Groep ouders protesteert tegen 2 schoolagenda's Schmelzer beperken staatsbezoeken voor van Naakt baden op Terschelling mag van B en W DISCUSSIENOTA D'66 OVER DRUGS „LEERLINGEN WORDEN SCHAAMTELOOS INGEWIJD IN PERVERSITEITEN LEIDSE AGENDA Prof. Enschede raadsheer Hoge Raad Plannen voor Boeing 767 Lawaaierige luchtbellen in Hollands Diep Buit l/2 ton bij overval in Rotterdam in OEGSTGEEST KRANTENBEZORGERS(STERS) Mosselhandel loch gestopt VRIJDAG 9 JULI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Zestien katholieke Nederlanders heeft in een open brief aan episcopaat, regering en aan ka tholieke onderwijs en jeugdorganisaties protest aange- teken teg enhet gebruik op de middelbare scholen van de „Rijamschoolagenda" en „De andere agenda". De verontruste briefschrijvers vragen met klem te voor komen, dat beide agenda's na de schoolvakanties wor den gebruikt. Drie scholen één in Gouda en twee in Heerenveen hebben reeds besloten het gebruik van de agenda op school niet toe te staan. Het protest van de 16 briefschrijvers (14 ouders en 2 priesters) richt zich wat de Rijam-agenda betreft tegen de opwekking j tijdens de kerstdagen „pagina 90 tot en met 101 uit het Rode Boekje voor Scholieren te leren", waarin vrijmoe dig wordt geschreven over sex, abortus en drugs. Het j bezwaar tegen „De Andere Agenda" betreft niet alleen een verwijzing naar het Rode Boekje, maar ook de De verontruste briefschrijvers zijn van mening, dat de beide schoolagenda's „op uiterst geraffineerde en perfiede manier" de leerlingen „schaamteloos inwijden in obsceniteiten en perversiviteiten". Het gevolg daarvan kan slechts „een totale morele ondergang" zijn. Deken J. .Toosten uit Echt (een van de ondertekenaars): „Na het Rode Boekje met verhalen hoe je leraren kunt sabo teren nu dit weer. Hier laat men deze opruierige agenda toe. De heren samen stellers deinzen voor niets terug, zelfs niet voor suggesties van moord door S' abortus". De heer Jaspers (leraar uit Heerlen): „Boze commerciedrang. Naast sex en drugs ook nog valse voorlichting over wat er in Spanje, Portugal en Vietnam gebeurt Een kleine bliksemènquête onder de middelbare schooien voor zover direc teuren of rectoren niet aanwezig, sprak een der leraren leverde bijna eenslui dende uitspraken op als: „De tijd is voorbij, dat we de leerlingen in hun tas- LUXEMBURG (A.N.P.) Minister van Buitenlandse Zaken, drs. Schmel- vindt dat het aantal staatsbezoeken van Nederlandse zijde zoveel moge- lijk beperkt dient te worden, omdat zoeken gemoeid is. De bewindsman cnferentie in Luxemburg. Hij noemde het staatsbezoek aan Luxemburg overigens erg zinvol, bij zonder nuttig en constructief. ,,Wij moeten nu eenmaal niet proberen al leen maar conflicten op te lossen. Het heeft wel degelijk zin te trachten be staande banden te verdiepen". Ook de op handen zijnde bezoeken aan West- buitsland en Indonesië wilde drs. Schmelzer als zinvol betitelen. Over een versterking van de banden 'met Indone sië liet de bewindsman zich ln positieve De Nederlandse producent heeft de Luxemburgse markt in onvoldoende mate ontdekt. Tot deze conclusie is minister Schmelzer gekomen na lange gesprekeen met Luxemburgs minister van Economische Zaken Mart tijdens het staatsbezoek van koningin Juliana aan Luxemburg. „Men heeft mij erop gewezen dat de Luxemburgse markt afzetmogelijkheden voor Nederland biedt, met name voor diverse soorten apparatuur, voor de bouw-, de meubel- en de voedingsmid delenindustrie. België en Duitsland zijn sterker dan Nederland op de Luxem burgse markt vertegenwoordigd. Minis ter Schmelzer stelt zich voor de Neder- Bezoekuren ziekenhuizen zeer veel mankracht met deze be dit gisteravond tijdens een pers- kijken". En: „Als de uitwerking er van gelijk is aan