De Wortels zouden de van Hengstums na af loop van de paardekoersen op Mereveld in een cafe naast de renbaan hebben mishandeld, aldus de klacht. OOST-BERLIJN De Oost duitse motorrenner Gunter Bar- tusch is gisteren verongelukt tij dens een trainingsrit op de Sach- senring. De oorzaak van het onge luk was het feit dat Bartusch, die trainde voor de Grote Prijs van Oost-Duitsland, met zijn 350 cc- motor ten val kwam. STUTTGART - Op de eerste dag van de Westduitse atletiekkampioenschappen in Stuttgart, heeft Uwe Beyer uit Mainz het wereldrecord kogelslingeren met 22 centimeter verbeterd en gebracht op 4.90. Het oude record stond op naam van de Rus Anatoli Bondartsjoek met 74.68 meter. DEN HAAG Een schaatsbond zon der inwendige communicatiestoornissen met een bekwaam (beroeps-) kader, waarvan de kosten in hoge mate door de beoefenaars zelf worden gedragen en waarbij de doorstroming in de be stuursfuncties is gewaarborgd: Dat alles staat de structuur-commissie van de Koninklijke Nederlandse schaatsenrij- dersbond voor ogen blijkens eend ezer dagen uitgebracht rapport. De commis sie, onder voorzitterschap van deh eer H. J. E. van der Ven, werd ruim een jaar geleden ingesteld om de invloed van het groeiend aantal kunstijsbanen op de huidige organisatie-vorm van de bond na te gaan. De commissie is van mening datd e i structuur, zoals die momenteel is, in de achter ons liggende jaren aanleiding heeft gegeven tot communicatie-stoor nissen, waarvan enkele tot schade van de KNSB in ongunstige zin royaal de openbaarheid hebben gehaald. Eerst wanneer een doelmatige structuur wordt verkregen kan de communicatie in de hand worden gehouden, aldus het rapport. De toekomstvisie van de struc tuurcommissie is zonnig bedoeld dat de meest bekwame mensen op de juiste plaatsen binnen de organisatie hun taak vervullen. De commissie streeft naar een opbouw, die de afstand tussen het bondsbestuur en de verenigingen kan overburggen. De commissie stelt voor de huidige negen gewesten om te zetten in vier regio's met in elk regio drie besturen: Te weten voor het hardrijden, het kun strijden en de ijsclubs, die zich in hoofdzakelijk bewegen op het gebied van de recreatiesport. De commissie ziet deze drie soorten verenigingen als de pijlers, waar het KNSB gebouw op Het landelijk bestuur van de Bond wordt gekozen door alle verenigingen van de bond met dien verstande dat per regio voor de activiteit hardrijden, kun strijden en recreatie één afgevaardigde zitting heeft in het landelijk bestuur, tevens worden kwaliteitszetels gereser veerd voor de voorzitters van de sectie hardrijden en kunstrijden, alsmede kwaliteitszetels voor degenen die de bond in de internationale schaatsfeder- atie vertegenwoordigen. Het dagelijkse bestuur zal dienen te bestaan uit zitter. vice-voorzitter, voorzitter har drijden, voorzitter kunstrijden, de pen ningmeester en de algemeen secretaris (tevens directeur het bondsbu- ROSTOCK - Roland Matthes heeft in Rostock zijn eigen Europese record op de 100 meter vlinderslag geevenaard: 56.- scconden. Het record vestigde hij op 16 WARMOND De 51e Kaagweek is met een geringer aantal deelnemers (450) dan vorige jaren op rustige wijze begonnen. Ook het zeilprogramma is veranderd, hetgeen het gezicht van het grootste zeilevenement van West-Nederland heeft gewijzigd. Er wordt nu in twee groepen gezeild: de ene groep op vrUdag en zaterdag, de andere op maandag en dinsdag. Sfeer en karakter zyn hierdoor wel aangetast, maar in zeiltechnisch opzicht heeft de Kaagweek aanzienlijk gewonnen. Hoewel de Kagerplassen klein zijn, heeft men op deze manier genoeg ruimte geschapen cm redelijk te kunnen wed strijdzeilen. Bovendien was het op de eerste dag ideaal weer: zon en matige wind. Een van de spectaculairste klassen, de Regenbogen, verschenen niet op het water. Deze boten starten vanaf vandaag iedere keer in de voormiddag, terwijl de Holland-Frieslandwedstrijden dage lijks het eerst worden gehouden. Interessant op ae openingsdag was de strijd in d? Valkenklasse, waarin Egon Rolf van den Baumen op eigen water zijn reputatie moest waarmaken. Na een dui delijke overwinning op Jan de Wilde had Rolf von den Baumen 's middags een slechte start. Met moeite kon hij toen twee plaatsen opschuiven, waardoor hij als vijfde finishte. Een groep tegenstan ders had hem echter op een fout betrapt, hetgeen een diskwalificatie tengevolge had. Het zal hem daarom moeilijk vallen de eindzege te behalen. Winnaar werd nu Piet van Buren, die met 41 ook de eerste plaats bezet in het klassent. In de 15 m2-klasse verloor Koenst 's middags een derde plaats door een pro test wegens een overtreding. De eerste race had hij wel op zijn naam gebracht, maar in de middagwedstrijd maakte de Aalstmeerder bij het ronden van een merkteken een fout. Ook Koenst komt hierdoor 'o een niet al te florissante uitgangspositie voor het behalen van de hoofdprijs. Jan de Ruyter was in de twee- de race ongenaakbaar en heeft met 51 de leiding op de ranglijst voor Hans van der Kooy (25). Theo Stas heeft zich in de Vrijheid klasse opgeworpen als kandidaat voor de eindzege. Achter zijn naam prijken reeds twee formidabele ovenvinningen. De tweede in totaal is Den Oudstens met 34. In het strijdlustige Pampusveld be weegt de Kaagzei'er Pauli zich met op vallend gemak. Zonder noemenswaardige tegenstand behaalde hij met zijn „Water geus" twee overwinningen. De uitslagen zijn Valkenklasse: Ochtendwedstrijd: 1. E Rolf von den Baumen, 2. J. H. de Wilde, middagwedstrijd: 1. P. van Buren, 2. M Stomp. SpankerklasseO.: 1. S. Hiemstra, 2 H, Rietdijk., m.; 1. S. Hiemstra, 2. H Krijtenberg 16 m2 Streepklasse: o.: 1. H. Koenst 2. J. van der Kooy; m. 1. J de Ruytei 2. M. D. N. Kagchelland. Vrijheidsklasse: o.: 1. Th. H. Stas, 2 N. Wensvecn; m.: 1. Th. H. Stas. 2. R Flying Jnior: o.: 1. J. van Scholten. 2 J, C. van Dooremaal; m.: 1. L. P. Kep 2. J. van Schoten. Schakelklasse: o.: 1. M. van Paridon 2. M. du Prie; m.: 1. M. Hoogeveen, 2. M du Prie. Pampusklasse: o.: 1. G. K. Pauli jr., 2 C. D. van Coederden; m.: 1. G. K. Pauli jr., 2. H. Schrant. 