die van het P.ode Boekje dan valt het allemaal best mee. Na enkele dagen is de storm voorbij". Bij de twee uitgeversmaatschappijen van agenda's maakt men zich niet al te druk over het protestschrijven. Een woordvoerder van de Bezige Bij van „de andere agenda's: „Natuurlijk is die agenda iets aparts. Hij is links, uitge sproken links. Zelfs met opzet doorge slagen links. De strips zijn inderdaad vrijmoedig. Zo'n agenda is nog niet op de markt geweest. De bedoeling was iets heel anders te brengen. Niet die lieve bolle-wangen-juf als voorbeeld in de Rijam in voorgaande jaren. Vreemd dat wij nu net met Rijam in een adem ge noemd worden Bij Rijam in Den Haag is men ver baasd over het protest. „Het is een grap pig plaatje, waarin naar het rode boekje wordt verwezen. Te onbenullig om over te praten eigenlijk Maandag 12 juli. I voor kinder I Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steen- 10,0016.00 i trant 1. Volkenkundige films, aanvang Hortus Botanicus, Terra Hortus. 15.00 uur. Jeugddorp. Voorschoterweg. geopend j Zaterdag 17 juli. voor kinderen van 513 jaar van I 10.00—16.00 uur. I Dinsdag 13 juli. Jeugddorp, Voorschoterweg. Geopend voor kinderen van 513 jaar van 10.00—16.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1. Volkenkundige films. Aanvang 15.00 uur. Steenstraat 5, spreekuur Huisvesting Werkende Jongeren. Van 20.0020.30 513 jaar. Van I Hortus Botanicus, Terra Hortus. Culturele agenda Leiden 'ENTOONSTELLINGE r Vllst: (tel. 22806) 1-7 tot 3- De bemanning is begonnen at ermee, dat ze an de Apollo-15, die 20 juni naar de maan wordt gelanceerd. i de uiteindelijke voorbereidingen voor de vlucht. Het begon ..quarantaine" moesten om infectiegevaar te vermijden. Van Woensdag 14 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg. geopend voor kinderen 513 jaar. Van 10.00 16.00 uur. Rijksmuseum voor Voïlkcnkunde. Steenstraat 1. Volkenkundige films. Aanvang 15.00 uur. Donderdag 15 juli. j Jeugddorp. Voorschoterweg. Geopend voor kinderen van 513 jaar. Van 10 00—16.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Sten straat 1. Volkenkundige films, aanvang 15.00 uur. Hortus Botanicus, Opening" van de ten toonstelling Terra Hortus, Reptielen en amfibiën. inde: (tel. 326-11) rechts David S. Scott, Alfred M. Worden DEN HAAG (ANP) Bij K.B. is benoemd tot raadsheer in de Hogeraad der Nederlanden prof. mr. Ch. J. En schede. hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Prol. Enschede zal in de strafkamer van genoemd college zit- Garantieregeling woning verbetering weinig gebruikt DEN HAAG (ANP) Er wordt in ons land een zeer gering gebruik ge maakt van de mogelijkheid een ge meentegarantie te krijgen voor geldle ningen voor verbeteringen van wonin gen en woonbuurten. Dit blijkt uit het antwoordt van minister Udink (Volks huisvesting) op vragen van de tweede kamerleden Schael'er en Van den Doel (PvdA). In 1970 i ringsplanne toegewezen. f54.000 me« slechts voor vier verbete een garantie gevraagd en Er was een bedrag van gemoeid. minister zegt dat het reeds lang elijk is dat gemeenten garanties deze geldleningen geven, voor 1966 ■an de gemeentewet, nadien op voet de woningwet. In een circulaire 23 december 1969 heeft de minister Volkshuisvesting de gemeente nog op de bestaande mogelijkheid ge- TERSCHELLING (A.N.P.) B. en W. van Terschelling zijn teruggekomen op hun eerder aan de raad gedane voorstel om geen medewerking te ver lenen aan de vereniging van naturisten om een stuk strand voor ongeklede recreatie beschikbaar te stellen. Het college is nu bereid een strandgedeelte aan te wijzen, waar het naakt baden wel beoefend mag worden, maar waar overigens ook degenen, die wel behoefte hebben om e enkledingstuk aan te trekken, welkom zijn. lal, tel.: 20015. 22 Juli t 10—15 jaar: 10 zaterdag en zondag van 14.30- ling Gynaecologie en voor zwangeren: 10.00-12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor 10.00-11.30, 15,00-17.30, „rste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 3 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 5-19.30; 2de klas: v. 11.30-12 (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en Bij wijze van proef wil men daarom de politieverordening wijzigen in die zin, dat het voor bepaalde strandgedeelten niet verboden is zonder kleren te lopen. B. en W. van Terschelling zijn tot wij ziging van hun voorstel gekomen door een brief van de voorzitter van de Fe deratie van Naturistenverenigingen, ir. N. F. I. Schwarz. Deze stelt in zijn schrijven, dat het helemaal niet de be doeling is om een stuk strand alleen open te stellen voor leden. De vrijheids rechten en democratie zouden daar niet mee gediend zijn. De heer Schwarz stelt voor een proef te nemen tot oktober 1972. Het college van B. en W. wil nu graag de mening van de raadsleden, die op 13 juli bij elkaar komen, lelheid van bUna die van het geluid geacht. DRECHT (ANP) Rijkswaters vraagt zich ai wat de oorzaak kan van de door watersporters gesignaleer de vreemde verschijnselen in het Hol lands Diep. Reeds enkele dagen worden daar grote luchtbellen waargenomen gepaard gaan met een vreemdsoortig lawaai. Steeds echter als de boo'. rijkswaterstaat ter plaatse arrivee het mysterieuze verschijnsel verdwe- De bellen zijn tot nu toe op drie plaatsen gezien. Op de splitsing Nii Merwede -Amer - Hollands Diep, plaats ten noordwesten van de Moer- dijkbruggen en op de hoek Dordtse Kil - Hollands Diep. Op deze plaatsen een gen geen gas- of olieduikers, zodat zal lek in een leiding onmogelijk wordt Kort Galgewatci KAAGWEEK 8 zeilwedstrijden Zaal bij de Pom as ln Park Groot 14.00-15.00 dinsdag en donderdag alléén vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén Psychiatrisch zlek< dag en vrijdag 13 ti tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makilniek: raaandat tot en met vrijdag 16.45-17.45 uur; zaterdag 13-15 uur; zondag 11-11.45 en 13-13 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30-11.00 uur, van 14.00-15.00 van 18.00-19.00 uur; 3de klas: van 14.00-15.00 uur, van 18.00- 19.30 uuri kraam afdeling: van 14.00-15.0 uur, van 19.00-19.30 uur aUéén voor echtgenoten; kinderafdeling: 18.00-18.3- -- J toegang. NOORDWÏJK Sole Mio klasse-patlêi dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds v: tot 8; zaalpatiënten zondas van 1 to dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Bezoekuren psychiatrisch centrum, Scba- kenboscb te Leidschendam: zondagmiddag van 14.00—15.30 uur. Dinsdagavond van 19.00- 20.00 uur. Donderdagmiddag van 14.00—15.30 KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 uur en zaterdag en zondag half 3 tot halt 5; revalidatie dag en donderdag zaterdag en zondag bereiken, ro is gisteren tydei conferentie in Canada meegedeeld, Boeing heeft plannen tot de bouw van een nieuw verkeersvliegtuig dat tegen het eind van de zeventiger jaren de 707 moet vervangen. Op een hoogte van ruim 12 km moet het een snelheid halen van Mach. 98. d.w.z. ongeveer 1050 km per uur, ofwel 150 km sneller dan de 107. Deze snelheid is overigens slechts 1/3 van die van de afgewezen Amerikaanse SST. Het nieu we toestel is bestemd voor die routes waar het aanbod niet groot genoeg is om de mammoet 747 in te zetten. Ge pland wordt een aantal zitplaatsen van 200. waardoor de bedrijfskosten zeer gunstig komen te liggen. Echtscheiding in Italië grondwettig ivonds v ROME (Reuter) De Italiaanse echt- scheidingswet. die fel wordt aangeval len door het Vaticaan en onverzettelijke katholieken is donderdag