12 voetsjollen: o.: 1. mej. M. H. Key. 2. J. Cosijn; m. 1. J. Lips, 2. A. W. Reyers. Een moment Het structuur-rapport, dat is gepubli ceerd in de Schaatskroniek, zal zeer waarschijnlijk tijdens een buitengewo ne algemen ledenvergadering ter kennis van de leden worden gebracht. HEERENVEEN Dc strijd om het wereldkampioen schap hardrijden op dc schaats voor dames wordt volgend jaar op 4 en 5 maart in Heerenveen gehouden. Aan vankelijk was Deventer aangewezen. De Koninklijke Nederlandse Schaat sen rij dersbond vreest echter dat zo laat in het seizoen de baan in Deventer in minder goede conditie zou kunnen zijn. Anders dan in Heerenveen, waar een betonnen ondergrond is, liggen in De venter de koelhuizen op de sintels, waardoor sterkere inwerking van de zon kan worden verwacht. In 1973 zal in Deventer het wereld kampioenschap voor heren worden ge houden. Komend jaar wordt er op 8 en 9 januari gestreden om de nationale titels dames en heren. De b-kampioen- sehappen zijn toegewezen aan Eindho ven (1 en 2 januari) en de jeugdkampi oenschappen aan Assen (15 en 16 janu- IC-tennisteam uitgeschakeld (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In het internationale tennistoernooi op dc banen van hot Rot terdamse Victoria, waarmee dc Interna tional duo van Nederland luister bijzet aan het veertigjarig bestaan, heeft het Nederlandse team reeds in de eerste ron de een nederlaag geleden. De voorronde, tegen een combinatie van Nieuw Zeeland en België leverde nog een succes op toen onze landgenoten deze ontmoeting met 4—2 wonnen De volgende tegenstander, V.S., bleek echter te sterk. Rinkel en Bouman wonnen het dubbelspel tegen Fitzgibbon en V. Geru- laitis, doch de overige dubbels en enkel spelen waren voor de Amerikanen, die daardoor met 51 in de volgende ronde kwamen. Australië, dat het Zwitserse team met 4—2 versloeg speelt in de halve finale tegen Italië, dat met 4—2 de baas bleef over Frankrijk. In dc andere halve eind strijd komt de IC van Engeland tegen de Amerikaanse internationals op het gra vel. Vandaag is het toernooi voortgezet. De laatste partijen worden morgenmid- adg gespeeld. De gedetailleerde uitslagen van de door Nederland gespeelde wedstrijden waren: Nederland—Nieuw Zeeland/België 4—2: W. FokM. Goldman 6—2 60. J. van MourikiP. Wieleman 6—3 6—3, Fok/ Van MourikiGoldman/Wielemari 63 64, Bouman/RinkelTills/Gun 46 810, Rinkel/FokGoldman/Gunn 61 7'5, Bouman/Van MourikWieleman/ Tills 26 36. NederlandUSA: J. van MourikGerulaitis 0—6 26. W. Fok R. Kreiss 16 36, Fok/Van Mourik Kreiss/Gerulaitis 46 06, Rinkel/Bou- manr—Fitsgibbon/Sperry 6—2 6—1. Rin kel/FokKrciss/Sperry 36 57, Bou man/Van Mourik—Fitzgibbon/Gerulaltis 0—6 0—6 FLUOR IN KEUKENZOUT DEN HAAG (ANP) Nu de fluori- dering van drinkwater in ons land op fel verzet stuit, heeft de Akzo Zout Chemie gewezen op een andere moge lijkheid om tandbederf te bestrijden: de fluoridering van keukenzout. Deze methode, die de persoonlijke vrijheid van iedereen onaangetast laat, is effectief in de- strijd tegen tandbe derf. Ervaringen in Zwitserland, waar men al jaren fluor aan keukenzout toevoegt, hebben dit aangetoond. KLM wil acht miljoen terug van Amerika DEN HAAG (ANP) Een bedrag in 8.1 miljoen gulden, aan Boeing betaald als bijdrage in de ontwikke lingskosten van het supersone verkeers- toestel (het SST-projcct), wenst de KLM terug te ontvangen van de Ame rikaanse regering. Nu de Amerikaanse regering dit pro ject heeft beëindigd, rust naar mening van de KLM op haar de morele plicht ervoor te zorgen dit geld. dat het Boeing concern heeft gebruikt voor het project en derhalve niet meer voor terugbetaling beschikbaar heeft, weer de kas van de KLM terugvloeit.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7