grondwettig verklaard. De maatregel wordt gezien DEN HAAG als een grote overwinning voor standers van de wet. (Van onze parlementaire redactie) Het formele besluit van de uit twaalf man bestaande constitutionele rechtbank heeft alle wees weggenomen dat de wet nietig zou worden verklaard met het ar gument dat de invoering van de echt scheiding inbreuk maakt op het con cordaat met het Vaticaan van 1929 en de democratische grondwet van 1948. „Met het verdrag van Latheranen heeft de staat niet de verplichting op zich ge nomen geen echtscheiding in te voeren", aldus het argument van de rechters. Een werkgroep van D '66 pleit er in een discussienota over drugs voor om op korte termijn het ge bruik van verdovende middelen uit de sfeer van de misdaad te halen en de handel in hennepprodukten (hasjiesj en marihuana) in de overtredingsfeer te brengen. Op langere termijn zouden hen nepprodukten gelegaliseerd moeten wor- De nota vertolkt niet het standpunt van D '66. maar is bedoeld als discussie nota binnen de partij. D '66 wil op 2 oktober a.s. een speciale „open studie dag" beleggen waarop het drugprobleem ter sprake zal komen. De discussies en de nota zullen dan mede bepalend zijn voor de standpuntvorming van D '66 over deze materie. Volgens de discussienota moet de over heid een grote coördinerende taak ver vullen bij de voorlichting over drugs. De overheid moet ook mogelijkheden sti muleren voor verschillende vormen van hulpverlening. Daarbij denkt de werk groep aan instellingen als het J.A.C., Release. Stichting Drugs Infoirnatie. Fa- mos e.d., die hiertoe subsidies zouden moeten krijgen. Een mogelijkheid zou zijn dat het vrij komen van gassen in de drassige rr bodem dit verschijnsel veroorzaalct.Dit zou kunnen worden toegeschreven het warme weer van de laatste dagen en ook gepaard kunnen gaan met klei ne ontploffingen, zo menen deskundigen van rijkswaterstaat. Zwemexamens dlns- i half 3 tot half 5; _evatidatlecentrurD kinderen; HH U 7 tot 8 zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longklinlek en tbc-afdellng kinde ren: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Bezoekuren ziekenhuis St.-Antonlushove te Voorburg dagelijks voor patiënten —le (ADVERTENTIE) Zelf je VAKANTIEGELD verdienen? Wij vragen voor direct Op langere termijn stelt de werkgroep nen voor nauwgezet de experimenten te vol- het gen en te waarderen die op grote schaal worden uitgevoerd, b v. met betrekking lan"! tot de verschillende vormen van hulp- s<ad verlening. Voorts moet gewerkt worden land: aan een gecoördineerd beleid op het ge bied van de volksgezondheid en aan een strafrechtelijk systeem dat logisch aan sluit op dit beleid. ROTTERDAM Twee Duits kende eu niet pistolen bewapende i nen hebben gisl rmorgen tegen elf uur n de zeer drukke Eerste Middrl- •uat in de Rotterdamse binnen- relegen bijkantoor van de Hol- Bank l'nle overvallen. Zij heb- beu zich uit de voeten gemaakt met f 50.000,--. al het geld dat op dat ogen blik op het kantoor aanwezig was. gezocht worden om de handel op grote schaal „in de hand te krijgen". Ook pleit de nota ervoor om gezondheidszorg als vak op de school vanaf de 5e klas van de lagere school te realis Kunstzaal Edison. Javastraat 16 Den Haag, exposeert van 17 juli tot 15 augustus monotypes van H. Deegens. met hun buit. >sief i af hel u-ste hun- de balie en gaf kantoor chef J. P van der Harst uit Zwijn- drecht, (41), een dreun op het hoofd met de pistool kolf. De heer Van der Harst en zijn assistente, de enigen die tijdens de overval in hel kantoor waren, er was ook geen publiek, werden gedwon gen onder een bureau op de grond te gaan liggen De mannen vluchtten toen OEGSTGEEST In het zwembad „Poelmeer" zwommen zaterdag meer dan 100 kandidaten voor het behalen van een diploma Voor het diploma A slaagden: 1. Mi riam van Cleef. 2. Gertrude Möller. 3. Jan v. d. Voort. 4. Mabel Langeveld. 5. Michiel Vermeeren. 6. Geeske Mande- ma. 7. Patricia Touw. 8. Paul van Gestel. 8a. Danielle Ravensbergen. 9. Steven van Linge. 10. Gabriële Reekers, n. Paul-Louis van Ploeg. 12. Tanja Menal- da. 13. Henske Nieuwenhuizen. 14. Sjoerd van de Klauw. 15. Ingrid Bij man. 16. Marleen van de Heiden. 17. Mar jon Pieterse. 18. Anke ten Kley. 19. Marianne Floor. 20. Pieter Vermeeren. 21. I-ïuib-.Tan Langevelde, 22. Eveline Mus. 23. Annette Huizing. 24. Connie Bosman. 25. Paul Ras. 26. Nicolette Paddenburg. 27. Atty van Stijn. 28. Constance Feikes de Groot. 29. Henriëtte van de Drift. 30. Ellen van de Noort. 31. Jacqueline Koelman. 32. Pauline Heemskerk. 33. Mark Tinkelenberg. 34. Marchel Welsink. 35. Ton Seeger. 36. Trudi Weyers. 37. Jacqueline van de Drift, 38. Rob van Noord. 39. Margreet Kortekaas. 40. Connv van Winsen. 41. Peter Janson. 42. Hedwig Maksyniak. 43. Dotinda Heemskerk. 44. Linde van Leenen, 45. Adri Stam, 46. Henk de Zee. 47. Marcel van Duivenboden. 48. Karin Slats. 49 Peter Moorkerk, 50 S. C. Uppal. 51. Astrid Christiaansen, 52. Corri de Vroomen, 53. Hans de Beumer. 54. S. Westerhout. Voor het diploma B slaagden: 1. Angela Hoekstra. 2. Robbie j van Elk, 3. Louise Ruys, 4 Diedo Slo- terdijk. 5. Onno Sloterdijk, 6. Tlona Splinter, 7 Onne van Bolhuis, 8. Chris- ta van Oei, 9. Coen Colsen. 10. Gerry van Dockum, 11. Guusje Glasbergen, 122 Geuretta Bodenhausen. F.ric Slaghek, 15. Mark Verbeek, 15. Marijse Brug man, 16. Michel van Dun, 17. Ronald Jonker, 18. Femky Lagaay, 19. Mand Siksma. 20. Maarten Heemskerk. 21. Lucas Klomp. 22. Ronnie Oostendorp, j handi 23. Jan-Willem t> n Kley, 24 Dorothea stopg Jonker, 25. Jan-Honk Stronks, 26. Nan- da van de Ploeg. 27. Eliza Bink, 28. Ada Breedijk, 29. Wilma Westrik, 30. Dirk Grijns, 31. Petra van Beek, 32. Bram Breebaart, 33. Yvonne Schoneveld, 34. Marjolein Apeldoorn, 35. Jack Frauen- felder, 36 Martie Binnendijk. 37. Gerrit Schoneveld, 38. J M. Vroomhof-Hoogcr- vorst. 39 T. Vroomhof, 40. Mevr. de Nie-Knoppert. ciëteit Flophou» "t Sloepie (Bel Spelletjes in d' middags) tot woensdag 12 door het Dlaconessen- aur tot zaterdag 12 uur V.V.V.: Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving houdt de eerste woensdag van iedere maand van 's mid dags 5—7 uur zitting in het gebouw van do Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Levendaal 1, hoek Garenmarkt. ENGELAND Tegenstander EEG wint zetel LONDEN (Reuter) De kandidaat van Labour bij de tussentijdse verkiezingen voor een zetel in Greenwich in het La gerhuis, Guy Barnett, heeft met 14.671 stemmen een duidelijke overwinning ge boekt op zijn conservatieve tegenstan der, Stuart Thorn, die 6.150 stemmen kreeg. Greenwich was al in handen van Labour, maar deze kreeg nu 9,2 procent mear dan bij de algemene verkiezingen van vorig jaar. De kandidaat van Labour had zijn verkiezingscampagne gevoerd in het teken van de afwijzing van de toetreding van Engeland tot de EEG. Zijn conser vatieve tegenstander voerde daarentegen een pro-EEG-campagne. (Van i correspondent IERSEKE Op advies van prof. dr. Korringa heelt het Produktschap voor Vis en VisprOdukten nu toch de mossel en de export van verse mosselen .et. Het produktschap heeft de exporteurs gisteren berlehl, dat geen certificaten van onbesmetheid meer zul len worden afgegeven, zodat ook niet meer geëxporteerd kan worden. Ook de mosselconservenfabrieken, die de volgende week zouden beginnen, mo gen niet gaan draaien. Een en ander uit voorzorg om moeilijkheden te voorko men. zoals die zich deze week bjj de erse mosselen hebben voorgedaan.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7